Moć reči
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Moć reči

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    03 Moć reči

    Moć reči

    "koliko mogu reci, toliki je moj svet " ... znaci koliko je nasa moc da kazemo... ispricamo... objasnimo...tolika je velicina naseg sveta...
    rekao je jedan filozof sto je u to vreme pokrenulo svet

    U danasnje vreme ...kada imamo puno nacina komunikacije...mislim da u ovome i te kako ima istine.
    Ako imamo veliki fond reci...uspemo da kazemo... objasnimo..nasim prijateljima...kolegama...rodjacima...partneru...
    toliko ili cak i vise dobijemo.
    Ako cutim... ne govorim... moj svet se svodi na mene i dobijam samo onoliko koliko sama sebi mogu dati... a da li je to dovoljno...ipak je svet puuuuno veci ?!?!

    Sta vi mislite o svemu tome? Kolika je po vama moc reci? Sposobnosti reci? Dali je to zaista moc?
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  2. #2

    Odgovor: Moć reči

    Pazi na svoje MISLI, one postaju REČI.
    Pazi na svoje REČI, one postaju DELA.
    Pazi na svoja DELA, ona postaju NAVIKA.
    Pazi na svoje NAVIKE, one postaju KARAKTER.
    Pazi na svoj KARAKTER, on postaje tvoja SUDBINA.

    I bi reč....!
    Ćuti i prenesi dalje....

  3. #3

    Odgovor: Moć reči

    Moc reci... Hm...

    Analiziram pojavu vec neko vreme, naime prodavci magle uspesno koriste u svojim zahvatima. Naucio sam shvatiti sta se krije iza reci.
    Reci jesu mocne i uvek su sa ciljem. Izuzetak je mozda ljubav.

    U ljubavi imamo dvostruki problem:
    U osvajanju moramo steci poverenje osobe, znaci moramo malo da nadigramo sebe, naravno uz oprez da druga strana ne otkrije perje kojim se kacimo samo za ukras!

    Medjutim kada smo stekli poverenje osobe, nase reci mogu biti sasvim iskrene i one postaju vrlo mocne. Sve dok ima poverenja, nase reci ce uvek postici cilj!
    Jeste nekad smirili nekoga sa tri reci i obmotali oko prstiju sa nekoliko nonsalantno izrezenih recenica?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    06 Odgovor: Moć reči

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Pazi na svoje MISLI, one postaju REČI.
    Pazi na svoje REČI, one postaju DELA.
    Pazi na svoja DELA, ona postaju NAVIKA.
    Pazi na svoje NAVIKE, one postaju KARAKTER.
    Pazi na svoj KARAKTER, on postaje tvoja SUDBINA.

    I bi reč....!
    Kako je ovo lepo rečeno.. zaista i ja mislim da je tako.. U Postanju piše "U početku beše Reč i Reč beše u Boga i Bog beše reč"

    Zatim sledeći stih " I Bog Reče neka bude Svetlo i bi Svetlo"

    Zatim kao pandan "I ovaj svet u vlasti je jezika"

    I još jedan citat gde Bog govori " Ako kažeš gori ovoj,skoči i baci se u more,i ne posumnjaš u srcu svom - tako će ti biti"

    Mnogi pisci takozvane moderne psihologije su pisali o tome kako svoj život možeš okrenuti,promeniti korišćenjem pozitivnih afirmacija,besomučnim ponavljanjem. Gde vremenom um uzima za obrazac izgovoreno.. Um je kao traka na koju možeš snimiti svašta. Baš sam skoro gledala i emisiju "kod Opre" neka žena je govorila- promenite vašu unutrašnju Mantru. Htela je da kaže da u svakom već postoji taj neki obrazac,da ne kažem unutrašnji monolog koji se stalno ponavlja kao Mantra.

    Mantra je sankritska reč i sastoji se od korena Manas što znači UM, a Tra je od korena Traji- što znači zaštita- bukvalno Manas Traji - zaštita uma. Gde se um obučava da štiti telo a ne da radi protiv njega.

    I osoba tada zaista privlači ono što misli. Misli kao i reči imaju veliku,čak preveliku moć koje mi zaista nismo svesni.. Misao,reč je energija,koja poseduje određeni pozitivni ili negativni energetski naboj. Kada nekome želimo loše konstantno pumpamo taj energetski naboj koji je usmeren ka određenoj osobi i kako kaže Sergej Lazarev- ima moć i da ubije. Naravno po zakonu univerzuma nama se to kao bumerang vraća.

    Da ne idem u dubiozu... skoro pročitah knjižicu Oca Tadeja,čiji je naslov "Kakve su ti misli,takav ti je život" koji sam po sebi ima određenu dubinu,da je ne bih komentarisala.

    Naši monasi su daleko otišli u svojoj mudrosti i ja od srca čitam njihove knjige. Svet je manje više došao do istih zaključaka,svi putevi vode jednom- samospoznaji. Pa bilo to na holivudski način ili monaški,ili čak obična osoba koja ima moć introspekcije i malo želje da se zapita- Ko sam ja?

  5. #5

    Odgovor: Moć reči

    Ne mislim da je fond reci toliko bitan. Cesto se najiskrenije misli i osecanja kriju kod osoba koje nisu u mogucnosti da ih izraze Bog zna kako recito. Reci osoba koje su nam drage, koje imamo razloga da postujemo, treba da imaju uvek vecu tezinu, ma kako da su neartikulisane.


  6. #6

    Odgovor: Moć reči

    "Rec je data coveku da bi mogao sakriti svoje misli" rece Malagrida.... dosta je istine u tome...
    I ma koliko se odupirali tome reci umeju jako da povrede a i da nas uvere u neke lepe stvari....dela su jako bitna, naravno ali i rec ima moc....vecu no sto bismo zeleli...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  7. #7

    Odgovor: Moć reči

    Govor, odnosno reč je po mom skromnom uverenju toliko složen fenomen, da je verovatno kao takav jedinstven u čitavoj nama poznatoj prirodi. Zbog toga i ne čude reči:

    "U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. (Jovan 1:1)

    Naravno, tako uzevši reč (kao sjajn i superioran produkt evolucije, ili već kao božiji dar, zavisno kakav je kome pogled na svet), nemoguće je otetiti se utisku da je reč najmoćnije sredstvo koje poseduje čovek. I ja zaista verujem u neslućenu moć reči, ma u kakvom se one kontekstu koristile...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Moć reči

    Reči nisu vetar, reči su materijalizacija naših misli...

    Moje mišljenje je da ta čuvena rečenica, ...u početku beše reč...u dubokoj svojoj suštini oslikava prelazak sa viših planova na niži materijalni...i reč beše u boga...i bog beše reč..... jasno saopštava da su sve životne forme materijalizovani deo božanstva/univerzuma..

    Reči, pre nego što se izgovore-materijalizuju, imaju svoju ideju i emociju...

    Reč može biti ubojitija od mača...jer izgovorena mora prouzrokovati emociju i ideju, obrnutim procesom...Čovek sam donosi odluku u skladu sa svojm znanjem kako će prihvatiti reč u emotivnom i mentalnom ( idejno ) smislu...

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: Moć reči

    Vazne su mi reci kao sredstvo komunikacije.Ne znam sta bi da ne postoje reci,recenice koje nekad mogu oslikati nas same, nasa osecanja, desavanja,uspehe,tugu.....A onda opet sta ce mi rec ako je ne prati delo onda su prazne reci. Takve prazne razgovore ne volim
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Moć reči

    Reči su nevidljive,ali misli kojima se one prenose su ostavrljive i šire se upravo rečima.zato,reči i mogu imati moć,onu pokretačku,ali i razaračku u zavisnosti od osoba i okolnosti u kojima se koriste.Reči su proizvod nekih unapred određenih ciljeva i imaju svoju sasvim,praktičnu svrhu.Njima određujemo,u dobrom delu,i svoje delovanje,definišemo ono što činimo.

    Reči nisu bezazlene.kroz njihovo korišćenje otkriva se karakter pojedinca.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  12. #12

    Odgovor: Moć reči

    Reči su vetar. Bitna su dela.
    Imam utisak da često ćutanjem možemo mnogo više da kažemo, nego rečima. Bez obzira, da li nam je fond reči bogatiji / siromašniji.

    Moć reči za mene dolazi sa usana od onog ko mi je bitan, čije mišljenje cenim i poštujem. Ono, što reč čini ''moćnom'' nije šta se priča, več ko priča.

    Da, setih se... Zar nije prava umetnost jednostavne stvari, reći na još jednostavniji način?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #13

    Odgovor: Moć reči

    U potpunosti se slazem sa Gogom, ali to je jace od mene, reci me bole, vrlo cesto...pazim sta govorim jer ne zelim da nekoga povredim.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  14. #14

    Odgovor: Moć reči

    За рјечи моје

    Причао сам само рјечи
    Даље нисам хтио рећи
    Оне крхке
    Остадох њежни и од њене руке
    Одавно гледах кораке те
    Кроз обале плове рјеке туге
    То борба још траје
    Ја нисам научио ни њој ни себи
    Да се дајем
    Рјечима још увјек трајем

    Питам и за рјечи њезине
    За објашњење моје истине
    За оне путеве који с'њом
    Негдје ће да слете
    Док она рукама гради
    За рјечи моје оне старе среће

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •