Moji hardverski problemi - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 76
  1. #61

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Ne pomazete mi
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #62

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo mi se usporio komp u poslednje vreme, tri dana mu treba dok se ne upali a i generalno je spor.
    Sta da mu radim?
    Probaj prvo sa CCleanerom da u Alatke, Pokretanje programa isključiš neke koji se pokreću sa Windowsom. Time ćeš osloboditi nešto sistemske memorije za potrebne aplikacije jer je jako moguće da je nemaš dovoljno pa "drlja po disku" jer koristi nekoliko desetina sporiji "page" fajl.
    Sve tipa:
    - winamp agent,
    - uTorent klijent,
    - TkBelexe (autoupdejt Real plejera),
    - SunJavaupdejt,
    - nVidija updejt ..i sl. onemogući.
    Ostavi samo antivirus, ctfmon, i eventualno još nešto. Zatim, posle toga, normalno restartuj računar i pošto se podigne pogledaj u Task manageru (dobija se kada stisneš Ctrl+ Alt+ Del) u tabu Performanse koliko računar troši memorije u Mb (Ukoliko je XP instaliran ne bi trebalo više od oko 250 Mb da uzima "na prazno").
    CCleaner u prvom tabu, Čišćenje, ti omogućava da pobrišeš sve "kukije" sa NET-a i time oslobodiš prostora na hardu (važno je da imaš mesta na njemu, barem na C particiji, od bar nekoliko Gb).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #63

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Ovo prvo, za programe, sam odradila, lupila Disable za dobar deo, ono sto ne znam sta je nisam ni dirala. Restartovala gac, upalila Tas manager i ako gledam u dobru stavku, u ovom momentu pise 1.27 Gb (imam instaliranu sedmicu).
    CCleaner korisim jednom mesecno, a imam oko 25 giga slobodno na C particiji, na D jos vise.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #64

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Stars, možeš da probaš (u krajnjem slučaju) da izvršiš defragmentaciju diska C:?

    Start - All programs - Accessories - System Tools - Disk Defragmenter

    Ovde imaš i uputstvo:
    Disk Defragmenter - Open and Use - Windows 7 Help Forums

    Ajd' pa srećno


    P.S defragmentacija diska obično traje dosta dugo, ako se odlučiš na ovaj korak

  5. #65

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Meni defragmentacija trajala 5 minuta Videcemo, ako nista, skinucu neki program da vidim da li se provukao neki Trojanac ili tako nesto.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #66

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ovo prvo, za programe, sam odradila, lupila Disable za dobar deo, ono sto ne znam sta je nisam ni dirala. Restartovala gac, upalila Tas manager i ako gledam u dobru stavku, u ovom momentu pise 1.27 Gb (imam instaliranu sedmicu).
    CCleaner korisim jednom mesecno, a imam oko 25 giga slobodno na C particiji, na D jos vise.
    Auuuu !
    1.Dobro podešena "sedmica" ne bi trebalo da ždere više od 600-700 Mb sistemske memorije (pod uslovom da to nije lap top pa "geniji" ispodizali sve gadžete firmine).
    2. Jednom mesečno ? Alo...CCleaner možeš koristiti (za čišćenje kukija) i 10 puta dnevno! Time oslobodiš mesta a neke aplikacije (Facebook igrice pogotovo) u toku 1 h mogu nabiti i 200-300Mb đubreta na disku.
    Predlog:
    - Lepo ti, kada se normalno podigne Windows, uključi CCleaner i slikaj nam stranicu sa pokrenutim programima prilikom dizanja OS. Tako će biti moguće da ti kažemo šta isključiti, šta ostaviti i time konkretno pomoći .
    DogovoreTo ?
    P.S. Nije loše i da zakačiš sliku taba iznad (Instalirani programi) pa tako bude moguće reći šta maknuti sa kompa.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #67

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    'Ajd sad polako
    Jeste, lap top je u pitanju, sa' ce biti dve godine kako ga imam. Nisam nijednom jos rusila sistem, prvi put sam sad radila defragmentaciju (ali vidim da pise tamo da se to radi automatski, svake srede).
    Ovo je iz CCleaner - a, programi:

    Sivom su oznaceni oni koje sam juce onemogucila.

    Ovo mi je sada pokrenuto:

    To mi je bilo pokrenuto i kad se podigao sistem (minus Skajp).

    Ovo je, po CCleaner - u sve sto je instalirano (opcija Tools - Uninstall).

    Ime: 23.jpg Pregleda: 35 Veličina: 53.0 KB
    Priložene slike Priložene slike  
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #68

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Ne slažem se sa tim što si sama radila defragmentaciju disc-a i sa savetom P. po principu uradi sam.
    Najčešći razlog usporenog pristupa hard disku je pun disk, ne mora nužno da znači i da je tvom lap-topu i bio neophodan.Najverovatnije da se usporio zato što je rastojanje između fajlova (i njihovih delova – fragmenata) na punom disku mnogo veće nego kad je disk poluprazan. Obriši ili na spoljašnji medij (DVD, USB disk) arhiviraj retko koriščene dokumente, muziku, filmove, instalacije programa. Ako vam neki od tih fajlova trebaju na vašem disku, zapakujte ih nekim programom sa visokim stepenom kompresije. Ako znaš da je prva particija na hard disku značajno brža po pitanju pristupa, na nju upisuj samo najneophodnije fajlove. Dokumente, filmove, slike, muziku čuvajte na drugim particijama ili na sekundarnom hard disku. Takođe, redovno čisti nepotrebne fajlove (logove, privremene fajlove, sadržaj Temp foldera ili Recycle Bina) Windowsovom aplikacijom Disk Cleanup ili nekim od namenskih programa.
    Kada pokrećeš defragmentaciju, podigni računar u Safe modu.To je osnovno i jako važno pravilo za samu uspešnu defragmentaciju. Na taj način sam proces defragmentacije i optimizacije će biti malo sporiji (zbog činjenice da je keširanje isključeno u Safe modu) ali će ceo proces biti temeljno odrađen jer je daleko manje fajlova u upotrebi.
    I jako mi je nelogično da je d. lap-topa trajala desetak minuta. Pojaviće ti se taj problem usporavanja garant ubrzo. Pre će biti da ti je keš memorija bila puna. Za šta si trebala jednostavno odraditi i CCleaner i pusiti da antivirus proprži malo po svim particijama.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  9. #69

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Lele .
    "Ko me ter'o..." i tako to.
    LM , da se počne:
    - Adobe: AIR, Comunity help, media plejer..su nešto za čime nemaš potrebe. Slobodno ih deinstaliraj.
    - Microsoft powerpoint viewer ti je višak jer ceo paket Powerpointa imaš u Enterprise 2007 Office paketu.
    - Windows live essential bi trebalo da je već ugašen (na MSN mesenger mislim).
    - Imaš Picasa 3 i Irfan View, oba programa za pregled slika. Ja lično koristim FastStone image viewer u kome mogu obraditi veličinu, iseći i srediti slike. Tvoj izbor šta ti odgovara.
    Neću komentarisati Faceboock mesenger, video caling i tako te trice .
    Speed fan ti daje samo info o brzini kulera, ja preferiram AIDU koja daje sve informacije o mašini i ne mora biti startovana u pozadini već kada zatrebaš info onda. Moguća je i na našem jeziku.
    Saveti:
    - U principu, gledaj da izbegneš autoupdate opcije programa, čak i Windowsa, već to radi kada ti želiš. Java ti je već malo stara ali Javu prvo deinstaliraš, pa obrišeš iz Program filesa folder "Jre7", pa tek onda online povučeš besplatnu aktuelnu verziju i naravno podesiš da ne ide "autoupdate".
    - Avast je "nužno zlo" i zato slobodno skini BESPLATNU verziju Malwarebytes Anti malware, na kraju instalacije dečekiraj opciju da isprobaš 15 dana Pro verziju.
    Koliko videh, nisi loše izabrala da deselektuješ učitavanja sa Windowsom.
    Ma snaći ćeš se već, škorpije nisu smotane .
    P.S. Windows 7 ima sasvim dobru alatku defragmentacije (pitanje je da li uopšte treba da bude "zadata", bolje je da sama odlučiš kada ćeš je raditi). Pre defragmentacije počisti klinerom privremene net fajlove da bi uštedela mesto i drljanje po milion nepotrebnih. Naravno, ako je moguće, privremeno pauziraj ili isključi sve rezidentne programe jer je slaganje fajlova dok im nešto stalno pristupa jalov posao.
    Poruku je izmenio Sivi, 29.05.2013 u 16:46
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #70

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    da se kladimo, sredićeš je savetima
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #71

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    A, ako mi vec pomazes, cemu smajli koji prevrce ocima? Mislim..

    Hvala na savetima svima.
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #72

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  13. #73

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    A, ako mi vec pomazes, cemu smajli koji prevrce ocima? Mislim..

    Hvala na savetima svima.
    Čemu? Pa listi programa "ko čaršav", trebalo je to, onako sitno isčitati.
    Da si mislila, shvatila bi to, previše mi je osoba koje sve detektuju kao podsmeh, atack i sl.
    Ukinite lepo smajlije pa da onda ne bude zabune šta je značio.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #74

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Pa sta ja da mu radim kad nece krupnije, menjala sam rezoluciju 5 puta Uostalom, taj smajli ima tu konotaciju, pa ne vidim razlog da je koristis u obracanju meni kad sam pitala za pomoc. I nemoj mi te fore "da si mislila". Jesam mislila, ali ne volim kad moram da tumacim poruke, posebno ne od onih osoba za koje sam mislila da sa njima imam korektan odnos.
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #75

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Prvo, ti si napisala "mislim..." u kojoj konotaciji , moliću lepo?
    Kada sam naveo "da si mislila shvatila bi" ti meni "nemoj te fore"???
    Zar je moguće da od onolikog posta ti samo taj smajli vidiš i smatraš provokacijom ( e tu nisam pametan šta ko i kako tumači smajlije)?
    Drugo..i ja sam smatrao da pišem osobi sa kojom imam korektan odnos, a koliko se sećam jednom sam čak pojašnjavao smajli jer ga je druga osoba "protumačila" i dobio sam da si sve razumela i da nema potrebe "crtati".
    BTW, pokušaj osposobiti komp tako da budeš sama zadovoljna njegovim radom, to je poenta cele teme.
    O smajlijima ćemo na "Imam predlog".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Sta ako: Roditelji moji, ja sam gay!
    Autor vladapera u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:18
  3. Svi moji avatari
    Autor jovuk u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:08
  4. Moji ulovi
    Autor Zlatni mis u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 16:01
  5. Dragi moji - kukajte!
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 10:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •