Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 7
Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 191
  1. #91

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li je lokal i poslastičarnica? Ako jeste, sigurna sam da se u City poslastičarnici ne puši.
    Zašto je u svim kafićima dozvoljeno pušenje? Da li su svi vlasnici kafića pušači? Da li nepušač može da otvori kafić? Šta ga sprečava? Zašto nepušači ne bojkotuju odlazak u lokale gde je dozvoljeno pušenje?
    Kada da si me pitala zašto svi drugi sportisti ne bojkotuju sva takmičenja na kojima učestvuju takmičari iz USA jer oni ne idu na doping kontrole nego za njih garantuje američka vlada... Šta ih sprečava? Ne znam.

    Ne vidim da je rešenje ni u tome da se nepušači proteraju u poslastičarnice, MC Donaldse i ostala infantilna mesta. Možda bismo mogli da se družimo po lekarskim čekaonicama, ni tamo se ne puši?

    Citat Mish kaže:
    Ne dobih odgovor na moje pitanje. Ukoliko pušenje dobije jednak status kao i uživanje opojnih droga, kakav će to imati efekat?
    To je status koji od početka treba da ima jer pušenje jeste uživanje droge i da, mislim da bi to zaista imalo efekta.

    Vidiš, recimo, jedna mnogo lepša stvar - vođenje ljubavi - nije dozvoljeno na javnim mestima. Jed je jed, a red je red... i sve po zakonu...

    Citat Mish kaže:
    Ne uživaju se droge na ulici? Niti po lokalima?
    Kako se onda pune crne hronike predoziranih narkomana nađenih po toaletima kafića ili po ulicama?
    Toalet lokala nije baš potpuno isto što lokal. Hajde da pušačima dozvolimo pušenje u toaletima lokala, mislim... da li bi vas to zadovoljilo?



  2. #92

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Kada da si me pitala zašto svi drugi sportisti ne bojkotuju sva takmičenja na kojima učestvuju takmičari iz USA jer oni ne idu na doping kontrole nego za njih garantuje američka vlada... Šta ih sprečava? Ne znam.
    Ne pušač si, ne? Šta te sprečava da bojkotuješ kafiće u kojima se puši? Svirke u zadimljenim, prepunim klubovima? Neko mora krenuti prvi, rekla bih.

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim da je rešenje ni u tome da se nepušači proteraju u poslastičarnice, MC Donaldse i ostala infantilna mesta. Možda bismo mogli da se družimo po lekarskim čekaonicama, ni tamo se ne puši?
    Družite se gde god želite. Ako vam je druženje bez duvanskog dima moguće samo na infantilnim mestima, osnujte jedno neinfantilno.

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    To je status koji od početka treba da ima jer pušenje jeste uživanje droge i da, mislim da bi to zaista imalo efekta.

    Vidiš, recimo, jedna mnogo lepša stvar - vođenje ljubavi - nije dozvoljeno na javnim mestima. Jed je jed, a red je red... i sve po zakonu...
    Tema je Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu. Iz gore rečenog zaključujem da pušači nemaju prava. Ili se varam?

    A da bi pomirili i ovo vođenje ljubavi, zalažem se da se na javnim mestima otvori pušački i nepušački deo, kao i hebachki i nehebachki. Radi korektnosti ali i lepote.

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Toalet lokala nije baš potpuno isto što lokal. Hajde da pušačima dozvolimo pušenje u toaletima lokala, mislim... da li bi vas to zadovoljilo?
    Moj komentar se samo odnosio na to na nema uživanja droga na ulici i u lokalima. A svi vrlo dobro znamo da je to laž.
    I da odgovorim, ne bi nas to zadovoljilo. I to je upravo ono o čemu je Izabelita govorila. Jel bi nepušače zadovoljio vazduh bez duvanskog dima po toaletima? Ili možda vođenje ljubavi po istim?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #93

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne pušač si, ne? Šta te sprečava da bojkotuješ kafiće u kojima se puši? Svirke u zadimljenim, prepunim klubovima? Neko mora krenuti prvi, rekla bih.
    Nepušač sam, a ne ne pušač, to prvo. Ako sam nepušač, izgleda da treba da se vozim i u zadnjem delu autobusa kao nekada crnci? Pri tome mi je jedini greh što nisam podlegla nekoj tamo bolesti zavisnosti. Neću da bojkotujem svirke, hoću da svi tamo pogase cigarete!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Družite se gde god želite. Ako vam je druženje bez duvanskog dima moguće samo na infantilnim mestima, osnujte jedno neinfantilno.
    Ne, ne, mi ćemo da preuzmemo postojeća, a vi sebi osnivajte nova mesta.


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Tema je Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu. Iz gore rečenog zaključujem da pušači nemaju prava. Ili se varam?
    Trenutno imaju sva prava, a ne treba da imaju sva prava.


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Moj komentar se samo odnosio na to na nema uživanja droga na ulici i u lokalima. A svi vrlo dobro znamo da je to laž.
    I da odgovorim, ne bi nas to zadovoljilo. I to je upravo ono o čemu je Izabelita govorila. Jel bi nepušače zadovoljio vazduh bez duvanskog dima po toaletima? Ili možda vođenje ljubavi po istim?
    Moje poslednje pitanje bilo je ironično, retoričko i prema tome nije zahtevalo odgovor. Ja ga znam.



  4. #94

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Nepušač sam, a ne ne pušač, to prvo. Ako sam nepušač, izgleda da treba da se vozim i u zadnjem delu autobusa kao nekada crnci? Pri tome mi je jedini greh što nisam podlegla nekoj tamo bolesti zavisnosti. Neću da bojkotujem svirke, hoću da svi tamo pogase cigarete!
    Da, znam da si nepušač. Greška u kucanju koju nisam primetila na vreme.
    Jedini ti je greh što kanda ne uvažavaš princip 50%+1. :bey:

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Ne, ne, mi ćemo da preuzmemo postojeća, a vi sebi osnivajte nova mesta.
    A šta misliš o podeli?

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Trenutno imaju sva prava, a ne treba da imaju sva prava.
    Pušači nemaju sva prava (ko ne veruje, nek pogleda zakon ali i primenu u praksi).
    Da li uopšte treba da imaju neka prava?

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Moje poslednje pitanje bilo je ironično, retoričko i prema tome nije zahtevalo odgovor. Ja ga znam.
    Tvoje pitanje je bilo potcenjivačko i blago uvredljivo. I kao takvo naravno da je zahtevalo odgovor, pa čak iako ga znaš.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #95

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ni mnogo pametniji od nas dve nemaju zadovoljavajuće odgovore na pitanja vezana za zabranu pušenja na javnim mestima.

    Sa jedne strane sam ja, mišljenja da su antipušačke kampanje tipa upozorenja o štetnosti koja se štampaju na kutijama cigareta prilično neuspešne i da se nešto na duge staze može postići (možda) time što će postojati više mesta na kojima pušenje nije dozvoljeno, da će to (možda) uspeti da usadi u nečiju svest ideju da pušenje nije društveno prihvatljivo (kao što i nije)...

    Sa druge strane si ti i svi ostali koji "mala zadovoljstva" poput ovoga stavljaju ispred brige o svom i tuđem zdravlju, mišljenja da vam se neko time što bi zabranio pušenje na većini javnih mesta meša u običan svakodnevni život i uskraćuje neka prava i diskriminiše vas...

    Jedan dobar prijatelj mi je skoro rekao, da se ljudi ne menjaju tako što ću ja ići okolo i govoriti pametne stvari. Naravno, bio je u pravu. Ali se bar neki od njih sete Veverice... svaki put kad zapale cigaretu...





  6. #96

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Kampanje na kutijama cigareta, po mom mišljenju, nemaju nikakvog efekta. Taj koji ih vidi već puši i svestan je i onog napisanog i onog nenapisanog na tom deliću kutije. Ali prihvata rizik i kupuje cigarete.
    Mnogo su bitnije i važnije kampanje koje formiraju stavove generacija koje stasavaju. Da ima efekta, ima, jer je smanjen broj pušača u generacijama ispod 35 godina i smanjuje se procenat pušača u urbanim delovima zemlje (svež mi je podatak, danas sam ga pročitala negde u dnevnoj štampi).
    Umesto apsolutne zabrane pušenja (za koju smatram da bi bila kontraproduktivna) možda je bitnija stalna edukacija i neprekidna kampanja. Do pre 5 godina je bilo nezamislivo da postoje "prostorije za pušače" u ovoj zemlji. Danas niko ne smatra nenormalnim što prodavačica ne drži cigaretu dok vas uslužuje, što je na šalterima zabranjeno pušenje, .... Dakle, da zabrana pušenja, da na većini javnih mesta, ali ne na svim.
    Umesto potcenjivanja pušača (da li pušač manje vredi od nepušača?), možda samo treba malo pozitivniji pristup.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #97

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, da zabrana pušenja, da na većini javnih mesta, ali ne na svim.
    Umesto potcenjivanja pušača (da li pušač manje vredi od nepušača?), možda samo treba malo pozitivniji pristup.
    ...nema tu govora o podcenjivanju pusaca, jednostavno, vi pušaci) nas (nepusace) trujete, i sebicni ste na tom planu, bas vas briga sto je tako... n puta se desilo (a siguran sam da nisam jedini) da napustim mesto desavanja zato sto me peku oci i ne mogu vise da izdrzim u dimu...

  8. #98

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Pušenje štiti od Parkinsonove bolesti?

    A možda vam ipak činimo dobro?
    Ovo mi je super.
    Možda Koliko je obolelih od raka umrlo od Parkinsonove bolesti? Ummmmm nijedan? Dakle?
    Dakle pušite deco!

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da su pusaci izuzetno sebicne osobe, ali isto tako smatram da su zrtve sopstvenog izbora...
    Slažem se, čast izuzecima koji imaju obzira prema drugome, to je jako retko. Potpuno isto kao i svaki drugi zavisnik. Čovek je ipak samo čovek. Ako je neko ravnodušan prema svim tim slikama, upozorenjima i ostalom što mu se servira ne misleći na sebe i svoje najbliže u velikom procentu neće misliti ni na nekoga ko to nije. A raspon bezobrazluka im je neverovatan kad je o tome reč i među najboljim prijateljima takvih imam, a i sama sam bila pušač i znam šta je zadimljena vizija. Nakostreše se kao mačke i izviju leđa kad pušenje pomeneš. Doje i puše. Trudni su i puše. Bolesni su i puše. Ne jedu i puše. A uz sve to puši i neko pored njih, a da to neće. Pušim i jebe mi se, bre. Bar je tako kod nas, gde je sve to ritualno. Na svaku tvoju reakciju u 95% slučajeva ćeš videti prevrtanje očima umesto - oprosti što te gušim. I to je tako

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Terapija shokom bila bi uspeshna samo onda kada bi shok uvek bio ravan onome koji se dozzivi kada vam doktor saopshti konachnu loshu vest...
    Grešiš. I tada nije uspešna skroz. Jer kad lekar saopšti vest prvo moraju da zapale da dođu sebi. Onda puše jer... jbga... već sam bolestan. Šta još može da mi se desi? Onda puše jer su samo ljudi, a čovek će neretko ići linijom manjeg otpora čak i kad mu je život u pitanju. Lakše je predati se nego boriti se. Neka živim i tri meseca još al' bar ću da živim kako volim, neće me niko maltretirati. Jedan život imam i moj je, sam ću odlučiti. A uostalom ukinuću nešto drugo, što moram cigare? Nemali je broj onih koji jedva čekaju dijagnozu koja im super dođe, verovao ili ne, iako je stravična, jer im čučne kao opravdanje za lenjost, nerad, nebrigu o porodici i izigravanje mučenika. Nemali je broj onih kojima se život kakav su izabrali skurčio, pa ne da neće ostaviti cigaretu nego neće otići ni kod lekara više nikad posle te uspostavljene dijagnoze. Nemali je broj onih koji u Srbiji kao jedini izlaz iz svega što im se dešava vidi smrt. Nemali je broj onih kojima dijagnoza dobro dođe jer su njihovi najbliži primetili da postoje tek tada, kada su se prosuli u krevet. I nemali je broj onih koji jedva čeka da se prospe u krevet kako bi svoje najbliže mogao da maltretira svojom bolešću. Lekar koji mi je saopštio dijagnozu takođe puši, pa da to toliko smeta valjda bi on prekinuo!!?? Ne bre, ne bi, jer je to prvo pušač isto kao i ti, i isto kao i ti ravnodušan što može da mu se desi isto što i ostalima koji mu na oči umiru, pa je tek onda lekar. Pa ako ostavim cigarete biću pod stresom! Nervozan sam kad ne pušim. Stres je isto kancerogen i može više da mi škodi. Da, bolje zapali. Pa jel treba da se iselim iz grada i saobraćaj me guši. Ma jok, zapali samo. Pa ja sam operisan i sve mi je izvađeno, sad mogu da pušim. Naravno da možeš. Zapali bre Nemali je broj onih koji ne mogu da ustanu i odu da se previju 15 koraka dalje nego što je wc ali će otići do wca sa svega nekoliko grama plućnih krila koliko im je ostalo i slatko zapaliti dok im se u glavi vrti. Raspadaće se od kašlja i peći će ih sveže ušivene rane i ići će da zapale jednu. Pušiće sa sondom u nosu. Pušiće sa želucem veličine fildžana. Čekaće skener red i pušiće. I nemali je broj onih koji će iz inata ovom pročitanom slatko zapaliti cigaru. Kome? Sebi? Jer to je pušač. I nemali je broj onih koji će se jednog dana setiti ove teme i reći jebote koji mi je bio kurac?

    Nema bolje edukacije od stavljanja prsta na čelo. A to je, bre, teško. Sve je ostalo lakše.

    Potpisujem sve zabrane koje je popisala veverica.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #99

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Takođe se slažem da Vevericom. Ponovila bih, ja nemam ništa protiv pušača "pušite ljudi ako vam to čini zadovoljstvo" ali budite tolerantni prema nama nepušačima. Evo sedim ovde u kancelariji 8 h dnevno, ne samo što mi svakih 10 -tak minuta dim od cigarete ulazi u nos, nego me i oči peku i na sve to bih dodala još i smrad iz pepeljare koji je odvratan i smrad koji se uvukao u garderobu koju ni litar parfema nemože da neutrališe. Nemogu da verujem da to vama nesmeta, da vam nesmetaju žuti i smrdljivi prsti, zadah iz usta, kosa u koju se uvukao duvanski dim...mislim šta je od toga privlačno ništa Narod kuka nema se para, prva moja koleginica kaže da nema para, plate male, hleba nema...ja je pitam...pa što neostaviš cigare i eto svaki dan 200,00 dinara više, imaš i za hleb i za mleko, sačuvaćeš to tvoje loše zdravlje i još imaš i kusur...a njooj, pogodim joj tako žicu, pa kaže...nemoram danas hleb da jedem, ali ću zato imati da pušim mislim šta reći, ništa ostaneš bez reči

  10. #100

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Vec sam napisala da podrzavam zabranu u interesu i pusacha i nepusacha, iako sam pusach. Doduse, sada vec bishi nadam se, evo peta nedelja kako nisam zapalila.
    Ali ajde kad se vec zakuvalo na ovoj temi, moram da budem mirodjija
    Aerodrom u Frankfurtu. Sledeci let moram da cekam 5 sati. Nisam spavala prethodnu noc, nisam popila kafu i zapalila cigar' ne znam ni ja koliko sati. Hvata me nervoza, jer je pusenje na aerodromu naravno zabranjeno. I onda pomislim, jbt koji sam ja debil, nerviram se jer ne mogu da zvacem duvan

    Ovde u Kanadi je pusenje zabranjeno na javnim mestima. Cigarete su abnormalno skupe. I meni je to super, zato sto sam uvek smatrala da je pusenje, alkoholisanje i tome slicno- luksuz. Da ne spominjem slike na kutijama cigareta...da ti se zeludac okrene

    Citat SQUAW kaže:
    Nema bolje edukacije od stavljanja prsta na čelo.
    Naravno. Ali tek sad vidim koliko zabrane ustvari puno znace.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #101

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Da ne spominjem slike na kutijama cigareta...da ti se zeludac okrene
    u bre samo kad se sjetim tih vasih ruznih slicurina na paklama, pa nemo's ni da zapalis ko covjek
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #102

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Čini mi se da je sve to jako lepo zakonski regulisano, samo što takav zakon treba RIGOROZNO PRIMENJIVATI da bi imao efekta.
    Moram priznati da duvanski dim u lokalima nisam podnosila ni dok sam bila pušač, uvek mi je smetao dim tuđe cigarete.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  13. #103

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Kad sam bila mala bilo je nezamislivo ili jako retko videti dete sa paklicom cigareta u rukama. Roditelji i bake i deke su cigarete kupovali sami. Sada roditelji po cigarete šalju decu uz hleb i mleko. Prodavačice poznaju mame, poznaju tate, poznaju decu, uzimaju novac, a da i ne gledaju ko im ga daje. A i nas su poznavali.
    Možda je do mene, ali meni je to malo heavy. Sećam se, kad smo propućkali nešto u šestom osnovne, pa ćemanili u školskom i popadali kao letvice od tih prvih dimova, pa to je bilo većanje od sat vremena bokte ko je najneustrašiviji od nas da traži paklicu u samišci
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #104

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Bem li ga Skvojka, ja pamtim drugačije.
    Kad smo bili mali ne samo da su nas mame i tate slale po cigare, nego još i slale potpisan ček za tri boksa (nekad i više ukoliko je najavljeno poskupljenje). Privilegovani smo bili mi koji smo išli samo po cigare (lakše su), bilo je i onih koji su sve sa cegerom išli po pivo, vino, kiselu i cigare.
    A jeste i nama bio problem kad smo propušili da idemo u trafiku po cigare jer su nas tete uglavnom znale, znale koje cigare čiji roditelj puši i da obično kupuju bokseve, a ne kutije. A ovima sa pivom je bio problem jer su morali nekako da pribave i ceger da ih prodavačice ne bi provalile.
    Kad smo mi bili mali, nije bilo zabranjeno prodavati cigarete i alkohol maloletnicima. Danas jeste. I potpuno se slažem sa tim da se to mora poštovati. Odnosno, oštro sankcionisati kršenje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #105

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ne znam, pamtim i ja dobro, kod nas nije tako bilo zaista ili je bilo jako retko. Tačnije ja ne mogu da se setim da je iko od ekipice u kraju to radio. Moguće da je to zato što su se cigarete kupovale na boks tada više pa su roditelji ređe bez cigareta ostajali, ali od nas dece (ne pričam o tinejdž periodu kad smo propušili prvi put, a i da pričam bilo bi logično da su prodavci već naviknuti da neko od nas kupi cigarete, pa to ne bi bio big dil) niko nije kupovao cigarete. Bilo je roditelja koji nisu pušili pred svojim roditeljima gde još da babino ili dedino unuče pošalju po cigarete pa da se izlaje slučajno. A bio je i matorima to svojevrstan ritual. Poraniš pa kupiš cigarete i novine. I to nikad nije imalo veze sa decom. Eventualno si mogao videti kod nekih muškaraca veknu hleba u politici ekspres pa sve to smotano zajedno pod miškom. Sve se ostalo kasnije kupovalo, pa sad da l' će deca da l' će neko mator.
    A danas ćeš videti dete od 5-6-7-8 godina kako trčka sa paklicama kući, baš često. Mislim ja ih viđam svaki dan. Ranije nije bilo zakona, sad ga ima, a sve obrnuto
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •