Zavodnice - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29

Tema: Zavodnice

  1. #16

    Odgovor: Zavodnice

    mislim da je poredjenje muškaraca i žena isto kao i poredjenje baba i žaba..

    ali hajde da pokušamo..isto kao što u ženskom rodu postoje zavodnice, tako i u muškom rodu postoje muškarci takvog talenta, ali ovo nije tema o njima, pa ih nisam ni spomenula..

    i da, definitivno je promašen naslov teme, ne pričamo o istom kalibru ljudi..

  2. #17

    Odgovor: Zavodnice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I šta se sada dešava? Dame koje su gotovo listom napadale te "nedozrele", "nesigurne", "sebične" itd. muške skotove , na jednom su pune razumevanja i simpatija za žene sa suštinski identičnim manirima koje poseduju švaleri. Odjednom se slamanje srca suprotmom polu zove umetnost, šarm, urođeni kvaliteti, talenat, nauka, diskretno (valjda da ne vidi partner) skretanje pažnje na svoje čari, svoju lepotu i fizičku privlačnost, one su nešto drugo itd.
    E baš tako...

    Glorija Grejm, jedna od heroina "mračne epohe" kaže u filmu "Ljudska požuda" Frica Langa:
    "Za ženu je mnogo važnije da izgleda dobro nego da bude pametna, jer većina muškaraca koje poznajem mnogo bolje vidi nego što razmišlja".

    "Femme fatale" po meni pojam zrele žene, pogubne za muškarca koji ne može da se odupre njenim dražima.

    Ja ne mogu da mešam babe i žabe...a vi izvol'te
    Ćuti i prenesi dalje....

  3. #18

    Odgovor: Zavodnice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moram priznati da sam namerno dao ponešto romantičan naziv ovoj temi, koji odaje utisak da je u velikom raskoraku sa početnim postom upravo očekujući reakcije u tom smislu. Međutim, reakcije su premašila moja očekivanja...

    Naime, dešava se suštinska sličnost sa reakcijama na temi Švaler. Ako se teme uporede, lako se može uočiti da je značajan broj replika bio usmeren u negiranju, ili bar ublažavanju, negativnog mišljenja o švalerima koje sam izneo u početnom postu. Te, da kažem, apologetske postove pisalu su, naravno, muškarci. I to ona tvrda balkanska mačo ekipa.

    I šta se sada dešava? Dame koje su gotovo listom napadale te "nedozrele", "nesigurne", "sebične" itd. muške skotove , na jednom su pune razumevanja i simpatija za žene sa suštinski identičnim manirima koje poseduju švaleri. Odjednom se slamanje srca suprotmom polu zove umetnost, šarm, urođeni kvaliteti, talenat, nauka, diskretno (valjda da ne vidi partner) skretanje pažnje na svoje čari, svoju lepotu i fizičku privlačnost, one su nešto drugo itd.

    Meni je sve ovo neobično simpatično i baš me veseli, posebno i zbog toga, jer je više nego očito da se u formiranju svojih stavova uglavnom baziramo na svojim projekcijama i predstavama nekih pojava i događaja, tako da za iste ili slične pojave i nemamo baš iste ili slične aršine.
    Pa... ja nekako uzimam sebi za pravo da se javnem i ovde, jer sam i na "Švalerima" išla malo uz vetar, i branila neke od "švalerastih" osobina, motiva i sl. Sve što sam kazala tada, ponovila bih i sad, a odnosi se na to da neko ko ima veći (u odnosu na šta? ) broj partnera u životu, ne mora zbog toga biti etiketiran u negativnom kontekstu.
    Mene veseli boldovana konstatacija, jer je istinita, ali i logična. I dobro je da svi krenemo prvo od sebe pri procenama tuđeg ponašanja. Ako smo zaista iskreni, manje ćemo etiketa polepiti i drugima, a upoređivanjem stavova dolazi do razdrmavanja predrasuda koje se često uzimaju kao opšte, a ispostavi se da pri tom mislimo na sasvim različite stvari.
    Za neke švaleranje znači isključivo varanje partnera, za nekog je to promiskuitet (znači kvantitet), za nekog su to samo mladalačke igrarije prolaznog karaktera... Pa kako onda osuditi nešto kad ne znamo čemu tačno sudimo?
    U oba posta je postavljeno neko uvreženo narodno mišljenje kao osnovno pitanje - šta se u narodu misli o švalerima muškog ili ženskog pola, i zašto je to tako. Ali se to pitanje brzo zagubi, jer se usklađuju stavovi o prvobitnom terminu švalera, tj. na ovoj temi se radi o terminu zavodnice.
    O ženama koje beskrupulozno skaču iz veze u vezu (ako se o tome radi) mislim jednako loše kao i o takvim muškarcima. Pri tom ih ne osuđujem, jer imaju pravo da žive svoj život kako žele, moje je da ih izbegavam ukoliko smatram da bi me neko takav mogao "ugroziti". Ženu koja promeni više partnera tražeći srodnu dušu opravdavam u svakom smislu, muškarca takođe.
    Zavođenje pri tom smatram vrhunskom umetnošću, ukoliko se radi o onom "odlikaškom". Nekom je možda dovoljan ušreg dignut brk ili mig ispod obrve sa zavidnim volumenom... Ali ne pričam o tome.
    Zavodnica kao poziv, tj. ono šta ću biti kad porastem, pa će mi omogućiti da živim frajlasto i bezbrižno, bez zahteva da aktiviram svoju drugu vijugu...To je takođe nešto drugo... Ne bi li to nazvali možda "sponzorušom"?
    Uvrežena narodna verovanja su evidentna, i rasprava o njima bi sigurno bila dobra i korisna, ali, memento, ima li načina da se tema nekako razluči na neke rukavce, jer je data "momački" preširoko, pa su nesporazumi oko termina izvesni, a i različiti tokovi teme se ne mogu bez jasnog intervenisanja sprečiti. Obraćam se glavnom navigatoru, pa se nadam da ćemo se svi nastaviti sa polemikom i sučeljavanjem, ali na istom kursu.
    Vrag odneo šnalu...

  4. #19

    Odgovor: Zavodnice

    @izabelitta

    Ključni pojam oko koga se sve vrti je - promiskuitet. Dakle, promiskuitetne žene su predmet ove teme. Sam naslov nije toliko važan, ali ni sam termin zavodnice uopšte nije bezazlen kao što se čini. Udubimo li se u ove premise, ako tako mogu da kažem, verujem da će većina nas doći do sledećih zajključaka:
    - Promiskuitet je takva učestala promena seksualnih partnera da ne posotoji nikakva mogućnost da se u takvim kontaktima i vezama mogu razviti čak ni površni, a kamoli neki ljubavni i dublji partnerski odnosi.
    - Prethodna činjenica ukazuje na brojne druge nejasnoće u psihoseksualnom životu osoba sklonih promiskuitetu. Nemojte mi samo tvrditi da je normalno da se krešemo ko koga stigne bez nekih, bar i najblažih emocija simpatija i dopadanja. Promiskuitet je izbor takvih osoba i to je njihovo potpuno pravo. Psihologija ličnosti, ali i psihologija seksualnosti, kao i nagomilano ljudsko iskustvo iz te sfere naših života nedvosmisleno ukazuje da takve osobe inkliniraju od ljudi koji se smatraju normalnima u tom smislu. Ovo nije etiketiranje, niti njihova prozivka. I zašto se stalno hvatate za taj famozni broj partnera u smislu da to ništa ne znači. Šije mi ga Đura što ne znači. Ne znači ako ste ih voleli ili imali sa njima dovoljno jake emotivne veze da sa njima vodite ljubav. Zatim, svakom se može dogoditi i romansa, recimo na letovanju, ili u nekom drugom specijalnom trenutku, ali ovde nije reč o tome. Ovde se radi o osobama kojima je promiskuitet stil života. I tu je suština.
    - Neka ženska osoba koja stekne epitet zavodnice sigurno nije takav status zaslužila zbog svog humanitarnog rada, ili naučnih podviga, već zbog broja slomljenih muških src(et)a, ili zbog svog gostoljubivog kreveta. I jedan i drugi slučaj ukazuje da ta žena ima problem. Ili voli da muškarci pate, ili stupa u seksualne odnose bez emocija. Nemojte mi reći da je to karakteristika zdravih psihoseksualnih žena.

    I da pojasnim. Kao što sam već rekao, promiskuitetne žene, baš kao i takvi muškarci, imaju pravo na ponašenje koje ih tako i karakteriše. Kada kažem da inkliniraju od normale, ne mislim da ih treba strpati u ludnicu, ili ih diskriminsati na bilo koji način, već da sam potpuno uveren da ljudi koji nisu u stanju da vole nekog ko ih kreše, ili koga krešu, ipak nisu srećni u onom smislu kao osobe koje vole svoje partnere...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Odgovor: Zavodnice

    po mom mišljenju i nekom vidjenju stvari, zavodnice iz moje priče, najčešće uopšte nisu svesne svog uticaja na muškarce..one to ne rade sa ciljem da muškarca strpaju u krevet i da ih bude što više, one su jednostavno takve, harizmatične..one su možda svesne tog svog dara kad im se muškarac svidja, ali mislim da taj tip žena o kom ja pričam više voli da bude zaveden , nego da svesno zavodi..

    inače, moje mišljenje o promiskuitetnim ljudima (i muškarcima i ženama) se podudara sa gore navedenim..ustvari, ni ne razmišljam mnogo o njima..to je njihov način života i njihovo zadovoljstvo..valjda zadovoljstvo ili možda čak i neki psihički poremećaj..to je već diskutabilno..

  6. #21

    Odgovor: Zavodnice

    Ovde sam ocekivala potpuno drugu vrstu diskusije. Ja pod pojmom zavodnice ne podrazumevam promiskuitetnu zenu. Neznam odakle vam ta ideja uopste. Mozda i ja gresim, ali zavodnica je za mene zena koja ume da privuce muskarca, da ga zavede i osvoji, a to nemora da radi da bi svaki dan imala drugog partnera! I ne mora da bude promiskuitetna. Licno smatram da su to jako sposobne zene, koje cak i nemoraju da budu na prvi pogled i fizicki najatraktivnije. To je moje misljenje, nemojte me sad spaljivati na lomaci zbog toga!

  7. #22

    Odgovor: Zavodnice

    Promuskuitetne žene su poput istih takvih muškaraca.....potvrđuje se stalno,ali uvek samo sebi,jer nigde i nikada da se uveri da je najbolji bar nekoj ili nekom...

    Od prelepe i prezgodne žene ne možeš očekivati da bude i harizmatična uživo poput Severine...Obično rođene prelepe i zgodne tuđom više krivicom znaju da su to od rođenja i misle da je dovoljno što su tu da mi se diže...neeeee,prokletstvo lepih žena se to zove...Dovoljne same sebi ne znači ni blizu biti dobar i za druge...Izmislio je narod naš pojam JEBOZOVNA,najprostije i najbukvalnije napisano,ali najistinitije...što znači baš to što znači...kao mene kada pogledaš u oči i uhvatiš sebe da ti pada na pamet samo sex,a ne znaš zašto...

    Jebozovna usput ne mora da privlači pažnju izgledom uopšte...

    I da...zavodnice mogu biti po meni one koje niko ne sme ni da startuje i one koje ne može svako da ima...a svi bi poželeli

    Zavedi me razvedi me...

  8. #23

    Odgovor: Zavodnice

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Promuskuitetne žene su poput istih takvih muškaraca.....potvrđuje se stalno,ali uvek samo sebi,jer nigde i nikada da se uveri da je najbolji bar nekoj ili nekom...

    Od prelepe i prezgodne žene ne možeš očekivati da bude i harizmatična uživo poput Severine...Obično rođene prelepe i zgodne tuđom više krivicom znaju da su to od rođenja i misle da je dovoljno što su tu da mi se diže...neeeee,prokletstvo lepih žena se to zove...Dovoljne same sebi ne znači ni blizu biti dobar i za druge...Izmislio je narod naš pojam JEBOZOVNA,najprostije i najbukvalnije napisano,ali najistinitije...što znači baš to što znači...kao mene kada pogledaš u oči i uhvatiš sebe da ti pada na pamet samo sex,a ne znaš zašto...

    Jebozovna usput ne mora da privlači pažnju izgledom uopšte...

    I da...zavodnice mogu biti po meni one koje niko ne sme ni da startuje i one koje ne može svako da ima...a svi bi poželeli

    Zavedi me razvedi me...


    Potpuno se slazem

  9. #24

    Odgovor: Zavodnice

    Citat minnie kaže: Pogledaj poruku


    Potpuno se slazem
    U čemu (s)lažeš... u zovu divljine koji ti nisi nazvala pravim imenom,pa morao ja da ispadnem opet vulgarniji od proseka ovdašnjeg...

    I ne klanjaj se i ne kleči...nismo u džamiji...

  10. #25

    Odgovor: Zavodnice

    Zavodnica ce osvojiti umom ostajuci misteriozna, jer njena moc i jeste upravo u tome. Ta doza tajanstvenosti, ne otkrivanja svih "karata" daje zavodnici jos vecu samouverenost da zavede, zanese, opcini.
    neunistiva zlojebaba!

  11. #26

    Odgovor: Zavodnice

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Zavodnica ce osvojiti umom ostajuci misteriozna, jer njena moc i jeste upravo u tome. Ta doza tajanstvenosti, ne otkrivanja svih "karata" daje zavodnici jos vecu samouverenost da zavede, zanese, opcini.


    Umro bih ne bih spoznao tajnu...Hvala koleginice...

  12. #27

    Odgovor: Zavodnice

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Zavodnica ce osvojiti umom ostajuci misteriozna, jer njena moc i jeste upravo u tome. Ta doza tajanstvenosti, ne otkrivanja svih "karata" daje zavodnici jos vecu samouverenost da zavede, zanese, opcini.

    kako čoveku ponekad fale prave reči da kaže šta misli..ali je divno kad postoji neko ko to zna da kaže na pravi način..

    hvala, Zoe!
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Zavodnice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I šta se sada dešava? Dame koje su gotovo listom napadale te "nedozrele", "nesigurne", "sebične" itd. muške skotove , na jednom su pune razumevanja i simpatija za žene sa suštinski identičnim manirima koje poseduju švaleri. Odjednom se slamanje srca suprotmom polu zove umetnost, šarm, urođeni kvaliteti, talenat, nauka, diskretno (valjda da ne vidi partner) skretanje pažnje na svoje čari, svoju lepotu i fizičku privlačnost, one su nešto drugo itd.
    Vidiš, ja nikad ne bih povukla paralelu između zavodnice i švalera, pa stoga se i ne čudim ovom što ti apostrofiraš kao različiti aršini pripadnica lepšeg pola.
    Zavođenje jeste umetnost, baš kao i udvaranje. Pravo zavođenje ne odiše nikad prostaklukom, na površinu istiskuje najlepše strane ženstvenosti. I jednako kako ženama prijaju udvaranja, muškarci vole da budu predmet zavođenja. To sve nužno ne rezultira šaputanjima na jastuku i ne znači nužno promiskuitet.
    Ali u svakom slučaju, zanimljivi aršini postavljača teme. Muškaraca ima švalera i udvarača, a žene ćemo sve strpati u isti koš: zavodnice.
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Meni je sve ovo neobično simpatično i baš me veseli, posebno i zbog toga, jer je više nego očito da se u formiranju svojih stavova uglavnom baziramo na svojim projekcijama i predstavama nekih pojava i događaja, tako da za iste ili slične pojave i nemamo baš iste ili slične aršine.
    Sa ovim bih se složila.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #29

    Odgovor: Zavodnice

    Volim da zavodim... Ali moj način zavođenja je kroz komunikaciju, isključivo!
    Dzabe duge noge, dzabe velike sise, puna usta, duga kosa...
    Znači kad me zainteresuje neki dasa, neću se prvom prilikom skinuti kako bi u prvom planu bilo moje telo i da mi onda celo veče bulji u sise, ni ne slušajući šta pričam... Ne, ne... Sve u svoje vreme I to ako zasluži! A to se retko dešava...

    Ne kažem da ne treba istaći ono najbolje na sebi... Naravno, ako imaš šta da pokažeš, pokaži! Ali u granicama normale i pristojnosti (a danas retko ko ima tu granicu...)

    Dakle, kad zavodim, zavodim pameću, ne dupetom i sisama... Izgled mi je samo dodatni plusić
    A kad zavedem, drugi me ne zanimaju...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •