ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 77
  1. #46

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija







    Eeee...nek smo sredili te Ruse...posle njihovog kalkulisanja da će lakše sa nama na kraj izaći nego sa Brazilom....eeee...neka im...

    A naši plavi momci...
    Šta reći, sem, svaka čast i jedva čekam da vidim protiv koga ćemo igrati u polufinalu....

  2. #47

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Pored vaterpolista i kosarkasa su bili nekako u senci a jos ce postici najveci uspeh.
    A da li se zna sa kim se ukrstaju ?
    Pobednik iz koje grupe ce im biti protivnik u polufinalu ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #48

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    A da li se zna sa kim se ukrstaju ?
    Pobednik iz koje grupe ce im biti protivnik u polufinalu ?



    Kuba, Španija ili Bugarska...

    Tu se još igra drugi meč (pošto počinju u 21 čas), u prvom je Bugarska dobila Španiju, a sada Kuba vodi protiv Španije...čeka se sutrašnji meč Kube i Bugarske, mislim da će to odlučiti ko ide nama na megdan

  4. #49

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Sutra
    U 17.00
    Navijamo....

    Vanja Grbić: Odigrati najbolje u polufinalu




    Naš proslavljeni reprezentativac Vladimir Grbić veruje da Kolakovićevi izabranici imaju dosta razloga za optimizma u završnici šampionata:
    - U polufinalu mora se odigrati najbolje i stići u finale. Što se tiče dosdadašnjeg toka šampionata, prosto, moralo je biti tako. Znali smo da će protiv Rusa biti veoma, veoma teško, ali izdržalo se i sada imamo razloga za zadovoljstvo– rekao je za „Blic“ Vladimir.
    Naš tim, posebno selektor Kolaković i vaš brat Nikola, posle pobede nad Rusima neuobičajeno mnogo su se radovali?
    - Nikad nismo bili skloni kalkulacijama, mada je kod drugih bilo raznih kombinacija. Koliko su oni u tome uspeli, sada se vidi. Znam da je ruski selektor Banjoli posle meča optužio Nikolu i da je Srbija namerno izgubila od Kanade. Ali ne znam što ga je to pogodilo kada ga je on samo podsetio da je bilo čudnih rezultata. Mi smo odradili ono što smo hteli, ono što je trebalo, a ko god gubi, ima pravo da se ljuti.
    Srbija je na poslednja dva šampionata sveta bila četvrta, da li će konačno osvojiti medalju? Nije je bilo od 1998, kada ste i vi bili u timu.
    - Valjda će se i to desiti! Statistika je stvorena da bi se rušila, a naša selekcija je pokazala da to može, ali i da zaslužuje. Ubeđen sam da oni sa punim pravom mogu ravnopravno da se bore za medalju i da uđu u finale. A šta će biti dalje.
    Da li će „Večni grad“ biti srpski grad?
    - Meni je Rim uvek donosio dobro, videćemo – kroz smeh je dodao Vanja Grbić.


    Blic

  5. #50

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Žao mi je...stvarno mi je žao zbog ovog večeras...
    Momci su igrali sjajno, nedostajalo je samo još ''malo'' sportske sreće da bude sve ok i da se mi sutra nađemo u finalu...onakva igra protiv sjajnih Kubanaca, kakvi poeni, igrali su sa srcem...i zato mi je valjda još teže jer su izgubili...
    No, bez obzira na sve, sutra u 17.00 i dalje navijam i bodrim naše momke u borbi za bronzu...
    Zaslužili su...


    Srbija pala posle maratona, Kuba u finalu SP




    Odbojkaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale SP u Italiji nakon što su posle dva sata fantastične odbojke poraženi od Kubre rezultatom 3:2, po setovima 25:22, 17:25, 29:31, 25:22, 14:16.
    Izabranici Igora Kolakovića su posle 25 minuta igre u prvom setu slavili sa 25:22, a svih devet hiljada navijača u Lotomatika areni moglo je da uživa u sjajnoj odbojci.
    Srbija je sigurno krenula i povela sa 5:2 ali su se furiozni servisi Kubanaca ispaltili jako brzo pa je uskoro i rezultat preokrenut u njihovu korist - 8:7.
    Kubanci ipak nisu mogli da se odlepe i preuzmu kontrolu pa su predvođeni Kovačevićem i Grbićem odbojkaši Srbije opet preokrenuli ipoveli sa 13:11. Kubanci su u drugom delu seta ponovo na kratko došli u prednost kada su imali dva razlike (15:13), ali je finiš definitivno pripao Srbiji.
    Sjajni servisi Miljkovića, majstorske završnice Grbića i probuđeni blok sa Podraščaninom obezbedlili su Srbiji vođstvo od 20:18, pa do kraja seta više nije bilo mogućnosti da Kubanci preokrenu.
    Koliko je vođstvo Srbije u završnici prvog seta bilo sigurno toliko je bila sigurna i igra Kube u praktično celom drugom setu. Osim samog početka i rezultata 6:6 Srbija nije imala šanse da ozbiljnije ugorzi ekipu koja je za razliku od prvog seta odigrala daleko bolje u odbrani i sa mnogo precizijom zavrpnicom gde su dominirali Leon i Ernandez.
    Tandem odbojkaša Kube bio je najzaslužniji za seriju poena koja je njihovom timu donela velikih 13:8, a ubrzo i 16:11. Kubanci su u samom finipšu seta stekli sedam meč lopti pa su posle dvadesetak minuta igre u drugom setu slavili sa 25:17.
    Usledila je prava drama u trećem setu koji je mogao i drugačije da se završi, a ovako ostaje velika šteta što fenomelalna igra po notama Ivana Miljkovića nijhe pretvorena u vođstvo. Sjajnim servisima i napadima Miljković je posle vođstva Kube 8:6 doneo Srbiji vođstvo 11:10 koje je u finišu seta povećano na 23:21.
    Tu je ekipa Igora Kolakovića praktično i izgubila set jer je dozvolila Kubi izjednačenje, a zatim prokockala pet, šest meč lopti pre nego što je stigla kazna. Kuba je slavila sa 31:29, za totalni preokret, ali dobru igru iz trećeg seta nije uspela da pretoči u pobedu.
    U izuzetno važnom četvrtom setu, Srbija je od početka diktirala tempo, Kubanci su opet počeli da greše pa je naša ekipa održavala prednost od dva do tri poena tokom većeg dela seta. Ono što je najbitnije je da nije bilo mnogo grešaka i da je realizacija bila na nivou pa su dve set lopte bila dovoljna zaliha da Grbić i ekipa ostanu u meču - 25:22.
    Srbija je krenula sjajno u odlučujućem petom setu i prva stekla osetniju prednost vođstvom 13:11. Činilo se da sve ide kao podmazano, ali se onda desio mali pad kao u trećem setu što je Kuba uspela da iskoristi i ponovo dođe do izjednačenja.
    Ivan Miljković spasio je prvu meč loptu nakon što je Kuba povela sa 15:14, ali se kubanski blok postarao da se sledeći napad završi poenom koji je vredeo plasmana u finale.
    Kuba će tamo igrati sa boljim iz duela Italija - Brazil, dok će poražena ekipa iz drugog polufinala u nedelju od 17 časova igrati sa Srbijom za bronzanu medalju.

    Blic

  6. #51

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Mislim da su nas i sudije malo ostetile sjajna igra, dostojna finala i zlata.......
    Bez obzira na sve, navijacu sutra za nase fantasticne momke

  7. #52

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Da stvarno steta super su igrali,za razliku od kilavih baba u fudbalu.

  8. #53

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Citat valter1 kaže: Pogledaj poruku
    Da stvarno steta super su igrali,za razliku od kilavih baba u fudbalu.


    Upravo tako...da svi igraju kao ovi plavi momci, sa gde bi nam bio kraj....

  9. #54

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija



    Bravo za naše momke!
    Pokazali su da imaju snage i nakon jučerašnjeg poraza da se suoče sa novim izazovom i to pred protivničkom publikom...

    I da, da ne zaboravim...stručni konsultant tokom prenosa... Vladimir Veliki Grbić


    Bronza za Srbiju u Rimu!





    Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Italiji.
    Izabranici Igora Kolakovića su u borbi za treće mesto u Rimu pobedili domaćina Italiju sa 3:1 (25:21, 25:20, 26:28, 25:19).
    Srbija je u prepunoj dvorani Pala Lotomatika potpuno nadigrala domaćina, i zasluženo je stigla do druge medalje na Svetskim šampionatima. Prošli put naš nacionalni tim se peo na pobedničko postolje 1998. godine kada je u Japanu osvojeno srebro.
    Italijani su bolje počeli meč za bronzu, a već posle nekoliko minuta u prvom setu poveli su sa 5:1. Ipak, Srbija je u nastavku prvog seta imala pravi odgovor pa je prvi put na meču povela sa 15:14.
    U završnici prvog dela izabranici Igora Kolakovića došli su do vođstva od 21:18. Italijani su vezali dva poena, ali je Srbija izdržala pritisak i š servisom Ivana Miljkovića osvojila prvi set.
    Za razliku od prvog, drugi set je bolje počela Srbija. Poveli smo sa 4:2, a na prvi tehnički tajm-aut otišli sa prednošću od 8:6. Tu prednost igrači Srbije sačuvali su i u nastavku, u samoj završnici povećali su je na četiri poena (22:18 ) i rešili ovaj period u svoju korist sa 25:20.
    Srbija je i na početku trećeg seta igrala stabilno i povela sa 8:5, ali su "azuri" izjednačili na 8:8. U nastavku perioda "orlovi" su imali i četiri poena prednosti (18:14), ali je Italija preokrenula 20:21.
    U napetoj završnici trećeg seta bolju koncentraciju imala je domaća reprezentacija koja je slavila sa 28:26.
    Nakon izjednačene igre na početku četvrtog seta, Srbija se odlepila na 8:5. Nakon toga Kolakovićevi izbranici "vezali" su još pet poena za 13:5 i najavili pobedu.
    Italijani su se u drugom delu seta igrali nešto bolje, pa su smanjili na 18:14. Odbojkaši Srbije, medjutim, "odbili" su poslednje napade domaće reprezentacije i na kraju trijumfovali sa 25:19.
    U velikom finalu koje je na programu u 21 čas sastaju se Brazil i Kuba.

    SRBIJA: Kovačević 8, Janić 1, Petković, Terzić, Stanković 11, Grbić 2, Nikić 8, Miljković 22, Starović, Petrović, Podraščanin 15, Rosić.
    ITALIJA: Mastrandjelo 7, Mara, Parodi 18, Bari, Vermiljo 1, Lasko 4, Savani 7, Travica, Fei 13, Birareli 4, Sala 3, Zajcev 8.

    B92

  10. #55

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Ja nisam smela da gledam, posto mi je juce potrosen sav adrenalin, pa sam se plasila za svoju trosnu srcku.
    Bravo momci, fantasticni ste bili Secam se kad sam u Decjim novinama '98. godine videla Vanjinu sliku u crno - beloj varijanti, citajuci tekst gde pise da smo osvojili srebro na prvenstvu.. od tada, odbojka je sport koji ostaje medju najomiljenijima. Znam da je klise, ali meni ova bronza sija kao zlato.
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #56

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Zamalo da mi strada cuka....momci, sve cestitke.....ma najbolji ste

    Pokazali ste kako se igra

  12. #57

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Svaka im čast!
    ajd evo nešto lepo danas
    I tako u beskrajno!

  13. #58

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Srbi bolji od Bugara

    Odbojkaši Srbije u Požarevcu u pripremnom meču za Svetsku ligu slavili protiv Bugarske sa 3:0.



    Odbojkaši Srbije uspešno su započeli zagrevanje za Svetsku ligu.

    Oni su u Požarevcu savladali Bugarsku sa 3:0, po setovima 26:24, 26:24, 25:21 u prvom od dva prijateljska meča.

    Izabranici selektora Igora Kolakovića pred 2.500 gledalaca uveličali su slavlje OK Mladi radnik, koji je proslavio 65 gofdina od osnivanja i sedam decenija odbojke u Požarevcu.

    "Zadovoljan sam igrom svog tima, ali ne u potpunosti. Uspeli smo da upišemo pobedu protiv veoma dobre selekcije Bugarske, koja nije bila u punom sastavu, baš kao ni mi. Nekoliko igrača je imalo povrede, a kod nekolicine evidentan je umor, jer nisu imali pauzu od završetka prvenstva", izjavio je Kolaković.

    Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Tomislav Dokić sa 13 poena, a Nikola Kovačević osvojio je 10 poena.

    Srbija i Bugarska, koja se takođe takmiči u Svetskoj ligi ove sezone, danas će u beogradskoj dvorani "Šumice" odigrati drugi prijateljski duel od 18 časova.

    Izvor: Mondo

  14. #59

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    Let's go nasi odbojkasi !

  15. #60

    Odgovor: ODBOJKA: Muška odbojkaška reprezentacija

    SVETSKA LIGA: Odličan start Srbije

    Muška odbojkaška reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.



    "Orlovi" su kao gosti u Rozariju, u prvoj utakmici prvog vikenda C grupe savladali Argentinu sa 3:0, po setovima 25:14, 25:21, 25:22, posle 73 minuta.

    Najbolju igru Srbija je pružila u prvom setu i domaćina ostavila na samo 14 poena. U preostala dva seta izjednačena borba se vodila do drugog tehničkog tajm-auta u drugom, odnosno do rezultata 20:20 u trećem setu.

    U završnicama, Srbija je bila smirenija i kvalitetnija, što je dovelo do trijumfa i prva tri boda u ovogodišnjoj Svetskoj ligi.

    "Izuzetno sam zadovoljan kako smo odigrali prvi meč u ovogodišnjem izdanju Svetske lige. Odlično smo servirali i kontrolisali loptu. Nekoliko grešaka vezali smo u trećem setu, ali u samoj završnici, kada je bilo najvažnije, igrali smo najbolje i na taj način prelomili meč u naš korist. Igrali smo veoma dobro i zadovoljan sam kako smo izgeladli kao tim, nadam se da ćemo to ponoviti i u drugom meču protiv Argentine", izjavio je selektor Srbije.

    U timu Igora Kolakovića istakli su se Stanković sa 12 poena, dok su Kovačević, Nikić i Starović upisali po 11 poena.

    Argentina i Srbija će drugu utakmicu odigrati u Rozariju, od 23 časa po našem vremenu.

    Izvor: Mondo

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ODBOJKA: Ženska odbojkaška reprezentacija
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 28.08.2011, 12:34
  2. ODBOJKA: Vesti, komentari...
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 22:06
  3. ODBOJKA(m): OI Peking 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.08.2008, 18:50
  4. ODBOJKA(ž): OI Peking 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.08.2008, 16:05
  5. ODBOJKA: SP u Japanu za žene
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.11.2006, 15:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •