Muškarci gledaju na žene kao na objekte
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Muškarci gledaju na žene kao na objekte



    Neki muškarci stvarno gledaju na "oskudno odevene" žene kao na objekte, tvrde naučnici, prenosi "Telegraf". Naučnici su skenirali mozgove grupe muškaraca dok su posmatrali fotografiju žene u bikiniju i otkrili da se pri tome u mozgu "uključuje" sekcija koja obično reaguje na predmete.

    Takođe je otkriveno da se deo mozga koji se "uključuje" tokom društvene interakcije kod muškaraca deaktivirao tokom gledanja fotografije.
    Naučnici veruju da ovakvi rezultati pokazuju da neki muškarci "ne vide" žene kao ljudska bića.

    "Ne kažem da ih bukvalno vide kao objekte, naravno da znaju da je ta žena ljudsko biće. Ali rezultati skeniranja mozga pokazuju da oni reaguju na fotografiju (žene u bikiniju) kao što ljudi reaguju na objekte. Kao da nisu u pitanju pravi ljudi", navela je Suzan Fisk sa Univerziteta Prinston.
    Ocenjujući da ti muškarci ne tretiraju žene kao "trodimenzionalna ljudska bića", ona je istakla da je krivac za ovo stalno bombardovanje društva erotskim slikama mladih žena, koje je smanjilo osećaj da su u pitanju ljudska bića.
    Fisk je istakla da je ovaj efekat isti kao onaj postignut kada su naučnici puštali nasilje na televiziji ljudima neosetljivim na nasilne akte.
    Ona je takođe dodala da je posmatranje žena kao objekata naročito jako na radnom mestu i da su druge studije pokazale da se muškarci prema seksualno privlačnim ženama ponašaju umnogome drugačije nego prema drugim ženama i muškarcima.

    Autor: Blic online | 16.02.2009. - 22:23

  2. #2

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Istina, tacno je.
    Ali... zar to nije slucaj i sa zenama ?
    Mislim da kao sto postoje muskarci koji na zene gledaju kao na objekat tako postoje i zene koje na muskarce gledaju kao na objekat.
    Zato je meni uvek bilo glupo kada procitam neki teks kao sto je ovaj gde se neke stvari prepisuju zenama ili muskarcima a oba pola rade to nesto.

  3. #3

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Nego šta nego da gledamo žene kao (moguće) seksualne objekte. Mislim da je to prirodna reakcija svakog normalnog muškarca kada sretne nepoznatu ženu. To ne znači da je odmah i startuje, ili "skače" na nju, već je to samo odmeravanje i procenjivanje tipa "kakava li je u krevetu?".

    Fizičke odlike i muškarca i žene smatram svrshidnim mehanizmom koji je posledica evolucije i koji je u funkciji produženja vrste. To je "prva lopta" na koju se reaguje, ali ipak u kasnijem upoznavanju, moguća ljubav i sjedinjavanje zavisi od brojnih drugih faktora, kao što su intelekt, karakter, temperament, afiniteti....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    ...ja sam kao malo dete... ...volim da gledam te objekte....da se igram sa njima, da probam kakvog su ukusa, mirisa... ...da ih slažem na krevetu, na podu, razbacam po sobi, stavim u kadu da ih istuširam... ...naslažem na gomilu....

  5. #5

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Uvek bilo i bice.
    Zene su po malo krive za to jer i nas izazivaju.
    Mada gledajuci u mome slucaju vise one mene gledaju kao seksualni objekat nego ja njih.Tesko je nositi se sa slavom popularnih frajera i zavodniku zena

  6. #6

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Ovo je veoma diskutabilna tema,ali svako ima pravo na svoje misljenje.Ne mogu reci da nisam bio takav,svaka devojka mi se svidjala i sa svakom bi spavao...ali sve to prestaje kad sam upoznao sadasnju devojku.Ne kritikujem druge muskarce jer moramo priznati "nece ker da krene dok kuja ne mahne repom"..ili kako to vec ide

  7. #7

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Žene sa karakterom ne osećaju preteranu potrebu da sebe reduciraju
    isključivo na svoje telo. Ali u praksi je nažalost puno žena bez karaktera.

    Zašto je sa osudu činjenica da većina muškaraca gleda na žene kao na objekte,
    kada većina žena (kažem većina - ne sve) upravo iracionalno insistira
    na tome da bude primarno registrovana kao telo.
    Primer: Zašto je potrebno da sekretarica u januaru mesecu ide na posao
    u miniću, užasno neudobnim cipelama na štikle, mrežastim najlonkama,
    crveno namazanim usnama (kao dupe majmunice koja obaveštava da je spremna za oplodnju),
    i uskom bluzicom sa dekolteom koji otkriva da je
    spremna othraniti mladunce. Napolju je hladno - prehladiće se, u štiklama
    će je boleti noge, nateći će joj vene, stalno mora paziti da ne zakači za ivicu fioke čarape...
    i još hiljadu drugih razloga koje govore u prilog tome da bi u stvari,
    puno racionalnije bilo staviti u stranu malo tu preteranu potrebu da prezentujemo svoju robu.
    Još je gora situacija (govorim iz iskustva stečenim ličnom opservacijom)
    kada se u istom prostoru kreću više žena. Tada dolazi do nadmetanja u disciplini
    "ja sam telo" i sve poprima još drastičnije razmere.

    Harper nam veli...Neki muškarci stvarno gledaju na "oskudno odevene" žene kao na objekte, tvrde naučnici, prenosi "Telegraf". Naučnici su skenirali mozgove grupe muškaraca dok su posmatrali fotografiju žene u bikiniju i otkrili da se pri tome u mozgu "uključuje" sekcija koja obično reaguje na predmete.

    Čitao sam o tome jednu studiju što su je neki likovi sa Princetona sproveli...
    pokazivali su muškarcima ( ko laborskim miševima) po dve desetinke sekunde fotografije žena.
    Na žene koje su bile pristojno odevene, u mozgu im se aktivirao centar za komunikaciju i razumevanje, dok je kod fotografija sa
    oskudno odevenim gospojicama, mozak aktivirao centar koji se uglavnom koristi za vreme korišćenja alatki i objekata na koje se može fizički uticati.

    Znači nismo mi krivi...nama upravlja mozak a ne K....

    Druga jedna studija je dokazala da se žene nesvesno puno izazovnije
    odevaju za vreme dok su plodne i tako na izvestan način daju signale
    koji se na naš jezik prevode kao "Ajde nije vreme za laprdanje, nego za razmnožavanje".

    To što muškarci manje više na žene gledaju kao na objekte
    (glup mi je izraz "objekat" pre bih upotrebio "sredstvo za zadovoljenje i
    usputno produženje vrste kad već mora
    ")
    je u stvari neophodan mehanizam potreban za produženje vrste...
    Zamislite da su svi muškarci tako osećajni i razmaženi pa da se teškom mukom
    upuštaju u veze, isključivo sa ženama sa kojima mogu uspostaviti intelektualnu
    i duboko-emotivnu vezu
    Puno je više beba došlo na svet zahvaljujući filozofiji " Glupača je ali ima dobro dupe - valjalo bi je dobro "
    Ako je pojedinim pripadnicama lepšeg pola ovo sve jako uvredljivo, neka se
    samo sete koliko puta su poželele nekog muškarca samo zato što ima dobro
    mišićavo dupe, lepe oči, široka pleća...drugim rečima pravog alfa mužjaka
    kakve srećemo na čelu svakog renomiranog čopora majmuna u dubinama
    afričkih tropskih prašuma. E tada drage moje niste razmišljale ... a jel taj
    macan ima diplomu?
    ili jel zna taj da nabroji prvih pet prostih brojeva?
    ko je onda objekat?

  8. #8

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Osim kao na objekat, muškarac može da gleda na ženu kao na subjekat (to se dešava slučaju da je ona njega prva postavila za objekat), zatim može da gleda na nju kao na prilog uz neki drugi objekat, a nekada su oboje glagoli. I nije neki izbor.



  9. #9

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Osim kao na objekat, muškarac može da gleda na ženu kao na subjekat (to se dešava slučaju da je ona njega prva postavila za objekat), zatim može da gleda na nju kao na prilog uz neki drugi objekat, a nekada su oboje glagoli. I nije neki izbor.
    Sviđa mi se ovo razmišljanje.

    Ne volim baš da budem sa damom koja je subjekat, ili bar da primetim da sam ja objekat. Žena kao priloška odredba, na baš uz neki drugi objekat, već, recimo, za stanovito mesto je takođe simpatično rešenje jedne muško ženske situacije.

    Žena kao glagol je realnost, posbno za oženjene muškarce, a njemu prihvatljivi pojavni oblik nekog prihvatljivog (na primer pasiva) je s godinama sve ređi i sve, da kažem, teži.

    Ipak žena može biti (za one srećne muškarce, a bogami i srećne žene) osim sjajnog objekta i četvrti stepen komparacije nekog opisnog prideva, što je ženin i možda najlepši status u očima nekog muškarca....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Da, da...


    ...kad bolje razmislim, žena može biti onomatopeja, palatalizacija, prednjenepčano "ž", dezinfekcija, dezinsekcija, melioracija, komutacija, permutacija, komparacija...


    ...a o jotovanju da ne govoriM...

  11. #11

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Ako bi se sex smatrao nekim procesom, a smatra se, onda je neminovno da između postoji subjekat i objekat. Ko je subjekat a ko objekat može biti veoma diskutabilno.

    Mislim da gledanje žene kao na objekat, i ženin osećaj da je objekat, ima više tradicionalno-kulturološki značaj. Sama, čista radnja, je prijatna i za subjekat i za objekat, samo je pitanje barijera koje dovode do njenog narušavanja.

    Zato vežite pojaseve, opustite se i uživajte.....

  12. #12

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Pa, i neke žene, neke muškarce gledaju kao objekte...
    U modi je ravnopravnost polova zar ne?
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  13. #13

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Odnos zene i muskarca, bar mislim, sjajno je objasnio Ivo Andricu sledecoj misli:

    U ovom drustvu podjednako patimo svi, i zene i muskarci, samo su uloge podeljene, i to otprilike ovako: Kad mi patimo zbog zena, to je gotovo redovno zbog toga sto zene nisu onakve kakve bismo zeleli da su. Kad zene pate zbog nas, to je uvek zbog toga sto smo ovakvi kakvi jesmo. Ali, sto je glavno, patimo svi i mucimo se cesto, dugo, svirepo i besmisleno.

    Znaci potpuna ravnopravnost u svakom slucaju!
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.

  14. #14

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    И на зелену салату неко гледа као на травурину коју ваља појести јер користи здрављу, а неко као на дар природе с безброј гастрономских могућности за угођаје.
    Сваки поглед јесте став, а став је ствар појединца.

  15. #15

    Odgovor: Muškarci gledaju na žene kao na objekte

    Ajde kad gledaju...djenedjene...ali kad se i ponašaju kao da je objekat...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muškarci i žene..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 22:27
  2. Moćni muškarci
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:39
  3. I muškarci plaču, zar ne?
    Autor makilli u forumu Muška kafana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.08.2011, 00:43
  4. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •