Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni


    Nisam htela da stavljam ovu temu na biografije poznatih, jer neću da ga vikipedišem. Stavila sam je ovde, jer je Žarku ovde mesto, među drugarima glumcima, i najvećim filmskim ostvarenjima. Bio je moja detinja ljubav, nisam bila jedina, to je sigurno. Iz "Sivog doma", proveo me kroz "Noć u kući moje majke" u kome se toliko krvi komešalo i vitlalo svim kanalima, da dugo, noćima, danima, nisam mogla nazad, sebi... Oficir s' ružom, maestralno preplitanje dva karaktera koja ne mogu u jedno telo, a Žarko je mogao... Najdraži, i najsnažniji, meni lično je Bajra u "Dogodlo se na današnji dan", opet bez imalo truda, prirodno i "žarkovski". Onda je došla 1993 i "Bolje od bekstva", premijera u Sava Centru i ja plačem, i glumica Amerikanka na sceni plače i život se poigrao sa mnogima pošto je snimljen taj film. Žarko nije bio na premijeri, Žarko je bio u zatvoru, ubio je dva čoveka,i teško ranio jednog. Ne mogu da to ne pomenem, i dalje neću o tome, nemam prava. Sudilo se i presuđivalo i Amerika je presudila, bar je to poslednja vest koje ja mogu da se setim.

    O sudbinama bih da ovde pričamo, i velikim glumcima i momentima i odgovornostima, i uz najveće poštovanje prema onima kojih više nema, ne bih da sudimo, ja bih o umetnosti i kako pamtite Žarka.
    Poruku je izmenio euridika, 08.02.2009 u 21:41 Razlog: izgubljena reč
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #2

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Pamtim ga ...

    Bio je i moja detinja ljubav, bezbroj puta sam odgledala sve njegove filmove,
    bio je maestralni glumac ,smeker,imao je harizmu, jedan od najboljih koje je bivsa Jugoslavija imala.Nije ni slutio da u svom zadnjem filmu,priziva sopstvenu sudbinu, a ona ga nije mazila ...





    Ne mogu da izdvojim ni jedan njegov film, svaki mi je na poseban nacin drag,maestralno je docarao svojom glumom svaki lik koji je tumacio bio je fascinantan u "Boju na Kosovu", film "Noz"sam pregledala nekoliko puta, sve replike iz filma "Braca po materi" znam skoro napamet, a njegov poslednji film "Bolje od bekstva" uvek preplacem od sredine do kraja ...






    Ne zelim da ga samo pamtim, verujem da ce veliki Zarko Lausevic,ponovo zaigrati u nasim filmovima i da ce nas ponovo ostaviti bez daha i da ce mi ponovo ,nesvesno, kolena klecnuti kad ugledam onaj tuznjikav pogled, kakav ima samo On ...




  3. #3

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    chu jel se secam....
    znala sam gde zzivi i svaki dan posle shkole dahcala pred ulazom....
    poslednje shto sam sa njim gledala je ''Kanjosh Macedonovic''.....
    secam se da se na kraJu preDstave pretvara u kip....i da mu pada kapa sa glave....
    ishla sam josh 12 puta da vidim da li ona pada namerno....ili je to ipak samo sluchaJnsot....


  4. #4

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Sad kad pročitah, setih se:

    Izbor hita godine na Spensu, daleke '91 ili '92. Voditeljka Ivana Bojić ili već kako se zvaše, najavljuje njegov izlazak na scenu i masa nas vrišti...Žarko nam kaže kako snima film i treba mu naša pomoć i mi treba da skandiramo ''Papak, papak...'' Posle par godina idem u bioskop da gledam ''Bolje od bekstva'' i prepoznam scenu...i počnem da plačem...i plačem do kraja filma...

    Strašno je to što je na kraju se dogodilo poput replike na film. A bio je fantastičan glumac.
    Pamtim ga i u Oficiru i u Braći po materi i u Boju na Kosovu, a najjači utisak je svakako ostavio na mene u tom filmu Bolje od bekstva.

    Nadam se da će se jednog dana vratiti i zaigrati na filmu ili pozorišnim daskama...zbog sebe i zbog onih koji ga cene...

  5. #5

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Imala sam tu sreću da gledam Lauševića na daskama koje život znače. I pored sjajnih uloga koje je imao u filmovima, upravo daske koje život znače su mi najjači utisak.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Kakve filmove je imao steta za onaj crni dan kada je potegao oruzije danas bi bio kralj glume u regionu

  7. #7

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    да... али, није то био глумац, била је то глумчина...
    после свега што му се десило... мора и даље да се скрива и потуца по тамо неким америкама јер је за њим расписана потерница за дослужење затворске казне.


    иначе, на мене је најбољи утисак оставио у "кажи зашто ме остави " , том генијалном и неправедно запостављеном филму...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Žarko Laušević - (ne)zaboravljeni

    Strasno mi se dopadala gluma Zarka Lausevica zao mi sto ga nema
    Najveca vlast je vladati sobom.

Slične teme

  1. Žarko Vidović
    Autor zosim u forumu Filozofija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 08.05.2013, 19:09
  2. In memoriam - Žarko Petrović
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.04.2007, 20:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •