Muzicke predrasude - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Mislim da je maksima da se o ukusima ne raspravlja, ipak starija od svakog pojedinačnog mišljenja o osobama koje slušaju, gledaju, čitaju, jedu, piju, ili na bilo koji drugi način doživljavaju neku ljudsku aktivnost kojoj je prevshodni zadatak da izazove osećaj lepog kod ljudi...

    Tako je i sa muzikom. Kod ljudi mi ne smeta različitost u izboru muzike koju vole da slušaju. To je njihovo pravo, a to što ja mislim da je nešto bez veze je moje lično mišljenje, na koje svakako i ja polažem pravo. Ja, između ostalog, volim da slušam R&R 50-ih i 60-tih, tako i džez i neke njegove derivate i zbog toga se uopšte ne osećam posebnijim niti boljim od mog kolege iz kancelarije za koga je Nedeljko Bilkić "vrh brate", ali zato sebe dovodim u situaciju, kada, recimo, slušam Čarlija Parkera, ili Balanesku kvartet, da me isti taj poklonik pesme "Ima jedna krčma u planini" gleda gotovo sa žaljenjem...

    Mislim da je sve to manje više normalno, ali i da svako od nas ima pravo na svoj izbor, da ne kažem svoje predrasude...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Što moj prijatelj reče noćas: "FOLK je narod,TURBO je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindarm motora sa unutrasnjim sagorevanjem!TURBO FOLK JE SAGOREVANJE NARODA!!!"

    Sve ostalo je stvar ukusa.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #18

    Odgovor: Muzicke predrasude

    ja bi kao da nemam predrasude.... i mogu da se priklonim, nije da nije....i svashta neshto volim da slusham... mcm, mogu i guslanje da skapiram... al narodnjake (ove shumadijskoturskobosanske) stvaaaarno ne mogu da varim....

    napadnu me kojekakvi psihosomatski simptomi istog momenta.. (evo sad bash komshija odpanjio i raduje se... ) .... i sramota me neka obuzme kad vidim da neko p'jan dizze ruke i urla shtatijaznamshta o sechi vena i to.... u tim momentima me uvati manija analiziranja textova i tek se tu sjebem.... uzzasT blagi.. chula sam odlichan naziv za narodnjake onomad - krmechaci. e, upravo to!..... tamburashi su mi ok i to je otprilike level etna koji sam sposobna da tolerishem.

    kapiram da odredjeni nivo obrazovanja i drushtvena sredina diktiraju ukus i standard ali biti toliko ogranichen (namerno) i neku vrstu muzike forsirati kao lichni identitet ne mogu da razumem. namerno zaglupljeni da bi bili jedinstveni.... i onda kao - "uzzivam jer sam mimo sveta"... "ja sam uber cool ".... "al sam shmeker shto sam drugachiji" .... i to je sav smisao slushanja iskljuchivo jedne vrste muzike.... takvi su onomad bili i oni "shmekeri" iz kruga dvojke shto su iskljuchivo slushali jazz... pa onda rokeri koji su pljuvali new wave... pa shminkeri koji su mrzeli pankere i obratno.... .... budalashtine..... takvi obicno biraju najkretenskiju muziku da se lozze i masiraju mozak ostalima... a tek kad krenu da teoretishu o historijskom znachaju i kvalitetu iste d'umresh od muke....

    ja volim house... i floyde... i morchibu....i zoricu kondzu.... i dve severinine pesme.... i nekoliko pjesmica za slemovanje.... i bluzdzezrok sveto trojstvo... i nekoliko arija.... i par ziliona iz doba pre struje.... i takooo......
    & underpaid......

  4. #19

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Ne mogu da kažem da slušam sve.

    Ne slušam operu. Ni trash, dead, heavy i ostali metal (uz par izuzetaka). Ni bilo kakav odlik domaćeg turbofolketnoA (tu računam i Bregu i Ćolu i tako dalje). Ne slušam ni trance, techno i tome slične tejednoteisto varijante (izuzeci su Prodigy, Chemical brothersi i Faithlessi, i još poneka pesma od drugih izvođača).

    Sve ostalo može.

    I dalje tvrdim da su svi oni kojima je vrx Ceca Ražnatović, Karleuša, zvezde granda i slični - blagi retardi. Nema tu predrasuda.


  5. #20

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ... i dve severinine pesme....
    Koje?
    Je li možda jedna od njih "Virujen u te"?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #21

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Koje?
    Je li možda jedna od njih "Virujen u te"?
    Neki dan htedoh da stavim lyriks ove pesme...i onda paf....
    Znas da mi je bila boja
    U dnu srca kao znamen
    Samo s tobom zelin dite
    Te jubavi vicni plamen

    Odustala...
    ili ce se uplasiti ili ce ozbiljno svatit'

    Mrzim narodnjake!!!!
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Ja Severinu volim da gledam i uopste nemam predrasuda po tEm pitanju..

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste se vi susreli sa predrasudama zbog muzike koju slusate?
    Kako ste reagovali na komentare upucene vama zbog vaseg stila...?
    Da li ste se uopste obazirali na ogovaranja i "Jebote sta ti slusas"
    Uopste me ne dotice ko sta misli o muzici koju ja volim i slusam, a bome i pevam i asortiman je bas, bas sarolik..svega tu ima i iz skoro svake branse nadjem nesto sto mi se dopada, ako ne za drugo, odlicne su za neko fizikalisanje, kao sto je krecenje na primer..to mi je najsvezije sad..
    Kako samo cetka i valjak dobro klize uz neki dobar narodnjak..ciganjski na primer..sto zivlje, to bolje..

    I ne razumem ljude koji iskljucivo slusaju samo jednu vrstu muzike i sve ostalo im je shit..postujem izbor, ali mislim da bi bili bogatiji da malo saraju..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Predrasude u ljubavi
    Autor Lillith u forumu Ljubav
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.02.2013, 18:02
  2. Predrasude - zamka u koju svi upadamo
    Autor maqa u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 02.04.2012, 19:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •