Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 75
  1. #16

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Da bismo mogli odgovoriti na osnovnu zamerku da ljubav preko Interneta nije "prava", trebamo najpre definisaati "pravu ljubav". Postoji li uopste definicija prave ljubavi?
    Nije li to jedna od onih stvari o kojoj znamo sve dok nas niko nista ne pita. Cak i ako ne mozemo tacno opisati sta je to ljubav, sve smo duboko uvereniji da je znamo prepoznati.
    Ljubav izmice definisanju i etiketiranju. Svaka ljubav je jedinstvena. Nemogucnost definisanja obavija ljubav velom tajanstvenosti.
    Iako tehnicka tvorevina, Internet je upravo zbog misterije, avanture i uzbudjenja zbog nepoznatog pogodan za nastanak ljubavi. Poput zvezdanih letnjih veceri pored morske obale. Nisu li mnoge letnje ljubavi, usprkos fizicke prisutnosti partnera, optuzivane za nerealnost?! Neke od njih su se vremenom pokazale kao "prave", neke su odumrle s pocetkom jeseni. Pada li krivica na sum valova ?!
    Sta je to sto nas privlaci kod druge osobe? Sta njega ili nju izdvaja od svih ostalih i stavlja u centar nase paznje? Sta nas motivise da njoj/njemu poklonimo srce? Od cega je sazdana "prava ljubav"?!
    Pitanja je mnogo, odgovora onoliko koliko i zaljubljenih.
    nomen est omen

  2. #17

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Ona je tajanstvena, jako inteligentna i lepo obrazovana. Odlično zna kad šta da kaže i obraduje me. Govori u naznakama i ume da čita između redova...Čim se konektujem prvo pogledam ima li pošte od nje, a potom joj pišem. Lagano, rasterećeno joj pišem o svemu. Naravno, pišem joj uopšteno- o ljubavi, sreći, životu, sebičnosti, kukavičluku, bolu, očaju.....Ona ništa ne zahteva, niti nudi. Ništa ne očekuje niti obećava. Ipak, uvek pogodi pravu reč da me ohrabri u daljoj prepisci.
    Svestan sam da uzajamno značimo jedno drugom tek toliko što upotpunjujemo sivilo svakodnevice. Svestan sam da se verovatno nikad nećemo upoznati, ali to nikako ne umanjuje iskrenost naše komunikacije. Kao i ja za nju i ona je samo MISAO, skinuta sa virtuelnog neba i delić tople najintmnije svakodnevice i naš nevidljivi saveznik u potrazi za dubljim smislom postojanja. Ona je sve i ništa...Smisao i besciljnost...Divno društvo i vid otuđenja...Dovoljno mi je bliska da bih je zavoleo i dovoljno udaljena da bih gajio iluzije.
    A sve bi bilo lakše da ona nije tako posebna.
    Pametniji ne poputajte vie- situacija je alarmantna.

  3. #18

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Pa evo čitam kako ipak postoji to prijateljstvo preko neta. Mislim da je lepo doživeti tako nešto...
    Gajiti iluziju da je neko onakav kakvog mi smatramo da jeste.
    Pa šta da kažem? Srećno u vašim net prijateljstvima...
    Ja nisam baš tako prošla i verujem da je lepo, ali mnogo boli kada otvaram poštu, i nema ništa. Posle par nedelja, samo kratko, zauzet sam...
    Verovatno postoji tamo neko i za mene, a dotle čekam i ne gubim nadu.
    Zivot je ono sto radite kad' ne mozete da spavate.

  4. #19

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    ja potpisujem da je moguce!

    sadasnjeg decka sam upoznala preko interneta i zaljubila se ko siparica na temelju naseg dopisivanja.

    posto sam se vec par puta nasla sa ljudima sa interneta, postala sam svjesna da si mi sami stvaramo sliku o osobi sa druge strane ekrana, a ta slika je totalno drugacija od zbilje...
    da li je tp pretvaranje te osobe, ili nase preveliko idealiziranje, to ne znam.
    no hocu reci , da kada sam upoznala svog decka, da se nisam uopce prevarila u to sto sam zamisljala...i sretna sam da sretnija ne mogu biti...
    Da sam musko, lizala bih ko Lasie...

  5. #20

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    I dalje mislim da je moguce,naravno da se mnogi nece sloziti sa mnom,kakav bi svet bio da svi mislimo isto!!! Ja se cujem sa jednom devojkom vec godinu dana,ama bas svaki dan i zaljubljen sam do usiju kao i ona u mene i nije to samo osecaj zaljubljenosto nego iskrena ljubav!!!!Sto se cujemo preko,sms,nego sto utice jako i na tel racun,ali ipak nam nije zao i ne stedimo!!!!!
    Drugacije je kad se samo dopisujes,a drugacije kad cujes neciji glas i to sto puta na dan!!!!Znamo se u dusu,znamo ko kako dise vec!!!!Naravno da smo tu jedno za drugo i kad nam je nesto jedno drugome smo veliki oslonac!!!
    Da li ce sa nama poigrati sudbina,to cemo videti!!!Iskreno verujem da hoce na najlepsi moguci nacin,mozda zvuci bolesno,ali oboje zelimo da bude isto na kraju!!!!!

  6. #21

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    potpuno tacno i provereno!

  7. #22

    zaljubljivanje na forumu...

    Može li se neko u nekoga zaljubiti na forumu?

  8. #23

    Odgovor: zaljubljivanje na forumu...

    Mogu da budem "zaljubljena" u necije postove, u necije iznosenje misljenja, u zavisnosti od teme, i zbog istih, pojedini clanovi ovog foruma mi se dopadaju, veoma dopadaju, cak do te mere da pokusavam da zamislim, cak i kako fizicki izgledaju, sa ponekad, neodoljivom zeljom da ih upoznam.
    OK - ovde se radi o zaljubljivanju u smislu "ljubavi". Nije iskljuceno da se neko od clanova zaljubi u nekoga sa foruma. Ima tu raznoraznih postova koji upravo, upucuju da je doticni clan zaljubiska. Verujem da medju forumasima ima i onih koji su sklopili poznanstva mimo foruma, ima i onih (predpostavljam) koji imaju i vezu.
    Da, verujem da je ovako nesto moguce. Ja licno ne bih da "rizikujem" iz prostog razloga, da se ne bih razocarala.
    neunistiva zlojebaba!

  9. #24

    Odgovor: zaljubljivanje na forumu...

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Mogu da budem "zaljubljena" u necije postove, u necije iznosenje misljenja, u zavisnosti od teme, i zbog istih, pojedini clanovi ovog foruma mi se dopadaju, veoma dopadaju, cak do te mere da pokusavam da zamislim, cak i kako fizicki izgledaju, sa ponekad, neodoljivom zeljom da ih upoznam.
    OK - ovde se radi o zaljubljivanju u smislu "ljubavi". Nije iskljuceno da se neko od clanova zaljubi u nekoga sa foruma. Ima tu raznoraznih postova koji upravo, upucuju da je doticni clan zaljubiska. Verujem da medju forumasima ima i onih koji su sklopili poznanstva mimo foruma, ima i onih (predpostavljam) koji imaju i vezu.
    Da, verujem da je ovako nesto moguce. Ja licno ne bih da "rizikujem" iz prostog razloga, da se ne bih razocarala.
    Ako je moguće zaljubljivanje na forumu, onda u tome, verovatno, ima neke nedokučive lepote, nečega čega u zaljubljivanju u životu nema.Zato mi se čini da bi bilo glupo da se oni koji se zaljube na forumu kasnije i upoznaju.

  10. #25

    Odgovor: zaljubljivanje na forumu...

    desava se....primis se....postovi na forumu umeju da budu i intrigantni i provokativni ...neciji smisao za humor ti bude gotivan,ukoliko ti je uopste i u realnom zivotu bitno da neko ima fin smisao za humor...neko bi da se igra...ti onda ....prihvatis igru,ako umes da se igras....i igra ume da bude do jaja......

    ne znam koliko prenosenje igre u real life moze da bude dobar potez....
    meni je u redu da ostane i u ovom domenu...gotivno je....a ne volim osecaj kad splasnem ko ispuvan balon...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #26

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Volim kada me neko zaintrigira svojim pisanjem. Volim sa tom osobom da produbim pricu i dalje od foruma.. prvo chat, pa msn, pa sms, pa mms, pa cujenje preko moba, eventualna razmena fixnih brojeva.. Kafica onako kao opusteno, da se konacno vidimo i na svetlosti dana. I obicno tada sve pada u vodu. Izgubi se ona draz kao sto neko vec rece "igre".

    Patim cela 2 dana i krecem u nove pohode.. Jer sustina igre i jeste u tome da se stalno ide dalje.. nema stajanja.. moze se samo sici sa vrteske..

    Retki su ljudi sa kojima je real bilo jednako dobro kao virtual.. Samo jedan je ostavio traga.. dovoljno dubok trag.. za ceo zivot...

    Jos uvek te osecam...
    Namrčilo se nebo iznad Zemuna kao da će....

  12. #27

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    nikad ne pricam preko moba niti saljem sms....samo pisem ....s predumisljajem.....i ocekujem da taj neko pise...s predumisljajem....sve to ima lucidnosti i tragove blage perverzije i finog smisla za humor.....igra,igra,igra....lozenje je inace najbolji deo veze,bilo koje.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Citat bealiver kaže: Pogledaj poruku
    nikad ne pricam preko moba niti saljem sms....samo pisem ....s predumisljajem.....i ocekujem da taj neko pise...s predumisljajem....sve to ima lucidnosti i tragove blage perverzije i finog smisla za humor.....igra,igra,igra....lozenje je inace najbolji deo veze,bilo koje.....
    Slazem se.. nego.. koliko to lozenje moze da potraje? Posle nekog vremena se izlize, postane svakodnevna pojava koja ostavlja bljutav ukus u ustima.
    Istina.. dok traje, sve iskrice ovog sveta u sebi nosi.
    Namrčilo se nebo iznad Zemuna kao da će....

  14. #29

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Citat kisna glista kaže: Pogledaj poruku
    [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=magenta] Posle nekog vremena se izlize,



    ......ondak pa nađeš nešto rapavo...još rapavije oćem reći....rapavo u pm.....a????..

  15. #30

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ......ondak pa nađeš nešto rapavo...još rapavije oćem reći....rapavo u pm.....a????..
    Imaš nešto rapravo u pm m? Nemo si cicija.. rekoh malopre da volim da delim...
    Namrčilo se nebo iznad Zemuna kao da će....

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Temelj kvalitetne veze
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 09:39
  2. Bojim se veze ili volim da sam sam...
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 03:44
  3. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •