Америчка пропаганда на телевизији - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I sta bi se promenilo da je lepa Andjelna ( to moras priznati ) napravila sasvim suprotan film /?
    Mislim ono ..promenjene uloge.

    Jedna fabula radnje a posebno na filmu menja sve?
    Офуцала се лома.

    Баш око те занимљиве случајности мораш да се запиташ... како то да нико не направи "попрутно супротан" филм. Ни да се зајебе. Како америчка влада такво нешто не финансира.

    И, филм је пропагандно увредљиво смеће смишљено да нанесе зло, чисто да не заборавимо због твојих релативизација и накана да оправдаш свако америчко зло.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #32

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I sta bi se promenilo da je lepa Andjelna ( to moras priznati ) napravila sasvim suprotan film /?
    Mislim ono ..promenjene uloge.

    Jedna fabula radnje a posebno na filmu menja sve?
    Офуцала се лома.

    Баш око те занимљиве случајности мораш да се запиташ... како то да нико не направи "попрутно супротан" филм. Ни да се зајебе. Како америчка влада такво нешто не финансира.

    И, филм је пропагандно увредљиво смеће смишљено да нанесе зло, чисто да не заборавимо због твојих релативизација и накана да оправдаш свако америчко зло.
    ma hajde molim te ......vece je zlo ovaj film od onog sto je u filmu prikazano.
    Negiranje i relativizacija i plus opravdanje onog zla kojeg smo mi cinili jer su to i oni nama cinili je put kojim trebaju ici nove generacije.?
    Ono ...bilo je tih malih gresaka ..desile se .....zaboravimo to ...ajmo ispocetka .......


    Mislim ..film......film je nebitan.


    A sta?
    Amerikanci odlikovali Drazu i jos poslali i misiju u njegov stab ?
    E jesu dobri ti amerikanci.
    U tom slucaju.

    Rusi bili tada losi momci.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #33

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Баш око те занимљиве случајности мораш да се запиташ... како то да нико не направи "попрутно супротан" филм. Ни да се зајебе. Како америчка влада такво нешто не финансира.

    И, филм је пропагандно увредљиво смеће смишљено да нанесе зло, чисто да не заборавимо због твојих релативизација и накана да оправдаш свако америчко зло.
    ma hajde molim te ......vece je zlo ovaj film od onog sto je u filmu prikazano.
    Твој аргумент у одбрану злонамерног лажљивог пропагандног смећа од филма је "оно што се дешавало је веће зло од онога што је у филму приказано". Па јебига, по тој логици нема лошег филма.

    Но, ниси ми одговорио 1) зашто се нико не зајебе па овако не представи муслимане, случајно? 2) зашто ви Сорошеви питомци браните свако смеће које дође са запада?

    Negiranje i relativizacija i plus opravdanje onog zla kojeg smo mi cinili jer su to i oni nama cinili je put kojim trebaju ici nove generacije.?
    Ono ...bilo je tih malih gresaka ..desile se .....zaboravimo to ...ajmo ispocetka .......
    Ја кажем да је филм смеће, а онда ти својом подметачком смарачком маштом из тога извучеш све ово? Хеботе, смараш за медаљу.

    Mislim ..film......film je nebitan.
    Бедан Сорошевски покушај правдања одвратног пропагандног смећа. Као, ма шта има везе...

    A sta?
    Amerikanci odlikovali Drazu i jos poslali i misiju u njegov stab ?
    E jesu dobri ti amerikanci.
    U tom slucaju.

    Rusi bili tada losi momci.
    Јел ти се диже?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "оно што се дешавало је веће зло од онога што је у филму приказано".
    Napisao sam ...vece je zlo ovaj film od onog sto je u filmu prikazano"" .
    Sasvim drugacije od onog kako si ti izokrenuo moju recenicu ...sasvim slucajno ...normalno.

    Но, ниси ми одговорио 1) зашто се нико не зајебе па овако не представи муслимане, случајно? 2) зашто ви Сорошеви питомци браните свако смеће које дође са запада?
    Ti meni nisi odgovorio na 2 prosta pitanja koje svaki pravi Srbin treba da zna ali eto ti ne znas ili znas ali ti se odgovori ne dopadaju ?

    1. Prva gimnazija u Srba je bila ....gde ?
    2. Prvi roman u Srba je napisao ...ko ?

    Ali dobro , ispostovacu te i odgovoriti na ova tvoja 2 pitanja.

    1.Da ..i muslimani su cinili zlocine.
    Ukoliko bi se napravio takav film nase " male greskice " bi bile jos manje ili ih ne bi ni bilo ?
    Jedan film menja sve ?
    2.Zar ne mislis da bi trebalo prvo osuditi zlocine koje su nasi ucinili u ime nas pa tek onda ovaj film.?

    I ko ti je taj Soros ?
    To rekorder Madjarske na 100 m prsnim stilom ?

    Јел ти се диже?
    Ako mislis na Andjelinu ...very verovatno i Waistinu

    Ali mogu da razumem te psiholoske barijere nastale usled naseg loseg tretmana u njenom filmu a koje opet mogu da se reflektuju
    na sve amerikanke ...........da ne idem dalje

    Antonica oli Vukadinovica ?



    I odlomak sa casa ......


    Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, što će reći nacionalne, što će reći vrednosti nacije kojoj pripada, etičke i političke, a za ostale se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe – nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angažovanje koje ne iziskuje truda. Ne samo “pakao to su drugi”, u okviru nacionalnog ključa, naravno, nego i: sve što nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko…) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, dakle, totalitarna ideologija


    Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalističke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više, mi koljemo, kad se mora, ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholičari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik čist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, estetičke, etičke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo.

    Danilo Kis


    Mozda je malo i preterao .....ali nije da nije ....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #35

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Но, ниси ми одговорио 1) зашто се нико не зајебе па овако не представи муслимане, случајно? 2) зашто ви Сорошеви питомци браните свако смеће које дође са запада?
    1.Da ..i muslimani su cinili zlocine.
    Ukoliko bi se napravio takav film nase " male greskice " bi bile jos manje ili ih ne bi ni bilo ?
    Jedan film menja sve ?
    2.Zar ne mislis da bi trebalo prvo osuditi zlocine koje su nasi ucinili u ime nas pa tek onda ovaj film.?
    1. Питање није било да ли су и муслимани чинили злочине, већ зашто се питању злочина у Босни у филмовима и осталим медијима прилази једнострано.
    Наравно да такав филм не би умањио злочине почињене од стране Срба, већ би значио да се не шире неистине о рату у Босни.
    2. Злочине смо осудили одавно. Овај филм је изашао недавно.

    I ko ti je taj Soros ?
    To rekorder Madjarske na 100 m prsnim stilom ?
    Знаш ти, знаш

    I odlomak sa casa ......

    Danilo Kis

    Mozda je malo i preterao .....ali nije da nije ....
    Будалаштина.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #36

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    1. Питање није било да ли су и муслимани чинили злочине, већ зашто се питању злочина у Босни у филмовима и осталим медијима прилази једнострано.
    Наравно да такав филм не би умањио злочине почињене од стране Срба, већ би значио да се не шире неистине о рату у Босни.
    2. Злочине смо осудили одавно. Овај филм је изашао недавно.



    Film je simulirana stvarnost ili tako nekako, zar ne ?
    Film ne moze promeniti stvarnost.
    Snimi se recimo 5 filmova u kojima smo mi negativci i snimi se isto toliko filmova u kojima su drugi negativci.
    Sta to menja ?
    ""e jeste Robert de Niro snimio dobar film!!""
    Ovaj film ce promeniti sve ?

    Nisam procitao da si ti osudio nase zlocine, to jest , nisam procitao da si osudio RMa i RKa.

    I da .....nisi mi odgovorio na ona dva prosta pitanja Srbine .

    1. Prva gimnazija u Srba je osnovana ...gde ?
    2. Prvi roman u Srba je napisao ...ko ?

    Ne znas ?

    Будалаштина.
    Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, što će reći nacionalne, što će reći vrednosti nacije kojoj pripada, etičke i političke, a za ostale se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe – nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angažovanje koje ne iziskuje truda. Ne samo “pakao to su drugi”, u okviru nacionalnog ključa, naravno, nego i: sve što nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko…) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, dakle, totalitarna ideologija


    Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalističke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više, mi koljemo, kad se mora, ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholičari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik čist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, estetičke, etičke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #37

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Film je simulirana stvarnost ili tako nekako, zar ne ?
    Film ne moze promeniti stvarnost.
    Snimi se recimo 5 filmova u kojima smo mi negativci i snimi se isto toliko filmova u kojima su drugi negativci.
    Sta to menja ?
    ""e jeste Robert de Niro snimio dobar film!!""
    Ovaj film ce promeniti sve ?
    Невероватно је колико си ти запео да се правиш глуп, а и невероватно је колико добро ти то успева.
    А невероватно је и колио си запео да браниш то говно од филма, најгоре пропагандистичко смеће.

    Сад је фаза "зашто је филмић уопште битанчић"... мас медији и пропаганда су у данашњам свету итекако битни. Зашто? Нећу да ти кажем.

    Nisam procitao da si ti osudio nase zlocine, to jest , nisam procitao da si osudio RMa i RKa.
    Пати бејбе.

    I da .....nisi mi odgovorio na ona dva prosta pitanja Srbine .

    1. Prva gimnazija u Srba je osnovana ...gde ?
    2. Prvi roman u Srba je napisao ...ko ?

    Ne znas ?
    Одговорио сам ти.

    Nacionalista je, po definiciji, ignorant.
    Кишево писање на које свршавају којекакве комуњаре у овом случају је чисто њесра.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #38

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Невероватно је колико си ти запео да се правиш глуп, а и невероватно је колико добро ти то успева.
    .
    lepo ..lepo...lepe reci......
    tipicno vojvodjanski....
    Ali znam ja da ti mozes i bolje ........

    мас медији и пропаганда су у данашњам свету итекако битни. Зашто? Нећу да ти кажем.
    Stvarno su bitni ?
    Nisam znao zasto su RK i RM pridavali toliki znacaj medijima dok mi ti nisi ovo rekao.
    Odabrali su dobru taktiku.
    Bas su mu ga dali po propagandi ...medijskoj.
    Opsada Vukovara pa cetvotogodisnja opsada Sarajeva.

    Cudi me da amerikanci nisu vrsili direktan prenos svega toga ...sve sa reprizama.


    Пати бејбе.
    .....kazu u nasem narodu : umereni nacionalista kod nas je isto sto i krokodil vegetarijanac.
    Jel " da koliko ima istine u ovoj recenici ?

    Одговорио сам ти.


    Nisi mi odgovorio.
    Cudi me da ti, koji si potkovan istorijskim znanjem o Srbima ne znas odgovor na moja dva prosta pitanja ?

    Prva gimnazija u Srba je osnovana ...gde ?
    Prvi roman u Srba je napisao ...Tko ?

    Ali dobro ...ne moze se sve znati. ...ma koliko Srbin bio.....


    Кишево писање на које свршавају којекакве комуњаре у овом случају је чисто њесра.
    Gde ti vidis komuniste ?
    Pao kod nas komunizam i dosla demokratija jos u proslom milenijumu.
    I onaj Kecmanovic kojeg si naveo u onoj temi sve u pozitivu je sin Kecmanovica ....starog komuniste.
    Prosvetlilo se dete.
    Imam utisak da je i kod tebe isti slucaj.
    Mozda gresim ?

    Kada smo vec kod komunizma ....
    gledajuci realno ....
    .nikada Srbi nisu bolje ziveli u svojoj istoriji nego i vreme tog komunizma ...kako ga nazivas.
    Nikada zemlja Srbija nije vise izgradjena nego za vreme druga Tite.
    .../elektrifikacija ...industrijalizacija ....i to...
    Nismo bili pod Ruskom bratskom cizmom.....jel tako da to ne bi bilo dobro da jesmo ?
    Nije bilo rata ........toliko godina... sto je nezabelezeno u srpskoj istoriji ,,a moras priznati da rat i nije bas cool....
    ..Svi Srbi ziveli u jednoj drzavi
    ...
    Mislim .....mogu da zamislim da su pobedili Draza i njegovi simpaticni cetnici!!!!
    Kako bi to izgledalo ?
    Imali bi ono ...sto imamo u poslednjih 25 godina.
    Znaci ...sreca jedna neopisiva.

    I mozes ti pricati o Drazi ...o cetnicima .....o Velikoj Srbiji ali dzaba ti sva prica ...

    Jer .........




    Lepa ova crvena boja m ?

    Srecan ti praznik rada .....
    Poruku je izmenio Meggy, 01.05.2012 u 21:32 Razlog: link
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #39

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno su bitni ?
    Nisam znao zasto su RK i RM pridavali toliki znacaj medijima dok mi ti nisi ovo rekao.
    Odabrali su dobru taktiku.
    Bas su mu ga dali po propagandi ...medijskoj.
    Opsada Vukovara pa cetvotogodisnja opsada Sarajeva.

    Cudi me da amerikanci nisu vrsili direktan prenos svega toga ...sve sa reprizama.
    О Анђелинином филму се причало. Дакле, шта ти тврдиш, да пропаганда јесте битна или није? Да ли уопште тврдиш било шта или само вербално онанишеш? Ако нешто тврдиш, знаш ли шта тврдиш?

    .....kazu u nasem narodu : umereni nacionalista kod nas je isto sto i krokodil vegetarijanac.
    Jel " da koliko ima istine u ovoj recenici ?
    Јеси ли ово сам смислио?

    Gde ti vidis komuniste ?
    Pao kod nas komunizam i dosla demokratija jos u proslom milenijumu.
    I onaj Kecmanovic kojeg si naveo u onoj temi sve u pozitivu je sin Kecmanovica ....starog komuniste.
    Prosvetlilo se dete.
    Imam utisak da je i kod tebe isti slucaj.
    Mozda gresim ?
    Нажалост, још се ми комунизма нисмо ослободили, посебно црвене младунчади, како физичке, тако и моралне и интелектуалне.

    Kada smo vec kod komunizma ....
    gledajuci realno ....
    .nikada Srbi nisu bolje ziveli u svojoj istoriji nego i vreme tog komunizma ...kako ga nazivas.
    Nikada zemlja Srbija nije vise izgradjena nego za vreme druga Tite.
    .../elektrifikacija ...industrijalizacija ....i to...
    Nismo bili pod Ruskom bratskom cizmom.....jel tako da to ne bi bilo dobro da jesmo ?
    Nije bilo rata ........toliko godina... sto je nezabelezeno u srpskoj istoriji ,,a moras priznati da rat i nije bas cool....
    ..Svi Srbi ziveli u jednoj drzavi
    Значи, замена теза. Електрификација Србије је извршена под комунистима а не под књазом Милошем зато што струја није постојала за време књаза Милоша. Ајмо пар логичких вежби за тебе:

    У двадесетом веку квалитет живота људске врсте у Европи је био бољи него икад у историји. Па тако и у Србији. Да ли је живот био квалитетан само у комунистичким земљама? Није. Дакле, то није заслуга комунизма.

    Да ли је живот био квалитетнији у комунистичким или некомунистичким земљама? Некомунистичким.

    Да ли је електрификација извршена само у комунистичким земљама или и у некомунистичким? И једним и другим, дакле, ни то није заслуга комунизма, већ једноставно развој технологије.

    Ајмо даље - квалитет живота, развој? Да ли је био бољи у западној Европи или под комунистима? У западној Европи. Дакле, комунизам није донео добра Србији ни на плану развоја, већ јој је онемогућио правилан и одржив развој.

    Али ето, ти комунистима стављаш у заслугу то што су увели струју, као да је нико сем њих не би увео, као да је нико сем њих није увео, али за пропаст планске економије, нерешено национално питање, лош устрој државе, распад државе, цепање српског народа... за то их не кривиш? Мало ти је непотпуна слика.

    Да није било комуниста, Србија би добила све то, само не би би имала штетне последице.

    Братска руска чизма? Твоја мржња према Русији постаје одвратна.

    Није било рата? А шта је било 91?

    Сви Срби у једној држави? Ту једну државу је створио Витешки Краљ Ујединитељ. Усташа Броз ју је поделио на 8 држава.

    Mislim .....mogu da zamislim da su pobedili Draza i njegovi simpaticni cetnici!!!!
    Kako bi to izgledalo ?
    Imali bi ono ...sto imamo u poslednjih 25 godina.
    Znaci ...sreca jedna neopisiva.
    Како би то изгледало? Па, погледај било коју земљу у којој комунисти нису победили. И ону најгору!
    Грчка? Португал? Шпанија? Ирска? Шведска? Финска?

    I mozes ti pricati o Drazi ...o cetnicima .....o Velikoj Srbiji ali dzaba ti sva prica ...

    Jer .........

    Lepa ova crvena boja m ?

    Srecan ti praznik rada .....
    Не знам шта си окачио, мрзело ме да гледам.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #40

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku


    О Анђелинином филму се причало. Дакле, шта ти тврдиш, да пропаганда јесте битна или није? Да ли уопште тврдиш било шта или само вербално онанишеш? Ако нешто тврдиш, знаш ли шта тврдиш?


    .
    Eto vidis kolika je Andjelina bitna kada smo skroz otisli sa teme.
    Ne ..mislim da ...jeste ...u svakom slucaju,,,posebno.
    kada se beru pecurke po sumamama i gorama oko Sarajeva ili kada se prodaje paprika na pijaci ...u Bijeljini ...naprimer.

    Јеси ли ово сам смислио?
    Nisam.
    Moze zamena ?
    Umereni nacionalista je isto kao sto je i Ajkula ljubitelj algi.
    Umereni nacionalista je isto kao sto je i ambrozija ukrasno cvece.
    Dovoljno ?
    Нажалост, још се ми комунизма нисмо ослободили, посебно црвене младунчади, како физичке, тако и моралне и интелектуалне.
    Cuj komunizam !!1
    Vidis li ga u frizideru?
    Komunizam je kriv za sve.
    Ah ..sta bi bilo da nije bilo tog nesrecnog komunizma?
    ma kakva Svedska ..Danska ...bili bi bolji od njih da su pobedile zdrave nacionalne snage ......od 2 sv, rata pa naovamo.
    Mislim cetnicke ...da ne bude zabune.
    Значи, замена теза. Електрификација Србије је извршена под комунистима а не под књазом Милошем зато што струја није постојала за време књаза Милоша. Ајмо пар логичких вежби за тебе:
    Znaci ..em sto ne znas ko je napisao prvi srpski roman i gde je osnovana prva srpska gimnazija ,,vec ne znas ni neke osnovne stvari
    iz nase istorije.
    A nacionalista si.
    Evo jedna logicka vezba za tebe.
    Dokle je vladao knjaz Milos ?
    Kada je pocela elektrifikacija srbije?
    Jelda da se ne slazu godine ?
    Cista logika.

    У двадесетом веку квалитет живота људске врсте у Европи је био бољи него икад у историји. Па тако и у Србији. Да ли је живот био квалитетан само у комунистичким земљама? Није. Дакле, то није заслуга комунизма.

    Да ли је живот био квалитетнији у комунистичким или некомунистичким земљама? Некомунистичким.

    Да ли је електрификација извршена само у комунистичким земљама или и у некомунистичким? И једним и другим, дакле, ни то није заслуга комунизма, већ једноставно развој технологије.
    nabacane reci bez ikakvog znacaja vec tek da se nesto napise.
    Mislim ...sta si hteo reci novo ?

    Дакле, комунизам није донео добра Србији ни на плану развоја, већ јој је онемогућио правилан и одржив развој.
    Eto vidis ....doneo joj je mnogo dobra u svakom smislu ( da ti ne nabrajam ) jer to nije bio onaj komunizam u u zemljama koji su bili pod rusima.
    I dobro to ovo "" pravilan i odrziv razvoj""
    lepo sastavljeno.

    Али ето, ти комунистима стављаш у заслугу то што су увели струју, као да је нико сем њих не би увео, као да је нико сем њих није увео, али за пропаст планске економије, нерешено национално питање, лош устрој државе, распад државе, цепање српског народа... за то их не кривиш? Мало ти је непотпуна слика.
    Menjas teze.
    Nisu komunisti , kako ih zoves uveli struju ....ali su mu ga dali po elektifikaciji...modernizaciji ....industrijalizaciji ..meliorizaciji
    itd .......za razliku odKraljevine Jugoslavije ...koja je bila takva kakva je bila......
    Siromasna ......neugledna u svetu ......malo osvetljena ......slabo zdravstvo ....i tako dalje ....
    Isto ono sto je i sada slucaj a sto u u toj omrazenoj komunistickoj SFRJ nije bio slucaj.
    Secas se sigurno pa ces se i sloziti sigurno.
    I koje nacionalno pitanje bilo nereseno ?
    Teritorijalno?
    Granice?
    Hteo ih da ih resi Sloba i mnogi pre ..a i mnogi ce posle njega ...i sta mislis sta ce biti posledice tog resavanja nacionalnog pitanja.?
    I cuj ovo ..cepanje srpskog naroda!
    Mi se sami cepamo .........a uzrok se nalazi gde ?
    Znas ti to vrlo dobro.
    Братска руска чизма? Твоја мржња према Русији постаје одвратна.
    Tvoja ljubav prema Rusiji je impresivno zadivljujuce Utopisticka.

    Није било рата? А шта је било 91?
    Vidis kako ubacujes ovog puta brojeve.
    Evo i ja cu.
    Nije bilo rata ...1945-1991.
    46 godina.
    malo li je.?
    za nas je to dugi niz godina a slazes se da rat nije nesto dobro.
    A zasto se prekinuo taj niz....?
    To je vec pitanje.

    Сви Срби у једној држави? Ту једну државу је створио Витешки Краљ Ујединитељ. Усташа Броз ју је поделио на 8 држава.
    Stvarno si kontradiktoran.
    sada ovako ..[a malo ovako.
    kao Toma Nikolic.
    Pa zar nije za srpske nacionaliste najveci greh kralja Aleksandra sto je napravio Jugoslaviju.
    A sada "" viteski ""
    Cega?
    Okruglog stola.
    Sa Don kihotom jurisao na vetrenjace?
    Sta ?
    Mogao si upotrebiti neki primereniju rec umesto ove.

    Како би то изгледало? Па, погледај било коју земљу у којој комунисти нису победили. И ону најгору!
    Грчка? Португал? Шпанија? Ирска? Шведска? Финска?
    kako bi izgledalo da su pobedili Draza i njegov herojski narodno oslobodilacki pokret koji je u casovima dokolice i odmora od tih silnih bitaka protiv
    okupatora jeo gibanicu i pio rakiju mogu da zamislim pa si mi nabacio i o0smeh na lice ubacujuci Svedsku i Finsku kao paralelu tako da sam se ozbilno i zamislio
    i pomislio steta sto cetnici nisu pobedili jer gde bi sada bili tako jedinstveni u toj velikoj drzavi .......med ..mleko......svila i kadifa ...kao i nekad ..
    dok ne dodjose komunisti..
    Не знам шта си окачио, мрзело ме да гледам.






    Da... umalo da zaboravim.
    Kada je osnovana prva gimnazija i gde.
    Prvi roman napisao ..ko?
    Prva sijalica zasijala kad.
    Mislim ..posle Milosa ...kad?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #41

    Није им било доста!

    Америчка пропаганда се наставља!
    Срби су дивљаци, четници, масовне убице које спаљаују жене и децу!
    Иначе, ради се о чланку о фестивалу у Гучи! Успела је женска да споји Гучу са Сребреницом, Косовом ... ратовима!

    Serbian Nationalism at the Guča Trumpet Festival

    (Photos by Anna Y. Loshkin)



    It's barely nine in the morning and the sound of vuvuzelas fills the air. Shirtless young men have already had their first shot of the day, and the ones who haven't line up, bleary-eyed, at the convenience store for a fresh pack of cigarettes or a bottle of rakija, the plum brandy that flows liberally through this town. This is Serbia's famous Guča Trumpet Festival, a gathering of trumpet players, gypsy orchestras, Balkan music lovers, and young Chetniks—the latest embodiment of Serbian nationalism.

    Among a sea of slogans like "Save water, drink beer" and "A blow job is better than no job," one T-shirt stands out—a portrait of former president Slobodan Milošević, "Your army waits for you" is written under his pensive face. Milošević is still infamous in Serbia for his role in the ethnic cleansing that took place in the 1990s during the Yugoslav Wars. Another T-shirt featuring his likeness reads, "You know, there are worse people than me." These are not ironic. People stroll around town with shirts announcing, "Thank God I'm a Serb," "Serbian Chetniks," and "Country of champions.” Some wear black shirts with a skull and crossbones, with the words "Faith in God - Freedom or death" in Church Slavonic script, with army-green hats adorned with the two-headed eagle topped by a royal crown. Welcome to Chetnik country.

    Every year in August, several hundred thousand people descend upon Guča, a sleepy village of 3,000 in Central Serbia. Guča, proclaimed "Europe's biggest, baddest summer music festival,” in the Guardian, attracts internationally known Balkan acts and a sizable portion of Western European attendees. But during this weeklong turbo-folk party, foreigners either don't notice the thinly veiled nationalism, or are too drunk to care.

    It started out innocently enough in 1962. A bunch of trumpeters got together for a jam session in Guča, a bucolic village with a backdrop of lush green hills, mineral water springs and wildflowers in the Dragacevo region a few hours southwest of Belgrade. The "benevolent dictator" Tito was president, and the Croats, Montenegrins, Albanians Kosovars, Slovenes, Macedonians, Serbs, and Bosniaks had united into a heterogeneous nation called Yugoslavia.



    Today everything is different. Following the bloody wars of the 1990s, Yugoslavia splintered into seven countries. In 2001, a brief wave of democracy led to the resignation of Milošević and election of opposition leader Zoran Djindjic. Milošević ended up on trial for war crimes in The Hague. Only two years later, Djindjic was assassinated, and, with him, the hope of progress and peaceful coexistence with Serbia's neighbors died.

    Since the election of Serbian nationalist president Tomislav Nikolić this May, many fear that Serbia's new path is not towards EU membership but instead a regression to the ethnic conflict that caused years of bloodshed. The recent appointment of Prime Minister Ivica Dačić has caused unease due to his close ties with Milošević.

    The mood in Guča fits in with Serbia’s current political landscape. "There is a difference between being a patriot and being a nationalist. Most of young people here don't know the difference and it often grows to be close to racism," says Margita, a 19-year old from a small town in the region. Indeed, there is a kind of innocence in the faces of the young guys and girls who proudly sing about Serbia's greatness, wearing hats with Chetnik regalia, their bodies draped with the Serbian flag. They all show the three-fingered salute: the thumb, index and middle finger out, and the last two bent in. Ostensibly this stands for the holy trinity—the father, the son, and the Holy Spirit. As with many things in the former Yugoslavia, the salute is controversial. Bosniaks and Croats find it offensive, a provocation even, as it was used by the same Serbian army that ruthlessly murdered their people. In Guča, people flash it to passersby, cameras, and each other. Just like the cross that hangs around people's necks, it has become a normalized symbol of Serbian pride.

    Since the 90s, Chetnik iconography has become synonymous with Serbian nationalism. The movement itself is linked to the Serb-inflicted massacres, rape, and torture of the Yugoslav wars. In testimony at The Hague about the ethnic cleansing that took place during the wars, victims refer to the Serbian forces as Chetniks. One Muslim woman's testimony reads: "On the 25th of May the Chetniks attacked our village, which was a Muslim village, and by the 31st of May all the men from the village were taken to a concentration camp. ... They killed en masse, pillaged and burnt our houses, detained women, elderly and children and burnt them alive."

    Chetniks, which loosely translates as militia, started as a monarchist guerrilla force in the early 20th century. They took up arms as a royalist resistance group after the ouster of the royal family in World War II, at times collaborating with the Partisans and at times with the Axis Powers, fighting on the side of the Nazis. Just after World War II, as Josip Broz Tito took the reigns on Yugoslavia’s Communist government, Chetnik leader Draza Mihailovic was found guilty of treason and executed.

    For over 30 years Tito sustained a delicate balance in Yugoslavia and with allies on both sides of the Iron Curtain. After his death in 1980, nationalist sentiment began to escalate. In his 1992 book The Fall of Yugoslavia Balkan expert Misha Glenny writes: "The revival of the Serb nationalists, the Chetniks, has been one of the most hideous and frightening aspects of the collapse of communism in Serbia and Yugoslavia. This breed, which finds nurture in the perpetration of unspeakable acts of brutality, encapsulates all that is irrational and unacceptable in Balkan society."



    Slobodan Milošević fanned the flames of religious and ethnic hatred in his 1989 speech at the 600-year anniversary of the Battle of Kosovo. This is where Serbian prince Tsar Lazar fought against the Ottomans in 1389 and died a hero. Despite Serbia's defeat and the subsequent 500 years under Ottoman and later Austrian rule, the location is considered holy. It's the birthplace of Serbian identity; Tzar Lazar is regarded as a martyr for his people.

    At Guča, young people from the countryside and beyond gather to listen to the call of the trumpet, dance to traditional folk songs, and shout slogans about Greater Serbia. Bellicose cries of "Kosovo will always be ours!" resonate from campgrounds, parking lots and groups gathered under the town's Golden Trumpet Player statue in the main square.

    I meet Jovan and his young son outside of Guča’s Center for Culture, where they were taking a respite from the heat and crowds. His son sat next to him, playing with a toy AK-47. "I've been to the US. I liked Miami but I don't like your politics," he shouts over the din of a religious concert a few meters away. Serbian attacks on ethnic Albanians in Kosovo led to the US-backed NATO bombing of Belgrade in 1999. Even though the sanctions were lifted in 2005, anti-Western sentiment is still strong. He shows his tattoos to me—a giant one of Tsar Lazar fills most of his right shoulder and bicep, and another covering his back, depicting the Kosovo Maiden comforting a dying soldier after the battle. The tattoo of this scene, taken from the eponymous Serbian epic poem, is one of many I will see in Guča. In Jovan's tattoo, Lazar is on a horse holding a shield which sports Serbia's coat of arms with its embellished 4 C's: Само Слога Србина Спасава – Only Unity Saves the Serbs. The same coat of arms decorates the Serbian flag.

    From high on a hill I watch the young men below lather themselves up into a frenzy with their chants about Serbia's greatness. The singing has been going on for close to an hour, nurtured by beer and a lively audience. Farther down the road, traditional folk music is blasting from a van—a departure from the ubiquitous turbo-folk. A group of men have set up camp around the van, in a coveted corner of the field, where everyone who passes by will hear their music. Miroslav, the leader of the group, invites me for a beer and tells me that they have travelled from a Serbian stronghold in Kosovo especially for the festival.

    It's early afternoon and despite the sour expression on the face of one gentleman with a bandaged head and a black eye, the party is in full swing. The men are swaying to the music, and one of them dances on the roof of the van. He's shirtless, a little drunk, and a thick chain with a cross dangles from his neck. Miroslav lectures in passable English, "America doesn't understand the Albanian threat. They are terrorists, like in Iraq. My brother was killed in the war there. Kosovo is Serbian!" He adds, "The Albanians are organ traffickers."

    Several dozen trumpet orchestras play and compete for prizes at Guča, but it’s mostly the gypsy ‘orkestars’ who roam the town’s streets, serenading the masses for tips in bars and restaurants. Ironically, these same gypsy bands also play nationalistic songs for an eager audience. In another twist, the traditional Jewish melody “Hava Nagila” has become a Guča anthem of sorts, played countless times alongside Goran Bregović's “Kalashnikov” and “Gas Gas.”

    "Guča is a special week,” says Miroslava, a French-Serbian beauty who has been dating a trumpet player from a Gypsy band since last year. She hasn't told her family yet, and neither has he. "We are like Romeo and Juliet. It's not acceptable for me to be with a Gypsy, or for him to marry a Serb."

    Since the collapse of Yugoslavia, Serbs have embraced the glory of their monarchist past. Despite losing all four wars Serbia has started since 1990, the obsession with a Greater Serbia for the Serbs persists almost 15 years later. "In Serbia, it's all about choosing sides," Margita tells me.

    My friends in Belgrade say that turbo-folk loving nationalists go to Guča and civilized people go to Niš, a nearby town where the international jazz festival is held around the same time. In this fragmented region with a mixed ethnic population, such a divide represents a real threat to stability. Do the displays of nationalism at Guča arise from the heady atmosphere and a desire to belong? Perhaps. It could just be a passing phase for young people. But this youthful transgression has been legitimized by the new Serbian government.

    By Anna Y. Loshkin

    .......................

    ИЗВОР

    Што је бре није неко наш онако "мушки" отресао иза неке шатре, не би сада писала ове глупости!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #42

    Odgovor: Није им било доста!

    Лошкин?

    Смеће од текста...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Вучићева времена
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 29.08.2018, 22:27
  2. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •