Nescafe - zabranjen i kancerogen
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Naime, najnovija istrazivanja su dokazala da je ova instant-kafa jedan od vecih uzrocnika pojave raka. Da stvar nije za salu, skoro sam saznao da je u Grckoj konzumacija nes kafe zabranjena na javnim mjestima (jednako kao i pusenje). To mi je rekla prijateljica koja zivi i radi u Atini vec 15 godina.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  2. #2

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen


    A zezas?!

    Od kad ne pusim, turkish ne pijem, samo nes.
    Doduse, ne mnogo,ali opet...

  3. #3

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    pijem ga vise od 2 decenije i do sad mi se nishta nije pojavilo...
    mislim da bi me ti rakovi zakacili kad bih je sad ostavila
    shalu na stranu...
    ima toliko nezdravih i kancerogenih supstanci u mnogim namirnicama i vodi,
    pa ako mi je bas sudjeno....shta da radim...
    jedino kad bi mi rekli...da bi mi prestanak konzumiranja nessa produzio #ivot za godinu-dve...
    onda bih je ostavila!
    inace
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  4. #4

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Ma ja ga redovno pijem i nisttttttttttttta mi nije ...... jos sam dobio i ovu trecu ruku na ledjima koja i te kako dobro dodje
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #5

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    ajaoooooo ja samo ness i pijem..retko kad tursku
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Hej,pa ja pijem stalno,neskafe,sa mlekom,sa vodom,i nista mi nijeeeeeeeee
    No me toques

  7. #7

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    pijem ga vise od 2 decenije i do sad mi se nishta nije pojavilo...
    Ti ga ženska piješ od jaslica znači? Cool

    Ja sam to slabo pila i dok sam pila kafu. Od nesa sam bila napeta i nervozna. Mislim, ne nešto strašno, ali sam primetila da se ne osećam tako od kada kafu ne pijem uopšte.

    Inače mislim da kafa pravi više štete nego koristi.

    A da je kancerogena mogu da osvanu i bilbordi, našem narodu ne vredi govoriti. ONOLIKE natpise na cigarete stavili, kako gušiš i ubijaš i sebe i okolinu pa ništa. I dalje će svi govoriti "Ja pušim i nije mi ništa"... e kad ti je nešto - onda obično bude kasno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Ubih da se pronadjem neki relevantan izvor na ovu temu ali nista. Nista nisam mogao da nadjem o zabrani u Grckoj . Cak sta vise saznao sam da su grci ludi za Nescafe frapeom . Bilo kako bilo, nevjerujem u tacnost ove vijesti, mada odavno znam da kafa nije ljekoviti napitak, vec naprotiv.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  9. #9

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    To mi je rekla prijateljica koja zivi i radi u Atini vec 15 godina.
    Moj izvor informacije, bila mi u stanu prije pet dana. Mozda me slagala?
    Takodje, prije nekoliko dana sam licno na nekom naucnom programu gledao da je upravo proces dehidracije kafe, kao i hidrogenizacija (proces kojim se dobija margarin i jestivo ulje, npr.), glavni razlog za povecanu mogucnost pojave kancera. Jesi li se mozda zapitao da li je jos uvijek rano da se ogromne zarade velikih kompanija za proizvodnju instant kafe osujete, pa nisi na netu nikako mogao pronaci dokaz ovoj prici?
    Poruku je izmenio greco, 10.01.2007 u 16:46
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  10. #10

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Ovo stosam upravo saznala je novost za mene a koliko vidim, i za ostale. Pijem ness, ali jako redko, inace sam zavisnik od turske, mada ni ona nije najbolja, ali bar ne izaziva kancer. P.S. sta sve danas ne izaziva razne bolesti, tako da u sustini, tesko je od svega se zastitit, sem da legnemo pod stakleno zvono.

    Ipak, lepo je od tebe sto si nas obavestio i sto brines,
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  11. #11

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ti ga ženska piješ od jaslica znači? Cool
    nisam ja tako mlada..ko shto izgledam
    pijem je zapravo od 5-6 godine..samo je tada bila samo sa mlekom....kao bela kafa...a negde od 10-11 godine sa vodom i mlekom...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  12. #12

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Kafa je stetan napitak i to nije nikakva tajna niti nedoumica. Obzirom da ovdje gdje sam ima dosta Grka, da bi otklonili nedoumicu oko zabrane, mogao bih nekoga od njih da priupitam nesto na ovu temu. Samo nam jos jedna teorija zavjere fali
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  13. #13

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    Pijem Nes kafu jerbo volim taj ukus. Potrazzicu podatke pa cu razmisliti. Medjutim ovo im opet lichi na neku novinarsku patku. Nikakvi podaci ne mogu da ostanu cenzurisani ili skriveni na internetu ako neko zeli da ih objavi. Mozzesh protiv sebe imati kompaniju, drzavu ili celu planetu....

    Drugo, shta mislite koliko je jeftinije recimo firmi koja proizvodi Grand kafu a recimo nema pogon za instant kafu a koja pri tom ima velike gubitke zbog shiroke potroshnje nes kafe, da objavi u nekim zzutim novinama ovakvu "vest" nego da ulazze u popravljanje kvaliteta svojih proizvoda? Strateshki gledano ovakve polinformacije njima idu vrlo u korist...

    (Napominjem Grand samo kao primer neke nashe firme)

    Tachno da ce ce se ljudi trovati ako su zavisnici dok ne pochnu da se raspadaju, ali je takodje dobar deo njih podlozzan ovakvim sitnim marketinshkim manipulacijama ... pogledajte samo akciju zvanu pomrachenje od koga se slepi .. ili ono kad su javili da je leteci tanjir od 20 km prechnika preleteo preko Nisha...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 10.01.2007 u 23:38

  14. #14

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    E baš se lepo nasmejah dok sam čitao odgovore.

    Pa nije greco rekao da je nes kafa radioaktivna i da ćemo početi da svetlimo u mraku, majku mu. I nije rekao da kod svakoga izaziva rak. I cigarete izazivaju rak, pa neko proživi ceo život pušeći i ništa mu ne bude, ali zato nekog zakači posle par godina. Stvarno ste čudni sa komentarima "ja je pijem i nije mi ništa". I ja pušim i još uvek mi nije ništa, ali to ne znači da mi neće nešto biti.

    Neću da zalazim u to koliko je ova vest tačna, nes pijem s vremena na vreme, ali su me je zaista začudili komentari pojedinih članova, pa sam iz tog razloga morao da odgovorim.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  15. #15

    Odgovor: Nescafe - zabranjen i kancerogen

    mene ne chudi to sto greco reche jerbo znam da je ness 5x jacha od turkisha...
    mada vishe volim turkish jer nije tako tezak za stomak kao ness,popijem ponekad i ness...
    mada najveca zamerka ness kaFurini nije to sto je kancerogen,no to sto ne moze u njega da se vracha i proriche...eeee lepo je rekla moja baba ... sudbina je u telju zapisana...

    Ubica mekog srca.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)
    Autor SQUAW u forumu Recepti
    Odgovora: 184
    Poslednja poruka: 13.02.2014, 06:12
  2. Nescafe ili Jacobs
    Autor silvia u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 27.09.2012, 17:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •