McCain vs. Obama

Prikaz rezultata glasanja: Tko je veci kandidat za buduceg predsjednika Sjedinjenih Americhkih Drzhava:

Učesnika ankete do sada
15. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Mkein

    8 53.33%
  • Obama

    7 46.67%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 43
  1. #1

    McCain vs. Obama

    upravo sam prochitala josh jedan od trikova kojim ce se ove godine koristiti stranke u kampanji za predsjednichke izbore i utrku za ulazak u Bijelu Kucu..
    naime Vrhovni sud SAD-a je ove godine donio presudu u jednom sluchaju chija odluka ide u korist republikanaca.. presuda koja je doneshena ce u nekim okruzima drzhave Indijane sprijechiti tamnoputo stanovnishtvo da glasa na predsjednichkim izborima jer ce im za to biti potrebna ni manje ni vishe nego -- vozachka dozvola.. ne bi to bilo nishta chudno da dve trecine stanovnishtva u Indijani nema ni pasoshe, a skoro 15% stanovnishta nema vozachku dozvolu..

    sve mi se chini da nas cheka slichna pricha kao 2ooo.

    imate li favorite u ovogodishnjoj utrci za predsjednika SAD-a? shta mislite tko ima vishe shansi za pobjedu? Obama ili Mkein?
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Гласам да метеор потамани обојицу.
    Плус Обаминог подпредседничког кандидата, познатог Србомрсца и шиптарског и муслиманског плаћеног лобисту.
    МекКејнову кандидатицу за подпредседницу бих волео да познајем у библијском смислу.
    Ал Обама ми је одвратнији, због подпредседника фашисте. А и деда му је био сомалијски муслиман. И одрастао у Индонезији... иди бре...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Гласам да метеор потамани обојицу.
    kad smo kod meteora.. ili uragan, isto pakovanje.. interesantno je kako sad kad gospo'n Ajk ide ka Teksasu i silnim bushilishtima nafte vlada shalje pomoc, evakishe se narod, svi brinu shta ce i kako ce Ajk sve da porushi.. a kad je onomad gopodichna Katrina hitala ka Nju Orlinsu onda niko ni prstom da pomakne.. xmmm, pitam se shta je razlog!?
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ... presuda koja je doneshena ce u nekim okruzima drzhave Indijane sprijechiti tamnoputo stanovnishtvo da glasa na predsjednichkim izborima jer ce im za to biti potrebna ni manje ni vishe nego -- vozachka dozvola..
    Nece sprijeciti tamnoputo stanovnistvo, nego osobe koje ne posjeduju vozacku dozvolu
    Jedino ako je tamnoputom stanovnistvu zabranjeno da imaju vozacke dozvole, u sta izrazito sumnjam

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ... interesantno je kako sad kad gospo'n Ajk ide ka Teksasu i silnim bushilishtima nafte vlada shalje pomoc, evakishe se narod, svi brinu shta ce i kako ce Ajk sve da porushi.. a kad je onomad gopodichna Katrina hitala ka Nju Orlinsu onda niko ni prstom da pomakne.. xmmm, pitam se shta je razlog!?
    Ak' me memorija jos sluzi, ne tako davno kad je Hana hitala ka Nju Orleansu grad je bio evakuisan. Jer da bi choEk u jogurt duv'o mora prvo o mliJeko da se opeche
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Vreme bi bilo da u "najdemokratskijoj" zemlji sveta jednom pobedi crnac.Sto se svega ostalog tice,nama ce biti isto,ko god pobedio.Najbolje bi bilo da pobedi jedno stotinak "Hana" dnevno,ali ne moze ebg.
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Interesantno...
    Da li i Ameri zele da Srbiju potamani meteorit?
    Jer ukoliko oni to ne zele, ispade da smo sitnije duse... O5!

    Sto se glasanja tice, pa koliko znam jedino sredstvo za identifikaciju lica u USA je vozacka dozvola posto nemaju licne karte. A ko se ne identifikuje, kako ce da glasa? I ne verujem da samo tamnoputi padaju u klasu koja nema vozacku dozvolu.

    Oni i ne biraju neposredno vec preko elektora, sto je kakvo, takvo je, ako je njima dobro, sta nas briga.

    Obama ili Mkkejn, ne bavim se njihovom politikom, oni znaju sta ce i koga ce...
    Ime i prezime Obame me uvek asocira na ime i prezime teroriste Osame, pa i ne znam kako moze neko sa tkvim imenom da postane predsednik.

    Predsednicki izbori u USA je samo jedan veliki biznis u nizu svih biznisa koje cini ta zemlja i ne vidim da ce bitno uticati na bilo sta u svetu. Oni jednostavno operisu drugacijim pravilima...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Гласам да метеор потамани обојицу.
    Плус Обаминог подпредседничког кандидата, познатог Србомрсца и шиптарског и муслиманског плаћеног лобисту.
    МекКејнову кандидатицу за подпредседницу бих волео да познајем у библијском смислу.
    Ал Обама ми је одвратнији, због подпредседника фашисте. А и деда му је био сомалијски муслиман. И одрастао у Индонезији... иди бре...
    Ne mogu trenutno da ti dam reput za ovaj post
    i nadam se da e Bin Ladin stii na izbore
    na 56. sprat
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Interesantno...
    Da li i Ameri zele da Srbiju potamani meteorit?
    Jer ukoliko oni to ne zele, ispade da smo sitnije duse... O5!

    Sto se glasanja tice, pa koliko znam jedino sredstvo za identifikaciju lica u USA je vozacka dozvola posto nemaju licne karte. A ko se ne identifikuje, kako ce da glasa? I ne verujem da samo tamnoputi padaju u klasu koja nema vozacku dozvolu.

    Oni i ne biraju neposredno vec preko elektora, sto je kakvo, takvo je, ako je njima dobro, sta nas briga.

    Obama ili Mkkejn, ne bavim se njihovom politikom, oni znaju sta ce i koga ce...
    Ime i prezime Obame me uvek asocira na ime i prezime teroriste Osame, pa i ne znam kako moze neko sa tkvim imenom da postane predsednik.

    Predsednicki izbori u USA je samo jedan veliki biznis u nizu svih biznisa koje cini ta zemlja i ne vidim da ce bitno uticati na bilo sta u svetu. Oni jednostavno operisu drugacijim pravilima...
    Nista da dodam... sustina izrecena
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Americka administracija ima dva osnovna pravila ko moze da pobedi na izborima za predsednika:

    1.mora biti anglo-saksonskog porekla
    2.mora biti protestant

    jedini koji se nije uklapao bio je Kenedi (katolik),a znamo kako je prosao...zato ni Al Gor nije mogao da bude predsednik,iako je,kazu,pobedio...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Mislim da je malo vremena prošlo od rata u Americi, a i rasizam vešto prikriven, još tinja, što neide u korist pobede Obame. Konkretno kod nas, ili ja nisam naišao na to, nije još urađena analiza mogućih dobrih strana i loših posledica po Srbiju, a u odnosu na oba kandidata. Čini mi se da je suština ista, samo su forme različite, pa ko pobedi da pobedi po Srbiju neće biti lepše.
    In vinas veritas
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Nisam poklonik Obame mada sam na strani demokrata. Obamu ne smekam nikako. Cini mi se da je zamijenio izbore za natjecanje za American Idol (ala nesto kao Zvezde Granda) jer mu je popularnost najvaznija strana ovih izbora. I da u pravu su oni koji kazu da je rasizam itekako prisutan u Americi, medjutim to nije vise rasizam bijelaca protiv crnaca vec obrnuto.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Nece sprijeciti tamnoputo stanovnistvo, nego osobe koje ne posjeduju vozacku dozvolu
    Jedino ako je tamnoputom stanovnistvu zabranjeno da imaju vozacke dozvole, u sta izrazito sumnjam
    nemoj da izvrcesh moje rijechi pIpak nigdje nisam napisala da je stanovnishtvu zabranjeno da imaju vozachku dozvolu.. chinjenica je samo da je 15% stanovnishtva koji nemaju dozvolu veliki broj od ukupnog glasachkog stanovnishtva.. tih 15% sigurno ne spada u vishi stalezh drushtva.. u pravu si, tom presudom vjerovatno nije zakacheno samo tamnoputo stanovnishtvo, ali ja sam samo prenjela shta je pisalo u chlanku


    Ak' me memorija jos sluzi, ne tako davno kad je Hana hitala ka Nju Orleansu grad je bio evakuisan. Jer da bi choEk u jogurt duv'o mora prvo o mliJeko da se opeche
    ako cemo tako, grad je bio "evakuisan" i kad je Katrina hitala ka Nju Orlinsu.. e sad, koliko brzo su zapocheli sa evakuacijom to je upitno.. mislish li da bi bile iste posljedice u Nju Orlinsu da su vecinski dio koji tamo zhivi bili bijelci?



    Citat biterlemon kaže:
    Sto se glasanja tice, pa koliko znam jedino sredstvo za identifikaciju lica u USA je vozacka dozvola posto nemaju licne karte.
    neke drzhave (ne znam da li sve) imaju i State ID, shto nije isto shto i vozachka dozvola.. znachi nije jedino sredstvo koje sluzhi za identifikaciju.. a odredjeni broj stanovnishtva nema pasosh zato shto neki nisu otishli dalje od svog komshiluka.. tuzhno, ali istinito..


    nisam bash sigurna da bi neko sa srednjim imenom "Husein" mogao da bude buduci predsjednik SAD-a..
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    n
    ako cemo tako, grad je bio "evakuisan" i kad je Katrina hitala ka Nju Orlinsu.. e sad, koliko brzo su zapocheli sa evakuacijom to je upitno.. mislish li da bi bile iste posljedice u Nju Orlinsu da su vecinski dio koji tamo zhivi bili bijelci?
    Ak' cemo tako, kad vlada pozove na evakuaciju nekog dijela Amerike, bijelci se u vecini pokupe a siromasno tamnoputo stanovnistvo se oglusi o te iste pozive. E sad necu da ulazim u razloge njihove ignorancije, vjerovatno ih ima mLogo. BTW, ne ide vojska i policija od kuce do kuce i hapsi ljude, nego fino kazu: "pametnije bi vam bilo da odete, a vi kako vam volja" . A da vish kako su sad brisali pred Hanom, a jopet ih niko nije pushkom tjer'o. Jer ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Kaj je rekel Baiden o Obami:
    I mean, you got the first mainstream African-American who is articulate and bright and clean and a nice-looking guy
    Da se ja pitam, ja bih njega u kukuruze da se s djecom igra, a ne u politiku
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: McCain vs. Obama

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    nemoj da izvrcesh moje rijechi pIpak nigdje nisam napisala da je stanovnishtvu zabranjeno da imaju vozachku dozvolu.. chinjenica je samo da je 15% stanovnishtva koji nemaju dozvolu veliki broj od ukupnog glasachkog stanovnishtva.. tih 15% sigurno ne spada u vishi stalezh drushtva.. u pravu si, tom presudom vjerovatno nije zakacheno samo tamnoputo stanovnishtvo, ali ja sam samo prenjela shta je pisalo u chlanku
    Американци имају дугу историју преправљања изборних јединица и измишљања начина да црнце лише права гласа. Не знам да ли је ово уперено против црнаца, али очигледно је да нека мутљавина јесте.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Barak Obama izabran za Predsednika SAD
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.11.2008, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •