Комунизам, монархија, демократија... - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 60
  1. #16

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Za vreme Joze Broze sve je bilo drugcije i ta vremena se tako'rec ne mogu usporedjivat.
    Da je Jozo Brozo sad ziv i na vlasti....cisto sumnjam da bi se na njoj i odrzao.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Зар већ не постоји слична тема коју би било добро спојити с овом, да се не понављам?
    Само неко ко нема везе с памећу може да тврди да је држава која је онако јадно и бедно завршила била добра држава. Као да за човека које је последњих 20 година провео пијан кажеш да је био добар јер је некад био млад и леп.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Manite se vec jednom proslosti,
    bilo pa proslo,
    nekome bilo dobro a nekome ne,
    ajde da vidimo da nam nekako sutra bude bolje.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    a kako bez bravara?
    tema je o njemu...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Bravar je (ipak) bio lukaviji, brutalniji, licemerniji, sebicniji i, na zalost, sposobniji (u ocuvanju vlasti). I Bravar je (ipak) uzrok mnogih nedaca u kojima smo sada...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Neke činjenice:
    1. gotovo sve što vidite oko vas izgrađeno je u periodu posle 1945. do 1990.
    2. o propasti poljoprivrede neću da pišem jer je to što je naveo neki član, u najmanju ruku, smešno! Od jedne žetve moj deda je kupio novi traktor, a sad od jedne žetve moj otac može da kupi jedan točak od traktora-otprilike(ista površina u ha, a prinos je daleko viši!)
    3.još 60-ih godina je E.Kardelj rekao da je tadašnja SFRJ bila veštačka i privremena tvorevina
    4. da bi komunizam ili socijalizam opstao kao društveno uređenje potrebno je,za početak,imati visoko razvijene proizvodne snage (malo starije generacije koje su studirale "Kapital I,II i III" to bolje znaju)
    zaključak: mnogo se bolje živelo, bili smo prototip Evropske Unije, proba takvog državnog uređenja, možda čak i imali status "povlašćene nacije" zbog ne znam čega, ali se, nažalost, tragično završilo.Da je Milošević bio pametniji bili bismo ispred Slovenije, ne samo po ulasku u EU, već po standardu. Kome treba država gola ko pištolj?!
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    I verovatno svetski najharizmatičniji uz De Gola u drugom delu XX veka.

    Svidjao se on nama sada ili ne, ocenjivali negativno njega, njegove odluke, rezultate i posledice; pitanje da li će ova zemlja ikada imati tadašnji ugled i značaj.

    Znam da se mnogi neće pomiriti s tim da ga ne pljujem. Ali, nek ne nalaze opravdanja za svoje greške u drugome - tj. Josipu Brozu i njegovom vremenu.

    A za one koji su zaboravili, ili nisu ni videli:



    A treba znati da je tada svet imao oko 135 država - članica UN.
    Bolje da si postavio sliku Jasenovca,nego sahrane tog srpskog krvnika.
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Bilo je i Krvata koji su završili karijeru na Golom Otoku, ali bilo je daleko više Srba, najviše je bilo Crnogoraca. Sigurno da nam drug Joška nije bio preterano naklonjen, ali nije baš bio ni krvnik. Nije bio jer smo bili najbrojniji i jer smo se najviše zalagali za njegove ideje i bili najpouzdaniji i najpoverljiviji saborci... Od 5 ličnih bezbednjaka 4 su bili Srbi. Oznu je formirao Krcun, Srbin iz Užica,a ako se Tile nečeg bojao - bojao se atentata. I kasnije, svi do jednog direktori službe bezbednostii su bili Srbi. To, ipak, nešto govori. Ali je bilo puno fabričkih postrojenja koja su "radi ravnomernog regionalnog ekonomskog razvoja,po direktivi" otputovala za Sloveniju i Hrvatsku, mahom iz Vojvodine.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    sta ti paore imas protiv srba?? da nisu bili najsposobniji ne bi ni bili na svim rukovodecim mjestima.
    Poruku je izmenio BaneK, 15.08.2008 u 07:48
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    sta ti paore imas protiv srba?? da nisu bili najsposobniji ne bi ni bili na svim rukovodecim mjestima.
    Ja imam nešto protiv Srba?!?! Da li si pri sebi? Ja sam Srbin. Na osnovu čega zaključuješ da ja imam nešto protiv Srba??!! Naravno da nemam ništa protiv Srba! Ponosan sam što sam Srbin! To baš nije 100% -tna izjava svih "proevropski orjentisanih"...

    Ja sam izneo neke činjenice i isto to mislim: da nisu bili najsposobniji ne bi ni bili na svim rukovodećim mestima.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    OK. Izdivaniste se o srpstvu.
    A sad: Da li je Bravar ipak bio bolji? I ako jeste, od koga je to bio bolji?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Ponekad moram da odreagujem na proste provokacije

    Bio je bolji jer je umeo da objedini narod oko određene ideje, da ga motiviše i pokrene da radi, gradi i stvara i to za dž i još pevaju dok lopataju i guraju kolica. "Junačka se pesma ori..."

    Bio je bolji i kao diplomata jer je umeo da "igra na žici" između USA i tadašnjeg SSSR-a,i da bude dobro nagrađen zbog toga, i on kao pojedinac i mi kao zemlja.

    Nije bio bolji prema političkim protivnicima kao i svi komunistički predsednici.

    Kad bi nas Tadić pozvao da gradimo most ili prugu za dž, a da nije pod moranje, ima li nekoga ko bi išao?
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad moram da odreagujem na proste provokacije

    Bio je bolji jer je umeo da objedini narod oko određene ideje, da ga motiviše i pokrene da radi, gradi i stvara i to za dž i još pevaju dok lopataju i guraju kolica. "Junačka se pesma ori..."

    Bio je bolji i kao diplomata jer je umeo da "igra na žici" između USA i tadašnjeg SSSR-a,i da bude dobro nagrađen zbog toga, i on kao pojedinac i mi kao zemlja.

    Nije bio bolji prema političkim protivnicima kao i svi komunistički predsednici.

    Kad bi nas Tadić pozvao da gradimo most ili prugu za dž, a da nije pod moranje, ima li nekoga ko bi išao?
    ne zaborvi da je tad bio jednopartijski sistem i demokracija u dalekoj buducnosti.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Bolje da si postavio sliku Jasenovca,nego sahrane tog srpskog krvnika.
    Interesantno kako oni koji su bili klinci dok je Broz bio živ, ili se još nisu ni rodili, znaju objektivne istine bez i zrnca sumnje. Dobro bi bilo da i istoričare poduče u tome.

    A što se tiče Jasenovca - razjasni sebi što ga pominješ. Meni ne teba.
      Vrh

  15. #30

    06 Odgovor: Bravar je (ipak) bio bolji!

    Zaboravio si reci da si bio aktivni clan Saveza komunista!!!
    A sto se godina tice,to nema nikakve veze,ni uticaja.Nisam porastao u sirotistu nego uz roditelje intelektualce,u pravom smislu te reci.Tako da
    sam uz njih mogao po nesto nauciti,citati knjige,a sve to apsolvirati na Pravnom Fakultetu u BEOGRADU,a ne da mi ispiraju mozak na partijskim sastancima.Ako se tebi Jozek dopada,niko ti ne brani,to je tvoje pravo.
    Poruku je izmenio Mish, 16.08.2008 u 21:56 Razlog: e, sad da ti tetkica obriše skrivene pretnje
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 20:08
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Комунизам или Титоизам
    Autor Srpski Radikal u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 17:11

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •