Brak na određeno vreme?!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Brak na određeno vreme?!

    Pročitah upravo jedan tekst, pa mi pade na pamet da pitam i ostale forumaše kako im se čini ova ideja:

    Nemica Gabrijela Pauli, kandidat za izbor predsednika Hrišćansko-socijalne unije (CSU), koalicionog partnera Demohrišćanske unije (CDU) kancelarke Angele Merkel, predložila je danas da se trajanje braka ograniči na sedam godina, kako bi se izbegli troškovi razvoda.
    Njen predlog, koji predviđa i mogućnost produženja bračnog ugovora na zahtev supružnika, izazvao je lavinu negodovanja u tradicionalno katoličkoj Bavarskoj i u okviru stranke koja će 29. septembra izabrati novog lidera, naslednika Edmunda Štojbera.
    U ovoj priči, potpuno je nebitno ko je Nemica i nećemo da uplićemo politiku u temu... Zanima me, da li vam je ovaj predlog možda smešan, da li vidite smisao njenog predloga i da li ga možda i podržavate? Da li na brak gledate kao na Ugovor ili ga posmatrate na neki drugi način? Da li je period od 7 godina možda upravo taj kritični period nakon koga se supružnici najčešće razvode? Kako biste reagovali kada bi kod nas neko predstavio ovakvo rešenje?

  2. #2

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Opet se pitam kuda ide ovaj svet.
    Stvar mi deluje vrlo jednostavno:ko nije siguran sta zeli ili je siguran da zeli da produzava ugovor ili eventualno predje u drugi klub posle 7 sezona-neka ne sklapa brak. Cemu?
    Meni ovo nije smesno.Sta bi bilo kad bi bilo?Protiv bih bila.Troskovi,kazuNije strasno to sto se novcem moze resiti, kada je zakonski dobro regulisano- ne samo troskovi samog razvoda, nego ono vaznije:novcana sigurnost dece i roditelja sa kojim su.Posto secanje i savest umeju cesto da zakazu, zakon ne bi trebalo da omane tu.

  3. #3

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Brak je sveta zajednica dveju ljudi sa ciljem da se zajedno prebrodi teskoca zvana zivot i da se osnuje porodica. Ona nikako ne istece za 7 godina, brak je dozivotna cast i obaveza.

    Brak ostaje brakom i kada je tesko, a ne samo kada je sve med i mleko!
    Kada odu deca i dodju bolesti i starost, brak i tada treba da je brak!

    Bracni drug nije predmet trgovine.
    Zato mi je ideja ``morbidna``, kao sto su mi isto tako odvratni i predbracni ugovori.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Ograniciti rok trajanja na 7 godina da bi se izbjegli troskovi razvoda... ali ako se kojim slucajem odlucite da nastavite zivot u bracnoj zajednici ima da platite troskove produzenja ugovora... pa sad vi vidite jel vam isplatljivije se razvesti za dz ili pljunuti pare za produzenje braka

    A sta da radimo sa ljudima koji hoce da se razvedu nakon 4 ili 3 godine nakon produzetka braka

    Zakon do bola
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Katastrofa.. Što sve ljudima neće pasti na pamet?? Ako ovo sprovedu (što čisto sumnjam jer je to totalni idiotizam), što dalje? Rok trajanja majčinstva? Paše li vam vaše dijete, nakon 7 godina, slobodno produžite roditeljstvo, u protivnom, idemo se đorati..

    Ovaj put sam na strani crkve (idešššš)

    Čudim se, da je nakon tog prijedloga, ta žena i dalje u utrci za predsjednika stranke iliti čega već..

    Pravi materijal za lidera, nema šta.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Ovo mi liči da zapad polako ali sigurno u svom srcu ostavlja mesto samo za jednu stvar, a to je novac. Ograničavanje braka, kao ploda ljubavi, na neki vremenski period mi je potpuna besmislica.

    A što se tiče definicije braka, mislim da je ovde sve rečeno:
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Brak je sveta zajednica dveju ljudi sa ciljem da se zajedno prebrodi teskoca zvana zivot i da se osnuje porodica. Ona nikako ne istece za 7 godina, brak je dozivotna cast i obaveza.

    Brak ostaje brakom i kada je tesko, a ne samo kada je sve med i mleko!
    Kada odu deca i dodju bolesti i starost, brak i tada treba da je brak!

  7. #7

    11 Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Na taj način je '' rešen '' problem za prvih sedam godina zajedničkog života , pitam se šta je sa narednih sedam... i još sedam...
    Uostalom - kako kaže swba, šta je sa bračnim parovima koji žele da se razvedu nakon, tri, četiri... pet godina života.... ili 6 godina i 11 meseci - moram da se smejem, po dobroj staroj '' da nije smešno - bilo bi tužno '', ili obratno
    Pitam se imaju li ljudi kojima padaju na pamet takvi predlozi, pametnijeg posla...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    E da ih je moj deda do kraja pomaltio ne bi bilo sada ovih
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #9

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Ova Nemica je izgleda gledala mnogo Spanskih serija.

    U stvarnom zivotu, svaka normalna osoba, se trudi da pored sebe zadrzi izabranika svoga srca.
    U mozgovima onih osoba, koji na seks gledaju kao na "stavi, pa mrdaj dupetom", na brak kao na "ugovor izmedju dve osobe (bilo kojeg pola)" to je i logican predlog.
    A nama ostaje, samo da se nadamo da ovaj forum ne citaju visoki zvanicnici sadasnje Evropski orijentisane vlasti.
    Ukoliko bi se to usvojilo, onda bi trebalo i moda da se promeni. Na majicama (spreda i straga) bi trebala da stoji cifra u Evrima ili Dolarima, kako bi buduci supruznici vec izdaleka znali ko koliko trazi za sklapanje ugovora.

    Da li se meni cini da ja nisam normalan il stvarno nisam .
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #10

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    ...mnogo je 7 godina...bolje da to bude 1...

  11. #11

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...mnogo je 7 godina...bolje da to bude 1...
    Ovaj zakon zakasnio ... ja eko 11 god
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    04 Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mi liči da zapad polako ali sigurno u svom srcu ostavlja mesto samo za jednu stvar, a to je novac. Ograničavanje braka, kao ploda ljubavi, na neki vremenski period mi je potpuna besmislica.
    1. запад никако није полако оставио места у срцу само за новац, тај процес је вековима у назад трајао, није се Карл Маркс родио у Србији.
    2. можда је такав начин везивања и потребан у времену, култури и темпу живота који је на сцени у "развијеном" западном свету
    3. ја не могу да судим о култури и начину живота који не познајем, на пример као што не могу да разумем љубав између припадника истог пола, тако не разумем ни животне ставове, потребе и жеље рецимо једног холанђанина, немца, француза, јапанца тако да, можда је то потребно у том свету, а можда ће и код нас то бити занимљиво када се друштвени односи битније измене.

  13. #13

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me, da li vam je ovaj predlog možda smešan, da li vidite smisao njenog predloga i da li ga možda i podržavate? Da li na brak gledate kao na Ugovor ili ga posmatrate na neki drugi način? Da li je period od 7 godina možda upravo taj kritični period nakon koga se supružnici najčešće razvode? Kako biste reagovali kada bi kod nas neko predstavio ovakvo rešenje?
    Predlog je smesan, i tuzan, a smisao predloga vidim, al ga zalim, kao i svakog ko takav zakon zeli da podrzi.

    Na brak gledam kao na svetu zajednicu kojem kada se budem odlucio, da se posvetim, posveticu se za ceo zivot, i svoje momacke dane cu tad ostaviti u lepom secanju , stavljajuci ih u zalog postovanja doticne mi drage osobe-supruge.

    Tacno je da je broj razvoda u bracnih parova danas dostigao ogroman procenat, i to obicno u prvih 3-4-5godina. Kao osnovno resenje bar izvesnog procenta razvoda drzava bi trebala ne da ogranicava brak, vec da poboljsa finansijske i druge uslove u porodici, omogucavajuci zaposlenje, dobru platu, nize cene decije odece obuce, hrane, vitamina, i sl.,...

    Kako bih reagovao,hmm, istog momenta bih potpisao peticiju gradjana za sprecavanje izglasavanja takvog zakona. A stranci koja bi osmislila tako nesto niposto moj glas ne bih dao na izborima.
    ...................

  14. #14

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    predlog je idiotski.

    valjda cu, ako mi je u braku loshe, da cekam 7 godina da istekne rok..... ma vazi........
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Brak na određeno vreme?!

    Predlog je protiv svega onog şto propoveda vera ili nekih drugih uobiajenih mişljenja...
    Ova teta je prdlog dala gledajui samo praktinu i ekonomsku stranu drzave
    Ko ih j... nek crkvnu svi u Nemakoj samo ne bih zeleo da nam oni budu primer u ljudskosti i oseajnosti
    Eh da ih je deda '45 ...
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?
    Autor Betty Boop u forumu Porodica
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 24.06.2012, 11:44
  2. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Kako dan rođenja odrešuje našu sudbinu
    Autor Apolonija u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 01.07.2008, 21:46
  5. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.07.2007, 21:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •