Curling: Shta je to?
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Curling: Shta je to?

    Curling... Chuo nekad neko za to? Gledao? Mozhda trenira?

    Shta je curling?

    To je (po mom skromnom mishljenju) jedan vrlo interesantan, timski sport. Ko je gledao penzoshe na Keju kako se botjaju, mozhe povutji paralelu sa curling-om, vrlo su slichni. Igra se na ledenom terenu, pravougaonog oblika. Takmiche se dva tima, sa po chetiri igracha. Timovi naizmenichno klizaju teshke, uglachane granitne diskove po terenu, prema cilju koji se naziva kutja (odn. house). Dva takmichara sa chetkama klizaju ispred kamena, i uz pomotj svojih timskih kolega i sopstvenog procenjivanja, pokushavaju da dovedu kamen do njihovog konachnog polozhaja. Kako je ovak sport prilichno komplikovan, neki ljudi ga nazivaju i shahom na ledu. Lovac na G4? Lovac na... ledu?

    Poreklo

    Veruje se da je curling potekao iz kasne srednjevekovne Shkotske, sa prvim zapisanim indikacijama o takmichenju sa kamenjem na ledu, iz februara 1541. Dve slike iz 1565. predstavljaju dva holandska seljaka, kako igraju curling. Prilichno star sport zar ne?

    Poshto sam sad malo kratak sa vremenom (a i zhivcima), a i da bih uchinio temu mozhda zanimljivijom, u narednih par dana dodavatju josh neke podatke o ovom sportu, kao shto su pravila, pozicije takmichara, i slichno. U medjuvremenu, dobrodoshli ste da ostavljate svoje komentare, da ne bude da monopolizujem temu

    Evo i nagradnog pitanja za danas; Da li ste ikad gledali neki curling turnir?

    Izvor informacija, naravno, neizostavna, Wikipedia.


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  2. #2

    Odgovor: Curling: Shta je to?

    Da li ste ikad gledali neki curling turnir?
    Kako je to meni bilo smešno kad sam prvi put videla Reko' šta rade ovi, šta šmirglaju ovaj led ovim motkama Nisam znala ni kako se zove taj sport, ni da postoji, dok ga nisam videla na tv-u na nekim olimpijskim igrama čini mi se i i dalje mi je ništa manje smešan i ništa više jasan

    Nisam odgledala sa pažnjom priznajem, specijalno ne ceo turnir, ali znam šta je
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Curling: Shta je to?

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    ...Evo i nagradnog pitanja za danas; Da li ste ikad gledali neki curling turnir?
    šta dobijam za nagradu

    Pratim ga manje više redovno zadnjih 5 godina (zadnju godinu baš i ne), i žalim što se samo 5% novaca koji se izdvaja za fudbal, ne izdvoji za karling. Znam da postoji karling savez Srbije, i da je jedan od osnivača, glumac i pantomimičar Dimitrije Ilić (bila je reportaža sa njim pre jedno godinu i po) Nešto je u savezu i Glumac Marko Stojanović... još će ispasti da je ovo sport glumaca Bio je skoro prilog sa njime... znam da idedu u Kanada da pokupe kegle, a valjda će proći i neki kurs.
    Inače za one koji ne znaju - Kanadska karling liga je daleko najjača.

  4. #4

    Odgovor: Curling: Shta je to?

    ...Evo i nagradnog pitanja za danas; Da li ste ikad gledali neki curling turnir?
    I danas isti odgovor

    Gledao upravo završeno Evropsko prvenstvo (prošlog vikenda)

    Medalje
    Muškarci...............Žene
    Škotska Švedska
    Norveška Škotska
    Danska Danska


    No mnogo važnija informacija za za ljubitelje karlinga u Srbiji:
    kamenje za karling je konačno stiglo u Srbiju
    Po 8 žutih i crvenih kegli
    to je 320 kg... skoro

  5. #5

    Odgovor: Curling: Shta je to?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kako je to meni bilo smešno kad sam prvi put videla Reko' šta rade ovi, šta šmirglaju ovaj led ovim motkama Nisam znala ni kako se zove taj sport, ni da postoji, dok ga nisam videla na tv-u ...
    Tako je bilo i sa mnom ... ali kad sam skontala
    o čemu se radi bilo mi je zanimljivo da gledam.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  6. #6

    Odgovor: Curling: Shta je to?

    Ispade da su svi sportovi koji su nastali u Skotskoj nevidjeno dosadni.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •