Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu
Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 191
  1. #1

    Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Opšte je poznato da naš Zakon već nekoliko godina pokušava da uvede zabranu pušenja na javnom mestu, a još poznatije da u Srbiji tu zabranu niko ne poštuje.
    Rekoše mi neki prijatelji da je u Crnoj Gori ova odluka već neko vreme na snazi, i za veliko čudo ljudi je poštuju.
    Da li ste vi za zabranu pušenja na javnom mestu, ili bi vas to možda lično pogodilo kao pušača?
    Da se ja nešto pitam, iako se ne pitam, ja bih najstrožije zabranila pušenje u restoranima, jer ni odvojene prostorije često ne pomažu, ali bih dozvolila pušenje u kafićima, diskotekama, barovima, jer znam kako je ljudima koji su strastveni pušači... Opet, i samo udisanje dima čini dovoljno zla kao i aktivno pušenje, a ko ima prava da truje još nekoga osim sebe?
    Kakav je vaš stav?

  2. #2

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Bio sam onomad u Italiji i oduševio se sledećim: ulazimo drugar i ja u neki pab, sedamo i hoćemo da naručimo. Dolazi konobar i mi mu svi bitni kažemo - "Due bira!" Pita nas on - "Pikolo?", a mi u glas "Grande!" Elem, donosi on nama piva i ja krenem da zapalim i vidim nigde piksle. Ja počinjem da gunđam "Glubi Žabari, jebo ih pab kad nema pušenja bla bla bla ..." I tako mi pijemo pivo, kad odjednom konobar krene da postavlja na sve stolove piksle. I tada se reši misterija - od 12-15 h nema pušenja, jer je vreme ručavanja. Verujem da nema ni npr. od 7-9h. Znači 'Talijani svaka čast. Jes da se hranite reptilima, ali ste kulturni.

    Dakle, moje mišljenje, iako sam pušač je da treba voditi računa i o pušačima (pušačicama) i o onim drugim. Naravno, ne treba zaboraviti da je u Srbiji oko 50% pušača, te im treba izaći u susret. A ništa nemam protiv da se otvore kafići samo za nepušače. Sigurno bi bili posećeni.

    A što se tiče zakona o pušenju... Pa koji se još zakon u Srbiji poštuje?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #3

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Kunic kaže:
    ... Jes da se hranite reptilima, ali ste kulturni.

    .

    Kahm, vodozemcima hehehehehe ovo je bilo jache od mene

    Anyway, daklem, elem .. nekada sam duvanio a onda napravio cut i tri godine ni jednu. I moram da priznam da mi sada smeta dim. Kad vidim da neko pokushava da me isposhtuje i pushi recimo u susednoj prostoriji i ako dim i dalje dolazi kod mene i to je ok. Nervira me kad piksle turaju svuda i ostavljaju upaljene cigare okolo ili meni na "radnom stolu" ili mi recimo duvane oko glave pa se josh bune kad prigovorim.. e to bi nekom u uvo ugasio. Mada moram priznati da su pushachi oko mene ipak manje vishe uvidjavni.

    Shto se tiche duvanjenja po kaficima, pa nikad nisam bio u tolikom oblaku dima da bi mi smetalo. Ili mozda jesam nego sam toliko navikao da ne primecujem.. Ma i kada izadjem u kafic nisam ni doshao na rekreaciju i chist vazduh,niti sam tamo zato shto moram... ako je bash kao u sulundaru ondak lepo promenish kafanu...

  4. #4

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Prvo smo se bunili kad su nas u skoli odvojili u posebnu prostoriju za pusace... trebalo se setati do zbornice za svaku sitnicu, bili smo klaustrofobicni u toj novoj prostoriji, nije bilo sredjeno, nije bilo prozora ()... ALI! Mi ne bismo bili mi da to nismo propisno picnuli kako nama odgovara Sad tamo imamo i poneku biljčicu, kolega likovnjak nam je naslikao par slika koje smo pokacili na zidove i sad je tamo pravi mali raj Sad vecina nepusaca sedi kod nas i dobrovoljno se truje, iz prostog razloga sto je kod nas uvek najbolja zajebancija Mada, pojedine kolege su prelazak u pusacku rezidenciju shvatile vrlo licno, kao nase dobrovoljno odvajanje od ostatka kolektiva

    Elem, sta ono bese tema? Da... Jesam za to da se zabrani pusenje u radnim organizacijama, jer niko nije duzan da se truje na mestu na kojem mora da bude, ali u kaficima bi trebalo da bude dozvoljeno... niko te ne tera a sedis u dimu Mada, mogu da razumem nepusace, s obzirom na to da i meni nekad smeta kad je prostorija zadimljena... ali, dobra ventilacija moze jako lepo da resi problem
    Poruku je izmenio Meggy, 04.08.2006 u 15:26
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    11 Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    pusim kao turcin, ali sam za to da se zabrani pusenje na javnom mjestu, osim kaficima. eto, bas neki dan skontam da nam je na faksu zabranjeno pusenje svuda, osim ispred kantine. malo sam se iznervirala, e onda me je mrzilo sici do iste, pa na kraju nisam ni zapalila, sto je u mom slucaju pravo cudo. ako nista drugo, bar cu pusiti 5 cigara manje dnevno.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    dok sam bila na Balkanu, kad sam pusila, pusila sam paklu dnevno.. onda bi nekoliko meseci pusila, pa bi prestala.. od kako sam dosla preko bare smanjila sam pusenje.. pakla mi zna trajati i po nedelju dana (ako ne idem van).. ovde nema sedenja po kaficima satima, pa nemas ni vremena da popusis paklu..
    posto je ovde vec treca godina od kako su zabranili pusenje na javnim mestima, broj pusaca je znatno opao, a cene cigareta su drasticno skocile.. nema deo za pusace, deo za nepusace.. ovde je svuda zabranjeno, sem na ulici i vlastitoj kuci..
    iako sam pusac, meni dim u zatvorenom prostoru smeta.. pogotovo u kolima.. a jos vise ako nema prozora.. definitivno sam za zabranu pusenja na radnim mestima i svim javnim ustanovama..
    kafici bi eventualno mogli da biraju oce dozvoliti pusenje ili ne.. mislim sto je vec neko rekao, u kafani niko nije primoran da bude, pa ako nekom smeta, lepo ustane i ode u drugu.. pa mirna bosna..

    znam da je smor izlaziti napolje svaki put kad hoces da zapalis, pogotovo zimi kad trebas i kaput da oblacis.. ali eto, vidim po sebi da sam ja smanjila pusenje.. leti je lako naci terasu gde je dozvoljeno pusenje.. mada ovde mnogi kafici zabranjuju i pusenje na terasama..
    ali znamo mi mesta gde je dozvoljeno, pa najcesce idemo tamo

  7. #7

    14 Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu



    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  8. #8

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Kad se nađem u tim oblacima, ali ono, baš preteranim, pluća počinju da mi otkazuju. Za zabranu sam pušenja na nekim javnim mestima (tj svuda osim u klubovima i kafićima), čak sam i u svom domu pušenje zabranila, tako da jbga kome se sviđa sviđa, kome ne - šta ćem mu ja... niko nema pravo da me truje, a specijalno mog Malog Od 'Ladnog Oružja.

    Ali i dok sam bila pušač vodila sam računa o nepušačima. Nikada nisam palila cigaretu dok neko jede ili dimila po deci u malim zatvorenim prostorijama. Ušlogiram se i dan danas kad vidim neku proslavu dečijeg rođendana, gomilu dece koja se igraju u oblaku dima koji prave roditelji. I nikad mi nije bilo jasno zašto na tim rođendanima ima više roditelja nego dece, al' to nije tema... Sećam se jedne scene iz parka... beba u kolicima, a mama povlači dim unosi se malom u facu i peva taši taši tanana a iz usta kulja dim pravo u njega Da se razumemo, znam ja da nijedan nepušač nije pošteđen, kao ni deca, niti ja moje dete držim pod staklenim zvonom, mnogo je toga zagađeno, ali ne mora baš...

    I što neko reče, ako mi smeta, ja promenim lokaciju, a za to sam da se otvori što više kafića za nepušače... mada sumnjam da bi u zemlji Srbiji to bilo profitabilno... kafićna populacija je uglavnom pušačka

    A da ne pričam o pušenju u zdravstvenim ustanovama kad vidim da iz doktorske ili sestrinske sobe kulja oblak dima na hodnik, il' još gore kad pacijenti dime po wc-ima... mis'iiimmmm

    Mislim, nisu nepušači ti koji rade nešto pogrešno, zar ne? Zašto bi bilo šta trpeli?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    -Ipak je sve to stvar kulture, a ako je, kao sto je, nema, U Uterati je !

  10. #10

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat SQUAW kaže:
    Nikada nisam palila cigaretu dok neko jede
    svoje sam drugare lepo izdresirala da nema klopanja dok ja jedem chim neko upali cigaretu dok jedem, ja fino prestajem s klopanjem.. pa bas mi ne treba neko ko ce me truje za to vreme

    takodjer postujem nepushache.. gotovo nikad ne pusim ako je vecina nepusaca u prostoriji.. ako bas ne mogu da izdrzim (sto je bas retko) prvo pitam dal smem da zapalim ili odem na terasu pa se izluftiram..

    a za to sam da se otvori što više kafića za nepušače... mada sumnjam da bi u zemlji Srbiji to bilo profitabilno
    pa ja mislim da je sve stvar navike.. da postoje oshtre kazne protiv toga, mislim da bi ljudi nakon nekog vrmeena poceli i da ih postivaju.. pa ne postuju ljudi na zapadu te zakone zato sto im tako doslo.. postuju ih zato sto placaju ogromne globe ako ih se uhvati da krshe iste..



    A da ne pričam o pušenju u zdravstvenim ustanovama kad vidim da iz doktorske ili sestrinske sobe kulja oblak dima na hodnik, il' još gore kad pacijenti dime po wc-ima... mis'iiimmmm
    sad si me s ovim setila na sledecu scenu:
    treci srednje, praksa na hirurgiji, gledam operaciju kuka.. doktor radi sta li vec radi.. znaci sterilno okruzenje svi smo izribali ruke pre ulaska, na nogama one zastitne shlape.. bla.. pri zavrsetku operacije, doktor izlazi iz operacione sale, vadi paklu i pali cigaretu nit' je ruke oprao, nit' je vrata zatvorio.. i stoji na vratima i stazistu govori sta treba da radi
    a ja i ne verujem svojim ocima znaci strasnoooooo

  11. #11

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    svoje sam drugare lepo izdresirala da nema klopanja dok ja jedem

    I ja sam ih tako izdresirao pa svi pomrli od gladi
    Jesam pusac ali sam protiv pusenja u svim zatvorenim prostorijama bilo one drustvenog ili privatnog karaktera.Manje pusim nego ranije tako da osecam promenu kada se zapali u mojoj blizini i mogu samo da predpostavim kako je ljudima koji nisu pusaci Ko sto neko rece odozgo,donosenje zakona je jedno,a njegovo sprovodjenje sasvim druga stvar.Ovde na zapadu se svi zakoni sprovode pa i taj ali me nervira sto je donosenje tog zakona jos uvek na nivou drzava,pricam o USA,pa imamo takvu situaciju da npr. u Ohio mozes pusiti po restoranima,jos uvek nisu uveli taj vid zabrane pa se osecam ponekad isfrustrirano jer vecinu svog radnog vremena provodim u restoranu.Lepo zabranis pusenje svuda i gotovo bre I sam ne palim u kolima ili kod kuce pa mogu da se suzdrzim i u kafani.Jes da pivo ne ide bez cigare ali boze moj,prezivece se,barem imam pivdzanu
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  12. #12

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Keptn kaže:
    ali me nervira sto je donosenje tog zakona jos uvek na nivou drzava,pricam o USA,pa imamo takvu situaciju da npr. u Ohio mozes pusiti po restoranima
    tak i ovde masa ljudi izlazi preko reke u New Jersey jer je tamo
    1) dopusteno pusenje
    2) mala taksa, pa su cigarete doslovce upola cene
    3) a pored cigareta, i alkohol za DZ (usporedjujuci sa ostrvom)


    I ja sam ih tako izdresirao pa svi pomrli od gladi
    ko ti kriv kad ne znas da dresisrash

  13. #13

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Iako sam pusac, sad vec nadam se bivsi , u potpunosti podrzavam zabranu pusenja na javnim mjestima. Totalno bolesno mi je pusneje u bolnicama, skolama i sl, a o restoranima da ne pricam. E sad zabrana pusenja u lokalima mi je diskutabilna. Naime niko te ne tjera da sjedis u oblaku dima a i pusaci imaju valjda neko pravo. No juce se vratih iz Kamade, tacnije Ontaria, i koliko sam mogao da shvatim kod njih je pusenje zabranjeno i u lokalima. Dolazimo mi u diskoteku vidim nesto meni cudno, neuobicajeno. I kad sam posegao da zapalim cigaru skontam da oko mene niko ne pusi i natpis da je pusenje zabranjeno. Mislio sam da je to samo stvar vlasnika ali sam posle bio u jos par lokala i svagdje ista prica. Da je malo nezgodno izlaziti vani da zapalis, jeste; da je jos nezgodije sta sa rukama, uh ne pitaj. E onda kad sam uposlio ruke ( zeno ne slusaj) i kad sam uvidio da se ne isplati gurati vani samo da zapalis vece mi je protekla odlicno. A tek kako se fino disalo, milina...Znaci zabrana pusenja u lokalima nije tako ni strasna.

    Citat kapetan kaže:
    u Ohio mozes pusiti po restoranima,
    nesto nisam primjetio da kod nas u Sinsiju puse po restoranima, iskreno nesto ih i ne posjecujem. Ali zato lokali tipa sportski barovi, Hooters i sl, pored cuge redovno nude i neku brzu hranicu. Totlano mi je bolesno kad vidim da neko jede, pa bila to i ova "trash" hrana, a pored njega na sve strane dime
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #14

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat swba kaže:
    A tek kako se fino disalo, milina...
    a sto je tek milina kad izadjes iz kluba, a ono kaput i roba ne smrde po dimu.. mnogo dobro.. pogotovo kad nemas balkon gde da to luftash
    onomad na balkanu mi cela soba znala smrditi po dimu kad bi se vratila iz celonocnog provodjenja po klubovima i kaficima..

    E onda kad sam uposlio ruke ( zeno ne slusaj)
    bolje da ne znam gde si ruke uposlio
    moomoo meee jooouu

  15. #15

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Lady S kaže:
    .
    Da li ste vi za zabranu pušenja na javnom mestu, ili bi vas to možda lično pogodilo kao pušača?
    Opet, i samo udisanje dima čini dovoljno zla kao i aktivno pušenje, a ko ima prava da truje još nekoga osim sebe?
    Kakav je vaš stav?

    Nisam pusac, ne volim i ne prija mi duvan, dim i sl., te me ne bi uopste pogodilo, stavise, mislim da bismo svi kolektivno prodisali.
    Najgori odraz nevaspitanja, po meni, je pusenje u malom zatvorenom prostoru, tipa kola, lift, autobus, voz ... Licno, ne razumem motive ljudi koji puse, medjutim necu nikog da osudjujem, ali, ono sto nije u redu, jeste da ispastaju oni koji to nisu izabrali.Znaci, pasivini pusaci su oni koji najgore prolaze-posto, niti uzivaju u nekom svom zadovoljstvu (koliko god to morbidno zvucalo nekom je duvan zadovoljstvo ), a truju ih.Sve vise pocinje da mi smeta, nakon izlaska, miris dima u kosi, garderobi, ... te mislim, cemu poenta biti nepusac?Svakako unosimo nikotin, nema neke posebne razlike, destinacija je ista.Dobro, 'ajde kao besplatno je

    Prema tome, apsolutno sam za zabranu pusenja u bilo kom javnom zatvorenom prostoru, odlicna je ideja postojanja posebne prostorije za pusace, u inostranstvu sam imala prilike da vidim i da je to mestasce prilicno neugledno i grozomorno, mozda kako bi podstaklo ostavljanje cigara ..sto nimalo nije losa ideja.Jos bolja fora je bila u Milanu, gde smo se sokirali videvsi baste u sred decembra, sa sve ljudima koji kuliraju u njima.Objasnise nam dobri ljudi da je to 'deo za pusace'. Znaci, samo lupiti po dzepu, to je jedini nacin kod nas, ocigledno, da narod ozbiljno shvati zakon ( za koji sam cula da odavno postoji).

    Daleko bilo da osudjujem pusace, pa svi mi imamo neki fetis i neki porok, ali razlika je sto je to nesto cime se utice na druge, protiv njihove volje, te treba zastiti tu grupu ljudi, pogotovo decu, koja ni ne znaju koliko je to stetno.

Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •