B 92 na udaru? - Strana 16
Strana 16 od 32 PrvaPrva ... 6141516171826 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 474
  1. #226

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Novinarima nikako ne teba dati status službenih lica, jer to odmah povlači pitanje: čije su oni službe službena lica?
    Ako nekog služe, di nam je nezavisno novinarstvo?

    Isto važi i za lekare privatne prakse i privatnih klinika, samo iz drugog razloga. Mislim: ni oni ne smeju da dobiju status službenih lica. Jer ni oni nisu službenici države nam mile (, nego samost. zanatskih radnji).

    Na odnosu koga dobijaju novinari povlašćeni status, i ko će da odredi i na osnovu čega, ko neće od novinara da dobije taj status službenog lica. I uniforme će dobiti?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  2. #227

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne, trebalo je da se raja lozzi tako da ova shaka malounika koja je juche divljala, bude podrzzana sa shto vishe slichnih im. Da sranje bude shto vece, a rezultat pogubiji. Ovaj bi i ovako zavrshio u Hagu, a samo kreativnost pijanih klinaca bi mogla da definishe ko bi gde i na kako grozomoran nachin stradao.
    Дакле, Хлебе, требало је да медији причају само једну страну приче, само оно што влада од њих тражи, за наше добро. Истина, поштење, сагледавање са више аспеката, независни и објективни медији, различити ставови... шта ће нам то? Може неко да се повреди од тога... нека нам власт лепо каже шта сви треба да мислимо, само једну истину, жуту истину, и све ће бити у реду. Занимљиво, то је била логика свих диктаторских режима, па и Милошевићевог, па и Хитлеровог. Али ово није исто... овде нас влада лаже и маже за наше добро. И ми треба да будемо срећни.

    Ne kritikujem vlast zato shto prichamo o konkretnom sluchaju i ne smatram da ima shta da se kritikuje. Mozzemo sto godina da razmatramo i razvlachimo ko je shta zashto i zbog chega i guramo neke stvari pod tepih i odlazzemo. To se radi godinama i u tome je proshla vlada zaista bila uspeshna i shta je reshila? Nishta! Kosovo je tu gde jeste/nije, Hag stoji, problemi su ostali, niko od nas nije nishta mladji, drzzavi nishta bolje, a o javnoj potroshnji kukaju isti ti ljudi koji su je i vaspostavili i tako mozzemo zauvek.
    Нема шта да се критикује у поступцима власти... јоцк.
    Па добро, зато је ова влада пуно боља. Косово је ту где јесте, а ми се нешто и не бунимо више, Хаг не стоји, ослободио је Рамуша и Насера, али је зато добио Радована, напредак у три лепе.
    Јавну потрошњу не смањују ни ови, који су у прошлој влади, чини ми се, имали већину министара, дакле и гласова.

    A kome je dobro? Onome ko che da se snadje u svakakvim uslovima i kome nije da li je na vlasti kurta ili murta, bitno je da je akcenat ne bude na zakonima i drzzanju zaknona i propisa, stvarnom ukidanju korupcije, monopola, ove i one mafije, pa i na prostim potroshachkim pravima, chak i New Age medicinari zzive sasvim solidno, chak bransha pochnje da cveta ponovo kao u sred devedestih. Vreme jeste da se pomerimo sa mrtve tachke i da se ta pricha vishe zavrshi.
    Хапшењем Караџића нестаће мафије, лобија, а и један алтернативни медицинар мање... прорадиће закони и прописи, нестаће корупције... нека виси Дабић, он је све то и закувао...

    Kao shto neko reche, saradnje sa Hagom ili ima ili nema, nije trampa na pijaci, shto je teshko prihvatiti. Na zzalost to balansiranje izmedju obaveze i nastojanja da se ovde narodu to shto bezbolnije predstavi chesto se provlache te priche o tome kako eto sad kad damo jednog to che sutra biti evropa ovde. Sa druge strane, neke seronje tipa M.Lajchaka su radile sve da se posao otezza. Bukvalno shaltersko drkanje, isto se odnosi i na Solanu i na resto sluzzbenika koje moramo da pitamo za misljenje...
    Ма да, Хаг је један диван суд, поштен и објективан, правдом опседнут, и с њим не смемо да мутимо... морамо поштено да сарађујемо, у нашем интересу, како би спрали са себе колективну кривицу коју имамо за злочине. И Наташа Кандић је тако рекла.
    Сарадње са Хагом или има или нема. А Рамушеви сведоци умиру од епидемије... нема шале са сарадњом са Хагом... како би рекао друг Стаљин, нема човека нема проблема.

    Svi znamo da ih nikada ne bi isporuchili, da nas ne drkaju kao konje. Da nas sad puste, uz obechanje da chemo predati i obaviti u zemlji sve shto treba, znamo da ne bi prstom mrdnula ni jedna vlast, chak i kada bi LDP bio imao 22 od 23 ministra. Ne pravdam EU birokrate, ali slozzichemo se da je tako. A to znaju i oni, uz mali dodatak, shto ima je jako malo potrebno da nekakava saosechanja guraju pod tepih onako lako kako bi mi rado svoje obaveze zaboravili.
    A opet znamo svi da od ovog ili onog isporuchenog konkretno ne zavisi napredak, ali da od reshenog pitanja komplet, neshto zavisi.
    Сви знамо, али зато имамо испирање мозга на свим телевизијама које пуштају вести. О злочини о истино о правдо о жртве о суочењу... и ми сад треба да прихватимо да нам власт испира мозак и лаже нас. Да нас учи да смо криви, злочинци, и да нас спрема да се помиримо са реалношћу Косова... да у Хаг после Рамуша и Насера пошаље Радована и да тврди да то треба тако... ето, морали су. Па чија су они влада, америчка или српска?

    Shto se tiche smanjenja javne potroshnje, to podrazumeva i smanjivanja plata onih koji zzive od budzeta, tako da kada Jelashich to kazze, onda drvlje i kamenje i naravno prvi che radikali da se okoriste nezadovoljstvom prosvetara, lekara i ostalih "budzetara" i opet da kukaju kako ovo ono... shto znachi shta god radili, nekome neche valjati.
    Ово си лепо рекао. Ваљаће народу и држави, јер ће смањити буџетски притисак, нереалну потрошњу а тиме и инфлацију која нам свима овако лепо годи.
    Али шта ако то искористе радикали, па онда узму власт, а ми хоћемо да будемо на власти... видиш, то је главни проблем.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #228

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Ovaj kaze,onaj kaze! Ovaj je rekao,onaj je rekao! Okreni,obrni sve se svodi na rekla-kazala. Citat ovaj,citat onaj.... i tako presipanje iz supljeg u prazno u nedogled.Da nije tuzno bilo bi smesno.
    Da je Haski sud,sud iskljucivo za Srbe,ziva je istina.A,da li je Radovan Karadzic ratni zlocinac,ne bih tvrdio.A da je lopov svetskog kalibra i ratni profiter,ziva je istina.
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  4. #229

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj kaze,onaj kaze! Ovaj je rekao,onaj je rekao! Okreni,obrni sve se svodi na rekla-kazala. Citat ovaj,citat onaj.... i tako presipanje iz supljeg u prazno u nedogled.Da nije tuzno bilo bi smesno.
    Da je Haski sud,sud iskljucivo za Srbe,ziva je istina.A,da li je Radovan Karadzic ratni zlocinac,ne bih tvrdio.A da je lopov svetskog kalibra i ratni profiter,ziva je istina.
    Па то је то, оће свет да нам помогне... следећи на листи за Хаг су Мишковић и Ђелић...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #230

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Ako Bog da! Ali sa Dinkicem na celu.Jer,lopovi su lopovi,prezivali se Dinkic ili Miskovic,potpuno je svejedno.Uzgred,hvala nekima na negativnom reputu.Puno mi znaci.
    Poruku je izmenio GostBG, 31.07.2008 u 20:47 Razlog: pravopisna greska
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  6. #231

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Nisam baš politički obojen jer me interesuje poso koji radim i da preživim što duže ma ko došao na vlast.

    ALI b92 je politički obojen TOTALNO (da ne uvredim gospodu drugog mišljenja ali me podsećaju na Slobodanovo vreme smo mi a posle nas potop čega mi je pun K...c )

    A i ovih mi je dosta, sve fabrike i svu proizvodnju su prodali i pozatvaraili a radnike poslali kućama (zato što je to jevropa tražila od nas) da bi nas takve primili u jevropu opet ne razumem ...
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m
      Vrh

  7. #232

    Odgovor: B 92 na udaru?

    ТВ је од онога ко га плаћа, тако да информације које добијате са појединих станица су потпуно у складу са интересима власника ТВ куће.
    О објективности у реалности у приказу ту нема ништа. Лаже се на све стране о свему, приказују се бизарности као главне вести.
    О образовању гледаоца и развоју критичке мисли истих на ТВ нећете наћи ништа. Усађивање идеја власника и донора су главне ствари којима се ТВ станице свакодневно баве (то им је основни посао)


    пример. ако народу успеју да "појасне" неке ствари и он то прихвати као неизбежност (приватизација, Хаг, РРА, РАТЕЛ) и сличне глупости, посао је практично урађен, сви желе да се приватизују, сви хоће у Хаг, а тек када власник дође схвате да је дошло ново робовласничко доба, радни дан 10-12 сати, 7 дана у недељи што важи и за високо образоване кадрове. Тада се "народ" мало почеше по глави, али назад нема, па гурај...


    не верујте ником, па ни својим очима и ушима, дигитално доба је прогутало веродостојност и аутентичност приказаног садржаја.
    "угасите ТВ јел видите да вас трује, пристојног човека наводи да псује"
      Vrh

  8. #233

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Odnos plasirana vest, naručena vest i plaćena vest je već razjašnjen i tu nema dileme, slušamo i gledamo ono što je u interesu naručioca da se plasira. Ja tu i da hoću nemam zamerke, jer gospodin kapital radi svoj posao. Šta mislim da nije uredu, pa zaslepljenost i pokorna poslušnost i verovanje. Jedno mi je žao što smo kao narod izgubili lik i ličnost, identitet, jer posle duge tirade vešto plasiranih vesti počinjemo da verujemo da je to jedina i prava istina. Pa i to mogu da shvatim i da poslušam kako drugi misle, jer možda ja nisam u pravu, ali netolerancija za drugačije mišljenje je najzabrinjavajuća pojava, što se manifestuje u otrovanosti ljudi, pogotovu mlađih, da onaj koji misli drugačije je iskrivljeni zlotvor koji gura ovu zemlju unazad, a ne pravo na drugačije mišljenje pa makar bilo i pojedinačno. Nema veze sa ovom temom, ali ima veze u smislu poređenja: Kada pišem o odnosu prava i tolerancije prema gej osobama, ja pišem na način koji prezentuje moje mišljenje, a koje je mislim većinsko, a pritom nijednog momenta ne potcenjujem ili omalovažavam ljude koji misle drugačije, dajući im mogućnost da me ubede da im je mišljenje ispravnije u odnosu na moje. Međutim kod ljudi koji su edukovani savremenim medijskim sredstvima, tolerancija za drugačiji način razmišljanja i gledanja na pojedine pojave i dešavanja u društvu, nepostoji! Takvi neistomišljenici se svrstavaju u retrogradne i naopake osobe koje još nisu izašle iz srednjeg veka, nerazmišljajući i nedavajući mogućnost da shvate da i ti ljudi imaju svoju glavu i pravo na ličnost. Poenta cele moje priče je u toleranciji i razumevanju da nemogu svi misliti isto.
    In vinas veritas
      Vrh

  9. #234

    Odgovor: B 92 na udaru?

    A od kad je namena tog "modernog" medijskog sredstva edukovanje?
    Valjda za to postoje roditelji i skole. E sad, ako se nesto "pametno" nauci onda jos bolje. Ali cisto sumnjam.
    Ljudi danas imaju losu naviku, ne idu ka informaciji nego informacija (unapred sazvakana i svarena) ide ka njima. Dovoljno je da je progutaju...
    Rezultat je mentalno trovanje i intelektualna dijareja.
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  10. #235

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ТВ је од онога ко га плаћа, тако да информације које добијате са појединих станица су потпуно у складу са интересима власника ТВ куће.
    Телевизија није ништа ако не емитује, иначе би је гледал само они који је производе.
    Да би телевизија емитовала свој програм, треба јој фреквенција.
    Фреквенција је национално добро.
    Телевизији која национално добро узурпира да би заступала интересе власника треба одузети фреквенцију. Просто ко пасуљ.

    Пристајање на медијски мрак је нецивилизацијско, то је пристајање на недемократију, на контролу ума, на апсолутну власт најбогатијих и најбоље распоређених који не маре за интересе народа.

    Људи су се борили за људска права, за добробит свих грађана а не само повлашћене мањине вековима, у условима пуно горим од данашњих, кад се за то и глава губила. А ми данас, у релативном материјалном благостању, барем у односу на та времена, без претњи смрћу, без ризика по живот... ми би требало да се миримо с тим да смо овце којима Велики Брат говори шта да мислимо? Хлеба и игара?
    Бедно и антицивилизацијски.

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    A od kad je namena tog "modernog" medijskog sredstva edukovanje?
    Valjda za to postoje roditelji i skole. E sad, ako se nesto "pametno" nauci onda jos bolje. Ali cisto sumnjam.
    То модерно медијско средство има огромну моћ. Та моћ се не сме оставити власницима или страначким лидерима на располагање по вољи. Ако се већ контролише промет опојних дрога, морала би и телевизија.

    Ljudi danas imaju losu naviku, ne idu ka informaciji nego informacija (unapred sazvakana i svarena) ide ka njima. Dovoljno je da je progutaju...
    Rezultat je mentalno trovanje i intelektualna dijareja.
    Људи се понашају онако како су их научили да се понашају. А научили су их понајвише медији. Мисли о јадима младе Хуаните, победнику Идола/Звезда Гранда, најбољим улошцима и пх вредности сапуна... и то ти је доста.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #236

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Odnos plasirana vest, naručena vest i plaćena vest je već razjašnjen i tu nema dileme, slušamo i gledamo ono što je u interesu naručioca da se plasira. Ja tu i da hoću nemam zamerke, jer gospodin kapital radi svoj posao. Šta mislim da nije uredu, pa zaslepljenost i pokorna poslušnost i verovanje. Jedno mi je žao što smo kao narod izgubili lik i ličnost, identitet, jer posle duge tirade vešto plasiranih vesti počinjemo da verujemo da je to jedina i prava istina. Pa i to mogu da shvatim i da poslušam kako drugi misle, jer možda ja nisam u pravu, ali netolerancija za drugačije mišljenje je najzabrinjavajuća pojava, što se manifestuje u otrovanosti ljudi, pogotovu mlađih, da onaj koji misli drugačije je iskrivljeni zlotvor koji gura ovu zemlju unazad, a ne pravo na drugačije mišljenje pa makar bilo i pojedinačno. Nema veze sa ovom temom, ali ima veze u smislu poređenja: Kada pišem o odnosu prava i tolerancije prema gej osobama, ja pišem na način koji prezentuje moje mišljenje, a koje je mislim većinsko, a pritom nijednog momenta ne potcenjujem ili omalovažavam ljude koji misle drugačije, dajući im mogućnost da me ubede da im je mišljenje ispravnije u odnosu na moje. Međutim kod ljudi koji su edukovani savremenim medijskim sredstvima, tolerancija za drugačiji način razmišljanja i gledanja na pojedine pojave i dešavanja u društvu, nepostoji! Takvi neistomišljenici se svrstavaju u retrogradne i naopake osobe koje još nisu izašle iz srednjeg veka, nerazmišljajući i nedavajući mogućnost da shvate da i ti ljudi imaju svoju glavu i pravo na ličnost. Poenta cele moje priče je u toleranciji i razumevanju da nemogu svi misliti isto.


    "Ovaj chovek je neunishtiv!"


    Da sam se ovog trenutka prvi put ulogovao na sajt, pomislio bih da je rech o divnom, tolerantnom choveku koga ceo svet ne razume...problem je shto imam pamcenje kao slon i njegove rechi dozivljavam kao nevidjenu dvolichnost, imajuci u vidu povremene ispade koji na najbolji nachin oslikavaju koliko daleko moze da ode u "toleranciji" i "razumevanju".

    P.S. SpeciJal shAt za bata Josketa, vidim da se vratiJo i krenuo sa tiradama...ako, ako...
      Vrh

  12. #237

    14 Odgovor: B 92 na udaru?

    Ovde k'o nigde neumornih,neunistivih i dokonih demagoga.Kad bi se zatvorile politicke teme bili bi k'o riba na suvom.Umrli bi,narocito ovi crveni sa cvetom u kosi,i tatom u Hagu.
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  13. #238

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Kafana je za kafanisanje, a politike će uvek biti, a i teme za kafanisanje.
    No, teme za kafanisanje služe novinari i novinske kuće.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  14. #239

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku


    "Ovaj chovek je neunishtiv!"


    Da sam se ovog trenutka prvi put ulogovao na sajt, pomislio bih da je rech o divnom, tolerantnom choveku koga ceo svet ne razume...problem je shto imam pamcenje kao slon i njegove rechi dozivljavam kao nevidjenu dvolichnost, imajuci u vidu povremene ispade koji na najbolji nachin oslikavaju koliko daleko moze da ode u "toleranciji" i "razumevanju".

    P.S. SpeciJal shAt za bata Josketa, vidim da se vratiJo i krenuo sa tiradama...ako, ako...
    Eto onoga što ja napisah o edukovanju mladih na televizijama poput b92, netolerancija za drugačije mišljenje, ovo je moj dragi komšija mogao da hladno pošalje na pp, ali je dobro što nije jer je dobra ilustracija mog citiranog posta kod njega. Dali je bolje da sam skrušeno priznao da sam pogrešio što sam dosada drugačije mislio nego on, možda bi me više cenio? Ali i dalje tvrdim da trovanje medija poput b92 ide istim tempom pokrivajući permanentno sve svere života i sve strukture stanovništva. Srećom ja i mnogi im neveruju bez obzira na sve zamke koje postavljaju. Srećom negledam ni druge sa poverenjem pa tako mi ostaje ovo moje osporavano mišljenje, i nastaviću i dalje da napadam njih a i druge, jer barem mi ostaje to zadovoljsstvo da nisam jednoumnik njihov.
    In vinas veritas
      Vrh

  15. #240

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Eto onoga što ja napisah o edukovanju mladih na televizijama poput b92, netolerancija za drugačije mišljenje, ovo je moj dragi komšija mogao da hladno pošalje na pp, ali je dobro što nije jer je dobra ilustracija mog citiranog posta kod njega. Dali je bolje da sam skrušeno priznao da sam pogrešio što sam dosada drugačije mislio nego on, možda bi me više cenio? Ali i dalje tvrdim da trovanje medija poput b92 ide istim tempom pokrivajući permanentno sve svere života i sve strukture stanovništva. Srećom ja i mnogi im neveruju bez obzira na sve zamke koje postavljaju. Srećom negledam ni druge sa poverenjem pa tako mi ostaje ovo moje osporavano mišljenje, i nastaviću i dalje da napadam njih a i druge, jer barem mi ostaje to zadovoljsstvo da nisam jednoumnik njihov.
    Potrebno je slušati i B92 i B93 i ostale.. Slušati sve medije ne znači i isto misliti kao i oni. Jer ljudi treba da znaju čitati vesti i informacije između redova. Da su mediji glavno sredstvo za manipulaciju to je istina, ali ljudski organizam za te progutane manipulativne informacije ima bezbroj filtera. No, priznajmo neko ih ima manje, zbog manje obrazovanosti, pa još ako te filtere zatrpaju pare (mito i sl.), alkohol, socijalna beda, ucena i sl. onda one manipulativne informacije obuzmu čoveka, i već ga imaš izmanipulisanog.
    Da li to radi trenutno B92? Mnogo odgovora u postovima smo dobili: da, to B92 radi - manipuliše informacijama.
    Ali ako ovako postavljamo pitanje, onda izdvajamo jednog iz reda medija, i počinjemo sa suđenjem na njegov račun.
    Pitanje treba drugačije postaviti.. Znate kako..
    I onda dobijamo sliku da se uzrok udara na B92 isto tako odnosi i na druge medijske kuće, dakle i oni bi trebalo da su na udaru.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

Strana 16 od 32 PrvaPrva ... 6141516171826 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •