Америчка пропаганда на телевизији
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    Америчка пропаганда на телевизији

    Јавни сервис Србије увелико рекламира америчку серију "Председница", са Ђином Дејвис као Мекензи Ален, председницом Америке.

    Човек кад види рекламу просто се поноси што је Американац, председница је лепа, паметна, дотерана, па је неки чича најављује као краља да најављује, "Президент ов ди Јунајтид Стејтс ов Америка... ", па свуда лепршају америчке заставе, стар спанглд баннер, мало црвене, мало беле, мало плаве и звездица...

    Подсетила ме и на серију "Западно крило", која је такође ишла на нашим телевизијама, о председнику Рету Бартлету, глумише га Мартин Шин. Он је био високо образован, јако начитан, стално је цитирао познате филозофе, историчаре, социологе... водио се највишим моралним нормама, с муком се одлучивао на употребу оружја, обузимао га је праведни гнев кад неко убије једног америчког грађанина или војника, воле га добри а плаше га се зли...

    Џеки Чен се туче с неким лудим научником који би да измисли неке инсекте па их пусти, у међувремену упадају специјалци, а Џеки Чен каже "Част ми је да помогнем војсци Сједињених Држава".

    Сваки други амерички филм је о храброј америчкој војсци, морнарици, ваздухопловству, који се боре за правду, америчке заставе севају унаоколо, чуда се праве за част, морал, своју јединицу, своју земљу, амерички начин живота...

    И цео свет то гледа.
    Нас наравно уче да је наша држава никаква, политичари никакви, национализам застарео, каква част, морал, патриотизам, дужност, битно је само добро се зезати...

    У стварности, амерички председник последњих осам година је био полудебил, који је почео 2 рата и скривио патње милионима људи.
    Прошли је напао Србију, и још траје окупација дела наше земље и лик који је у Белој кући имао орални секс.
    Садашњи високослављени спасилац света нема појма ко ће да му буде у влади, већ 3-4 лика су му отказала због скандала.

    Зашто ми, као народ који је пуно пропатио због Американаца дозвољавамо на телевизији којој плаћамо претплату смеће од Америчке пропаганде?

    Тијанићу, носите се и ти и твоја председница Мекензи Ален.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Promeni kanal, nadji neku domacu propagandu...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  3. #3

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Ako neko nije u stanju da razdvoji film (seriju) od stvarnosti, postoje odgovarajuce institucije kojima moze da se obrati u slucaju mentalnog poremecaja bilo koje vrste.

    Naravno da filmovi i serije snimljeni u SAD prikazuju SAD u najboljem mogucem svetlu, sta je tu cudno? Sastavni deo (mozda ne ocigledan, ali sastavni deo) onoga sto se zove patriotizam. To jeste i nacin sirenja propagande, ali onaj ko kreira svest o stvarnosti na osnovu TV serija, nije bas sasvim zdrav. Ta propaganda ima daleko veci uticaj unutar SAD, nego van njene teritorije. U prilog tome govori cinjenica da svet nije obozavao Busa, uprkos "savrsenosti" Americkih predsednika u filmovima.

    Teorija propagande kaze da je ona efikasna samo ako je skoncentrisana na jednu, ili ogranicen broj tema i na tacno utrdjenu populaciju. Plasirati propagandu na ceo svet, i na njegovu kompletnu populaciju nema bas mnogo smisla.

    Uostalom, promena kanala je dobar savet.

    Poruku je izmenio Morpheus, 16.02.2009 u 14:55

  4. #4

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јавни сервис Србије увелико рекламира америчку серију "Председница", са Ђином Дејвис као Мекензи Ален, председницом Америке.

    Човек кад види рекламу просто се поноси што је Американац, председница је лепа, паметна, дотерана, па је неки чича најављује као краља да најављује, "Президент ов ди Јунајтид Стејтс ов Америка... ", па свуда лепршају америчке заставе, стар спанглд баннер, мало црвене, мало беле, мало плаве и звездица...

    Подсетила ме и на серију "Западно крило", која је такође ишла на нашим телевизијама, о председнику Рету Бартлету, глумише га Мартин Шин. Он је био високо образован, јако начитан, стално је цитирао познате филозофе, историчаре, социологе... водио се највишим моралним нормама, с муком се одлучивао на употребу оружја, обузимао га је праведни гнев кад неко убије једног америчког грађанина или војника, воле га добри а плаше га се зли...

    Џеки Чен се туче с неким лудим научником који би да измисли неке инсекте па их пусти, у међувремену упадају специјалци, а Џеки Чен каже "Част ми је да помогнем војсци Сједињених Држава".

    Сваки други амерички филм је о храброј америчкој војсци, морнарици, ваздухопловству, који се боре за правду, америчке заставе севају унаоколо, чуда се праве за част, морал, своју јединицу, своју земљу, амерички начин живота...

    И цео свет то гледа.
    Нас наравно уче да је наша држава никаква, политичари никакви, национализам застарео, каква част, морал, патриотизам, дужност, битно је само добро се зезати...

    У стварности, амерички председник последњих осам година је био полудебил, који је почео 2 рата и скривио патње милионима људи.
    Прошли је напао Србију, и још траје окупација дела наше земље и лик који је у Белој кући имао орални секс.
    Садашњи високослављени спасилац света нема појма ко ће да му буде у влади, већ 3-4 лика су му отказала због скандала.

    Зашто ми, као народ који је пуно пропатио због Американаца дозвољавамо на телевизији којој плаћамо претплату смеће од Америчке пропаганде?

    Тијанићу, носите се и ти и твоја председница Мекензи Ален.
    Nekom se pokvario daljinski?

  5. #5

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Jole, nemam pojma o čemu pričaš, gledam samo umJetničke ruske filmove snimljene do 1980-e...

  6. #6

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Promeni kanal, nadji neku domacu propagandu...
    Ти мора да си неки геније.
    Ја причам о томе колико је свеприсутна америчка пропаганда, а ти ми кажеш да променим канал. Ево, променио сам канал, решено.
    А америчке пропаганде још увек има превише. Који је твој следећи савет?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ako neko nije u stanju da razdvoji film (seriju) od stvarnosti, postoje odgovarajuce institucije kojima moze da se obrati u slucaju mentalnog poremecaja bilo koje vrste.
    Треба стварно бити неинтелигентан и безобразан па људе с којима се не слажеш оптуживати да су ментално поремећени.
    Јел имаш ти потврду од доктора због које би требало да ти опростимо ово писање?
    Наравно да није проблем разликовање фикције и стварности. Проблем је неистинита пропаганда. А сад иди прочитај шта је то па се јави да нешто пишеш.

    Naravno da filmovi i serije snimljeni u SAD prikazuju SAD u najboljem mogucem svetlu, sta je tu cudno? Sastavni deo (mozda ne ocigledan, ali sastavni deo) onoga sto se zove patriotizam. To jeste i nacin sirenja propagande, ali onaj ko kreira svest o stvarnosti na osnovu TV serija, nije bas sasvim zdrav. Ta propaganda ima daleko veci uticaj unutar SAD, nego van njene teritorije. U prilog tome govori cinjenica da svet nije obozavao Busa, uprkos "savrsenosti" Americkih predsednika u filmovima.
    Шта је ког ђавола наравно у третирању гледалаца као идиота? Теби је то наравно? Е па мени није.
    Нема ништа "наравно" и "нечудно" у томе што се искривљује стварност и приказује бајковито, у интересу одређене групе. То је радио чика Гебелс рецимо, а теби је то "нечудно и наравно".

    Ако нико "здрав" не придаје значаја филмовима и серијама, зашто неко прави такве серије и филмове? Како је уосталом свет посато америчка културна, боље рећи "културна" колонија?

    У филмовима и серијама није се глорификовао Буш, већ институција америчког председника и америчка држава, војска... фирер и Вермахт. Тако се чува угледа Америке независно од лутке која је на месту председника. А после Буша је дошла - Обамоманија. Откуд мајку ли му

    Зашто нема сличне пропаганде у филмовима других земаља, или бар нема у тој мери? Кад се на телевизији приказивао филм који славу председника Русије, шефа КП Кине, председавајућег председништва БиХ, краља Белгије... ?

    И што је најважније, зашто РТС рекламира серију и америчкој председници у којој се маше фашистичким заставама (америчким) на све стране???

    Teorija propagande kaze da je ona efikasna samo ako je skoncentrisana na jednu, ili ogranicen broj tema i na tacno utrdjenu populaciju. Plasirati propagandu na ceo svet, i na njegovu kompletnu populaciju nema bas mnogo smisla.
    Онда су Американци урадили нешто потпуно бесмислено - цео свет је њихова културна колонија. Осим Индије, они имају Боливуд.

    Uostalom, promena kanala je dobar savet.

    Као што је добар савет кад према теби јури аутомобил да се покријеш по глави, тако га нећеш видети.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Jole, nemam pojma o čemu pričaš, gledam samo umJetničke ruske filmove snimljene do 1980-e...
    Занимљиво да је Русија снимала више филмова од Америке, пре него што су Немци усред рата превезли Лењина од Швајцарске до Русије преко Финске...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    @yossarian

    1. Gde si ti u mom postu tacno video neslaganje s neistomisljenicima? U postu nisam istakao neslaganje s bilo cim, a ponajmanje sam neistomisljenike nazvao mentalno poremecenim. Na coveka koji misli svojom glavom, propaganda o kojoj ti govoris ( a ja se slazem) ne moze uticati.

    2. Ako ti mislis da nije normalno da u filmu snimljenom u Srbiji, Srbija i njen narod ne budu predstavljeni u sto boljem (pa po cenu nerealnog prikaza) izdanju, onda ne znam sta da kazem.

    3. Ljudi mogu pridavati znacaj umetnickoj formi, ceniti je vise, manje ili nikako, voleti Americke filmove ili ih ne voleti, ali ne bi trebali poistovecivati nesto izmisljeno (film) sa stvarnim zivotom. Valjda.

    4. Ceo svet Americka kulturna kolonija? Slazem se. To je postignuto filmovima? Ma daj, molim te. Ako su Americki filmovi tako uspesni da su od sveta stvorili kulturnu koloniju, kako onda nisu uspeli ubediti ostatak sveta da je Amerika najbolja, najvelicanstvenija zemlja u univerzumu?

    5. Ljudi ne "prave" filmove i serije da bi druge uverili da je njihov sadrzaj verodostojan. U Americke filmove su ubaceni elementi koji SAD predstavljaju u maksimalno pozitivnom svetlu; meni i tebi to moze da se ne dopadne, ali u tom slucaju necemo poverovati u verodostojnost takvih filmova. Kao ni veci deo sveta.

    6. Vidim, mnogo volis teorije zavere. Sve je zavera. Film, pozoriste, televizija, predsednici, vlade, zemljotresi, verovatno i komsijska macka gleda Srbiju zlim ocima. Neprijatelji Srbije na svakom koraku, vrebaju iza svakog ugla, ispod svakog kamena....

    "Beskorisno je pobijati tuđe mišljenje; ponekad čovek uspe da pobedi nekoga u diskusiji, ali da ga uveri - nikada. Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru." ( Dumas)
    Poruku je izmenio Morpheus, 16.02.2009 u 18:29

  8. #8

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Dobro, bre, Yosso, šta za tebe nije sve propaganda?
    Eto, ja idiot plaćam Tijaniću preplatu i volim da pogledam DC i Jack Maniona, kako moj drugar kaže, supersoničnog američkog policajca. I vidiš, znam da je procenat kriminala i ubistava u SAD visok, pa ne verujem ni da su njihovi policajci baš takvi, za razliku od naših, nekorumpirani i pošteni.
    Uostalom, sve te serije se prikazuju u terminima kada oni što još veruju u Deda Mraza spavaju.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, bre, Yosso, šta za tebe nije sve propaganda?
    Eto, ja idiot plaćam Tijaniću preplatu i volim da pogledam DC i Jack Maniona, kako moj drugar kaže, supersoničnog američkog policajca. I vidiš, znam da je procenat kriminala i ubistava u SAD visok, pa ne verujem ni da su njihovi policajci baš takvi, za razliku od naših, nekorumpirani i pošteni.
    Uostalom, sve te serije se prikazuju u terminima kada oni što još veruju u Deda Mraza spavaju.
    Normalno da nisu,jesu uhvatili Džordža?Jesu li?

    Pa ono,volimo svi mi da ubijemo vreme uz neki film,mada mi se pri*ralo od filma Hunting Party,ko ga je gledao zna šta pričam,i sada umesto da Gira proglasimo personom non-grata u Srbiji,mi ćemo da gledamo odbeglu mladu i uspaljujemo se na njegovu pojavu i histerišemo...malo grubo je drug član postavio temu,ali ima po nečega u njoj...

  10. #10

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Pa bojkotuj, organizuj peticiju, baci Nike u DJubre, ne koristi americku tehnologiju, ne gledaj crtace i ostale megaprodukcije i da ne nabrajam... Sve je to propaganda i velicanje americke nacije.
    Cak je i na naslovnoj strani VC foruma tema o americkim izborima...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #11

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    @yossarian
    1. Gde si ti u mom postu tacno video neslaganje s neistomisljenicima? U postu nisam istakao neslaganje s bilo cim, a ponajmanje sam neistomisljenike nazvao mentalno poremecenim. Na coveka koji misli svojom glavom, propaganda o kojoj ti govoris ( a ja se slazem) ne moze uticati.
    На највећи број грађана, од којих већина није ментално болесна, пропаганда утиче.

    2. Ako ti mislis da nije normalno da u filmu snimljenom u Srbiji, Srbija i njen narod ne budu predstavljeni u sto boljem (pa po cenu nerealnog prikaza) izdanju, onda ne znam sta da kazem.
    Једно је мало улепшан приказ, друго су хиперпатриотске патетичне одурне бајке.
    Приче о америчким прецедницима светим људима и америчким војницима борцима за добро јесу - бајке, али не безопасне дечије које служе да неког нешто науче.

    Иначе, у српским филмовима Србија је обично представљена у најцрњим бојама.

    3. Ljudi mogu pridavati znacaj umetnickoj formi, ceniti je vise, manje ili nikako, voleti Americke filmove ili ih ne voleti, ali ne bi trebali poistovecivati nesto izmisljeno (film) sa stvarnim zivotom. Valjda.
    Кроз "уметничке форме" се шаљу одређене поруке.

    4. Ceo svet Americka kulturna kolonija? Slazem se. To je postignuto filmovima? Ma daj, molim te. Ako su Americki filmovi tako uspesni da su od sveta stvorili kulturnu koloniju, kako onda nisu uspeli ubediti ostatak sveta da je Amerika najbolja, najvelicanstvenija zemlja u univerzumu?
    Цео свет није америчка културна колонија? Не гледамо њихове филмове, не слушамо њихову музику, не бакћемо се њиховим председницима и изборима, не делимо њихов систем вредности... ?

    5. Ljudi ne "prave" filmove i serije da bi druge uverili da je njihov sadrzaj verodostojan. U Americke filmove su ubaceni elementi koji SAD predstavljaju u maksimalno pozitivnom svetlu; meni i tebi to moze da se ne dopadne, ali u tom slucaju necemo poverovati u verodostojnost takvih filmova. Kao ni veci deo sveta.
    Не видим шта си запео да браниш нешто што не треба бранити.
    Они у своје филмове и серије убацују одвратну пропаганду, Лени Рифенштал фазони.
    Добро, тебе нису преварили. Јел то разлог да нам их Тијанићева багра рекламира и ставља у ударни термин, уместо Очајних домаћица???

    6. Vidim, mnogo volis teorije zavere. Sve je zavera. Film, pozoriste, televizija, predsednici, vlade, zemljotresi, verovatno i komsijska macka gleda Srbiju zlim ocima. Neprijatelji Srbije na svakom koraku, vrebaju iza svakog ugla, ispod svakog kamena....
    Много лупеташ глупости. Србе уништавају интензивно већ 20 година, а ти причаш о теоријама завере.
    Пола америчких филмова слави америчку нацистичку државу као што је "Тријумф воље" славио Хитлерову. Јел то истина или није?
    Моје личности се окани, ако волим теорије завере, то је моја ствар. Али јок, треба испасти паметан па причати како "се не наседа на теорије завере".

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, bre, Yosso, šta za tebe nije sve propaganda?
    Eto, ja idiot plaćam Tijaniću preplatu i volim da pogledam DC i Jack Maniona, kako moj drugar kaže, supersoničnog američkog policajca. I vidiš, znam da je procenat kriminala i ubistava u SAD visok, pa ne verujem ni da su njihovi policajci baš takvi, za razliku od naših, nekorumpirani i pošteni.
    Uostalom, sve te serije se prikazuju u terminima kada oni što još veruju u Deda Mraza spavaju.
    Добро бре Мишу, зар нисам лепо написао шта јесте пропаганда? И Хотел Бабилон је смешна дечија серија, али бар не причају о натчовеку премијеру Велике Британије, великобританским војницима борцима за слободни свет и не гурају Јуњн Џека свугде.

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Pa bojkotuj, organizuj peticiju, baci Nike u DJubre, ne koristi americku tehnologiju, ne gledaj crtace i ostale megaprodukcije i da ne nabrajam... Sve je to propaganda i velicanje americke nacije.
    Cak je i na naslovnoj strani VC foruma tema o americkim izborima...
    Опет ниси схватио суштину мог поста/теме и опет дајеш савете које ти нико није тражио. Досадан си бре, смараш, антиинтелектуалан.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Stvarno vas ne razumem...
    Da nije bilo americkog kulturalnog uticaja na Titovu Jugoslaviju, nikad ne bi postigli nivo svesti na nivo kojim smo sebi obezbedili standard bolji od neki zemalja koje su sad clanice EU.

    Uostalom sta fali toj Americi?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Uostalom sta fali toj Americi?
    Kanda joj fali dok snima takve filmove

    Kontam da to snimaju za njihovo tržište pa i ne obraćam puno pažnju

  14. #14

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Kanda joj fali dok snima takve filmove

    Kontam da to snimaju za njihovo tržište pa i ne obraćam puno pažnju
    A sta je onda sa ``Zikinom dinastijom`` i otalim nasim trashem, koji niko od nas nece ni da kupi?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Америчка пропаганда на телевизији

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Kontam da to snimaju za njihovo tržište pa i ne obraćam puno pažnju
    Pa naravno,ko nas tera da ih piratizujemo

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Вучићева времена
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 29.08.2018, 22:27
  2. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •