Udaj se za mene
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56
  1. #1

    Udaj se za mene

    Kako zamisljate trenutak u kom ce vas vas voljeni zaprositi, tj. kako ce te vi momci jednog dana zaprositi svoje voljene? Da li to mora da bude romanticno, na nekom posebnom mestu ili ne? Za one koji su vec u braku, kako je izgledao taj trenutak prosidbe?

  2. #2

    Odgovor: Udaj se za mene

    Jednostavno smo došli do spoznaje da treba da se venčamo nakon šestogodišnjeg uigravanja.
    Nikakve prosidbe nije bilo niti sam bio spreman da iščekujem ikakav zvanični odgovor na bespredmetno pitanje.
    Osetim kada je pravo vreme za tako nešto i ne očekujem suprotstavljanja i diskutovanja po tom pitanju.

    A dogodilo se otprilike ovako.

    Devojka završila školovanje i odmah se zaposlila. Isto leto odemo na more i tamo zaključimo da treba rešiti papirologiju i stupiti u brak.
    Po povratku sa letovanja, tast , kome je bilo krajnje neprijatno zbog sveta to što mu ćerka ide sa momkom na letovanje jedan na jedan, kaže ,, moramo da vidimo šta da radimo, ovo ovako nema više smisla,,.
    To je rekao u prisustvu mojih roditelja prilikom posete mladinoj kući.
    Ja, kako ne volim da mi stariji komanduju, naizust izrecitujem kad će biti veridba i venčanje jer smo nas dvoje već pogledali kalendar i odabrali vikend kad svi mogu da voze, tada je važio par nepar zbog nestašice benzina 1979-te.
    Matorci se samo pogledaše i ostadoše bez aduta da mi oponiraju.
    Malo je tast pokušao da izigrava odgovorno lice, ali sam mu odmah skrenuo pažnju da naše venčanje planiramo nas dvoje, a matorci samo treba da keširaju.
    Išao sam na probe venčanice kod šnajderke i nisam bio sujeveran povodom toga.

    Nastavak bajke će valjda glasiti: ,, živeli su dugo i srećno ,,.

  3. #3

    Odgovor: Udaj se za mene

    O tome uopšte ne razmišljam!

    Što se mene tiče, samo neka se mi lepo slažemo
    i neka naša veza bude što više harmonična,
    a što manje ispunjena nesporazumima...
    i ne moramo nikada da potpisujemo papir!

    Ne maštam o svetlosti sveća,
    o prstenju skrivenom u krunicama ruža,
    ne treba da kleči i pravi pozorište od toga...
    Treba da uvažava moje mišljenje i stavove
    i pokuša da živi sa mnom - teškom kao crna zemlja...

    Jedino me brine ova državna globa od nekih 50.000 din kada ti se rodi dete a vi niste venčani...
    eto ga odličan razlog da jedne subote skoknemo do matičara
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Udaj se za mene

    Možda sam samo glupi idealista koji veruje u ljubav na poslednji pogled. Dakle, "da" će biti samo onda kada budem u njegovim očima videla, u njegovim delima prepoznala veru da sam mu ja ljubav na bukvalno poslednji pogled i nadu da je on meni isto, i da sam baš ja ta sa kojom je želi da deli od tog trenutka do momenta smrti sve. A uvažavanje, poštovanje, poverenje, tolerancija, davanje, uzimanje, pa to se podrazumeva.
    Poruku je izmenio Mish, 15.10.2006 u 01:51
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Udaj se za mene

    Citat crvena dama kaže:
    Kako zamisljate trenutak u kom ce vas vas voljeni zaprositi, tj. kako ce te vi momci jednog dana zaprositi svoje voljene?
    Kad dodje do tog dana, jel', volela bi da bude spontan, ne ocekujem nista spektakularno, jedino sto ocekujem je da to uradi u nekoj opustenoj varijanti, a opet da trenutak pamtim ceo zivot, ako to uspe, meni je dosta!

    I naravno da bude osoba kojoj cu reci DA bez razmisljanja!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  7. #7

    Odgovor: Udaj se za mene

    Prije mojeg prvog da bila sam prosena nekoliko puta. Svaki put sam pobjegla glavom bez obzira.Kada sam upoznala mog supruga znala sam da je to to i kada je nakon samo tri mjeseca zvanicno upitao nije bilo razmisljanja. Donio je buket cvijeca i rekao : " I ? Hoces ili neces? " Hocu evo deveta godina.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  8. #8

    Odgovor: Udaj se za mene

    Bila nam je godisnjica veze,ja sam pravila neki rucak,usao je u kuhinju zagrlio me s ledja,prokomentarisao nesto za kuhanje,poljubio me i tad sam se okrenula prema njemu...Stavio mi je kutijicu pod nos,otvorio i rekao:''Volim te,hoces li se udati za mene?''
    Rekla sam da ali se nisam udala,ostavila sam ga posle pola godine,ne pitajte zasto(ne nisam bila prevarena )

  9. #9

    Odgovor: Udaj se za mene

    Upozorenje:

    1. ne čitati ako ste romantični
    2. ne čitati ako ste gadljivi
    3. ne čitati ako ste 2u1 gore navedenih kategorija



    Elem, birali smo skinove za Winamp i svaki komentarisali. Došao Toxic na red. Da, baš ta ljigava-močvarno-zelena. Pogledali smo se i u istom, bukvalno, istom trenutku izgovorili:
    "Ovo k'o povraćojka."
    I tu on pade na kolena...
    Eto...zbog povraćojke.
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  10. #10

    Odgovor: Udaj se za mene

    E ja sam malo staromodan sto se toga tice .

    Ne mislim da je potreban neverovatan dogadjaj, ali takodje ne vidim sto nebi bio, sto to nebi bio neverovatno romantican, divan, magican, i poseban dogadjaj na najneverovatnijem mestu...

    Mislim da dosta zavisi od partnera/ke, od njenih zelja i toga kako ona zamislja trenutak prosidbe, zasto ne stvoriti nestvarnu scenu i ostvariti joj san iz detinjstva (recimo), zar to nebi bilo divno, ali naravno ako ona tako nesto zeli, ako ne sve druge varijante su takodje ok, samo da su partneri srecni i da oboje to zele.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  11. #11

    Odgovor: Udaj se za mene

    Citat mind reset kaže:
    naravno ako ona tako nesto zeli, ako ne sve druge varijante su takodje ok, samo da su partneri srecni i da oboje to zele.


    Ja mislim da je to zaista naj, naj bitnije! Bez obzira kako taj momenat izgledao, tj, carobno ili spontano, vazno je da su oboje zadovoljni i srecni! Vazno je da se vole!!!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  12. #12

    Odgovor: Udaj se za mene

    Po meni to ipak treba da bude poseban trenutak, ali u danasnje vreme je to retko. Dvoje se zabavljaju, pa sve cesce spavaju jedno kod drugog, pa pocnu da zive zajedno bez razgovora o braku itd. Kada ta veza treba i zakonski da se ozvanici nema potrebe za tu nekim prosenjem i ne-znam-ti-ni-ja-sta, sve se vec podrazumeva. Meni je ok da neki ljudi tako funkcionisu ali ja bih ipak

    Citat mind_reset kaže:
    neverovatno romantican, divan, magican, i poseban dogadjaj na najneverovatnijem mestu...
    Evo, promenila sam potpis

  13. #13

    Odgovor: Udaj se za mene

    Način nije bitan, za mene je bitno sledeće:

    kad je zaprosim.

    1. Da me pogleda u oči, ne trepćući.
    2. Da zaustavi dah bar na par trenutaka.
    3. Da drži napola otvorena usta tih par trenutaka
    4. Da se iskreno osmehne.
    5. Da kaže DA
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  14. #14

    Odgovor: Udaj se za mene

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Način nije bitan, za mene je bitno sledeće:

    kad je zaprosim.

    1. Da me pogleda u oči, ne trepćući.
    2. Da zaustavi dah bar na par trenutaka.
    3. Da drži napola otvorena usta tih par trenutaka
    4. Da se iskreno osmehne.
    5. Da kaže DA
    Apsolutno se slažem Mesto je ponajmanje bitno. Ne ostavlja me bez daha Ajfelov toranj npr, osećaj je bitan. Bar ja njih pamtim. Intenzivno. Za to što si sada opisao ne bi mi bilo bitno ni da sam zaprošena dok prolazimo pored kontejnera... a mogu se svrstati u romantične

    U mom slučaju prosidbe nije bilo, niti sam dobila prsten uz pitanje... jednostavno kao da smo to znali čim smo se ugledali i prećutno obavili taj razgovor. Sećam se, išla sam da tražim neke cvetiće za kosu za venčanje, on me vozi... i sine mi u jednom trenutku... "Jebote pa nisi me ni pitao da li hoću!?" "Pa jebote, jel hoćeš?" A onda oboje u smeh... I eto, ja taj trenutak pamtim kao što neko pamti nešto posebno. Za mene je i on bio magičan na blesav način.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Udaj se za mene

    Nisam bila sigurna gde da uglavim ovu priču, pa sam rešila da je stavim ovde kao unikat. Nadam se da niko od vas nije bio te sreće da uživa u ovakvoj prosidbi. Elem, došao ponosni gospodin u gluvo doba noći nenajavljen, pošto smo već razdvojeni oko godinu dana i pošto je saznao da odlazim iz obećane zemlje na neko vreme, ili možda na uvek, nazvao pošto je već bio ispred mog ulaza, kaže: "jel' možeš da izađeš na sekund". Ostavim ja sve nevažne stvari kojima sam se bavila tada, kao što su spremanje poslednjeg ispita na magistarskim studijama, i izađem na sekund. Odvezemo se u neku nedođiju, upali čovek neku tugaljivu muziku na radiju, gleda me kao da me nikada do tada video nije, gleda, pokušava da me uzme za ruku, ja se otimam... Izgledaš čudno, kaže gospodin. Izvini nisam imala vremena da se doteram za ovu izuzetnu priliku, kažem ja. Zašto si takva, pita on. Kakva, kažem ja.... Pa, takva... Tu se dešavaju kilometarske umetničke pauze, gleda me čovek, plače, govori da je kreten, ja potvrđujem, on govori kako mu uopšte ne pomažem, ja pitam zašto bih mu pomagala, prolazi treći, četvrti, peti sat našeg sekunda, ja zevam, mučim se, pitam šta, ustvari, hoće od mene, umorna sam, imam mnogo toga da završim, ostalo još 30-ak dana u srbiji i onda put u nepoznato... Kaže da je srećan zbog mene, kaže da je znao da ću uspeti. Zahvaljujem se. "Znaš, napravio sam sr**e", kaže. "Opet?", pitam. "Zaprosio sam je" (devojku sa kojom je od kada smo razdvojeni, ili još malo pre toga). Ja ga gledam i kažem da sam srećna zbog njega, i da bi i on, po logici stvari, treblao da bude srećan. "Sve je već sređeno, dogovroili smo se oko datuma venčanja". "Nisam sigrna šta ja sada treba da uradim, ako me pitaš da li sam ti oprostila, jesam, ako ti treba moj blagoslov imaš ga, želim ti svu sreću ovoga sveta, zapravo mislim da će njoj trebati više nego tebi. Jako sam umorna, i ako si završio jel' možeš, molim te da me vratiš kući?". "Ako mi ti kažeš da me voliš i da ćeš da mi se vratiš ja ću sve da obustavim." - kaže čovek! Meni se više ne spava, skroz sam sveža, kao da sam se probudila posle noći u kojoj sam se super odmorila, gledam ga, smejem se i kažem mu da ga ne volim, kažem mu i da ga ne mrzim, kažem mu da može mirno i bez starha da uživa u čarima novog života u koji ulazi i kažem mu da mi je jako žao njegove izabranice i da se nadam, da ako ja ikada budem zapravo zaprošena, da neka devojka neće sedeti u nekim kolima i slušati slične priče od čoveka koji je mene zaprosio, kažem mu da bih se ubila ako bih saznala da se nešto tako deslilo meni, kažem mu da ću zaboraviti naš razgovor, za svoje i njegovo dobro. Nisam ga zaboravila, nadam se da on jeste.
    Poruku je izmenio euridika, 27.11.2006 u 01:12
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ima neko ko misli na mene!
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 13.06.2011, 16:35
  2. Ma daj, kakva ljubav! Nije to za mene...
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 17:41
  3. Očekuju od mene da...
    Autor makilli u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.10.2008, 11:47
  4. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46
  5. Mesečeve mene
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.06.2006, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •