Uvek maksimalno doterana - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 85
  1. #16

    Odgovor: Uvek maksimalno doterana

    Uf! Meni se jednom desilo da sam izašla uveče sa društvom u trenerci. Nisam od onih koje su namontirane u svakom momentu. I to montiranje nikad ne uključuje suknje. Farmerke su zakon, sportski, elegantno uvek može nešto da se iskombinuje. Što se tiče šminke, ujutru se našminkam i to je to, ne setim se ni karmin da popravim. U principu sve zavisi kako se osećam, ako zračim nekom energijom, uglavnom se to primeti bez obzira kako sam obučena i da li sam našminkana.

  2. #17

    Odgovor: Uvek maksimalno doterana

    Hmmm, recimo da nisam uvek maksimalno doterana, ali da sam najčešće doterana (pod maksimumom podrazumevam visooooooooke štikle, sve utegnuto i zategnuto, večernja šminka). Čak i trenerke koje nosim po kući su u prilično kulturnom stanju...

  3. #18

    Odgovor: Uvek maksimalno doterana

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm, recimo da nisam uvek maksimalno doterana, ali da sam najčešće doterana (pod maksimumom podrazumevam visooooooooke štikle, sve utegnuto i zategnuto, večernja šminka). Čak i trenerke koje nosim po kući su u prilično kulturnom stanju...
    E bash to...

    I secam se da sam uvek pokushavala da obucem prvo sta dovatim ali to kod mene nikako ne ide...jednostavno nisam taj tip osobe...
    Nije to neko preterano kindjurenje i u principu brzo se ja spremim i sredim ali jednostavno se ne osecam komotno u nekoj apa-drapa varijanti...
    I jeste bash obozavam da nosim i minice.... i suknje... citam ovo napred kako su nekima suknje nekomforne i sta ti ja znam i kontam da je kod mene skroz drugacija situacija...Meni je leti najlakshe navuci suknju,majicu,nanulice i pravac na shtrand...

    A i kad sam kuci ne volim da se obuchem ko ni sebi ni svom...
    Nekako se najprijatnije osecam ako sam u iole pristojnom stanju...
    i to cinim sebe radi...
    i cak se komotnije osecam u minicu ili farkama nego u trendzi... sta cu,takva sam....

    Sto se tice vecernje sminke... skoro nikad je ne praktikujem...
    cak ni uveche...
    to mi je na minimali...
    ne volim nesto da preterujem sa shminkom plus sto me mrzi posle da je skidam...
    pa je stoga slabije koristim...
    Poruku je izmenio Kill Bill, 26.01.2007 u 20:27

    Ubica mekog srca.

  4. #19

    Odgovor: Uvek maksimalno doterana

    Ni suknjice ni haljinice,nisam ja cica-maca,samo obucem s cim se osetim komoda,a u isto vreme fashion..
    No me toques

  5. #20

    Odgovor: Uvek maksimalno doterana

    Farke, majca i patike, uvek....cipele i suknja ponekad...stikle vrlo retko nosim, neudobne su mi, i ne zelim da se lomim previse. Smatram da izgledam sasvim ok ovakva kakva sam. Puder i ne volim da stavljam, ali i kad ga stavim, to je najsvetlija nijansa, tj. ona koja najvise odgovara mom tenu, maskara i sjaj,. To je to...da izgledam prirodno, ali i da se vidi da vodim racuna o izgledu, ali ne u nekontrolisanim razmerama.
    jellena

  6. #21

    Uvek maksimalno doterana

    Uh...ja sam počela trenerku tek nedavno da nosim i to isključivo po kuci i na trening...eventualno do prodavnice, ali i to je retkost...Jednostavno volim da sam doterana, uvek makar da imam puder na licu, da mirišem, da mi je kosa čista i isfenirana pod obavezno...
    Nikad nisam otišla na faks u trenerci ili do grada...Patike praktično ne nosim niti ravnu obucu...
    Naravno veoma mi je slatko kad vidim devojku koja je sportski obučena, samo ja jednostavno nisam takva, i ne osecam se lepo kad sam "ležernije" obučena...
    Volim kostime, čizmice i suknje, kravatica i bela košuljica, suknica i tregeri...to mi je jako slatko, i ja se u tome osecam "kao u svojoj koži"...

  7. #22

    Odgovor: Uvek maksimalno doterana

    Ponekad, kad mi drugarica kaze:"Budi malo zensko"
    odem do grada i kupim neku 'zensku' stvar..suknjicu, stiklice i sta ti ja znam...i kad dodjem kuci, ni ne skinem etiketu, samo slozim stvar u orman. I tamo stoji do neke svadbe, Nove godine, vazne proslave...
    Mislim, znam ja sve to da nosim i dobro mi stoji, ali dzabe kad ne volim.
    Ja se ne cesljam, ne sminkam, desava mi se da shvatim da sam izasla iz stana u kucnim papucama tek kad me ispred zgrade komsinica skenira pogledom i pocne da se smeje...
    A kako stvari stoje, izgleda da cu zbog novog posla ipak morati da "budem malo zensko".
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #23

    Overdressed

    Neleteh negde na ovu temu i zgrozih se

    Citat Neka tamo kaže:
    Ovako se naziva pojava kada je zena sredjena i doterana 24h dnevno-stikle od ranog jutra,sminka ceo dan,uvek dobra frizura...i kad kuva,i kad sprema kucu,i kad ide da baci djubre i kad se odmara i kad ide u grad,provod,shoping...
    Overdressed ne podrazumeva napadnu i provokativnu garderobu i celokupan izgled tokom celog dana-da bi se devojka smatrala overdressed dovoljno je da uvek ima nalakirane nokte,cistu kosu i dobru frizuru,bar sjaj i maskaru,zatim da se ne ustrucava da nosi stikle dvanaestice od ranog jutra,da suknje i haljine ne cuva samo za specijalne prilike...
    nije problem ni za trenerku i patike,ali onda moraju biti neke extra...

    E sad ovo sve ustvari deluje potpuno normalno,ali je pocelo da se smatra fenomenom i dobilo svoje ime jer je danas nazalost sve vise devojaka koje se uopste ne sminkaju,ne nose stikle,kosa im je non-stop vezana u rep,cude se kad vide devojku u suknji,a sredjuju se samo u retkim prilikama za neke velike svecanosti...pa su takav stav i ponasanje
    nametnule kao normalno i uobicajeno,a ovo tipicno zensko svrstale u fenomen pod imenom"overdressed"!?!?!!!

    Ja sam jedna od tih i smatram da zena ne sme sebi da dopusti da bude zapustena,nezenstvena...
    Sta vi mislite i ima li vas jos takvih moje dame?
    Ja definitivno nisam jedna od tih i pre bi se iskreno upucala nego bila jedna od tih...
    Jedno je biti cist i uredan a drugo biti freak

    Sta vi mislite?
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #24

    Odgovor: Overdressed

    Pa, iskreno, smeta mi sama činjenica da sam došla u situaciju da preispitujem svoje oblačenje i stil. Smeta mi i da me neko postavlja u grupu "Overdressed" samo zbog toga što je meni sasvim normalno da sam svaki dan, po ceo dan, u suknji - i to kratkoj! Meni je normalno da u sred bela dana nosim čizme na štiklu, tamne hulahopke, teksas kratku suknju i džemper... I teško mi je da shvatim da nekome to može da smeta. Kosu obično vezujem u rep, po danu se šminkam jako retko, jer imam osetljivu kožu pa je maksimalno štedim, ali su mi nokti uvek dugi i namazani. Suknje i haljine ne čuvam za specijalne prilike, baš naprotiv... Nosim i trenerke i patike, i ne moraju biti neke extra, ali mi za njih treba specijalna prilika.

    Dakle, ne smatram da sam overdressed, niti smatram da sam freak. Oblačim se kako mi prija. Volim da nosim štikle. Trenutno nemam ni jedan ravan komad zimske obuće. Imam svega dva/tri para pantalona u ormanu, ali zato imam jako mnogo raznoraznih suknji. Patike služe za izlet do prirode, za neke akcije gde nije prikladno nositi štikle. Imam meru i jako pazim što se toga tiče. Do prve prodavnice idem obično maksimalno neuredna, ali ću se uvek upristojiti ukoliko idem malo dalje. Ne želim da se promenim, pa čak i pod rizikom da me proglase overdressed ribom...

  10. #25

    Odgovor: Overdressed

    Pa draga ti to i nisi
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #26

    Odgovor: Overdressed

    Ma znam ja da ja nisam, imam tačno sliku na šta se ovde cilja, nego me ovaj deo isprovocirao
    da bi se devojka smatrala overdressed dovoljno je da uvek ima nalakirane nokte,cistu kosu i dobru frizuru,bar sjaj i maskaru,zatim da se ne ustrucava da nosi stikle dvanaestice od ranog jutra,da suknje i haljine ne cuva samo za specijalne prilike...
    E pa nećeš majci...

  12. #27

    Odgovor: Overdressed

    Sto se vas dve nervirate? Svako nosi ono sto mu prija. Ja nemam naviku da nosim stikle ali to ne znaci da imam naviku da mi je kosa prljava. I imam naviku da imam nalakirane nokte ali to ne znaci da cu svaki dan imati sjaj na usnama. Sve je to individualno. Ja se oblacim onako kako se osecam. A ovi sto pisu takve stvari to su samo ljubomorni ljudi koji i kad se doteraju izgledaju lose. Ili ne znaju da se doteraju da izgledaju dobro. Pa onda kao izmislili neki izraz overdressed i pljuju po ostalima.

  13. #28

    Odgovor: Overdressed

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Sto se vas dve nervirate? Svako nosi ono sto mu prija. Ja nemam naviku da nosim stikle ali to ne znaci da imam naviku da mi je kosa prljava. I imam naviku da imam nalakirane nokte ali to ne znaci da cu svaki dan imati sjaj na usnama. Sve je to individualno. Ja se oblacim onako kako se osecam. A ovi sto pisu takve stvari to su samo ljubomorni ljudi koji i kad se doteraju izgledaju lose. Ili ne znaju da se doteraju da izgledaju dobro. Pa onda kao izmislili neki izraz overdressed i pljuju po ostalima.
    Goldi mislim da nisi razumela...

    Nije rec o sredjenoj i urednoj devojci vec onoj tip top sa kompletnom sminkom,markiranom odecom,napucanom maximalno koja je od jutra do sutra takva,koje sredjuje kucu(ako uopce to radi) tako odjevena,koja ni na vrata ne moze da izadje bez kile sminke na sebi...

    Mislim sta reci za nekoga ko u 7 am izlazi vani odjeven kao za 9-10 pm
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #29

    Odgovor: Overdressed

    Potpuno sam ja razumela sta si rekla. I dalje smatram da je to individualno i da se ta tip-top devojka obukla onako kako se oseca. Ona se lose oseca kada nije tip top. Njoj je to svrha zivota jer nema sta drugo da radi, kao i gomili ljudi u ovoj drzavi sto nema sta da radi... I onda se uvek nadje ona druga strana koja je potpuno druga krajnost ovoj tip top devojci i izmisli izraz overdressed.

  15. #30

    Odgovor: Overdressed

    zatim da se ne ustrucava da nosi stikle dvanaestice od ranog jutra
    Pa, obila bih sve štokove po kući a pitanje je i da l' bi mi glava ostala na ramenima i ovako je sevam o šta stignem. Odmaram ligamente i tek ponekad mi dune da se štikliram, ranije sam to mnogo više praktikovala. Meni ne trebaju ni štikle ni suknja 24/7 da bih se osećala ženstveno ili sexy. Ravnu obuću mnogo više volim. Baletanke specijalno.

    Nokti su mi uvek nalakirani (i ruke i noge), kosa mi je uvek čista, dlake po licu ne gajim, frizura - kakva je takva je moja je ( )...

    Ništa ne čuvam za specijalne prilike. Nikada nisam imala te radove. Parfeme koristim svaki dan, bez obzira da li sam u kući ili nisam. Veš takođe. Ni garderobu ne delim tako.

    Ja ne mogu da se svrstam ni u jedan stil. Ja ću se danas obući kao indijanac, sutra kao kauboj, prekosutra vamp, onaj tamo dan sportski, pa kao vojnik itd... kako sam raspoložena. Ne volim uniformisanost, jednoličnost i preslikavanje, uvek sam imala svoj fazon i obavezno neki detalj (ili više njih ) po kojem me možeš prepoznati iz aviona. Ne uklapam se u masu, jednostavno... sedela kući ili ne. Uopšte sam osoba koja bi mogla da obuče i kartonsku kutiju od zamrzivača i to da ponese dobro i od toga napravi fazon. Može neko natovariti extra krpice na sebe, ne znam kakvu firmu, a da pritom ne ostavi utisak kakav želi. Ličnost nosi garderobu.

    Mene iskreno zabole kako se oblače ostali a i zabole me šta da l' ostali imaju nešto da kažu za moj outfit. I da l' sam overštagod.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 04.01.2019, 12:57
  2. Zašto dobri ljudi uvek odlaze?
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2016, 15:05
  3. Član čiji mi postovi uvek privuku pažnju?
    Autor ribenzzi u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 11:55
  4. Spavate li dovoljno, ili ste uvek nenaspavani?
    Autor Aca1983 u forumu Pričaonica
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 00:58
  5. Zašto devojke/žene uvek idu zajedno u WC
    Autor rumski u forumu Muška kafana
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 21:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •