Lecenje narkomanije i alkoholizma - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 70
  1. #46

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Majko moja mila...Kakav je ovo kromanjonski stav, kolega? Bez uvrede.

    Da li je ovo razuman odgovor obzirom na realno stanje u kom se naše društvo nalazi?
    Mislite da neko (p)ostaje narkoman ili alkoholičar iz besa?
    Možda, ali mali broj.

    Većina ne uspeva da se uzdigne iznad unutrašnjih i / ili spoljašnjih iskušenja i pri tom su vrlo svesni i razjedeni osećanjem krivice.
    Vaš stav nikome ne bi pomogao.
    Ponajmanje obolelima.
    A takvi ljudi jesu bolesni, potrebna im je pomoć, podrška i ruka razumevanja. Ne bič Božji.
    Osuda.
    I prezir.
    Draga moja to je moj lični stav koji tebi može ili ne mora da se svidi
    Naravno nemaš dete koje ide u osnovnu školu ili srednju kome ne nude narko dileri i drugi beskorisni šljam (ne ljudi ) razne vrste narkotika ...
    Kazi mi kako ćeš tu gamad sprečiti da ne strahuješ ?
    Okreni se malo oko sebe pa ćeš shvatiti zašto sam tako ekstreman

    Alkoholizam je mnogo lakše savladiv tako da me oni posebno ne brinu mada ne podržavam preterivanja ...

    P.S.
    Da još da ti kažem da su partizani bili u gorem sranju od nas pa se nisu drogirali tako da društveno stanje ne smatram za krivca !
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #47

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat zmajica-ns kaže: Pogledaj poruku
    Potrebna mi je pomoc moj momak je alkoholicar i napokon je pristao da prestane da pije ali tu postoji mala zackoljica ja mu ne verujem 3 dana ne pije ima nenormalnu fizicku krizu u nenormalnim je bolovima sav se trese znoji se kolka je verovatnoca da ce moci da prestane da pije bez bolnice. Volela bi da nadjem neku kliniku koja moze da me posavetuje sta da radim da probam sa kucnim lecenjem pa ako bas ne uspe onda mi nista drugo ne prostaje osim toga. Frka mi je da ga ostavljam kuci samog da ce ici linijom manjeg otpora da ce uzeti da pije samo da prestanu bolovi ! Ako znate neko dobro savetovaliste puno bi mi pomogli

    Hvala unapred
    ...Zmajice....tvoja podrška njemu, je najbitnija stvar od svih lekova i terapija na koje bude išao !!!
    Bez tebe kao oslonac , nema nikakvih šansi. . . . .

  3. #48

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Ko se i jednom ubo baš i ne znam da se skino s belog ...
    ali one koje sam ja ubo oduševile su se belim
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #49

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Nesto najbitnije je vera u sebe i jaka volja.Nazalost imam slucaj u porodici,to je jako tesko.Narkomanija je nesto uzasno i nema tu nikakvog leka koji to leci,vec osoba sama mora da se izbori sa tim.Dugi razgovori,psihoterapija,sport i zdrav zivot

  5. #50

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Nesto najbitnije je vera u sebe i jaka volja.
    A to je upravo ono što narkomanima i alkoholičarima nedostaje. Jaka volja pogotovo... Nemam ideju koji bi to čarobni lek mogao da ih oslobodi poroka, samo znam da je "lako" reč kojoj ovde nema mesta...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #51

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ko se i jednom ubo baš i ne znam da se skino s belog ...
    ali one koje sam ja ubo oduševile su se belim
    Baš lep odgovor i savet....
    Znam da nita ne znam...

  7. #52

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    moj drug iz odeljenja vec postaje zavisnik o alkoholu.....cim nepije tri dana pocne da se trese u skoli mu sve smeta i njemu je to normalna stvar......lecenje je dugacak proces a i nije on sasvim "zreo" za to....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #53

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    joksi......lecenje je dugacak proces a i nije on sasvim "zreo" za to....
    Retko koji alkoholicar je svestan da ima problem i da je " zreo" za lecenje

  9. #54

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    joksi......lecenje je dugacak proces a i nije on sasvim "zreo" za to....
    Retko koji alkoholicar je svestan da ima problem i da je " zreo" za lecenje

    ..........poceo je sam sebe da leci,ne pije po pet dana pa se za vikend olesi od alkohola....bolje i tako nego svaki dan da pije
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  10. #55

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    ..........poceo je sam sebe da leci,ne pije po pet dana pa se za vikend olesi od alkohola....bolje i tako nego svaki dan da pije
    nit' je to resenje, nit' tako treba
    mislim, pominjes skolu, onda pretpostavljam da nemate vise od 19 godina.. a alkoholizam u tim godinama mi je malo.. ono, pa malo mi je suvise mlado za takvu zavist..
    u svakom slucaju, ako zelis da mu pomognes, treba da ga za pocetak uputis kod skolskog psihologa..
    jbt, kuda ide ovaj svet kad si jos u skoli a shvatis da ti treba lecenje od alkoholizma..
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #56

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Znam više nego je ukusno za iznositi na videlo,ali...

    U Moskvi se izleče,žutaći ili heronski zavisnici,5-10.000,koliko već košta,ali obično nastave sa travama i alkoholom bar...meni je alkohol mnogo gora propast od kokaina,zavisi koliko njih uopšte zna šta je kokain...Od kokaina se ne leči,ne moraš jednostavno da uzimaš,nije halucinogen i nije ni pola od onoga kako ga opisuje neko ko ga svrstava u teške droge...U Južnoj Americi leče decu,ali nije ni važno...

    Htedoh reći za heronske zavisnike...Ostavili ne ostavili,izlečili se ne izlečili,ostaje bolna istina da heroin prvo uzme karakter i karakter više ne može niko da vrati,pa mi se povraća i na izlečene,naročito ako su žene...Jednom kada prodaš brata,sestru,oca,majku,druga,momka,devojku,ženu,mu ža...više nema granica...koga onda ne bi prodao/la...svoje dete...ali malo sutra...i uvek imaš izgovor kada sam mogla njih koga ne mogu....

  12. #57

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    ...ja sam se izlecio sam...samo sam jedno jutro,kada sam ustao,posle duzeg konzumiranja svega i svacega,pogledao u ogledalo...i video nekog drugog...ne,to nisam bio ja...rekoh sebi...ajmo da vratimo poznato lice...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #58

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Da se vratimo na narkomaniju i opijate
    u rusiji kosta lecenje 6000e i u zemunu full tretman kosta 6000e(traje 3 nedelje i imas detox+implant+znojne procedure koja pomaze da bi lakse prebrodio psy krizu posle i na kraju dobijes mentalnu blokadu(inekcija) -----tako da se retko ko seca uradjaja posle toga )...ovo malo zvuci ijaoooo sta je ovo ali prava stvar
    U zeemunu ima i drugi tretman koji kosta od 1500-2000e(detox+implant)traje 5-7 dana sve zavisi koliko si zagazio
    ali zdravlje nema cenu...tako da ok

    sto se tice blokatora tj implanta neko je spomenuo da se uradio,
    blokator zacepi receptore za opijate i ko kaze da se uradio taj laze!
    jer dejstvo blokatora je da blokira receptore i ako se neka droga unese u organizam odma se putem mokrace izbacuje tako da nema efekta.
    her.,trava i alkohol idu na iste receptore tako da ni trava ne moze da pomogne jer nedeluje samo nadrazuje receptore ......provereno.
    od belog samo ce ti srce ubrzano raditi i nista vise
    opet nema efekta, bacanje para
    blok je to.
    sto znaci str8 life & nepostoji nacin da se uradis i pomiris se sa tim i tacka.

    a Buba je lepo rekla za lekove mislim na bense i ostale sedative
    Nemoj dzabe da se vrtiš u krug....tacno

    Kad sam izasao iz klinike u zemunu i ja sam hteo bense i florove prvih 15 dana ali doktor kaze Ne ni slucajno tek sad vidim zasto...ipak oni imaju svoj stil lecenja tako da se u to mi ne bi trebali mesati a poznayto je da su narkomani nabolji farmakolozi i psihijatri smesno

    i jos nesto narkomanija nije prolazna bolest vec se mora leciti
    meni je zemun bio prvi korak , a posle toga je isla psihoterapija(od 6 meseci do godinu dana ) jer bez toga tesko ide izlecenje + pod obavezno preporucujem fizicku aktivnost jer se izbacuje negativna energija i podolazi pozitivna

    pozdravljam i osetite zivot

    ps:

    neko je rusiju pominjao

    @Beliver
    "lecenje u rusiji je u trajanju od cetiri-pet dana
    svodi se na blokadu nekog receptora u mozgu
    skupo je , posle tretmana,pacijent dobija listu sa lekovima koje ne sme da koristi osam godina , a cetiri godine ne sme da prima ni anesteziju,cak ni kod zubara"

    ovo je ukratko lose napisano i ovo nije istina
    na blokatoru smes anesteziju kod zubara a lista sa lekovima koje ne smes je trodon, metadon,subotex i tako ti opasni opijati i benzodiazepami

  14. #59

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Sinoć je bila jedna emisija na B92 koja se bavila angažovanjem SPC na tom polju. Pominjalo se iskustvo iz Crne Trave, ali je na mene sjajan utisak ostavio vladika koji vodi jedan centar u Vojvodini. Kamo lepe sreće da ima više ljudi zainteresovanih za lečenje pošasti koja hara.
    Poruku je izmenio Sivi, 08.09.2009 u 20:31 Razlog: ne SPS nego SPC..
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #60

    Odgovor: Lecenje narkomanije i alkoholizma

    Sivi je napisao SPS.
    Ne znam da li je to greška pri kucanju, i da li je mislio na SPC.
    Meni se čini da takav program (lečenja od zavisnosti) vodi vladika jegarski Porfirije, i to sa dosta uspeha.

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 03:34
  2. Fitoterapija - lecenje biljkama
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.11.2008, 14:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •