Robert Džordan (Robert Jordan)
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Robert Džordan je pseudonim Džejmsa Olivera Rignija mlađeg (James Oliver Rigney, Jr.), američkog pisca (rođenog 17. oktobra 1948. godine u Čarlstonu, Južna Karolina), koji je najpoznatiji kao autor serijala Točak vremena. Pored pseudonima Robert Džordan, koristio je i pseudonim Regan O'Nil (Reagan O'Neal).




    Sam je naučio da čita u četvrtoj godini, uz slučajnu pomoć svog dvanaestogodišnjeg brata. Diplomac je Citadele, Vojnog fakulteta Južne Karoline. Diplomirao je fiziku. Veliki je ljubitelj istorije, a pisao je i kritike za pozorišta i balet. Uživa u sportovima na otvorenom, kao što su lov, ribolov i jedrenje. Obožava poker, šah, bilijar i sakupljanje lula. Piše od 1977. i namerava da nastavi sve dok ga ne zakucaju u mrtvački sanduk.

    Svoju karijeru pisca je započeo 1981. prvom knjigom trilogije o Felonima, a napisao je i osam knjiga o Konanu.

    Proslavio se pisanjem serijala Točak Vremena (The Wheel Of Time).

    Po mom mišljenu najbolji pisac epske fantastike uz Tolkina
    Poruku je izmenio Cecara, 23.07.2009 u 14:40 Razlog: uzastopni postovi & velicina slike

  2. #2

    Odgovor: Robert Džordan (Robert Jordan)

    Jedan od najboljih, rekao bih uz Dzordza Martina, cudi me da niko ne pise ovde..
    Serijal je sjajan, mada pomalo pada u kvalitetu zbog obimnosti dela, prve dve knjige Zenica Sveta, i Veliki Lov su fantasticne..
    Napisao je 11 knjiga pre smrti, mislim da je poslednju 12-u nastavio Brendon Sanderson..

  3. #3

    Odgovor: Robert Džordan (Robert Jordan)

    Pisao bih ja, ali malo mi glupo da se dopisujem sam sa sobom
    Ja lichno znam mnoge ljude koje je "Zenica sveta" odbila da nastave chitanje jer im je previse vuklo na Tolkina
    Slazhem se da serijal opada narochito posle 5. dela, a one delove o ninaevi, egveni i elejni preskachem, znachi pripadne mi muka kad vidim njihova poglavlja, a u tim poglavljima najveci deo rechenica se zavrshava sa 'ninaeva frknu'.
    Dokle si stigao u chitanju da znam shto se spojlera tiche? Ja sam stigao do dolaska zime.
    Poruku je izmenio Cecara, 28.07.2009 u 16:10 Razlog: Pravopis. Ipak je ovde reč o književnosti.

  4. #4

    Odgovor: Robert Džordan (Robert Jordan)

    E, da, zadnja knjiga koju sam procitao je prvi deo osme knjige, Staze ( Putanje )
    Bodeza, posto ovi nasi izdavaci iz Lagune od cetvrte knjige svaku polove na dva dela.. Ova knjiga je ubedljivo najdosadnija u celom serijalu, bas kao sto kazes , prenemaganja Ninaeve i ostale zenske celjadi , no oni koji su citali vise, kazu da je sledeca knjiga puno bolja. Meni se Zenica Sveta jako dopala, posto volim takav stil, pojedinacno mi je i najbolja knjiga epske fantastike.. Stvorio je slozen i obiman svet, medjutim kvantitet mu je dosta urusio na kvalitetu, da je ostao na 4-5 knjiga, moglo je zaista biti fantasticno. No, iovako je odlicno. Meni
    su omiljeni likovi Met Kauton i Min, a od negativaca Lanfear, steta sto su je koknuli.. a tebi ? Koji su ti najbolji delovi serijala ?

    Laguna do zla boga rasteze objavljivanje knjige, pokuso sam traziti po hr i bih sajtovima da vidim jel kod njih izdat do 11 knjige, al nisam nasao ne znam.
    Jedino da se dobro bacim na engleski, pa da citam u originalu

  5. #5

    Odgovor: Robert Džordan (Robert Jordan)

    Na ovom sajtu Превођење Точка времена 20 fanatika prevodi TV preveli su celu osmu a trenutno lektorishu devetu knjigu pa ce i ona ubrzo izaci.
    Shto se tiche Lanfear, Moiraina je nije koknula i ona ce se reinkarnirati u vidu Cyndane, kao shto se Aginor vratio u vidu Osan'gara kao i Baltamel koji se vratio u vidu Aran'gar (u zensko telo ). Samo Forsakeni koji su ubijeni kobnom vatrom zauvek nestaju.
    Met, Perin (mada postaje papucar) i Мoiraina a od Forsakena Asmodean.
    Ponovorodjeni zmaj i Nebeski oganj.
    Ne verujem da bi toliko shiroka radnja mogla da stane u 4-5 knjiga.

    Мislim da su bosanci preveli 9 i 10 knjigu mada nisam siguran.
    Poruku je izmenio Cecara, 29.07.2009 u 18:44 Razlog: popravljen link

Slične teme

  1. Robert Lovel (Robert Lowell)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 20:57
  2. Robert De Niro
    Autor silvia u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.08.2011, 10:16
  3. Robert Nesta Marley
    Autor nattydread u forumu Muzika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 21:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •