State of VOJVODINA ? - Strana 8

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 8 od 87 PrvaPrva ... 6789101858 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 1300
  1. #106

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat jega kaže: Pogledaj poruku
    Sad kapiram.Izvini prika,nisam ni znao da je nas more ljudi ovde na ovoj temi u zabludi.Sreca pa si dovoljno jak kao jedinka da nas sve ovde ubedis u drugacije.
    Не знам одакле ти идеја да ти овде представљаш неко море људи а ја једну јаку јединку?
    То да је Словенија постала развијена јер је поштовала принципе Војводине ми је смешно. Што би рекли наше колеге Енглези, РОТФЛМАО.
    Што се тиче уопштавања о томе како је 2 милиона људи дивно (колико њих гласа за радикале, ДСС, СПС, ЛДП, ЛСВ... ), иста ствар.
    То је наивна митологија, као што је ономад била она како су Срби народ овакав или онакав, најбољи, најстарији, перјаница борбе против Новог светског поретка... ако неко не може да се суочи са стварним животом већ гради неке митове о дивности своје групе, то баш и нема смисла.

    Citat vanja87 kaže: Pogledaj poruku
    Mada bih ovde najradije citirao mog sugradjanina koji je jednom prilikom izjavio: "odvajali se mi ili ne, mi smo odvojeni" , sto je sustinski tacno.
    Одвојени чиме? Тиме што у ужој Србији живе Србијанци а у Војводини Босанци, Личани, Сремци, Црногорци и Херцеговци?
    Приче како је Војводина нешто толико посебно од остатка Србије ми није баш најлогичнија.
    Сем тога, да би се Војводина разликовала од остатка Србије требало би та Војводина да буде нешто јединствено. А делови Војводине се разликују једни од других толико да је то непојмљиво, јужни Банат од северног, средњи од оба, север Бачке од осталог, средња Бачка такође, јужна Бачка је опет свет за себе, Срем да не помињемо, који се опет дели на вински и свињски...

    Za pocetak, Vojvodjani nisu po defaultu srbi, nego sve nacije koje zive na teritoriji vojvodine. TO je osnovna zabluda.
    Дакле, Војвођани су Срби и Мађари, плус нешто мало Словака, Русина и по солитер Шиптара и Румуна? Ок.

    Dalje, dok je srbija tonula 500 godina pod turcima, vojvodina je bila pod vlascu jedne izuzetno razvijene austrougarske koja je ostavila znacajan trag u istoriji vojvodine.
    Тебе нико није обавестио да су се ствари промениле откако ужа Србија није под Турцима, од пре неких 200 година?

    Vojvodina je 1918. bila prevarena. Uvucena je u zajednicku drzavu, gde joj je odmah po pristupu (kao i crnoj gori) ukinut parlament, i prakticno je nasilno prisajedinjena srbiji.
    Војводина је 1918. ослобођена од мађарске власти и одлучила да се уједини са својом земљом, Србијом.
    Није ту било никаквог насиља ни преваре.
    Није ни било предвиђено да Војводина има парламент.

    Da su srbija i vojvodina isto ne moze se govoriti ni sa jednog aspekta.
    Може, са много аспеката.

    Najcesci razlog revolta vojvodjana prema srbiji, je u tlacenju vojvodine.
    Демагогија оних који би да буду председници НДВојводине и примају стране амбасадоре, мажњавају војвођанске паре и буду газде у свом пашалуку. Оних који су плаћени и инструисани од стране непријатеља Србије како би је разбијали и уништавали.

    AKo uzmemo da posmatramo sa ekonomske strane nekoliko najosnovnijih cinjenica, videcemo da vojvodina moze ekonomski bez srbije, ali srbija ekonomski ne bi bez vojvodine opstala.
    Бесмислица.
    Шта уопште значи "може економски без"? Без чега то ужа Србија не би могла? Па све што јој треба би куповала као што купују и остале државе.

    Vojvodina cini 27% stanovnistva srbije,
    cini izmedju 29 i 30 % teritorije srbije (od kojih su 80 % obradive povrsine), puni budzet republike srbije izmedju 35 i 60 % u zavisnosti od rodne godine, najrazvijenija industrija je ovde u vojvodini, i onda vojvodina od srbije (i to tek ovim novim sranjetom od ustava) dobije 7% natrag. Ko je sad tu lud a ko blesav ostaje da se vidi.
    Ти као да си о економији слушао Чеду Јовановића и Ненада Чанка.
    Институције АП Војводине добију толико. Војводина добије пуно више јер се из тог буџета финансира све што је у надлежности републике, дакле, полиција, војска, школе, здравство, министарства....

    Smatram da bi svaka osoba koja zivi na terotiriji vojvodine trebalo malo da se zapita koliko bi joj u stvari bio kvalitetniji stepen zivota da srbija toliko ne eksploatise vojvodinu
    Србија не експлоатише Војводину.
    Ниједна европска земља, а те су нам ваљда узор, није решила проблем раста стандарда тако што је отцепила једну своју покрајину.
    Да ли су баш Ненад Чанак и његови истомишљеници једини паметни људи у Европи?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #107

    02 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    ....Ovo je veoma skakljiva tema....

    .....Neznam dali se secaju generacije "60 i " 70 tih da smo ucili u skoli; VOJVODINA JE ZITNICA JUGOSLAVIJE.........jer treba nesto jos da dodam...sem da je bolje dobar razvod nego los brak.....time sam nadam se sve rekla kratko i jasno...
    ...jednom se zivi...:plaz2..

  3. #108

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Морам да те питам ал да ми не замериш... си вид'о ти некад неког Војвођанина? Макар на слици, у новинама, на интернету... ?
    Мањине знају званични језик, а Срби комшијске језике знају и уче ако се у то рачуна да знају шта значи "иген" и "тудом", или ако су нам комшије Енглези и Немци.


    Dragi moj, ti kanda nikada nisi bio u nekom slovackom selu, u Vojvodini?
    Ovde svaki Srbin zna da prica sa mnom slovacki ako ja to zelim.
    Da ne pricam o deci, posto radim u skoli, jer i deca koja su se tuznih devedesetih rodila i doselila u moje slovacko selo, pricaju slovacki samo tako!

  4. #109

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Ma.Za. kaže: Pogledaj poruku
    Dragi moj, ti kanda nikada nisi bio u nekom slovackom selu, u Vojvodini?
    Само у Кисачу, морам признати.

    Ovde svaki Srbin zna da prica sa mnom slovacki ako ja to zelim.
    Da ne pricam o deci, posto radim u skoli, jer i deca koja su se tuznih devedesetih rodila i doselila u moje slovacko selo, pricaju slovacki samo tako!
    Општина Бачки Петровац претпостављам? Има и Срба на северу Бачке и Баната који знају мађарски јер живе у већински мађарским општинама, не спорим. Међутим, у целој Војводини, колико их је? У Новом Саду, Зрењанину... ? Јел може неко да замисли некога у Футогу, Ветернику или Каменици да зна рецимо мађарски?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #110

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ако желимо још једну слугу НАТО пакта и још једну издају Србије, што да не.

    Најбоље после тога и Шкотска да се одвоји, Вејлс, РС, РСК, Северна Ирска, Сардинија, Херцег-Босна, Андалузија, Каталонија, Галиција, Флендерс, Курдистан, Северни Кипар, Чеченија, Северна Осетија, Трансднистрија, Епир, Македонија, Абказија итд. итд. итд.

    Не бих коментарисао, само је довољно да погледате у наш грб СССС. Размислите, да ли је он ту само да лепо изгледа или има неко значење?

  6. #111

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku

    Најбоље после тога и Шкотска да се одвоји, Вејлс, РС, РСК, Северна Ирска, Сардинија, Херцег-Босна, Андалузија, Каталонија, Галиција, Флендерс, Курдистан, Северни Кипар, Чеченија, Северна Осетија, Трансднистрија, Епир, Македонија, Абказија итд. итд. итд.
    Preporucio bih ti da se malo bolje upoznas sa ideologijama vecine tih zemalja, pogotovo katalonskom, posto sam dosta vremena proveo tamo i pricao sa ljudima koji tamo zive i video koji su njihovi ciljevi zaista, a to nikako nije otcepljenje, nego samo sustinska autonomija, da bi mogli da se bolje razvijaju, a time i pomognu ostatku spanije da se razvije, a to je i ono cemu vojvodina tezi.

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Не бих коментарисао, само је довољно да погледате у наш грб СССС. Размислите, да ли је он ту само да лепо изгледа или има неко значење?
    Da li je lep ili ne, u to ne zelim sa ulazim, ali bih te zamolio da malo proucis heraldiku, jer to je grb koji je ukraden iz egipatske civilizacije, i ima sasvim drugacije znacenje.

  7. #112

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Не бих коментарисао, само је довољно да погледате у наш грб СССС. Размислите, да ли је он ту само да лепо изгледа или има неко значење?
    To nije CCCC.

    To je grb preuzet od Vizantije. Kao i dvoglavi orao s krunom.

    Obrazuj se:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:F...us_Emperor.svg

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:P...asty-Eagle.svg

  8. #113

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
    To nije CCCC.
    To je grb preuzet od Vizantije. Kao i dvoglavi orao s krunom.

    Obrazuj se:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:F...us_Emperor.svg

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:P...asty-Eagle.svg

    tacno, ali vizantija ga je preuzela od egipta.
    Poruku je izmenio Lillith, 06.06.2007 u 09:35 Razlog: pogresna upotreba koda

  9. #114

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ако ће неко да ме учи о историји и политици наше и других земаља то сигурно нећете ви молим вас. Хахаххаха... СССС од византије ? Какве су ово приче. Дај људи пробудите се. Ако баш не знате Византијски Грб је имао ББББ (грчко Б). На Грчком значи Цар Царева Царевима Царује... Пре свега сличности између Грчког Б и Српског С су мале а то ви користите као изјаве да смо ми узели од Грка. Двоглави орао садрже многе земље у својој застави, нико није ни од кога узео, то је симбол тих држава. А ако баш не верујете Римско Царство се прво поделило на Западно и Источно Царство знак је постао много касније тада су Срби већ одавно били на Балкану са том заставом. Исто би вам било кад бих рекао да је Босанска застава украдена од Америчке. Или Црни Војвођански орао од шиптара.

    Ако баш стварно нисте схватили поенту последњег што сам написао прочитајте још једном.

  10. #115

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Heraldika nema veze sa ovom temom te vas molim da se vratite na State of VOJVODINA ?

    Hvala lepo!
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #116

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Doti kaže: Pogledaj poruku
    ....Ovo je veoma skakljiva tema....
    .....Neznam dali se secaju generacije "60 i " 70 tih da smo ucili u skoli; VOJVODINA JE ZITNICA JUGOSLAVIJE.........jer treba nesto jos da dodam...
    Треба. Иначе, у Новом Саду не расте жито, смета му асфалт, дакле да ли рурални део Војводине треба да се отцепи од градова? Банат од Бачке и Срема?

    sem da je bolje dobar razvod nego los brak.....time sam nadam se sve rekla kratko i jasno...
    Рекла си све. Да се твоји аргументи заснивају на фразама из основне школе, па си то поткрепила још једном шупљом и неумесном фразом којом као изражаваш неки став који ничим ниси објаснила ни аргументовала.

    Не постоји нормална држава у Европи која је проблем стандарда решавала тако што се део територије отцепио.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #117

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Доти, јао јадни ви! Житница ? Како је вама тешко сви вас искоришћавају. Дај пробудимо се. Имамо аутономију какву делови неких земаља само пожелети могу, а сад нам треба и независност ? Једини ваши аргуметни су НИШТА! Само неке школске фразе чујем које немају везе с везом с темом уместо лепо и аргументовано да се одговори на тему.

  13. #118

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Доти, јао јадни ви! Житница ? Како је вама тешко сви вас искоришћавају. Дај пробудимо се. Имамо аутономију какву делови неких земаља само пожелети могу, а сад нам треба и независност ? Једини ваши аргуметни су НИШТА! Само неке школске фразе чујем које немају везе с везом с темом уместо лепо и аргументовано да се одговори на тему.

    Navedi samo jedan osnov po kom Vojvodina ima autonomiju.

  14. #119

    02 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    ....Ja sam se izjasnila kratko i jasno... ..

    .....A neki clanovi samo ponavljaju ono sto dugi kazu....zar se i vi vracate u osnovnu skolu gde smo pisali duuuuuuuugeeeeee sastave a nismo razumeli sta smo napisali, samo nam je bilo vazno da dobijemo pozitivnu ocenu.... .

    ......nemam nameru da se ponavljam....

    ......a ni druge da ponavljam sta su napisali.....

    ....Jer JA imam svoje misljenje i postujem....kao i misljenje drugih.....zato je ovo VOjvodinaCafe parlament....
    ...jednom se zivi...:plaz2..

  15. #120

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    - Само ваше име гласи Аутономна Покрајина Војводина.
    - Имате Председника и Премијера сем да будете само Географски појам.
    - По новом уставу Војводина је добила много већу економску аутономију.
    итд. итд.

    Сад хоћете и независност, да нећете и музичку жељу ?

Strana 8 od 87 PrvaPrva ... 6789101858 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •