Grdosija velikog srca
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    02 Vlade Divac kupuje kuće izbeglicama

    Kralj srpske košarke otputovaće "plavim vozom" do Prijepolja, praćen svitom zvezda NBA lige i svojih saigrača iz Evrope, bivše SFRJ i Srbije, kako bi 23. septembra u rodnom gradu svečano objavio početak novog "serijala mečeva" koji ga očekuju, piše "Politika".
    Naime Vlade Divac je objavio, u 39. godini, da humanitarni rad postaje njegova osnovna preokupacija. Dugo najavljivana manifestacija njegovog zvaničnog oproštaja od košarke predstavljaće jedan od najvećih dogadjaja ove godine na Balkanu. Od 21. do 23. septembra, u Beogradu i Prijepolju održaće se donatorske večeri, koncerti, igraće se ulična košarka sa najvećim igračima sveta, a na bini ispred Doma narodne skupštine, na Trgu Nikole Pašića, Vlade će predstaviti svoje prijatelje iz tima SFRJ, tima Srbije, tima NBA, ali, biće to prilika da Divac imenuje ekipu u koju će se uključiti predstavnici Srbije kakva ona zapravo jeste.

    Legendarni centar svetske košarke, ekskluzivno za "Politiku", najavljuje da će dugo iščekivana manifestacija prerasti u humanitarnu akciju u kojoj će se prikupljati sredstva za otkup seoskih domaćinstava za izbeglice i raseljena lica u Srbiji.
    "Akcija pod nazivom "Možeš i ti" trajaće četiri meseca. Svaka izbeglička porodica koja se zbrine za nas će biti veliki uspeh. Naš početni cilj je da smestimo što više unesrećenih ljudi u nove domove.
    Obilazio smo poslednjih godina sa Svetskom pravoslavnom organizacijom izbegličke kampove, ne samo u Srbiji.
    Nažalost, skloni smo da veoma brzo zaboravljamo te ljude. Moj motiv je da izbeglicama obezbedimo domove kakve zaslužuju", izjavio je Divac posle nekoliko dana maratonskih razgovora sa potencijalnim sponzorima ove akcije, predstavnicima političkog establišmenta i medija.
    "Većina izbeglica i raseljenih lica dolazi iz ruralnih sredina. Nažalost, u Srbiji ima puno napuštenih kuća, sela odumiru. Od prikupljenih sredstava kupićemo imanja u blizini izbegličkih kampova koji su, ako se tako uopšte može reći, predstavljali i ekonomsko opterećenje za te sredine", ukazuje Divac.
    Iako je imao neprijatna iskustva sa kupovinom akcija "Knjaza Miloša" i "Večernjih Novosti", kada se Srbija možda i nije baš najbolje odužila svom idolu, Divac kaže da Srbiju ne posmatra kroz pomenuta iskustva.
    Uverava da humanitarna misija ne predstavlja predvorje za njegov ulazak u srpsku politiku.
    "I ako udjem u politiku to je isključivo zgrada "Politike". Mislim da sam prepoznao gde mogu najviše da pomognem.
    Svima nama može da se desi da ostanemo bez igde ičega, u situaciji da zavisimo od drugih. Pomažući njima, pomažemo i sebi, budeći sve ono dobro ponekad uspavano u nama. Glavni cilj ove akcije je da skućimo ljude i animiramo one kojima je bolje, da počnu da se osvrću oko sebe."
    Divac je, inače, osnivač fondacije koja nosi njegovo ime i koja je 15 godina, uz rad američkih volontera, deo novca ostavljala lokalnim zajednicama u SAD, dok je najveći deo donosila Srbiji.
    Mnogi naši ljudi sve ove godine žele lidera koji će ih organizovati, pored koga će znati da neće biti izmanipulisani. Vlade veruje da je on taj kome se može verovati: "Ljudi će moći da prate trag i najmanje svote novca koja će biti prikupljena za zbrinjavanje izbeglica."
    Humanitarna organizacija "Divac" pozvala je potencijalne donatore da se priključe humanitarnoj akciji koju je pokrenuo slavni košarkaš, naglašavajući da će novac prikupljen za zbrinjavanje izbeglica i raseljenih lica, pod pokroviteljstvom kancelarije UN za izbeglice i srpskog Komesarijata za izbeglice, biti pod javnom kontrolom.


    (MONDO)
    Poruku je izmenio euridika, 11.09.2007 u 00:33
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Zaista je tuga živa gde ti ljudi žive...Nekada su imali svoje kuće, pokućstvo, dom....A sad nemaju ništa...Koliko njih samo sa petoro i više dece živi u 15 kvadrata, bez ikakvih higijenskih uslova...
    Drago mi je kad nešto ovako pročitam...Zaista neko ko ovako nešto pokrene mora biti čovek velikog srca...
    A eto kakva je naša organizacija i zakon, takvom čoveku nisu dozvolili da usvoji još jedno dete, jer verovatno nije ispunjavao uslove ...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Ovakvom čovjeku nisu dali da uloži nešto svojih sredstava u privredu.. Jadno
    Divac ljudino!!!
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Možeš i ti


    Građani će moći da novčano doprinesu akciji pozivima na telefonske brojeve 6312 za mobilnu mrežu Telenor i 6412 za Telekom.
    (Beta)


    ___________

    Cilj je da se obezbedi krov nad glavom za otprilike 7.500 osoba trenutno naseljenih u izbegličkim kampovima , kažu u HO "Divac".
    Možda nisu računali i na pomoć koju mi možemo da pružimo...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Ljudska plemenitost u meni uvek probudi najdublje emocije, to raskomda najsnažnije i najduže ostaje u sećanju... Ovo nije jedina akcija koju je ovaj vrhunski sportiska i mnooooogoooo veći čovek (na čemu mu ja odajem svo poštovanje) pokrenuo. Setio nas se kada su padale bombe, borio se pre istih da ih možda nekako spreči svojim razumom i statusom koji je uspeo da izgradi, sa Grupom Sedam, koju pored njega i Peđe Stojakovića čine još nekolicina naših vrhunskih sportista (mislim da je i Saša Đorđević tamo, možda i jedan od braće Grbić, ali ovde već nisam sigurna) se trudio da deci čije je detinjstvo išarano strahotama rata, pokaže i one lepše i nežnije strane odrastanja, pa makar samo i na momente, ali momenti jesu ono što se pamti.

    Jedva čekam taj 22. 23. septembar, mogu samo da zamislim ko će sve zajedno sa njim da protrči ulicama Srbije i pokaže da je mržnja ipak slabija od zdravog razuma.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Ja Divca zaista postujem i ovo je vrlo plemenito sa njegove strane, ali smatram da su ti ljudi odavno izbegli pa su za tolike godine mogli i sami nesto da steknu, ako hteli da rade ( a znam one koji su isto tako izbegli i u medjuvremenu svojim radom stekli poprilican kapital)

    Neka i izbeglice malo mrdnu d@petom, a ne samo da cekaju nekakvu pomoc i slicno.

    Onaj ko je hteo da radi, i da zivi uspeo je u tome.

    Dokle se vise vade na to sto su izbeglice......

    Pa koliko ljudi emigrira u svet, pa tamo ne zive od socijalne pomoci, vec rade!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ДЛМ
    Sta pesmom kazu DecaLosihMuzicara?
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Sta pesmom kazu DecaLosihMuzicara?
    Pa imaju pesmu Vlade Divac , svašta kažu.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Pa imaju pesmu Vlade Divac , svašta kažu.
    To znam, nego ne znam sta je to "svasta". Umes li da odgovoris lepo, ljudski?Ovde o ljudskosti i pisemo.Vladovoj(tako kazu u KV).
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Prosto sam iznenađen da ne znaš tekst (a možda i nisam), a evo ti:

    VLADE DIVAC tanja je vladi udarala čvrge kada je vlade bio mali a onda je vlade stao na parket i onda je vlade zaigrao basket / tada zazvoni telefon u prostorijama kluba i sekretara kluba obuze tuga mister, mister, zovite vladu rado bi ga videli u los angeles gradu / zbogom majko, zbogom oče, zbogom topli roditeljski dome 12 je broj koji najviše volim 12 je broj na dresu mome / dobro si došao na zapadnoj obali zovem se džonson nadimkom medžik radićemo zajedno na napadu u odbrani ja ću ti pomoći da savladaš jezik

    Pesma nema veze sa temom, ali govori o činjenici da je Vlade veliki čovek kada je dobio pesmu od kultnog benda s početka devedesetih.(između ostalog). Zadovoljna?
    Da sam hteo nešto da kažem "lepo i ljudski" u vezi sa temom to bih i uradio. Umesto ovde da prozivaš lepo izguglaš pa vidiš šta kaže pesma.
    Nisam hteo da pišem hvalospeve o Divcu, jer je njegovo društveno angažovanje notorna činjenica.

    Divca za predsednika!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    Program manifestacije

    21. septembar 2007, petak

    All stars party Beli dvor

    Uz podršku NJ.K.V. Prestolonaslednika Aleksandra Karadjordjevića i princeze Katarine na Belom dvoru će se održati večera sa Vladinim prijateljima, NBA igračima i najuticajnijim ličnostima iz naše zemlje. Nakon večere biće upriličena aukcija, a sva prikupljena sredstva biće namenjena trajnom zbrinjavanju najugroženijih ljudi koji su prinudjeni da žive u kampovima i prihvatilištima u Srbiji ispod granice ljudskog dostojanstva.

    22. septembar 2007, subota

    14h 18h
    Belgrade street basket

    Na 5 punktova u Beogradu će se održati takmičenje u uličnoj košarci za mlade do 16 godina uz podršku Vladinih prijatelja iz NBA lige i drugih vodećih evropskih i srpskih košarkaša.

    18h 20h
    Ulični karneval

    Od Kalemegdana će krenuti karneval sa 500 dece sa košarkaškim loptama koje će predvoditi Dragoljub Đuričić sa svojim bubnjarima.

    20h 24h
    Žurka za Srbiju Plato ispred Skupštine grada

    Na platou ispred Skupštine grada Beograda će se održati koncert i program na kome će učestvovati kao specijalni gosti James Brown Family, Mori Cante i afrički bend Raste, kao i domaći izvođači: Bajaga, Van Gogh i drugi.

    23. septembar 2007, nedelja


    Budućnost pripada onima koji veruju u bogatstvo svojih snova
    Otvaranje postavke muzeja Vlade Divac u Prijepolju


    Plavim vozom Vlade će se u društvu prijatelja vratiti u svoj rodni grad Prijepolje, u kome je kao dvanaestogodišnji dečak koji je već tada bio viši od svoje učiteljice, započeo svoju karijeru i tamo otvoriti postavku muzeja Vlade Divac.

    (Izvor B92)


    "Budućnost pripada onima koji veruju u bogatstvo svojih snova" Ma... nema ovde mnogo šta da se doda.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    хвала Бане.К
    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Sta pesmom kazu DecaLosihMuzicara?
    и то шта рекоше него када и како, мјуза је .
    поздрав.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Grdosija velikog srca

    on je velikan nad velikanima
      Vrh

  15. #15
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cistota srca...
    Autor dankaBg u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 06.06.2010, 00:06
  2. Pokloni od srca ili od K....
    Autor Uriel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:35
  3. Korumpcija srca
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.07.2009, 11:00
  4. Kako do voljenog srca
    Autor Najgora u forumu Astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.08.2008, 17:16
  5. Horoskop tvog srca
    Autor DanijElla u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.05.2008, 19:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •