Sreću najčešće stvaramo sami... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    ... Mislim da izreka "svako je kovač svoje sreće" neretko ima pravi smisao u našim životima. Međutim, nisu zanemarivi ni objektivni faktori koji negativno utoiču na naš subjektivni osećaj sreće, tako da zaista je potrebno, da kažem, i sreće da bi se doživela sreća...

    Sreću mnogi smatraju krajnjim siljem, ili idealom u realizaciji života i njeno se "dejstvo" nastoji večno produžiti. Faktor koji najčešće prethodi sreći je njeno iščekivanje, ili nada. Na žalost, realnost je sasvim drugačija. Sreća je uglavnom kratkotrajne osećanje i toga treba biti svestan, jer ako nismo već srećni, važno je da nismo bar nesrećni. I možda tu i leži neki odgovor za prihvatljivo i podnošljivo metastanje u kojem se iščekuje sreća, upravo u prevazilaženju stanja u kojem se osećamo nesrećni...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Da je Karenjin bio covek a ne pas,sigurno bi vec odavno rekao Terezi:"Molim te,vise me ne zabavlja da svaki dan nosim kiflu u zubima.Zar ne mozes za mene da izmislis nesto novo?"U toj je recenici obuhvacena citava sudbina coveka.Ljudsko vreme se ne okrece u krugu,vec juri po pravoj liniji napred.To je razlog zasto covek ne moze biti srecan,jer je sreca ceznja za ponavljanjem. M.Kundera

  3. #33

    14 Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    I možda tu i leži neki odgovor za prihvatljivo i podnošljivo metastanje u kojem se iščekuje sreća, upravo u prevazilaženju stanja u kojem se osećamo nesrećni...

    Možda upravo u momentima kada spoznajemo ''put'' do onoga - nečega što će nas učiniti srećnima. Imam utisak da, kada stignemo do željenog cilja, već razmišljamo o sledećem pohodu na opet, to - nešto, zbog čega ćemo biti zadovoljni i ispunjeni - jednom rečju - srećni.
    Kao začarani krug, ili je moje raspoloženje takvo
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #34

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Citat sanjarka kaže: Pogledaj poruku
    Da je Karenjin bio covek a ne pas,sigurno bi vec odavno rekao Terezi:"Molim te,vise me ne zabavlja da svaki dan nosim kiflu u zubima.Zar ne mozes za mene da izmislis nesto novo?"U toj je recenici obuhvacena citava sudbina coveka.Ljudsko vreme se ne okrece u krugu,vec juri po pravoj liniji napred. To je razlog zasto covek ne moze biti srecan,jer je sreca ceznja za ponavljanjem. M.Kundera
    Goga kaže: Kao začarani krug, ili je moje raspoloženje takvo
    E sad ja ne znam da li je sreća centrifugalna ili centripetalna , ali znam da neke sile postoje koje nas vuku ka večitom ispunjavanju želja koje se u nama množe svesno ili ne.
    I dobro je to, uglavnom. Dobro je kad neku sreću prigrlimo, pa je proslavimo i ušniramo u svoj život. Ako se iz nje jave neke nove želje, pa treba ih pratiti, verovatno nisu loše ako su već proizašle iz srećnih okolnosti.
    Uvek mislim da je bolje razmišljati i baviti se svojim srećama, nego se ubaciti u crn film i lamentirati isključivo nad nevoljama.
    Brige, strahovi i problemi su neminovni, ali su manji i neznatniji ako se za sreću odvoji vreme. Ljudi često misle da je uživanje jednako dangubljenju, a da je radovanje rezervisano za posebne prilike. Nije sramota biti srećan, ne uživaju u sreći samo fićfirići i lucprde, a to je jedna od predrasuda naše sredine. Ozbiljni i namršteni su ok, nije nego... Sve se može i sa osmehom, i to svakodnevno...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #35

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    ...ne...

    ...sami, možemo da od sebe (u najboljem slučaju) napravimo plodno tle na kome će seme sreće (koje nam, naravno, donesu drugi) moći da raste, i razvija se u stablo...neka stabla budu patuljasta, neka stradaju od udara groma, neka razviju sasvim pristojnu krošnju...


    ...ona posebna, kao u bajci o čarobnom pasulju, odu daleko gore...


    ...iznad oblaka...



  6. #36

    14 Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Za sreću ne treba ništa,ili jako malo.
    Trebalo bi samo biti slobodan od svega.
    Treba samo imati čisto i otvoreno srce.
    Da li smo dovoljno hrabri da otvorimo svoje srce?
    Možemo li živeti bez stresa i negativne energije?

    Jer, u slobodi je sreća,
    u srcu ljubav,
    u mislima energija,
    u porazima borba,
    u prastanju veličina...




    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #37

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Možda...al' nosim se mišlju,da sam najsrećnija kada svoju sreću mogu da prospem u nečije lice...i uživam u prizoru.Kada su drugi ljudi srećni oko mene...kada se smeju sa mnom...

    Šta će mi "sreća",ako nemam sa kim da je delim?

    ...kada bi je stvarala sama glumila bi sreću...p'da.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. O čemu razmišljate kada ste sami?
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 23.08.2020, 11:50
  2. Da li lažete sami sebe?
    Autor PropelerZviz u forumu Filozofija
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:41
  3. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02
  5. Britanci sami vade zube
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.10.2007, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •