Српско Војводство - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 91
  1. #76

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da istina je da su Srbi iz revolucije izašli izigrani od strane austrijskog cara i da je vojvodstvo formirano tako da nije obuhvatilo sve Srbe i da je cela oblast bila većinski nesrpska, no sve što Srbima nije dato tada (a i to malo im je posle oduzeto) dobili su 1918. Majska skupština je bila samo temelj onoga što je krajnji epilog dobilo 1918.
    Pa cekaj sad, em su Srbi bili u ``manjini`` po brojnom stanju u tom Vojvodstvu, em to Vojvodstvo nije obuhvatalo sve Srbe, ovo je malo konfuzno... Ne mogu da zamislim da bi to Vojvodstvo trebalo da se prostire do Debrecena, samo da obuhvati sve...
    A Srbi su bili izigrani od strane cara, pa Madjari su bili izdati od strane Srba i Hrvata... Ipak, nije bila tako losa ta monarhija, pa nek kaze ko sta oce.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па кад неки могу да помињу нешто што се звало Краљевина Мађарска где су Мађари чинили 40-50% посто становништва и кукају како је све кренуло наопако после 1918...
    Srednjovekovne krajevine nisu nastale i osnovane po nacionalnom principu, vec po feudalnim principima.

    A krenuti nagore posle `18 je ipak `90 godina fore u odnosu na to da je nekima krenulo nagore `91.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #77

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa cekaj sad, em su Srbi bili u ``manjini`` po brojnom stanju u tom Vojvodstvu, em to Vojvodstvo nije obuhvatalo sve Srbe, ovo je malo konfuzno... Ne mogu da zamislim da bi to Vojvodstvo trebalo da se prostire do Debrecena, samo da obuhvati sve...
    A Srbi su bili izigrani od strane cara, pa Madjari su bili izdati od strane Srba i Hrvata... Ipak, nije bila tako losa ta monarhija, pa nek kaze ko sta oce.
    Pa vojne krajine su ostale pod upravom austrijskog cara a upravo tamo je živelo mnogo Srba. Vojvodstvo nije formirano tako da bi Srbi dobili suštinsku autonomiju na jednom zaokruženom prostoru gde je srpski korpus bio jedinstven, uostalom konsultuj wikipediju imaš i tamo ukratko kako je formirano vojvodstvo i koliko je Srbima dato, pa posle uzeto zahvaljujući Mađarima i Nemcima.

    A Mađari nisu bili "izdati" samo od Srba i Hrvata, već od svih ostalih naroda (Rumuni, Slovaci, Ukrajinci, ...). Za Beč i Peštu je monarhija bila superiška, a za sve ostale... uostalom rekli smo svoje




  3. #78

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat iadrian kaže: Pogledaj poruku
    Meni je smesno kada danas cujem, ne zelim da etiketiram ljude, ali uglavnom od ovih nacionalista da se zvalo "Srpsko Vojvodstvo" ili "Srpska Vojvodina". Svako ko poznaje malo istorije zna o cemu se tu radi i da sam na mestu bilo kog "patriote" ne bi pominjao vreme i mesto zasto se zvalo bas Srpska Vojvodina gde su Srbi jedva cinili 30% stanovnistva.
    Па добро, ти не би, ху гивз а фак? А да објасниш зашто не би?
    Верујемо ли у ових 30% или да проверавамо? Или да чекамо Луктора да их разбије подацима

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa cekaj sad, em su Srbi bili u ``manjini`` po brojnom stanju u tom Vojvodstvu, em to Vojvodstvo nije obuhvatalo sve Srbe, ovo je malo konfuzno... Ne mogu da zamislim da bi to Vojvodstvo trebalo da se prostire do Debrecena, samo da obuhvati sve...
    A Srbi su bili izigrani od strane cara, pa Madjari su bili izdati od strane Srba i Hrvata... Ipak, nije bila tako losa ta monarhija, pa nek kaze ko sta oce.
    То што ти је конфузно значи да је у Српском Војводству било и других народа као и да је ван тог Војводства такође било Срба. Само питај, чика Јоса нацрта.
    Не видим како Мађари могу да буду издани од стране Срба и Хрвата, јесу ли им Срби и Хрвати били дужни нешто? Колико су се пута Мађари ставили на страну бечког цара против других народа, и?

    Није била лоша та монархија? Сећаш се ти?

    Srednjovekovne krajevine nisu nastale i osnovane po nacionalnom principu, vec po feudalnim principima.
    Ова Мађарска о којој причамо формирана је средином 19. века, а не у средњем веку.

    Онда објасни екстремима међу твојим сународницима да не могу да тврде да је то била мађарска национална и само мађарска држава.

    A krenuti nagore posle `18 je ipak `90 godina fore u odnosu na to da je nekima krenulo nagore `91.
    Знам ја драги суграђанине из Војводине да је теби јако драго што се Србима издешавало сво ово зло, не мораш да помињеш Сањај и даље Њилаше...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #79

    Odgovor: Српско Војводство

    Не видим како Мађари могу да буду издани од стране Срба и Хрвата, јесу ли им Срби и Хрвати били дужни нешто? Колико су се пута Мађари ставили на страну бечког цара против других народа, и?
    Moj grad je imao naziv "srpska Sparta" u toj državi. Naziv smo dobili zbog toga što smo bili primer otpora nasilnoj mađarizaciji u toj super dobroj monarhiji. A kako su Srbi prošli u mađarskoj revoluciji, bolje da ne krećemo o tome... i posle zašto smo odlučili da istupimo iz Ugarske i zamisli, pripojimo se matici



  5. #80

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Moj grad je imao naziv "srpska Sparta" u toj državi. Naziv smo dobili zbog toga što smo bili primer otpora nasilnoj mađarizaciji u toj super dobroj monarhiji. A kako su Srbi prošli u mađarskoj revoluciji, bolje da ne krećemo o tome... i posle zašto smo odlučili da istupimo iz Ugarske i zamisli, pripojimo se matici
    Битер и слични тврде да је Србима било пуно боље док нису имали своју власт, тако да не знам колико да ти верујем :wbeyond: А Битер се сећа тих времена... не би човек тврдио нешто што не зна... он то никад не ради.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #81

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Онда објасни екстремима међу твојим сународницима да не могу да тврде да је то била мађарска национална и само мађарска држава.
    ja ne pricam sa ekstremistima... ne podnosim im miris, bez obzira na nacionalnost...


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Знам ја драги суграђанине из Војводине да је теби јако драго што се Србима издешавало сво ово зло, не мораш да помињеш Сањај и даље Њилаше...
    Ma ne znas ti nista, fobicno smatras losim sve oko sebe sto nije srpsko... Ne valja to.
    Nije mi drago sto se Srbima izdesavalo `90-ih jer nije mi drago sto se i meni izdesavalo a imao sam tako lepe snove, medjutim rekao sam (smo) jos pre desavanja da cete lose da prodjete. No vi ste verovali u svoju nadmoc te ste krenuli u ono sto jeste...

    Najgore je u tome sto ne priznajete greske a nista niste ni naucili.
    Da vam se sutra stvori neki novi predvodnik, koji ce da dize revoluciju balvana po Hrvatskoj ili ofanzivu na KiM, vi cete ponovo krenuti, gurajuci sa sobom i nesrpske pripadnike ove drzave, proglasavajuci izdajicom svakoga ko drugacije misli a posle proglasavajuci izdajnikom i one koji su isli sa vama. Jer vi ste savrseni, nepogresivi, moralno besprekorni a sve oko vas je zlo i sam djavo. Znamo...



    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Moj grad je imao naziv "srpska Sparta" u toj državi. Naziv smo dobili zbog toga što smo bili primer otpora nasilnoj mađarizaciji u toj super dobroj monarhiji. A kako su Srbi prošli u mađarskoj revoluciji, bolje da ne krećemo o tome... i posle zašto smo odlučili da istupimo iz Ugarske i zamisli, pripojimo se matici
    Kako je moguce da u toj omrzenoj monarhiji Srbi su procentualno bili vise zastupljeni u drzavnoj administraciji od drugih naroda.
    Nasilnu madjarizaciju posmatrati danasnjim merilima je nonsens jer onda se svakako dolazi do toga da je bila apsolutno nasilna. Takva su bila tada vremena. Raspad Austrougarske carevine se nije desila zbog nezadovoljstva narodnih masa vec zato sto su proizvodni procesi i evolucija ljudske civilizacije dosla na nivo kada su carevine i kraljevine postale kocnice razvoja.
    Ma niste vi odlucili da istupite, vec vam se ukazala prilika. Kod nas su upravo Hrvati isli da izdeljstvuju odvajanje u nadi za srecnijoj buducnosti.
    Ona i dolazi polako, 100 godina kasnije u obliku stvaranja prirodnih regija, nestanka granica i omogucavanje slobodnog protoka robe, ljudi i misli...
    Poruku je izmenio biterlemon, 23.11.2009 u 23:40
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #82

    Odgovor: Српско Војводство

    Ne biter, nego ćemo svakome ko traži komad naše države da je damo i da pitamo je l' treba još... sve do jednoga rata, je bio nametnut i nema to toliko veze sa našom politikom koliko ima sa politikom nekih spoljnih faktora, ali ja nešto ne vidim da to ima veze sa temom pa ko želi da nastavi > http://www.vojvodinacafe.com/forum/i.../91-99-a-3970/



  8. #83

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ja ne pricam sa ekstremistima... ne podnosim im miris, bez obzira na nacionalnost...


    Ma ne znas ti nista, fobicno smatras losim sve oko sebe sto nije srpsko... Ne valja to.
    Битере, после ко зна колико твојих нацистичких изјава о Србима као неспособној нижој раси, рећи да ето мени смета "све што није српско" је тежак безобразлук. Али после ко зна колико твојих безобразлука, шта је овај.

    Nije mi drago sto se Srbima izdesavalo `90-ih jer nije mi drago sto se i meni izdesavalo a imao sam tako lepe snove, medjutim rekao sam (smo) jos pre desavanja da cete lose da prodjete. No vi ste verovali u svoju nadmoc te ste krenuli u ono sto jeste...

    Najgore je u tome sto ne priznajete greske a nista niste ni naucili.
    Da vam se sutra stvori neki novi predvodnik, koji ce da dize revoluciju balvana po Hrvatskoj ili ofanzivu na KiM, vi cete ponovo krenuti, gurajuci sa sobom i nesrpske pripadnike ove drzave, proglasavajuci izdajicom svakoga ko drugacije misli a posle proglasavajuci izdajnikom i one koji su isli sa vama. Jer vi ste savrseni, nepogresivi, moralno besprekorni a sve oko vas je zlo i sam djavo. Znamo...
    Фино рече Туркмен, ово је друга тема, а и с тобом се у причу не вреди упуштати.
    Јер не одустајеш од својих теза
    - за све злочине и агресивне потезе Срби су сами криви - јер су постојали
    - Срби су све криви и све су почели - Туђман је био мало дете
    - ви Срби сте идиоти јер ништа нисте научили
    - ви Срби мислите да сте савршени, непогрешиви, морални... а уствари то није истина, ви Срби сте глупа стока.


    Kako je moguce da u toj omrzenoj monarhiji Srbi su procentualno bili vise zastupljeni u drzavnoj administraciji od drugih naroda.
    Лажеш као и обично.

    Nasilnu madjarizaciju posmatrati danasnjim merilima je nonsens jer onda se svakako dolazi do toga da je bila apsolutno nasilna. Takva su bila tada vremena.
    Нисам ни мислио да нећеш да оправдаваш свако зло које се Србима почини. Били су више заступљени у администрацији, ал су мало асимиловани, хебига, таква времена, шта ћеш, деси се...

    Raspad Austrougarske carevine se nije desila zbog nezadovoljstva narodnih masa vec zato sto su proizvodni procesi i evolucija ljudske civilizacije dosla na nivo kada su carevine i kraljevine postale kocnice razvoja.

    Тако је, а народи су хтели да остану у својој домовини Аустро-Угарској... и нису били незадовољни... Бенеш, Масарик, Томић, Милетић, Прибићевић... то су били шачица издајника...

    И данас у Европи имаш 10ак краљевина, а Јапан је царевина.

    Ma niste vi odlucili da istupite, vec vam se ukazala prilika.
    Шта год ово значило...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 24.11.2009 u 16:58 Razlog: Primedba na rad administracije foruma, izbačeno
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #84

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Kako je moguce da u toj omrzenoj monarhiji Srbi su procentualno bili vise zastupljeni u drzavnoj administraciji od drugih naroda.
    Nasilnu madjarizaciju posmatrati danasnjim merilima je nonsens jer onda se svakako dolazi do toga da je bila apsolutno nasilna. Takva su bila tada vremena. Raspad Austrougarske carevine se nije desila zbog nezadovoljstva narodnih masa vec zato sto su proizvodni procesi i evolucija ljudske civilizacije dosla na nivo kada su carevine i kraljevine postale kocnice razvoja.
    Ma niste vi odlucili da istupite, vec vam se ukazala prilika. Kod nas su upravo Hrvati isli da izdeljstvuju odvajanje u nadi za srecnijoj buducnosti.
    Ona i dolazi polako, 100 godina kasnije u obliku stvaranja prirodnih regija, nestanka granica i omogucavanje slobodnog protoka robe, ljudi i misli...
    Čekaj malo, odakle ti uopšte ideja da su Srbi bili procentualno zastupljeniji u administraciji od ostalih naroda?! U trenutku formiranja vojvodstva, Srbi prvi put počinju da značajnije učestvuju u administraciji i prvi put naš jezik biva ravnopravan sa mađarskim i nemačkim, no i u tom trenutku većinu uprave čine Nemci, a Nemci nisu činili čak ni relativnu većinu na tim prostorima.
    Ti mađarizaciju nemađarskog stanovništva možeš pravdati vremenom kada se ona sprovodila, je smatram da opravdanja ne može biti. Za raspad Austrougarske postoji razloga koliko hoćeš, a volja naroda koji su živeli u njoj je jedan od vodećih razloga a ni ta volja nije proizašla samo iz težnje Srba, Hrvata i ostalih naroda za oslobađanjem od Beča i Pešte već i iz politike koju su oni vodili prema njima. Jedno je kada ti imaš nenasilnu asimilaciju naroda, drugo je nasilna mađarizacija kada ti ostalim narodima namećeš jezik i kulturu kako bi povećao udeo mađarskog življa u ondašnjoj Ugarskoj. Na HR wikipediji sam čak našao ovakav podatak: "Prema službenim statistikama udio mađara je narastao je godine 1780 sa oko 29% na 54% u godini 1910. " a službeni podaci popisa u našim krajevima, naročito kod nas u Banatu samo potvrđuju ovu rečenicu.

    I naravno da smo mi doneli odluku da istupimo iz Ugarske, nuđeno nam je da ostanemo, nismo želeli. Ni jedan od naroda. A to sigurno nije zato što nam je bilo lepo u toj monarhiji. Otvaranje granica i regionalna saradnja je nešto što je normalno i poželjno, ali bitno je da se više neće ponavljati nešto kao što je bila ta tlačiteljska monarhija i da svaki narod danas suvereno određuje svoju sudbinu i put. Saradnja uvek, ali rob Beča i Pešte više nikad.



  10. #85

    Odgovor: Српско Војводство

    Koliko košta autonomija
    Autor: Nenad Popović, DSS | 25.11.2009. - 05:00

    Postojeći predlog zakona o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine povećaće javne rashode kojima pokrajinska administracija opterećuje privredu čitave Srbije. Povećanje obima nadležnosti donosi povećanje birokratskog aparata i potrebu za još većim sredstvima kojima raspolaže vojvođanska vlast. I to u trenutku kada se budžeti u svim gradovima i opštinama u Srbiji smanjuju, ljudi otpuštaju, a privreda koja to treba da finansira propada.
    Dosadašnja raspodela nadležnosti između republičkog i pokrajinskog nivoa vlasti je dovela do apsurda da pokrajinska administracija Vojvodine raspolaže sa više sredstava nego svih 45 lokalnih samouprava na teritoriji Vojvodine zajedno. Sve do 2007. godine su budžeti opština i gradova bili veći od budžeta pokrajine, a već 2008. godine je taj odnos promenjen, tako da je pokrajinska administracija upravljala sa više od 51 milijardom dinara, dok su budžeti lokalnih samouprava bili vredni nešto više od 47 milijardi. Za 2009. godinu je predviđen dalji rast budžeta pokrajine i to na gotovo 60 milijardi ili oko 8,3 odsto budžeta republike, što je više od Ustavom predviđenih 7 odsto.
    Pokrajinska administracija već sada predstavlja najskuplji deo državne administracije u Srbiji, gde samo troškovi plata iznose više od 2,2 milijarde dinara ili preko 23 miliona evra godišnje. Pri tome, podatak o broju zaposlenih u pokrajinskom aparatu je jedna od najbolje čuvanih tajni ove zemlje, a nagađanja se kreću od 1.200 do 2.000 ljudi. Narodna skupština ima 250 poslanika na deset miliona građana Srbije, a skupština Vojvodine ima 120 poslanika na dva miliona građana u pokrajini.
    Kašnjenje u dostavljanju predloga novog budžeta republike dobrim delom je rezultat kalkulacije vlasti i njenog straha kako će se proširenje nadležnosti Vojvodine i povećanje troškova koje ono donosi odraziti na ukupnu javnu potrošnju Srbije. Naravno, još jedanput će najveći teret unutarpartijskih dogovora i trulih kompromisa vlasti snositi građani i privreda Srbije.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #86

    Odgovor: Српско Војводство

    НОВИ САД, 17. децембра (Тањуг, Грађански лист) - Предложени буџет Војводине за идућу годину је лош, није штедљив, неће помоћи развоју привреде и отварању нових радних места у покрајини и зато га ДСС неће подржати, изјавио је данас портпарол Покрајинског одбора те странке Миленко Јованов.

    На удару ДСС-а нашли су се предлози Извршног већа да се повећају плате запослених у покрајинској администрацији, да се повећају издаци за путовања, а критиковано је то што није наведен нити један конкретан пројекат који ће се финансирати у 2010. из средстава Фонда за капитална улагања.
    Анализирајући предлог буџета дошли смо до закључка да таквом расподелом новца грађани неће осетити никакво побољшање стандарда, док ће неразвијене средине наставити да пропадају. Управо због тога нећемо гласати за буџет. О томе да се не штеди и да буџет није развојни најбоље говоре бројеви. Прошле године је за плате запослених у покрајинској управи издвојено 4,91 одсто из буџета (2,76 милијарди динара), а за следећу је предвиђено издвајање од 5,25 одсто или 2,95 милијарди. Трошкови путовања су износили 107,6 динара у 2009, док ће следеће године потрошити 123,7 милиона динара. Тако се лако може закључити да је предвиђен само раст трошкова који никако не може бити аргументовано оправдан. Буџет није ни штедљив ни развојни, као што је најављивано. Иако је у оквиру покрајинског Секретаријата за финансије, а за потребе Фонда за капитална улагања предвиђено 9,9 милијарди динара, што је скоро петина укупног буџета, али у образложењу није наведен ниједан конкретан капитални пројекат који ће бити финансиран тим новцем, јер касније о томе одлучују директор и председник Управног одбора тог фонда, рекао је Јованов.

    Јованов је напоменуо да су порасли издаци за специјализоване услуге и други који се не могу ваљано оправдати и нагласио да је, у целини гледано, нови покрајински буџет расипнички и нема развојни карактер.

    Он, такође, каже да ће неразвијена подручја, захваљујући том буџету, бити и даље неразвијена. Јованов објашњава да се не улаже у банатску магистралу, побољшање стања пруга у Банату, него се новац даје за изградњу новог моста у Новом Саду. Уз то, наводи он, за програм демографског развоја Војводине предвиђено је свега 601 милион динара, док ДСС сматра да би износ морао да буде већи најмање за 20 одсто, с обзиром на све већи морталитет.

    Миленко Јованов се пита који су резултати улагања покрајинских власти у прошлогодишњи програм запошљавања за који је потрошено три и по милијарде динара, с обзиром на то да статистика говори да је посао добило свега 307 Војвођана.
    Ако упоредимо податке, видећемо да је у јануару у Војводини био 196.221 незапослени, а у новембру 195.914 људи без посла. Ако се све стави на папир, видеће се да је власт потрошила 120.000 евра по радном месту. Ако се настави таквим темпом, помпезно најављивани план решавања проблема с незапосленошћу биће завршен 2647. године, јер ако се запошљава 307 људи годишње, циклус ће бити завршен за 638 година рекао је Јованов.

    Од новог покрајинског буџета (56,5 милијарди динара), који ће се наћи пред посланицима Скупштине Војводине, имаће корист само "мала група политичара која води покрајину и креира све што се у њој догадја", односно они који су најзаслужнији за доношење новог "накарадног Статута Војводине", оценио је Јованов.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #87

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    НОВИ САД, 17. децембра (Тањуг, Грађански лист) - Предложени буџет Војводине за идућу годину је лош, није штедљив, неће помоћи развоју привреде и отварању нових радних места у покрајини и зато га ДСС неће подржати, изјавио је данас портпарол Покрајинског одбора те странке Миленко Јованов.

    На удару ДСС-а нашли су се предлози Извршног већа да се повећају плате запослених у покрајинској администрацији, да се повећају издаци за путовања, а критиковано је то што није наведен нити један конкретан пројекат који ће се финансирати у 2010. из средстава Фонда за капитална улагања.
    – Анализирајући предлог буџета дошли смо до закључка да таквом расподелом новца грађани неће осетити никакво побољшање стандарда, док ће неразвијене средине наставити да пропадају. Управо због тога нећемо гласати за буџет. О томе да се не штеди и да буџет није развојни најбоље говоре бројеви. Прошле године је за плате запослених у покрајинској управи издвојено 4,91 одсто из буџета (2,76 милијарди динара), а за следећу је предвиђено издвајање од 5,25 одсто или 2,95 милијарди. Трошкови путовања су износили 107,6 динара у 2009, док ће следеће године потрошити 123,7 милиона динара. Тако се лако може закључити да је предвиђен само раст трошкова који никако не може бити аргументовано оправдан. Буџет није ни штедљив ни развојни, као што је најављивано. Иако је у оквиру покрајинског Секретаријата за финансије, а за потребе Фонда за капитална улагања предвиђено 9,9 милијарди динара, што је скоро петина укупног буџета, али у образложењу није наведен ниједан конкретан капитални пројекат који ће бити финансиран тим новцем, јер касније о томе одлучују директор и председник Управног одбора тог фонда, рекао је Јованов.

    Јованов је напоменуо да су порасли издаци за специјализоване услуге и други који се не могу ваљано оправдати и нагласио да је, у целини гледано, нови покрајински буџет расипнички и нема развојни карактер.

    Он, такође, каже да ће неразвијена подручја, захваљујући том буџету, бити и даље неразвијена. Јованов објашњава да се не улаже у банатску магистралу, побољшање стања пруга у Банату, него се новац даје за изградњу новог моста у Новом Саду. Уз то, наводи он, за програм демографског развоја Војводине предвиђено је свега 601 милион динара, док ДСС сматра да би износ морао да буде већи најмање за 20 одсто, с обзиром на све већи морталитет.

    Миленко Јованов се пита који су резултати улагања покрајинских власти у прошлогодишњи програм запошљавања за који је потрошено три и по милијарде динара, с обзиром на то да статистика говори да је посао добило свега 307 Војвођана.
    – Ако упоредимо податке, видећемо да је у јануару у Војводини био 196.221 незапослени, а у новембру 195.914 људи без посла. Ако се све стави на папир, видеће се да је власт потрошила 120.000 евра по радном месту. Ако се настави таквим темпом, помпезно најављивани план решавања проблема с незапосленошћу биће завршен 2647. године, јер ако се запошљава 307 људи годишње, циклус ће бити завршен за 638 година – рекао је Јованов.

    Од новог покрајинског буџета (56,5 милијарди динара), који ће се наћи пред посланицима Скупштине Војводине, имаће корист само "мала група политичара која води покрајину и креира све што се у њој догадја", односно они који су најзаслужнији за доношење новог "накарадног Статута Војводине", оценио је Јованов.
    Moj cale je nesto pricao u vezi budzeta samo ga nisam pazljivo slusao.Mislim da je po meri kako kaze i trenutno jedino moguc u ovom trenutku

  13. #88

    Odgovor: Српско Војводство

    извор: Покрајински одбор ДСС

    Стварање Савета националних заједница у Скупштини АПВ, заправо је увођење у покрајинску скупштину горњег дома, као дома националних заједница. Идеја о дводомној Скупштини АПВ била је представљена јавности 2007. Године, у једном од преднацрта Статута утврђеног од стране тадашњег састава Извршног већа АП Војводине. Сада се, уз помоћ једног правног бастарда Статута АПВ, који се још увек налази пред Уставним судом, практично остварује ова идеја.

    Да би остварили ову намеру, покрајински властодршци су најпре натерали посланике да се изјашњавају о својој националној припадности. Затим су изабрали тобожње представнике националних заједница иако ниједан једини посланик у Скупштину АП Војводине није изабран по националном кључу. Посланике нису бирали припадници националних заједница него пунолетни грађани са правом гласа. Посланици изабрани по пропорционалном моделу, заправо су представници свих житеља покрајине, а они изабрани по већинском моделу су представници својих градова, општина, или њихових делова.

    Посебно питање представља истискивање националних савета националних мањина из поступка доношења скупштинских одлука у питањима од значаја за националне мањине супротно важећем Закону о заштити права и слобода националних мањина. (члан 19. став 8- органи територијалне аутономије затражиће приликом одлучивања о питањима из области културе, образовања, информисања и службене употребе језика и писма мишљење једног, или више националних савета. )Дакле, и из овога се види да идеја није да се заиста консултују представници националних мањина него да се једном наказном скупштинском телу омогући фактичко право вета приликом доношења важних одлука у Скупштини АП Војводине.

    Због свега овога, ДСС је одбила да на било који начин учествује у раду овог горњег дома Скупштине АПВ у заметку и да на тај начин да легитимитет овом наопаком деловању покрајинске власти.

    Јуче је објављена вест да се председник СВМ Иштван Пастор договорио са Мирком Цветковићем око промена граница Севернобанатског управног округа и да сада то треба да се правно-технички обликује са министром Миланом Марковићем и да се нађе пред Владом.

    ДСС најоштрије осуђује и одлучно се противи намери да се у Србији стварају било какве територијалне целине по националном принципу, без обзира да ли се ради о Војводини, или о Рашкој, о Пастору, или Зукорлићу, и постављамо питање онима који се буде и лежу са причом о ЕУ и европским вредностима да ли су то европске вредности за које се залажу? Да ли је тенденција и у Европи да се стварају територијалне јединице по националној припадности, или то важи само и искључиво за Србију? Шта је следеће, још један главни град, нова застава, грб? Такође, постављамо питање, како ли ће тек да изгледају региони, које неки помпезно најављују ових дана, ако ће окрузи да изгледају овако?

    ДСС јавно позива и коалиционе партнере СВМ-а ДС, ЛСВ; Г17+, ЛДП, СПС, али и оне који највљују присну сарадњу са овом странком, а ту мислимо на Напредњаке, да се изјасне и јавно кажу да ли подржавају овај захтев СВМ-а.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #89

    Odgovor: Српско Војводство

    недеља, 18. дец 2011, 14:23 -> 15:17

    ДСС: Неспособна војвођанска власт

    Војвођанска власт би се, зарад ЕУ, одрекла и саме Србије, рекао члан Извршног одбора Покрајинског одбора ДСС-а Миленко Јованов. Војводина највише погођена неспособном, корумпираном и бахатом покрајинском влашћу, каже Јованов.

    Изјаве појединих представника војвођанске власти, поводом одлагања статуса кандидата Србији за чланство у ЕУ, у суштини значе захтев за одрицањем од Косова и Метохије и најаву да би се та власт одрекла и саме Србије зарад уласка у ЕУ, изјавио је члан Извршног одбора Покрајинског одбора ДСС-а Миленко Јованов.


    Изјава председника Скупштине Војводине Шандора Егерешија о томе како је Војводина посебно погођена одлагањем кандидатуре и како државна политика мора још више да буде привржена уласку у ЕУ, "заправо представља захтев Пајтићеве власти да се, зарад ЕУ одрекнемо Косова и Метохије", оценио је Јованов у писаној изјави прослеђеној Танјугу.

    Јованов је додао да та Егерешијева изјава, коју су пренели медији, представља и "најаву да би се Пајтићева власт, зарад уласка у ЕУ, одрекла и саме Србије, уз већ виђене изговоре како би Војводина одвојена од Србије могла много брже да напредује ка ЕУ, или да Војводина више не сме да буде 'талац' Србије".

    Права истина је, сматра Јованов, да је Војводина као и сви грађани који у њој живе данас, највише погођена "неспособном, корумпираном и бахатом покрајинском влашћу, која није урадила ништа да грађанима живот учини бољим, али је урадила много на личном богаћењу челника те власти, као и у намери да од Војводине створи државу у држави".

    "Због ове веома опасне политике удаљавања Војводине од остатка Србије, као и због очајне економске ситуације у коју је режим довео грађане, потребно је хитно расписивање избора на свим нивоима", истакао је Јованов.

    Егереши је, претходног дана у интервју новосадском Дневнику истакао да су сви у Србији губитници због одлагања кандидатуре за чланство у ЕУ и да је тиме Војводина посебно погођена, нагласивши да државни врх мора нешто да мења у европској политици.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #90

    Odgovor: Српско Војводство

    Ристивојевић: Катастрофални резултати владавине ЛСВ и ДС

    Резултати дугогодишње владавине Лиге социјалдемократа Војводине и Демократске странке у Војводини су катастрофални и те партије би требало да сносе одговорност за „катастрофално економско стање” покрајине и њено пропадање, изјавио је јуче председник Покрајинског одбора Демократске странке Србије Бранислав Ристивојевић.

    Enlarge
    Бранислав Ристивојевић
    Рачунајући од 2000. године, странке које се сада „такмиче у љубави према Војводини” - ЛСВ и ДС, у покрајини владају непрекидно 12 година а на републичком нивоу су у власти од 2000. до 2004. и од 2008. до данас, навео је Ристивојевић у саопштењу. То значи, додао је он, да су „од 24 могуће године покрајинске и републичке власти ЛСВ и ДС били власт 20 година, па ко онда треба да одговара за стање у Војводини осим њих самих”.

    „Ако неко треба да сноси одговорност за катастрофално економско стање у Војводини и њено пропадање онда су то свакако ЛСВ и ДС, а затим и њени покрајински и републички партнери СПС, СВМ, ЛДП и слични”, навео је Ристивојевић.Он је оценио да међу тим странкама нема никакве разлике „без обзира на то колико су на речима велики у љубави према Војводини и колику су каријеру у ‘професији Војвођанин’ до сада направили” и позвао грађане у покрајини „да не наседају на нове лажи Војвођана по професији”.

    Те „професионалне Војвођане” ће препознати по томе што су „најгласнији у наводној љубави према Војводини, која је само параван за њихову стварну љубав према власти, привилегијама и новцу”, навео је Ристивојевић.Он је додао да се ових дана међусобно нападају прваци странака које држе покрајинску власт у овом мандату, Ненад Чанак и Александра Јерков из ЛСВ с једне и Бојан Пајтић и Душан Елезовић из ДС с друге стране. „Они се међусобно оптужују ко је издао интересе Војводине а при томе се куну да су већи Војвођани од оних других”, истакао је Ристивојевић.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како се ишчупати из блата
    Autor Acanik u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.09.2015, 08:09
  2. Како доживљавате Божић?
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2013, 12:40
  3. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •