Fildžan viška - Strana 10

Prikaz rezultata glasanja: Vjerujete li u suzivot komsija i brace razlicitih vjera i nacija u BiH ?

Učesnika ankete do sada
169. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    87 51.48%
  • Ne

    82 48.52%
Strana 10 od 37 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 552
  1. #136

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Termin ,,braće,, kakve braće, gdje si ti bio između 92. i 95. godine,
    mani komunističkih floskula, da njih nije bilo mnogi bi danas bili živi.
    U Bosni nema braće, a kako stvari stoje, više nikada neće biti.
    Sve je rečeno, sve je ispričano, svi su pokazali pravo lice, o njima
    imamo u malom noktu, nemoj da nam proturaš teze o suživotu,
    jako su destruktivne i pogubne za ovo Srba što je preostalo u BiH.
    Prati malo šta izjavljuje Cerić, šta drugi zagovaraju, šta piše u
    Kuranu, napravi paralelu bit će ti jasno, jedino možda da ti je jasno
    a praviš se lud.
    Svi smo mi bili ovde ili tamo između 92-95, neki srećniji možda sa one strane televizisjkih ekrana, a neki manje srećni na mestu dešavanja, sa ove ili one strane bajoneta. Mislim da svako ko izlazi sa idejom da treba miriti ljude i buditi ono ljudsko u njima, i objašnjavati im i podsećati ih da to ljudsko ipak nije ugušeno posle pakla kroz koji su svi prolazili treba da bude podržan, to da li će da oslovaljava nekoga sa brate, druže, prijatelju, kakogod stvar je ličnog izbora i osećanja koje ga nosi, mi nismo merodavni da bilo kome uskratimo šansu da veruje da će biti bolje sutra, i ako to njegovo bolje podrazumeva prevazilaženje barijera koje su ogromne, koje su ljute rane nama, i njima, i njima i svima, zašto bi to nama smetalo. Prava lica su pokazivali oni koji su imali moć, povlačili nesrećan narod za sobom i odvlačili ga bestraga, narod ove i one veroispovesti, to isto rade i danas, ali veličina i sva snaga jeste u malom običnom čoveku, koliko on uspe da u svojoj glavi i duši podesi i uskladi misli i emocije, toliko će biti otvoreniji i srećniji. Kosti traže pripadnici svih vera i nacija po toj nesrećnoj Bosni, i ne samo po Bosni, ali ne mislim da to treba da nam bude razlog da i dalje stojimo stotinama kilometara udaljeni jedni od drugih sa puškama na gotovs.

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Slobodno maštaj o nekom jedinstvu, suživotu, zajedništvu da te
    podsjetim čini to bez nas, bez Srba, mi smo platili cijenu toga i nikada
    više, svako dijete će znati i mora da zna ko mu misli dobro a ko
    loše, u ovom proteklom ratu su stradali jer to nisu znali.
    Mislim da ne možeš ovako da generalizuješ stav, ja lično znam Srbe iz Bosne koji jesu spremni na pokušaj normalnog života, koji nisu ništa zaboravili, koji su patili, izgubili drage ljude, ali nisu isključivi jer to je njihova zemlja koliko i zemlja drugih ljudi koji žive tamo.


    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Ti pričaš o tome koji skijaš hoće ili neće više da skija, koga to interesuje
    ljude interesuje, kako da ostvare svoja prava, od čega da žive,...
    Za ostvarenje svojih prava borimo se podjednako svi mi gdegod da smo, a to da li neko hoće ili neće više da skija, može da unese malo boje u ove nesrećne živote, malo normalnih svakodnevnih informacija nikome ne može da škodi, čini mi se...

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Suživot o kakvom ti pričaš nije više nikad moguć, ponavljam nikad.
    500 godina zločina nije malo i nije bilo dovoljno, pa su u ratu počinili
    takve stravične zločine nad Srbima, da se normalnim ljudima povraća.
    Niko nije za to odgovarao, ponavljam niko.
    Neće Srbi da žive sa zločincima i svaki dan ih sreću, a znaju da su
    im ti isti poklali familiju, nema tu suživota, nema tu budućnosti.
    Tvoj projekat je najobičnija podvala Srbima, kao i komunizam, nastavi
    sa šupljom pričom o multietičnosti, tajat će do sljedećeg pokolja,
    ko tu priču skonta spasit će se, ko ne skonta rodbina će da mu
    godinama traži kosti.
    U ratu su zločine činili svi nad svima, to da li je neko odgovarao ili ne, nažalost je prozivod pametne ili manje pametne politike koje su određene strane vodile. Mi smo, nažalost, izvukli deblji kraj, mi ovde govorim o Srbima, jer ja jesam pripadnik tog naroda. I ja ovde ne vidim nikakvu podvalu, ovo je jedan divan gest dobre volje, ne jedini, koji nikome ne može da naudi ninakoji način, ne vidim pretnju u tome što neko pokušava da promoviše ideju o eventulanom normalnom životu pa makar to bilo ostvarivo i za 1000 godina...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #137

    Odgovor: Fildžan viška

    ,,Euridika,,

    Vaša retorika je umjerenog(pretjerano umjerenog) karaktera, opšta i
    dobronamjerna, svakako kada se radi o ljudima: normalnim, neopterećenim
    i koji nisu pod nečijom kontrolom.

    Pošto su vaši komentari opšteg karaktera i nikako se ne baziraju na slici stanja
    koje je sada u BiH i događaja koji su obilježili neki prethodni period.

    Tema je suživot, da dodam: uzajamno povjerenje, vjerovanje, poštivanje,
    uvažavanje...
    Na bazi teme dao sam komentar i onoga šta se dešavalo i onoga šta se sada dešava.

    Komunizam je propagirao tezu ,,bratstvo i jedinstvo,, , a ovi sada propagiraju
    tezu suživot, prosto prevedeno to je isto.

    Sada bih da Vam objasnim nekoliko stvari , koje su vezane, isključivo za
    termin suživot..
    Kao primjer navest ću grad Sarajevo.

    Na bazi takve teze u koju su mnogi vjerovali da je moguća, a to je suživot
    i tolerancija...u Sarajevu je pobijeno oko 5500 Srba civila, onih koji su
    vjerovali da mogu da vjeruju komšijama, ostali su u svojim kućama(stanovima).

    Većina njih je pobijena hladnim oružjem(poklani), odsijecane su im glave (sastavni
    dio određenog rituala), a veliki broj njih, da bi se prikrio zločin, je spaljen na
    gradskoj deponiji.
    Oni su vjerovali u suživot i toleranciju, nisu još propisno sahranjeni, ne znaju
    im se kosti.

    Još jedan primjer jedne djevojke, koju sam lično poznavao, ona je ekonomista
    i vrsni sportista(streljaštvo).
    Kod nje u stanu našli su diplome i priznanja iz streljaštva, te na bazi toga su
    je proglasili snajperistom.

    Izveli su je u prostor između zgrada, tu napravili lomaču sa stubom u sredini,
    i nju vezali za stub.
    Nakon toga su joj odsjekli dojku, i tom dojkom ,,igrali fudbala,,.

    Sve to se odvijalo na očigled stotina mještana, inače najgušće naseljenog dijela
    Sarajeva.
    Kada su završili sa ,,igranjem fudbala,, , zapalili su lomaču, ta djevojka je izgorela
    živa na toj lomači, pretvorena u pepeo, to se desilo 1992. godine.

    Ona je bila vrsni stručnjak u ekonomiji i vrsni sportista, civil, vjerovala je u
    suživot i toleranciju, nije imala učešća u ratu jer rat tada nije ni počeo,
    ona je žrtva teze o suživotu.

    Smatram da nije dopustivo da se narodu plasira ta teza, jer nisu svi iste pameti
    i opreza, neki to prihvataju olako dok drugi sa dozom opreza.
    Oni koji se nađu , opet nađu, u takvoj situaciji, a prihvate tezu bez rezerve,
    takvi će da završe isto kao oni u Sarajevu.

  3. #138

    Odgovor: Fildžan viška

    ,,Euridika,,

    Ja nisam pesimista, kako Vi to predstavljate, čak suprotno, međutim jako
    puno polažem na istoriju, na istoriju činjenica, a ne na istoriju šuplje priče.

    Ovo ovdje i ono u prethodnom postu su gole činjenice, te smatram da kao
    upućeniji čovjek u neke stvari od drugih, određenim ljudima skrenem pažnju
    na mogući ishod.

    Ja nisam onom gospodinu ništa zabranio, niti mogu, uputi sam ga na to da širenje
    te ideje kod neukog stanovništva, može dovesti do toga da dožive isto što su
    doživili Srbi u cijeloj BiH , i u drugom svjetskom ratu i u ovom proteklom.

    U ovom proteklom je blagovremenom akcijom, i na bazi sumnje u tu tezu,
    mnogo stanovništvo spašeno, mada im se prema podacima obavještajnih
    službi spremalo drugo istrebljenje.
    Reagovalo se brzo i energično tako da je to spriječeno. Oni ni dan danas ne
    odustaju od te teze, ,,Srbe iz Bosne: pobit, protjerat, pokrstit,, i čekaju ponovo
    priliku za to.
    Zbog toga, kao i drugih stvari Srbi moraju da su oprezni, dobro informisani i
    uvijek spremni na nešto takvo.
    Srbi u Federaciji, kad bi izbio rat, bili bi pobijeni za dan, to mi Muslimani
    otvoreno i bez ustručavanja izjavljuju.
    I Hrvati imaju slične planove, ali ono to rade oprezno i umjerenije.

    Kažete bilo je zločina na svim stranama, bilo je, ali bi bilo dobro da proučite
    korijene, i uzroke lančane reakcije zločina.

    Mislite li da bi se desio masakr nad Muslimanima u Srebrenici, da se prije
    toga nije desio masakr nad Srbima oko Srebrenice.
    Samo nemojte da mi popujete da to nije opravdanje.
    Čovjek kada dođe kući i zastane zapaljenu kuću, pobijenu cijelu porodicu,
    od djeteta do starca, šta od njega možete da očekujete, da kaže ja neću
    da sam kao oni.
    Od stotinu takvih samo dva će reći tako nešto, svi ostali će da traže osvetu
    (odmazdu) , krv za krv, to je i bilo, krv za krv.
    Zbog toga su Srbi u Srebrenici tražili Muslimane vojnike, radi odmazde
    za pokolje.

  4. #139

    Odgovor: Fildžan viška

    Nada u budućnost

    Deca iz tri etničke zajednice provela sedam dana na pedagoškom seminaru u Berlinu.

    Teodor Hojs koledž Robert Boš zadužbine iz Berlina organizovao je od 30. aprila do 6. maja pedagoški seminar za decu tri etničke grupacije (srpske, hrvatske i bošnjačke) između deset i 12 godina iz Srbije i Bosne, rekao je danas Tanjugu vođa projekta Darko Dugošija. Nakon rata u Bosni ove tri etničke grupacije žive potpuno izolovano i s obzirom na to da između njih ne postoji nikakav kontakt, samim tim nije mogućno ni da se bliže upoznaju.

    Ovim projektom, pod nazivom "Nada u zajedničku budućnost", želi se uliti nada u zajedničku, demokratsku i mirnu budućnost mladih sa prostora Balkana, rekao je Dugošija.

    Prema njegovim rečima, trinaestoro dece koja su učestvovala u projektu zajedno sa svojim nastavnicima imalo je mogućnost da se posredstvom igara i organizovanih aktivnosti međusobno upozna i druži.

    Pokazalo se da je glavni cilj projekta "Nada u zajedničku budućnost" u potpunosti ispunjen, jer se potvrdilo da zajednički život, mirna i demokratska budućnost, kao i međunarodna tolerancija bez predrasuda, ipak nisu mit već stvarnost, zaključio je Dugošija.
    B 92 10.5.2007.


    Učenik iz Sarajeva najbolji

    BANJALUKA - Ibrahim Numanagić, učenik Druge sarajevske gimnazije, pobjednik je 11. BH informatičke olimpijade koja je u petak održana u Banjaluci.
    "Presrećan sam zbog uspjeha i po ko zna koji put smo pokazali da naša škola vodi računa o mladim i talentovanim informatičarima i nadam se da će i narednih godina biti još uspjeha", rekao je Ibrahim. Drugo mjesto na ovom takmičenju, na kome je učestovalo 30 takmičara iz cijele BiH, zauzeo je Marko Lolić, takođe učenik ove škole, dok je bronzanu medalju osvojio Aleksandar Stančić iz Tehničke škole Doboj. Organizator olimpijade bila je Asocijacija informatičara u BiH, a predstavnik organizacije Slobodan Draćičević izrazio je zadovoljstvo zainteresovanošću firmi iz oblasti informatike za pomenuto takmičenje. "Zahvaljujemo svim sponzorima manifestacije i nadam se da će one biti stub zapošljavanja budućih inženjera koji se danas takmiče", rekao je on.
    Pobjednicima su dodijeljene nagrade, a prva trojica putuju na Balkansku olimpijadu, koja se u julu održava u Moldaviji, i Srednjoevropsku olimpijadu, koje će biti održana u Zagrebu u drugoj polovini avgusta.
    Ž.D.
    Nezavisne novine 12.5.2007.

    Baklja mira prošla kroz Posušje

    POSUŠJE - Mi i djeca čitavog svijeta ne želimo više proživljavati strahote rata, želimo živjeti u ljubavi i miru. Dobro znamo kako je kad vladaju rat, tuga, strah, bol zbog gubitka voljenih. Neka zato ova utrka bude mali tračak svjetla za sve ljude na svijetu da žive u miru, bez rata i patnje
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_245.htm

  5. #140

    Odgovor: Fildžan viška

    Petre II

    Naravno mogao bih ja napisati puno toga o 1000 dana bez vode. struje, kako to izgleda kada si žedan i moraš piti vodu na kojoj se uhvatila žabokrečina, kako je spavati u sobi gdje sam slučajno jednu noć 1993 pogledao termometar koji je pokazivao - 20 stepeni. O dragim ljudima čije smo dijelove tijela skupljali po ulicama i sahranjivali u čaršafima i sanducima napravljenim od ormara o onima koji su po nama pucali snajperima čak i trenutku dok smo ih sahranjivali.. Postoje neljudi koji su nam sve to radili, a na sreću hvala bogu postoji mnogo onih koji to nisu radili i ne bi im nikada palo na pamet. Upravo su to moji prijatelji svih vjera i nacija ili jednostavno ljudi. Što se mene tiče ja jedino priznajem podjelu na ljude i neljude uz dužno poštovanje svačijih vjerskih i nacionalnih osjećaja. I posebno mi je drago što je meni lično u tim vremenima zla obraz ostao čist, a mnogima na žalost nije..

    I znaš sa mnom rade ljudi Srbi iz RS, pijemo kafu pričamo o svemu i baš nam je lijepo.

    A ta tvoja već odavno pročitana radikalska retorika će veoma brzo završiti gdje joj je i mjesto - zajedno sa svim ostalim ideologijama koje veličaju mržnju i zlo -na smetljištu istorije...

  6. #141

    Odgovor: Fildžan viška

    Petre, ne zzivim u Bosni i nemogu da pricham o konkretnom stanju stvari i odnosim medju ljudima na terenu. Logichna je tvoja pricha o uzrocima i posledicama i o tvojoj prichi mogu da sudim (ne i PO tvojoj prichi). Istorija od 500 godina svakako da ima uticaja na danashnja deshavnja. Kapiram takodje da je naivno ochekivati da se sve to promeni tek tako, narochito nakon poslednjeg rata. Jasno mi je i da prichash kako je jedna strana u ratu zarad nekakve priche o suzzivotu i toleranciji pochinila strashne zlochine, a za koje im, kako sam kazzesh nismo ostali potpuno duzzni. Sve jedno, ne vidim kakvog losheg efekta ima antiratna pricha o multietichnosti? Mozzemo sad da se zatvorimo u nashe malo psihotichno drushtvance i da sazaljevamo sebe i mrzimo sve druge, smishljajuchi doveka priche o zaverama na osnovu istorije, legendi, istina i poluistina neoborivih dokaza iz pricha... Chekajuchi priliku za novu klanicu, gde chemo mi vi ili oni opet biti zzrtva i dobiti josh razloga za josh mrznje za josh klanica doveka ... Primechujesh li kako mrrzznja sasvim uspeshno egzistira vekovima hranechi samu sebe i pored svih pozitivnih pricha o multietichnosti? Zashto ljudi misle da joj je preko potreban svaki dodatni zashtitnik i advokat ?

    Ovde bre, gde god zakopash, bilo u zemlju bilo u vreme, nachi chesh kosti nechijeg zlochina...dokle?

    Ako se zzeli izneti neka istina, zzelim da chujem konkretne podatke, to i to mesto, to i to ime, taj i taj datum i sve u vezi do chega mozze da se dodje...I onda nam dozvoli da donesemo svoj sud o svemu.

    A ne - jedan chovek..jedna devojka, neki struchnjaci ..jedno mesto .... ovaj kazze onaj kazze.. neke granate... pokolji... kosti ...


    U suprotnom, ako se iznose neproverene stvari, potencijalne neistine stvara se dodatna mrzznja i tenzija koja svakako nevodi nikuda i nikako nije pozitivniji efekat nego onaj koji ima pricha o multietichnosti.

    Dovoljno mrzznnje gledam i video sam i bez dodatnog dolivanja. Mislim da che jako mnogo vremena biti potrebno da se stvari ispeglaju, ali pricha o multietichnosti makar nudi nekakvo reshenje, za razliku od svih drugih.
    To nije pricha koja se "servira" Srbima i samo Srbima da bi oni kao vechite "naivchine i dobrice" ponovo spustili gard i dozvolili "mudzahedinima" da ih unishte chim se pruzzi prilika... Sledechi logiku to znachi da je federacija i mir zapravo spas za Srbe, takva kakva je, jer Muslimani ochigledno nemaju tu priliku?

    Koliko sam ja skontao Valtera pricha ovo na sajtovima svih nacionalnih obelezzija, prema tome, ako nekom podvaljuje onda podvaljuje svima, shto je opet na neki nachin, apsurdno ali principijelno ..

    Ok, ako je federacija pogubna po Srbe, reshenje, logichno, je podela? Kako? Ratom? Ok, u nekom ratu koji treba da vodimo protivu "neprijatelja" koji bi nas za dan slistio, kako kazzesh, bili bi u mnogo povoljnijoj poziciji?
    Daj logichan predlog o kome mozzemo da razmishljamo.

    Niko nije lud da ljubi svog koljacha. I ovde se o tome neradi.

    Umesto, pricha i legendi iz druge treche i chetvrte ruke, ako vech osechash potrebu da nam "otvarash" ochi, molim konkretne podatke i dokaze inache svaka tvoja pricha ostaje u rangu one istine koju si izneo na forumu Istorija, a na temi Aleksandar Makedonski gde nas je tvoje neverovatno poznavanje istorije upoznalo sa chinjenicom da je pravo ime ovog vojskovodje Aleksandar Karanovic.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 15.05.2007 u 12:26

  7. #142

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Umesto, pricha i legendi iz druge treche i chetvrte ruke, ako vech osechash potrebu da nam "otvarash" ochi, molim konkretne podatke i dokaze inache svaka tvoja pricha ostaje u rangu one istine koju si izneo na forumu Istorija, a na temi Aleksandar Makedonski gde nas je tvoje neverovatno poznavanje istorije upoznalo sa chinjenicom da je pravo ime ovog vojskovodje Aleksandar Karanovic.
    Јел то у пренесеном значењу, јер је "скаро" све своје противнике, или у буквалном, пошто је наскакао и на мушко и на женско?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #143

    Odgovor: Fildžan viška

    Ovu istu priču koja je ispričana ja sam nebrojeno puta doživio u tri varijante. Mnogi su me optuživali da podvaljujem Srbima, a isto tako ravnopravno da "podvaljujem" Bošnjacima i Hrvatima.. Moderatori foruma Bošnjaci su me ravnopravno banovali isto kao i moderatori Hrvati ili Srbi. U mnogobrojnim reakcijama bio sam: neprijatelj Srba, neprijatelj Bošnjaka, neprijatelj Hrvata. Kako jedna osoba može u isto vrijeme biti sve to?

    U suštini vrijeme je takvo da niko nikome ne može ništa nametnuti. Svako ima izrađen jasan stav o svemu što se dešavalo u proteklom periodu. Fildžan viška je samo prilika da se okupe ljudi koji imaju sličan stav po pitanju budućnosti ovih prostora kao i ja. Jugoslavija ili bilo koji oblik zajedničkog života južnoslovenskih naroda je vjerovatno zauvijek arhiviran. Sada se veoma dobro zna šta je čije i ko je gdje gazda. Ali nas to ne spriječava da makar budemo dobre komšije koji će poštovati jedni druge. Inače u očima čitavog naprednog svijeta čemo uvijek biti "divlji i krvoločni" balkanci kako nas je nedavno sve opisao italijanski predsjednik.

  9. #144

    Odgovor: Fildžan viška

    PRVI ZAJEDNIČKI KORACI SRPSKIH I ALBANSKIH UMETNIKA

    BEOGRAD - U Gete institutu u Beogradu danas je predstavljen program nazvan Moje detinstvo se iselilo. Istorija i konstrukcija seaanja'', kojim će se institut baviti ove i naredne godine, a za aktuelan primer su izabrali diskusije o prošlosti i budućnosti Kosova, najavljeno je danas na konferenciji za novinare u toj instituciji.
    U nameri da uspostave prvi korak ka međusobnom razumevanju i podrže mirovne procese u civilnom društvu, u okviru tog projekta je od 2. do 6. maja u Prištini bila organizovana radionica u kojoj su, pored tamošnjih Albanaca, učetvovali i umetnici iz Novog Sada, Beograda i Frankfurta, objasnila je jedan od organizatora, sociolog Felicija Heršaft.
    Tanjug 15.5.2007.

    Zbornik poezije i proze mladih iz ex-YU

    PANCEVO - Zbornik poezije i kratke proze mladih sa prostora bivse Jugoslavije Rukopisi 30 bice predstavljen i besplatno deljen 18. maja u Studiju 21 Doma omladine Pancevo, koji je pokrenuo taj izdavacki projekat jos pre tri decenije, pa se Rukopisi mogu smatrati pretecom kasnijih slicnih poduhvata povezivanja mladih na prostoru nekadasnje zajednicke drzave.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_246.htm


    Struja za povratnike

    SREBRENICA - U okviru socijalno-ekonomskog programa Vlade RS za područje Srebrenice, "Elektrobijeljina" je juče postavljanjem stubova započela elektrifikaciju mjesnih zajednica Skenderovići i Ratkovići.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_247.htm


    Svjetski poznati pijanista Maksim Mrvica o muzici i privatnosti

    Kao dijete nisam volio vježbati, ali sam obožavao svirati

    Klavirski muzički virtouz Maksim Mrvica iz Hrvatske, koji se može pohvaliti svjetskim uspjehom i priznanjima, u okviru svoje Solo Tour 2007 pored nastupa u Japanu, Koreji (gdje trenutno boravi), Sloveniji i Hrvatskoj, održaće i četiri koncerta u BiH.
    Kako je već najavljeno, Art Zone iz Sarajeva i Mel Bush Organization iz Velike Britanije omogućiće bh. publici da uživa u njegovim nastupima - 16. maja u Brčkom (Dom kulture), 17. maja u Tuzli (Bosanski kulturni centar), te u Sarajevu 18. maja u Bosanskom kulturnom centru. Zbog velikog interesovanja za ovaj koncert i činjenice da su karte za 18. maj već rasprodate, Maksim Mrvica pristao je održati koncert u sarajevskom Bosanskom kulturnom centru i naredni dan, 19. maja.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_248.htm


    Tražim izgubljenog prijatelja

    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  10. #145

    Odgovor: Fildžan viška

    Ples za Ginisovu knjigu rekorda


    Sarajevo - Tačno u podne u gradovima zemalja regije te Austriji i Mađarskoj više od 78.800 maturanata otplesalo je šestominutni ples quadrille te tako ušli u Ginisovu knjigu rekorda u kategoriji najveći sinhronizirani ples.

    Maturanti plesali za Guinnessov rekord

    MOSTAR - Mostarski maturanti, njih 220, odvažili su se i pred brojnim sugrađanima točno u dvanaest sati na Španjolskom trgu zaplesali najveći sinkronizirani ples Quadrille. Plesni spektakl pod nazivom European Quadrille Dance Festival 2007., koji maturantima omogućava obaranje Guinnessova rekorda u plesu jučer je po prvi put izveden u našem gradu.

    MATURSKI PLES ZA GINISA

    Beograd - Juče tačno u podne na ulicama evropskih gradova zaplesalo je kvadril 42.060 maturanata, a maturanti iz država bivše Jugoslavije postigli su rezultat za Ginisovu knjigu rekorda - na maturskoj paradi 2007. zaplesalo je 24.416 maturanata iz Slovenije, BIH, Srbije i Makedonije. Pored maturanata iz te četiri zemlje, uz kvadril iz operete "Slepi miš" Johana Štrausa u okviru priredbe "European Quadrille Dance Festival", zaplesalo je još 17.644 maturanata u 45 gradova sedam evropskih zemalja, saopštio je Plesni savez Slovenije.

    Maturanti oborili Guinnessov rekord u istodobnom plesu?

    ZAGREB - Više od 2000 zagrebačkih maturanata zaplesalo je na središnjem zagrebačkom trgu na Straussovu skladbu 'Flederamuss - Quadrille', pridruživši se tako kolegama iz još šest hrvatskih gradova i 36 zemalja u pokušaju obaranja Guinnessova rekorda za 'Najveći istodobni ples'. Iako se službeni rezultati tek očekuju, sve upućuje na to da je dosadašnji rekord u 'Najvećem istodobnom plesu' - oboren.

    Maturanti so znova zaplesali v Guinnessovo knjigo rekordov

    LJUBLJANA - Slovenske ulice so se točno opoldne spremenile v veliko plesno dvorano, saj je kar 42.060 maturantov zaplesalo četvorko. Na Maturantski paradi 2007 je z vrstniki s Hrvaške, iz Srbije, Bosne in Hercegovine ter Makedonije zaplesalo 24.416 maturantov, ki so se vpisali v Guinnessovo knjigo rekordov, so sporočili iz Plesne šole Urška. Na Straussovo četvorko iz opere Netopir pa je v okviru prireditve "European Quadrille Dance Festival" po podatkih Plesne zveze Slovenije zaplesalo še 17.644 maturantov.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_250.htm

    Srednjoškolac

    Sarajevo/Višegrad Učenici Srednje grafičke tehničke škole iz Sarajeva i Srednjoškolskog centra Ivo Andrić iz Višegrada došli su na ideju da naprave časopis za učenike koji će pokrivati cijelu Bosnu i Hercegovinu. U tome su uspjeli i stvoren je časopis Srednjoškolac.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_249.htm


    Druženje mladih teologa u Foči

    Foča Nakon posjete Sarajevu, studenti Fakulteta islamskih nauka, Bogoslovnog fakulteta, Vrhbosanske katoličke i Franjevačke teologije danas će se susresti u Foči. Organizator susreta je Medjureligijsko vijeće u BiH i Fondacija Konrad Adenauer. Cilj programa je razvijanje medjureligijskog dijaloga i bolja saradnja medju studentima različitih teologija. Studenti će danas posjetiti crkvu sv. Nikole u Foči, a u ponedjeljak će obići Bogoslovski fakultet sv. Vasilija Ostroškog, gdje će biti održano predavanje o temi Vjerska perspektiva biotehnologije, a potom i Atik Ali-pašinu džamiju.
    Oslobodjenje 20.5.2007.


    Multimedijalno kulturološko veče u Staroj pravoslavnoj crkvi

    Nezaboravna Noć muzeja i u Sarajevu

    Sarajevo U muzeju Stare pravoslavne crkve u Sarajevu u subotu je od 20 sati do ponoći organizirano multimedijalno kulturološko veče, u okviru projekta muzeji noću. Projekat je bio relaiziran širom svijeta u raznim muzejima, a s ciljem promocije muzeja. Kompleks Muzeja Stare crkve u subotu je bio otvoren za posjetioce koji su mogli vidjeti izložbu slika koja je postavljena na vanjskom zidu muzeja, kao i vajarska djela mladih umjetnika koja su postavljena na nekoliko prozora u samom Muzeju, kazao je paroh Vanja Jovanović.
    Muzej Stare crkve bio je u subotnjoj noći osvijetljen reflektorima, a dominirala je plava boja. Paroh je izrazio i žaljenje što i ostali muzeji ne učestvuju u ovom projektu promocije muzeja.
    Jedino naš muzej učestvuje iz Sarajeva u ovom projektu, a tu je još i Muzej savremene umjetnosti iz Banja Luke, koji je, takodje, pripremio program za projekat Muzeji noću, rekao je paroh.
    Oslobodjenje 20.5.2007.

    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  11. #146

    Odgovor: Fildžan viška

    Na svom je najljepše

    Medju povratnicima vladala je posebna sjeta

    Višegrad Oko 200 ljudi, nekadašnjih mještana Velike Gostilje kod Višegrada, prošlog se vikenda okupilo u svom mjestu oko jedinog obnovljenog objekta u ovom selu,

    Poslije 11 godina ponovo u svom selu


    KLJUČ - Prvi put poslije više od jedanaest godina, mještani sela Peći, općina Ključ, posjetili su zajedno svoje porušene domove.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_251.htm

    Omaž Ivanu Frani Jukiću

    BANJALUKA - Pjesnici iz čitave BiH kao što su Amer Talić, Željko Miljanić, Josif Milić, Atif Kujundžić, Zdravko Kecman, Joca Bojović i Zvonko Tarle juče su u podne u centru Banjaluke održali "Miting poezije" recitujući svoju poeziju u čast Ivana Frane Jukića. "Miting poezije" održan je u okviru kulturne manifestacije "Jukićevi susreti" koju Hrvatski kulturni centar u Banjaluci premijerno organizuje povodom 150 godina od smrti Ivana Frane Jukića.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_252.htm

    Vukovar liječi svoje rane

    Vukovar - Da li je u Vukovaru moguć zajednički život Srba i Hrvata deceniju i po nakon rata i strahovitih razaranja koje je taj rat donio?
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_253.htm


    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  12. #147

    Odgovor: Fildžan viška

    Peti omladinski festival u Srebrenici

    Srebrenica - Festival "Silvertown shine! 2007" ("Srebrenice, sjaji!") tradicionalni je, reintegracijski, muzički i omladinski festival koji se održava peti put zaredom u Srebrenici. Ovoga puta, u petak i subotu, 1. i 2. juna, biće sastavni dio privredne i kulturno-sportske manifestacije "Dani Srebrenice".
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_254.htm


    Ovacije za priču o prijateljstvu

    DOBOJ - Višeminutnim ovacijama i aplauzom dobojska publika pozdravila je Peru Kvrgića i Luku Dragića u predstavi "U posjetu kod gospodina Grina" pozorišta "Planet art" iz Zagreba, koju su treće teatarske večeri izveli na sceni Centra za kulturu i obrazovanje u Doboju.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_255.htm

    Povratničke priče

    http://www.fildzanviska.ba/clanak_256.htm


    Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što će link prema tražilici Tražim izgubljenog prijatelja postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  13. #148

    Odgovor: Fildžan viška

    Stvarno si dosadan Valtere.Jesi ti onaj multietničar iz sarajevo x foruma gdje samo muslimani mogu lajati.Niko iz RS se ne može prijaviti na taj forum a ti ovdje prosipaš neke pričice.Multietničari.

  14. #149

    Odgovor: Fildžan viška

    Priča o bogomolji u livanjskoj općini

    Bošnjaci obnavljaju zvonik pravoslavne crkve

    Livno Vrlo je čudna, interesantna i poučna istorija livanjske pravoslavne crkve Uspenija Presvete Bogorodice. Naime, prije 148 godina, sin livanjskog bega Gagića, Mehmed, ustupio je svoje zemljište crkveno-školskoj opštini Livno. Znao je da svakom treba omogućiti mjesto gdje će se moliti bogu, a pričalo se, kao i danas, da je za ovu uslugu beg dobio i zobnicu dukata....
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_257.htm


    Slovenačke male priče

    BEOGRAD - AKO se uspeh jedne predstave, između ostalog, meri aplauzom publike, onda je predstava Sam kraj sveta, prema tekstu Žan-Lika Lagarsaa, u režiji Vlatka Ilića, Malog pozorišta Duško Radović iz Beograda, ispunila stroge kriterijume gledalaca u nedelju na sceni Sterijinog pozorja.
    Predstava je dobila pozitivne ocene i na okruglom stolu, a selektor Ivan Medenica uputio je komplimente rediteljskom konceptu: Vlatko Ilić, kome je ovo bila diplomska predstava, razvio je izuzetno radikalan i smeo koncept, koji proističe iz same forme drame, te podvlači i pojačava, u duhu postdramskog pozorišta, raskorak između govora i komunikacije i to tako što pretvara likove u govorne mašine.
    Iste večeri, na repertoaru Krugova, briljirala je predstava Fragile! Slovenskog mladinskog gledališča iz Ljubljane, prema tekstu Tene Štivčić i u režiji Matjaža Pograjca. Komad proglašen najboljim u Sloveniji prošle sezone bio je pravo osveženje za publiku, ushićenu igrom grupe odličnih glumaca na praznoj pozornici.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_258.htm


    KIKINDA SHORT festival kratke priče

    KIKINDA - Od 28. juna do 01. jula 2007. u SKC-u i Kikindi organizuje se KIKINDA SHORT 02. Na drugom festivalu ucestvovace vise od 20 autora iz sest zemalja. Ucesce su za sad potvrdili Sejla Sehabovic, Melina Kameric, Aleksandra Cvorovic (BiH), Vlado Bulic, Mima Simic, Dario Rukavina (Hrvatska), Denis Mikan, Peter Landerl, Ksaver Bajer (Austrija), Angel Igov, Elena Aleksijeva (Bugarska), Eniko Darabos, Roland Orcik (Madjarska), Ivan Potic i Marko Vidojkovic (Srbija). Specijalni gost festivala je Slobodan Tisma, a gosta iznenadjenja dovodi Vasa Pavkovic. Ocekuje se potvrda dolaska jos nekoliko ucesnika kao i prijatelja festivala koji nisu pisci ali prate mladu knjizevnu scenu u regionu.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_259.htm


    Kratkofil

    Banja Luka - Banjaluka će ovog ljeta dobiti svoj prvi filmski festival. U organizaciji Udruženja kreativnih stvaralaca "Lanterna" od 7. do 10. juna biće održana međunarodna smotra kratkog filma pod nazivom "Kratkofil", pišu Nezavisne novine.

    Festival je zamišljen kao podrška domaćim filmskim autorima, kao i prilika za prikazivanje najboljih ostvarenja iz regiona i šire. Pored takmičarskog, filmovi će biti predstavljeni u okviru specijalnog i revijalnog programa, a planiran je i niz pratećih sadržaja.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_260.htm


    Na utakmicu došao samo golman

    DERVENTA - Ilija Sirovina, povratnik, pokušao je ovog vikenda da u razrušenom selu Pjevalovac organizuje utakmicu između Srba, Hrvata i Bošnjaka, ali su brojne zvanice, umjesto posmatranja utakmice, otišle na jagnjetinu, nakon što se na igralištu pojavio samo - golman.
    http://www.fildzanviska.ba/clanak_261.htm



    Zamolio bih sve dobre ljude koji žele da pomognu onima koji su izgubili kontakt sa dragim osobama tako što će link prema tražilici Tražim izgubljenog prijatelja postaviti na: web stranice, blogove, forume.....

    Tražim izgubljenog prijatelja


    http://www.a-free-guestbook.com/gues...=valterbranisa

  15. #150

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat ropex kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno si dosadan Valtere.Jesi ti onaj multietničar iz sarajevo x foruma gdje samo muslimani mogu lajati.Niko iz RS se ne može prijaviti na taj forum a ti ovdje prosipaš neke pričice.Multietničari.

    Jesi li se to specijalno registrovao da mi to saopštiš? kako sam ti mogao dosaditi za samo jedan dan?

    Da ja navratim ponekad na:

    sarajevo x forum gdje samo muslimani mogu lajati.Niko iz RS se ne može prijaviti na taj forum


    SARAJEVO-X - ANTIBOŠNJAČKI PORTAL

    Sarajevo-x portal je jedan izdajnički, komunističko-četnički portal

    http://bosnjaci.net/aktuelnosti.php?...polje=komentar



Strana 10 od 37 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •