Slusam sad na radiju zanimljivosti, kako se jedna francuska ministarka vratila na posalo 5 dana nakon porodjaja, dok je jedna nasa ucinila isto dve nedelje nakon porodjaja carskim rezom.

I nesto mi nije jasno. Da li ove zene zaista vole svoj posao toliko da im cak ni sopstveno dete nije dovoljan razlog da odsustvuju? Ili su mozda bile uslovljene da se tako brzo vrate? I kakvu poruku salju time? Kod nas se stalno prica o trudnicama i tome da plata za trudnicko bolovanje treba da bude 100%. Isto tako, znamo da mnogi poslodavci nerado ili uopste ne zaposljavaju devojke. Ja sama sam na jednom intervjuu za posao bila upitana imam li nameru da radjam i kad , jer to njima bas ne ide na ruku...

Elem, kod nas zene po zakonu imaju porodjajno odsustvo 3 meseca, i jos 9 meseci za negu bebe. Zanima me sta vi mislite, da li je ovo malo ili puno? Kad mama treba da se vrati na posao? Da li smatrate da zene treba da iskoriste puno odsustvo, ili da se vrate na posao ukoliko su zdravstveno dobro? I kome uopste ostaviti ovako malo dete, koje znamo svi koliko cesto mora da jede i koliko je vezano za majku...