Demonija prirode..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Demonija prirode..

    Na zalost,ne zivimo u svetu, kakav bi bio pozeljan, vec u stvarnom ,gde se Dobro i Zlo unistavajuce sudaraju,gde ruke ,koje zele ili moraju da stvaraju i grade,ne mogu da izbegnu, prljanje....Evo Junga ''mirodjija u svakoj corbi''(salim se naravno...)

    Demoniju prirode,nad kojom je ljudski duh kako se cini trijumfovao,on je ne razmisljajuci u sebe progutao i postao marioneta djavola.To se moglo dogoditi zato,jer se verovalo da je sa demonima svrseno time,sto su proglaseni za praznoverje.Pro tom se previdelo,da oni zapravo predstavljju projekcije izvsnih faktora u ljudskoj dusi.Ako su se ovi produkti shvatali kao nestvarni i iluzorni, to njihovi izvori time nisu bili nikako pokriveni ili cak ucinjeni nedelotvornim...
    Naprotiv-ako se demonima onemoguci da se nasele u steni,sumi,planini i reci,onda oni koriste coveka kao mnogo opasnije prebivaliste...

    Eto nam zla ,koliko hocemo ,narocito unutar naseg bica..Bilo bi dobro podeliti sa prirodom mnogo toga i priznati njenu stvaralacku dimenziju,postojanost i neprekidne promene... kretanje ......naravno ,ne samo pukim iskoriscavanjem, otudjenoscu vec i vracanjem i pomalo zrtvovanjem,za njeno korenito ''budjenje''....

    .Ali nazalost, iz mnogih srca dolaze zle misli ,dusa je posuda za sve pakosti, usadjena do srzi...pa demonja prirode napreduje...

    Sta mislite ...ko ce pre posustati covek ili priroda?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Demonija prirode..

    Nece posustati ni chovek...ni priroda. Borba ce se nastaviti do neke apokalipticne tacke.
    Priroda nas opominje, i sve je glasnija u svojim opomenama: trese nas zemljotresima, zapljuskuje cunamijima, przhi nas sunchevim zracima - menja nam klimu.....pa, ako smo mi kinjili i mrcvarili nju - red je da nam uzvrati.

    Ta krajnje cudna (NE)jednachina: priroda =/ili profit, je za modernog choveka neresiva...ostavicemo je deci u amanet za reshavanje...

  3. #3

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Nece posustati ni chovek...ni priroda. Borba ce se nastaviti do neke apokalipticne tacke.
    ..
    Bogami,ELA,ti si bas optimista..

    Pa sta smo mi/...Sta je covek u prirodi...?Nistavilo u odnosu na beskraj...Beskrajno daleko od toga da krajnosti shvati,smer stvari i njihov prauzrok su mu nedostizna skrivena tajna...Jednako nesposoban da uvidi nistavilo iz koga je izvucen,i beskraj u koji tone...

    Na zalost nismo mi ravnopravni sa prirodom...covek ne shvata njene beskonacnosti i njene moci...Da sve nestane...da se sve urusi,opet ce ostati neki kamen na kamenu...priroda je svuda utisnula svoju sliku,to je potrebno da shvatimo ,pa ona nosi obelezje dvostruke beskonacnosti...Daleko je covek od njeni moci...i daleko od njene odlucnosti da joj se prizna zivotnost i konacno iskaze postovanje koje zasluzuje...

    Covek je nesto,ali nije sve...Mislim da ce posustati....jer priroda je sve ...Ali ko zna,ELA!
    Poruku je izmenio dankaBg, 21.03.2010 u 16:28 Razlog: slovna greska
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  4. #4

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku

    Na zalost nismo mi ravnopravni sa prirodom...covek ne shvata njene beskonacnosti i njene moci...Da sve nestane...da se sve urusi,opet ce ostati neki kamen na kamenu...priroda je svuda utisnula svoju sliku,to je potrebno da shvatimo ,pa ona nosi obelezje dvostruke beskonacnosti...Daleko je covek od njeni moci...i daleko od njene odlucnosti da joj se prizna zivotnost i konacno iskaze postovanje koje zasluzuje...

    Covek je nesto,ali nije sve...Mislim da ce posustati....jer priroda je sve ...Ali ko zna,ELA!
    Nisam ja pesimista, verujem u napore retko svesnih ljudi da sacuvaju ne prirodu, vec planetu.
    Ne bih se slozila sa tobom da je priroda beskonacna, ona ima svoje mehanizme samoobnavljanja, ali je antropogena dejstva konstantno izbacuju iz ravnotezhe. Izvedena iz stabilnog stanja, pocela je da se menja u globalnim razmerama.

    Chovek eksploatishe prirodne resurse (koji, ponavljam nisu beskonachni), a sa druge strane zagadjuje i degradira prirodnu sredinu. Krivac - profiterski indrustrijalizam dovodi do ekoloske krize, a u vremenu turboglobalozacije ona pogadja celokupno chovechanstvo.

    Kazhes da chovek ne zna sve tajne prirode? One osnovne je otkrio ( bar zna vecinu), pa opet nastavlja da seche granu na kojoj sedi.

    Da ne budem da mrachim, ali evo tebi citata iz pisma inijanskog poglavice:

    Morate naučiti svoju decu da je tlo pod njihovim stopama pepeo njihovih dedova. Tako da će oni poštovati zemlju, recite vašoj deci da je zemlja s vama u srodstvu. Učite vašu decu kao što činimo mi s našom da je zemlja naša majka. Što god snađe zemlju snaći će i sinove zemlje. Ako čovek pljuje na tlo pljuje na sebe samog. To mi znamo, zemlja pripada čoveku, čovek pripada zemlji. To mi znamo. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje porodicu. Sve stvari su povezane.
    Ps. Ako si mislila na choveka kao pojedinca onda mogu da se slozim sa tobom da nije svestan svoje lichne (be?)znacajnosti , i da nije svesta svoje lichne odgovornosti u demonizaciji prirode
    Chovek kao deo drustva postaje toga svestan.
    Protiv propasti prirode se bori edukacijom .paaaaa, barem pokushava.
    Kada "mali chovek" bude razmishljao kao indijanski poglavica ...bice shanse za oporavak prirode.

    Mislish li ti, da ce priroda da pobedi glad za profitom?

  5. #5

    Odgovor: Demonija prirode..

    Kada sam govorila o beskonacnosti,mislila sam bas na te mehanizme samoobnavljanja...i prilagodjavanja promenama...na isto ,zapravo kao i ti...

    Slatka je ona pricica indijanskog poglavice....ali zaista mislim da covek ne zna sve tajne prirode...a licno verujem u njenu moc...mislim da je neunistiva...u tom smislu beskonacna...Naravno,covek je zagadjuje,exploatise,unistava,ali ona se cak i tada modifikovana pojavljuje...

    Kada kazem priroda..mislim na sve sto nije covek...
    @ELA...

    Mislish li ti, da ce priroda da pobedi glad za profitom?
    ...

    Bojim se da hoce...zapravo ja tako mislim...ako ne (...ako se desi neko cudo...osveta ce biti strasna...mozda regresija...ali bas regresija u najgorem vidu...)...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #6

    Odgovor: Demonija prirode..

    Čovek će posustati prvi i to, na žalost, potpuno zasluženo.

    Naime, čovek, iako značajno, tek je jedno zrnce u beskrajnom moru peska fenomenoloških izraza prirode. Pruženu i nepojmljivo retku priliku da se uopšte pojavi kao jedan od prirodnih fenomena, čovek je na najboljem putu da totalno dezavuiše, ispusti i totalno prokocka tu neponovljivu šansu i to, kako je to postavljač teme lepo rekao, zahvaljujući suštini svog bića, kako individualnog, tako i, usudio bih se reći, još puno više kolektivnog...

    Ta paralela odnosa čoveka i prirode sa evolucijom čovekovog odnosa prema mitološkoj i, kasnije, religijskoj, svesti mi se neobične dopada jer je apsurdna kao što je i sve više apsurdno ponašanje modernog čoveka upravo prema prirodi. Tako možemo doći do zaključka da je čovek imao najpravilniji odnos prema prirodi dok je uopšte nije poznavao, niti razumeo i da je razvojem svoje kolektivne svesti i menjajući shvatanje, pre svega, o Bogu, a istovremenu sve više upoznavajući prirodu, počeo da se prema toj prirodi odnosi sve lošije, apsurdno ne shvatajući da svojim neprirodni odnosom prema svom staništu kopa sebi grob kao vrsti, a čijem smo nastajanju, već vidljive rake, svi prisutni...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Demonija prirode..

    Nije čovek stvoren zbog prirode...nego priroda zbog čoveka...
    Čovek je bitan.
    Priroda će iako uništena, ponovo biti stvorena za večnost, zajedno sa onima koji su je čuvali, voleli, i poštovali njene Zakone...
    Mnogi neće biti te sreće...

  8. #8

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    i. Tako možemo doći do zaključka da je čovek imao najpravilniji odnos prema prirodi dok je uopšte nije poznavao, niti razumeo i da je razvojem svoje kolektivne svesti i menjajući shvatanje, pre svega, o Bogu, a istovremenu sve više upoznavajući prirodu, počeo da se prema toj prirodi odnosi sve lošije, apsurdno ne shvatajući da svojim neprirodni odnosom prema svom staništu kopa sebi grob kao vrsti, a čijem smo nastajanju, već vidljive rake, svi prisutni...
    Zbog toga sto je prema njoj osecao strahopostovanje(strah u sluzbi ljubavi...)...Raskosna,u svojoj neponovljivosti,kojekavim cudima i snazna i darovima bogata priroda, je onom prvobitnom ,pocetnom ,arhaicnom coveku(ne mislim na oblik lobanje,anatomiju,boju koze....vec na njegovu psihu,ljudsko-dusevni svet,znaci njegovu svest i njegov nacin zivota..)...znacila citav jedan neiscrpni magicni film prepun tajni,iznenadjenja,neobicnih i zastrasujucih pojava ..darova...pa onda,jos prisutno, slabije razlikovanje stvarnosti od fantazije,vidljivo od nevidljivog,duhova u sebi,duhova u nevidljivom svetu...

    Kada nesto ne poznajemo,mi se uglavnom plasimo...ali ponekad i postujemo...

    No ,covek je vec odavno usao u onaj gusti,tamni oblak(''dima i prasine'')...i toliko ostetio prirodu...da mu preti opasnost od sopstvenog unistenja...



    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nije čovek stvoren zbog prirode...nego priroda zbog čoveka...
    Čovek je bitan.
    Priroda će iako uništena, ponovo biti stvorena za večnost, zajedno sa onima koji su je čuvali, voleli, i poštovali njene Zakone...
    Mnogi neće biti te sreće...
    Nije potrebno imati uzvisenu dusu pa razumeti da na zemlji nema istinskog i pouzdanog zadovoljstva,da su sva nasa uzivanja samo sujeta,da su nam nevolje beskrajne,i da najzad smrt,koja nam svakog trenutka preti,ima neizbezno da nas stavi kroz malo godina pred strahovitu neminovnost da za vecna vremena budemo ili unisteni ili nesrecni...

    Eto,koliko je covek bitan.....
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  9. #9

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ,i da najzad smrt,koja nam svakog trenutka preti,ima neizbezno da nas stavi kroz malo godina pred strahovitu neminovnost da za vecna vremena budemo ili unisteni ili nesrecni...

    Eto,koliko je covek bitan.....
    Zašto misliš da je Božiji plan da za večna vremena budemo svi ili uništeni ili nesrećni...?

    Pa sigurno je da čovek silovatelj, narkoman, lopov, ubica, mrzitelj, rugač, opajdač itd....neće biti bitan ni ko crno ispod nokta...Bitan je čovek čistog srca i izgradjenog karaktera da ispoštuje Zapovesti i prirodne Zakone date nam, jer samo takav može pobediti demoniju prirode...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Nije potrebno imati uzvisenu dusu pa razumeti da na zemlji nema istinskog i pouzdanog zadovoljstva,da su sva nasa uzivanja samo sujeta,da su nam nevolje beskrajne...
    Grešiš...
    Čovek može i u ovozemaljskom životu da doživi lepotu i zadovoljstvo življenja...samo mora da se malo i sam potrudi....nema ništa na tacni...

    Živi pošteno, vredno radi nešto korisno, poštuj prirodu i Zakone koje nam Bog dade, voli Gospoda i uzdaj se u Nj. . .ljubi bližnje netražeći ljubav zauzvrat, pomaži onima kojima je pomoć potrebna...i opet, uzdaj se u Boga...smanji i iskoreni sujetu, izgradi karakter da se porocima i iskušenjima odupreš...i, uzdaj se u Boga....
    Jer, na kraju svih krajeva, bez Boga smo -> Ništa! Zrno prašine u beskrajnom svemiru, bez ikakvog smisla i cilja!
    A sa Bogom smo ->Sve! Sa Bogom sve dobija smisao, i drugačiji pogled na svet...
    Pogled, da nas On vodi i ide ispred nas, krčeči nam put kroz demoniju prirode...

    I tada nam ne može niko ništa! A nevolje nam izgledaju smešne i brzo prolaze...
    Ko će da mi oduzme to zadovoljstvo? Ko?

  10. #10

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zašto misliš da je Božiji plan da za večna vremena budemo svi ili uništeni ili nesrećni...?

    Pa sigurno je da čovek silovatelj, narkoman, lopov, ubica, mrzitelj, rugač, opajdač itd....neće biti bitan ni ko crno ispod nokta...Bitan je čovek čistog srca i izgradjenog karaktera da ispoštuje Zapovesti i prirodne Zakone date nam, jer samo takav može pobediti demoniju prirode...

    Ko je rekao da je to Boziji plan...!?Ja to nisam kazala...

    Samo...malo...
    Kakvo je danas stanje u svetu i u dusama ljudi, posle dve hiljade godina od dobijanja bozanskih poruka,trajnih i vazecih za sve ljude i za sva vremena,dok je sveta i veka.?
    Na prvi pogled,koji moze biti povrsan i plitak,ljudi su i dalje sebicni,zli,osvetoljubivi i ratoborni,zavidljivi i skloni ubistvu i incestu,kao sto su to bili i pre vise hiljada godina.Sve je isto pod suncem,niceg novog nema,niti se sta menja,zemlja je tamnica za ljudske duse i delo je demijurga ,a ne pravog Boga!

    Ovako ,pesimisticki i samoubilacki govori onaj koji je ''pao sa neba na zemlju'' i koji pokusava da zavlada zemljom kao svojim jedinim preostalim carstvom...I sam Bog je bio kusan ovako,pa kako onda ne bi i obican covek...(ne bih sada govorila o Hristovoj misiji na zemlji...)ali,coveku se pruza sansa da ipak zavoli sve ..Boga,ljude,prirodu zivot...

    Medjutim...bojim se da je nastupila ''Tamna noc duse''...

    Zivot na zemlji-kazna ili nagrada...u tom smislu je pisano...radi se o nekim visim nivoima svesti...licno mislim da je zivot kao najvisa kategorija za koju covek zna, tamnica covekova ...ali to vazi za one cija je dusa satkana od paucine (hiper senzibilne..)...

    Sve drugo iza sto si pisao ,na zalost vazi za one ''kojih je mnogo vise......''necija je dusa od paucine,a,necija od konopaca''...ovih od konopaca je zaista puno...(nisam ja tek tako bila zaljubljena u Raskoljnikova, jos u gimnaziji...mada naravno, protiv sam tako ''drasticnih metoda'' resavanja nekih veoma teskih zivotnih situacija....)
    U tom smislu sam pisala...I jos..sta ,zivot... lep...zavisi sta je za koga zivot...?
    Diogen se zatvorio u bure..i tu pronasao svoj smisao...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  11. #11

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže:
    Jer, na kraju svih krajeva, bez Boga smo -> Ništa! Zrno prašine u beskrajnom svemiru, bez ikakvog smisla i cilja!
    A sa Bogom smo ->Sve! Sa Bogom sve dobija smisao, i drugačiji pogled na svet...
    Pogled, da nas On vodi i ide ispred nas, krčeči nam put kroz demoniju prirode...
    o cemu ti pricas brate..kakve su to budalastine! koliko ljudi je razmisljalo tako,pa je sad pod zemljom..a? ..i to na kakav nacin zavrsi pod zemljom!
    I tada nam ne može niko ništa! A nevolje nam izgledaju smešne i brzo prolaze..
    to o cemu ti godinama drzis propovjed su price za malu djecu. ''...i kad volis svoje bliznje ne trazeci ljubav za uzvrat i kad pomazes onima kojima je ljubav potrebna i kad volis i vjerujes u Boga,opet prolazis isto kao i onaj idiot bez dushe ili chak i gore od njega..o kakvoj pravdi i kakvom Bogu odje onda govorimoi..jel Bog uziva u muci nasoj i demonima koji nas okruzuju,a ima svo postovanje i ljubav od nas samih,maltene Njegovim osobinama se i branimo i koprcamo i opet prolazimo kao barabe..kao olosh..chak olosh bolje zivi i srecniji je..koliko oces primjera ima..
    znaci,to je toliko vise ispricano i toliko brate presralo sa tim choche vjerovanjem i sve u vezi s tim da pocinje uzasno da smara!

  12. #12

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat Freddy kaže: Pogledaj poruku
    o cemu ti pricas brate..kakve su to budalastine! koliko ljudi je razmisljalo tako,pa je sad pod zemljom..a? .

    Ti si dobar, al' si istovremeno i slep...A tvoji pogledi su čisto materijalne prirode, i tvoje želje za ovoga života su materijalističke...i egoističke...kao i kod večine uostalom.
    Ja, pa ja!

    Uključi razum što ti Bog dade, pa porazmisli o sebi i svom postojanju -> Kuda ideš? I kako ideš?

    A ako ti u životu nije dobro, zapitaj se zašto?
    Pa kad pošteno odgovoriš na pitanje, samo će ti se kas'ti...

    I o Moralu se ne priča jednom nedeljno po sat vremena u dremežnom stanju, nego svaki dan u svakome času...

    A broj obolelih i dalje raste...

  13. #13

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I o Moralu se ne priča jednom nedeljno po sat vremena u dremežnom stanju, nego svaki dan u svakome času...

    A broj obolelih i dalje raste...
    Mozda ima smisla kloniti se meditacija o moralnom zivotu,i to ne samo zato sto su one za nemoralne najobicnija brbljarija,a za mudre nepotrebna prica,nego i stoga, sto je neuputno da gresnici-a ne znam ko to nije -drze lekcije o moralu.

    Kolijko su razmisljanja o moralu neizvesna doznajemo iz jedne Hemingvejeve opaske:''O moralu znam samo toliko da je moralno ono posle cega se osecam dobro,a nemoralno ono posle cega se osecam lose''.

    I kad se covek pita sta treba i ne treba da cini,podsticajna je misao iz Jevandjelja po Mateji :''Sve sto hocete da ljudi vama cine ,cinite i vi njima''.

    Sustinu moralnog ponasanja,Monteskije je ovako obrazlozio:''Kada bih znao da je nesto sto je za mene korisno stetno za moju porodicu,nastojao bih da se moja dusa toga odrekne.Kada bih znao da je nesto za moju porodicu korisno,ali ne i za moju domovinu,nastojao bih da to i zaboravim.Da znam da je nesto korisno za moju domovinu,a stetno za Evropu,ili da je cak korisno za Evropu,a stetno zaljudski rod,smatrao bih to zlocinom,jer sam pre svega covek,pa tek onda Francuz''...

    Ima razloga da se poveruje da se covek uci moralu u tisini,u trenucima suocavanja sa sobom.U intimi osame,u kreativnoj dokolici,on ce oblikovati svoj ''eticki kodeks''..Tada ce shvatiti i za kim zvona zvone...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  14. #14

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ,nego i stoga, sto je neuputno da gresnici-a ne znam ko to nije -drze lekcije o moralu.
    Koliko god da se bečim, ne vidim gde to napisah da se drže "lekcije" o moralu? Ali sasvim solidno vidim da napisah -> treba "razgovarati" o moralu!

    Dakle, da li je isto držati lekcije i razgovarati?

    Znaš, kada neko u našem društvu krene da razgovara o moralu, onda se lažni moralisti prvi nalaze uvredjeni, reagujući u stilu-> " šta ti nama sad tu pametuješ..." , "Pih, sad si našao da morališeš i zabavu nam kvariš...." ... "Ma moral je samo apstraktna pojava...ni moral nije jednak za sve...", "Ja sam svoj gospodar, i ja odlučujem/merim šta je moralno a šta ne...."

    A granica moralnosti se sve više i više spušta....! Ono što je bilo moralno i primereno pre 100 g. danas je OUT...nije IN...Ko će bre da čeka bračni zavet, da bi uš'o u postelju i telesne naslade...To je prevazidjeno...pih.
    A kao posledicu "modernizacije" moralnih vrednosti, imamo 12-to godišnjake kako se sexaju i snimaju mob. kam po školskim WC-ma.....itd....


    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Kolijko su razmisljanja o moralu neizvesna doznajemo iz jedne Hemingvejeve opaske:''O moralu znam samo toliko da je moralno ono posle cega se osecam dobro,a nemoralno ono posle cega se osecam lose''.
    Jadni Hemingvej....ispada da je tako malo znao...


    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    I kad se covek pita sta treba i ne treba da cini,podsticajna je misao iz Jevandjelja po Mateji :''Sve sto hocete da ljudi vama cine ,cinite i vi njima''
    Trebao je Hemingvej više da čita Mateja...


    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ima razloga da se poveruje da se covek uci moralu u tisini,u trenucima suocavanja sa sobom.U intimi osame,u kreativnoj dokolici,on ce oblikovati svoj ''eticki kodeks''..Tada ce shvatiti i za kim zvona zvone...
    Kako moral može da dodje do izražaja u "tišini", u "osami" ?
    Moralan čovek dolazi do izražaja i daje primer drugima oko sebe tek kada se nadje medju vukovima, u najvećoj vrevi, slatkih i primamljivih iskušenja kojima je ova planeta preplavljena...

    I samo tada će moralan čovek videti koliki i kakav mu je karakter...

    Na pustom ostrvu je lako...

  15. #15

    Odgovor: Demonija prirode..

    Mislim kako će priroda sve svesti na pravu meru i dovesti u onu vrstu ravnoteže kakva će biti moguća da se održi prema novouspostavljenim zakonitostima i odnosima koji iz njih proizilaze.
    Čovek će se u toj,novoj ravnoteži naći ukoliko uspe da se na vreme prilagodi novim zakonitostima prirode,a ukoliko bude zaostao za ovim promenama,koje mogu biti vrlo brze,onda će čoveka nestati i biće zamenjen,u jednom trenutku,nekim drugačijim bićem,ili bićima.Čovek je sam odgovoran za svoju sudbinu kada je budućnost njegovog opstanka na planeti Zemlji u pitanju.A taj opstanak zavisi od više činioca od kojih je najpresudniji onaj koji se tiče ljudskog morala u odnosu na pojedinca,ali i na celinu kojoj pripada i koji se svodi,na neki način,na odgovornost prema budućnosti što se tiče prirodne sredine koju svi delimo.

    Ne utrkuju se Čovek i Priroda,već Čovek sa samim sobom.Sa svojim dobrim i razumnim delom,protiv onog lukavog i sebičnog koji razum koristi tek kao oruđe za podjarmljivanje prvo svog ljudskog,saputnika,a onda i čitave prirode.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čuda prirode
    Autor HLEBmaster u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.08.2015, 10:17
  2. Horor u svetu insekata... Čuda prirode 1.
    Autor HLEBmaster u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 17:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •