Wimbledon 2009 - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 62
  1. #46

    Odgovor: Wimbledon 2009

    2. jul 2009. | Izvor: B92
    Novo Vilijams finale na Vimbldonu



    Sestre Venus i Serena Vilijams igraće u finalu Vimbldona drugu godinu za redom.


    Serena Vilijams je u prvom polufinalu posle velike borbe savladala Ruskinju Jelenu Dementijevu sa 6:7, 7:5, 8:6, dok je njena starija sestra Venus u drugom polufinalu pregazila prvu teniserku sveta Dinaru Safinu sa 6:1, 6:0.

    U najdužem ženskom polufinalu u novijoj istoriji Vimbldona, Serena Vlijams je slavila posle mnogo preokreta i ispunila prvi uslov za četvrti duel sestara Vilijams u finalu prestižnog turnira. Drugi uslov ispunjen je znatno lakše. Dvostruka uzastopna šampionka još jednom je pokazala da je neprikosnovena na Vimbldonu prepustivši prvoj teniserki sveta samo jedan gem.

    U sjajnoj duelu sa četvrtim nosiocem, Serena Vilijams je nekoliko puta uspela da se izvuče iz teške pozicije, spasi jednu meč loptu i konačno trijumfuje posle 2 sata i 48 minuta igre.

    Nakon što je prvi set pripao Dementijevoj u taj breku (7:4), Amerikanka je uspela da se vrati u igru serijom as-udaraca u finišu drugog, ključnim brejkom u 11. gemu. Obe teniserke prethodno su napravile po jedan brejk. Set je pripao Vilijamsovoj sa 7:5.

    U odlučujućem setu, prvu prednost stekla je Dementijeva posle brejka za 3:1, da bi Serena vratila brejk već u sledećem gemu. Ruskinja je zatim propustila meč-loptu kod 5:4, a borbena Amerikanka uspela da ostane u meču i potpuno preokrene, brejkom za 7:6. U sledećem gemu, Dementijeva nije imala snage za još jedan brejk i prepustila Vilijamsovoj pobedu.



    Nakon fantastičnog prvog polufinala i trijumfa Serene Vilijams nad Jelenom Dementijevom, publika je na centralnom terenu u Londonu videla neočekivano 'čišćenje'.

    Iako je Venus bila favorit pred duel sa Safinom, niko nije očekivao da će Ruskinja osvojiti samo jedan gem. Venus je duel počela samouvereno, i već u drugom gemu napravila je brejk za 2:0.

    U narednom gemu Safina je i pored nekoliko sjajnih servisa Amerikanke uspela da se izbori za brejk loptu, ali nije je relizovala i tada je psihički pala. Ruskinja se 'upisala' tek u šestom gemu, ali je već u narednom Venus nakon samo 26 minuta odservirala za 1:0 u setovima.

    Tamo gde je stala na kraju prvog, Venus je nastavila već na startu drugog perioda. Oduzela je Ruskinji servis već u prvom gemu i počela krupnim koracima da grabi ka novom finalu.

    U nastavku Safina nije uspela da opsvoji nijedan gem i Venus je prošla u treće uzastopno finale posle samo 51 minuta igre.

    Sestre Vilijams će tako drugu godinu za redom igrati za najvredniji trofej u tenisu.
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Baš mi drago što je MariMarej ispao
    I meni je drago sto je ispao mada bi finale bilo mnogo uzbudljivije nego sa Rodikom. Mada, Rodik ima novog trenera koji pokusava da mu pomogne da ne igra stalno kao siledzija. Takvim pristupom igre je danas pobijedio Marija. Nikad ga nisam vidjela da igra pametno kao danas. Udarao sa kontrolisanom agresijom, strpljivo, bez zurbe. Ako i sutra bude igraoi istim pristupom bice tijesno finale.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Wimbledon 2009

    ne mogu reci bas da mi je drago sto je murray ispao , jer on nije los teniser ....ali mi je drago sto su zapusena usta britanskim medijima koji su ga vec videli kako osvaja turnir i koji su dosta lose pisali o rodick-u i njegovoj supruzi , sve velicajuci murray-a i njegovu devojku , poetski nazivanu "english rose"...poseban akcenat je stavljan na to kako rodick igra razbijacki sa ogromnom servom a kako je murray najbolji svetski returner koji igra sofisticirano za razliku od americkog kauboja....



    e pa sad, taj razbijac vise nije razbijac.vrlo pametno je podigao tehnicki nivo igre, zadrzavajuci strahoviti servis i mentalnu cvrstinu. rezultat znamo.cvrc...
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Wimbledon 2009

    4. jul 2009. | Izvor: B92
    Serena srušila sestru sa trona



    Američka teniserka Serena Vilijams pobednica je ovogodišnjeg Vimbldona, pošto je u finalu pobedila sestru Venus rezultatom 7:6 (7-3), 6:2.


    Serena je tako treći put u karijeri osvojila Vimbldon, prvi put od 2003. godine. U prvom setu Venus je imala jedine dve brejk prilike, ali se mlađa sestra izvukla i slavila u taj brejku. Ključni trenutak bio je šesti gem drugog seta, kada Serena pravi prelomni brejk i dolazi do titule iskoristivši četvrtu meč loptu. To je prvi poraz Venus Vilijams na Vimbldonu od 2006. godine.

    Prvi set protekao je u relativno izjednačenoj igri. Obe teniserke koristile su svoju glavnu prednost i snažnim servisima kontrolisali poenu u svojim servis-gemovima. Serena je izgubila samo jedan od 22 poena posle ubačenog prvog servisa, a Venus četiri od 25.

    Do jedinih brejk prilika u setu došla je Venus u osmom gemu, kada je sa dva nezgodna riterna i jednom greškom rivalke uspela da dođe do dve vezane brejk šanse. Ipak, Serena se, uz pomoć sestre kojoj je popustila koncentracija, izvukla iz teške situacije, pa se ubrzo ušlo u taj brejk.

    Delovala je Serena odlučnije i igrala je ofanzivnije tokom celog prvog seta, a to se naročito manifestovalo u taj brejku, kada je odličnim forhendom došla do velike prednosti od 6-2. a potom i lobom osvojila set.

    Drugi set počeo je slično kao i prvi – mnogo kratkih poena, uglavnom uspešno rešavanih od strane teniserke koja servira. Tako je bilo sve do šestog gema, kada je servis zatajio starijoj sestri. Venus je loše zahvatila lopticu i dala Sereni brejk šansu, a potom je odservirala duplu grešku izbacivši drugi servis skoro pola metra u aut.



    Mlađa Vilijamsova nije ništa prepuštala slučaju i u drugom setu izgubila je samo dva poena na svoj servis. Meč je ipak okončan na servis Venus, kada je Serena iskoristila četvrtu meč loptu i došla do titule.

    Sereni Vilijams to je 11. Gren slem titula u karijeri, a druga ove sezone, pošto je već bila najbolja na Australijan openu.
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Wimbledon 2009

    4. jul 2009. | Izvor: B92
    Zimonjić i Nestor odbranili titulu!


    Fonet

    Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor odbranili su titulu na Vimbldonu u konkurenciji parova.


    Srpsko-kanadski dubl je u finalu pobedio najveće rivale, braću Boba i Majka Brajana sa 3:1, po setovima 7:6 (7), 6:7 (2), 7:6 (3), 6:3 u meču koji je trajao dva sata i 42 minuta. Finalni meč obeležili su veoma dobri servisi oba dubla, pa je u četiri seta viđen samo jedan brejk, koji su napravili Zimonjić i Nestor početkom četvrtog seta. Srpski teniser je meč završio u velikom stilu, sa dva as udarca.

    Bio je ovo deveti duel dva najbolja svetska dubla, šesta pobeda Nestora i Zimonjića, i treća u nizu. Srpsko-kanadskom paru ovo je šesta titula ove sezone nakon trijumfa u Roterdamu, Monte Karlu, Barseloni, Rimu i Madridu.


    Fonet

    Zimonjiću je ovo 29. dubl trofej u karijeri, dok je sjajni Nestor do sada osvojio čak 61. titulu.

    Kao što je srpski teniser i najavio u intervjuu za B92, u finalnom meču odlučivali su detalji, a oni su bili na strani dva rođena Beograđanina.

    Gledaoci na centralnom terenu su na prvu brejk loptu čekali skoro dva i po seta. Na celom meču viđeno je samo pet prilika za oduzimanje servisa i samo jedan brejk.

    U taj-brejku prvog seta Zimonjić i Nestor su naprvili rani mini-brejk, ali su Amerikanci uspeli da se vrate. Srpsko-kanadski par je na 6:5 propustio set loptu, i braća Brajan su na 7:6 došli do prilike za set. Ipak, naredna tri poena i set dobili su Beograđani koji su tako stekli startnu prednost.

    Drugi set bio je skoro isti kao i prvi, ali su uloge u ‘dodatnom gemu’ zamenjene. Blizanci iz Kalifornije napravili su tri mini brejka i izjednačili rezultat u setovima (7:2).


    Fonet

    U prvom gemu trećeg seta Zimonjić je imao veliku priliku da poentira pri rezultatu 30:30 na servis Amerikanaca. Ipak, srpski teniser je promašio čist zicer i Brajani su poveli. Taj detalj malo je poremetio igru srpsko-kanadskog dubla, i braća Brajan su u četvrtom gemu došli do prve brejk prilike na meču.

    Zimonjić je odličnim servisom i volejom neutralizovao tu priliku, i borba je nastavljena. Tri gema kasnije do prve šanse za oduzimanje servisa došli su i Nestor i Zimonjić, ali ni oni nisu bili uspešni i ponovo je o setu odlučivao 13. gem.

    Taj-brejk Zimonjić i Nestor odlično otvaraju, prave mini brejk već u prvom poenu i, uz nekoliko sjajnih udaraca, dolaze do 3:0. Brajani su uspeli da dobiju naredna dva poena, ali Zimonjić i Nestor nisu popustili.


    Fonet

    Treći set je odlučio fantastični forhend ritern Danijela Nestora kojim je srpsko-kanadski par napravio novi mini-brejk i došao do četiri set lopte (6:2). Iskorištena je druga i odbrana trofeja bila je nadomak ruke.

    Odlučujući korak na novoj titulu na Vimbldonu Zimonjić i Nestor napravili su već u drugom gemu četvrtog seta kada su napravili brejk i poveli sa 2:0.

    Veliku priliku za povratak blizanci su imali u naredom gemu na servis Nestora kada su došli do dve vezane brejk lopte. Tada je Kanađanin vezao četiri sjajna servisa i potvrdio brejk za 3:0. U nastavku seta nije bilo brejk lopti, i Nestor i Zomonjić su relativno rutinski priveli meč kraju.

    Danijel Nestor i Nestor i Nenad Zimonjić će pored trofeja za ovaj uspeh biti nagrađeni i sa 230 hiljada funti.

    ---------------------------------------------------------------------

    Čestitke NN kombinaciji
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    ...Nikad ga nisam vidjela da igra pametno kao danas. Udarao sa kontrolisanom agresijom, strpljivo, bez zurbe. Ako i sutra bude igraoi istim pristupom bice tijesno finale.
    tako je igrao već i na Kvinsu i Roland Garosu. Njegove igre me nisu iznenadile, al' jesu dobar plasman Hjuita (i pored dobrih igara u Parizu) Ferera i Dementijeve

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Zimonjić i Nestor odbranili titulu!
    Odgledao
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Federer na teniskom Olimpu



    Roger Federer je u epskom četverosatnom finalu Wimbledona svladao Amerikanca Andyja Roddicka 5:7, 7:6 (6), 7:6 (5), 3:6, 16:14 i osvojivši 15. Grand Slam naslov u karijeri detronizirao svog prijatelja Petea Samprasa. (Net.hr)



    ... ne simpatiziram ga previše, ali svakako je zaslužio
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Mngo mi milo em drago zbog NN kombinejshn, ja zaplak'o kad su osvojili turnir
    Muski singl.. nisam navijala za nikoga. Rodik mi je antipatican odavno, a Federera i njegove navijace tek sad neces moci da podneses posle ovog trijumfa. Rafa, vrati se, nije isto bez tebe.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Wimbledon 2009

    moja 'ljubaw' je pobijedila Serena Williams je bila prawi terminator..s lakocom je oduwala swaku prepreku,uz malo wece napore wenus....serena is N1...moja Lubaw

      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Wimbledon 2009

    OVO je tebi lepo?
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Wimbledon 2009

    ja sam prwenstweno izjawio koga obozawam i za koga nawijam..i postawio slike iste....znaci nisma welicao njenu ljepotu..ok?
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Wimbledon 2009

    P'dobro, ukusi su razliciti nekima je Uruk-Hai, nekima je lepa.
    I da, navijala sam za Serenu, ona mi je.. pa, mnogo simpaticinija od Serene.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Ja ljubavlju nazivam samo nekoga ko mi se fizički dopada + još neki uslovi, ali ajde sad...nema veze
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ja ljubavlju nazivam samo nekoga ko mi se fizički dopada + još neki uslovi, ali ajde sad...nema veze
    pa dobro jel moras zbog toga sad da mi 'uskaces'...samo sam tako rekao jer je toliko wolim da je tako i opisah..a znam ja sta je ljubaw...nego je super-wolim pa ono..tako napisah...i sta sad...
    i bas je super,i slatka je,inache:]
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    moja 'ljubaw' je pobijedila Serena Williams je bila prawi terminator..s lakocom je oduwala swaku prepreku,uz malo wece napore wenus....serena is N1...moja Lubaw
    ustvari №1 je i dalje Dinara Safina
    10521 poen naspram 8758 poena koliko ima Serena

    i najviše problema je ipak imala u polufinalu protiv Dementijeve 6-7(4) 7-5 8-6

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    I da, navijala sam za Serenu, ona mi je.. pa, mnogo simpaticinija od Serene.
    niš' meni tu nije jasno
      Vrh

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Wimbledon 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 04.07.2011, 12:09
  2. Wimbledon 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.07.2010, 21:35
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 21:07
  4. Wimbledon 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.07.2008, 21:55
  5. Wimbledon 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.07.2007, 15:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •