B 92 na udaru? - Strana 18
Strana 18 od 32 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 474
  1. #256

    Odgovor: B 92 na udaru?

    У случају зомбијевске телевизије Б92- није.

    Друга асоцијација на Б92 су ми "жабе у црном", дакле све горе од горег.
      Vrh

  2. #257

    Odgovor: B 92 na udaru?

    ...a gde se "napasesh",ako nije tajna?...
    ...mislim...ovo...Zombi,Majkl Dzekson i Triler...i ja se jezim...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  3. #258

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...a gde se "napasesh",ako nije tajna?...
    А ти баш запео за "испашу"?
      Vrh

  4. #259

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...naravno...niposto ga ne bih trpao u isti kos sa njima...
    Мораш, јер он хода с њима по тим лутајућим Пешчаницима и слажу се јако. Само није очигледно луд као ови остали.

    Citat A-Bar-Gi kaže: Pogledaj poruku
    Заправо, кад боље размислим, у праву сте. Није Теофил толико лош кад се упореди са дебилним Луковићем,
    Џек Трбосек није толико луд кад се упореди с дебилним Луковићем... то и није неки квалитет.

    међутим, само појављивање на Б92 их чини сличнима. Уколико се не варам, они су тамо чести гости и отприлике су истог политичког профила, мада је Луковић по отвореном антисрпству ненадмашан. Чита ли њега неко у Фералу? Тип није здрав.
    Слични су им ставови, јако, то је оно што је најбитније.
    Луковића ће бити тешко читати у Фералу једно време јер је Ферал угашен.

    Б92 спада у најгледаније српске, у овом случају "српске" телевизије, но разлози те велике гледаности су двојаки. Неко долази да се "напасе" знања а неко да се само добро исповраћа- као ја нпр.
    Кад имаш националну фреквенцију и подршку ЦИА стручњака, није ти посебно тешко да постанеш гледана телевизија. А онда иде протурање својих ставова... ходам сад као зомби... кроз ноћ...

    И добро рече Ангус, овај твој аватар... куку леле...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #260

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat A-Bar-Gi kaže: Pogledaj poruku
    А ти баш запео за "испашу"?
    ...pa zato sto je ckode,lako da pljujes...ja te pitam gde se ti to obrazujes?...ne odgovaras?...
    @Yosso...ne moram ja nista...i nije u istom kosu...bar za mene...i tu se ti i ja razlikujemo...

    Greh Tomislava N. ili: o limitima nihilizma
    Teofil Pančić
    07.09.2008.
    Sve što znam o politici, naučio sam od Vojislava Šešelja.
    T. N.

    Po svemu sudeći, Tomislav Nikolić je postao novi Dragan Marković Palma. Ne formacijski, nego ideološki, što je, uostalom, mnogo važnije. Palma je, sećate se, onaj čovek iz Končareva koji je pod stare dane otkrio da se patriotizam ne sipa u traktor, što je iz korena promenilo njegov pogled na svet. A bogami i raspored političkih snaga u Srbiji. Možda se i Nikolić u poslednje vreme potajice šunjao oko nekog traktora, tek da proveri šta je istina, pa onda ubacio u prazan rezervoar izvesnu dozu provereno kvalitetnog patriotizma od 98 oktana recimo, nekoliko probranih naslova iz produkcije Vojislava Šešelja, onaj o ustaškoj kurvi i onaj o engleskom pederskom isprdku pod obvezatno i zatim okrenuo ključ. Pa opet. Pa još jednom. Kada se ni treći put nije dogodilo ništa, kada je traktor neumoljivo ostao mrtav kao ptica Dodo, promućurni Kragujevčanin je shvatio da sa stanovitom vrstom zapaljivog patriotizma kao pogonskim gorivom društva nešto fundamentalno nije u redu. E, tako se u Nikolić Tomislavu začela Sumnja, a Sumnja je seme svakog verootpadništva...

    Ishod vidimo: kao komunistički pokret onomad, tako je i radikalski dobio svog Đilasa (uz izvinjenje uspomeni na pravog Đilasa; poređenje je, dakako, metaforično). Milovan Đilas dugo je bio dosledni sledbenik i ratnik Doktrine, štaviše, jedan od njenih prvosveštenika, zapravo i njen glavni ideolog za SFRJ; no, vernik je postao grešnik, pa potom i otpadnik, onda kada je shvatio da em što neki drugovi (nova klasa) gaje stil života koji svojom komotnošću izlazi daleko izvan okvira Vrline, em što ovo je daleko bitnije - odviše dosledna primena Doktrine može nekad gadno da se sudari sa stvarnošću, i da u tom karambolu, gle, ne nastrada stvarnost, nego Doktrina. I njeni nosioci. Uostalom, sam fakat da stvarnost može da bude daleko šira i jača od doktrine, umesto da bude obrnuto (kako u svakoj pravoj Objavi piše) čini doktrinu razgolićujuće nemoćnom, oduzima joj magijske moći: umesto Apsolutne Istine, ona postaje samo svakoj mogućoj sumnji podložnagomila reči, samo jedan od bezbrojnih načelno ravnopravnih svetonazora. I tako drug Đido malo-pomalo postade truli građanski liberal...

    Da završim s ovom paralelom i ostavim nedužnog Milovana Đ. na miru: Nikolić je sada tek u fazi Anatomije jednog morala, daleko je to još od ozbiljnijeg uvida o radikalnoj promašenosti same Doktrine uvida do kojeg, uostalom, možda nikada neće ni dospeti. Ali, pukotina koja se pojavila između njega i njegovog skoro dve decenije neprikosnovenog gurua teško da ikada i ikako može da sraste. Da je u pitanju lični sukob ili sraz sujeta, to bi se dalo zalečiti; kada, međutim, dođe do razlaza na fundamentalnom pitanju da li, pri mogućnosti gorepomenutog sudara, treba da popusti stvarnost, ili ipak doktrina, onda tu nema mirenja, jer nema ni svađanja: to nije sukob, stvar ordinarno ljudska, to je raskol, stvar sudbinska i nepovratna.

    Ništa od ovoga ne znači da će Nikolić potrčati da se učlani u LDP ili da će nazvati Sonju Biserko da pita treba li joj šta, ima li ogreva za zimu i, uopšte, može li kako da pomogne. Štaviše, ne verujem ni da će Nikolić to jest, barem ne ubrzo ni izlaziti iz radikalne stranke, pre će biti da će se pasivizovati i prepustiti drugima da vode stvari, pa dokle doteraju. No, ako bude tako, to će biti samo izraz emotivne, personalne lojalnosti nekim ljudima i stranci kao takvoj: suštinski, to više neće biti to. Sve smo to, sećate se, već odgledali na primeru Maje Gojković, koja se mrcvarila sa radikalima bar godinu-dve pre nego što su se razveli.

    I baš to je, to sa Majom, veoma poučno; ta, nije li i to sa njom krenulo od naizgled sasvim sitnih, stilskih razlika u odnosu na aljkavi radikalski mejnstrim? Nije li se Maja bezbroj puta zaklela na dogrobnu vernost temeljnim radikalskim idejama, tražeći samo pravo na lični(ji) i opušteniji pristup, na stanovitu modernizaciju? Eh, ali, šta je srpski radikalizam nego stil i žanr za sebe, ništa manje nego kabuki, rokoko ili hevi-metal? Već i sam pokušaj da deluješ u bilo kojem smislu emancipovano kako je sam Nikolić precizno opisao Gojkovićkino neoprostivo zastranjenje isključuje te iz igre. Doktrina zvana srpski radikalizam, onakva kakvom ju je zasnovao, osmislio i razvijao Vojislav Šešelj, ima i svoj, sebi primeren vokabular, i svoje manire, i svoj outfit, i sve što uz to već ide. Ne možete u fraku, ili sa rasta-dredloksima mrtvoozbiljno pričati o Karlobagu, Karlovcu i Virovitici! Kada, dakle, Vjerica Radeta ili Nataša Jovanović, audiovizuelno stilizovane kao neprisebne prigradske alapače sa nekakvog otužnog mitinga na Ušću, kunu i proklinju imitirajući seoske nadžak-babe, to nije ništa drugo nego ritualni, u odgovarajućem stilskom ključu izvedeni naklon večnom šešeljizmu, koji prkosno poručuje: to smo što smo, tu smo gde smo, takvi smo kakvi smo, i sve će zauvek ostati isto, a svet neka propadne, ne marimo. Nikolić Tomislav se skoro dvadeset godina u svemu slaže s tim, ali ova poslednja stavka počinje da ga brine: ako propadne svet, ili barem Srbija u njemu, onda ni srpski radikalizam više nema smisla, jer nekako ostaje bez pratećeg konteksta... Drugačije rečeno, Tomislav je Nikolić dodirnuo i osetio limite svog nihilizma, i to ga je diskvalifikovalo, to ga je, zapravo, odalo; izvorna, šešeljistička Doktrina, naime, zapoveda da nihilizam ne sme imati granica.

    Raskol koji se otvorio govori o dubokoj identitetskoj krizi srpske desnice, kojoj su neslavno propale sve ključne ideološke stavke (od Velike Srbije, Crne Gore kao srpske Sparte pa do odbrane svetog Kosova uz nos svima i po svaku cenu) i koja tri puta u tri meseca dotučena na izborima koji su, sticajem raznih okolnosti, bili nešto mnogo više od obične sezonske promene vlasti sada mora ili da prihvati bitno izmenjeni kontekst u kojem će ubuduće delovati (dakle: u Srbiji koja se ipak kako-tako tetura ka Evropskoj uniji), ili da čvrsto zažmuri i autosugestivno ponavlja svoje bajalice, pa kako bude, važno da je njoj lepo ovako. Šešelj i Koštunica kojem se takođe može dogoditi neki stranački Nikolić kao klasični narcistički Doktrinari, opredelili su se za ovo potonje, makar i po cenu potonuća. Nikolić nije čovek iz neke druge priče, on bi načelno rado ostao na palubi s njima, ali je naprosto gonjen drugačijim instinktom: kada vidi da brod počinje da tone, on spontano pođe da ga zakrpi, pa čak i da malo revidira kurs, da se ne razbije o hridine; ovi, pak, drže da je sve to ionako krivica mora, a ne broda ili nedajbože kapetana tako da ih se to svečano ne tiče: neka sve potone, mi i dalje držimo čas! I zato će Nikolić morati što brže da zaboravi sve što je naučio o politici, jer mu je to postalo neupotrebljivo: ili će, dakle, naučiti nešto drugo, ili će se posvetiti rekreativnom pečenju rakije. Naravno, dok mu zla Evropska unija i to ne zabrani.

    Peščani sprud
    Peščanik.net, 07.09.08.
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  6. #261

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...pa zato sto je ckode,lako da pljujes...ja te pitam gde se ti to obrazujes?...ne odgovaras?...
    Мислим а у чему је смисао твог питања?
    Гдје се образујем?
    хаха
    Не мислиш ваљда да се образујем гледајући ТВ канале?
    Тај луксуз препуштам ЛДП фриковима који све своје политичко "знање" црпе управо са Б92.

    Или ти мислиш другачије
      Vrh

  7. #262

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat A-Bar-Gi kaže: Pogledaj poruku
    Мислим а у чему је смисао твог питања?
    Гдје се образујем?
    хаха
    Не мислиш ваљда да се образујем гледајући ТВ канале?
    Тај луксуз препуштам ЛДП фриковима који све своје политичко "знање" црпе управо са Б92.

    Или ти мислиш другачије
    ...ne ckode...nisam mislio da se covek obrazuje putem tv kanala...ali me interesuje...odakle ti crpis svoje politicko znanje?...koliko vidim...samo pljujes,bljujes i povracas,a nista da naucim od tebe...
    ...btw...da preduhitrim tvoju demagogiju...ne,nisam LDP-ovac...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  8. #263

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ne ckode...nisam mislio da se covek obrazuje putem tv kanala...ali me interesuje...odakle ti crpis svoje politicko znanje?...koliko vidim...samo pljujes,bljujes i povracas,a nista da naucim od tebe...
    Смијешан си ми

    Научићеш, полако, тек се упознајемо

    P.S. A шта имаш против мог повраћања на Б92

    И зар мислиш да ме тангира то што јеси или ниси ЛДП-овац
      Vrh

  9. #264

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    @Yosso...ne moram ja nista...i nije u istom kosu...bar za mene...i tu se ti i ja razlikujemo...
    Већ рекох по чему се разликује а по чему не... тако да можемо и даље да се разликујемо

    Greh Tomislava N. ili: o limitima nihilizma
    Teofil Pančić
    07.09.2008.
    Sve što znam o politici, naučio sam od Vojislava Šešelja.
    T. N.

    Peščani sprud
    Peščanik.net, 07.09.08.
    Јако јако солидан текст...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #265

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Iskreno,meni je već dosta ovog sranja (morala sam da napišem upravo ovu reč) oko toga koliko je i da li je B92 anti-srpska TV stanica. Šta uopšte to znači? Da zanemarimo priče ko njih finansira i takve stvari...ne možete da kažete da je na njihovom programu neko cenzurisan,ne možete da kažete da iz svih aspekata ne obrađuju sve moguće teme koje se tiču ovog društva,ne možete da kažete da ne kritikuju sve ono što ne valja pa bila to vlast ili opozicija...S obzirom na to da živimo u demokratskom društvu pravo da iznesu svoje mišljenje imaju svi građani ove zemlje.I to je dobro.Jednoumlja je čini mi se svima preko glave.Kome se šta mili ili ne da čuje to je već stvar ličnih afiniteta,ali pljuvanje onog ko ne misli isto kao i ja je stvar opšte kulture.

    I čisto da se zabeleži,nisam član LDP-a.
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  11. #266

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat A-Bar-Gi kaže: Pogledaj poruku
    Смијешан си ми

    Научићеш, полако, тек се упознајемо

    P.S. A шта имаш против мог повраћања на Б92

    И зар мислиш да ме тангира то што јеси или ниси ЛДП-овац
    ...ti meni uopste nisi smijesan...vec jadan...
    ...nemam nameru da se upoznajem...sem ako si veoma zgodan...
    ...nemam nista protiv tvog povracanja...samo nastavi da balavis...
    ...stvar je u tome da neces konkretno da odgovoris...jer ne umes,ne smes ili nesto trece,tako da mi je takva vrsta coveka veoma poznata...toliko...svaka dalja prica sa tobom je beskorisna...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  12. #267

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno,meni je već dosta ovog sranja (morala sam da napišem upravo ovu reč) oko toga koliko je i da li je B92 anti-srpska TV stanica.
    Само чекај да неко твој став назове срањем...

    Šta uopšte to znači? Da zanemarimo priče ko njih finansira i takve stvari...
    Значи да кроз свој програм провлаче пропаганду и шире гледишта који су противни државним/националним интересима. И наравно да не можемо да занемаримо приче ко их финансира, ко им даје савете, ко их обучава, чију причу шире уосталом.

    ne možete da kažete da je na njihovom programu neko cenzurisan,ne možete da kažete da iz svih aspekata ne obrađuju sve moguće teme koje se tiču ovog društva,ne možete da kažete da ne kritikuju sve ono što ne valja pa bila to vlast ili opozicija...
    Не можемо да кажемо да је неко цензурисан, осим рецимо протеста против изручења Радована Караџића пре пар месеци, кад су одлучили да не извештавају. Али можемо да кажемо да, кад је политика у питању, форсирају одређен спектар гледишта, дају политичарима и "аналитичарима" који пропагирају та гледишта несразмерно велики простор, и догађаје тумаче на једностран начин. Много тога што не ваља код појединих странака они не критикују, док се убише од критике других странака.
    Што се тиче тема типа насиља у породици, саобраћаја, превенције рака дојке, фудбалске мафије, па и серија и документарног програма, свака част. Али што се тиче политике... мрка капа.

    S obzirom na to da živimo u demokratskom društvu pravo da iznesu svoje mišljenje imaju svi građani ove zemlje.I to je dobro.Jednoumlja je čini mi se svima preko glave.Kome se šta mili ili ne da čuje to je već stvar ličnih afiniteta,ali pljuvanje onog ko ne misli isto kao i ja je stvar opšte kulture.
    Право да изнесу своје мишљење имају и они који мисле да је постојање Б92 штетно по овај народ више него што је корисно. Захтеви да се онемогући коришћење државног добра као што је национална фреквенција за антидржавно деловање и ширење непријатељске пропаганде, форсирање појединих политичких опција, које нису власници те фреквенције, већ држава... су сасвим на месту и легитимни.

    I čisto da se zabeleži,nisam član LDP-a.
    Занимљиво, зашто сваки бранилац У92 има потребу ово да нагласи...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #268

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Значи да кроз свој програм провлаче пропаганду и шире гледишта који су противни државним/националним интересима. И наравно да не можемо да занемаримо приче ко их финансира, ко им даје савете, ко их обучава, чију причу шире уосталом.
    A kakvu je propagandu širio RTS za vreme Miloševićeve vlasti? Hoćeš da kažeš da tadašnja gledišta pojedinaca nisu bila protivna državnim i nacionalnim interesima? Svaka TV stanica ima svoje finansijere, kako god se ona zvala, pa tako i B92,a da li nužno i znači da ako ih neko finansira moraju da propagiraju nekog ili nešto?

    Не можемо да кажемо да је неко цензурисан, осим рецимо протеста против изручења Радована Караџића пре пар месеци, кад су одлучили да не извештавају. Али можемо да кажемо да, кад је политика у питању, форсирају одређен спектар гледишта, дају политичарима и "аналитичарима" који пропагирају та гледишта несразмерно велики простор, и догађаје тумаче на једностран начин. Много тога што не ваља код појединих странака они не критикују, док се убише од критике других странака.
    Opet ista priča kao i RTS 90-ih, zar se na državnoj televiziji moglo videti ijedno okupljanje opozicije koja je protestvovala mesecima? Jeste onda kada ih je trebalo okarakterisati kao izdajnike. To što je B92 odlučila da ne izveštava sa skupova podrške Radovanu Karadžiću je stvar njihove uređivačke politike.Što se politike i političara tiče,širok je spektar onih koji su gostovali na pomenutoj televiziji,isto kao i onih koji su odbijali pozive zbog toga što je anti-srpska televizija.

    Право да изнесу своје мишљење имају и они који мисле да је постојање Б92 штетно по овај народ више него што је корисно. Захтеви да се онемогући коришћење државног добра као што је национална фреквенција за антидржавно деловање и ширење непријатељске пропаганде, форсирање појединих политичких опција, које нису власници те фреквенције, већ држава... су сасвим на месту и легитимни.
    Naravno da imaju,u tome i jeste poenta demokratije,zar ne? To što ti misliš, da uzurpiraju svojim delovanjem ovu državu, a ja ne, je već stvar ličnog opredeljenja.

    Занимљиво, зашто сваки бранилац У92 има потребу ово да нагласи...
    Možda zato što se najčešće članovi pomenute stranke prozivaju u vezi sa ovom televizijom,pa da se zna, da ima i onih koji tu stranku ne podržavaju ali pomenuti TV kanal da.
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  14. #269

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    A kakvu je propagandu širio RTS za vreme Miloševićeve vlasti? Hoćeš da kažeš da tadašnja gledišta pojedinaca nisu bila protivna državnim i nacionalnim interesima?
    Грозну пропаганду, зато сам ја увек тврдио да ТВ Бастиљу треба демократски и достојанствено спалити.

    Svaka TV stanica ima svoje finansijere, kako god se ona zvala, pa tako i B92,a da li nužno i znači da ako ih neko finansira moraju da propagiraju nekog ili nešto?
    Теоретски не значи. Практично у 99% случајева значи. У случају Геј92 100% значи.

    Opet ista priča kao i RTS 90-ih, zar se na državnoj televiziji moglo videti ijedno okupljanje opozicije koja je protestvovala mesecima? Jeste onda kada ih je trebalo okarakterisati kao izdajnike. To što je B92 odlučila da ne izveštava sa skupova podrške Radovanu Karadžiću je stvar njihove uređivačke politike.Što se politike i političara tiče,širok je spektar onih koji su gostovali na pomenutoj televiziji,isto kao i onih koji su odbijali pozive zbog toga što je anti-srpska televizija.
    Суштина мојих примедби на ту несретну телевизију јесте што су исти као РТС 90их, само са друге стране.

    Naravno da imaju,u tome i jeste poenta demokratije,zar ne? To što ti misliš, da uzurpiraju svojim delovanjem ovu državu, a ja ne, je već stvar ličnog opredeljenja.
    Тако је.

    Možda zato što se najčešće članovi pomenute stranke prozivaju u vezi sa ovom televizijom,pa da se zna, da ima i onih koji tu stranku ne podržavaju ali pomenuti TV kanal da.
    Сигурно је само то
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #270

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Теоретски не значи. Практично у 99% случајева значи. У случају Геј92 100% значи.
    Totalno politički nekorektno s tvoje strane da dotičnu tv stanicu nazivaš ovakvim imenom.Razlog tome je...?

    Сигурно је само то
    Sigurno je samo to



    Reci ti meni nešto,koja TV stanica u Srbiji je onako po tvom ukusu? Živo me zanima...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

Strana 18 od 32 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •