Teorija evolucije ili kreacionizma - Strana 8
Strana 8 od 26 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 378
  1. #106

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Citao sam samo deo i pocela je da me hvata muka od ``marksisticno-Leninistickog`` tipa lazne propagande...
    Pošto si pročitao samo deo, javi se kad' pročitaš sve po redu, a ne naglavačke i polovično . . .




    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Trebalo ti je dugo vremena da se pripremis ser_gogsy

    Da se pripremim?
    hmm...

    Ja sam prijatelju spreman od rodjenja ....

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Tu sam te cekao!
    Kojim slucajem sa i ja gledao manipulativnu TV emisiju, iz koje sad citiras tekst........Prica o uranu je nerazumljiva, nekompletna, te potpuno neupotrebljiva. Pitanje je samo zasto se toliko detaljise u jednoj TV emisiji, osim kada nije namera obicna propaganda?
    Kakvu emisiju?

    Citat je direktno iz Džentrijeve knjige!
    Ajde bar pročitaj pa komentariši, jer sve ostalo postaje smešno i nije vredno odgovora.....

  2. #107

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pošto si pročitao samo deo, javi se kad' pročitaš sve po redu, a ne naglavačke i polovično . . .







    Da se pripremim?
    hmm...

    Ja sam prijatelju spreman od rodjenja ....



    Kakvu emisiju?

    Citat je direktno iz Džentrijeve knjige!
    Ajde bar pročitaj pa komentariši, jer sve ostalo postaje smešno i nije vredno odgovora.....
    ne znam ko je Dzentri, trebalo bi?
    Nego, data manipulativna TV emisija se bavi nekim radioaktivnim krugovima, a pri tome spominje desavanje potopa, koji je istrebio ``pretpotopne`` zivotinje i time zeli pokazati da su fosili ustvari ostaci zivotinja stvoreni kreacijom. Interesantno je da teorija manipulise naucnim cinjenicama, a tvrdi da je voda poptrebna za potop ustvari nalazio u kori zemlje (zemlja nalik sundjeru), odakle je odjednom bilo istisnuto, i time je izazvan potop. Meni je to prilicno cudan model kreiranja sveta, ali neka bude.
    Medjutim, ako je to sustina teorije, onda se treba u dokazu baviti time a ne dokazivajuci starost nekih sedimenata. Kako se ta voda oslobodila, kuda je nestala? Ovo sve mi lici na emisije o madjionicarima: ``gledajte moju ruku, ne varam``!
    Kakvi crni radioaktivni krugovi, odakle je voda i gde je nestala?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #108

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ne znam ko je Dzentri, trebalo bi?
    Nego, data manipulativna TV emisija se bavi nekim radioaktivnim krugovima,
    Pa trebalo bi da saznaš....jer tada bi znao da se tamo "neki radioaktivni krugovi" nazivaju Polonijumovi prstenovi......itd.....itd.......


    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Interesantno je da teorija manipulise naucnim cinjenicama, a tvrdi da je voda poptrebna za potop ustvari nalazio u kori zemlje (zemlja nalik sundjeru), odakle je odjednom bilo istisnuto, i time je izazvan potop. Meni je to prilicno cudan model kreiranja sveta, ali neka bude.
    ( 1 Mojsijeva - glava 1 ) :


    1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.

    2. A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.

    6. Potom reče Bog: Neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.

    7. I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.


    Treba li još nešto dodati?

  4. #109

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    ( 1 Mojsijeva - glava 1 ) :


    1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.

    2. A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.

    6. Potom reče Bog: Neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.

    7. I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.


    Treba li još nešto dodati?
    Ma otkud.
    Samo onda odnekud bi logika, pa malo pomuti priču...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #110

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Izabela, ti pravo s neba pa u rebra

    Koja logika?

    Ova naša, s 12% iskorišćenosti sive moždane mase?

    ....KHmm

    Mal se ne zagrcnuh.....

    Logika kojom se rukovode evoluzionisti je ravna Mandrakovim iluzijama/trikovima i Diznijevim bajkama......
    Neko ko nema odgovor na pitanje--> Kako je nastao život? -- a bavi se proučavanjem istog, može svoju logiku da pošalje pravo u ...... recycle bin ......

  6. #111

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Izabela, ti pravo s neba pa u rebra

    Koja logika?

    Ova naša, s 12% iskorišćenosti sive moždane mase?

    ....KHmm

    Mal se ne zagrcnuh.....

    Logika kojom se rukovode evoluzionisti je ravna Mandrakovim iluzijama/trikovima i Diznijevim bajkama......
    Neko ko nema odgovor na pitanje--> Kako je nastao život? -- a bavi se proučavanjem istog, može svoju logiku da pošalje pravo u ...... recycle bin ......
    Aha, mi žene smo posebno naklonjene rebrima, znaš ono od rebra nastale i to...
    Ali sad mi žao ako sam te zagrcnula, hoćeš malo po leđima da te...?
    A koji procenat sive moždane mase je iskoristio Džentri dok je pisao ovo što ti nama citiraš? Onaj funkcionalni, naravno, samo usmeren ka ovaploćavanju bajke u nešto konkretnije, o čemu se može diskutovati...
    A i u pravu si, šta će nam logika?
    Ona kvari bajke, posebno onu u koji ljudi očajnički žele da veruju.
    Veruj mi da bi želela i ja da poverujem u nju, ali, ali, ali...

    "1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.

    2. A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.

    6. Potom reče Bog: Neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.

    7. I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako..."

    I pored najbolje volje, s ove tačke gledišta, teško mi je da gradim priču dalje, a da to ne zovem bajkom...
    Vrag odneo šnalu...

  7. #112

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Aha, mi žene smo posebno naklonjene rebrima, znaš ono od rebra nastale i to...
    Ali sad mi žao ako sam te zagrcnula, hoćeš malo po leđima da te...?
    Naklonjene rebrima, al' u pasulju

    I može malo po ledjima.....ali s neku motku, pa da se opametim više ...hehe


    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    A koji procenat sive moždane mase je iskoristio Džentri dok je pisao ovo što ti nama citiraš?
    Džentri je bio evolucionista koji je shvatio da logika kojom oni sklapaju kockice, kada je u pitanju poreklo i starost zemlje, nema nikakvu osnovu i da činjenično stanje na terenu pokazuje i dokazuje nešto sasvim suprotno!
    Polonijumovi prstenovi, koji se raspadaju za oko 3min. , ne mogu se nalaziti u granitnim stenama ako se ta stena nije formirala/stvrdnula skoro trenutno, a ne milijarde godina!

    Kojom logikom, i do kakvog odgovora bi ti došla na onom primeru sa šumećom tabletom vitamina C koju stavimo u flašu sa vodom, pa posle 2min. nadjemo zaledjenu vodu a u ledu mehurovi polurazgradjenog vitamina C ?

    Logičkim razmišljanjem došla bi do zaključka da verovatno postoji neki super zamrzivač, koji je uspeo da zamrzne 2 litre vode za manje od minuta!! Jer kako bi inače mogao da uhvati mehurove vitamina C, kad' se oni razgrade za oko minut ? jel

    Ali evolucionisti će logičkim razmišljanjem reći--> "ma mora da se u tom vitaminu C nalazio još neki vitamin, pa se on ustvari raspada danima dok ne dodje u stanje da se mož popit....sve u svemu to je jedna mala misterija, koju ćemo mi uskoro u budučnosti rešiti"

    Pravac bre u recycle bin, bre !

  8. #113

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Naklonjene rebrima, al' u pasulju

    I može malo po ledjima.....ali s neku motku, pa da se opametim više ...hehe




    Džentri je bio evolucionista koji je shvatio da logika kojom oni sklapaju kockice, kada je u pitanju poreklo i starost zemlje, nema nikakvu osnovu i da činjenično stanje na terenu pokazuje i dokazuje nešto sasvim suprotno!
    Polonijumovi prstenovi, koji se raspadaju za oko 3min. , ne mogu se nalaziti u granitnim stenama ako se ta stena nije formirala/stvrdnula skoro trenutno, a ne milijarde godina!

    Kojom logikom, i do kakvog odgovora bi ti došla na onom primeru sa šumećom tabletom vitamina C koju stavimo u flašu sa vodom, pa posle 2min. nadjemo zaledjenu vodu a u ledu mehurovi polurazgradjenog vitamina C ?

    Logičkim razmišljanjem došla bi do zaključka da verovatno postoji neki super zamrzivač, koji je uspeo da zamrzne 2 litre vode za manje od minuta!! Jer kako bi inače mogao da uhvati mehurove vitamina C, kad' se oni razgrade za oko minut ? jel

    Ali evolucionisti će logičkim razmišljanjem reći--> "ma mora da se u tom vitaminu C nalazio još neki vitamin, pa se on ustvari raspada danima dok ne dodje u stanje da se mož popit....sve u svemu to je jedna mala misterija, koju ćemo mi uskoro u budučnosti rešiti"

    Pravac bre u recycle bin, bre !
    Ta, neću ja tebe motkom, jerbo ćeš ti posle mene gađati hlebom ili nečim sličnim...

    Ok, uzmimo da su Džentrijeve sive ćelije uradile bolji posao, da je stvarno trenutno stvrdnuto to što je stvrdnuto, pa šta onda?
    To samo može da dokazuje da naučnicima promiče neki važan detalj koji uopšte ne mora biti s onog sveta. Pa nismo mi na kraju priče, i sutra je dan, mućkaće naučnici glavom i otkriti još mnogo toga do sada neotkrivenog. Bar ne spaljuju nikog na lomači ko tvrdi suprotno, kao što su crkveni poklonici pekli one kojima je svet bio okrugao dok je njima bio ravan. Ok, davno je to bilo, bilo pa prošlo. Shvatili su da je okrugao na osnovu naučnih saznanja. Tako će možda proći još neko vreme da nauka nešto otkrije, a da se religiozni sa tim slože. Možda neki Džentri otkrije upravo tu kariku koja nedostaje, pa da nadalje svi živimo srećni u zdravlju i logici, da prestanemo da očekujemo od neba da nas vodi i rešava nam probleme, da poverujemo u svoje sposobnosti da umemo živeti sami sa sobom, a u saradnji sa prirodom koju ćemo i nadalje otkrivati.
    Vrag odneo šnalu...

  9. #114

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ta, neću ja tebe motkom, jerbo ćeš ti posle mene gađati hlebom ili nečim sličnim...
    Palačinke su mi pri ruci, paaa.......



    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Pa nismo mi na kraju priče, i sutra je dan, mućkaće naučnici glavom i otkriti još mnogo toga do sada neotkrivenog.
    Upravo tako, dabome, jašta.....Samo što se svako naredno otkriće drastično kosi sa njihovim konceptom ! A otkriva Stvoritelja!
    Nego, pustimo vreme da pokaže......Tek će čuda da se dese, naročito u Cernu i velikom eksperimentu nazvanom "veliki prasak" , ima da pršti na sve strane .......

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Bar ne spaljuju nikog na lomači ko tvrdi suprotno, kao što su crkveni poklonici pekli one kojima je svet bio okrugao dok je njima bio ravan
    Da, ne spaljuju. . . . samo što je gospon Džentriju zabranjen pristup na svim velikim univerzitetima i korišćenje arhive, pa uskraćene finansije za dalja istraživanja, blaćeno i ispljuvano do juče toliko hvaljeno i u naučnim krugovima cenjeno ime.....i to samo zbog toga što je izneo koncept stvaranja, a ne evolucije . . . .da, stvarno nije spaljen na lomači.....nego je spržen brenerom, ipak smo mi u 21 veku, jel

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    da poverujemo u svoje sposobnosti da umemo živeti sami sa sobom, a u saradnji sa prirodom koju ćemo i nadalje otkrivati.
    . . . .u saradnji sa prirodom koju ćemo i nadalje tako zdušno uništavati, satirati i istrebljivati. . . .

    Srećno nam bilo, nama i našoj deci......


  10. #115

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Upravo tako, dabome, jašta.....Samo što se svako naredno otkriće drastično kosi sa njihovim konceptom ! A otkriva Stvoritelja!
    Nego, pustimo vreme da pokaže......Tek će čuda da se dese, naročito u Cernu i velikom eksperimentu nazvanom "veliki prasak" , ima da pršti na sve strane .......
    Ser, pa vi sta unapredjeni u proroka ?
    sve cestitke...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  11. #116

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Palačinke su mi pri ruci, paaa.......





    Upravo tako, dabome, jašta.....Samo što se svako naredno otkriće drastično kosi sa njihovim konceptom ! A otkriva Stvoritelja!
    Nego, pustimo vreme da pokaže......Tek će čuda da se dese, naročito u Cernu i velikom eksperimentu nazvanom "veliki prasak" , ima da pršti na sve strane .......



    Da, ne spaljuju. . . . samo što je gospon Džentriju zabranjen pristup na svim velikim univerzitetima i korišćenje arhive, pa uskraćene finansije za dalja istraživanja, blaćeno i ispljuvano do juče toliko hvaljeno i u naučnim krugovima cenjeno ime.....i to samo zbog toga što je izneo koncept stvaranja, a ne evolucije . . . .da, stvarno nije spaljen na lomači.....nego je spržen brenerom, ipak smo mi u 21 veku, jel



    . . . .u saradnji sa prirodom koju ćemo i nadalje tako zdušno uništavati, satirati i istrebljivati. . . .

    Srećno nam bilo, nama i našoj deci......

    Nije to brener, to su dokazi kojima je njegova teorija opovrgnuta.

    Ako želiš, mogu postaviti tekst koji to dokazuje, mada sam sigurna da se ti već unapred ne slažeš s njim.


    No, nisam ja neki parametar, pošto volim koliko naučne, toliko i zanimljive književne teorije o životu, postanku sveta i sl. Npr, jedan duhoviti književnik, Džulijan Barns je dao objašnjenje da su neke vrste nestale zato što ih je na Barci pojeo Noje sa svojom porodicom. Izedoše jednoroga... I u Bibliji ima mnogo toga inspirativnog, maštovitog i duhovitog. Svakako je vredi čitati...
    Ovu prepisku doživljavam kao ćaskanje, znajući da iz njega možemo izaći samo kao obavešteniji o onome što misle obe strane, što samo po sebi nije loše, jer je sumnja svakako podsticajna. Zbog nje znanje ide napred, ona je motiv da se istražuje, svakako dalje od samo jedne knjige, pa bila ona i Biblija.
    Džentrijevi pokušaji isto to dokazuju. On je pokušao da se odmakne od samog verovanja u postanak i pokušao da ga empirijski dokaže. To što nije uspeo, nije toliko ni važno. Važnije je da su zbog njegove teze naučnici bili motivisani na proveru, pa otkrili da "polonijumske aure mogu nastati u okviru granita koji je stvoren hlađenjem obične lave, i to relativno skoro u geološkoj istoriji, znatno nakon nastanka života."

    Zar ne bi bio greh baciti palačinku?
    Vrag odneo šnalu...

  12. #117

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Nije to brener, to su dokazi kojima je njegova teorija opovrgnuta.
    Dokaz kojim je Dzentri opovrgnut glasi --> "mala misterija" .... koja do dan danas osta misterija......

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    . Npr, jedan duhoviti književnik, Džulijan Barns je dao objašnjenje da su neke vrste nestale zato što ih je na Barci pojeo Noje sa svojom porodicom. Izedoše jednoroga...
    A Aristotel je bio još duhovitiji, on je videći da živa bića izlaze iz bara i mulja zaključio da tamo i nastaju Potom se pojavio Toma Akvinski koji je "pokrstio" Aristotela, a samim tim "pokrstio" i njegovu filozofiju.
    Da da, u to vreme se verovalo da u prirodi postoji životna sila "vis vitalis" koja je potrebna da oživi neku stvar. Dakle, neka hranjiva podloga služi kao supstrat, a "vis vitalis" deluje na tu podlogu i oživljava ga, te tako nastaju raznorodna živa bića.......Postojali su čak i recepti kako proizvesti muve, zolje.....a verovalo se da miševi nastaju od prljavog rublja, lavovi od pustinjskog kamenja itd itd. . . .hehe.....

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Važnije je da su zbog njegove teze naučnici bili motivisani na proveru, pa otkrili da "polonijumske aure mogu nastati u okviru granita koji je stvoren hlađenjem obične lave, i to relativno skoro u geološkoj istoriji, znatno nakon nastanka života."
    ?

    Granit nije okamenjena lava!
    A Dzentrijevi nalazi nisu u "okamenjenoj lavi" nego u granitu!

    Postoje naslage granita koji u sebi sadrže umetke nekih sedimentnih stena, ali to se desilo u periodu nakon Potopa kada su formirani planinski venci i kada je izdizanjem granita (koji cini osnovu kontinenata) doslo do probijanja kroz nataložene sedimentne stene Potopa.

    Po evolucionistima granit je nastao tako što se užarena lava polako ohladila, a onda se za milijardu godina stvrdnula i postala granit. Kao i u svim drugim slučajevima, oni za to nemaju ni jedan jedini dokaz nego opravdanje za svoje fantazije traže u “milijardama godina”......

    Osim problema granita i polonijuma-218 koji ima vreme poluraspada samo 3 minute, u uglju su pronađeni oreoli polonijuma-210, čije je vreme poluraspada od 140 dana. Pronalazak tih oreola u uglju nedvosmisleno dokazuje da je ugalj nastao za maksimalno par meseci, a ne tokom dugih vremenskih perioda. Dakle, nije samo granit problem, evolucionisti se na svakom koraku susreću sa neoborivim dokazima da je njihova hopoteza nemoguća......

    Za informisanje-->

    Evidence for Earth's Instant Creation - Polonium Halos in Granite and Coal - Earth Science Associates

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Zar ne bi bio greh baciti palačinku?
    Koliko me pamćenje služi, ovde se ne radi o bacanju nego o razmeni dobara, po principu ti mene 'lebom, ja tebe palačinkama, a sve u cilju rešavanja problema gladi u svetu.....

  13. #118

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Dokaz kojim je Dzentri opovrgnut glasi --> "mala misterija" .... koja do dan danas osta misterija......



    A Aristotel je bio još duhovitiji, on je videći da živa bića izlaze iz bara i mulja zaključio da tamo i nastaju Potom se pojavio Toma Akvinski koji je "pokrstio" Aristotela, a samim tim "pokrstio" i njegovu filozofiju.
    Da da, u to vreme se verovalo da u prirodi postoji životna sila "vis vitalis" koja je potrebna da oživi neku stvar. Dakle, neka hranjiva podloga služi kao supstrat, a "vis vitalis" deluje na tu podlogu i oživljava ga, te tako nastaju raznorodna živa bića.......Postojali su čak i recepti kako proizvesti muve, zolje.....a verovalo se da miševi nastaju od prljavog rublja, lavovi od pustinjskog kamenja itd itd. . . .hehe.....



    ?

    Granit nije okamenjena lava!
    A Dzentrijevi nalazi nisu u "okamenjenoj lavi" nego u granitu!

    Postoje naslage granita koji u sebi sadrže umetke nekih sedimentnih stena, ali to se desilo u periodu nakon Potopa kada su formirani planinski venci i kada je izdizanjem granita (koji cini osnovu kontinenata) doslo do probijanja kroz nataložene sedimentne stene Potopa.

    Po evolucionistima granit je nastao tako što se užarena lava polako ohladila, a onda se za milijardu godina stvrdnula i postala granit. Kao i u svim drugim slučajevima, oni za to nemaju ni jedan jedini dokaz nego opravdanje za svoje fantazije traže u milijardama godina......

    Osim problema granita i polonijuma-218 koji ima vreme poluraspada samo 3 minute, u uglju su pronađeni oreoli polonijuma-210, čije je vreme poluraspada od 140 dana. Pronalazak tih oreola u uglju nedvosmisleno dokazuje da je ugalj nastao za maksimalno par meseci, a ne tokom dugih vremenskih perioda. Dakle, nije samo granit problem, evolucionisti se na svakom koraku susreću sa neoborivim dokazima da je njihova hopoteza nemoguća......

    Za informisanje-->

    Evidence for Earth's Instant Creation - Polonium Halos in Granite and Coal - Earth Science Associates



    Koliko me pamćenje služi, ovde se ne radi o bacanju nego o razmeni dobara, po principu ti mene 'lebom, ja tebe palačinkama, a sve u cilju rešavanja problema gladi u svetu.....
    Evo ja ću tebi postaviti tekstić koji tvrdi suprotno, pa se zanimaj, ako želiš... Laik sam, pa ne bih da se upuštam u prepričavanje pročitanog na netu...

    "Nekoliko geologa je proverilo Džentrijeve nalaze i našlo je da je situacija znatno drugačija od one koju je Džentri predložio. Naime, polonijumske aure se mogu naći samo i jedino u oblastima u kojima okolne stene sadrže značajne količine uranijuma. U tim stenama se, istovremeno, nikada ne nalaze nikakvi tragovi lanca raspada torijuma, koga u Zemljinoj kori ima pet puta više nego uranijuma, ali koji formira jedinjenja nerastvorljiva u vodi. Polonijumske aure se takođe mogu naći u nekoliko vrsta kamena iz različitih izvora, uključujući i nevulkanske izvore; drugim rečima, postojanje aura nije određeno vrstom kamena, već njegovim geografskim položajem. Konačno, polonijumske aure se nikada ne pojavljuju u stenama koje nisu bile izložene vodi.
    Ukupni zaključak geologa je da se uzrok polonijumskih aura nalazi u rastvorenom uranijumu. Kada se uranijum rastvoren u vodi raspadne do polonijuma, nerastvorljive soli polonijuma formiraju granule koje onda služe kao izvori za polonijumske aure. Neraspadnuti uranijum ostaje u rastvoru, tako da se ne može detektovati analizom sastava stena neposredno oko same aure.
    Mada Džentri do današnjeg dana odbija da prihvati ove nalaze, njegovoj teoriji je konačni udarac zadalo otkriće polonijumskih aura u mladim granitnim stenama. Naime, nađene su stene koje su sadržale u sebi fragmente sedimentnih stena, sa tragovima mikrofosila. Drugim rečima, lava je smrvila i prekrila sedimentnu stenu sa mikrofosilima, i komadi te stene su ostali zarobljeni unutar lave. Lava se zatim ohladila, i postala granit, ali komadi sedimentnih stena su ostali kao inkluzije u okviru tog granita. Pošto u ovom granitu nalazimo polonijumske aure, znamo da polonijumske aure mogu nastati u okviru granita koji je stvoren hlađenjem obične lave, i to relativno skoro u geološkoj istoriji, znatno nakon nastanka života."

    Kreacionizam i Starost Zemlje

    Zar nije "Ko tebe kamenom, ti njega hlebom"? I zar se tu ne radi o gađanju?
    Miroljubiva razmena mi se sviđa...
    Vrag odneo šnalu...

  14. #119

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku

    "Nekoliko geologa je proverilo Džentrijeve nalaze i našlo je da je situacija znatno drugačija od one koju je Džentri predložio. . . .

    Nekoliko geologa?

    Koji su to "nekoliko geologa" ?
    Hoću ime, prezime i referencu naučnog rada koji to objavljuje.....u suprotnom taj mali tekstić je ravan Spilbergovom scenariju za SciFi filmove !

    Džentrijevi dokazi se baziraju na ozbiljnom i dugogodišnjem naučnom istraživanju, pod punim imenom i prezimenom.

    Ako pažljivo pročitaš taj tekstić, pa ponovo Džentija, shvatićeš o kakvim nebulozama se tu radi

    ". . . .Konačno, polonijumske aure se nikada ne pojavljuju u stenama koje nisu bile izložene vodi. . . nađene su stene koje su sadržale u sebi fragmente sedimentnih stena, sa tragovima mikrofosila. . . ." Kaže tekstić.

    A Džentri pronašao aure u granitu širom sveta !

    Da li to evolucionisti nesvesno prihvataju koncept globalnog potopa opisanog u Bibliji?


    Uzalud neki naučnici govore protiv Boga, jer njihova nauka govori za Boga! Svi mi, svesno ili nesvesno, hteli ili ne, služimo Bogu. Naše pokoljenje, zato što je naučnije, ne stoji dalje od Boga nego li Sirahovo, već bliže, i to bliže utoliko ukoliko je naučnije! Svaki korak napred u nauci, korak je bliže Bogu.
    Kada bi jedan ateist iz vremena pre dinastije egipatskih faraona pročitao jedan udžbenik hemije iz XX veka, on bi poverovao u Boga!
    Tako je današnja hemija ubedljiva teologija, i tako superiorna sveštenim teologijama faraonskog vremena!
    Ko zna koliko bi naših savremenika - ateista poverovalo u Boga kada bi bili u mogučnosti da pročitaju jedan udžbenik hemije iz XXX veka ?


    Naravno, ova imena mnogima/vecini nece znaciti nista, bas nista, ali je zanimljivo kako se koriste mnoga naucna dela od nekih naucnika, a previdja se da su oni bili duboko religiozni. Znaci, bili su budale? Negde sam citao da su 9 od 10 naucnika bili religiozni i da su verovali u stvaranje. Eto, a mi danas mislimo da je to 'bezveze', zato sto je takva politika prema stvaranju? Zato sto smo pod uticajima 'miliona' godina, bez ikakvih dokaza o tim godinama? Smesno.. . ..

    Galileo Galilei (1564–1642) (WOH) Physics, Astronomy (see also The Galileo ‘twist’ and The Galileo affair: history or heroic hagiography?
    Johann Kepler (1571–1630) (WOH) Scientific astronomy
    Athanasius Kircher (1601–1680) Inventor
    John Wilkins (1614–1672)
    Walter Charleton (1619–1707) President of the Royal College of Physicians
    Blaise Pascal (biography page) and article from Creation magazine (1623–1662) Hydrostatics; Barometer
    Sir William Petty (1623 –1687) Statistics; Scientific economics
    Robert Boyle (1627–1691) (WOH) Chemistry; Gas dynamics
    John Ray (1627–1705) Natural history
    Isaac Barrow (1630–1677) Professor of Mathematics
    Nicolas Steno (1631–1686 ) Stratigraphy
    Thomas Burnet (1635–1715) Geology
    Increase Mather (1639–1723 ) Astronomy
    Nehemiah Grew (1641–1712) Medical Doctor, Botany
    Isaac Newton (1642–1727) (WOH) Dynamics; Calculus; Gravitation law; Reflecting telescope; Spectrum of light (wrote more about the Bible than science, and emphatically affirmed a Creator. Some have accused him of Arianism, but it’s likely he held to a heterodox form of the Trinity—See Pfizenmaier, T.C., Was Isaac Newton an Arian? Journal of the History of Ideas 68(1):57–80, 1997)
    Gottfried Wilhelm Leibnitz (1646–1716 ) Mathematician
    John Flamsteed (1646–1719 ) Greenwich Observatory Founder; Astronomy
    William Derham (1657–1735) Ecology
    Cotton Mather (1662–1727) Physician
    John Harris (1666–1719 ) Mathematician
    John Woodward (1665–1728 ) Paleontology
    William Whiston (1667–1752) Physics, Geology
    John Hutchinson (1674–1737) Paleontology
    Johathan Edwards (1703–1758 ) Physics, Meteorology
    Carolus Linneaus (1707–1778 ) Taxonomy; Biological classification system
    Jean Deluc (1727–1817) Geology
    Richard Kirwan (1733–1812) Mineralogy
    William Herschel (1738–1822) Galactic astronomy; Uranus (probably believed in an old-earth)
    James Parkinson (1755–1824) Physician (old-earth compromiser*)
    John Dalton (1766–1844) Atomic theory; Gas law
    John Kidd, M.D. (1775–1851) Chemical synthetics (old-earth compromiser*)

    The 19th Century Scriptural Geologists, by Dr. Terry Mortenson
    Timothy Dwight (1752–1817) Educator
    William Kirby (1759–1850) Entomologist
    Jedidiah Morse (1761–1826) Geographer
    Benjamin Barton (1766–1815) Botanist; Zoologist
    John Dalton (1766–1844) Father of the Modern Atomic Theory; Chemistry
    Georges Cuvier (1769–1832) Comparative anatomy, paleontology (old-earth compromiser*)
    Samuel Miller (1770–1840) Clergy
    Charles Bell (1774–1842) Anatomist
    John Kidd (1775–1851) Chemistry
    Humphrey Davy (1778–1829) Thermokinetics; Safety lamp
    Benjamin Silliman (1779–1864) Mineralogist (old-earth compromiser*)
    Peter Mark Roget (1779–1869) Physician; Physiologist
    Thomas Chalmers (1780–1847) Professor (old-earth compromiser*)
    David Brewster (1781–1868 ) Optical mineralogy, Kaleidoscope (probably believed in an old-earth)
    William Buckland (1784–1856) Geologist (old-earth compromiser*)
    William Prout (1785–1850) Food chemistry (probably believed in an old-earth)
    Adam Sedgwick (1785–1873) Geology (old-earth compromiser*)
    Michael Faraday (1791–1867) (WOH) Electro magnetics; Field theory, Generator
    Samuel F.B. Morse (1791–1872) Telegraph
    John Herschel (1792–1871) Astronomy (old-earth compromiser*)
    Edward Hitchcock (1793–1864) Geology (old-earth compromiser*)
    William Whewell (1794–1866) Anemometer (old-earth compromiser*)
    Joseph Henry (1797–1878 ) Electric motor; Galvanometer
    Just After Darwin
    Richard Owen (1804–1892) Zoology; Paleontology (old-earth compromiser*)
    Matthew Maury (1806–1873) Oceanography, Hydrography (probably believed in an old-earth*)
    Louis Agassiz (1807–1873) Glaciology, Ichthyology (old-earth compromiser, polygenist*)
    Henry Rogers (1808–1866) Geology
    James Glaisher (1809–1903) Meteorology
    Philip H. Gosse (1810–1888 ) Ornithologist; Zoology
    Sir Henry Rawlinson (1810–1895) Archeologist
    James Simpson (1811–1870) Gynecology, Anesthesiology
    James Dana (1813–1895) Geology (old-earth compromiser*)
    Sir Joseph Henry Gilbert (1817–1901) Agricultural Chemist
    James Joule (1818–1889) Thermodynamics
    Thomas Anderson (1819–1874) Chemist
    Charles Piazzi Smyth (1819–1900) Astronomy
    George Stokes (1819–1903) Fluid Mechanics
    John William Dawson (1820–1899) Geology (probably believed in an old-earth*)
    Rudolph Virchow (1821–1902) Pathology
    Gregor Mendel (1822–1884) (WOH) Genetics
    Louis Pasteur (1822–1895) (WOH) Bacteriology, Biochemistry; Sterilization; Immunization
    Henri Fabre (1823–1915) Entomology of living insects
    William Thompson, Lord Kelvin (1824–1907) Energetics; Absolute temperatures; Atlantic cable (believed in an older earth than the Bible indicates, but far younger than the evolutionists wanted*)
    William Huggins (1824–1910) Astral spectrometry
    Bernhard Riemann (1826–1866) Non-Euclidean geometries
    Joseph Lister (1827–1912) Antiseptic surgery
    Balfour Stewart (1828–1887) Ionospheric electricity
    James Clerk Maxwell (1831–1879) (WOH) Electrodynamics; Statistical thermodynamics
    P.G. Tait (1831–1901) Vector analysis
    John Bell Pettigrew (1834–1908 ) Anatomist; Physiologist
    John Strutt, Lord Rayleigh (1842–1919) Similitude; Model Analysis; Inert Gases
    Sir William Abney (1843–1920) Astronomy
    Alexander MacAlister (1844–1919) Anatomy
    A.H. Sayce (1845–1933) Archeologist
    John Ambrose Fleming (1849–1945) Electronics; Electron tube; Thermionic valve
    The Modern Period
    Dr. Clifford Burdick, Geologist
    George Washington Carver (1864–1943) Inventor
    L. Merson Davies (1890–1960) Geology; Paleontology
    Douglas Dewar (1875–1957) Ornithologist
    Howard A. Kelly (1858–1943) Gynecology
    Paul Lemoine (1878–1940) Geology
    Dr. Frank Marsh, Biology
    Dr. John Mann, Agriculturist, biological control pioneer
    Edward H. Maunder (1851–1928 ) Astronomy
    William Mitchell Ramsay (1851–1939) Archeologist
    William Ramsay (1852–1916) Isotopic chemistry, Element transmutation
    Charles Stine (1882–1954) Organic Chemist
    Dr. Arthur Rendle-Short (1885–1955) Surgeon
    Sir Cecil P. G. Wakeley (1892–1979) Surgeon
    Dr. Larry Butler, Biochemist
    Prof. Verna Wright, Rheumatologist (deceased 1997)
    Arthur E. Wilder-Smith (1915–1995) Three science doctorates; a creation science pioneer
    Dr. Henry M. Morris (1918–2006), founder of the Institute for Creation Research.

  15. #120

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Ako pažljivo pročitaš taj tekstić, pa ponovo Džentija, shvatićeš o kakvim nebulozama se tu radi
    Meni je tekstić bio dovoljan, jer je samo još jedna mala potvrda onog što sam tvrdila i pre...



    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Uzalud neki naučnici govore protiv Boga, jer njihova nauka govori za Boga! Svi mi, svesno ili nesvesno, hteli ili ne, služimo Bogu. Naše pokoljenje, zato što je naučnije, ne stoji dalje od Boga nego li Sirahovo, već bliže, i to bliže utoliko ukoliko je naučnije! Svaki korak napred u nauci, korak je bliže Bogu.
    Kada bi jedan ateist iz vremena pre dinastije egipatskih faraona pročitao jedan udžbenik hemije iz XX veka, on bi poverovao u Boga!
    Tako je današnja hemija ubedljiva teologija, i tako superiorna sveštenim teologijama faraonskog vremena!
    Ko zna koliko bi naših savremenika - ateista poverovalo u Boga kada bi bili u mogučnosti da pročitaju jedan udžbenik hemije iz XXX veka ?


    Naravno, ova imena mnogima/vecini nece znaciti nista, bas nista, ali je zanimljivo kako se koriste mnoga naucna dela od nekih naucnika, a previdja se da su oni bili duboko religiozni. Znaci, bili su budale? Negde sam citao da su 9 od 10 naucnika bili religiozni i da su verovali u stvaranje. Eto, a mi danas mislimo da je to 'bezveze', zato sto je takva politika prema stvaranju? Zato sto smo pod uticajima 'miliona' godina, bez ikakvih dokaza o tim godinama? Smesno.. . ..

    Galileo Galilei (15641642) (WOH) Physics, Astronomy (see also The Galileo twist and The Galileo affair: history or heroic hagiography?
    Johann Kepler (15711630) (WOH) Scientific astronomy...
    Eto, Galilej je podržavao Kopernika (baš kao i nesrećni Bruno), s tim da njega vaši nisu pekli, ali su ga držali u najstrožijem pritvoru... Kopernika je podržavao i Kepler, samo što se on usput bavio i horoskopima, a koliko znam Crkva ne voli gledanje u zvezdice...
    To što je neko bio religiozan, ne dokazuje baš ništa, jedino to da su i vernici (što je strašno), bili spremni da nekog liše života zato što je kontrirao nekoj dogmi ili aktuelnoj tvrdnji, a dešavalo se kroz istoriju da je Crkva morala da prizna neke najočiglednije zablude i greške.
    Pa sad mi kaži, kako objašnjavaš onu "tamu nad bezdanom", bezobličnu i pustu zemlju, a kao voda svuda...? Šta je tu šta? Kako nije curilo? Šta su svodovi, od čega je sve to nastalo? Božjom voljom? Meni stvarno treba trud da to zamislim... Stvoreno sve to od božje misli, pa se materijalizovalo? I druge planete i zvezde je stvorio Bog? Čemu? Od čega?
    Moj postotak sivih ćelija očito nije dovoljan, ili jeste, ako uključim maštu i zamislim SF spektakl.
    I zašto Bog još uvek ne stvara? Uzeo, stvorio, pa uzeo milenijume da se odmara, a nama preporučio nedelju?
    Što se liste naučnika koji su voleli Boga, postoji još jedna lista na netu, samo što se radi o naučnicima ateistima. Poduža je... Ti mene spiskom, ja tebe spiskom... Lists of atheists - Wikipedia, the free encyclopedia
    Vrag odneo šnalu...

Strana 8 od 26 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 22.02.2019, 14:23
  2. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 21:50
  3. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 13:39
  4. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 21:16
  5. Nova teorija o tome kako su građene egipatske piramide
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 18:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •