Fildžan viška - Strana 22

Prikaz rezultata glasanja: Vjerujete li u suzivot komsija i brace razlicitih vjera i nacija u BiH ?

Učesnika ankete do sada
169. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    87 51.48%
  • Ne

    82 48.52%
Strana 22 od 37 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 316 do 330 od ukupno 552
  1. #316

    Odgovor: Fildžan viška

    biterlemon kaže:

    Madjari i Huni nisu isti narod.
    Moguće je, no ja nisam eksplicitno rekao da su isti narod, nego sam
    te uputio da napraviš poređenje i provjeru.

    Ako se nađe vremena pročešljat ću tu materiju, nakon toga ću da
    iznesem svoj stav.

    Da, pretpostavimo da o istoriji Madjara znam vise od ostalih.
    Moguće je, nije mi namjera da tvrdim da nemaš pojma o toj materiji.

    Sto se tice ostalog, drzava i sada stiti svoj suverenitet u skladu sa ustavom i zakonima.
    Da, država štiti koliko je u njenoj moći, to nisam nigdje osporio, u kritičkim
    komentarima isključivo potenciram na destruktivne elemente koji ometaju
    državu da štiti ustav i suverenitet, određene organizacije, pojedinci i grupe.
    Što se tiče nacionalnih zajednica, trenutno kao zajednice samo Albanci,
    djeluju protiv ustavnog poretka i teritorijalnog integriteta države, za ostale
    nacionalne zajednice nebi moglo tako da se kaže, jer taražiti autonomiju
    zagarantovanu međunarodnim pravom nije atak na državu, jedino jedna
    grupa ili stranka u Vojvodini otvoreno propagira izdvajanje iz države, što je
    u suprotnosti sa ustavom i garancijama međunarodnog prava kad je u
    pitanju zajednica kao nacionalna manjina(mislim da ovaj naziv nije prikladan
    naročito zbig riječi manjina), zbog toga koristim termin nacionalna zajednica.

    Jeste da propagiranje prethodi djelovanju, i Vi kao stanovnici Vojvodine,
    prvenstveno, treba da suzbijate takva propagiranja.
    Pratite šta se dešava na mjestima gdje je proces secesije u toku, rijetki
    su primjeri da nije izazvalo rat, na bazi spoznaje o tim dešavanjima može
    da se izvede zaključak da i u slučaju Vojvodine ako dođe do secesionističkih
    zahtjeva i inicijativa, neminovan je rat, a zbog čega?...odgovor je jednostavan
    jedni žele iz države a drugi ne žele, država je dužna da štiti one koji ne žele,
    jer oni štite ustav i pravni poredak države, primjer Srba sa Kosova, oni sada
    djeluju u zaštiti ustavnog poretka i teritorijalnog integriteta, i tu je država
    dužna da im obezbijedi svu moguću zaštitu.

    Kada sam pomenuo rat, prvenstveno izbija rat između onih koji žele secesiju
    i onih koji ne žele, nakon toga kao po logici počinje uplitanje sa svih strana
    i na kraju dođeš u situaciju da se ne zna ko s kim ratuje, a ima elemenata
    kojima je jedini cilj da stvore rat, nikakvu korist nikakvu dobit od tog prostora,
    jednostavno uživaju u tome.

  2. #317

    Odgovor: Fildžan viška

    Ja zivim u Vojvodini i ne vidim nijednog cinilaca koji propagira otcepljenje.
    Da, propagiranje otcepljenja moze biti destruktivan i protivzakonit akt ali ne smemo koristiti dvostruki arsin. Tu mislim na diskusije o krivici ili ne krivici Seselja i drugih propagatora razdvajanja naroda. Trazim samo isti arsin a ne zelim sada da diskutujem o krivici ili ne krivici.

    Ako su pojedinci generatori odvajanja, to ne znaci da je ceo narod takav.
    Bas je problem u tome kada se reaguje protiv cele jedne grupe (ukidanje autonomije ``da se sprecii otcepljenje``), ukidanje raznih prava da se oni ne bi otcepili...

    Takve mere deluju suprotno zeljenom, smanjuju lojalnost.
    Vrlo negativne mere su i ataci na verske objekte ili kuce i prodavnice. Lojalni gradjani to dozivljavaju kao izdaju. (pr. razbijanje radnji lojalnih Albanaca nedavno, da ne navodim atake na Srpske kuce na Kosovu...)

    Da rezimiram, diktatura povecava tenzije medju razlicitostima jer je po prirodi jednoumna. Zato ne dostize svo cilj.

    Mi treba da operisemo na sledecim principima:
    Primenjena sila se sme koristiti protiv primenjene sile (i dokazana namera se racuna kao primenjena sila).

    Stabilan (su)zivot se moze steci samo povecanjem poverenja.
    Poverenje se povecava postovanjem.
    Postovanje se postize povecavanjem tolerancije.
    A tolerancija sama po sebi ce se pojaviti kada ne budemo insistirali na nasoj iskljucivosti (vazi za obe strane).

    Ne postoji potpuna istina jer niko ne zna sve cinjenice. Zato od nasih ciljeva uvek mozemo (moramo) delimicno odustati da bi to pruzili kao gest dobre volje.

    Nas su zaratili tvrdi ciljevi.

    Daj ono sto ti nije posebno drago i mozes dobiti nesto sto ti je prilicno drago. Samo takav pristup generise poverenje i stabilnost.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #318

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Kako sam shvatio, ti meni prijetiš ubistvom, uzimam k znanju, pojačane su mi mjere
    obezbjeđenja, obaviješteni su moja služba, i organi vojske Srbije čiji sam major i
    dobrovoljni učesnik rata 1999-te godine.

    Da se vratimo na komentare tekstova.







    Petar II ti savjetuje:

    Ako govoriš ekavskim naglaskom, i kojim slučajem se nađeš u Sarajevu, dobro vodi
    računa gdje i pred kim pričaš tim naglaskom.
    Ako se desi da putuješ tramvajem i ako nisi sam, izbjegavaj da u tom tramvaju pričaš
    sa saputnikom.
    Ako nosiš lančić na kome je krst, skini ga i stavi u džep, ako ideš autom vodi računa
    gdje ga ostavljaš.

    Na javnim mjestima kao: tramvaj, trolejbus, autobus,gradskog prevozaprodavnice,
    kafane, autobuska stanica, željeznička,vodi računa da se ne ističeš svojim ekavskim,
    u protivnom si najebao.

    Toliko o tome koliko ti znaš šta se dešava u BiH.

    Kada sam ti rekao da prošetaš BiH, nisam mislio pješke, sve ovo i još puno toga može
    se naći na internetu.

    Meni kada neko kaže da griješim i da nisam upoznat sa stvarnim stanjem, tada ja bar
    putem interneta potražim podatke koji bi potkrijepili tu činjenicu.



    Advokatura, možda nisi primijetio da si postao advokat nekim članovima i nekim
    tekstovima, a kod nas važi pravilo ako si nečiji advokat, misliš kao on, njegovo
    mišljenje je i tvoje.
    Kako davodim u vezu tebe i B92, jednostavno braniš one koji brane B92, upadaš
    u raspravu gdje nisi prozvan i provociraš.

    Evidentno je da nisi upoznat sa materijom o kojoj se raspravlja, ne raspolažeš
    autentičnim činjenicama o dešavanjima na terenu, sklon si da potvrdiš neku
    proizvoljnu informaciju ili izvrnutu činjenicu, to upućuje da podatke na koje ti
    reaguješ, prikupljaš sa B92.



    Svaki Srbin koji se izjašnjava o postupcima zapada prema Srbima, pozitivno, i koji se
    u skladu sa svojim mogućnostima ne stavi u zaštitu Srba sa Kosova,nije pravi
    Srbin, on je lažni Sbin.



    Bilo bi lijepo da prevedeš, da se vidi da me nazivaš ,,pederom,,.



    Pitaj moderatora u koju vrstu ljubavne poezije spada ovaj tvoj izliv ljubavi.



    Moj način, kakav moj način?hoćeš da kažeš da sam ja bombardovao Srbiju, da sam
    dovlačio Albance iz Albanije na Kosovo, da sam preuzeo upravu nad Kosovom, da sam
    etnički očistio Kosovo od Srba, da sam teritoriju pod protektoratom međunarodne
    institucije izdvojio iz države Srbijevaraš se ni jedna institucije, ni jedna stranka, ni
    jedan političar iz Srbije nisu uradili ovo što sam pobrojao gore.

    Pobrojano u prethodnom pasusu, uradili su imperijalisti sa zapada, oni planiraju isto
    da urade i sa Vojvodinom, pa ti opet reci da sam ja kriv, da je moja politika kriva,
    ili politika: Tadića, Koštunice, Nikolićada su Marsovci na vlasti u Srbiji, oni bi
    radili isto, po tebi nisu krivi oni koji otimaju, već su krivi oni od kojih se otima.



    Cijela Južna Amerika, nije SrbskoCijela Afrika, Azija bez Turske, Australija, više
    od pola Evrope, Meksiko,ništa od toga nije Srbsko, a nigdje se nisam o njima izjasnio
    ni jednom riječju, znači za tebe su par državica u Evropi i SAD, cio svijet.

    A oni o kojim sam se izjasnio negativno, kod mene imaju podebele dosijee, i to što sam
    rekao je sitno šta bi imalo da se kaže.

    Ti braniš Srbiju braneći njih, a ja je branim napadajući ih, i ja mrzim sve što nije Srbsko.



    Tekst se isključivo odnosi na Srbe, druge nacionalne zajednice nisu predmet teksta.



    Nije zalaganje za etnički čistu državu, tekst se isključivo odnosi na razračunavanje
    unutar Srbske zajednice, a drugi narodi koji se prema državi odnose na način koji
    je propisan ustavom, koji garantuje prava i obaveze svih građana države, su za mene
    građani istih prava kao i Srbi.
    Oni koji ruše ustavni poredak i teritorijalni integritet države, pa bilo to da su i Srbi, oni su
    za mene elementi van zakona, i za njih se propisuju i preduzimaju posebne mjere.

    Kada sam rekao da će Srbija biti ,,očišćena od smeća,, , to se ni u kom slučaju ne odnosi
    na narode, to se odnosi na organizacije, pojedince i grupe u okviru pojedinih zajednica.

    Vidim tamo pominješ Mađarsku kraljevinu. Bilo bi dobro da malo proučiš tu materiju,
    kao na primjer, porijeklo Mađara, kao su dobili ime i slično.

    Evo ti mala pomoć, Huni, Hungaria, prouči ko su Huni, post u kome sam skrenuo
    pažnju na taj detalj obrisan je od strane moderacije.
    Ako hoćete kvalitetnu raspravu, obuhvatite sve činjenice, ako ništa radi sebe da se oslobodite nekih nedoumica.
    ...prvo...to sto si major,jako me je "iseklo"...drugo,ne pretim nikome,jos manje ubistvom...trece...geak nije peder,ali mlad si...uzmi vujakliju....dalje necu jer sam obecao jednoj,meni dragoj osobi,da necu upadati u vatru i baviti se tvojim glupim postovima...
    ...uzivaj...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #319

    Odgovor: Fildžan viška

    Narode, slobodno dođite u Sarajevo, pričajte ekavski, vozajte se NS i BG tablicama, sigurno vam se neće ništa desiti...

  5. #320

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat valterbraniSA kaže: Pogledaj poruku
    Znaš zašto ti ne odgovaram? Ima ona stara narodna: pametniji popušta..

    Jedin ti opet mogu reći da se vratiš u sadašnjost, pogledaš u budućnost, a ne govoriš o stvarima koje su se desile prije 600 godina. Zbog sebe, ne zbog mene- daleko ti kuća od moje, možeš samo lajati, takvi kao ti mi više nikada neće moći nauditi - kao što ste mogli u jednom periodu mog života..Nadrapao sam zbog te ideologije koju ti tvoj drug Pera propagirate, iako nisam nikada u životu zgazio ni mrava, niti dijelio ljude na dobre i loše prema vjeri i naciji. Postoje samo dobri ljudi i smeće..Na ovom forumu ima puno dobrih ljudi, ali naarvno i onih drugih..

    A mogao bih ja s tobom satima. Imam ja bogata iskustva sa portala Srpsko Sarajevo, Blic forum, irmin.com, Široki Brijeg i ostalog šovinističkog smeća, gdje se javljaju oni za koje si ti sa svojim stavovima Gandi.... pa sam siguran da bih izašao na kraj i sa tobom..

    Želim samo da ova tema opstane..

    Ako ništa zbog onih koji su na ovoj anketi odgovorili sa DA...

    A ti se smij, imaćeš kada plakati, jer ko se posljednji smije, najslađe se smije. Ja se iskreno sada ne smijem, tužan sam zbog svega što se dešava.

    Ideja tolerancije, suživota, prijateljstva dobrih ljudi sa ovih prostora, bez obzira kakvu "boju krvnih zrnaca" posjedovali će na kraju pobijediti...

    Eto ti i Pera ste pobjednici ovog duela-ali pirova vam je pobjeda...

    Sada stvarno The End Pipppsssss...
    Pa kako onda ako smo "šovinističko smeće","fašisti","bolesni","Ovakvi","Onakvi"...mi u BL,Foči,Trebinju,Prijedoru,Bijeljini,Modriči,Doboj u,Z.Mostaru,Širokom Brijegu,Livnu ukratko na 64% BiH ...pa kako i zašto hoćeš da živiš sa nama u istoj državi?Moj Valtere ,do kad da gledamo daleko u istoriju?Da li u zadnjih 10,20,50,100,600,700 godina?Samo reci ko je da se pika i nema problema.Kažeš fino važi ono u zadnjih 20 godina i pu pike nema dalje?Ovi okupatori su ok a ovi nisu ?,Ovi zločini su ok a ovi nisu?Sad ću se igrati a sad neću?Sad ću poštovati pravila igre pa onda neću?A zoveš ljude sa BG tablicama da dođu da pričaju ekavski(a kako bi ljudi sa tih prostora drugačije ili će te "him" vi "multietnićari" odrediti?)Daleko ti kuća od moje bila a biće ako bog da.Za slobodnu i nezavisnu Srpsku

  6. #321

    Odgovor: Fildžan viška

    Iskreno, vjerovao sam da možemo naći neki modus zajedničkog života, ne neke velike ljubavi, nego čisto što smo tu jedni pored drugih, da olakšamo ovaj težak život jedni drugima.(čak nisam spominjao državna uređenja granice i sl..)

    Međutim poslije svega ovoga što se dešavalo u zadnjih nekoliko dana, poziva na klanje i ubijanje sa ulica gradova u RS, uz ogromno odobravanje, bez i jednog glasa osude, ja bih također želio da se odvojimo i da između nas bude sagrađen zid sa bodljikavom žicom i strujom, koji će definitivno spriječiti da nekome padne na pamet da provede u djelo parole:
    Srušićemo džamije, poklaćemo balije
    Ubij zakolji da šiptar ne postoji,
    Smrt "Ustašama" i slično...

    U meni stvarno nije problem, ja nemam ama baš ništa što me veže za R.S, međutim tu postoji nekoliko problema.

    1. Neko će sigurno kazati, OK ti želiš da se otcijepiš, možeš sa sobom ponijeti svoju kuću, svoju zemlju, ali moju ne možeš jer to je moje...
    2. Nisam baš siguran da bi pripajanje RS Srbiji bilo jednoglasno prihvaćeno u Srbiji, ljudi imaju dovoljno svojih problema, i svoijh ekstrema, a sada bi dobili dodatne...
    3. Prema vama će ionako(zbog pravog zlog lica koje ste pokazali predhodnih dana) biti podignuti još mnogi zidovi. Vjerovatno će vam biti ostavljen koridor za vezu sa braćom Rusima. Tako treba, imali ste sreću što je na ovim prostorima živio jedan veliki čovjek koji nas je spasio "bratskog" ruskog zagrljaja iz kojeg su, čim im se pružila prilika, pobjegli čak i njihova pravoslavna braća: Rumuni, Bugari, Ukrajinci, Bjelorusi, Gruzijci, Armenci... Oni dobro znaju kako izgleda kada vrat prigniječi bratska ruska čizma - vi na žalost ne znate. bojim se da ćete jednom kada to shvatite biti gorko razočarani, ali neće biti nikoga da Vam pomogne...

    I kako to riješiti.Pročitao sam na jednoj drugoj temi tvoju izjavu: ima nas previše trebalo bi nas malo prorijediti - vjerovatno nekim ratom. Pomisli samo čim ćeš ratovati, nema više tenkova T84, Luna Orkana, Migova 29 31. Sve je to uglavnom staro željezo...Nije ovo 1992 nego 2008. Braća Rusi će možda dati oružje, ali za novac...

    Inače na većini foruma se za takve izjave dobiva ban, ali eto....

    Žalosno je da u 21 vijeku pričamo o ovome, ali ja nisam nikoga provocirao, a vi ste mene non stop..

    Na kraju, budite otvoreni. šta je cilj svega ovoga? Pretpostavljam da me otjerate sa foruma, da ne bih slučajno nekome "otvorio oči" Ako jeste, ja ću se veoma rado povući, ali Fildžan viška će opstati, jer se multiplicirao na dosta mjesta i čita se sve više. Ljudi koji su ga čitali, a kojima nije služio za ispolajavnje mržnje i nacional šovinizma, će opet naći način da ga čitaju, s tim što će biti pošteđeni čitanja vaših povraćotina, a i ja zajedno sa njima...

    Dakle samo se izjasnite, ja odlazim iste sekunde...

    P.S U forumima koje sam spomenuo su bili i oni gdje se okupljaju "bošnjački kvazi patrioti". naravno samo bolesni um iste sekunde nekoga ko se javlja iz Sarajeva trpa u određeni nacionalni tor, a to uopšte ne mora biti tako. Ili ako slučajno nije onaj koji bi trebao biti onda je "poturica"...

  7. #322

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat valterbraniSA kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno, vjerovao sam da možemo naći neki modus zajedničkog života, ne neke velike ljubavi, nego čisto što smo tu jedni pored drugih, da olakšamo ovaj težak život jedni drugima.(čak nisam spominjao državna uređenja granice i sl..)

    Međutim poslije svega ovoga što se dešavalo u zadnjih nekoliko dana, poziva na klanje i ubijanje sa ulica gradova u RS, uz ogromno odobravanje, bez i jednog glasa osude, ja bih također želio da se odvojimo i da između nas bude sagrađen zid sa bodljikavom žicom i strujom, koji će definitivno spriječiti da nekome padne na pamet da provede u djelo parole:
    Srušićemo džamije, poklaćemo balije
    Ubij zakolji da šiptar ne postoji,
    Smrt "Ustašama" i slično...

    U meni stvarno nije problem, ja nemam ama baš ništa što me veže za R.S, međutim tu postoji nekoliko problema.

    1. Neko će sigurno kazati, OK ti želiš da se otcijepiš, možeš sa sobom ponijeti svoju kuću, svoju zemlju, ali moju ne možeš jer to je moje...
    2. Nisam baš siguran da bi pripajanje RS Srbiji bilo jednoglasno prihvaćeno u Srbiji, ljudi imaju dovoljno svojih problema, i svoijh ekstrema, a sada bi dobili dodatne...
    3. Prema vama će ionako(zbog pravog zlog lica koje ste pokazali predhodnih dana) biti podignuti još mnogi zidovi. Vjerovatno će vam biti ostavljen koridor za vezu sa braćom Rusima. Tako treba, imali ste sreću što je na ovim prostorima živio jedan veliki čovjek koji nas je spasio "bratskog" ruskog zagrljaja iz kojeg su, čim im se pružila prilika, pobjegli čak i njihova pravoslavna braća: Rumuni, Bugari, Ukrajinci, Bjelorusi, Gruzijci, Armenci... Oni dobro znaju kako izgleda kada vrat prigniječi bratska ruska čizma - vi na žalost ne znate. bojim se da ćete jednom kada to shvatite biti gorko razočarani, ali neće biti nikoga da Vam pomogne...

    I kako to riješiti.Pročitao sam na jednoj drugoj temi tvoju izjavu: ima nas previše trebalo bi nas malo prorijediti - vjerovatno nekim ratom. Pomisli samo čim ćeš ratovati, nema više tenkova T84, Luna Orkana, Migova 29 31. Sve je to uglavnom staro željezo...Nije ovo 1992 nego 2008. Braća Rusi će možda dati oružje, ali za novac...

    Inače na većini foruma se za takve izjave dobiva ban, ali eto....

    Žalosno je da u 21 vijeku pričamo o ovome, ali ja nisam nikoga provocirao, a vi ste mene non stop..

    Na kraju, budite otvoreni. šta je cilj svega ovoga? Pretpostavljam da me otjerate sa foruma, da ne bih slučajno nekome "otvorio oči" Ako jeste, ja ću se veoma rado povući, ali Fildžan viška će opstati, jer se multiplicirao na dosta mjesta i čita se sve više. Ljudi koji su ga čitali, a kojima nije služio za ispolajavnje mržnje i nacional šovinizma, će opet naći način da ga čitaju, s tim što će biti pošteđeni čitanja vaših povraćotina, a i ja zajedno sa njima...

    Dakle samo se izjasnite, ja odlazim iste sekunde...

    P.S U forumima koje sam spomenuo su bili i oni gdje se okupljaju "bošnjački kvazi patrioti". naravno samo bolesni um iste sekunde nekoga ko se javlja iz Sarajeva trpa u određeni nacionalni tor, a to uopšte ne mora biti tako. Ili ako slučajno nije onaj koji bi trebao biti onda je "poturica"...
    A što si ti "ponio" moju kuću iz bivše nam zajedničke države na referendumu 1991 g(1.marta),koji je inače bio neustavan ali to je druga tema.Ko je mene pitao?Sve se vraća sve se plaća.Vi govoriste 1991:"nema više zajedničke države","referendum je najveće demokratsko pravo","neću da živim sa ovim ili onim","hoću da budem slobodan"........E pa neću ni ja da živim u ovoj skalameriji od države,hoću referendum,neću da živim sa Vehabijama i teroristima,Ustašama(čast rijetkim izuzecima)u istoj državi.1:1Ne kažem da će se to sve dogoditi odmah danas,sutra,za godinu ,dvije ali ko čeka taj i dočeka.Nije se trebalo početi sa razbijanjem,jer kad jednom počneš nema kraja.....danas ti to odgovara a već sutra se držiš za glavu jer je došlo u avliju

  8. #323

    Odgovor: Fildžan viška

    valterbraniSA

    Što se tiče ove teme, nigdje nisam našao da te neko tjera sa foruma,
    meni lično nije ta namjera, mada i kada bi htjeo to nije u mojoj
    nadležnosti, znači nema nikakvog razloga za takvu vrstu protesta,
    jer sam primijetio da te i moderatori tolerišu.

    Forum je sučeljavanje mišljenja i argumenata, ako si loše prošao
    u sučeljavanju argumenata, a nisam primijetio da ti se zbog toga neko
    smije, to nije razlog da kao razmaženo dijete upućuješ bespotrebne
    proteste.

    Ti slobodno postavljaj svoje tekstove, što se tiče mene, samo nemoj
    da se igraš životima ljudi, ako ja kažem da se takve stvari dešavaju
    u Sarjevu, to znači da mogu da argumentujem, i ono ubistvo onog
    mladića iz Kiseljaka je iz razloga što dječak priča hrvatskim jezikom,
    išao je u Katolički školski centar, a tamo se strogo vodi računa o
    jeziku, ubicama u tramvaju je smetalo što u govoru koristi riječi koje
    podsjećaju kao da je iz Hrvatske.
    Ima masa primjera, no policija i mediji ćute, a ti pozivaš ljude iz Srbije
    i kažeš sloboidno pričajte ekavski, 10 će proći bez problema, a jedanaesti
    će vjerovatno proći kao onaj momak iz Kiseljaka, mislim da ti time ne širiš
    dobrosusjedske odnose, čak suprtotno.

    Da im kažeš da mogu naići na takve probleme i da se paze, time bi više
    postigao, ljudi bi te poštovali i više cijenili.

  9. #324

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat bleiburg kaže: Pogledaj poruku
    A što si ti "ponio" moju kuću iz bivše nam zajedničke države na referendumu 1991 g(1.marta),koji je inače bio neustavan ali to je druga tema.Ko je mene pitao?Sve se vraća sve se plaća.Vi govoriste 1991:"nema više zajedničke države","referendum je najveće demokratsko pravo","neću da živim sa ovim ili onim","hoću da budem slobodan"........E pa neću ni ja da živim u ovoj skalameriji od države,hoću referendum,neću da živim sa Vehabijama i teroristima,Ustašama(čast rijetkim izuzecima)u istoj državi.1:1Ne kažem da će se to sve dogoditi odmah danas,sutra,za godinu ,dvije ali ko čeka taj i dočeka.Nije se trebalo početi sa razbijanjem,jer kad jednom počneš nema kraja.....danas ti to odgovara a već sutra se držiš za glavu jer je došlo u avliju
    Tačno sve se vraća sve se plaća....samo što uvijek račun plate oni koji nisu krivi. Oni koji su vršili zločine na Kosovu, žive daleko od njega- aceh plača nesretna sirotinja koja nije nigdje prispjela. račun nikada neće platiti npr. Amfilohije Radović koji iz svoje sigurne rezidencija na Cetinju huška narod, nego onaj nesretni dobri otac Sava Janjić koji i pored svega vjeruje u mogućnost zajednickog života sa Albancima. zašto niko u znak solidarnosti ne ode i ne provede jedan period u nekoj "enklavi" oko Prištine, nego im iz sigurnosti svojih domova, udaljeni kilometrima od njih još više zagorčavate ionako težak život...

    ja ne mislim da sam poražen argumentima, nego sam u svemu ovome vidio želju da odem odavde..Ovo su ionako članci iz novina koji imaju svoje autore, a ne pamfleti koje ja pišem..

    ja sam pretpostavio da će sve oovo na kraju doći do one scene iz ničije zemlje: Ko je počeo rat. Naravno tu smo opet na skroz različitim stranama. Ali evo mog stava. Od svih gospodara naših života iz ratnih perioda, prvi je oružjem zaprijetio Slobodan Milošević na Gazimestanu 1989. godine. HDZ je osnoavan godinu, a SDA dvije godine poslije.(princip spojenih posuda)

    Upadom u platni sistem SFRJ Milošević je uništio reformsku vladu Ante Markovića, posljednjeg čovjeka na ovim prostorima koji nam je nudio život dostojan čovjeka. JNA se stavila po nagovoru Miloševića u funkciju ostvarenja ideje svi Srbi u jednoj državi. To je nedavno javno izjavio i Kadijević, a visoku cijenu sulude ideje o granicama Karlovac-Viroivitica - Karlobag je na žalost platilo i mnogo Srba. Naravno prvo su se odrekli svog vrhovnog komandanta, a onda je sve bilo spremno za akciju.

    I na kraju pokušajte pronaći podatak koja je republika prva prekinula kontakte sa tadašnjim saveznim institucijama.. Slovenija ? Ni slučajno...

    I da opet vam ponavljam, ideja o jednom velikom zidu mi se stvarno sve više sviđa...

  10. #325

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat valterbraniSA kaže: Pogledaj poruku
    Tačno sve se vraća sve se plaća....samo što uvijek račun plate oni koji nisu krivi. Oni koji su vršili zločine na Kosovu, žive daleko od njega- aceh plača nesretna sirotinja koja nije nigdje prispjela. račun nikada neće platiti npr. Amfilohije Radović koji iz svoje sigurne rezidencija na Cetinju huška narod, nego onaj nesretni dobri otac Sava Janjić koji i pored svega vjeruje u mogućnost zajednickog života sa Albancima. zašto niko u znak solidarnosti ne ode i ne provede jedan period u nekoj "enklavi" oko Prištine, nego im iz sigurnosti svojih domova, udaljeni kilometrima od njih još više zagorčavate ionako težak život...

    ja ne mislim da sam poražen argumentima, nego sam u svemu ovome vidio želju da odem odavde..Ovo su ionako članci iz novina koji imaju svoje autore, a ne pamfleti koje ja pišem..

    ja sam pretpostavio da će sve oovo na kraju doći do one scene iz ničije je: Ko je počeo rat. Naravno tu smo opet na skroz različitim stranama. Ali evo mog stava. Od svih gospodara naših života iz ratnih perioda, prvi je oružjem zaprijetio Slobodan Milošević na Gazimestanu 1989. godine. HDZ je osnoavan godinu, a SDA dvije godine poslije.(princip spojenih posuda)

    Upadom u platni sistem SFRJ Milošević je uništio reformsku vladu Ante Markovića, posljednjeg čovjeka na ovim prostorima koji nam je nudio život dostojan čovjeka. JNA se stavila po nagovoru Miloševića u funkciju ostvarenja ideje svi Srbi u jednoj državi. To je nedavno javno izjavio i Kadijević, a visoku cijenu sulude ideje o granicama Karlovac-Viroivitica - Karlobag je na žalost platilo i mnogo Srba. Naravno prvo su se odrekli svog vrhovnog komandanta, a onda je sve bilo spremno za akciju.

    I na kraju pokušajte pronaći podatak koja je republika prva prekinula kontakte sa tadašnjim saveznim institucijama.. Slovenija ? Ni slučajno...

    I da opet vam ponavljam, ideja o jednom velikom zidu mi se stvarno sve više sviđa...
    Bolje i zid kad drugačije neide

  11. #326

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat bleiburg kaže: Pogledaj poruku
    Bolje i zid kad drugačije neide
    i JEZERO SA PIRANAMA..JUPIIIII

    Predlažem da napravimo pauzu za dnevnik, da vidimo ko je danas bio na redu za "klanje" na protestima u Banja Luci.. Ima jedan u pola sedam...

  12. #327

    Odgovor: Fildžan viška

    ...ako ne mozemo da sedimo zajedno,pijemo pivo,gledamo ribe i pricamo o prolaznosti zivota...onda i jesmo za rezervat...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #328

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat valterbraniSA kaže: Pogledaj poruku

    Predlažem da napravimo pauzu za dnevnik, da vidimo ko je danas bio na redu za "klanje" na protestima u Banja Luci.. Ima jedan u pola sedam...
    I šta tebi sad ovo znači, mislim, koji k...??
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  14. #329

    Odgovor: Fildžan viška

    Citat valterbraniSA kaže: Pogledaj poruku
    i JEZERO SA PIRANAMA..JUPIIIII

    Predlažem da napravimo pauzu za dnevnik, da vidimo ko je danas bio na redu za "klanje" na protestima u Banja Luci.. Ima jedan u pola sedam...
    Njihova zemlja,njihov grad,može im se

  15. #330

    Odgovor: Fildžan viška

    Za sada je demolirana prodavnica jedne hrvatske firme...

Strana 22 od 37 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •