Ми смо деца комунизма... - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 61
  1. #16

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Ova tema sasvim asno prevazilazi granice sporta i u isti uključuje bezbrojna pitanja o nacionalnoj sveti,o ideologijama i njihovim simbolima.Kakav god simbol stavili kao obeležje jednog,sportskog kluba,on će biti predmet zavada i beskrajnih prepirki,naročito u Srbiji gde se simbolima već odavno zamenjuje uvid u pravu problematikudrugim rečima svađamo se oko spoljašnjosti,a unutrašnjost nam već uveliko zaudara na kvarno.
    Kada se malo bolje pogledaju obeležja pomenutih klubova,dva imaju jasnu naznaku svog porekla,barem što se okoline iz koje su potekli tiče-radništvo.Ako je jedan klub osnovan u godinama pre II s.rata,a u njegovom članstvu su dominirali radnici,sasvim je jasno da su i zbog čega su stavili zvezdu za svoj simbol.Zvezda nije samo simbol ''loših'' komunista,totalitarnih režima.Ona ima i jednu,sasvim jasnu poruku onom delu populacije koje sebe smatra levičarima i svodi se na borbu koju oni smatraju pravednom u odnosu na svoje,levičarske ciljeve.
    Ne postoji ništa sasvim belo,sasvim crno,ali ni sasvim plavo,niti sasvim crveno.


    Neki ljudi na ovo gledaju emotivno i imaju pravo na to.Neko je zvezdu nosio na kapici,neko je nosio u srcu zbog svog verovanja-imaju pravo na simpatisanje iste.Nekome su pobednici posle rata oterali oca na robiju,nekome su uzeli kuću-ti ljudi imaju prava da ne vole ovaj simbol.

    Svako vuče na svoju stranu,a izgleda da zaboravljamo da se ovde radi o fudbalu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    ova tema sasvim asno prevazilazi granice sporta i u isti uključuje bezbrojna pitanja o nacionalnoj sveti,o ideologijama i njihovim simbolima.kakav god simbol stavili kao obeležje jednog,sportskog kluba,on će biti predmet zavada i beskrajnih prepirki,naročito u srbiji gde se simbolima već odavno zamenjuje uvid u pravu problematikudrugim rečima svađamo se oko spoljašnjosti,a unutrašnjost nam već uveliko zaudara na kvarno.
    Све си у праву, само уопште ниси.
    Каква је ово прича - шта год ставили као симбол, он ће бити предмет завада и препирки? Па зато да остану петокраке?
    Зар Србија нема симболе које нико не доводи у питање, која су српска, државна, лишена било какве страначке припадности?
    Или рецимо ако се у грб Спартака из Суботице не стави ништа, само се уклони петокрака, зашто би тај грб био предмет препирке? Плаво бели троугао, име клуба, година и некаква жута крила?

    kada se malo bolje pogledaju obeležja pomenutih klubova,dva imaju jasnu naznaku svog porekla,barem što se okoline iz koje su potekli tiče-radništvo.ako je jedan klub osnovan u godinama pre ii s.rata,a u njegovom članstvu su dominirali radnici,sasvim je jasno da su i zbog čega su stavili zvezdu za svoj simbol.zvezda nije samo simbol ''loših'' komunista,totalitarnih režima.ona ima i jednu,sasvim jasnu poruku onom delu populacije koje sebe smatra levičarima i svodi se na borbu koju oni smatraju pravednom u odnosu na svoje,levičarske ciljeve.
    Откад је ознака комунистичке партије, коју су метали свугде где су могли да је окаче, симбол радништва?
    Какво црно радништво, какви левичари и праведна борба.
    Прво, петокраку је морао да стави свако, јер је режим био диктаторски. Кад је пала диктатура, треба уклонити и њене симболе које су стављали свугде где им није место.
    Друго, шта ће који андрак "симбол праведне левичарске борбе" у грбовима свих клубова? Јел то значи да су то левичарски праведни клубови?

    svako vuče na svoju stranu,a izgleda da zaboravljamo da se ovde radi o fudbalu.
    Ништа ми горе него кад неко нема став, већ све нешто прича типа "ето, како год да ставимо неко ће се љутити".

    Па наравно да се ради о фудбалу, зато не кажем да сви треба да ставе у грб симболе Равногорског покрета или Демократске странке Србије, већ да избаце обележја Комунистичке партије која су наметнута под диктатуром.
    Или да се јавно изјасне да су они комунистички клуб, и да не желе да је уклоне, на шта имају право.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    #yossarian

    Zanimljiv stav,sasvim dosledan Vašim ubeđenjima.Nisam ni ponudila rešenje,već sam samo dala svoje mišljenje,pazite mišljenje,a ne stav-jer stav je već nešto isključivije u odnosu na mišljenje,jer nisam poznavalac fudbala,već samo čovek koji pokušava da prodre u ovu problemtiku oko simbola.
    Nisam rekla kako je crvena petokraka isključivo simbol radništva,jer vidite,yossaria-ne i kukasti krst je u jednom,vremenskom trenutku okupio radnike,nacional-socijaliste.Radništvo sam spomenula u kontekstu tadašnjih prilika u Srbiji '26,ako sam bila nejasna-moj previd.Ukoliko je peotkraka stavljena naknadno,posle rata, to je već nešto drugo i tu,dozvolićete mi,Vi niste bili jasni u Vašem uvodnom postu.

    Lično,predložila bih da se na obeležja sportskih klubova nikada ne stavljaju ni nacionalni,ni simboli određenih ideologija,već samo uprošćeni rekviziti koji se u tom sportu koriste i sl.,a da samo reprezentacija ima u svom amblemu prefiks nacinalnog kao obeležje sredine i nacije iz koje je potekla.(Manjine ne bi trebale da imaju prigovor jer se i u njihovim,matičnim zemljama ne bi u simbolima pojavljivali srpski predznaci.)
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    nisam rekla kako je crvena petokraka isključivo simbol radništva,jer vidite,yossaria-ne i kukasti krst je u jednom,vremenskom trenutku okupio radnike,nacional-socijaliste.radništvo sam spomenula u kontekstu tadašnjih prilika u srbiji '26,ako sam bila nejasna-moj previd.ukoliko je peotkraka stavljena naknadno,posle rata, to je već nešto drugo i tu,dozvolićete mi,vi niste bili jasni u vašem uvodnom postu.
    Нећемо да се правимо луди и потежемо приче како је и кукасти крст стари хинду симбол... нису га на грб Хитлерове Немачке ставили Махабхарата и Рамајана.
    Тако ни петокраке у грбове свих српских клубова нису ставили радници, већ Комунистичка партија, после рата, то је било малтене обавезно.

    Мени не смета ако неки клуб хоће да буде комунистички, па инсистира да му стоји петокрака, свако има право на удруживање.

    Смета ми да симбол једног злочиначког режима стоји у грбовима клубова из чисте инерције и лењости.

    lično,predložila bih da se na obeležja sportskih klubova nikada ne stavljaju ni nacionalni,ni simboli određenih ideologija,već samo uprošćeni rekviziti koji se u tom sportu koriste i sl.,a da samo reprezentacija ima u svom amblemu prefiks nacinalnog kao obeležje sredine i nacije iz koje je potekla.(manjine ne bi trebale da imaju prigovor jer se i u njihovim,matičnim zemljama ne bi u simbolima pojavljivali srpski predznaci.)
    Немам ништа против националних, мањинских, државних, па ни идеолошких знакова... све док тај клуб стоји иза тог знака.
    Можда би требало увести једино да ничији национални симболи не могу да се ставе у грб сами, без државних.
    Све остало, није проблем.
    Али држати остатке диктатуре... е, то је одвратно. Као да Бајерн Минхен има кукасти крст... ето, мрзело их да мењају...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Dogovoreno,nećemo se praviti ludi,barem ćemo tako lakše popiti ovu bozu koju zajedno ispisujemo u ovaj kasni sat ,umesto da imamo neki privatni život...
    Donekle ste,dakle,pojasnili Vaše stavove i drago mi je zbog toga jer još malo pa bismo se za kose-Vi mene,i tregere-ja Vas,podohvatali.Sada ste prešli na suštinu-Vama smeta moguća inercija,lenjost zbog koje je ta petokraka ostala na grbu dotičnih klubova.Moramo dakle istražiti mogućnost osetljivosti igrača+navijača istih klubova na ove simbole.

    Znači,yossarian-e,sa sasvim pojedinačnog ''ja'' i ''mene'',moramo preći na kolektivno ''oni'' i ''njih'',raščlaniti ''njihove'' osetljivosti u vezi sa tim,prepoznati ''njihov'' osećaj za vrednosti i moralne norme,a one ne moraju imati obavezno dodirnih tačaka sa onim pojedinačnim sa Vama,ili sa mnom.

    Možda bismo trebali da raspišemo neku vrstu glasanja među članstvom istih klubova+navijačima+simpatizerima ,pa neka sami odluče da li će zadržati simbole nametnute od strane tadašnje KPJ.


    Vi ste na potezu.Vaš servis.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Pa, petokraka zvezda nije isključivo simbol komunizma, da bismo je ukljanjali zato što komunizam više ne preovladava u društvu. Jeste, petokraka je stavljana na grb zato što su klubovi mahom osnivani po nalogu Partije i bili neraskidivo povezani sa istom. Ali, klubovi su izgradili svoju istoriju i tradiciju na tim grbovima, zašto bi ih sad menjali? Ni Sparta iz Praga nije promenila svoj grb, i dalje ga krasi ona izvrnuta zvezda. Crvena Zvezda celu svoju istoriju ima isto ime, ne vidim nikakav razlog da ga sad, 64 godine po osnivanju, promeni. To je smešno.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    dogovoreno,nećemo se praviti ludi,barem ćemo tako lakše popiti ovu bozu koju zajedno ispisujemo u ovaj kasni sat ,umesto da imamo neki privatni život...
    Donekle ste,dakle,pojasnili vaše stavove i drago mi je zbog toga jer još malo pa bismo se za kose-vi mene,i tregere-ja vas,podohvatali.sada ste prešli na suštinu-vama smeta moguća inercija,lenjost zbog koje je ta petokraka ostala na grbu dotičnih klubova.moramo dakle istražiti mogućnost osetljivosti igrača+navijača istih klubova na ove simbole.

    Znači,yossarian-e,sa sasvim pojedinačnog ''ja'' i ''mene'',moramo preći na kolektivno ''oni'' i ''njih'',raščlaniti ''njihove'' osetljivosti u vezi sa tim,prepoznati ''njihov'' osećaj za vrednosti i moralne norme,a one ne moraju imati obavezno dodirnih tačaka sa onim pojedinačnim sa vama,ili sa mnom.

    Možda bismo trebali da raspišemo neku vrstu glasanja među članstvom istih klubova+navijačima+simpatizerima ,pa neka sami odluče da li će zadržati simbole nametnute od strane tadašnje kpj.


    Vi ste na potezu.vaš servis.
    Нико није спроводио референдум кад се тај зликовачки режим уводио, или кад је своје партијске ознаке и имена качио где је стигао.
    Па тако и са скидањем - редом, одасвуд, одмах.

    Тек ако неко инсистира да остану, нек остану.
    Не смета ми инерција као инерција, већ што због обичне лењости опстају симболи зла и диктатуре.

    Citat morpheo kaže: Pogledaj poruku
    pa, petokraka zvezda nije isključivo simbol komunizma, da bismo je ukljanjali zato što komunizam više ne preovladava u društvu. Jeste, petokraka je stavljana na grb zato što su klubovi mahom osnivani po nalogu partije i bili neraskidivo povezani sa istom. Ali, klubovi su izgradili svoju istoriju i tradiciju na tim grbovima, zašto bi ih sad menjali?
    Није петокрака само симбол комунизма.... па тако је, није. У грбове српских клубова није стављана по наредби партије већ због поплаве љубави према астрономији код оснивача клубова, епидемичних размера.
    Наравно да петокрака није само симбол комунизма, али у 99% случајева у Србији је у грбове клубова стављана баш као симбол комунизма. И шта се сад правимо луди?

    Наравно да клубови нису изградили своју традицију и историју на тим грбовима, то стављање петокраке на све је било чисто да извинеш запишавање територије. Да се види да партија има шапу на свему.
    Шта ће Спартак из Суботице да изгуби од своје историје и традиције ако склони петокраку с грба? Борац из Чачка би био осакаћен без онаквог грба?

    90% клубова из источне Европе је избацило петокраку, а грбове су мењали такви клубови какви су Јувентус, Челзи.... ал ето, ако Млади Радник избаци петокраку, то је пропаст света.

    Мењали би их сад јер није ни требало да буду ту. Јер су симбол диктатуре, злочина, јер су наметани, јер немају везе са спортом...

    ni sparta iz praga nije promenila svoj grb, i dalje ga krasi ona izvrnuta zvezda. Crvena zvezda celu svoju istoriju ima isto ime, ne vidim nikakav razlog da ga sad, 64 godine po osnivanju, promeni. To je smešno.
    По мени је име Црвена звезда слично имену Хитлерјугенд. Требало би да се мења па макар га имала 100 година, јер слави зло.
    Или барем да се прилагоди.

    Али ако не може то, дај бар ово што може... остали клубови стварно немају потребу за тим пентаграмима несретним.

    Спарта из Прага нема звезду на грбу. Ако си мислио на Славију - они то на грбу имају од оснивања, као и Војводина, и значи нешто што нема везе са политиком и диктатуром, стога њих и не помињем.

    Малтене 90% клубова из источне Европе је избацило те петокраке... али ето, ми не треба...
    Poruku je izmenio yossarian, 01.11.2009 u 02:37
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нико није спроводио референдум кад се тај зликовачки режим уводио, или кад је своје партијске ознаке и имена качио где је стигао.
    Па тако и са скидањем - редом, одасвуд, одмах.

    Тек ако неко инсистира да остану, нек остану.
    Не смета ми инерција као инерција, већ што због обичне лењости опстају симболи зла и диктатуре.
    Zaista,tada je postojao dekret, ne volja izražena refrendumom,ali možda bismo morali,osim simbola,ukinuti i praksu totalitarizma-opovrgavanje prava na izražavanje volje većine.Mislim da je u tome suština čitave zbrke,ne samo oko ovih simbola-koji su tek naivna,dečija igra u odnosu na neke druge pojave u našem,duboko podeljenom,gotovo na izdisaju društvu.
    Znači,ne možemo se osloniti,yossariane,na praksu Vama mrske tadašnje KPJ i sprovoditi tek tako odluke koje se ne zasnivaju i verifikovano,overeno dakle od strane većine.

    Šta konkretno predlažete?Ko bi,prema Vama,trebao da ukine simbole bivšeg sistema i na koji način?Kako bi se to moglo sprovesti u delo,a da bude podržano zakonom i osnovnim načelima pravednosti?
    Eto,to mene zanima,yossarian-e.

    #Morpheo

    Morpheo,tvoj osvrt na češki klub i paralela koju si napravio sa situaciom u našim klubovima-što se grbova tiče-vredna je pažnje.Mislim da bismo morali razmisliti i o tom načinu da se ova situacija razreši.I to je jedan pogledna ovaj problem,jedno išljenje.Svako mišljenje je dobrodošlo i ne moram se nužno slagati sa istim,ali mi pomaže da sagledam čitavu stvar iz drugog ugla.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Razumem ja otklon koji yossarian ima prema komunizmu i njegovim simbolima. I ja komunizam doživljavam jednako lošim i retrogradnim sistemom. A li, jedno jer ono što ja osećam, a drugo je tradicija kluba. Zvezda nikada nije imala drugačije ime ni grb, što se fudbala tiče. Drugo su košarkaški klubovi, koji menjaju ime svake godine u zavisnosti od sponzora, menjaju sedište (Radnički Kragujevac). Zvezda je prepoznatljiva pod imenima Etoile Rouge, Stella Rossa, Rote Stern.... to je deo njenog identiteta.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    zaista,tada je postojao dekret, ne volja izražena refrendumom,ali možda bismo morali,osim simbola,ukinuti i praksu totalitarizma-opovrgavanje prava na izražavanje volje većine.mislim da je u tome suština čitave zbrke,ne samo oko ovih simbola-koji su tek naivna,dečija igra u odnosu na neke druge pojave u našem,duboko podeljenom,gotovo na izdisaju društvu.
    Znači,ne možemo se osloniti,yossariane,na praksu vama mrske tadašnje kpj i sprovoditi tek tako odluke koje se ne zasnivaju i verifikovano,overeno dakle od strane većine.
    По овој логици је 44. требало спровести један фини референдум, да ли да Немци оду, да ли да се укине усташка НДХ, да оставимо можда понегде који кукасти крст или словце У, које није само симбол усташа, већ и рецимо реч удица почиње на У, па бисмо можда уклањањем тог симбола повредили осећања пецароша....

    Какав црни референдум о грбовима клубова и о нечему што је силом и диктатуром наметнуто, као политички и идеолошки симбол, где му место није? На нивoу Србије или појединих општина? Или можда међу члановима одређеног клуба? Ал посебно прерадити бирачке спискове...

    Šta konkretno predlažete?ko bi,prema vama,trebao da ukine simbole bivšeg sistema i na koji način?kako bi se to moglo sprovesti u delo,a da bude podržano zakonom i osnovnim načelima pravednosti?
    Eto,to mene zanima,yossarian-e.
    Управе клубова. Својим одлукама.

    Citat morpheo kaže: Pogledaj poruku
    razumem ja otklon koji yossarian ima prema komunizmu i njegovim simbolima. I ja komunizam doživljavam jednako lošim i retrogradnim sistemom. A li, jedno jer ono što ja osećam, a drugo je tradicija kluba. Zvezda nikada nije imala drugačije ime ni grb, što se fudbala tiče. Drugo su košarkaški klubovi, koji menjaju ime svake godine u zavisnosti od sponzora, menjaju sedište (radnički kragujevac). Zvezda je prepoznatljiva pod imenima etoile rouge, stella rossa, rote stern.... To je deo njenog identiteta.
    Ето вам Звезда, ја свакако никад нећу навијати за Титове близанце. Али остали клубови... ван памети.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    По овој логици је 44. требало спровести један фини референдум, да ли да Немци оду, да ли да се укине усташка НДХ, да оставимо можда понегде који кукасти крст или словце У, које није само симбол усташа, већ и рецимо реч удица почиње на У, па бисмо можда уклањањем тог симбола повредили осећања пецароша....

    Какав црни референдум о грбовима клубова и о нечему што је силом и диктатуром наметнуто, као политички и идеолошки симбол, где му место није? На нивoу Србије или појединих општина? Или можда међу члановима одређеног клуба? Ал посебно прерадити бирачке спискове...



    Управе клубова. Својим одлукама.



    Ето вам Звезда, ја свакако никад нећу навијати за Титове близанце. Али остали клубови... ван памети.


    Ovde se radi o principima pravde i usvajanjima pravedno donetih odluka,bilo da se radi o nečemu na državnom,ili klupskom nivou.Naravno,klubovi bi mogli da reše to pitanje,njihove Uprave predstavljaju nadležne instance.
    Ne razumem zašto bismo morali da uradimo,da ponovimo ono što je neko uradio
    '44?Na sili,''preko kolena'',jer ''nam se može''?Držala sam Vas za razboritijeg sagovornika koji u ovoj temi pokušava da sagleda stvari van ličnog osećanja netrpeljivosti.Imajte na umu da se upravo zbog netrpeljivosti-bila ona opravdana,ili ne-gube čitave borbe koje su možda započete iz najsvetlijih ubeđenja i ciljeva.
    Pretpostavimo da su Vaši razlozi za ukidanje peokrake sasvim opravdani,način na koji međutim pokušavate da nam nametnete svoje mišljenje,ni malo nas ne ubeđuje da bismo trebali da prihvatimo Vaša rešenja.
    Samo polako,počeli smo da odmotavamo klupko ovog problema i možemo ga sasvim razmotati dok ne stignemo do njegove same suštine-tamo gde nestaje nit,a nastavlja se kalem.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    ovde se radi o principima pravde i usvajanjima pravedno donetih odluka,bilo da se radi o nečemu na državnom,ili klupskom nivou.naravno,klubovi bi mogli da reše to pitanje,njihove uprave predstavljaju nadležne instance.
    Ne razumem zašto bismo morali da uradimo,da ponovimo ono što je neko uradio
    '44?na sili,''preko kolena'',jer ''nam se može''?
    Какво бре понављање? Исправљање неправде, укидање наметнутих одлука и симбола није "понављање" неког понашања, већ уклањање штетних последица.

    Шта је противно принципу правде у исправљању неправде, наметања, диктатуре, тоталитаризма, идеолошког фанатизма... ?

    držala sam vas za razboritijeg sagovornika koji u ovoj temi pokušava da sagleda stvari van ličnog osećanja netrpeljivosti.imajte na umu da se upravo zbog netrpeljivosti-bila ona opravdana,ili ne-gube čitave borbe koje su možda započete iz najsvetlijih ubeđenja i ciljeva.
    Pretpostavimo da su vaši razlozi za ukidanje peokrake sasvim opravdani,način na koji međutim pokušavate da nam nametnete svoje mišljenje,ni malo nas ne ubeđuje da bismo trebali da prihvatimo vaša rešenja.
    Ништа ја не намећем. Ако неко мисли да политичка идеолошка обележја која је диктатура наметнула не треба да се уклоне, нек мисли. А успут га скроз неразборито натакнем.

    samo polako,počeli smo da odmotavamo klupko ovog problema i možemo ga sasvim razmotati dok ne stignemo do njegove same suštine-tamo gde nestaje nit,a nastavlja se kalem.
    Радо бих ја с Вама полако све ово расплео, али просечан животни век у Србији је тек негде око 70ак година, бојим се биће нам мало...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...



    Komunizam nije isto što i petokraka. Ona postoji mnogo pre komunizma. To je samo geometrijska slika, ništa više. To što je komunizam instalirao petokraku u grbove sportskih i drugih organizacija ne znači da nestankom komunizma treba da nestane i simbol koji je on koristio. Pobogu, na zastavi SAD, simbola kapitalizma, se nalazi 50 petokraka.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Или рецимо ако се у грб Спартака из Суботице не стави ништа, само се уклони петокрака, зашто би тај грб био предмет препирке? Плаво бели троугао, име клуба, година и некаква жута крила?
    O cemu ti pricas?
    Klub koji je dobio svoje ime o narodnom heroju Jovan Mikic Spartak, koji je poginuo oslobadjajuci Suboticu od Nemackog okupatora da odbaci simbol crvene petokrake? Da ne bi trebalo mozda i ime da promeni zato sto se ne osecas dobro u drzavi koja ima i komunisticku tradiciju? Drugar, tradicija se ne brise!
    Brise se samo ono cega se stidimo, a i ti i ja dobro znamo koja su ta vremena!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat morpheo kaže: Pogledaj poruku


    Komunizam nije isto što i petokraka. Ona postoji mnogo pre komunizma. To je samo geometrijska slika, ništa više. to što je komunizam instalirao petokraku u grbove sportskih i drugih organizacija ne znači da nestankom komunizma treba da nestane i simbol koji je on koristio. pobogu, na zastavi sad, simbola kapitalizma, se nalazi 50 petokraka.
    Ово подебљано ми је несхватљиво... то што је комунизам инсталирао петокраку у грбове организација не значи да треба да нестане тај симбол? Наравно да треба побогу, то је симбол диктатуре, тоталитаризма, једнопартијског режима, једне недемократске идеологије која је гушила сваки отпор. И ти кажеш да њихове симбол треба да стоји?

    Иначе, већ сам рекао, да не мислим да треба да се обрише свака петокрака, већ само оне које јесу симбол комунизма. А ове у грбовима које сам поставио нису ту јер су "геометријска слика" или због љубави према астрономији, већ као симбол комунизма. Не видим зашто се правиш луд па то не видиш.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    o cemu ti pricas?
    Klub koji je dobio svoje ime o narodnom heroju jovan mikic spartak, koji je poginuo oslobadjajuci suboticu od nemackog okupatora da odbaci simbol crvene petokrake? Da ne bi trebalo mozda i ime da promeni zato sto se ne osecas dobro u drzavi koja ima i komunisticku tradiciju? Drugar, tradicija se ne brise!
    Brise se samo ono cega se stidimo, a i ti i ja dobro znamo koja su ta vremena!
    Ако је веровати оном што пише на интернету, Спартак је погинуо ослобађајући Суботицу од мађарског окупатора, убио га је наиме мађарски војник.

    Да, мислим да ФК Спартаку не треба петокрака - ако већ носи име једног човека који се борио ваљда за слободу свог народа, треба поштовати дело тог човека, а не идеологију или странку којој је он служио. Ваљда је Јован Микић Спартак херој свих Суботичана, а не само комуниста? Колико уопште КП има гласова у Суботици, чланова општински одбор странке? Том петокраком се шаље порука да је Спартак клуб само те једне странке, а не свих Суботичана.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  2. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  3. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  4. Комунизам или Титоизам
    Autor Srpski Radikal u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 17:11
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •