Da li ste aktivni član neke stranke? - Strana 6
Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 164
  1. #76

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Alternativa partijskom organizovanju je Skupština od neposredno biranih , imenom i prezimenom, uglednih ljudi i stručnjaka iz svih sredina (koji bi polagali račun svojim biračima). Jedino merilo bi bili njihovi rezultati, ne poreklo, veroispovest, bogatstvo. Plaćani bi bili po režimu prosečne plate tako da bi se mnogo toga svelo na altruizam a ne privilegije.
    Kuća se pravi od temelja...a temelj MORA biti čvrst. Znači mora biti zasnovano na pravdi , istini, odgovornosti i sposobnosti. Ne na korupciji, namicanju kvota, blokadi procesa, večitosti i nesposobnosti.
    P.S. To je bajka samo za one koji su kukavice i defetisti. I Milošević je nametnuo naivnima da je večit i nesmenjljiv. A nije bio....kao što to sigurno nisu ni ovi nesposobnjakovići, čankolisci i paničari od svega i svačega.
    to bi moglo biti - TO !!!



    ali ...
    sada će "političari" verovatno da ti objasne - da to i nije neka politika.
    Kakvu si sad ti to poštenu politiku izmislio !?
    Šta je to ...?
    Politika ima BRE !!! da bude ober kurva ... kao što je to sada ... i tačka !

    ili ima da je nema ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #77

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Istorija je pokazala da sve što je zasnovano na ideji brzo ode u q*ac jer zavisi od ljudi. A ljudi su kvarljiva roba. Ipak to ne znači da treba se "prilagoditi" i postati lešinar sopstvenog naroda! Verujem u dobro, i spreman sam da se borim da bude bolje. Ne verujem političarima jer su rezultati njihovog rada katastrofa za narod. A svako iole pametan je davno zaključio da se institucionalna borba protiv istih ne isplati jer su sve institucije pune partijskih ljudi. Srbija se uvek probudi...pitanje je kada je tačka ključanja i kada će ponos prevagnuti nad trpljenjem.
    P.S. Šta me briga da li negde nešto postoji ? Zašto bih sebe ograničio rečima " to nigde nema" ? Zašto se ne bih potrudio da toga bude ovde, sada i uvek ? Da seljak može dobiti predsednika na sudu, da radnik može izdržavati svoju porodicu i učiti potomke da nije sramota raditi, da pedagog bude neko koga će mlađi poštovati i slediti, da reč bude nešto što ima snagu ugovora, da kriminalci budu u apsu, ....
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #78

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Istorija je pokazala da sve što je zasnovano na ideji brzo ode u q*ac jer zavisi od ljudi. A ljudi su kvarljiva roba. Ipak to ne znači da treba se "prilagoditi" i postati lešinar sopstvenog naroda! Verujem u dobro, i spreman sam da se borim da bude bolje. Ne verujem političarima jer su rezultati njihovog rada katastrofa za narod. A svako iole pametan je davno zaključio da se institucionalna borba protiv istih ne isplati jer su sve institucije pune partijskih ljudi. Srbija se uvek probudi...pitanje je kada je tačka ključanja i kada će ponos prevagnuti nad trpljenjem.
    P.S. Šta me briga da li negde nešto postoji ? Zašto bih sebe ograničio rečima " to nigde nema" ? Zašto se ne bih potrudio da toga bude ovde, sada i uvek ? Da seljak može dobiti predsednika na sudu, da radnik može izdržavati svoju porodicu i učiti potomke da nije sramota raditi, da pedagog bude neko koga će mlađi poštovati i slediti, da reč bude nešto što ima snagu ugovora, da kriminalci budu u apsu, ....
    Kao što rekoh, priča zarad priče. U vetar.

    Dobre namere koje ne rezultiraju ničemu korisnom se ne razlikuju od loših namera.

    A kad vidim ovo kako Srbija treba da se probudi, naježim se oMa, mame mi. Pa još ključanje, pa ponos, pa trpljenje.

    Očigledno da još živiš u devedesetim kad su ovakve reči imale smisla.

    P. S. Ovakve demagoške pamfletiće je delio SPS tih godina, čini mi se? Nego, kako se ti to trudiš da popraviš opšte stanje društva, ne reče mi?

  4. #79

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Kao što rekoh, priča zarad priče. U vetar.

    Dobre namere koje ne rezultiraju ničemu korisnom se ne razlikuju od loših namera.

    A kad vidim ovo kako Srbija treba da se probudi, naježim se oMa, mame mi. Pa još ključanje, pa ponos, pa trpljenje.

    Očigledno da još živiš u devedesetim kad su ovakve reči imale smisla.

    P. S. Ovakve demagoške pamfletiće je delio SPS tih godina, čini mi se? Nego, kako se ti to trudiš da popraviš opšte stanje društva, ne reče mi?
    Koliko vidim...ti si taj koji samo melje i priča radi priče (pogledaj svoj broj postova). To što se ti ježiš na nove promene na bolje zabole druge. "Svi ste se ušemili pa nema revanžizma" je nešto što ti je poznato ?
    Ja živim duže od tebe i imam neke repere šta je dobro iz raznih epoha. Ne pljujem na nešto samo zato što je ranije bilo pod nekim drugim režimom već pljujem ono što ne treba da bude "uzor" samo zato što je pod "tvojima".
    Šta ti znaš o ponosu ? Da li si video poštenog i vrednog čoveka koji je jedini izdržavao porodicu a "višom silom" (čitaj hirom dežurnog moćnika i izgovorom "svetske krize") odjednom ostao bez prihoda ? Šta ti znaš o besu muškarca koji je onemogućen da poštenim radom obezbedi svoju porodicu ? Misliš da je malo očajnika koji to nisu postali svojim postupcima ?
    Deluješ mi zeleno kada ti smeta nešto iz ranijih decenija koje je bilo opšteprihvaćeno i dobro. Meni su svi narodi Juge bili bliski drugari, svi vredni ljudi uzor za poštovanje, seljak sa svojom narodnom izrekom mudrac, stisnuta šaka garancija veća od 100 ispečatiranih ugovora (koje lako sudovi izvrnu u bezvredan papir..ako im se plati), stranci me nisu gledali kao gubavog i zločinca, plata je morala da bude na vreme, napredovao sam po sposobnostima a nisam bio partijski...
    Borim se i time što svog sina i mlađe naraštaje (sa kojima sam blizak) učim osnovnim ljudskim etičkim vrednostima i ukazujem im da ne dozvole da im isperu mozak praznm pričama bez rezultata.
    Poštuješ li ti majstora kojeg si angažovao da ti sredi par pločica a on ti izlupao ceo stan ? Hoćeš li takvog opet angažovati ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #80

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Hunter..pokušaj (ukoliko umeš) da temu nastaviš konstruktivnim predlozima i SVOJIM pogledom na članstvo u nekoj stranci. Nemoj biti "zla žena" koja se samo kači na tuđe postove bez ijednog argumenta sem stava "ja najpametniji". Veruj da tvoj pogled na temu je SAMO JOŠ JEDAN a ne bogom dan.
    P.S. Moralne vrednosti su nešto što je posao celog društva a pošto su partije one koje upravljaju onda su i zaslužne za izmene. Ja samo napominjem da su partije iskrivile opšte prihvaćene ljudske etičke norme zbog svojih poslova i svojih materijalnih apetita. Osuđujući stanje radikalnih promena etičkih vrednosti ne znači da sam ja neki visoko moralni pojedinac. Ja sam samo čovek...i to ću se truditi da ostanem , bez obzira na političare.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #81

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Hunter..pokušaj (ukoliko umeš) da temu nastaviš konstruktivnim predlozima i SVOJIM pogledom na članstvo u nekoj stranci. Nemoj biti "zla žena" koja se samo kači na tuđe postove bez ijednog argumenta sem stava "ja najpametniji". Veruj da tvoj pogled na temu je SAMO JOŠ JEDAN a ne bogom dan.
    P.S. Moralne vrednosti su nešto što je posao celog društva a pošto su partije one koje upravljaju onda su i zaslužne za izmene. Ja samo napominjem da su partije iskrivile opšte prihvaćene ljudske etičke norme zbog svojih poslova i svojih materijalnih apetita. Osuđujući stanje radikalnih promena etičkih vrednosti ne znači da sam ja neki visoko moralni pojedinac. Ja sam samo čovek...i to ću se truditi da ostanem , bez obzira na političare.



    Pošto su tvoji argumenti čvrsti kao stena (naročito onaj o broju postova, a bogami i ovaj drugi "ja najpametniji") i pošto si mi užasno argumentovano odgovorio na sva pitanja koje sam ti postavio, evo, odustajem.

    P. S. Ne krive partije etičke norme, nego ljudi. Oni u njima i van njih.

  7. #82

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    P. S. Ne krive partije etičke norme, nego ljudi.
    Jeste.


    Al' NE MORA da znači.

    Da bi NE_MORAL_L mogao da zNači i zRači ... kod nas je očigledno potrebna ta ... partija.
    Pojedinac, sam od sebe i sam za sebe ... može da "duva" u šta 'oće, kol'ko 'oće ... pa ... da zadene za pojas.
    Nije promenio ništa. Bio pojedinac ostao pojedinac.
    Pa bio on najmoralniji, najnemoralniji ... ili najnenormalniji ... isto mu se 'vata. Pojedinci se u masi gube. (čast izuzecima koji pravilo potvrđuju)


    Ali, ako neMoralni ... pa još i neNormalni pojedinac, osnuje partiju,
    a uz to ume da njake za 10, da laže, maže, farba, lakira i glanca (dok ti ne oteknu moodanca)
    pa na blabla žvaku uspe (k'o muve na lepak) da navata :
    1. - nekolicinu svojih istomišljenika
    (koji njajuke za 9, 8, 7, i 6 ali isto veoma obdarenih lažova, muvatora, farbara, lakirera, glancera, foliranata i prevaranata)
    2. - i horde lakovernih i naivnih entuzijasta, koji poveruju da je zlato sve što je dobro "uglancano" - pa sija,

    eeee tu već imamo pojedinca
    koji sam (svojom dominantnošću - ostvarenom pozicijom) a i uz svesrdnu pomoć prve "partijske ćelije" nazvane - nekolicina,
    menjajući sklopove one druge "partijske ćelije" nazvane - horda ili masa,
    može da za*ebava do mile volje i tu prvu i drugu grupu ... a naročito - ostatak sveta.
    (koji je, uzgred budi rečeno, odma' vod'o da je to o b i č n a budala ...)


    E tu već imamo "pojedinca" - koji je postao problem.
    A koliko - veliki problem ? ... zavisi na žalost najviše baš od broja onih koji predstavljaju onu drugu grupu...
    što je nazvamo horda... masa ...


    da ne kažem baš - STADO.


    ________

    ... tako da ... Ma JESTE ! Ma DA ! Ma TAKO JE ! pojedinci su ti koji menjaju etičke norme,
    koji nenormališu, nemorališu, kradu, lažu ... pa mažu !

    ALI uz mali dodatak - Pojedinci - iz Pojedinih Partija.
    (mali DoDatak ... al' veliki DoBitak ... i da ne zaboravim ... veliki DoHodak.)



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #83

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Bilo vas je lepo citati.

    Nego da se osvrnem na par postova pre ove diskusije.

    Otprilike svaki post je bio "nisam i ponosim se time.. jer se svaka stranka rukovodi samo licnim interesima"

    Ne razumem cime se tu neko ima ponositi..
    Ne svidja vas se nesto.... Pa promenite to...
    Ne razumem kako su ljudi vec neko duze vreme postali toliko nezainteresovani za sve sta nam se desava.
    Kad podjem od svoje generacije... Drzava nam je toliko povecala skolarinu za fakultete da ce dovesti do stanja da ce se moci samo oni imucniji da se skoluju.. Budzet postepeno svodi na minimum. A sta mi (studenti ) radimo ? Nista
    Umesto da se okupimo svi i pokazemo sta mislimo o tome...
    A posle cemo se buniti kako ne valja vlast...
    Kako mi se cini kad bi uveli naplacivanje vazduha niko ne bi rekao nista protiv toga...
    Lako je pricati da nista ne valja a ne raditi nista da se to promeni.
    Everybody Wants to be a Cat

  9. #84

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    nisam, al' cu se uskoro uclaniti- bnp.



    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #85

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    A ti ne vidiš da ne mo'š isterati ni iz Skupštinske sale na poljanče ... a kamoli da ih pandrkneš "odozgo" ...

    Vidiš li ti gde se to sve zaletelooo ... pa poletelooo ... pa odletelo gooooore .... u vasioooooone ...

    više ih se ne može gledati ..... a ni videti golim okom


    Kao - Ne isplate nam se izbori ... ma uopšte
    a isplati nam se da oni nastave da drpajoo ... evo videćemo sad'

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #86

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Bilo vas je lepo citati.

    Nego da se osvrnem na par postova pre ove diskusije.

    Otprilike svaki post je bio "nisam i ponosim se time.. jer se svaka stranka rukovodi samo licnim interesima"

    Ne razumem cime se tu neko ima ponositi..
    Ne svidja vas se nesto.... Pa promenite to...
    Ne razumem kako su ljudi vec neko duze vreme postali toliko nezainteresovani za sve sta nam se desava.
    Kad podjem od svoje generacije... Drzava nam je toliko povecala skolarinu za fakultete da ce dovesti do stanja da ce se moci samo oni imucniji da se skoluju.. Budzet postepeno svodi na minimum. A sta mi (studenti ) radimo ? Nista
    Umesto da se okupimo svi i pokazemo sta mislimo o tome...
    A posle cemo se buniti kako ne valja vlast...
    Kako mi se cini kad bi uveli naplacivanje vazduha niko ne bi rekao nista protiv toga...
    Lako je pricati da nista ne valja a ne raditi nista da se to promeni.
    O ovome i pričam sve vreme.

    Ako hoćeš da menjaš sistem, uđi u njega i menjaj ga iznutra.

    Kukumavčenje sa strane ne služi ničemu. A takvih je najviše.

    P,S. Unapred se izvinjavam Čiča Gliši što više stvarno nemam volje ni živaca da čitam njene duge postove.

  12. #87

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    izvinjenje prihvaćeno

    aj' ti požuri na sastanak ... partijski. Ima sigurno neki zadatak da se odradi.

    neka ... mora i to neko ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #88

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    izvinjenje prihvaćeno

    aj' ti požuri na sastanak ... partijski. Ima sigurno neki zadatak da se odradi.

    neka ... mora i to neko ...
    Kako beše ona tema? "Smešno, a meni je glupo"?

    I zašto li mi baš ovog trenutka ona pade na pamet?

    Ah, te misterije uma...

  14. #89

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Kako beše ona tema? "Smešno, a meni je glupo"?

    I zašto li mi baš ovog trenutka ona pade na pamet?

    Ah, te misterije uma...
    Što ne pitaš pretzednika Stranke ... možda će on umeti da ti pojasni sve nedoumice ...

    sorry što se mešam ... samo želja da pomognem

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #90

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Što ne pitaš pretzednika Stranke ... možda će on umeti da ti pojasni sve nedoumice ...

    sorry što se mešam ... samo želja da pomognem
    Kao što rekoH, da se ne ponavljam...


Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Politicke stranke
    Autor lenjivica u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.10.2010, 13:31
  2. Program moje političke stranke
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 15:54
  3. U ime svih nas iz 50 i neke...
    Autor Temly u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 11:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •