Strah od razgovora sa ljudima
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Strah od razgovora sa ljudima

    Кааако да се решим страха од људи, или разговора са људима. Уплашим се када треба да разговарам са неким, био то друг или другарица или неко веће друштво, било ко. . . Срце ми лупа, размишљам о стварима типа шта сад да кажем, коју тему да почнем, па онда кад кажем нешто размишљам што сам то рекао, некада се нашалим на глуп начин па се глупо осећам, или кажем нешто чисто да бих рекао без икакве поенте. . .
    У суштини бринем о небитним стварима и не могу да се сконцентришем на ствари о којима би требало.


    Као нпр рачунар када користите и отворите 1001 апликацију и после кликнете нпр на винамп и чекате 3 сата да га покрене, јер је процесор оптерећен и не може да функционише. Тако и мени милион информација неких небитних пролази кроз главу и оптерећујуе ме.


    Дал је то нека фобија, шта ли је појма немам. Углавном не могу нормално да функционишем у свакодневном животу. Затварам се у себе и не осећам страх једино када сам сам. И то ме чини много несрећним, то осамљивање. Или ћу да полудим или да се убијем . реално. . .


    Јел има неко или је имао сличан проблем можда??

  2. #2

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    Tesko da ce bilo ko na forumu da resi tvoj problem. Mi sad tu mozemo do sutra da mlatimo praznu slamu, a u sustini bi trebalo da nadjes nekog dobrog psihoterapeuta da ti pomogne s tim. I nemoj da se ustrucavas da potrazis pomoc, vidis da je kod Amerikanaca cak postalo i popularno da otprilike svaka osoba ima svog psihića

    U medjuvremenu mozes ovde da caskas s nama, tu niko nece moci da primeti da si uplasen
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    Pozdrav svima,osecam se kao da treba da kazem onu recenicu iz Americkih filmova:Zdravo,ja sam Highflyer i ja sam zavisnik :D.
    Moze se reci da i ja imam slican problem.Kada sam u drustvu (pogotvo pred devojcicama) jednostavno sam blokiran i razmisljam o tome sta da kazem,sta ce drugi misliti o tome,da li cu ispasti duhovit.Mislim da je to sve posledica straha od toga sta drugi misle o tebi,koje je resenje-nzm ali sam siguran da postoje nacini da se to popravi.Npr. sigurno znas nekog druga koji je "faca" u drustvu,koji je opusten,uvek uspe da nasmeje,kad se negde ide on je prvi koga pozivaju jer zna da napravi dobru atmosferu.Treba da posmatras takve ljude,da vidis koliko su opusteni,koliko ih strah ne blokira jer znaju da ovladaju njime.Jednostavno,trudi se da budes kao oni.Takodje jos jedan dobar nacin da se oslobodis straha sta drugi misle o tebi je da na javnim mestima radis neobicne stvari.Npr u busu radis cucnjeve,ili odvalis smesno nesto na sred casa...(znam da zvuci debilno ali takve stvari ce ti pomoci da se vremenom oslobodis misli o tome sta ce drugi reci ili misliti o tome sto si rekao ili uradio i trudi se da kad ti nesto zanimljivo padne na pamet to odmah kazes,pre nego sto budes imao vremena da razmisljas o tome sta ce drugi misliti.

    PS.Koje si godiste?

  4. #4

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    [QUOTE=Highflyer;729883
    Moze se reci da i ja imam slican problem.Kada sam u drustvu (pogotvo pred devojcicama) jednostavno sam blokiran i razmisljam o tome sta da kazem,sta ce drugi misliti o tome,da li cu ispasti duhovit.[/QUOTE]

    Управо то.

    Сигурно да постоји начин да се то превазиђе, по неким текстовима о анксиозности ово је проузроковано стресом и депресијом. Логично, да би почео "лечење" потребно је избегавати или избацити стресне ситуације из живота. Код мене је то било због константних проблема са оцем и новчаних проблема у кладионици. Престао сам да се коцкам и да живим са родитељима. Али како решити други део проблема, то ме занима....

    Citat Highflyer kaže: Pogledaj poruku
    PS.Koje si godiste?
    Имам 22. год.

  5. #5

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    Nzm i ja jos pokusavam ali ja imam 14 god.

  6. #6

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    ... s obzirom na uzrast, bolje bi bilo da se bavite sportom i školom... lektira je obavezna a kasnije , čitanje treba preći u naviku... proširuje se rečnik a samim tim i komunikacija... Meggy, ne postoji razlog da dečko ili cura od 14 leta, boravi na ovim prostorima... deco, još je uvek lepo vreme... bicikl i šibajte u prirodu... kada se pokvari vreme, knjigu u šake...
    Welcome to nightmare

  7. #7

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    Vala bas, i to sto kazes
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #8

    Odgovor: Strah od razgovora sa ljudima

    - imam druga koji je u mladosti patio od iste boljke ... svojevremeno je počeo da uči ... i naučio sve vrste plesa... postao je expert...
    od tada,ni traga od one njegove boljke plašljivosti.

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 16:23
  3. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  4. Softver koji predviđa tok razgovora
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.07.2006, 14:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •