Jehovini Svedoci - Strana 7
Strana 7 od 54 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 805
  1. #91

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Е то је лепо чути!

    А сад иди мало и посвети се жени и "одраслој" деци која очигледно немају више од 15 година, јер:

    (једино да су деца отишла у "сведоке" пре свог оца)

    а овим твојима на састанку поднеси извештај, да је "партијски" задатак испуњен али и да на "Војводина кафеу" (VojvodinaCafe) "нема леба" за вашу ствар.
    Kako ti kažeš gari!


  2. #92

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ser....Lično bih poručio svedocima da se manu perifernih pitanja oko kojih se glodju i polemišu sa "neistomišljenicima"((krst ili stub, krv ili ne....itd)), nego da se usresrede na ono što je bitno za život svakoga čoveka: A to je stvaranje moralnih i dobrih ljudi! I to je SUŠTINA svega!
    Najbolji način za to je kada postanete VIDELO drugima, a ne nametanje, kucanje na vrata, cimanje za rukav, jurenje i sablažavanje ljudi po ulici...Dakle, nametanje -> ne!
    A.. pitanje za tebe i svedoke:
    Kako čovek koji se rukovodi svojim čulima i mašta o duhovnosti može da bude moralan?
    Da li je trpnja i molitva svome bogu za *grešne misli* rešenje i svrha duhovnosti?

    Jehovini Svedoci vuku za rukav jer se nisu infiltrirali na vreme kao naše druge poznate religije.
    Pa se sad ljudima čini da su oni nametljivi...pa dobro svaki privatnik to radi..
    Toliko o našim vidicima...

    Ser....Čovek mora SAM da kuca da bi mu se otvorilo!

    Isus kaže: " Ko kuca otvoriće mu se...."
    Naravno, vernici su sami odlučili da idu bogu.
    Samo promiče činjenica da su takvo uverenje stekli za života u svojoj sredini...
    Znači nije njihovo izvorno već zatečeno....pa se sad pojavila i konkurencija..
    A podeli nikad kraja...
    Inače smisao ovih Hristovih reči ja razumem ovako:

    Čovekova vera u svoj duhovni rad na sebi mora da da rezultate ( spoznaju )
    Drugim rečima ne može da ostane na veri...

  3. #93

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Lično bih poručio svedocima da se manu perifernih pitanja oko kojih se glodju i polemišu sa "neistomišljenicima"((krst ili stub, krv ili ne....itd)), nego da se usresrede na ono što je bitno za život svakoga čoveka: A to je stvaranje moralnih i dobrih ljudi! I to je SUŠTINA svega!
    Najbolji način za to je kada postanete VIDELO drugima, a ne nametanje, kucanje na vrata, cimanje za rukav, jurenje i sablažavanje ljudi po ulici...Dakle, nametanje -> ne!

    Čovek mora SAM da kuca da bi mu se otvorilo!

    Isus kaže: " Ko kuca otvoriće mu se...."

    Dakle, ne treba vi niti bilo ko drugi da "kuca", i da nameće! Nego treba davati PRIMER u svakodnevnom životu - svojim životom!
    Biti videlo nekome u svojoj suštini znači - istinska Teologija!
    Naša teologija se vidi na nama samima...teologija se vidi po tome kako se hranimo, kako se oblačimo, kako pričamo... kako mislimo... kako se ponašamo... kako živimo...
    Prijatelju tvoje mišljenje i tvoja poruka ostaje samo tvoje mišljenje i tvoja poruka!

    Isus Hrist je "...odredio sedamdeset drugih i poslao ih dva po dva pred sobom u svaki grad i mjesto u koje je sam mislio doći! (Luka 10:1) Dakle jasno je da je sam Isus, Sin Jehovin, uspostavio tehniku propovedanja od kuće do kuće, niko drugi! Jehovini svedoci samo nastavljaju tradiciju prve hrišćanske skupštine!
    U Delima Apostolskim 5:42 čitamo sledeće:"*I svaki su dan u hramu i od kuće do kuće bez prestanka poučavali i objavljivali dobru vijest o Hristu, Isusu.

    Takođe u Delima Apostolskim 20:20 apostol Pavle kaže sledeće:"I ništa korisno nisam propustio reći vam i poučavati vas javno i idući od kuće do kuće."

    Sledeće čega se pravi hrišćani drže i primenjuju u svom životu možeš da pročitaš i u svojoj Bibliji u Delima apostolskim 5:29 "A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima."

    Ti sad sam donesi zaključak da li bi bilo ispravno kad bih ja sad tebe poslušao i prestao da propovedam dobru vest od kuće do kuće!


  4. #94

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat savest kaže: Pogledaj poruku
    isus hrist je "...odredio sedamdeset drugih i poslao ih dva po dva pred sobom u svaki grad i mjesto u koje je sam mislio doći!(luka 10:1)


    sledeće čega se pravi hrišćani drže i primenjuju u svom životu možeš da pročitaš i u svojoj bibliji u delima apostolskim 5:29 "a petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba bogu pokoravati negoli ljudima."

    ti sad sam donesi zaključak da li bi bilo ispravno kad bih ja sad tebe poslušao i prestao da propovedam dobru vest od kuće do kuće!
    Значи Исус је "одредио", Бог "наредио". Коме? Апостолима. А где си ти у тој причи?
    Ко је тебе одредио?
    Ко је теби наредио?
    Исус?
    Бог?

    Значи сад треба да слушам цврчка са смешном капом и да утрипујем како је он директни наследник апостола из првог века нове ере... Како је Божји сведок, шта вид'о си Бога? Зовеш га именом као да ти је гари из комшилука с којим пијеш кафу. Оно добри сте "до јаја", као "знам лика" и те форе...

    Слушај, свиђа ми се твоја капа, гари, даћеш ми је да је шетам мало, вратићу ти капу, кеве ми, јел ми добро стоји, гари, а?
    А добар ти је и тај сат, гари, даћеш ми га да га фурам мало, вратићу ти чуку, кеве ми. Добар си ти дечко, гари.

    Нађи ме, све твоје ствари да ти дам,
    нађи ме, само мало да их прошетам.

    Е, сад ми дај нешто пара ти,
    да немаш пара немој лагати,
    ја те могу преџепирати,
    ако ти нађем све ћу узети. (Ова стофа одлично дочарава суштину организације која себе назива "Јеховиним сведоцима")

    А DBlica поручује Савести:

    Захвалан сам ти за ове ствари,
    у суштини си ти добар гари,
    ако те неко буде диро,
    ти само мени то пријави. (...и извуци се из канџи, јер никада није касно и нада увек постоји).
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #95

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Prijatelju tvoje mišljenje i tvoja poruka ostaje samo tvoje mišljenje i tvoja poruka!
    Tvoje mišljenje i tvoja poruka ostaje samo tvoje mišljenje i tvoja poruka !

  6. #96
    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    А DBlica поручује Савести:

    Захвалан сам ти за ове ствари,
    у суштини си ти добар гари,
    ако те неко буде диро,
    ти само мени то пријави. (...и извуци се из канџи, јер никада није касно и нада увек постоји).
    Važi gari, nema frke!



    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje mišljenje i tvoja poruka ostaje samo tvoje mišljenje i tvoja poruka !
    Neće biti Čarli, citati koje sam naveo su direktno iz Biblije, dakle glavni gazda koji vedri i oblači je autor citiranih reči!

    Poruku je izmenio euridika, 24.08.2010 u 20:40 Razlog: uzastopne poruke

  7. #97

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Neće biti Čarli, citati koje sam naveo su direktno iz Biblije, dakle glavni gazda koji vedri i oblači je autor citiranih reči!

    Ne bi mnogo da se mešam u ovu prepisku, al' kad mi nije jasno, moram da pitam.

    Da li ovo citirano znači da onaj gore nije glavni?
    Ili ja do sada nisam bio dobro informisan pa nisam znao da je bog pisao bibliju?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #98

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ne bi mnogo da se mešam u ovu prepisku, al' kad mi nije jasno, moram da pitam.

    Da li ovo citirano znači da onaj gore nije glavni?
    Ili ja do sada nisam bio dobro informisan pa nisam znao da je bog pisao bibliju?!
    ооооооо, нееееееееееееееее, Ааааааадријанеееее, брате, аааааааааааааа !!!!! - а сад "Јово, на ново, све испочетка"
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  9. #99

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Prijatelju tvoje mišljenje i tvoja poruka ostaje samo tvoje mišljenje i tvoja poruka!
    Pa prijatelju ja i napisah da je to moj lični savet!
    Čitaj pažljivije

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Isus Hrist je "...odredio sedamdeset drugih i poslao ih dva po dva pred sobom u svaki grad i mjesto u koje je sam mislio doći! (Luka 10:1) Dakle jasno je da je sam Isus, Sin Jehovin, uspostavio tehniku propovedanja od kuće do kuće, niko drugi! Jehovini svedoci samo nastavljaju tradiciju prve hrišćanske skupštine!
    Vaš(tvoj) problem i jeste u tome što ne razmišljate u skladu sa zdravim razumom.
    Počeci Hrišćanstva jesu bili "od kuće do kuće", ali pre 2000 god! Pre 2000 godina nije bilo drugog načina komuniciranja osim pisma(za one koji su bili pismeni, a to je tada bio vrlo mali broj) i tribina uživo po trgovima, hramovima.i kućama!
    A Hrišćanstvo tada nije bilo poznato! Bilo je nešto novo, do tad ne poznatopa je tehnika propovedanja od kuće do kuće bila sasvim opravdanaPlus, što su prvi Hrišćani bili gonjeni od strane rimljana pa je bilo neophodno i skrivanjeitd.
    Dakle, to tada nije bilo nametanje nego otkrivenje!

    Danas je, da te potsetim, 2010 g. a Hrišćanstvo je svima dostupno, i manje više su svi upoznati gde i kako se mogu informisati o njemu, i svi imaju IZBOR! Hoće li, ili neće li! Nema potrebe za nametanjem!

    Ono što vi radite, radite na pogrešnom mestu! Vaša tehnika propovedanja bila bi sasvim delotvorna i opravdana na mestima gde Reč Hristova još nije stigla napr. u džunglama Afričkih zemalja medju domorodačkim plemenima! Takvo misionarstvo bi bilo ispravno. A ne ovde medju Hrišćanima! To je kao kada bi neko išao od vrata do vrata da uči ljude da čitaju i pišu, i to još sa pravopisnim greškama! Kako bi se proveo? A znamo gde su mesta na kojima se uči čitanje i pisanje ...
    Dakle, pakujte kofere pa pravac Zimbabwepa tamo lepo krenete od kuće do kuće
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ti sad sam donesi zaključak da li bi bilo ispravno kad bih ja sad tebe poslušao i prestao da propovedam dobru vest od kuće do kuće!
    A ti sam donesi zaključak gde je potrebnije da propovedaš od kuće do kuće?
    Pa ako si pošten, otičićeš da širiš dobru vest na takvim mestima! Jer kažeš da si svedok. Pa ako si svedok, onda idi da svedočiš onima koji još nisu osvedočeni

  10. #100

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ono što vi radite, radite na pogrešnom mestu! Vaša tehnika propovedanja bila bi sasvim delotvorna i opravdana na mestima gde Reč Hristova još nije stigla – napr. u džunglama Afričkih zemalja medju domorodačkim plemenima! Takvo misionarstvo bi bilo ispravno. A ne ovde medju Hrišćanima! To je kao kada bi neko išao “od vrata do vrata” da uči ljude da – čitaju i pišu, i to još sa pravopisnim greškama! Kako bi se proveo? A znamo gde su mesta na kojima se uči čitanje i pisanje ...
    Dakle, pakujte kofere pa pravac Zimbabwe…pa tamo lepo krenete “od kuće do kuće”…
    Ovo je izveštaj za 2008. godinu:

    Zemalja koje su izvještavale: 236
    Skupština: 103 267
    Prisutnih na obilježavanju Kristove smrti: 17 790 631
    Simbole uzelo: 9 986
    Najveći broj objavitelja: 7 124 443
    Prosječno objavitelja svaki mjesec: 6 829 455
    Postotak porasta u odnosu na 2007: 2,1
    Krštenih: 289 678
    Prosječno pomoćnih pionira svaki mjesec: 321 986
    Prosječno ostalih pionira svaki mjesec: 732 912
    Sati provedenih u službi propovijedanja: 1 488 658 249
    Prosječno biblijskih tečajeva svaki mjesec: 7 133 760
    Tijekom službene 2008. godine Jehovini svjedoci potrošili su preko 141 milijun američkih dolara za financiranje specijalnih pionira, misionara i putujućih nadglednika u njihovoj službi.
    ▪ Diljem svijeta u podružnicama radi ukupno 19 820 osoba. Svi su oni članovi Međunarodnog reda posebnih punovremenih slugu Jehovinih svjedoka.
    [Tabela na stranicama 32-39]
    SVJETSKI IZVJEŠTAJ JEHOVINIH SVJEDOKA ZA SLUŽBENU 2008. GODINU
    (Vidi publikaciju)

    Afrika

    Propovijedanje i poučavanje diljem svijeta
    AFRIKA
    BROJ ZEMALJA 57
    BROJ STANOVNIKA 848 582 269
    BROJ OBJAVITELJA 1 122 493
    BROJ BIBLIJSKIH TEČAJEVA 2 202 217

    Ruanda:
    Dok se vraćala kući iz škole, jedna devetogodišnja djevojčica pronašla je na cesti malu torbu punu novca. Njena obitelj proučavala je Bibliju s Jehovinim svjedocima i odlučili su primijeniti ono što su naučili. Potražili su vlasnika torbe i vratili mu novac. On je upitao djevojčicu: “Ako ti dam nešto novca jer si tako poštena, što ćeš s njime učiniti?”
    “Kupit ću Bibliju”, odgovorila je.
    Čovjeka je to iznenadilo, pa je rekao: “Mislio sam da ćeš kupiti odjeću ili cipele jer vidim da je ovo što imaš na sebi jako staro.” Djevojčica mu je ponovno rekla da bi radije kupila Bibliju. Čovjek je želio znati zašto ta obitelj nije zadržala novac. Kad je saznao da proučavaju Bibliju s Jehovinim svjedocima, kupio je dvije Biblije — jednu za tu djevojčicu, a drugu za svoju obitelj. Osim toga zatražio je da Jehovini svjedoci posjete njega i njegovu obitelj kako bi s njima proučavali Bibliju. Obje obitelji dobro duhovno napreduju.
    Srednjoafrička Republika:
    Theodora je bila jako povučena, no uz Jehovinu pomoć pobijedila je taj problem. Iako je odrasla u obitelji Jehovinih svjedoka, rijetko je išla na sastanke u dvoranu jer je bila sramežljiva. Kad je na koncu počela dolaziti u dvoranu, sjedila je sama, nikad ni s kim nije razgovarala i odlazila je čim bi završila zaključna pjesma i molitva. Uskoro je počela redovito dolaziti na sastanke, no rijetko bi pružila ruku onima koji su je dolazili pozdraviti. S vremenom je počela komentirati i prilaziti drugima da ih pozdravi. No nije joj bilo nimalo lako krenuti u službu. Kad su joj se djevojke iz susjedstva počele rugati, Theodora je razmišljala o tome da prestane ići u službu, no molila se Jehovi za snagu da ustraje. Danas je krštena sestra, pomoćni je pionir i daje lijepe komentare na sastancima. Vodi četiri biblijska tečaja, a jedan od njih vodi s čovjekom iz susjedstva koji joj se prije rugao.
    Madagaskar:
    Jedan pokrajinski nadglednik i njegova žena putovali su u posjet jednoj seoskoj skupštini. Na putu su naišli na grupu kradljivaca stoke koji su bili naoružani sjekirama i kopljima. Nakon što se u sebi pomolila za hrabrost, žena pokrajinskog nadglednika ponudila im je traktat Život u miroljubivom novom svijetu te je rekla: “Danas ljudi žive u strahu. No Bog će uskoro uništiti zle i uspostaviti novi svijet u kojem će vladati mir.” Jedan ju je čovjek pažljivo saslušao i uzeo traktat.
    Godinu dana kasnije na pokrajinskom sastanku prišao joj je jedan čovjek i upitao da li ga se sjeća. Rekao je da je bio među kradljivcima na koje su ona i njen muž naišli na seoskoj cesti i da je on uzeo traktat. Potom je dodao: “Vraćali smo se iz pljačke kad smo vas sreli. Vaše su me riječi navele na razmišljanje. Pomislio sam: ‘Ne bojim se policije ni vojske jer im mogu pobjeći, ali kako ću pobjeći Bogu ako on namjerava uništiti zle?’ Zato sam odlučio saznati nešto više o onom što ste mi rekli. Kad sam se vratio kući, posjetio sam susjeda koji je proučavao Bibliju s jednim specijalnim pionirom. I ja sam pristao proučavati s njim i evo, na ovom ću se pokrajinskom sastanku krstiti.”
    Mozambik:
    Godine 1992. Madalena je doživjela automobilsku nesreću te je s tek nešto više od 30 godina ostala u invalidskim kolicima. Nakon toga gotovo nikada nije izlazila iz kuće. Tri godine kasnije Jehovini svjedoci razgovarali su s njenim ocem pred kućom. On je bio vođa jedne tradicionalne vjere, čiji su se članovi okupljali u dvorištu iza njihove kuće. Madalena je slušala razgovor koji su braća vodila s njenim ocem, a čula je i da su se raspitivali kako je ona, pa ih je pozvala u kuću. Dirnulo ju je to što su pokazali iskreno zanimanje za nju. Prihvatila je biblijski tečaj i svim je srcem usvajala biblijsku istinu. Njena je revnost potaknula braću da joj pomažu na brojne načine. Između ostalog, pomagali su joj da ide na sastanke. Uz njihovu je pomoć Madalena napredovala te se 2002. predala Jehovi i krstila.
    Madalenine roditelje zadivilo je to kako se Jehovini svjedoci brinu za njihovu kćer. Njena je majka počela dolaziti na sastanke i napustila je vjeru svog muža. On je u početku tvrdio da nikad neće ostaviti svoju vjeru, no na koncu je i sam počeo dolaziti na naše sastanke. Članovi njegove vjerske skupine nagovarali su ga da prestane ići u dvoranu — uostalom, on je bio njihov vođa! Usprkos tome on se nije predomislio i spalio je sve predmete koje je koristio u vjerske svrhe. Godine 2007. on i njegova žena su se krstili. Danas cijela ta obitelj revno služi Jehovi.
    Zimbabve:
    Decibel ima devet godina. Ona propovijeda učenicima u školi, a i nastavnicima. Jednog dana primijetila je da je njena učiteljica tužna, pa ju je upitala da li je nešto muči. Učiteljica joj je odgovorila da je njenoj sestri umrlo dijete. Decibel je obećala da će joj donijeti nešto što će je utješiti. Roditelji su joj dali brošuru Kad umre netko koga voliš i sutradan ju je donijela učiteljici. Nakon što je ona pročitala nekoliko odlomaka, jako se obradovala. Kasnije je napisala pismo Decibelinim roditeljima u kojem ih je pohvalila što su tako lijepo odgojili svoju kćer i zahvalila se na utjesi koju joj je ona pružila kad joj je bilo teško.

    Gana:
    Abigail je živjela na jugu Gane sa svojim djedom i bakom koji su prezbiterijanci. Oni su joj govorili da su Jehovini svjedoci lažni proroci. Kad je saznala da njeni roditelji, koji žive u drugom dijelu zemlje udaljenom od nje 1 000 kilometara, proučavaju s Jehovinim svjedocima, jako se zabrinula za njih te im je pisala kako bi ih nagovorila da prestanu proučavati s njima. Budući da je nisu poslušali, otputovala je k njima. Nije mogla vjerovati kad je iz svoje Biblije saznala da pakao nije mjesto gdje se muči zle ljude. Počela je proučavati Bibliju i ići na sastanke s roditeljima, a potom je postala nekršteni objavitelj. Nedavno se krstila na pokrajinskom sastanku.

    Godišnji izveštaj Jehovinih svedoka!



    A ti sam donesi zaključak gde je potrebnije da propovedaš “od kuće do kuće”?
    Pa ako si pošten, otičićeš da širiš dobru vest na takvim mestima! Jer kažeš da si svedok. Pa ako si svedok, onda idi da svedočiš onima koji još nisu osvedočeni…
    Evo jednog od značajnih razloga zašto je tehnika Isusa Hrista najefikasnija čak i danas kada su mnoga druga tehnološka sredstva veoma efikasna:

    Godine 2007. izišla je knjiga Davida Stewarda o misionarskoj aktivnosti u kojoj je on rekao: “Jehovini svjedoci pružaju svojim članovima praktičnu pouku kako da osobno prenose svoja vjerska uvjerenja drugim ljudima. To se pokazalo daleko djelotvornijom metodom od apstraktnog teoretiziranja [s propovjedaonice]. Mnogim Jehovinim svjedocima propovijedanje je omiljen dio njihovog bogoštovlja.” Kakvi su rezultati takvog propovijedanja? Autor spomenute knjige nastavlja: “Godine 1999. proveo sam jedno istraživanje u dva istočnoeuropska glavna grada. Samo je 2 do 4 posto ispitanika izjavilo da su im pristupili misionari Crkve Svetaca posljednjih dana, odnosno mormoni. No preko 70 posto ispitanika reklo je da su im pristupili Jehovini svjedoci, i to često više puta.

    Ovo je izjava čoveka koji nije Jehovin svedok!

  11. #101

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Interesantan izbor ciljne grupe...ima li podataka npr za skandinavske zemlje ?

  12. #102

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Interesantan izbor ciljne grupe...ima li podataka npr za skandinavske zemlje ?
    Svakako!

    Evo k l i k n i o v d e

    i potraži ono što te zanima!

  13. #103

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ja ne verujem u te vaše izveštaje, ne zato što nisu mogući, već zbog toga što znam ko su vam članovi. Da podsetim, većinu Jehovinih svedoka u našoj zemlji čine konvertiti, dakle spam drugih religija, dok je krštenih relativno malo. Zatim, povećanje vašeg članstva je relativna kategorija, jer je protočnost velika, odnosno dosta se učlani, ali ne mali broj od tih i izađe iz svedoka, tako da vam je reprezentativni uzorak za bilo koju vrstu analize članstva u tom smislu loš. Tvoj post sa izveštajem je, dakle, čista manipulacija.

    Da, i da podsetim koja vam je struktura članstva:
    - Neobrazovani,
    - otpadnici od drugih religija i sekti,
    - bolesna lica i lica koja nisu sposobna da se sama brinu o sebi,
    - osobe iz problematičnih porodica (koje u svedocima vide jedan od mogućih izlaza iz teške situacije, a ne stvarnu potrebu za bogom)
    - stari, napuštaeni i usamljeni, koji u strahu od bliske smrti nasedaju obmana svedoka...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #104

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne verujem u te vaše izveštaje, ne zato što nisu mogući, već zbog toga što znam ko su vam članovi. Da podsetim, većinu Jehovinih svedoka u našoj zemlji čine konvertiti, dakle spam drugih religija, dok je krštenih relativno malo. Zatim, povećanje vašeg članstva je relativna kategorija, jer je protočnost velika, odnosno dosta se učlani, ali ne mali broj od tih i izađe iz svedoka, tako da vam je reprezentativni uzorak za bilo koju vrstu analize članstva u tom smislu loš. Tvoj post sa izveštajem je, dakle, čista manipulacija.

    Da, i da podsetim koja vam je struktura članstva:
    - Neobrazovani,
    - otpadnici od drugih religija i sekti,
    - bolesna lica i lica koja nisu sposobna da se sama brinu o sebi,
    - osobe iz problematičnih porodica (koje u svedocima vide jedan od mogućih izlaza iz teške situacije, a ne stvarnu potrebu za bogom)
    - stari, napuštaeni i usamljeni, koji u strahu od bliske smrti nasedaju obmana svedoka...

    Nemam šta da dodam, još jedan ekspert tvog ranga i Jehovina organizacija će nestati sa lica zemlje!



    P.S. Nemaš blage veze koliko nemaš pojma, pričaš koješta! Za tebe je bircuz, mesto po tvojoj meri!
    Poruku je izmenio Savest, 27.08.2010 u 18:13

  15. #105

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Nemam šta da dodam, još jedan ekspert tvog ranga i Jehovina organizacija će nestati sa lica zemlje!

    P.S. Nemaš blage veze koliko nemaš pojma, pričaš koješta! Za tebe je bircuz, mesto po tvojoj meri!
    Ne, ja nisam ekspert. Ja sam tek običan čovek, ali koji koristi dva moćna sredstva: razum i nauku. Neće tvoja oragnizacija nestati jer će uvek biti neobrazovanih, nesamostalnih, bolesnih, starih, beznanadnih, odbačenih i izgubljenih koji će biti lak plen takvima kao što si ti.

    Ali, ti ne odgovaraš argumentima na moje postove, već kvalifikacijama i uporno prodaješ maglu. Razlog tome je što si nespreman na ovakvu, dakle razumsku i argumentovanu, vrstu dijaloga. Nisu te tvoja braća dobro pripremila i u fondu kopi/pejst materijala nemaš potreban tekst za ovakvu situaciju. I ja bih tebe mogao vređati, jer ti sam uporno pokušavaš da me uvrediš i omalovažiš. Ali, ja sam humanista i dobar čovek. Zaista bi bilo grehota takvima kao što si ti uzvraćati istom merom i istim rečima. Ne bi bilo pošteno sa moje strane, a i tvoje uvrede me se uopšte ne dotiču.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 7 od 54 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •