Skype
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39

Tema: Skype

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Skype

    Malo informacija o Skype-u





    Skype je stvoren s vrlo ambicioznom, u tome trenutku pomalo utopijskom vizijom: ''Skype je globalna P2P telefonska kompanija koja menja telekomunikacijski svet nudeći korisnicima u celom svetu besplatne pozive vrhunskog kvaliteta''. (''Skype is the Global P2P Telephony Company that is changing the telecommunications world by offering consumers free, superior-quality calling worldwide).

    Osnivačima Skypea to nije niko zamerio. Javnost ih je ignorisala, a telefonske kompanije ih nisu primetile. Mnoge od njih već su nudile VoIP telefoniju, a i na Internetu je bilo nekoliko softvera za govornu komunikaciju na bazi P2P tehnologije.

    U prvih šest meseci broj korisnika Skypea narastao je na 3 miliona, a zatim je krenuo nagli rast po svim pokazateljima. Broj registrovanih korisnika, skinutih instalacija, kao i broj stalno uključenih korisnika udvostručavao se otprilike svakih šest meseci. Nakon godinu dana, Skype je imao 10 miliona korisnika, a nakon dve godine 50 miliona. Danas Skype ima više od 80 miliona korisnika u 225 država sveta, 260 miliona skinutih instalacija, a dnevni maksimum istovremeno uključenih korisnika doseže broj od 5,5 miliona.
    Skype je uveo kontinuirano praćenje broja uključenih korisnika, čime je omogućen jednostavan uvid u stanje njegove globalne mreže. Skype je najviše rasprostranjen u Europi. Skype je poboljšao neke internetske usluge, kao chat i razmenu datoteka pa je razvio mnoge nove - poput konferencije, glasovne pošte. Najvažnija novost ipak je bila mogućnost poziva prema fiksnim i mobilnim telefonskim mrežama po lokalnim tarifama preko SkypeOut usluge. Za većinu zapadnih zemalja uvedena je posebna tarifa od 1 euro po satu razgovora. Ova usluga smanjila je cene poziva prema telefonima udaljenijih zemalja i nekoliko desetaka puta. U više zemalja uvedeni su i SkypeIn telefonski brojevi preko kojih se po lokalnoj tarifi mogu zvati Skype korisnici. Od početka ove godine, dostupna je i besplatna usluga videopoziva.

    Iako nisu ostvarivali neku veliku financijsku dobit, za Skype se zainteresovala velika Internet kompanija E-Bay (www.ebay.com), koja je za otkup ponudila 2,5 milijardi dolara i niz pogodnosti vezanih uz razvoj. Zennstom i Friis ovakvu ponudu nisu mogli odbiti: tako veliki kapital omogućio je Skypeu slobodnije ulaganje u razvoj novih tehnologija.

    Danas Skype ozbiljno radi na ulasku u mobilne mreže kao što su Wi-Fi i 3G. Već sada je moguć pristup Skypeu preko Wi-Fi mreža na više od 18.000 Wi-Fi područja (hot spots) širom svijeta. Zanimljiv je i pokret tzv. Fonerosa (www.telepocalypse.net) nastao u Spaniji s idejom povezivanja privatnih bežičnih mreža i jedinstvene mreže nekoga kvarta, grada ili regije. Pristup mreži bio bi besplatan. Skype je podržao ovu ideju donacijom od nekoliko miliona eura.




    Da li koristite Skype?

  2. #2

    Odgovor: Skype

    Skype koristim odnedavno, a instalirao sam ga na nagovor jedne visprene i znatiželjne VCafe forumašice.
    Oduševljen sam kvalitetom veze, jer sam pre toga govornu komunikaciju preko Neta obavljao isključivo preko MSN i ICQ, koji u ovom pogledu ne mogu ni da prismrde Skype-u. Žao mi je samo što nemam malo više vremena da koristim brojne usluge koje ovaj program nudi, ali ozbiljno razmišljam da calnem 10 jevreja za 10 sati živog četa sa ljudima širom planete!

    btw: Ipak, mislim da je jedna od najatraktivnijih usluga Skype-a servis pod nazivom Žunjavac!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  3. #3

    Odgovor: Skype

    Skype koristim svakodnevno!

    Jako sam zadovoljna kvalitetom, mada moj momak koji je u inostranstvu kaze da je sa Srbijom uglavnom losija komunikacija (ja imam tu srecu da sam wireless pa sa mnom savrseno komunicira ).

    Znaci, znam da visim na Skype-u, sve sa slusalicama na glavi, onim velikim kao DJ, i po nekoliko sati (mozete zamisliti kako te slusalice greju na +35!?), dok moj momak prica preko Skype-a pomocu telefonskog aparata (ne znam na koji fazon to ide, slab sam ja kompjuteras ).

    U svakom slucaju Skype je !!!

  4. #4

    Odgovor: Skype

    Skype rulez!
    Mnogo bolji kvalitet zvuka nego na msn-u, nakacis se, stavis sluske i Bog da te vidi Doduse, neki ovde moraju tiho da pricaju kad su na Skype-u, ali to samo potvrdjuje kvalitet ovog tako mocnog sredstva komunikacije


    Citat He-Who-Is-The-Fuckin'-Greatest kaže:
    btw: Ipak, mislim da je jedna od najatraktivnijih usluga Skype-a servis pod nazivom Žunjavac!
    Daj, 'oce li neko to prestati da spominje, kako bih eventualno mogla da izdrzim bar jedan dan, a da se ne smejem!
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Skype

    Žunjavac? Jel to jež?

    I ja gu imam skype! Poslala mi tetka Megz. I sad se javlja stari problem sa kojim je moja online podrška već dooobrooo upoznata kad god ubodem moju kamericu na kojoj mi je mikrofon u komp, isti se ušlogira i ukoči (kao i bilo koji USB - čini mi se da sam već pričala o tome 623908 puta ), i sad mogu samo da slušam šta se na skype-u dešava, al' ne mogu prozborim nijednu Al' obećala sam nekima da ću kupim mikrofon sa normalnim utikačem... ej stvarno ću ga kupim, da pričamo malo... dok smo mladi.

    Superiška jedan programčić.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Skype

    Non stop "visim" na skype-u.

    Za sada (bar za mene) jedna od najvecih pogodnosti skype-a su besplatni pozivi za US i Kanadu (iz US).
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  7. #7

    Odgovor: Skype

    Citat SQUAW kaže:
    Žunjavac? Jel to jež?
    e zbog ovoga obozavam skype... zunjavac rulez

    Skype mi preporucise Irena i njen dragi i na tom im veliko hvala
    Koristim ga skoro pa svakodnevno. A jos kad otkrih Cray talk for Skype ko dijete sam
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #8

    Odgovor: Skype

    Citat SQUAW kaže:
    ...i sad mogu samo da slušam šta se na skype-u dešava, al' ne mogu prozborim nijednu
    U, jee... Al' bi se ti i ja siti ispričali!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  9. #9

  10. #10

  11. #11

    Odgovor: Skype

    Proverite http://www.fring.com/ ako želite da skajpujete sa svog mobilnog telefona...



  12. #12

    Odgovor: Skype

    Imam ga i najcesce ga koristim kad sam na poslu..najvise se zezamo sa kolegama i koleginicama, kad trebamo si nesto preneti, a mrzi nas da idemo iz jedne u druge kancelarije ili da telefoniramo


  13. #13

    Odgovor: Skype

    Koristim ga i po više sati dnevno.

    Dovoljno?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #14

    Odgovor: Skype

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku



    Da li koristite Skype?
    Ne baš često ali koristim.
    Znam da nita ne znam...

  15. #15

    Odgovor: Skype

    da nekad,ali nemam jos kamericu,samo gledam ,mene nevide sad isti djavo kao da imam teamspeak ili ventrilo

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •