Prostituisanje obrazovanja
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Prostituisanje obrazovanja

    Citat 021 kaže:
    U centru Novog Sada se deli promotivni materijal koji nudi đacima i studentima da neko umesto njih radi maturske, diplomske, pa čak i magistarske i doktorske radove, saznaje Radio 021. Pozvali smo broj ispisan na papiru, pitali za izradu nepostojećeg maturskog rada i dobili odgovor da sve što treba da uradimo je da donesemo literaturu i novac.
    "Dobar dan"
    "Izvolite?"
    "Dobio sam informaciju da vi radite maturske radove. Ja sam uzeo Sigmunda Frojda "Psihopatologija svakodnevnog života", ali stvarno nemam živaca to da radim. Da li sam dobro razumeo, ja vama kažem šta mi treba, a vi to meni uradite?"
    "Tako je, samo donesi literaturu, i sve ćemo uraditi"
    "Koliko će to koštati, treba mi petnaestak strana?"
    "Petnaest strana, to će biti 3.000 dinara, dođite danas pa ćemo se sve dogovoriti"
    Ok, sve je na prodaju. Ali, da li je sve za kupovinu?
    Razumem ja da neko na diplomu gleda tek kao na komad papira. Ali, šta će mu onda? Razumem i da taj papir negde znači ulaz, ali ne i opstanak ako iza toga ne leži znanje.

    Da li bi platili da vam neko odradi diplomski ili magistarski? Da li bi platili za diplomu? Da li bi vam neko dao taj novac tek da se ne bi sami potrudili?

    Koliko društvo uništava svoje sutra dopuštajući ovo?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja


    Strašno!
    Uvek je bilo ovakvih pojava kod nas, ali da se javno reklamiraju na ulicama i da niko zbog toga ne snosi nikakve posledice, pa to je već preterano....

    Da li je sve za kupovinu?
    Pa očigledno da jeste. I činjenica je da se to više ne radi krišom, nego se lepo dele pamfleti pa izvoli nazovi i raspitaj se. Nekada su se morali pomučiti, tražiti osobe koje bi bile voljne uraditi zadatak umesto njih....a današnja mladež nema takvih problema - okrene telefon i sve se da dogovoriti...

    Mnoge stvari su se promenile od kako su kompjuteri i net dostupni svima. Đaci nemaju potrebu da čitaju lektire, sve im je ispisano po raznim forumima, a kamoli da sastavljaju seminarske radove ili diplomske.... Nekada sam umela presedeti dane i dane u Matici iščitavajući sve što mi je potrebno za seminarski i posle to sve sastavljati, pa kucati na onoj maminoj prastaroj mašini (gde odvališ nokte dok lupaš po slovima.... ) i sve je to bio deo školovanja.

    Upravo zato što se danas na takav način studira i diplomira, dešava nam se sve ovo....nestručni ljudi, ne znaju svoj posao, sede u foteljama sa kupljenim diplomama i rade....a pojma nemaju šta rade....

    A za sve to treba imati debeo obraz ...na takav način steći diplomu i na takav način doći do posla...

  3. #3

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    evo,ja nudim divno urdjene teme za pisani zadatak iz srpskog

    dosad sam radila dzaba,kurti i murti
    sad bih malo i da zaradim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Tako je...uvek je to postojalo. I nije ih bilo tesko naci (oglasavali se na oglasnim tablama na fakultetima i domovima).
    Moj je drug i kolega s' faxa (pokojni doduse) za lovu polagao matematike studentima s' poljoprivrednog, gradjevinskog....
    Cak mi je pricao fazon menjanje slike u indexu gde se pecat preslikavao s' belancetom od jajeta
    Ili je resavao zadatke na "bubicu"...
    Ja ne bih...
    Cak sam jedan ispit polagala gde mi je asistent bio bivsi momak ( ) i za taj ispit sam duplo ucila jer bi me bilo pred njim sramota da se "provucem" u ime "dobrih starih vremena".
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Citat mish kaže: Pogledaj poruku
    ok, sve je na prodaju. Ali, da li je sve za kupovinu?
    Razumem ja da neko na diplomu gleda tek kao na komad papira. Ali, šta će mu onda? Razumem i da taj papir negde znači ulaz, ali ne i opstanak ako iza toga ne leži znanje.

    Da li bi platili da vam neko odradi diplomski ili magistarski? Da li bi platili za diplomu? Da li bi vam neko dao taj novac tek da se ne bi sami potrudili?

    Koliko društvo uništava svoje sutra dopuštajući ovo?
    Комад папира му треба за бољи посао и боље позиционирање у друштву, те испуњенији живот у делу који зависи од новца.

    Дипломски, семинарски, ово, оно... не знам одакле ти идеја да знање зависи од таквих ствари.

    Друштво упропаштава своје сутра примерима идиота од професора који годинама имају просек пролазности од 2% по испиту, а не оваквим ситницама, које служе за превазилажење тренутних тешкоћа.
    Неће нико бити лош стручњак ако није урадио неки тест.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Неће нико бити лош стручњак ако није урадио неки тест.
    Da li će uopšte biti stručnjak ako je olako kupovao znanje? Da li će ikad zapeti? Istrajati? Ili će i to pokušati da kupi?
    Ko je prošao kroz školovanje bez prepisivanja i hvatanja krivina? Nije u pitanju test ili jedan seminarski. U pitanju je diploma bez truda i znanja.
    I nemojmo tako olako za sve okrivljavati profesore. Nisu profesori ti koji će izvaditi detetu 3.000 dindži da se dete jadno ne muči učeći.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Citat mish kaže: Pogledaj poruku
    da li će uopšte biti stručnjak ako je olako kupovao znanje? Da li će ikad zapeti? Istrajati? Ili će i to pokušati da kupi?
    Ko je prošao kroz školovanje bez prepisivanja i hvatanja krivina? Nije u pitanju test ili jedan seminarski. U pitanju je diploma bez truda i znanja.
    I nemojmo tako olako za sve okrivljavati profesore. Nisu profesori ti koji će izvaditi detetu 3.000 dindži da se dete jadno ne muči učeći.
    Ово ме подсећа на оно шта је мајка рекла Северини кад је видела онај снимак - ћеро, па ти пијеш!

    Сећам се како је школски систем са све професорима мене усмерио, мени помогао, за мене имао разумевања, развио моје потенцијале, моју креативност...

    Ово с куповањем понечега ми дође погађање суштине и најважнијег ко ово Северинино са алкохолом...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Riba od glave smrdi!

    Da država žeili, ima potrebe i pameti, da uredi neku oblast, uradila bi to.

    Ima još drastičnijih primera sa oglasima. Onomad videh u novinama: "Prodajem papire za Golfa. tel xxx-xxx", Šta mislite da li je kojem panduru palo na pamet da okrene telefon i preispita ponuđača? Nisu se hvalili.

    Nego, čudi me da Bećar nema mišljenje o korisnosti takve male privrede?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #9

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    ih! odma niski udarci! tz tz tz

    pa, evo npr ti kao privrednik i roditelj, da imash retardirano dete (dijagnoza a ne uvreda) zar mu ne bi platio neku diplomicu (zlu ne trebalo ako riknesh od chuke i shtresa i pedesetshestoj .. pu pu dalekobilo) i smestio ga iza nekog stola da crta margine u knjizi prometa?
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Da li sam ja rekao da ne bi?

    Nego reč je o nečem drugom. Pokušao sam istaći da bi država to mogla da uredi. Ali to ne može parcijalno. Ono, samo obrazovanje da uredimo, a ostalo... U tom slučaju našlo bi se i mnogo bolje egzistencialno i sociološko rešenje za takvu decu, od crtanja margina. Ne pričam o neoj idealizovanoj, utopijskoj državi. No samo o državi sa minimumom (bez) korupcije.

    A Bećar... Pa do sada se Bećar nije pozvao ni jednom na svoje znanje, no samo na SAznanje (stručnjaci mi rekli), pa mi zato liči da ima iskustva i u ovoj oblasti.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #11

    Odgovor: Prostituisanje obrazovanja

    Maski, roditelji prave od dece retarde. Nekad te je bilo vise strah od roditelja nego od nastavnika, a sada roditelji placaju deci da im se odrade radovi, kad imaju kontrolni za koji nisu naucili savetuju deci da ne idu u skolu, a oni im pravdju izostanke, placaju casove i za sta treba i za sta ne treba... Neka se dete ne muci.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •