Moda za pse
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20

Tema: Moda za pse

  1. #1

    Moda za pse

    Postoje ljudi koji na svog psa, trose veliki novac.... Svaki kucni ljubimac trazi izvesne novcane izdatke: hrana, pribor za higijenu (samponi, cesljevi i cetke, preparati protiv buva itd.), igracke, veterinarske usluge, a u poslednje vreme, tu su i odevni predmeti - dzemperi, jakne, prsluci, kojekakvi kostimi, cipele, marame, cizme....
    Moj pas ima jedan dzemper, koji mu obucem zimi, ako je napolju izuzetno hladno, i ima par cizmica, koje mu obuvam, takodje zimi, zbog soli koja se u neogranicenim kolicinama posipa po ulicama i trotoarima.
    Ovde postoje i specijalizovane prodavnice - butici, opremljeni iskljucivo odevnim predmetima za kucne ljubimce - pse i macke!
    Nemam nista protiv jakne ili dzempera, ali ovde ljudi od svog psa ili macke naprave karikaturu. Oblace ih po prilikama (bozic, uskrs, dan vampira...) i trose silan novac na sve te gluposti, koje inace nisu bas jeftine...
    Da li ste vi za to da se vas kucni ljubimac "nosi po poslednjoj modi"???






    neunistiva zlojebaba!

  2. #2

    Odgovor: Moda za pse

    Ovo mi je izuzetno ružno. Ne bih nikada mučila psa navlačenjem krpica koje će ga samo nervirati i smetati mu. Ne vidim pse kao modne detalje, te mi je i samo to "kinđurenje" jedna jako velika glupost.

    Što se tiče džemperića za zimu, slušala sam jednom davno jednog čiku koji je savetovao da se psima ne oblače džemperi kada je napolju kiša ili sneg, jer tada će mnogo lakše dobiti upalu pluća (što je i logično ) nego da se osloni samo na svoju dlaku. Moji roditelji su pokušali jedne godine da obuku psa, jer je zaista bila jako hladna zima, a on je kratkodlak, ali smo utvrdili da mu to smeta i da ga nervira i nikada ga više nismo oblačili.

    Što se novca tiče, radije bih ga potrošila na neke stvari koje će njega obradovati.

  3. #3

    Odgovor: Moda za pse

    Slažem se sa Lady u potpunosti

    Sećam se jednom sam u nekom rondanju našla neku majicu koju sam nosila sa godinu dana, slatka neka, na cvetiće, a Arči bio mali, tj isti kao sad samo mnogo mlađi i ja mu je natučem bezveze. Nije mi padalo na pamet ni pre ni posle toga da to praktikujem, nego eto, uradila iz zezanja na par minuta. Kad sam ga videla koliko se neprirodno ponaša, odmah sam ga svukla, i bilo mi je žao što sam to uradila. Možeš psa naučiti svašta, i obući ga u svašta i naterati ga da sedi i pozira kao ovi mučenici gore ili kao oni u cirkusima, ali meni je to mnogo ružno i nepotrebno.

    Svo Arčijevo "modiranje" se svelo na ogrlicu koju nosi sa mesinganom koskicom, šator u kojem ponekad spava i maramu koju je nosio oko vrata par puta

    Ponekad mislim da sve one prangije i kupuju te pse (čivave najčešće) samo da bi ih obukle u LV krpe i nosale po torbama, a ne zato što bi baš volele da imaju ili udome psa. Možda grešim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Moda za pse

    Ma ne znam,po meni su to gluposti,ja moje pse nikad nisam oblacila u dzemperice i sl. a mislim da to nikad necu ni uraditi.Zamisli staforda u dzemperu
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  5. #5

    Odgovor: Moda za pse

    Pas ima dlaku i nije mu potrebno oblacenje. Oblacenje psa je potrebno coveku da zadovolji sopstvene hirove.

  6. #6

    Odgovor: Moda za pse

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Zamisli staforda u dzemperu
    Čovečeee

  7. #7

    Odgovor: Moda za pse

    Ja bih te što oblače pse skinuo gole i pustio na ulicu, pa da vide kako je to praviti idiota od životinje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #8

    Odgovor: Moda za pse

    Svi ste Vi delimično u pravu, ali ipak se u potpunosti ne slažem sa vama. Preko zime , ja šijem kaputiće za kuce i verujte mi, ni jednom mi se nije javio neko ko je oblačio psa iz hira. Najčešće su to psi koji su nekim zrelim godinama i verovatno ih muči " reuma " ili nešto slično i jako im prija kada obuku nešto toplo. Postoje i vrste pasa koje uopšte ne podnose zimu, sad zašto su oni zalutali u ovo podnevlje to nije njihova greška. Verujte mi da kod nas je to još daleko od "modiranja", jer naša svest je daleko od toga. Nekom je teško i da odvoji za hranu psu ili mački a kamoli za odeću. Na zapadu , odn u Americi , ima preterivanja , ali kod nas je to još jako retko.

  9. #9

    Odgovor: Moda za pse

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Pas ima dlaku i nije mu potrebno oblacenje. Oblacenje psa je potrebno coveku da zadovolji sopstvene hirove.
    Zavisno od mesta nastanka razlicite rase pasa imaju i razlicite tipove, duzinu i gustinu dlake. Rase pasa koje su vekovoma i decenijama zivele u hladnim predelim zadrzale su gustu dugacku dlaku koja ih je stitila od vremenskih nepogoda. Nasuprot tome rase pasa koje su se razvijale u toplijim krajevima dobili su kracu dlaku ili su je odbacile skroz (meksicki golokozi pas...) Sve bi bilo lepo da covek koji zivi u hladnijim predelima nije pozeleo da gaji pse koji imaju kratku dlaku i time ugrozio njegovo zdravlje. Iz tih razloga se psi oblace u kaputice, cak im se prave i patike. Oblacenje pasa iz tih razloga je sasvim opravdano i jasno. Sto se tice nepotrebnog oblacenja pasa ok. je dok ne smeta psu. Ne volim da vidim pse koji na sebi imaju nepotrebnu odecu i zbog koje pokazuju ne zadovoljstvo.

  10. #10

    Odgovor: Moda za pse

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih te što oblače pse skinuo gole i pustio na ulicu, pa da vide kako je to praviti idiota od životinje.
    Kratko i ... LoL ... jasno.Saglasna

  11. #11

    Odgovor: Moda za pse

    Smatram da je to zlostavljanje pasa. Nikad ne bi oblacio psa, pravio mu frizuru i sl. Zao mi je tih pasa, njihovi vlasnici su mahom iskompleksirane babe koje umisle da to psi vole, vole malo sutra. Ti "moderni" psi gube i zdravlje i urodjene osobine...

  12. #12

    Odgovor: Moda za pse

    Ne znam po cemu ste zakljucili da je oblacenje pasa u zimskom perijodu mucenje istih. Tako se isto moze reci da je i vodjenje pasa na povodniku mucenje... ili recimo (mozda naj blize ovoj temi) drzanje pasa u stanu ili kuci pored radijatora. Da se razumemo ja govorim o stvarima koje su nuzno potrebne na primer kabanice za kisu ili kaputici za zimu koji imaju dvostruku korist za psa- stiti ga od hladnoce i od snega... i opravdavam samo one modele koje pas moze da nosi bez poteskoca pri kretanju. Normalno je da pas ne prihvata odecu u pocetku ali to se isto desava i sa ogrlicom i povodcem. Prema tome ne smatram da ljudi muce pse ako ih oblace.

  13. #13

    Odgovor: Moda za pse

    Vidim da je još uvek dosta onih koji misle da je oblačenje pasa zlostavljanje,ali se ja ne bih složila sa tim.
    Imam bišona koga zimi oblačim.Sve male rase su osetljive na hladnoću,pogotovo ako žive u stanu.
    Mi se oblačimo u Mazinom butiku i jako smo zadovoljni.Odećicu možete videti na stranici www.freewebs.com/mazinbutik

  14. #14

    Odgovor: Moda za pse

    Ja sam upravo ganut brigom za zdravlje pasa, posebno onih sa drugih merdijana i paralela, koji nisu, kao eto ti naši, prilagođeni hladnom vojvođanskim zimama produvanih košavom i severcem. Time ne samo da spašavamo pse strance i one bliske psećoj gerujatriji, već ostavljamo i lep utisak kod nevladinih organizacija kao jedno zrelo i odgovorno društvo, kada taj toliko potreban poen nismo mogli osvojiti sa organizacijom naših domova za mentalno poremećena lica...

    Zatim, svakako ćemo snažno pospešiti povećanje zaposlenosti, ako država počne da stimuliše proizvodnju odevnih predmeta za pse, kao i ostale pseće potrepštine. Asortiman bi trebalo da obuhvata kolekcije za sve četri godišnja doba, ali i za radne dane i svečane prilike (kada su pseći rođendani, godišnjice i sl.). Najozbiljnije treba poraditi i sa ansamblima za plaže, kao i na momačkoj i devojačkoj garderobu, jer to može bite vrlo važno kada se organizuju susreti usamljenih pasa...

    Pa, ko kaže da mi nismo jedno pravo humano društvo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Moda za pse

    Definitivno grese oni koji misle da je oblacenje i mucenje pasa.
    Moj retriver je cesto napolju i za nju mi ne treba garderoba jer voli i kisu i sneg, al moj matezer koji je ovo leto dosao kod nas, cim je pala prva kisa a ona provirila napolje iz kuce nije mogla da prestane da se trese (a nije pokisla). i sta bi ja trbala da radim zimi, da joj ogranocim setanje samo po kuci, mislim da je mnogo logicnije da joj obucem nesto i da i ona uziva na svezem vazduhu kad je napolju hladnije....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muškarci i moda
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.08.2015, 20:35
  2. Tehnika i moda
    Autor goldie u forumu Moda
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.07.2007, 10:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •