S verom u Boga, za kralja i otadzbinu... - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 95
  1. #16

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Billice ako te Yosa joş bude akao
    reci ga mesaru da mu pokaze sataru !
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #17

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...a šta bi onda radile fensi sponzoruše?...
    ne bi bile primorane da prodaju sebe zarad normalnih uslova zivota

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Billice ako te Yosa joş bude akao
    reci ga mesaru da mu pokaze sataru !
    ne razumem.

    Ubica mekog srca.

  3. #18

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ma jel, a sto su srpska deca umirala od gladi to machku o rep...



    Meni se povraca od velicanja Svetog Save, zivotni cilj mu je bio da bude proglashen za sveca i licemerno mi je to njegovo izigravanje muchenika..
    Kao kad burzujuchicima sine da bi mogli malo da se smucaju po sirotishtima da bi u novinama pisalo, ovaj je stvarno covek, alal mu vera.
    Tito bar nije bio licemer



    poljoprivreda nam jedva dishe... al ajd nek ti bude..



    E nije isto.



    Sto volim ovaj deo kad se pravish blesav



    Sa ili bez komunizma Jugoslavija bi se raspala, mi jednostavno nismo narod koji moze da zivi zajedno...
    ...neverovatno. Krenucu otpozadi:

    ...MI NISMO ISTI NAROD,verovatno zbog toga i ne mozemo da zivimo zajedno. Bez komunizma, SFRJ ne bi ni bilo.

    ...bosnjaci JESU novosmisljena nacija,ima li ih jos?

    ..."e nije isto"-bolji argument ne cuh odavno.

    ...o poljoprivredi ne bih,i otimanju drazesne titove vlasti od seljaka,uzimali su cak i ono sto nismo imali.

    ...i najstrasnije: tito bar nije bio licemer????!!!!! Sta bi iole razumno moglo da se odgovori na ovakvu konstataciju? Ne znam,ako se budem setio,napisacu sutra...

  4. #19

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    kako izgleda sve je to Savino maslo
    iskreno, bice da moj bosanski mozak ne hajcuje na tolikoj frekvenciji, al ja ne skonta kakve veze Sv. Sava ima sa Titom and co
    i danas postoje ljudi koji kao i Sava odabrase isposnicki zivot daleko od svega, odricuci se mnogo toga... da li ce za par vjekova o njima se pricati kao o Savi ne znamo... Sv. Sava, sa namjerom ili ne da bude proglasen svecem, je ucinio mnogo toga za SPC i srpsku drzavnu da mi danas najmanje sto mozemo je posvetimo mu jedan dan u godini... no ko sto rekoh ne kontam Savino pominjanje u ovoj temi te ne bih dalje o njemu i njegovom liku

    ja se nesto pretjerano ne sjecam bivse Juge, mada moji kad god pricaju o tim danima pricaju o dobrim vremenima... pokazalo se da je sve to bio jedan veliki zajeb... mozda ne tako lose osmisljena ali definitivno lose odradjena ideologija...
    svi ti famozni krediti koje je Tito uzimao, ciji iznos btw nikada nigde nisam procitao, su bili i vise no potrebni za ozivljavanje posleratne Jugoslavije... samo nesto mi se cini da bas nisu na najbolji nacin upotrebljeni... nejasno mi je to da samo 10 godina nakon smrti sina svih naroda i narodnosti Juga se raspala... gdje odjednom nestadose svi ti koji su podrzavali bratstvo i jedinstvo... kako odjednom postadose manjina... najveci propust Tita i onih koji su ga podrzavali je malo truda oko zblizavanja Srba i Hrvata, ako im je ikada i bio cilj da imaju jaku i stabilnu drzavu... premalo se radilo na tome, a ova dva naroda su bila i glavni oslonac bivse Juge i koncepta bratstva i jedinstva
    sa druge strane ne mogu da kazem da bi nam sa kraljem bilo bolje, mislim na cinjenicu da bi smo izbjegli zadnje ratove... ali definitivno jedinstvena drzava Juznih Slovena nikada nije ni trebala biti oformljena u bilo kom obliku
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #20

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ne bi bile primorane da prodaju sebe zarad normalnih uslova zivota


    ne razumem.
    Pitaj Sqvo da ti preporui njenog mesara ...
    za jedan poljubac ima od Yose da napravi krmenadle
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #21

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ma jel, a sto su srpska deca umirala od gladi to machku o rep... Meni se povraca od velicanja Svetog Save, zivotni cilj mu je bio da bude proglashen za sveca i licemerno mi je to njegovo izigravanje muchenika.Kao kad burzujuchicima sine da bi mogli malo da se smucaju po sirotishtima da bi u novinama pisalo, ovaj je stvarno covek, alal mu vera.
    Tito bar nije bio licemer
    Tu se neslazem sa tobom. Prvo, nije njegov cilj bio da "bude proglasen za sveca" nego smo to mi sami uradili. Mislim da mu je bilo lakse da zivi u izobilju, na utabanoj stazi svog oca, nego isposnickim zivotom (ja ne verujem da bih izdrzao ziveti u manastiru ni godinu dana). On je svoj imetak "spiskao" na manastir, a mogao je i na pevaljke i pijanke. To je njegova stvar. On je uradio ono sto vecina od nas ne bi ni pomislila da uradi. Poredjenje materijalnog i duhovnog nema smisla (nisu u istoj ravni).
    Sa ili bez komunizma Jugoslavija bi se raspala, mi jednostavno nismo narod koji moze da zivi zajedno...
    Kako smo onda ziveli tolike godine zajedno? Dok nam je dobro islo, niko nije gledao na nacionalnost, a da li je dobro ili lose vodjena zemlja, prosudite sami. U momentu kad je on umro, mi smo bili vodeca zemlja na Balkanu, a sada kad smo "svoji na svome" nalazimo se daleko iza Albanije. Ej, narode, da li vi stvarno zaboravljate koliki smo imali standard pre nego sto se raspala Juga? A, da li znate da i u ostalim zemljama ima skoro etnicki cistih prostora, pa se te drzave ne raspadaju? Nemacka ima vise pokrajina, ciji se "narodi" bas ne vole previse, a sta smo doziveli, Nemacka se ujedinila. Ali tamo njihovi politicari nisu zeljni vlasti po svaku cenu. Samo su nasi (Milosevic, Tudjman, Alija i dr.) zarad sopstvene pozicije dozvolili da se raspadne drzava. Da su malo izdrzali sad bi bili u EU i to u vrhu, medju prvih 12. Ovako, eto nam nasih Srpskih, Hrvatskih i ostalih drzava i drzavica, eto nam rata, eto nam ratnih profitera, eto nam unistene privrede, eto nam droge, mafije, trgovine ljudima. Sami smo hteli.
    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    svi ti famozni krediti koje je Tito uzimao, ciji iznos btw nikada nigde nisam procitao, su bili i vise no potrebni za ozivljavanje posleratne Jugoslavije... samo nesto mi se cini da bas nisu na najbolji nacin upotrebljeni... nejasno mi je to da samo 10 godina nakon smrti sina svih naroda i narodnosti Juga se raspala... gdje odjednom nestadose svi ti koji su podrzavali bratstvo i jedinstvo... kako odjednom postadose manjina... najveci propust Tita i onih koji su ga podrzavali je malo truda oko zblizavanja Srba i Hrvata, ako im je ikada i bio cilj da imaju jaku i stabilnu drzavu... premalo se radilo na tome, a ova dva naroda su bila i glavni oslonac bivse Juge i koncepta bratstva i jedinstva
    sa druge strane ne mogu da kazem da bi nam sa kraljem bilo bolje, mislim na cinjenicu da bi smo izbjegli zadnje ratove... ali definitivno jedinstvena drzava Juznih Slovena nikada nije ni trebala biti oformljena u bilo kom obliku
    Ma potpuno je svejedno ko je na vlasti. Ako taj na vlasti vodi racuna o drzavi, onda je sve u redu, a ako vodi racuna samo o sebi onda vidimo kako nam je. Sadasnja vlast zna da nece moci opstati dugo na vlasti, jer radi kako radi, pa onda ide logikom "daj da ja uzmem sad sto mogu, a kad me skinu sa vlasti...". Nema u vlasti odgovornosti (Nasledje iz prethodnog perioda). Kad bi nekoga iz sadasnje vlasti, za pogresno vodjenje drzave streljali onako za primer, sledeci koji bi dosao na vlast bi razmislio pre nego se prihvatio. Mislim da bi nam kralj sada dobrodosao, ali nema te pozitivne struje koja bi ga dovela na vlast. Nikome od politicara na vlasti sad to ne odgovara (da ima neko ko je iznad njih, da oni nekome polazu racune). Mislim da bi nas kralj sada izvukao iz ovog corsokaka (sadasnja vlast nevalja, a bolju nemamo).
    Ko jos iz politickog vrha moze da dovede kralja? Oni koji u svom politickom programu propagiraju monarhiju, nisu znacajni politicki cinilac.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  7. #22

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Tu se neslazem sa tobom. Prvo, nije njegov cilj bio da "bude proglasen za sveca" nego smo to mi sami uradili. Mislim da mu je bilo lakse da zivi u izobilju, na utabanoj stazi svog oca, nego isposnickim zivotom (ja ne verujem da bih izdrzao ziveti u manastiru ni godinu dana). On je svoj imetak "spiskao" na manastir, a mogao je i na pevaljke i pijanke. To je njegova stvar. On je uradio ono sto vecina od nas ne bi ni pomislila da uradi. Poredjenje materijalnog i duhovnog nema smisla (nisu u istoj ravni).
    Rastko je sebi kupio zvanje sveca, iliti mesto na onozemaljskom svetu...
    A to sto je uradio je nezamislivo... veruj mi to nije ni najmanje bezazlena svota novca izneta iz zemlje koja bi mogla da se potroshi na pevaljke i pijenke. Hilandar se odrzava vekovima, Rastko je ziveo u 13. veku a sad je 21. ... eeeeeeeeeej osam vekova to sranje postoji...
    Znash li koliko je srpske dece pomrlo od gladi, znash li koliko je srpskih zena diglo ruku na sebe jer nisu mogle da prehrane svoju decu...?

    Kako smo onda ziveli tolike godine zajedno? Dok nam je dobro islo, niko nije gledao na nacionalnost, a da li je dobro ili lose vodjena zemlja, prosudite sami. U momentu kad je on umro, mi smo bili vodeca zemlja na Balkanu, a sada kad smo "svoji na svome" nalazimo se daleko iza Albanije. Ej, narode, da li vi stvarno zaboravljate koliki smo imali standard pre nego sto se raspala Juga? A, da li znate da i u ostalim zemljama ima skoro etnicki cistih prostora, pa se te drzave ne raspadaju? Nemacka ima vise pokrajina, ciji se "narodi" bas ne vole previse, a sta smo doziveli, Nemacka se ujedinila. Ali tamo njihovi politicari nisu zeljni vlasti po svaku cenu. Samo su nasi (Milosevic, Tudjman, Alija i dr.) zarad sopstvene pozicije dozvolili da se raspadne drzava. Da su malo izdrzali sad bi bili u EU i to u vrhu, medju prvih 12. Ovako, eto nam nasih Srpskih, Hrvatskih i ostalih drzava i drzavica, eto nam rata, eto nam ratnih profitera, eto nam unistene privrede, eto nam droge, mafije, trgovine ljudima. Sami smo hteli
    .

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    ...MI NISMO ISTI NAROD,verovatno zbog toga i ne mozemo da zivimo zajedno. Bez komunizma, SFRJ ne bi ni bilo.
    Mi nismo narod koji moze da zivi zajedno, nas treba naterati da zivimo zajedno.
    "e nije isto"-bolji argument ne cuh odavno.
    nisi dobro slushao

    ...o poljoprivredi ne bih,i otimanju drazesne titove vlasti od seljaka,uzimali su cak i ono sto nismo imali.
    Nije istina, vrednost jednog hektara je tada iznosila oko 5 000 maraka, a sad joj vrednost nije ni 500 evra... I onda mi recite da je sad poljoprivreda u punom sjaju a onda je bila sranje

    ...i najstrasnije: tito bar nije bio licemer????!!!!! Sta bi iole razumno moglo da se odgovori na ovakvu konstataciju? Ne znam,ako se budem setio,napisacu sutra...
    U smislu da se znalo ko ide na goli otok i zasto i to nije bila nikakva tajna...

    @ da ne citiram opet, ovo za hrvate...
    zasto je pomagano Hrvatima?
    Zasto je Tito ovo Hrvatima?
    Zasto je Tito ono Hrvatima...

    Pa alo bre ljudi on je bio Hrvat, i tacka nema tu sta da se polemishe...
    Normalno je da gledash da prvo tvojima nishta ne nedostaje, pa tek onda ostalima.. Svako ko kaze suprotno ili je licemer ili covek poremecenog sistema vrednosti i prioriteta.

    Ubica mekog srca.

  8. #23

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Rastko je sebi kupio zvanje sveca, iliti mesto na onozemaljskom svetu...
    A to sto je uradio je nezamislivo... veruj mi to nije ni najmanje bezazlena svota novca izneta iz zemlje koja bi mogla da se potroshi na pevaljke i pijenke. Hilandar se odrzava vekovima, Rastko je ziveo u 13. veku a sad je 21. ... eeeeeeeeeej osam vekova to sranje postoji...
    Znash li koliko je srpske dece pomrlo od gladi, znash li koliko je srpskih zena diglo ruku na sebe jer nisu mogle da prehrane svoju decu...?
    Svako ima pravo da odredjuje merila na sebi svojstven nacin. Ulaganje u nesto trajno, po meni ima prioritet (sad dal je bilo bolje ovo ili ono...). Nazivanje neke crkve, manastira sranjem, nije na mestu. Isto tako nije sranje ni ulaganje u infrastrukturu u kapitalne objekte, iako ima gladnih i sada. Mozda bi bilo bolje da se isti novac ulozi u neke fabrike da se ljudi zaposle, ali fabrike nisu kapitalni objekti i sutra te fabrike propadnu (a mi smo strucnjaci za to) odose pare.... Ovako kada se izgradi most ili autoput ili skola ili bilo koja zgrada, ona ostaje vekovima (dok je novokomprimovani kreatori ne sruse i ne sagrade "stariju"). Duhovnost se i ocuvala zahvaljujuci Rastku, hvala mu na tome. Sad, da li je to moglo jeftinije... Duhovnost je i odrzala nas Srbe Srbima.
    Vidim da si odgajana u duhu 1945 pa na ovamo, i da imas negativan stav prema crkvi i duhovnosti uopste, to je tvoje pravo ali moras i drugima dopustiti da imaju drugaciji stav i ne mozes svetinju nazivati sranjem (to je ipak vredjanje).
    Imamo jako slicne stavove po pitanju proslih desavanja, samo se razlikujemo po pitanju crkve.
    Mi nismo narod koji moze da zivi zajedno, nas treba naterati da zivimo zajedno.
    Ovo je nonsens.
    Mozemo da zivimo zajedno. Zar u Vojvodini nema Hrvata? Zar u Hrvatskoj nema Muslimana? Ma samo smo progutali udicu i mamac koji su nam politicari bacili. Ja svaki dan srecem komsije Madjare i Bunjevce i oni su jos uvek zivi i zdravi i niko ih nije preklao i proterao.
    Alo, ima li koga ko moze da se okrene oko sebe. Da vidi sta se desilo. Sve je isto samo sto su povucene nove granice koje ce za nekih desetak godina biti izbrisane. Sta smo radili nista, gde smo bili nigde. Upropastili smo drzavu, standard, privredu, poljoprivredu, ma sve. Ljudi i dalje zive jedni pored drugih. Kad malo poraste standard, zaboravicemo na to sta se desilo. Opet cemo putovati u Split, medju najozloglasenije Ustase i te najozloglasenije Ustase ce se smeskati nama najozloglasenijim Cetnicima i truditi se da nam udovolje i izmame i zadnji Euro iz novcanika.


    U ostalom delu posta se slazem sa tobom:
    Nije istina, vrednost jednog hektara je tada iznosila oko 5 000 maraka, a sad joj vrednost nije ni 500 evra... I onda mi recite da je sad poljoprivreda u punom sjaju a onda je bila sranje .....
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  9. #24

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Svako ima pravo da odredjuje merila na sebi svojstven nacin. Ulaganje u nesto trajno, po meni ima prioritet (sad dal je bilo bolje ovo ili ono...). Nazivanje neke crkve, manastira sranjem, nije na mestu. Isto tako nije sranje ni ulaganje u infrastrukturu u kapitalne objekte, iako ima gladnih i sada. Mozda bi bilo bolje da se isti novac ulozi u neke fabrike da se ljudi zaposle, ali fabrike nisu kapitalni objekti i sutra te fabrike propadnu (a mi smo strucnjaci za to) odose pare.... Ovako kada se izgradi most ili autoput ili skola ili bilo koja zgrada, ona ostaje vekovima (dok je novokomprimovani kreatori ne sruse i ne sagrade "stariju"). Duhovnost se i ocuvala zahvaljujuci Rastku, hvala mu na tome. Sad, da li je to moglo jeftinije... Duhovnost je i odrzala nas Srbe Srbima.
    Vidim da si odgajana u duhu 1945 pa na ovamo, i da imas negativan stav prema crkvi i duhovnosti uopste, to je tvoje pravo ali moras i drugima dopustiti da imaju drugaciji stav i ne mozes svetinju nazivati sranjem (to je ipak vredjanje).
    Na cemu mu hvala? ako od Hilandara i ima priliva, ne prilivaju se u Srbiju...
    ne pljujem po poboznim ljudima, vec po konkretno coveku koji se izdaje za sveca a to ni najmanje nije...
    Mozda je sranje ruzna rec ali kompetentniju ne nadjoh.. Verujem da je mnogima nepojmljivo koliko je srpski narod koshtao taj manastir, ma ajd nek je i koshtao ali to nije ostavljeno Srbiji vec je izneto iz nje...i to me boli...

    Odgajana sam politichki izolovano.. Na formiranje mog mishljenja uticu potpuno neke druge stvari...

    Imamo jako slicne stavove po pitanju proslih desavanja, samo se razlikujemo po pitanju crkve.
    videh
    Elem, nisam ja potpuni ateista, ne verujem ali poshtujem i obicaje, i praznike, cak i odem u crkvu jednom godishnje... Ali preko nekih stvari ne mogu da predjem, ma shta to bilo...

    Mozemo da zivimo zajedno. Zar u Vojvodini nema Hrvata? Zar u Hrvatskoj nema Muslimana? Ma samo smo progutali udicu i mamac koji su nam politicari bacili. Ja svaki dan srecem komsije Madjare i Bunjevce i oni su jos uvek zivi i zdravi i niko ih nije preklao i proterao.
    Alo, ima li koga ko moze da se okrene oko sebe. Da vidi sta se desilo. Sve je isto samo sto su povucene nove granice koje ce za nekih desetak godina biti izbrisane. Sta smo radili nista, gde smo bili nigde. Upropastili smo drzavu, standard, privredu, poljoprivredu, ma sve. Ljudi i dalje zive jedni pored drugih. Kad malo poraste standard, zaboravicemo na to sta se desilo. Opet cemo putovati u Split, medju najozloglasenije Ustase i te najozloglasenije Ustase ce se smeskati nama najozloglasenijim Cetnicima i truditi se da nam udovolje i izmame i zadnji Euro iz novcanika.
    Otputuj u hrvatsku sa Novosadskom registracijom pa cesh videti kako mozemo da zivimo zajedno
    Neke stvari se teshko zaboravljaju...
    Mada mozda je i bolje ovako, svako na svom i svi use u svoje kljuse...

    Ubica mekog srca.

  10. #25

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Otputuj u hrvatsku sa Novosadskom registracijom pa cesh videti kako mozemo da zivimo zajedno
    Neke stvari se teshko zaboravljaju...
    Mada mozda je i bolje ovako, svako na svom i svi use u svoje kljuse...
    OK. tvoj stav je tvoj stav. Da li se slazes onda da proteramo sve Hrvate tamo, kad je bolje use i u svoje kljuse? Pa mi cemo i dalje da zivimo sa njima. Koja je razlika izmedju Hrvata sa ove ili one strane Dunava? I jedni i drugi su ljudi. Ja postujem i jedne i druge. One preko zalim malo manje, iako su i oni prosli isto kao i mi (nisu nista uradili kad je trebalo). Pa oni su takodje zaludjeni (neki jos uvek) da je bolje da imaju svoju drzavu, a sada imaju les od drzave. Sve sto je valjalo je unisteno. Mnogima je tek sada jasno sta su uradili, a ostali ce se opametiti uskoro. Slovenija kao republika u SFRJ je bila nesto bolje razvijena od ostalih. I oni su zaostali 10-tak godina u razvoju, a gde je tek onda Hrvatska, pa gde smo to mi. Ma necemo dostici nivo koji smo imali ni za narednih 10 godina (nivo koji je SFRJ imala je sada dovoljan da se udje u EU kao ravnopravni clan).

    P.S. Izvinjavam se na ovom postu ovde jer je ali sam morao
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  11. #26

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ma jel, a sto su srpska deca umirala od gladi to machku o rep...
    Кад немаш шта паметно да кажеш, најпаметније је да ћутиш. Тиме што ћеш рећи свашта само да би шокирала или исказала своју личну не нешто посебно утемељену антипатију те само дисквалификује као озбиљног саговорника.

    Meni se povraca od velicanja Svetog Save, zivotni cilj mu je bio da bude proglashen za sveca i licemerno mi je to njegovo izigravanje muchenika..
    Kao kad burzujuchicima sine da bi mogli malo da se smucaju po sirotishtima da bi u novinama pisalo, ovaj je stvarno covek, alal mu vera.
    Tito bar nije bio licemer
    Аха, другари из ЈАЗАСа кад сте последњи пут славили Дан сиде су те одвели да се дружиш са неким ликовима из омладине ЛДПа, а они су ти рекли да Црква није кул?

    Sa ili bez komunizma Jugoslavija bi se raspala, mi jednostavno nismo narod koji moze da zivi zajedno...
    Распад Јуославије утрт је уставом из 1974. и тенденцијама устроја државе које су му претходиле и које су довеле до њега.

    И опет понављам, написао сам доста исцрпно и цитирао још један текст који говори о томе које су биле грешке Броза. Не приче типа "Тито бар није био лицемер" ми не пада на памет да одговарам.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ne bi bile primorane da prodaju sebe zarad normalnih uslova zivota
    Ово је тачно, спонзоруше се обично "продају", приморане наравно, за пола хлеба, пилећи паризер и сто грама мајонезе

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    nejasno mi je to da samo 10 godina nakon smrti sina svih naroda i narodnosti Juga se raspala... gdje odjednom nestadose svi ti koji su podrzavali bratstvo i jedinstvo... kako odjednom postadose manjina...
    То ти је један од добрих показатеља колико је била трула та држава.

    najveci propust Tita i onih koji su ga podrzavali je malo truda oko zblizavanja Srba i Hrvata, ako im je ikada i bio cilj da imaju jaku i stabilnu drzavu... premalo se radilo na tome, a ova dva naroda su bila i glavni oslonac bivse Juge i koncepta bratstva i jedinstva
    Није проблем мало труда. Проблем је превише труда да се од република направе државе, уставом из 74, као и амандманима тај устав и устав пре њега. Комунисти су утрли пут распаду Југославије.
    Плиз, научите нешто о томе о чему причате.

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Kako smo onda ziveli tolike godine zajedno? Dok nam je dobro islo, niko nije gledao na nacionalnost, a da li je dobro ili lose vodjena zemlja, prosudite sami. U momentu kad je on umro, mi smo bili vodeca zemlja na Balkanu, a sada kad smo "svoji na svome" nalazimo se daleko iza Albanije. Ej, narode, da li vi stvarno zaboravljate koliki smo imali standard pre nego sto se raspala Juga? A, da li znate da i u ostalim zemljama ima skoro etnicki cistih prostora, pa se te drzave ne raspadaju? Nemacka ima vise pokrajina, ciji se "narodi" bas ne vole previse, a sta smo doziveli, Nemacka se ujedinila. Ali tamo njihovi politicari nisu zeljni vlasti po svaku cenu. Samo su nasi (Milosevic, Tudjman, Alija i dr.) zarad sopstvene pozicije dozvolili da se raspadne drzava. Da su malo izdrzali sad bi bili u EU i to u vrhu, medju prvih 12. Ovako, eto nam nasih Srpskih, Hrvatskih i ostalih drzava i drzavica, eto nam rata, eto nam ratnih profitera, eto nam unistene privrede, eto nam droge, mafije, trgovine ljudima. Sami smo hteli.
    Живели смо заједно док је диктатура терала на то.
    Да, на националност се гледало и док нам је добро ишло. Није прво дошло сиромаштво па ратови, већ обратно.
    То што смо од водеће земље на Балкану спали на ниво Албаније говори какво је било његово дело. Исто као да ти зидар озида кућу, и она се сруши после месец дана, а ти хвалиш зидара како је добро направио, одлично је човек направио, диван је то човек, и кућа је добра била, квалитетна, чврста. Само распаде се, држала је воду док мајстори оду. Али добра је била док се није срушила, дивна је била, мајстор је одличан... тако треба правити куће... само да се не руше... А суштина је у томе да је мајстор био дунстер који је направио максимално неквалитетно грдило.
    Све ово што данас имамо управо и јесте последица накарадне СФРЈ. Иза СФРЈ су остале републике државе, нерешена национална, политичка, демократска и економска питања.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Rastko je sebi kupio zvanje sveca, iliti mesto na onozemaljskom svetu...
    A to sto je uradio je nezamislivo... veruj mi to nije ni najmanje bezazlena svota novca izneta iz zemlje koja bi mogla da se potroshi na pevaljke i pijenke. Hilandar se odrzava vekovima, Rastko je ziveo u 13. veku a sad je 21. ... eeeeeeeeeej osam vekova to sranje postoji...
    Znash li koliko je srpske dece pomrlo od gladi, znash li koliko je srpskih zena diglo ruku na sebe jer nisu mogle da prehrane svoju decu...?
    Ово је стварно испод сваког нивоа.

    Nije istina, vrednost jednog hektara je tada iznosila oko 5 000 maraka, a sad joj vrednost nije ni 500 evra... I onda mi recite da je sad poljoprivreda u punom sjaju a onda je bila sranje
    Цене некретнина су пале јер се стање у држави погоршало. Погоршало се јер се распала накарадна комунистичка творевина. Ко је крив? Они који су направили накарадну државу и нису је уредили.

    Pa alo bre ljudi on je bio Hrvat, i tacka nema tu sta da se polemishe...
    Normalno je da gledash da prvo tvojima nishta ne nedostaje, pa tek onda ostalima.. Svako ko kaze suprotno ili je licemer ili covek poremecenog sistema vrednosti i prioriteta.
    Дискриминација становника државе коју водиш није одлика доброг председника. Оправдавати крађу и отимачину од Срба а уједно причати како је неко био добар председник је ван памети.
    Логика "нормално да је крао, и ја бих, стога је он добар политичар" говори сама за себе.

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je nonsens.
    Mozemo da zivimo zajedno. Zar u Vojvodini nema Hrvata? Zar u Hrvatskoj nema Muslimana? Ma samo smo progutali udicu i mamac koji su nam politicari bacili. Ja svaki dan srecem komsije Madjare i Bunjevce i oni su jos uvek zivi i zdravi i niko ih nije preklao i proterao.
    Ретко где се држава распада јер народи не могу да живе заједно. Држава се распада кад политичари одлуче да не могу да живе заједно. Народ ако се не воли, он се туче међусобно, али нема ни оружје, и мора да брине због полиције... све док то власт не аминује.

    Alo, ima li koga ko moze da se okrene oko sebe. Da vidi sta se desilo. Sve je isto samo sto su povucene nove granice koje ce za nekih desetak godina biti izbrisane. Sta smo radili nista, gde smo bili nigde.
    Па јел неко тврдио да смо ми нешто добили распадом Југославије?

    Upropastili smo drzavu, standard, privredu, poljoprivredu, ma sve.
    Ја нисам, ти ако јеси, да се пријавиш у полицију.

    Ljudi i dalje zive jedni pored drugih. Kad malo poraste standard, zaboravicemo na to sta se desilo. Opet cemo putovati u Split, medju najozloglasenije Ustase i te najozloglasenije Ustase ce se smeskati nama najozloglasenijim Cetnicima i truditi se da nam udovolje i izmame i zadnji Euro iz novcanika.
    Ја знам ко неће.
    А за коју деценију, неће бити више разлога да се мрзимо. Они имају своју државу, ми своју... а оне неваљале Србе из Хрватске који су нас завађали су истребили.
    Ал није то битно. Битно је да имају лепо море.

    Тврдње да ће Словенија и Хрватска да пропадну без СФРЈ су смешне.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Yosa kaže:
    Citat Pera kaže:
    Upropastili smo drzavu, standard, privredu, poljoprivredu, ma sve.
    Ја нисам, ти ако јеси, да се пријавиш у полицију.



    Da je kralj pobjegulja dosao na vlast 45 bili bi u gorem cabru nego sto smo bili zbog Tita(iako ja licno smatram da nije kriv Tito sto se Jugoslavija raspala ).

    Mene jako zanima vase vidjenje stvari,sta smo to imali dobro u drzavi pre 41 i sta smo to dobro mogli da dobijemo da se monarhija ponovo uspostavila?

    Inace,komunizam nas je jedino mogao zbliziti jer sasvim je ocito,vekovima dokazano, da kod nasih naroda rec tolerancija u recniku ne postoji
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  13. #28

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Живели смо заједно док је диктатура терала на то.
    Da li Srbe i Hrvate u Vojvodini i Srbiji diktatura tera da zive zajedno danas? Kako mozemo i dalje da imamo komsiju Hrvata i da mu ne prerezemo grkljan? Kako mogu Srbi koji su se vratili da opstaju zivi u Hrvatskoj (jes da nemaju gde da rade al to je druga prica, za koju godinu ce se opet vratiti sve na staro)? Pa jel ima u ovoj nasoj Srbiji "odjeljenja za nastavu na cistom Hrvatskom jeziku"? Kako gledamo na to? Pa mi i dan danas zivimo zajedno. Niko nas ne tera.
    Да, на националност се гледало и док нам је добро ишло. Није прво дошло сиромаштво па ратови, већ обратно.
    Da to si delimicno u pravu. Ante Markovic je odrzao dinar konvertibilnim, a posle je poceo da pada i tada je sve puklo. Udica koju su politicari bacili je jos uvek u nasim zelucima (ne u ustima, duboko smo je progutali).
    То што смо од водеће земље на Балкану спали на ниво Албаније говори какво је било његово дело. Исто као да ти зидар озида кућу, и она се сруши после месец дана, а ти хвалиш зидара како је добро направио, одлично је човек направио, диван је то човек, и кућа је добра била, квалитетна, чврста. Само распаде се, држала је воду док мајстори оду. Али добра је била док се није срушила, дивна је била, мајстор је одличан... тако треба правити куће... само да се не руше... А суштина је у томе да је мајстор био дунстер који је направио максимално неквалитетно грдило.
    Све ово што данас имамо управо и јесте последица накарадне СФРЈ. Иза СФРЈ су остале републике државе, нерешена национална, политичка, демократска и економска питања.
    Komparacija ti je pogresna. I najcvrscu kucu ce lako demolirati obesni, razuzdani stanari, pa sve da je i od armiranog betona napravljena. Zaboravljas jos jednu vrlo vaznu cinjenicu, koliko godina je imao matori te 1974. godine i na koji nacin je on funkcionisao. Da li mislis da je on bio prepametan da sve smisli sam? Ti si mozda mlad pa se ne secas svih gluposti njegovih savetnika. A ko su bili njegovi savetnici? Oni su generacija nasih oceva. Ne treba kriviti nikoga drugoga, sami smo krivi (nasi ocevi).
    Sta se toliko drasticno promenilo posle komunistickog rezima? Nista. I sadasnja vlast radi po ustaljenim Titovim principima. I posle Tita - Tito (Kostunica). (Uf odoh daleko u )
    Ретко где се држава распада јер народи не могу да живе заједно. Држава се распада кад политичари одлуче да не могу да живе заједно. Народ ако се не воли, он се туче међусобно, али нема ни оружје, и мора да брине због полиције... све док то власт не аминује.
    Tacno, kad politicari odluce da bi u narodu moglo proci da dobiju jos koji parlament, jos koju drzavu. To je jos uvek kod nas na delu (Vojvodina). Canak i kompanija hoce da budu predsednici Vojvodine, pa makar pobili pola svojih stanovnika uz pomoc mocnika iz EU i USA.
    Па јел неко тврдио да смо ми нешто добили распадом Југославије?
    Samo politicari, koji su zapoceli i izvrsili ubistvo SFRJ. Mi smo dobili..(cenzura ... nema psovanja).

    Polako, polako, al okrecemo se i mi sebi i razmisljamo hladne glave. Ne kao Srbi, Hrvati ili neko treci nego kao stanovnici ovog dela kontinenta Evrope. Svima svesnima, polako dolazi iz dupeta u glavu, pa polako, onako krisom, vade politicki mamac iz zeludca i sa gadjenjem ga pljunu. Kakav ukus ostaje u ustima to znaju samo oni koji su to uradili.
    O mrtvima, unesrecenima niko nece ni da razmislja, za njih su krivi Srbi, Hrvati i ostali narodi, a politicari, ne oni nisu krivi. Mi smo krivi jer smo ih poslusali i jos dugo cemo nositi taj sramni pecat na celu na kome pise "Saucesnik u ubistvu drzave".
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #29

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    ...jos nisam provalio sve tajne citiranja,pa mi oprostite ako pogresim ponekad ...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku

    Mi nismo narod koji moze da zivi zajedno, nas treba naterati da zivimo zajedno.



    nisi dobro slushao



    Nije istina, vrednost jednog hektara je tada iznosila oko 5 000 maraka, a sad joj vrednost nije ni 500 evra... I onda mi recite da je sad poljoprivreda u punom sjaju a onda je bila sranje


    U smislu da se znalo ko ide na goli otok i zasto i to nije bila nikakva tajna...

    @ da ne citiram opet, ovo za hrvate...


    zasto je pomagano Hrvatima?
    Zasto je Tito ovo Hrvatima?
    Zasto je Tito ono Hrvatima...

    Pa alo bre ljudi on je bio Hrvat, i tacka nema tu sta da se polemishe...
    Normalno je da gledash da prvo tvojima nishta ne nedostaje, pa tek onda ostalima.. Svako ko kaze suprotno ili je licemer ili covek poremecenog sistema vrednosti i prioriteta.

    ...moracu da insistiram: MI NISMO ISTI NAROD.

    Ne ogranicavaj se na 70-e i 80-e...vrati se unazad,u godine odmah posle rata kada je ljudima otimana zemlja njihovih dedova i deljena bezemljasima...ili su se pravile zadruge,vestacke tvorevina kojih danas vise nema. Na stranu bukvalno otimanje hrane i stoke zarad visih ciljeva..

    ...xaxaxa...tako je-bio je Hrvat i radio je sve to sto govoris, a kleo se da je za bratstvo i jedinstvo...ustvari,oni koji nisu bili za bratstvo i jedinstvo smatrani su drzavnim neprijateljima...jel' ti to nije dovoljno licemerno,ili treba da nabrajam jos?

  15. #30

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    ...moracu da insistiram: MI NISMO ISTI NAROD.
    ko kaze da jesmo?

    Ne ogranicavaj se na 70-e i 80-e...vrati se unazad,u godine odmah posle rata kada je ljudima otimana zemlja njihovih dedova i deljena bezemljasima...ili su se pravile zadruge,vestacke tvorevina kojih danas vise nema. Na stranu bukvalno otimanje hrane i stoke zarad visih ciljeva..
    Sta je tu tako fatalno?
    nije otimano zarad bogacenja pojedinaca vec pomoci onima koji su na rubu egzistencije...

    ...xaxaxa...tako je-bio je Hrvat i radio je sve to sto govoris, a kleo se da je za bratstvo i jedinstvo...ustvari,oni koji nisu bili za bratstvo i jedinstvo smatrani su drzavnim neprijateljima...jel' ti to nije dovoljno licemerno,ili treba da nabrajam jos?
    Ne nije mi licemerno, surovo da ali licemerno ne.
    Protivnici Broza su ishli na goli otok, po principu il' sa mnom il' nikako... Ali ne vidim gde je tu licemerje? Broz se nigde ne izdaje ni za kakvog sveca i sta ti ja znam...

    Ubica mekog srca.

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. Bez kralja ne valja?
    Autor Phoenix u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.07.2010, 21:26
  3. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •