Rusi, naša braća? - Strana 15
Strana 15 od 19 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 225 od ukupno 281
  1. #211

    Žuti karton!

    Nikolić ljut na ministarku energetike

    Tamara Spaić | 14. 10. 2012.



    Više od mesec dana trajalo je natezanje oko gasnog sporazuma jer je ministarka energetike Zorana Mihajlović jednostrano menjala dokument u želji da iz njega istisne „Jugorosgas“, saznaje „Blic“ iz izvora bliskih Vladi Srbije i kabinetu predsednika države.

    Svađa oko sporazuma i u samoj Vladi i između ministarke i predsednika otišla je dotle da je Tomislav Nikolić nedavno zapretio Vladi da se „ne igra s velikim i ozbiljnim stvarima“. Srbija i Rusija juče su konačno potpisale sporazum o isporuci ruskog gasa, koji je trebalo da bude finalizovan prilikom posete Nikolića Sočiju i njegovog sastanka s Vladimirom Putinom i koji je najavljivan kao poduhvat države još u septembru. Međutim, do toga tada nije došlo jer su ministri diplomatije i rudarstva Ivan Mrkić i Milan Bačević sa sobom u Rusiju doneli dokument koji je jednostrano izmenjen u kabinetu ministarke energetike, a da Nikolić za to nije znao.

    Ruska strana je odbila i da pregovara o tome, a kako su „Blicu“ rekli izvori bliski kabinetu Tomislava Nikolića, i sam ruski predsednik je odbio da o tome razgovara s Nikolićem. Događaj je u Moskvi ocenjen kao „skandal“, kažu izvori „Blica“, a Nikolić je iz svega izašao kao žrtva ministarke. Sporazum će doprineti energetskoj stabilnosti i omogućiti sigurnost isporuke gasa u narednih 10 godina.

    Potpisan je sporazum u obliku koji je ispregovarala još prethodna srpska vlada, bez izmena koje je predlagala Zorana Mihajlović, i koji predviđa isporuke ruskog gasa od pet milijardi kubika godišnje. Juče su ga potpisali ministri energetike Srbije i Rusije Zorana Mihajlović i Aleksandar Novak, u prisustvu premijera Srbije Ivice Dačića. Isporuka treba da bude realizovana uz uslov da Srbija isplati dug od 30 miliona dolara za gas od novembra 2000. do januara 2001.

    „Blic“ je došao do oba dokumenta, predloga Zorane Mihajlović i usvojenog sporazuma, i iz njih se vidi da je Mihajlovićeva želela da izmeni količinu gasa koji bi se isporučivao, cenu, ali i da iz posla izbaci „Jugorosgas“ kao posrednika u prodaji. U kabinetu ministarke energetike „Blicu“ je potvrđeno da su oni autori nacrta sporazuma kojim se briše član 3.


    U članu 3 piše da: „Akcionarsko društvo ‘Jugorosgas‘, osnovano na osnovu sporazuma između Savezne vlade SRJ i Vlade Ruske Federacije o saradnji na izgradnji gasovoda na teritoriji SRJ od 11. aprila 1996, nastavlja s radom usmerenim ka izgradnji gasovoda na teritoriji Srbije, njihovoj eksploataciji i prodaji prirodnog gasa potrošačima u RS“.

    Sam Nikolić je o tome progovorio i javno u Dnevniku RTS.

    - Za ono što saznam, zamolim Vladu da se ne igra s tako ozbiljnim stvarima, ali još postoji nesnalaženje. Mora neko da se izdvoji i kaže da nema više igre. Posebno ministrima - rekao je Nikolić.

    Upućeni u svađe ministara, jer s Mihajlovićevom se ne slaže ni Bačević ni Petar Škundrić, kažu da je ministarka, bez udubljivanja u materiju, mislila da će bez posrednika gas biti jeftiniji. Međutim, stvar nije tako jednostavna jer „Jugorosgas“ kupuje po jeftinijim cenama, što može da potre proviziju.

    U ministarstvima zasad ćute
    „Blic“ je u međuvremenu pokušao da dobije potvrdu i detalje „skandala“ koji je izbio u Sočiju od ministara Mrkića i Bačevića. Ministar Mrkić nije ni demantovao ni potvrdio saznanja „Blica“, a iz kabineta ministra Bačevića dobili smo obećanje da će nam odgovoriti sledeće nedelje.



    izvor

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #212

    Odgovor: Žuti karton!

    Rusi samo u Srbiji većinski vlasnici gasovoda

    Srbija je jedina među osam država koja je sa ruskim “Gaspromom” formirala zajedničko preduzeće za izgradnju gasovoda “Južni tok” kao manjinski partner.

    Samo u slučaju Srbije, kompanija “Srbijagas” drži 49 odsto vlasništva zajedničkog preduzeća, dok “Gaspromu” pripada 51 odsto. U ostalim državama, taj odnos je pola-pola.



    Sručnjaci upozoravaju da bi Srbija od ovog ugovora mogla da ima više štete nego koristi i pitaju zbog čega je sklopljen takav ugovor. A odgovor izgleda niko ne zna, ili neće javno da saopšti. Svako od učesnika u ovom poslu, ima svoje viđenje, ukoliko je raspoložen da o tome javno priča.


    Za “Gasprom” je to “uobičajen način poslovanja u Srbiji”, kako stoji u pisanom odgovoru pristiglom iz Direktorata za informisanje komapnije, na pitanje Alekseju Mileru, koji je ugovor potpisao u ime “Gasproma”, zbog čega se pozicija Srbije razlikuje u odnosu na druge zemalje.





    “Prema uobičajenoj poslovnoj praksi u Srbiji, kao i u skladu sa dogovorima sa partnerima, “Gasprom grupa” ima kontrolni paket u NIS-u (56,15 odsto), UGS Banatski dvor (51 odsto) i u osiguravajućoj kompaniji “SOGAZ Srbija” (51 odsto). Dakle, situacija u preduzeću “Južni tok Srbija” nije izuzetak na srpskom tržištu”, piše u odgovoru koji smo dobili od „Gasproma“.


    Ni reči, nema po čemu se Srbija razlikuje od Hrvatske, Bugarske ili Mađarske, ili drugih zemalja koji imaju ugovor pola-pola.


    IZVOR..."Blic""








    Trebalo bi dodati i to da jedino Srbija ima i posrednika prilikom kupovine gasa.

    Za plate 27 zaposlenih, Jugorosgas je lane izdvojio više od 114 miliona dinara ili u proseku oko 352.000 dinara mesečno bruto.


    I dodati da placamo duplo skuplje gas od , naprimer , Nemacke.

    Ali Juzni tok ce promeniti sve.

    Ipak smo mi braca.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #213

    Odgovor: Žuti karton!

    Sinoc sam gledao direktan prenos koncerta iz Sava centra ruskih umetnika a i nasih.
    Jako je lepo bilo a mogu tek zamisliti kako je lepo bili publici i nasem precedniku ili gubernatoru , svejedno.....
    Posebno mi se dojmilo emotivno recitovanje Ivane Zigon i gromoglasan glas Topalka sa Pinka.
    Skoro ko Saljapin....!!!!
    Stara koka Daliborka Stojsic je program vodila sa merom sto i prilici jednom ovakvom Grandioznom koncertu.
    Slag na tortu je bio...i zaista lep gest , ruskog tenora kada je obukao nasu narodnu nosnju i zapevao jednu nasu pesmu.
    To mi je bio najlepsi trenutak celog koncerta.
    Posle Kaljinke ...Jeremija.
    Sve zu me zmarci prosli.
    Bratstvo i jedinstvo.
    Istorijska povezanost.
    Uvek zajedno.

    Lepo je to saznanje da jednu tako veliku zemlju , svetsku silu , imas za prijatelja ......brata......saveznika ...branitelja ......

    Mi nismo sami ..sto bi rekao Jura....dok je nama Rusa.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #214

    Novi ruski ambasador uskoro u Srbiji

    Novi ruski ambasador uskoro u Srbiji



    Tanjug | 23. 10. 2012. - 15:23h

    Moskva - Novi ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Čepurin početkom novembra trebalo bi da stigne u Beograd, saznaje Tanjug iz diplomatskih izvora.

    Predsednik Rusije Vladimir Putin je potpisao odgovarajući ukaz o njegovom imenovanju.

    Čepurin, koji je u septembru napunio 60 godina, tokom svoje diplomatske karijere bio je ambasador Rusije u Danskoj, a prethodno je obavljao dužnost direktora odeljenja za kadrove MSP Rusije.

    Od 2000. do 2005. radio je kao zamenik direktora Četvrtog departmana zemalja ZND u Ministarstvu spoljnih poslova, a u novembru 2005. imenovan je za direktora Departmana za rad sa sunarodnicima u inostranstvu.

    Završio je prestižni institut MGIMO (Moskovski državni institut međunarodnih odnosa) i govori engleski, francuski i italijanski.

    izvor

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  5. #215

    Putin formira upravu za razvoj patriotskog vaspitanja

    Putin formira upravu za razvoj patriotskog vaspitanja

    Tanjug | 22. 10. 2012. - 12:16h

    Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz o formiranju uprave za društvene projekte, koja će biti odgovorna za razvoj patriotskog vaspitanja i duhovno-moralni načela društva.

    Na čelo nove institucije imenovan je zamenik šefa uprave za unutrašnju politiku predsednika Pavel Zenjkovič, koji je ranije bio zadužen za informativnu politiku i saradnju sa društvenim informacijama. O ciljevima nove uprave javnost već naširoko polemiše, a mediji danas pišu da je formirana na ličnu inicijativu Putina.

    Prema informacijama lista "Komersant", uprava će brojati 30-35 ljudi i radiće u nekoliko pravaca, između ostalog na drustvenim projektima u sferi humanitarne politike, društveno-patriotskim projektima, informacionim, omladinskim i regionalnim.

    List "Izvestija" navodi da će uprava u svom radu aktivno koristiti iskustvo drugih zemalja.

    "Uprava je odgovor na zahtev društva i predsednika koji je više puta govorio da
    u ruskom društvu ne postoji jasno formulisan i od svih podržan sistem opšteprihvaćenih vrednosti", rekao je za taj dnevnik izvor iz predsedničke administracije.

    izvor

    Оваква једна управа би и нама требала, само не би имао ко да је води, с обзиром да су нам и на власти и у опозицији у парламенту анти-патриотске опције ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #216

    Odgovor: Putin formira upravu za razvoj patriotskog vaspitanja

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Putin formira upravu za razvoj patriotskog vaspitanja
    ............
    Оваква једна управа би и нама требала, само не би имао ко да је води, с обзиром да су нам и на власти и у опозицији у парламенту анти-патриотске опције ...
    DakleM Hitler sa svojim omladinskim programom je bio za njih malo dete.
    Sistematsko ispiranje mozga iliti sajentologija u patriJotske svrhe.
    Nemam reči. U stvari, imam ali nisu nimalo lepe.

    Ja ne dozvoljavam da moje dete vaspitava država. I da mu ispira mozak.
    Neka je i antipatrijota, samo neka je zdrav u glavu.
    Pojedinac je uvek pametniji od gomile, a njim je to i cilj, hipnotisana gomila laka za manipulaciju.
    Ne hvala.
    Razmišljam da počnem da preskačem ovu temu.
    Istina, onda bi vladao harmonijum i jednoumlje, ali ne mogu svaki put iznova da besnim na putinove budalaštine...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #217

    Odgovor: Putin formira upravu za razvoj patriotskog vaspitanja

    Ccc...ne mogu a da ne odreagujem .
    Od kada je to volja da se narod okupi oko osnovnog, ljubavi prema svojoj zemlji, grešan čin ?
    Čak se i Hitler pominje..iako je odavno jasno da, u tom ranom periodu, je učinio nešto dobro za svoju zemlju?
    Malo sam frapiran reakcijama "đonom", i to od osobe koja je baš državni službenik i "ispira mozak" drugoj deci .
    Znači li to da svoje dete vaspitava drugačije nego tuđu decu?
    Mislimmm...zašto onda ne proba da radi za privatnike, upozna kako je to "evropejski", i onda prenese svoje utiske sopstvenom detetu?
    Nekako imam utisak da je poziv na homogenizaciju (inače...baš zemlje koja je bila decenijama namerno stavljena u geto) doživljen kao nešto "sačuvaj me Bože" .
    Čuj.."gomila", "pojedinac je pametniji", "sajentologija" sve teške reči za nešto što je u osnovi jako pozitivno, patriotizam.
    Opet neka navala "europejstva" , iako je malo vas spremno da kaže da baš Nemačka (vodeća u EU) i dalje ima himnu "Nemačka, Nemačka iznad svega" ?
    Jednoumlje? A sa čije to strane? I, koliko sam shvatih, je greh da postoji jednoumlje oko toga da svoju zemlju treba voleti, braniti i želeti da napreduje?
    Nemam ja ništa protiv sopstvenog mišljenja (čak sam uvek zagovornik da treba "držati oči otvorene"), ali pljuvanje po patriotizmu mi je uvek "udarac ispod pojasa". Nikada ne bih verovao u lojalnost blo koga ko ne voli sopstvenu zemlju!
    Nego....zar već par decenija EU ne radi baš na tome da SVOJU ideologiju nametne drugima? Odanost novcu, mešanje u nadležnost drugih, pretnje, nazovi "elitizam" (a pola članica pred bankrotom) je prihvatljivije od želje da svak voli svoju zemlju ?
    Stvarno sam zapanjen reakcijama. Pređašnja Srbija je najveće lovorike pobrala baš time što je imala različite partije ali nije bilo razlika kada je trebalo zemlju voleti i braniti. Propast ne nastaje od spoljnih agresora već od "pete kolone" ( a baš Rusija je to na sopstvenoj koži osetila). I da...nigde ne videh ni reč protiv onih (sa ovih prostora) koji su "poziv na patriotizam" preimenovali u čist nacionalizam i stvarali patuljke od državica. Jbg..nije se moralo posezati za Hitlerom ( i to baš za nečim što je pozitivno uradio).
    Kako god, postalo je "pravilo" da ja protivurečim Isahari , jer ne mogu ne uvideti apsurd u tome da neko ko je na "državnim jaslama" radi protiv državnih interesa.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #218

    Odgovor: Putin formira upravu za razvoj patriotskog vaspitanja

    DakleM Hitler sa svojim omladinskim programom je bio za njih malo dete.
    Ово је крајње неумесна, дрска, безобразна и неоправдана јалова опаска. Поредити председника државе чијих је 20 000 000 грађана погинуло за слободу Европе од фашизма и нацизма са Хитлером је више него дрскост. Мислим да сте претерали и написали ово у неком афекту, и да и сами схватате колику сте глупост написали.

    Sistematsko ispiranje mozga iliti sajentologija u patriJotske svrhe.
    Nemam reči. U stvari, imam ali nisu nimalo lepe.
    Ја сам био полазник Руског омладинског кампа у Јељциново време, иначе ти тзв. "омладински" кампови постоје још од доба СССР и ја сам и дан данас фасциниран организациојом тих кампова. Иначе тамо смо имали креативне радионице, часове сликања, певања, гимнастике, школе јахања, фолклора ... све замислите "патриЈотске" зле "хитлеровске методе" ...

    Ja ne dozvoljavam da moje dete vaspitava država. I da mu ispira mozak.
    Али вам претпостављам није сметало Тилетово облачење вас и ваших вршњака (или ваше мајке, сестре - ако нисте доживели то) у пионирство?
    Баш ме интересује шта је то било по вашем цењеном "Јевропском" мишљењу? Како беше ишла она пионирска заклетва коју су углас понављали 6-годишњи пионирчићи пред официром гардистом ЈНА "Da ću voleti našu samoupravnu domovinu Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju, Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo, I ideje za koje se borio Tito"? Да ли је то било испирање мозга и социјалистичко васпитавање омладине?

    Neka je i antipatrijota, samo neka je zdrav u glavu.
    Pojedinac je uvek pametniji od gomile, a njim je to i cilj, hipnotisana gomila laka za manipulaciju.
    Ne hvala.
    видети претходни цитат: СФРЈ
    Много волем вас, што се овамо згражавате на српски (или како ви волите рекнути срБски) патријотизам, а здушно сте подржавали социјалистички антисрбизам и југославизам, за који је Путин данас са овом службом - мала беба!

    Иначе, Госпо драга, целу поруку сте извргнули руглу, нисте ни прочитали вест и чиме би се бавила та агенција.
    radiće u nekoliko pravaca, između ostalog na drustvenim projektima u sferi humanitarne politike, društveno-patriotskim projektima, informacionim, omladinskim i regionalnim. (Страшна јерес!!!)

    Razmišljam da počnem da preskačem ovu temu. Istina, onda bi vladao harmonijum i jednoumlje, ali ne mogu svaki put iznova da besnim na putinove budalaštine..
    Слажем се (осим за ово "једноумље") ... расправа са истомишљеницима није могућа и то је онда монолог. Зато ваљда и постоје овакви форуми, да неистомишљеници дискутују ... Стога би ми било веома криво да не посећујете више овај портал-тему о Словенској Русији и да не учествујете у дискусији.

    поздрав

    П.С: Да не заборавим да је сам наслов вести извргнут од стране наших школованих еминентних новинара, управа ће се звати "Управа за државне пројекте", а не за "патриотско васпитање" како су је назвали полуписмени новинари из Блица гладни и жедни било каквог антисловенског сензационализма. Иначе, такве управе имају све Европске државе и САД (гле чуда!!! ма није могуће!!!), и Путин је сам рекао да ће се користити искуства из тих земаља у развоју Руске Управе.

    Али ко о чему, војник о скраћењу, курва о поштењу а Блиц о "јевропејизму"
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 24.10.2012 u 11:50

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #219

    Hitlerjugend

    Kanda sam vas džarnula u zenicu oka

    Mišljenje svako može da ima.
    Doduše i pogrešno, kao npr Sivi koji raspolaže poluinformacijama koje se tiču mog ličnog profesionalnog angažmana - ne nisam državni službenik i ne učim decu. Sledeći put kad u raspravi potegneš argument koji se tiče nečijeg privatnog života dobro razmisli jer osim što rizikuješ da budeš nevaspitan (a to već jesi) koristiš i netačne činjenice, tvoje mišljenje nema nikakvu vrednosnu komponentu.
    Ne volim da se pravdam i elaboriram nešto što je već rečeno u par rečenica.
    Rekla sam šta sam imala i ko je pametan razumeo je

    Potpisujem, da na ovoj temi vlada jednoumlje, da Flekica ovde ima svojih 5 minuta pažnje te je red da to ispoštujemo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #220

    Odgovor: Hitlerjugend

    Претпостављам да се претходна порука не односи на мене, осим последњег пасуса.

    Поштована Исхара, молим за одговор на једноставна питања:

    Да ли сте били Титов пионир и које је ваше мишљење о СФРЈ васпитавању социјалистичке омладине?
    Да ли сте Јевропејка која у дубини душе негује комунистичко-социјалистичке вредности СФРЈ и самоуправне заједнице свих народа и народности?

    Хвала

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #221

    Odgovor: Hitlerjugend

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Doduše i pogrešno, kao npr Sivi koji raspolaže poluinformacijama koje se tiču mog ličnog profesionalnog angažmana - ne nisam državni službenik i ne učim decu. Sledeći put kad u raspravi potegneš argument koji se tiče nečijeg privatnog života dobro razmisli jer osim što rizikuješ da budeš nevaspitan (a to već jesi) koristiš i netačne činjenice, tvoje mišljenje nema nikakvu vrednosnu komponentu.
    Prvo..izvinjenje što sam pomislio da si u prosveti . Samo sam bio naveden nekim tvojim ranijim postovima i uopšte nisam imao nameru da nešto "kalemim".
    Ipak, verujem da samu sebe čitaš i da ZNAŠ da pišeš jako isključivo. Na primer "tvoje mišljenje nema nikakvu vrednosnu komponentu" (a tvoje je "Bogom dano" ?), "ko je pametan on je razumeo", "na ovoj temi vlada jednoumlje" (iako je jasno i tebi da si navela drugačije mišljenje ) i sl. Sve sami "biseri" !
    Mislim da treba gledati i ocenjivati ono što je dato kao vest, bez "kalemljenja" potpuno suprotnih stvari. Što se tiče "jednoumlja" ja sam uvek za to da se razmeni mišljenje sa neistomišljenicima ali uz argumentaciju. Onaj koji "šatro diskutuje" u stilu : "ja rekoh i tačka", "ko razume, razume", "sem mojeg ničije mišljenje nema vrednosti" je neko ko ne sluša, ne analizira drugačija mišljenja i kome, sem ogledala, sagovornik i ne treba.
    Po meni...svak neka kaže šta misli i zaključuje ali da navede zašto. Da argumentuje svoj stav. Ko "tresne" i "to je tako i šlus" nema nameru diskutovati.
    P.S. Još jednom...izvini za pogrešan zaključak u vezi zanimanja.
    Poruku je izmenio Sivi, 24.10.2012 u 12:18
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #222

    Odgovor: Žuti karton!

    Lepo me pitaš, te ću lepo i nadasve iskreno da ti odgovorim.

    Bila sam pionirKa, bila, morala, niko me nije pitao niti sam smela da nećem. Da, mislim da je to ispiranje mozga i budalaština. Isto kao što su i omladinske radne akcije iskorišćavanje jeftine radne snage zarad ideoloških nebuloza. Isto mislim i o volontiranju - to je "zapadna" tekovina, što bi vi rekli
    Na drugo pitanje je malo teže odgovoriti.
    Vidim Srbiju u Evropi i geografski i politički, to je realnost. Mislim da Srbija ima šta da ponudi Evropi ali i da nauči od nje.
    I verovatno jesam jugonostalgična.
    Volela bih da živim u staroj SFRJ kao celini, sa drugačijim društveno političkim ustrojstvom, ali teritorijalno ništa ne bih menjala.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #223

    Odgovor: Žuti karton!

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Lepo me pitaš, te ću lepo i nadasve iskreno da ti odgovorim.

    Bila sam pionirKa, bila, morala, niko me nije pitao niti sam smela da nećem. Da, mislim da je to ispiranje mozga i budalaština. Isto kao što su i omladinske radne akcije iskorišćavanje jeftine radne snage zarad ideoloških nebuloza. Isto mislim i o volontiranju - to je "zapadna" tekovina, što bi vi rekli
    Na drugo pitanje je malo teže odgovoriti.
    Vidim Srbiju u Evropi i geografski i politički, to je realnost. Mislim da Srbija ima šta da ponudi Evropi ali i da nauči od nje.
    I verovatno jesam jugonostalgična.
    Volela bih da živim u staroj SFRJ kao celini, sa drugačijim društveno političkim ustrojstvom, ali teritorijalno ništa ne bih menjala.
    Хвала Вам лепа на одговорима. Ово ми је било битно како бих знао да ли вреди да се упуштам убудће са вама у расправу (нисте лицемерни, барем за сада).

    А ко је рекао да смо ми против Европе? Мада, требало би одмах разграничити географски појам Европа и Европа као ЕУ. Србија је од када постоји део Европе, и то нама нико и никада не може одузети. Иначе, да ли сам против ЕУ и уласка Србије у ЕУ, то је посебна прича. Нисам уколико за нас буду важили услови и за остале земље-чланице које су приступиле (првенствено мислим на Кипар, Бугарску и Румунију), али ово лицемерје које добијамо од њих последњих година је почело да слама и оне који су били за ЕУ. Мислим да ћете се сложити ... Иначе, ЕУ је пројекат који се растаче пред нашим очима, не знам ни они како су замислили да ће опстати ЕУ, а да су пре тога дезинтегрисали СФРЈ која је била једнопартијска ЕУ у малом? Не знам како се уопште било ко са ових простора залуђује и даље око тога, ако се сетимо как оје прошла СФРЈ. Русија је такође Европа, и ЕУ ако икако буде опстала, у наредних 20-30 година ће молити Русију да приступи ЕУ, а она ако уђе (ако буде хтела) - и сами знамо какав ће утицај имати, енромно јак попут Немачке и Француске. Ја искрено мислим да некатоличке земље СФРЈ имају шансе да уђу у ЕУ ито када и Русија. Зар онда није природније да имамо коректне односе и са ЕУ и РФ (али и са осталим СФРЈ земљама, осим оне паратворевине), с обзиром да ћемо остати рупа у ЕУ и да нас неће примити дуго-дуго-дуго? Докле ћемо се заваравати? Ево видите само како су нам сада лицемерно припретили визама, иако је наша држава понудила да ће финансирати СВЕ трошкове које државе имају због наших лажних азиланата? А наводно су економски разлози, а не политички! Да не причам за ово силовање Дачића да се рукује са Тачијем, или оно кукавичије јаје о "територијалном интегритету" међународно непризнате и непостојеће државе, а да се при томе не поштује територијални интегритет државе оснивача УН-а? Па да ли смо толико луди и блесави?

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #224

    Odgovor: Novi ruski ambasador uskoro u Srbiji

    Evo jednog zanimljivog filma The Soviet Story (200 - IMDb

    audiatur et altera pars
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #225

    Odgovor: Novi ruski ambasador uskoro u Srbiji

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Evo jednog zanimljivog filma The Soviet Story (200 - IMDb

    audiatur et altera pars
    Наравно ... треба да се чује и друга страна, али то очигледно важи за све осим за нас Србе ...
    Једино нама није дозвољено да изнесемо "другу страну приче" у ма којим условима.

    Иначе имамо и ми лепог штива:

    (цео филм) Забрањен на РТС-у
    (цео филм) Забрањен свуда
    Забрањен на РТС-у
    Забрањен у ЕУ
    филм Норвешких новинара о Сребреници
    Наставак претходног фила
    и финансирању Ал Каиде у Босни од стране САД и ЕУ

    Зашто се не прича о тим филмовима и зашто се они не приказују. Треба напоменути да је доста грађе за ове филмове добијено и од Руских обавештајних служби!

    audiatur et altera pars
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 24.10.2012 u 21:42

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 15 od 19 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •