Da li ste aktivni član neke stranke? - Strana 7
Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 164
  1. #91

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    niko nije porazio Glisu na demokratski...niko!

  2. #92

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Pripadnost nekoj stranci ne mora da znači ništa. Niti dobro, niti loše. Da je ovo neka normlna država možda bi pripadanje nekoj od srtranaka bio kompliment, jer bi to značilo da je ta osoba na neki način spremna da preuzme odgovornost i učešće u vođenju nekog od segmenata, ili nivoa države...

    Međutim, kod nas je to nekako ipako drugačije. Verujem da sa stanjem našeg parlamentarizma i ukupnim političkim životom ima sličnosti i u ostalim evropskim državama, posebno u onima koje su do nedavno bile socijalističke, ali i da ima razlika, i to suštinskih, u onim državama koje nisu imale priliku da osete diktaturu proleterijata. Ovom ne mislim da pljujem socijalizam, veće je činjenica da je on poražen, bar u ovom istorijskom trenutku i u obliku u kojem je postojao i zato bi bilo bolje da se uopšte nije ni pojavljivao...

    Ali, da se vratim pripadnosti nekoj od partija na ovim prostorima. Razlozi za ulazak u stranku su različiti. Mislim da u značajnom stepenu preovlađuju oni pragmatični. Srećni su ljudi koji su u "svojoj" partiji. Dakle, onoj za koju, da kažem, navijaju i u koju veruju. Teško se ko oda nas na ovom furumu, bar tako procenjujem, može pohvaliti, u sprovođenju svojih (legitimnih, običnih, pa i svakodnevnih) interesa, potpunom nezavisnošći i mogućnošću da ignoriše konstelaciju političke moći na nekom od nivoa ove države. Na žalost.

    Ko je za to kriv? Pa, mislim da tu niko nije nevin, ali i da su partije ipak odgovornije od nas pojedinaca. Iluzorno i nerealno je očekivati od pojedinaca da se organizuju u neku grupu kako bi zaštitili neke opšte interese. Od toga nema ništa i istorija je to nebrojano puta dokazala. To stanje duha jedinki u nekoj zajednici je, po meni, i suštinka slabosta koju vlastodršci i birokrate oduvek koriste u manupulaciji masama.

    Paritje nas kupuju, vrše pritiske na nas, utiču da se učlanjujemo u njih iako nam nije do toga... ma svačega tu ima. A, mi saučestvujemo u svemu tome i nadamo se da će jedno ipak biti bolje (i biće) i naivno verujemo da će se to samo od sebe srediti pravdajući se da i drugi čine isto to što i mi itd...

    Ja sam, hvala bogu, do sada imao, pre svega, sreće i nisam morao da se učlanim niti u jednu partiju (a vrbovale su me neke, čak je bilo tu i pritisaka), ali verujem da bih, kada bih ostao bez posla, ipak morao baciti obraz pod noge i učlaniti se u bilo koju partiju, ako bi od tog čina zavisila moja egzistencija. Na žalaost...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #93

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ako hoćeš da menjaš sistem, uđi u njega i menjaj ga iznutra.
    Ali ovo je pravi biSER.

    Samo malo da vidim dal' sam ja to dobro razumela:
    Znači ko je 'teo da menja Slobu ... mor'o je da "uđe" u SPS pa da menja iznutra.

    Jes !

    Samo ovde se više ne zna gde je Luđe i ko kome gde više "ulazi" ... slevaju se, prelevaju i prolevaju jedni u druge,



    ne znaš više ko je ko ... šta je šta ... ni ko je s'kim ???


    ----

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #94

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ali ovo je pravi biSER.

    Samo malo da vidim dal' sam ja to dobro razumela:
    Znači ko je 'teo da menja Slobu ... mor'o je da "uđe" u SPS pa da menja iznutra.

    Jes !

    Samo ovde se više ne zna gde je Luđe i ko kome gde više "ulazi" ... slevaju se, prelevaju i prolevaju jedni u druge,



    ne znaš više ko je ko ... šta je šta ... ni ko je s'kim ???


    ----


    1. Mislim da ti je Yossa jednom rekao da bi trebalo da konačno zaboraviš na Tita. Ja razumem da si najbolje godine proživela u vreme dok je on bio na vrhuncu moći, ali probaj barem da naslutiš mogućnost da se nešto promenilo od vremena crvenih partijskih knjižica i bespogovornog klimanja glavom;

    2. tvrdnje da su svi članovi bilo koje partije klimači glavom su isto toliko paušalne kao kad bih ja, na primer, rekao da su sve Nišlije seljačine;

    3. tvoja opsednutost pokojnim Slobom poprima zabrinjavajuće razmere;

    4. što se "bisera" tiče, probaću da pišem polako kako bi me ukapirala: ne moraš da se učlaniš u stranku da bi menjao nju, nego celokupno društvo. Sistem. Kroz nju. Konkretno, ne vidim ko bi brže od DS-a poveo Srbiju putem koji barem nagoveštava boljitak;

    5. od vas "neopredeljenih", ali koji znate najbolje kako biste vi to uradili, mi je definitivno mukica i

    6. ajde sad ti polako smišljaj šta bi pametno odgovorila, znam da ionako nemaš druga posla. Noć je pred tobom.

  5. #95

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    1. Mislim da ti je Yossa jednom rekao da bi trebalo da konačno zaboraviš na Tita. Ja razumem da si najbolje godine proživela u vreme dok je on bio na vrhuncu moći, ali probaj barem da naslutiš mogućnost da se nešto promenilo od vremena crvenih partijskih knjižica i bespogovornog klimanja glavom;

    2. tvrdnje da su svi članovi bilo koje partije klimači glavom su isto toliko paušalne kao kad bih ja, na primer, rekao da su sve Nišlije seljačine;

    3. tvoja opsednutost pokojnim Slobom poprima zabrinjavajuće razmere;

    4. što se "bisera" tiče, probaću da pišem polako kako bi me ukapirala: ne moraš da se učlaniš u stranku da bi menjao nju, nego celokupno društvo. Sistem. Kroz nju. Konkretno, ne vidim ko bi brže od DS-a poveo Srbiju putem koji barem nagoveštava boljitak;

    5. od vas "neopredeljenih", ali koji znate najbolje kako biste vi to uradili, mi je definitivno mukica i

    6. ajde sad ti polako smišljaj šta bi pametno odgovorila, znam da ionako nemaš druga posla. Noć je pred tobom.
    Šta imaM da smišljaM ...

    na ovo ništa (mnogo prič'o ništa ne rek'o) ... da mlatim vreme.

    Nemoj da me nasmejavaš ... ovo je ozbiljna tema.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #96

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Šta imaM da smišljaM ...

    na ovo ništa (mnogo prič'o ništa ne rek'o) ... da mlatim vreme.

    Nemoj da me nasmejavaš ... ovo je ozbiljna tema.
    Ok, stavi bar još neki smajli...da podvučeš ozbiljnost.


  7. #97

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    OK ja sam neozbiljna i to ne krijem kada je ova polemika (s'tobom) u pitanju ...


    a ti to kao Qliraš .... a ustvari

    ... koji si (i) ti post'o političar ... !

    bravo za paunovo nasmješeno CooL članstvo ! ma bravo !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #98

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    OK ja sam neozbiljna i to ne krijem kada je ova polemika (s'tobom) u pitanju ...


    a ti to kao Qliraš .... a ustvari

    ... koji si (i) ti post'o političar ... !

    bravo za paunovo nasmješeno CooL članstvo ! ma bravo !
    E, to.


  9. #99

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    4. što se "bisera" tiče, probaću da pišem polako kako bi me ukapirala: ne moraš da se učlaniš u stranku da bi menjao nju, nego celokupno društvo. Sistem. Kroz nju. Konkretno, ne vidim ko bi brže od DS-a poveo Srbiju putem koji barem nagoveštava boljitak;

    .


    Aha,vidim ide vam...nisam član nijedne,mada DS i SNS daju trenutno najviše opcija kad se učlaniš(na materijalno mislim)

    valjalo bi se učlaniti...takođe je zanimljivo da sinonim za preduzmi nešto u stvari znači postani drug član i dobićeš posao kroz neko vreme...

    SPS nekad,DS sada...u čemu je razlika...

    btw...osim par zakona koji treba da nas nauče da budemo ''bolji'',pada standarda života i famoznog šengena koji još nije odobren,šta je urađeno?
    Napravljen neki put/most?Pa ne živim ja u Zambiji pa da mi je otvaranje puta light motiv...da nisam gladan samo možda?
    E pozadinci...

  10. #100

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku


    Aha,vidim ide vam...nisam član nijedne,mada DS i SNS daju trenutno najviše opcija kad se učlaniš(na materijalno mislim)

    valjalo bi se učlaniti...takođe je zanimljivo da sinonim za preduzmi nešto u stvari znači postani drug član i dobićeš posao kroz neko vreme...

    SPS nekad,DS sada...u čemu je razlika...

    btw...osim par zakona koji treba da nas nauče da budemo ''bolji'',pada standarda života i famoznog šengena koji još nije odobren,šta je urađeno?
    Napravljen neki put/most?Pa ne živim ja u Zambiji pa da mi je otvaranje puta light motiv...da nisam gladan samo možda?
    E pozadinci...
    Joj, ne...


    ...ajde probaj sam da vidiš razliku poredeći devedesete (kad je SPS bio na vrhuncu moći) i danas. Ako ne uspeš, promeni nick u skladu sa avatarom.


  11. #101

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Joj, ne...


    ...ajde probaj sam da vidiš razliku poredeći devedesete (kad je SPS bio na vrhuncu moći) i danas. Ako ne uspeš, promeni nick u skladu sa avatarom.

    ček...a da ipak stvarno napravimo paralelu pravu...

    nema rata?Light motiv

    sloboda štampe...ne pije vodu
    demagogija...uznapredovala žestoko
    policija bije demonstrante...to je sada legalno(smejao bi se da nije žalosno)
    životni standard...otišo po k****(smejem se,al ironično)
    ..........

    da da,Srbija...nema rata,napravljene 3 ulice,lopovi lapaju ko nikad(izuzev '93.)...ćiti i budi hapy...

    :srećaradostblagostanje:

  12. #102

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ček...a da ipak stvarno napravimo paralelu pravu...

    nema rata?Light motiv

    sloboda štampe...ne pije vodu
    demagogija...uznapredovala žestoko
    policija bije demonstrante...to je sada legalno(smejao bi se da nije žalosno)
    životni standard...otišo po k****(smejem se,al ironično)
    ..........

    da da,Srbija...nema rata,napravljene 3 ulice,lopovi lapaju ko nikad(izuzev '93.)...ćiti i budi hapy...

    :srećaradostblagostanje:
    Tebi je očigledno neko uradio lobotomiju.



  13. #103

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Tebi je očigledno neko uradio lobotomiju.


    demagog...klasično vređanje usled nemogućnosti pobijanja činjenica...

    aj,cirkaj sokić,pa te posle vodim da gledaš kako dobra deca ližu sladoled...

  14. #104

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Tebi je očigledno neko uradio lobotomiju.


    Nije morao

    Ni ja, evo, ne razumem stav: "Sve partije su loše, svi političari lopovi, stanje nikako ne valja. A šta ću ja uraditi? Ništa! Kukaću doveka kako ništa ne valja, a za sve će doveka biti kriv neko drugi."

    Ako stanje ne valja, a građani ništa ne čine da bi ga popravili, onda smo zaslužili to loše stanje.

  15. #105

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nije morao

    Ni ja, evo, ne razumem stav: "Sve partije su loše, svi političari lopovi, stanje nikako ne valja. A šta ću ja uraditi? Ništa! Kukaću doveka kako ništa ne valja, a za sve će doveka biti kriv neko drugi."

    Ako stanje ne valja, a građani ništa ne čine da bi ga popravili, onda smo zaslužili to loše stanje.
    A da se preduzme šta?

    Pa učlaniš se u neku stranku

    Uostalom,ko kuka kukala mu majka?...samo kažem kako jeste,ali ne,to je oma kukanje

Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Politicke stranke
    Autor lenjivica u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.10.2010, 13:31
  2. Program moje političke stranke
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 15:54
  3. U ime svih nas iz 50 i neke...
    Autor Temly u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 11:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •