Fildžan viška - Strana 9

Prikaz rezultata glasanja: Vjerujete li u suzivot komsija i brace razlicitih vjera i nacija u BiH ?

Učesnika ankete do sada
169. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    87 51.48%
  • Ne

    82 48.52%
Strana 9 od 37 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 552
  1. #121

    Odgovor: Fildžan viška

    Bajka ili ne tome treba tezziti.

    Ne znam shta tu nije jasno? Ja kad kazzem, imam krsh od kola, ali treba da tezzim boljima, ne kazzem da vec vozim mercedes i da je sve do jaja.. Ako kazzem- da treba da tezzim plati od 1000 evra ne znachi da je vech imam toliku... Neka logika ti je manjkava tu..

    Ti sad meni dokazujesh i pravdash mrzznju mrzznjom? Chemu? Ko kazze da se ljudi ne mrze? Ko je rekao da se nismo krvavo klali i da mnogi nebi opet? Nigde to nepishe! Pishe da treba radi na tome da se mrzznja prevazidje koliko je god to moguche... Mrzznja koja proizilazi iz straha , neznanja i manipulacije ljudima.. i to je druga i duga pricha..

    Nadam se da nisam preterao sa banalnim metaforama.
    Hteo sam onu tvrdnju gore da napishem krupnije, ali je to zabranjeno pravilima foruma, a ne zzelim da mi post lichi na oftamoloshki test. Ovako kako je morace da zadovolji.

    Ps: Da mi sad nebi neshto pomeshao... Takodje nisam rekao da sad treba da se ujedine bivshe republike i da sve bude lepo i krasno.. To jeste utopija ...bar za sada.

  2. #122

    Odgovor: Fildžan viška

    Slazem se sa tobom,ali vecina ljudi se mrzi,mislim kada je vera u pitanju.
    I sam najverovatnije znas da je to nasa slaba tacka i da smo da kazem veoma primitivan narod kada je upitanju vera i da nas je lako navesti na gluposti.

    Zato sam samo hteo reci da ja neverujem u ovo sto govori Valter(nazalost),a ko veruje eto mu.

  3. #123
    Janica odlazi zauvijek

    ZAGREB - Nemam razloga duljiti, pozvali smo novinare na Sljeme kako bih im rekla ono što je većina od vas već slutila - moja karijera je završena. Bilo je lijepo, niti jednog trenutka tijekom karijere nisam pomislila da sam izabrala krivi put, uživala sam u skijanju nastupima i pobjedama, ali tome je došao kraj.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_219.htm


    Rođa je, pomalo, svako od nas

    "U ONO vreme bila je veoma popularna engleska serija "U autobusu", koja mi nije bila neposredna inspiracija, već me je prosto naterala na razmišljanje. Gledao sam kako je publika lepo prima i pomislio: Bože, što mi ne napravimo jednu takvu porodicu?
    Važno je bilo precizno dati likove, jer kada se jednom odrede njihovi karakteri, kada se tačno uspostave odnosi između njih, kada se sve to precizno dozira, kao u nekom dobrom leku, onda likovi rade sami za sebe, kao `mica trkalica`."
    Tako je davne 1972. govorio Novak Novak, tvorac "Pozorišta u kući", prve humorističke serije u nas.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_220.htm


    Umro Krunoslav Penkala, sin slavnoga hrvatskog izumitelja

    ZAGREB - Krunoslav Penkala, najmlađi sin slavnoga hrvatskog izumitelja Eduarda Slavoljuba Penkale, preminuo je sinoć u 93. godini u svom domu u Opatiji, priopćeno je danas iz TOZ-a Penkala d.d. Krunoslav Penkala (Zagreb, 1914.) nastavivši rad svojega oca, koji je prije stotinu godina patentirao mehaničku olovku - penkalu, autor je nove generacije pisala Penkala čije ime nosi najstarija hrvatska Tvornica olovka, školskog i uredskog pribora - TOZ Penkala. Zbog uspješnog djelovanja na području dizajna, arhitekture i sporta, Krunoslav Penkala često je nagrađivan.
    Večernji list/Hina 19.4.2007.

    Muški hor iz Splita gostuje sjutra u Crnogorskom narodnom pozorištu

    Od majstora renesanse do savremenih kompozitora

    Podgorica - Ljubitelji horskog pjevanja imaju rijetku priliku da u sjutra u 20 sati Crnogorskom narodnom pozorištu čuju jedan od najcjenjenijih hrvatskih horova Gradski zbor "Brodosplit". Ovi renomirani umjetnici njeguju veoma širok i raznolik repertoar pučkih pjesama, djela Jakova Gotovca, Borisa Papandopula, ali i čuvenih svjetskih kompozitora.
    Gradski zbor stiže u Podgoricu u organizaciji Hrvatskog građanskog društva koji u subotu održava svoju godišnju skupštinu. To je i povod da Društvo još jednom akcijom doprinese boljem upoznavanju Crne Gore i Hrvatske radi vraćanja povjerenja i razvoja dobrosusjedskih odnosa.
    "Brodosplit" će se podgoričkoj publici predstavnici izvođenjem djela majstora renesanse pa sve do kompozitora naših dana. Pjevaće i dalmatinske pučke i koncertne pjesme u harmonizaciji i obradi hrvatskih autora. Predstaviće se solisti Ivan Žitko (tenor), Davor Matanović (bariton) i Petar Ćurković (bas). Horom diriguje Vlado Sunko, vanredni profesor Umjetničke akademije i Sveučilišta u Splitu. Sunko se osim dirigovanja muškim, ženskim i mješovitim horovima uspješno bavi komponovanjem, a član je žirija više festivala, poput Festivala dalmatinskih klapa u Omišu i Festivala mandolista. Vrhunac stručnih priznanja stekao je za antologijsko izvođenje oratorija "Muka Gospodina našega Isukrsta" Borisa Papandopula.
    Pobjeda 20.4.2007.


    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

    Ako iz surove stvarnosti, makar na trenutak, mogu pobjeću u bajku onda sve ovo za mene ima nekog smisla !

    Kao što reče HLEBmaster: treba makar pokušati !
    Poruku je izmenio Lillith, 22.04.2007 u 13:53 Razlog: spojene dve uzastopne poruke i boldirane zadnje dve recenice da se istakne licna poruka od prilozenog teksta

  4. #124

    Odgovor: Fildžan viška

    Olimpijada okupila mališane iz cijele zemlje

    MOSTAR - Deseta vesela izviđačka olimpijada pod nazivom Mostarski susreti 2007. održana je jučer na mostarskom Španjolskom trgu. Natjecateljski dio ovogodišnje olimpijade bio je okrenut dječacima i djevojčicama od 7 do 12 godina, a ukupno je sudjelovalo oko 200 izviđača iz skoro svih gradova Bosne i Hercegovine.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_221.htm


    Rudić: Zajednička liga sa Srbijom i Crnom Gorom podigla bi kvalitetu

    ZAGREB U emisiji 'Nedjeljom u 2' kod Aleksandra Stankovića gostovao je najtrofejniji vaterpolo trener svih vremena i hrvatski izbornik Ratko Rudić. Tri olimpijske zlatne medalje s Jugoslavijom i Italijom, trostruki prvak svijeta s Jugoslavijom, Italijom i Hrvatskom, dvostruki europski prvak s Italijom - samo su 'neki' od uspjeha 'Tiranina', prozvanog tako iz milja zbog stege koju traži od svojih igrača.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_222.htm


    Gibonni apsolutni pobjednik Porina

    Makarska - Na 14. dodjeli Hrvatske diskografske nagrade "Porin" u Makarskoj, među nagradama u 40 kategorija, albumom godine proglašen je "Unca fibre" Zlatana Stipišića Gibonija, a pjesmom godine Gibonijev "Anđeo u tebi". Najboljim je albumom pop-glazbe proglašen također Gibonijev "Unca fibre", a rock albumom "F. F." grupe Gustafi.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_223.htm

    Liječio danju, a pisao noću

    Sarajevo - Za Isaka Samokovliju, jednog od velikana Bosne i Hercegovine, književnika i ljekara, istoričari i njegovi savremenici kažu da je bio istinski veliki čovjek koji je život posvetio liječenju ljudi, iako mu je jednaka ljubav bila pisanje.
    Kenan Vučijak, direktor Osnovne škole "Isak Samokovlija" iz Sarajeva, kaže da su ponosni što škola nosi njegovo ime."Često obiđemo njegovu porodičnu kuću u Ulici Mehmed-bega kapetana Ljubušaka u centru Sarajeva. Sretni smo kada nas posjeti njegova kćerka Rikica koja ima više od 80 godina. Ona nam je poklonila i neke njegove stvari", govori Vučijak. Posebno mjesto u školi zauzimaju torba sa medicinskim instrumentima koju je uvijek nosio sa sobom, Samokovlijin šešir, nalivpero, tabakera, novčanik...
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_224.htm


    Autocesta Bregana - Ljubljana do kraja 2008.


    LJUBLJANA - Autocesta od graničnog prijelaza Obrežje/Bregana do Ljubljane, koja se onda nastavlja prema graničnom prijelazu Karavanke s Austrijom, bit će u cijelosti završena do kraja 2008. godine, navodi ljubljansko Delo, koje se poziva na izjave predstavnika državne agencije za autoceste (DARS).

    Investicijska vrijednost triju dionica koje još nedostaju na potezu od Ljubljane do najvećega graničnog prijelaza prema Hrvatskoj iznosi 252 milijuna eura, od čega je za ovu godinu državna agencija za autoceste (DARS) već osigurala gotovo 50 milijuna. O planu DARS-a za ovu godinu, u kojemu se među ostalim predviđa 500 milijuna eura za gradnju novih cesta, parlament će raspravljati idućeg tjedna. Ministar za promet Janez Božič nedavno je prilikom posjeta Mariboru rekao da će završetak gradnje tzv. Pyhrnske autoceste koja iz Austrije i Slovenije vodi prema graničnom prijelazu Gruškovje/ Macelj, koji je također jedan od najopterećenijih smjerova prema Hrvatskoj, početi 2009. godine i trajati dvije godine.

    Autocesta prema graničnom prijelazu Rupa i brza magistralna cesta prema prijelazu Kaštel u Istri još su u fazi urbanističkog projektiranja. (Hina)
    Jutarnji list 20.4.2007.



    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  5. #125

    Odgovor: Fildžan viška

    moguce je normalno sve je moguce.Kod nas u Vojvodini je tako oduvek,iako u Bosni je to malo drugachije ,ovo ono,istorija kazhe da je suzhivot moguc ali je mrzhnja uvek prisutna i samo malo fali da se raspali .To datira par vekova unazad i prenosi se sa kolena na koleno,nazalost.

  6. #126

    Odgovor: Fildžan viška

    Tamo gdje mrziti ne znaju...

    U brdima visoko iznad Goražda, u selima koje sa gradom povezuje uništeni, strmi seoski put, Bošnjaci i Srbi ni do danas nisu naučili da mrze. Gorštake sa ovog područja ni tri rata nisu mogla primorati da na komšiju dignu ruku. Tako je bilo i 1992. godine, kada je u Šašićima živjelo oko 70 stanovnika srpske nacionalnosti. Okruženi bošnjačkim selima, komšije Srbi i oružjem su branjeni
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_225.htm

    Strateški razvoj Medveđe

    Medveđa -- U Medveđi, opštini uz administrativnu liniju s Kosovom, predstavljen plan razvoja do 2011.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_226.htm


    Izlaže grupa "Reon"

    Bar - Izložba grupe "Reon" koju čini šest mladih umjetnika školovanih na Likovnim akademijama u Beogradu, Prištini i Cetinju, biće otvorena večeras u 20 sati, u barskoj galeriji "Velimir A. Leković".
    Sa tridesetak djela rađenih u raznim tehnikama predstaviće se autori: Vahida Hasanagić-Nimanbegu, Marko Vukša, Tamara Vukša, Ana Kalinović, Ivanka Đonović i Rušid Velija.
    - Grupa njeguje apstraktan ekspresivni izražaj. Izložbu otvara književnik Andrej Nikolaidis, a u programu će nastupiti solo pjevačica Aleksandra Vojvodić - kazala je upravnica galerije Anastazija Miranović.
    Povodom obilježavanja dana kada je rođen Veliša Leković, znameniti crnogorski slikar po kojem galerija nosi ime, večeras će biti konstituisan i stručni Savjet galerije, a 25. april će ubuduće biti dan galerije.
    R.P.
    Vijesti 25.4.2007.



    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  7. #127

    Odgovor: Fildžan viška

    Niko bolji od komšije!

    U KOVAČICI, gde živi 20 nacija, u službenoj upotrebi su četiri jezika: slovački, mađarski, rumunski i srpski. U školama, pored ovih, govore i uče još tri: engleski, francuski i nemački. U Kovačici zato kažu da su im deca poliglote i da i njihove babe znaju najmanje tri jezika.
    Ovde se, dakle, živi skladno, vredno i veselo, kao na platnima naivaca. Kao da su slikari čiste duše udahnuli mestu čist i uzvišen život. Ili je, možda, njihov životni ideal, nekom magijom, sišao s platna naivaca i obojio Kovačicu neprolaznim bojama.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_227.htm

    Drago nam je da smo opet tu

    MOSTAR - Nakon nekoliko dana pauze od kulturnih događaja u sklopu Mostarskog proljeća zbog početka Mostarske liske, publika je u petak navečer mogla uživati u pravoj poslastici. U punoj dvorani Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače gostovalo je Narodno pozorište Republike Srpske s predstavom Gospođa ministarka, predvođeno velikanima srpskog glumišta Svetlanom Bojković i Vlastimirom - Đuzom Stojiljkovićem.
    Predstava u režiji Milice Kralj, nastala po tekstu istoimene kultne komedije Branislava Nušića i prošle je godine na Mostarskom proljeću oduševila publiku, a organizatori su i ove godine ispunili želju publike.

    Biti drukčiji

    MOSTAR - Sedme večeri festivala komedije Mostarska liska, u četvrtak navečer, predstavilo se Udruženje dramskih umjetnika Republike Srpske s predstavom Grbavac Slavomira Mrožeka, u režiji Vladimira Đorđevića. Mostarska publika je odlično prihvatila ovu predstavu uživajući pri tome u izvrsnoj glumačkoj interpretaciji.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_228.htm


    Hrvatski i slovenski sindikati potpisali na graničnom prijelazu povelju 'Sindikati bez granica'


    ZAGREB - Čelnici Saveza samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) i Saveza slobodnih sindikata Slovenije (ZSSS) potpisali su danas na graničnom prijelazu Obrežje povelju 'Sindikati bez granica' kojom se obvezuju na suradnju u zaštiti radnih i socijalnih prava svoga članstva.

    U sklopu obilježavanja Međunarodnog praznika rada - 1. svibnja, u ime najveće hrvatske sindikalne središnjice povelju je potpisala predsjednica SSSH Ana Knežević, a ispred najveće slovenske središnjice predsjednik ZSSS-a Dušan Semolič.

    U dokumentu se podsjeća da dvije sindikalne organizacije uspješno surađuju već niz godina, unatoč povremenim zategnutim odnosima između državnih vlasti, te upozorava da za kapital, koji "ne preza ni od čega", ne postoje granice."Političke trzavice među državama ne smiju biti prepreka sindikalnoj suradnji, jer se globalnim interesima kapitala mora suprotstaviti globalno nastojanje za socijalnom pravdom", istaknula je Ana Knežević.

    Sindikalni čelnici susretat će se na granici svake godine, uoči Međunarodnog praznika rada, podsjećajući da su pravo na dostojno plaćeni rad, sigurne uvjete rada, zdravlje, obrazovanje i sigurnost u starosti - univerzalne vrijdnosti. Iduće godine susret će biti organiziran na hrvatskoj strani u Bregani.Po sindikalnim najavama, iduće godine pozvat će i premijere dviju država da također dođu na granicu, rukuju se i pokažu dobru volju za rješavanjem međusobnih problema. (Hina)
    Jutarnji list 27.4.2007.



    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  8. #128

    Odgovor: Fildžan viška

    DANI SARAJEVA U BEOGRADU

    Beograd - Inicijativa mladih za ljudska prava 1. i 2. maja organizuje festival Dani Sarajeva u Beogradu, u znak obeležavanja 15 godina od početka opsade Sarajeva. Festival će na simboličan način biti otvoren akcijom obnavljanja Sebilj česme u dnu Skadarlije, koja je poklon Sarajeva gradu Beogradu. Tom prilikom nastupiće i angažovani beogradski hor i orkestar Horkeškart, a u programu učestvuju i glumica Mirjana Karanović, pisci iz Bosne i Hercegovine Muharem Bazdulj i Namik Kabil, predsednik Mladih liberala BIH Edin Čolić, disk džokeji Ahmaad i Jasmina. Festival, organizovan u cilju podsticanja komunikacije mladih iz Beograda i Sarajeva, zatvoriće predstava Pozorišta malih stvari iz Trebinja "Sarajevske priče", u režiji Filipa Gajića. Aktivisti Moje inicijative će uoči Festivala deliti flajere, kojim će građane podsetiti na dešavanja u Sarajevu i pozvati ih da razviju drugačiji odnos prema neposrednoj prošlosti. Tokom akcija, Beograđani će biti u prilici da pošalju poruke Sarajlijama koje će, po završetku festivala, biti izložene u Sarajevu.
    K. R.
    Danas 28-29.4.2007.

    Veliko finale susreta pisaca "Na pola puta" u Užicu

    Posuđivanje "dobrog glasa" i čitanje na bis

    Užice - U Užicu je preksinoć završen drugi regionalni susret osam pisaca pod nazivom "Na pola puta", koji je prethodna tri dana organizovan u Užičkoj gimnaziji. Veliko finale ovog književnog andergraund skupa nije zabeleženo na književnim okupljanjima u gradu. Ovacije, frenetičan smeh, aplauz od kojih su dlanovi dugo brideli i pozivi piscima na bis da čitaju svoja dela, najkraće bi glasio izveštaj sa završne večeri,
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_229.htm


    ROVINJSKA VEČER U BEOGRADU

    Prvo predstavljanje, ali smjera na tradiciju

    Vodeći hotelijer i Turistička zajednica Rovinja odlučili su povratak na srbijansko, odnosno beogradsko turističko tržište početi promotivnom večerom. Pozivu Rovinježa odazvalo se stotinjak gostiju iz gospodarstva i medija. Naglasak je bio na mogućnostima organiziranja kongresa, poslovnih skupova, tzv. team buildinga i sličnih aranžmana
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_230.htm

    Stipe Drviš postao prvak u poluteškoj kategoriji

    Jednoglasnom sudačkom odlukom u meču protiv Silvija Branca pulski boksač postao je prvak svijeta u poluteškoj kategoriji po WBA verziji.

    Nikad više KaMate Kid

    Parlov je bio osmerostruki prvak Jugoslavije, peterostruki prvak Balkana, dvostruki europski prvak, jednom amaterski svjetski prvak, olimpijski pobjednik, a profesionalni prvak svijeta postao je 1974. godine
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_231.htm

    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  9. #129

    Odgovor: Fildžan viška

    POČETAK AKCIJE UKLANJANJA UVREDLJIVIH GRAFITA

    TUZLA- Omladinski pokret REVOLT danas u Tuzli započinje akciju prekrečavanja grafita uvredljivog sadržaja. Ovo je početak šire kampanje koju će tijekom godine REVOLT realizirati širom naše zemlje.

    Kampanja počinje u Tuzli, a nastavit će se u ostalim gradovima Tuzlanskog kantona, te u Bijeljini i Zvorniku. "Iako je proteklo više od decenije nakon potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma, najveći problemi naše zemlje i dalje su nacionalizam i diskriminacija. Političari na vlasti ne samo da se ne suprotstavljaju, nego čak i rasplamsavaju atmosferu straha i šovinizma, jer je i njihov položaj sigurniji dok suvereno vladaju svojim nacionalnim i vjerskim torovima. Generacije koje dolaze odlučne su suprotstaviti se filozofiji straha i segregacije. Kampanja uklanjanja grafita sa uvredljivim sadržajem samo je mali korak u borbi za pravednije društvo koje neće biti opterećeno nacionalizmom i bespotrebnim podjelama", poručuju iz Omladinskog pokreta REVOLT.

    U sklopu kampanje biće uklonjeni nacistički i fašistički simboli, grafiti sa nacionalističkim i ekstremističkim sadržajem, kao i svi drugi simboli i natpisi koji propagiraju ili teže dominaciji jedne nacije ili religije nad drugom.

    Fena 30.4.2007.

    Osnivači prvog multietničkog šatorskog naselja povratnika u Jugoistočnoj Bosni, i danas žive i rade zajedno

    I danas život u multietničkom šatorskom naselju..

    Kopači/Novo Goražde - Ja sam prije formiranja šatorskog naselja, kod svoje porodične kuće napravio jedan improvizovani objekat od najlona i počeo tu da boravim, na svojoj zemlji, pored svoje porušene kuće, i počeo čistiti. Nakon nekih osam do deset dana koje sam tu proveo, pojavili su se moj prvi komšija Jovan Jovanović i njegova tetka. Pitao me je: Muhamede, je li slobodno?, rekao sam: Što ne bi bilo, bujrum i pili smo kafu kao nekada. Pitao sam ga hoće li se vratiti, rekao je da hoće, da želi da živi tamo gdje je njegov dom i da želi da povrati one komšijske odnose koji su ovdje vladali prije rata.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_232.htm

    Zašto prolijevati krv kada svi vjerujemo u jednog Boga?!


    SARAJEVO - Predsjednik Islamske Republike Pakistan general Pervez Musharraf susreo se jučer s predstavnicima Međureligijskog vijeća BiH. Sastanak je bio zatvoren za javnost, ali su naši vjerski predstavnici nakon razgovora izjavili da su sretni što su mogli razgovarati s pakistanskim predsjednikom i imali su što čuti.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_233.htm

    NADBISKUPIJSKA PROSLAVA SV. JOSIPA RADNIKA

    PALE - Proslava patrona župe sv. Josipa Radnika na Palama obilježit će se središnjim misnim slavljem 1. svibnja u župnoj crkvi.

    Župe Sjetlina/Pala je utemeljena 1928., a njezin prepoznatljiv znak je drvena crkva sagrađena još 1911. godine. To je jedina drvena crkva u Vrhbosanskoj nadbiskupiji koja je u uporabi do danas. U toj se crkvi posebno svečano slavi blagdan sv. Josipa Radnika, prvi svibnja, kada sarajevski katolički vjernici imaju priliku za ugodan prvosvibanjski izlet.
    Katoličkih obitelji na Palama danas ima oko 30, ali su većina u mješovitim brakovima. Samih katolika na Palama ima 65.
    Nina 30.4.2007.

    Proslavljen jubilej Češke besede

    Prijedor Povodom 88 godina od osnivanja i 9 godina od obnavljanja rada Udruženja Češka beseda u Prijedoru, ova manjinska zajednica je u subotu organizovala druženje svih svojih članova iz raznih gradova RS.
    Česi su prvi u posljeratnom periodu inicirali organizovano djelovanje manjinskih zajednica u opštini Prijedor, a tokom vremena uspostavili su veoma dobre odnose s lokalnim organima vlasti te danas imaju i značajnu podršku u općinskom budžetu, rekla je Ljiljana Babić, zamjenik načelnika opštine Prijedor. Druženje Čeha, koje je bilo zamišljeno kao svojevrsna smotra muzike i folklora, prisustvaovali su članovi udruženja Čeha iz Banjaluke, Nove Vesi i Mačina brda, kao i njihovi sunarodnjaci iz Slavonskog Broda i Končanice iz susjedne Hrvatske.
    U Prijedoru danas živi oko 250 potomaka Čeha, koji su se na područje Prijedora doselili krajem 19. vijeka.
    Nezavisne novine 30.4 - 1.5.2007.

    80-godišnjica rodjenja Bernarda Vukasa

    Bernard Vukas (Zagreb, 1. svibnja 1927. - Zagreb, 4. travnja 1983.)
    Svoju karijeru započeo je 1938 u klubu Concordia iz Zagreba. 1945 i 1946 bio je član nogometnih klubova Amater i Zagreb. 1947 odlazi u Split, u nogometni klub Hajduk. Sa Hajdukom osvoja nogometna prvenstva Jugoslavije 1950, 1952 i 1955. U sezoni 1954/1955 bio je najbolji strijelac prve nogometne lige sa 20 postignutih golova. Na Olimpijadi 1948 u Londonu, i 1952 u Helsinkiju osvojio je srebrnu medalju. 1952/1953 osvojio je žutu majicu Sportske Panorame. Zapaženo je igrao i na dva Svjetska prvenstva - u Brazilu 1950. te u Švicarskoj 1954. 1955 proglašen je najboljim jugoslavenskim sportašem. U anketi Slobodne Dalmacije 1955. godine je proglašen najboljim sportašem Dalmacije. Bio je kapetan nogometnog kluba Hajduk, za kojeg je odigrao 615 utakmica i postigao 300 golova. 59 puta je nastupio kao član reprezentacije Jugoslavije, čiji je bio kapetan reprezentacije, i postigao je 22 gola. U sezoni 1957/1958 igrao je profesionalno u talijanskom nogometnom klubu Bologna. Igrao je za reprezentaciju FIFA na Wembleyju protiv Engleske 21. listopada 1953. godine u povodu proslave 90. godina engleskog nogometnog saveza. Utakmica je završila rezultatom 4:4, a Vukas bio jedan od zapaženijih aktera - namjestio je dva gola a na njemu je napravljen i penal koji je realizirao Kubala. Dvije godine kasnije u Belfastu na utakmici Europa - Velika Britanija 13. kolovoza 1955 Bernard Vukas je bio najbolji igrač - postigao je tri gola - i tako potvrdio da je te sezone, dakle samo godinu dana prije nego li je France Football po prvi puta dodjelio svoju Zlatnu loptu, najbolji nogometaš Europe. Od 1963-1967 igrao je profesionalno u klubovima Klagenfurt Austrija, GAK graz, K.S.V. Kapfenberg, gdje završava karijeru. U anketi Večernjeg Lista, proglašen je najboljim hrvatskim športašem 20. stoljeća
    Hr.Wikipedia

    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  10. #130

    Odgovor: Fildžan viška

    In memoriam



    Izet Kiko Sarajlić, Doboj 16.3.1930. Sarajevo 2.5.2002.



    Prošlo je pet godina kako nam, sve više i više nedostaje dragi čovjek veliki pjesnik, naš i besmrtni, Izet Kiko Sarajlić. Najveća želja, koju je ostavio nama u amanet je bila da u gradu u kome, i kiša kada pada nije prosto kiša, dobije jednu malu, sasvim malu ulicu koja će nositi njegovo ime. U zamjenu za ostvarenje svoje želje ostavio nam je svoju prekrasnu poeziju.

    http://www.kiko.co.ba

    Fildžan viška 2.5.2007.



    Tolerantna dobojska "Pčelica"

    Doboj - Malu firmu, koja se bavi skupljanjem meda, proizvodnjom i prodajom pčelinjih proizvoda, poznavaoci atmosfere koja u njoj vlada ali i prilika u BiH, već su prozvali kao Tolerantna pčelica Maja.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_234.htm


    Ljudi s pet prstiju

    Sinj - Rat je u Hrvatskoj pokidao mnoga prijateljstva, ali je i povezao dvojicu ljudi - jednog Hrvata i drugog Srbina. Ništa neobično da Srbin, Živko Ognjenović, nije bio tamničar, a Hrvat, Ivan Čajić, uznik. Priča 52-godišnjeg Živka, oca dva odrasla sina, i 46-godišnjeg Ivana, oca tri i pol godišnje djevojčice, kazuje da je u Hrvatskoj prva polovica devedesetih mogla izgledati drugačije da su odlučivali ljudi s pet prstiju..
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_235.htm



    NARODNO POZORIŠTE SA 'LAŽOM I PARALAŽOM' U SKOPLJU

    BEOGRAD - Gostovanje beogradskog Narodnog pozorišta u Skoplju, 4. i 5. maja, označiće početak dugoročne saradnje srpskog i Makedonskog nacionalnog teatra, samo mesec dana nakon potpisivanja protokola o njihovoj dugoročnoj saradnji, izjavio je danas Tanjugu direktor Drame Narodnog pozorišta Božidar Djurović.
    Narodno pozorište će se oba dana skopskoj publici predstaviti komedijom ''Laža i paralaža'' Jovana Sterije Popovića, u režiji Ljube Radivojevića.
    Tanjug 2.5.2007.


    NOVO GOSTOVANJE JUGOSLOVENSKOG DRAMSKOG POZORIŠTA U KZM

    ZAGREB - Beogradski internacionalni teatarski festival - BITEF i Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd gostovaće danas u Zagrebu u zagrebačkom kazalištu mladih (ZKM) sa predstavom ''Cirkus istorija'' po konceptu i u režiji Sonje Vukičević.
    Krajem januara je JDP uspešno gostovao u ZKM sa predstavama Skakavci Biljane Srbljanović u režiji Dejana Mijača, Šine Milene Marković u režiji Slobodana Unkovskog i Hadersfild Uglješe Šajtinca u režiji britanske režiserke Aleks Čizum (Alex Chisholm).
    Tanjug 2.5.2007.

    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  11. #131

    Odgovor: Fildžan viška

    Dani Sarajeva: Mladi pisci o obnavljanju kulturnih veza

    Gerilci kulture


    Beograd - Književna tribina održana preksinoć u Centru za kulturnu dekontaminaciju u okviru Dana Sarajeva, izazvala je veliko interesovanje publike i veoma i živu raspravu. Gostujući pisci iz Bosne pokušali su da, zajedno sa srpskim piscima mlađe i srednje generacije, pronađu način za ponovno uspostavljanje kulturnih veza.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_236.htm


    Otvoreno sjedište Zajednice Rumuna u Srbiji

    Vršac - Zajednica Rumuna u Srbiji (CRS) priredila je juče ceremoniju osveštenja i inauguracije svog novog centralnog sedišta u ulici Vaska Pope u Vršcu u Memorijalnoj kući dr Aleksandru Butoarka. Ceremoniji su prisustvovali državni sekretar Rumunije za Rumune u rasejanju Mihaj Georgu, ambasador Rumunije u Srbiji Jon Makovej, generalni konzul Rumunije u Vršcu Gabriel Nikola, pokrajinski sekretar za informacije Milorad Đurić, mnogi drugi zvaničnici i više stotina građana. Novo sedište CRS osveštao je episkop Rumunske pravoslavne crkve Danil Partošanu.
    Memorijalna kuća dr Aleksandru Butoarka vlasništvo je Episkopije Rumunske pravoslavne crkve Dakija Felix, a CRS je zajedno sa njima uradila projekat stvaranja sedišta rumunske nacionalne manjine u Vršcu koji je sredstvima podržala Vlada Rumunije.Kako je rečeno više puta u izjavama i čestitkama gostiju ovaj čin je dokaz sazrevanja Zajednice Rumuna u Srbiji koja dostojno, autentično i istinito neguje tradiciju i predstavlja rumunsku nacionalnu manjinu. Dr Aleksandru Butoarka bio je istaknuta socio - politička i kulturna ličnost rumunske nacionalne manjine u Jugoslaviji između dva svetska rata.
    Bio je jedan od osnivača i prvi i višegodišnji direktor prvih novina rumunske nacionalne manjine Nadežda, a 1935. godine izabran je i za poslanika u parlamentu ondašnje Jugoslavije. Bio je i osnivač i predsednik više asocijacija i rumunske stranke u Jugoslaviji. Ovu kuću u Vršcu testamentom je zaveštao Rumunskoj pravoslavnoj crkvi.
    Dnevnik 4.5.2007.

    Dado Topić dobio poštansku marku

    Helsinki - Na markama su kraljevi, znanstvenici, umrli velikani i prirodne ljepote. Mislim da sam stavljen u prostor u koji ne pripadam, ali daleko od toga da nisam počašćen, kazao je Dado Topić nakon što je Finska pošta izdala marku s njegovim likom povodom Eurosonga.
    Osim zbog službenih obveza, hrvatski predstavnik rijetko izlazi iz hotela gdje mu društvo pravi obitelj. Zato ga nije zanimao ni shopping koji je tijekom jutra organizirala Iva Gluhak.
    - Svako jutro kad se probudim, moram pogledati na more. Ovisan sam o moru jer mi daje privid doma. Kad su žena i sin pored mene, nema sretnijeg čovjeka na svijetu - govori Dado Topić- 58. On je imenovan najstarijim sudionikom ovogodišnjeg Eurosonga, a najmlađa natjecateljica je Marija Šestić (17) iz BiH.
    24 sata 4.5.2007.

    Poslije 15 godina zazvonila crkvena zvona

    MRKONJIĆ-GRAD - Nakon 15 godina prisilne šutnje ponovno su zazvonila zvona župne crkve u Mrkonjić-Gradu, i to na blagdan nebeskih zaštitnika župe - svetih apostola Filipa i Jakova.
    Konačno je osposobljen i zvonik u ratu spaljene crkve, pa je za patrona župe bilo posebno svečano. Župno slavlje je predvodio biskup dr. Franjo Komarica, koji je za vrijeme mise podijelio sakrament krštenja jednom ocu domaće obitelji i dvjema njegovim kćerkicama od sedam i devet godina. Otac je primio i sakrament potvrde, a sve troje su se i prvi put pričestili, javila je Katolička tiskovna agencija.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_237.htm


    Na današnji dan

    5.5.1883 - Rođen je srpski kompozitor i muzički pisac Petar Konjović, rektor Muzičke akademije u Beogradu, član Srpske akademije nauka i umetnosti i upravnik Muzikološkog instituta ("Knez od Zete", "Vilin veo", "Koštana", "Seljaci").

    Koncert Hanke Paldum u Kamernom teatru 55

    Sarajevo - Nakon trijumfalne promocije u Zagrebu s kojom se zaista vratila na hrvatsku glazbenu scenu,u pripremi je Hankin koncert koji ce se odrzati u sarajevskom Kamernom teatru 55. Koncert se odrzava 5.5.2007. u 20 sati, u organizaciji Ministarstva za kulturu i sport kantona Sarajevo. Koncert je izniman u vise elemenata: odrzat ce se bez ikakvog ozvucenja, uprilicuje se za visoke uzvanike i ambasadore u BiH i nosi multietnicku poruku, jer ce Hanka Paldum pjevati sevdalinke na vise jezika.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_238.htm





    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  12. #132

    Odgovor: Fildžan viška

    Kada umremo mi, svijet će ostati bez jednog jezika

    Na obroncima Učke, s posljednjim govornicima istrorumunjskog jezika
    Jezik umire kad umre njegov posljednji govornik. Na tu će vas istinu, strašnu u svojoj biologijskoj jednostavnosti, hladno podsjetiti svaki lingvist. Bio je, tako, jedan Indijanac koji 20 godina prije vlastite smrti, kao posljednji govornik svojega jezika, nije imao s kim razgovarati, pa uopće nije govorio.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_240.htm


    NAGRADE 'ATELJEU 212' NA FESTIVALU U RIJECI

    BEOGRAD - Na upravo završenom 14. Međunarodnom festivalu malih scena u Rijeci, u konkurenciji deset predstava iz sedam evropskih zemalja, nagradu publike ''Dalibor Foretić'' dobila je predstava ''Odumiranje'' Ateljea 212, saopštilo je danas ovo beogradsko pozorište.
    Nagradu ''Veljko Maričić'' za najbolju mušku ulogu dobio je Boris Isaković za ulogu Strahinje u istoj predstavi. U ''Odumiranju'', drami Dušana Spasojevića koju je režirao Egon Savin igraju, pored Isakovića i Dara Džokić, Igor Djorđević, Branka Šelić- Ilić i Anđelika Simić.
    Tanjug 7.5.2007.

    Sterija spaja dva suseda

    Skoplje - SKOPSKOJ pozorišnoj publici je proteklog vikenda poseban praznik donelo gostovanje predstave Laža i paralaža Jovana Sterije Popovića, u režiji Juga Radivoijevića na sceni Makedonskog narodnog teatra.
    Trodnevno gostovanje je na najbolji način označilo praktično startovanje novouspostavljene dugoročne saradnje Narodnog pozorišta iz Beograda i ovdašnjeg MNT, samo mesec dana posle zvanične overe dokumenta parafima direktora drama dveju nacionalnih kuća - Božidara Đurovića i Saše Milenkovskog.
    Glumačka reprezentacija Narodnog pozorišta, u predstavi Laža i paralaža, (Boris Komnenić, Nataša Ninković, Mihajlo Lađevac, Milan Tomić, Milan Gutović, Nebojša Dugalić, Dobrila Ćirković), pored više nego uspešno obavljenog glavnog zadatka na sceni, aktivno je učestvovala i u konkretnoj razmeni iskustava sa svojim kolegama iz MNT, kao i na posebnoj tribini organizovanoj na temu društvene uloge nacionalnih pozorišnih kuća i mogućnosti bliže umetničke saradnje u balaknskom okruženju.
    - Sa našim domaćinima evo, postižemo mnogo više od golog gostovanja, razmenom korisnih iskustava, zajedničkim kreiranjem integrisanog pozorišnog prostora, iniciranjem budućih zajedničkih projekata, uz analizu zajedničke prošlosti.
    Direktor MNT, ugledni makedonski režiser Sašo Milenkovski je posebno ponosan na započetu saradnju - na pravi način, dobrim izborom koji i ovdašnjoj publici može biti dodatni podstrek za vraćanje proverenim vrednostima koje moraju negovati nacionalne teatarske institucije.
    M.S.
    Večernje novosti 6.5.2007.

    Govori slovenački da te ceo Srem razume

    BAJKERI OD LONDONA DO SOLUNA TRI DANA TUTNJALI SREMSKOM MITROVICOM
    Podne je. U ruiniranoj radničkoj kafani na samom ulazu u Sremsku Mitrovicu stari konobar u društvu tek nekoliko zunzara i u uglu zaspalog pijanca seća se dobrih starih vremena kad je u kafani bila neviđena gužva, jer su radnici dolazili pre ili posle smena u obližnjoj, prezaposlenoj industrijskoj zoni.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_241.htm


    Počelo je u vlaku na relaciji Sarajevo Zagreb

    Zagreb - Đorđe Novković, najtiražniji i najuspješniji kompozitor popularne glazbe s ovih prostora, iznenada je preminuo u noći između subote i nedjelje u 65. godini. Iako još nije službeno objavljeno, najvjerojatniji uzrok smrti je srčani udar.
    Hit-mejker domaće estrade, Novković je svoj posljednji javni nastup imao u prošlotjednoj emisiji Zuhra Light Show, koju je emitirala zagrebačka privatna Nova TV. Bilo je to zapravo specijalno svečarsko izdanje ove tv-emisije, posvećeno obilježavanju 40 godina Novkovićeve glazbene karijere, tijekom koje je napisao više od 2.500 pjesama i prodao 20 milijuna ploča. Pjesme je pisao za Mišu Kovača, Duška Lokina, Terezu Kesoviju, Ivicu Šerfezija, Zdravka Čolića, Nedu Ukraden, Gabi Novak, Srebrna krila, Pro arte i još mnoge, a o tiražima koje su njegovi hitovi dostizali, drugi su mogli samo sanjati.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_242.htm


    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  13. #133

    Odgovor: Fildžan viška

    ,,valterbraniSA,,

    Uputio bih ti nekoliko pitanja, prvo vezano je za anketno pitanje,
    a ono glasi: ,,Vjerujete li u suživot komšija i braće različitih vjera
    i nacija u BiH?,,

    Pitanje nije postavljeno kako treba, moglo je jedino:
    ,,Vjerujete li u suživot stanovnika BiH, različitih nacija i konfesija?,,

    Termin ,,komšija,, toga više nema u BiH, skoro sve je pometeno,
    i dan danas im se traže kosti.

    Termin ,,braće,, kakve braće, gdje si ti bio između 92. i 95. godine,
    mani komunističkih floskula, da njih nije bilo mnogi bi danas bili živi.
    U Bosni nema braće, a kako stvari stoje, više nikada neće biti.
    Sve je rečeno, sve je ispričano, svi su pokazali pravo lice, o njima
    imamo u malom noktu, nemoj da nam proturaš teze o suživotu,
    jako su destruktivne i pogubne za ovo Srba što je preostalo u BiH.
    Prati malo šta izjavljuje Cerić, šta drugi zagovaraju, šta piše u
    Kuranu, napravi paralelu bit će ti jasno, jedino možda da ti je jasno
    a praviš se lud.

    Slobodno maštaj o nekom jedinstvu, suživotu, zajedništvu da te
    podsjetim čini to bez nas, bez Srba, mi smo platili cijenu toga i nikada
    više, svako dijete će znati i mora da zna ko mu misli dobro a ko
    loše, u ovom proteklom ratu su stradali jer to nisu znali.

    Još da ti pričam o planovima ,,zelena transverzala,, , ,,odskočna
    daska za Evropu,,...

    Prouči malo šta Arapi traže od Muslimana iz BiH, zbog čega ih toliko
    pomažu, zbog čega Muslimani hoće po svaku cijenu da poremete
    odnose sa Srbijom, planovi, planovi gospodine.

    Ti pričaš o tome koji skijaš hoće ili neće više da skija, koga to interesuje
    ljude interesuje, kako da ostvare svoja prava, od čega da žive,...

    Ako si mislio nešto dobro narodima u BiH, trebao si da pokreneš
    inicijativu da se pronađu kosti pobijenih (većinom) nedužnih civila,
    da se propisno sahrane.

    Da odgovorim na tvoje anketno pitanje.

    Suživot o kakvom ti pričaš nije više nikad moguć, ponavljam nikad.
    500 godina zločina nije malo i nije bilo dovoljno, pa su u ratu počinili
    takve stravične zločine nad Srbima, da se normalnim ljudima povraća.
    Niko nije za to odgovarao, ponavljam niko.
    Neće Srbi da žive sa zločincima i svaki dan ih sreću, a znaju da su
    im ti isti poklali familiju, nema tu suživota, nema tu budućnosti.
    Tvoj projekat je najobičnija podvala Srbima, kao i komunizam, nastavi
    sa šupljom pričom o multietičnosti, tajat će do sljedećeg pokolja,
    ko tu priču skonta spasit će se, ko ne skonta rodbina će da mu
    godinama traži kosti.

    Usput istraži gospodine ,,multietničaru,, kome se danas poništava
    IDENTITET, identitet u Bosni star oko 1500 godina, za taj period
    posjedujem podatke.
    Srbi su u Bosni imali Crkvu u petom vijeku, ,,Zenička eparhija,,
    episkop se zvao Andrija, postoji dokumenat u Carigradu koji
    pominje tu Eparhiju.
    Nije to jedini dokumenat koji dokazuje identitet i kontinuitet, sve
    to pokušava da se obriše, Srbima se uskraćuje pravo na simbole,
    simbole identiteta.

    Srbi nikada neće prihvatiti druge simbole(nametnute), i ako postanu
    pravno zvanični, nikada u praksi neće biti prihvaćeni.
    To je jedan od ataka na narod, koji danas traje, i ti pričaš o
    suživotu, puno je argumenata koji su protivni tvojoj tezi, ponavljam
    argumenata, a sad da tebe pitam koji su tvoji argumenti, nisam mogao
    da nađem ni jedan, ako kažeš da treba sve staviti po strani i krenuti
    iz početka, izvoli sam, bez nas mi smo siti dobročinitelja i prodavača
    finoće.

  14. #134

    Odgovor: Fildžan viška

    Petar II,interesantno je koliko si ogorcen na Muslimane a vidim nigde ne spominjes Hrvate,oni su bili divni jel?
    Pa zlocini Srba nad Muslimanima,Hrvata nad Muslimanima itd...

    Ti ne verujes u suzivot,vecina u BiH ali mora se nauciti postovati tudje i nikakav problem za suzivot nece postojati
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #135

    Odgovor: Fildžan viška

    Rat se završio prije dvanaest godina, tako bar misle Srbi i Hrvati,
    za Muslimane još nije završen, oni uporno ponovo pokušavaju
    da izazovu rat, istom retorikom, iz istih razloga, sa istim
    pomagačima.
    Jedino im fale saveznici, bivši saveznici Hrvati, kojim se kako stvari
    stoje ne ratuje pa su hendikepirani.

    Većina mog izlaganja se odnosi na današnje vrijeme, opisani su
    uzroci današnjeg stanja, oni su na neki način produkt toga.

    Ogorčen sam na ponašanje Muslimana, i 12 godina nakon rata
    oni šire istu retoriku kao 92. godine, prizivaju rat, uzurpiraju
    prava Srbima data Dejtonom, negiraju svoje zločine, ne sudi
    se za njihove zločine.

    Masovno napadaju Srbiju, u svim segmentima, lažu na Srbiju,
    klevetaju je na svakom koraku, itd....

    Mediji i forumi šire ratnohuškačku propagandu, koriste retoriku
    iz perioda rata: agresija, genocid, masakri, masovna silovanja,
    okupatori, oslobodili neko mjesto od Srba...

    Molim Vas objasnite mi ovu tezu: oslobodili Visoko od Srba, istjerali
    okupatora, jest da taj isti okupator tu živi vjekovima, objasnite mi
    kako su stanovnici Visokog okupatori svoje zemlje, svojih kuća...
    Visoko je pokazni primjer uobičajene retorike.

    Hrvati ne koriste u toj mjeri, ni približno takvu retoriku, ne atakuju
    na prava Srba, prosto rečeno mogu da ih gledaju, dok Muslimani
    prema onome što ja lično doživljavam, ne mogu.

    Dao bih odgovor na vašu konstataciju na konkretnim primjerima:

    ,, Petar II,interesantno je koliko si ogorcen na Muslimane a vidim nigde ne spominjes Hrvate,oni su bili divni jel?
    Pa zlocini Srba nad Muslimanima,Hrvata nad Muslimanima itd...

    Ti ne verujes u suzivot,vecina u BiH ali mora se nauciti postovati tudje i nikakav problem za suzivot nece postojati,,

    ,,ogorčen,, da živite u BiH, i da ste normalni i vi bi bili ogorčeni.

    ,, Hrvate,oni su bili divni jel,,nisu oni bili divni, sušina problema je današnje
    vrijeme, oni nisu nešto posebno izvor današnjih problema.

    ,, Pa zlocini Srba nad Muslimanima,Hrvata nad Muslimanima itd,,

    pa zločini Muslimana nad Hrvatima, pa zločini Srba nad Hrvatima

    Šta ti to meni poturaš, da ja nekoga štitim, ne štitim ja nikoga, ja sam Srbin i
    mogu da govorim u svoje ime i u ime svog naroda, tako i govorim, u ime Muslimana
    i Hrvata ne mogu da govorim, i ne trebam nisam ovlašten.

    ,, Ti ne verujes u suzivot,,ja ne vjerujem u suživot iz najmanje 150 razloga,
    i svi su prešli preko mene kao Tramvaj, nadam se da nije potrebno dodatno
    objašnjenje.

    ,, vecina u BiH ali mora se nauciti postovati tudje i nikakav problem za suzivot nece postojati,, ,,

    Ni municija, ni granate, ni glad, ni smrzavanje, ni zbjegovi, ni rijeke krviništa
    ih nije naučilo pameti, budale bili budale ostali, šta su mislili prije rata, za vrijeme
    rata, misle i danas.
    Ne poštuju tuđe i dan danas plačkaju imovinu protjeranih ljudi, otimaju zemlju,
    čak to i država radi na vrlo kriminalan način, penzije zarađene u prijeratnoj BiH
    se ne isplaćuju od strane Federacije, oko 30000 penzija Srbima Federacija ne
    isplaćuje.
    Da ne bi bili bez ikakvih primanja RS im isplaćuje u umanjenom iznosu koliko
    može. Mislim da je bespredmetno da dalje nabrajam, mogao bih do sutra.

Strana 9 od 37 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •