Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI? - Strana 6
Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 157
  1. #76

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    Ako žale za titom-partijom-omladinom-akcijom, onda moje saučešće. Ne znam šta bih drugo rekao, a da bude iole kratko (inače, podržavam korišćenje reči "glupo", naročito u pokušajima da se bude "neutralan" i "objektivan").

    Vidiš, tu se razlikujemo. Ja baš volim da sve to znam. Nekako bih se bez toga osećao tikvastobezkorena. Ovako se možda osećam tikvasto, ali koreni su tu. Da xrane.

    (i pusti tu patetiku tipa "osećam se kao u kavezu" i "neizvesna materijalna budućnos' "...ne stoji ti dobro, ni najmanje. )
    Ae ovako:
    - Oduvek sam ZNAO ko sam i moje korene (pradeda bio Solunac, jedan deda bio u zarobljeništvu ceo II sv.rat, drugi bio i u četnicima i u partizanima. Obojica ubacili svoj glas u "ćoravu kutiju" (pa imali problema da prehrane porodicu). Ni otac ni mama NIKADA nisu bili članovi Partije (osvetilo mi se kada sam trebao postati Vojni gimnazijalac, pa posle i kada sam studirao). Uvek se slavilo (Đurđic po tatinim, Đurđevdan po maminim) i uvek sam znao koje sam nacionalnosti.
    Znači...nikakve privilegije nije moja porodica imala u staroj Jugoslaviji. A ja i moja generacija je pamtimo po mnogo dobrog.
    - Po vaspitanju da volimo svoju zemlju i sve ljude (ako su ljudi), po drugarstvu, nesebičnosti generacija da nešto stvore nama koji dolazimo, po buntovnom duhu oslikanom u izboru rocka kao dominantnog zvuka (Cepelini, Deep Purple, Škorpionsi, AC&DC, Juraja hip, ...), po velikim koncertima (Hipodrom 81 i Iron Maiden..), po deljenju cigarete ili flaše vina sa drugarima iz cele Juge, po Atomskom Skloništu na Tašu svakog septembra, po Vladi Jankoviću Jetu i njegovoj emisiji, po igranju basketa i odbojke sa pripadnicima ORA preko leta, po putu u London ili Minhen za muz. opremu, Trstu i Veneciji po garderobu, po letovanju od Bara do Šibenika...etc.
    Zašto bi to što znamo korene isključivalo sve to što smo zajedno prolazili ? Ogromnu većinu nas uopšte nije interesovalo ko je na političkoj sceni tada (kunem se da niko iz moje generacije nije imao pojma ko je trenutni predsednik posle Tita).
    Nego...što se toliko toga lepog, decenijama uzgajanog, i dobrog srušilo? Zarad današnjih političara? Za sve njih, "džumle", ne bih menjao ni jedan koncert Kerbera (a o stranim bendovima i da ne pričam) .
    Poruku je izmenio Sivi, 15.06.2010 u 23:27
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #77

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ae ovako:
    - Oduvek sam ZNAO ko sam i moje korene (pradeda bio Solunac, jedan deda bio u zarobljeništvu ceo II sv.rat, drugi bio i u četnicima i u partizanima. Obojica ubacili svoj glas u "ćoravu kutiju" (pa imali problema da prehrane porodicu). Ni otac ni mama NIKADA nisu bili članovi Partije (osvetilo mi se kada sam trebao postati Vojni gimnazijalac, pa posle i kada sam studirao). Uvek se slavilo (Đurđic po tatinim, Đurđevdan po maminim) i uvek sam znao koje sam nacionalnosti.
    Znači...nikakve privilegije nije moja porodica imala u staroj Jugoslaviji. A ja i moja generacija je pamtimo po mnogo dobrog.
    - Po vaspitanju da volimo svoju zemlju i sve ljude (ako su ljudi), po drugarstvu, nesebičnosti generacija da nešto stvore nama koji dolazimo, po buntovnom duhu oslikanom u izboru rocka kao dominantnog zvuka (Cepelini, Deep Purple, Škorpionsi, AC&DC, Juraja hip, ...), po velikim koncertima (Hipodrom 81 i Iron Maiden..), po deljenju cigarete ili flaše vina sa drugarima iz cele Juge, po Atomskom Skloništu na Tašu svakog septembra, po Vladi Jankoviću Jetu i njegovoj emisiji, po igranju basketa i odbojke sa pripadnicima ORA preko leta, po putu u London ili Minhen za muz. opremu, Trstu i Veneciji po garderobu, po letovanju od Bara do Šibenika...etc.
    Zašto bi to što znamo korene isključivalo sve to što smo zajedno prolazili ? Ogromnu većinu nas uopšte nije interesovalo ko je na političkoj sceni tada (kunem se da niko iz moje generacije nije imao pojma ko je trenutni predsednik posle Tita).
    Nego...što se toliko toga lepog, decenijama uzgajanog, i dobrog srušilo? Zarad današnjih političara? Za sve njih, "džumle", ne bih menjao ni jedan koncert Kerbera (a o stranim bendovima i da ne pričam) .
    Kao što rekoX:

    žal za mladošću i lepim stvarima koje su se tada dešavale.

    Apsolutno razumem i to mi je sasvim ok, ali kad persone mlađe od mene krenu da cmizdre za danom kad se postaje pionir i raspilave se pri pomenu druga Jože, zvuče mi, blago rečeno, maalčice nerealno.

    Aiko:

    Ruzno mi je pljuvanje po tom periodu..cini mi se da to potice od onih koji su usrali motku, pa sad traze opravdanje..jos ce nas i ubediti da nam ustvari onda uopste nije bilo lepo..
    Ajmo ovako: ružno mi je pljuvanje po današnjem vremenu...čini mi se da to potiče od onih koji su usrali motku, pa sad traže opravdanje bežeći u ružičastu prošlost...još će nas i ubediti da su u tom vremenu stvarno bile kuće od čokolade a prozori od marmelade.

    (još bih samo podsetio da se u Bgd-u prošle godine desila dizelnostalgija, tj. pravljenje žurki sa junacima divnih devedesetih i bile su vrlo posećene -od strane onih koji u tada bili mladi, i koji će za 30 godina da pričaju kako nikad nije bilo lepo kao tada)
    Poruku je izmenio love hunter, 16.06.2010 u 06:05

  3. #78

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Ruzno mi je pljuvanje po tom periodu..cini mi se da to potice od onih koji su usrali motku, pa sad traze opravdanje..jos ce nas i ubediti da nam ustvari onda uopste nije bilo lepo..
    Tako mlada.. tako Japanka.. a sve zna. Jugo slovenkaaaa


    ovo ti je bio sami (epi)centar čista desetka!






    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #79

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Ovde mi se cini da mnogi "brkaju" pojam Jugonostalgije i nostalgije za ono vreme kada je Tito bio ziv.
    Neko pomenu da nije bilo problema sa benzinom.
    O, i te kako ga je bilo i ne samo sa njim...vec i sa praskom za vesh, kafom, uljem...ili se niko ne seca "parnih i neparnih" dana, bonova za osnovne zivotne namirnice '80 - tih godina.
    A Jugoslavija je nastavila posle Tita da postoji jos deset godina.
    Jeste se zivelo lepo, ali to bi otprilike bilo ovako:
    Odem ja sada u jednu od ovih banaka sto se reklamiraju, uzmem neki besni kredit, deca i ja uzivamo i onda ja crknem...
    Iluzija je lepa, dok traje...
    Nisam nostalgicna.
    Cak mi je pomalo cinicno kada sada vidim reklamu na TV za Hrvatsko primorje (jeste lepo, hvala, ali ne hvala).
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #80

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ajmo ovako: ružno mi je pljuvanje po današnjem vremenu...čini mi se da to potiče od onih koji su usrali motku, pa sad traže opravdanje bežeći u ružičastu prošlost...još će nas i ubediti da su u tom vremenu stvarno bile kuće od čokolade a prozori od marmelade.
    A u kom delu svog posta sam pljuvala po sadasnjici?

    Inace, motku nisam usrala..
    Radim posao koji volim i za koji sam se skolovala, udata sam, imam dvoje dece, zivim u svojoj kuci (ne placam kiriju), idem svake godine na more, na zimovanje ne idem jer mrzim zimu..i tako zivim svoj zivot sasvim zadovoljno sa te strane..

    Zal za mladoscu mi se jos nije javila jer se jako lepo osecam u svojoj kozi, taman mi je, sto bi rekli moji Sremci..

    Ne osecam sramotu sto zivim u zemlji Sbiji, ali i dalje sam Jugonostalgicarka bez trunke mrznje u sebi, bez ruznih reci i pljuvanja..znam svoje korene, ali postujem i tudje..
    Ali kao sto rekoh, to ne vredi objasnjavati jer ne moze da se objasni..bitno da razumeju oni koji osecaju kao ja..i sigurna sam da imaju ogromno srce..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #81

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Evo ja pljujem po sadasnjici pu pu pu !!!

    Nikad gore nije bilo nego sad, ljudi ostaju bez posla sve vise, a ovi sto i dalje rade muku muce sa malim platama i rogatim poslodavcima...

    Dok je bila jugoslavija, lagali nas jesu ali smo mogli i mi, da nesto malo slazemo, malo prevarimo i izvuces se nekako i jos imas da odes na more...
    Sad ne moze sa platom da se izvuce ni do 15. u mesecu a kamoli da razmisljam o moru....
    Moji su dizali kredit, pravili kucu, kupovali sve za kucu od plate i jos imali da odu u banju...
    O cemu mi sad pricamo, o raspaloj Srbiji koja se sve vise raspada, jel to sad nasa buducnost?
    Ako jeste i dalje cu pljuvati po svakoj sekundi sadasnjeg vremena jer mi nista dobro ne donosi.
    pu pu pu!!!!
    Poruku je izmenio bellissima, 16.06.2010 u 22:54 Razlog: velika slova

  7. #82

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Jugo nostalgija?
    Hm kako to zvuci nekako cudno ,zasto:

    Ovo pitanje teme moze biti da li neko pati za starom Jugom ili pak za nasim Zastava Jugom

    Ne patim ni za jednim ni drugim,u svakom slucaju.

  8. #83

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Uvek sam bio protiv Jugoslavije i smatrao sam da svako treba imati svoju drzavu,
    Ipak,ni na kraj pameti mi nije bilo da moze doci do ratnih sukoba.Naravno da mi je sada krivo za onim sto sam izgubio,bar putovanja ako nista drugo.
    Ja sam bio uvek za Kraljevinu Jugoslaviju i nje mi je pre svega zao,jer su tu stvari bile onakve, kako su cinjenice nalagale.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  9. #84

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    O jugonostalgiji mislim da je baš volim,


    ali,
    volim (nije da ne volim) da čujem i suprotna i neutralna.. i indiferentna mišljenja
    a (od)uvek najVolim da čujem, čitam i slušam šta.. i o Titu i o Jugoslaviji i o JugoNostalgiji misle početnici.

    Tu uvek mogu da otkrijem (još) toliko toga, (još) toliko podataka, (još) toliko SFfinesa i detalja..
    za koje inače nikada ne bi ni sa_znala.




    Zato vam početnici hvala.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #85

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Lepo je sećati se lepih stvari - što da ne?
    I sam sam ponekad jugonostalgičar, a
    kako ne bih bio, kad sam u toj državi proživeo najsrećni i bezbrižniji deo života.
    Razumem da mladjim ljudima Jugoslavija ne predstavlja mnogo u životu i da će novije generacije sve manje razumeti jugonostalgiju.
    Nemam problem s tim da Juge nema više i da je ljudi nisu hteli. Najviše mi je smetalo, što nismo znali mirno i civilizovano da se razidjemo, bez obzira na različita gledišta.
    Meni lično Juga nikad nije nedostajala, jer sam i u vreme najveće krize imao kontakte s prijateljima iz bivših nam republika. Lako se prepozna ekipa kojoj nacionalna pripadnost nije primarna stvar u životu, pa su mi prijatelji iz Juge i dalje dragi prijatelji.
    Žuramo mi i dalje !
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  11. #86

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Pa jesam.
    Kako nisam ?
    Kako ne bih bio ?
    Dovoljno je samo uporediti i doneti zakljucak..
    Ali ne zbog 'zal za mladost' i te fore.
    Zbog milion drugih razloga.
    Bolje se zivelo i bila sredjena drzava.
    Znao se neki red.
    Cenile se neke druge vrednosti.
    Prave.

    I cega je sve bilo sto sada nema!
    I cega sve nije bilo sto sada ima!

    I to bilo tako dok nije dosao plemenski vodja i zasvirao bluz.
    I bez namere bitne , sabio nas u shatru.
    A u njoj cirkus ili narodno veselje....nije ni bitno.
    A u njoj tesno ( mnogi su ostali van nje ) a i promaja duva...

    I onda nas tako koncentrisane i centralisane i srecne i vesele
    poveo u svetlu buducnost..

    ili :

    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #87

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    kad ti je pola zivota u jednom sistemu
    a resto u ludilu
    kad si se budio sa osmehom
    legao sa sa zaljenjem sto se dan zavrsio
    nestrpljivo cekajuci jutro
    ziveli punim plucima
    kad je crveni pasos bio zakon i
    skupa roba na crnom trzistu,
    lekar bio lekar
    a ne politicar ,
    pandur ,bio pandur a ne lopov i diler
    i slusala se najbolja muzika ....
    ne uopste nemam za cime da zalim

  13. #88

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Sad ću ja malo u desetercu:

    voleo bih da je moguće
    da svi jugonostaličari i dalje žive u komunističkom društvenom uređenju
    da im trostruki narodni xeroj i dalje bude vođa
    da crvenim pasošem putuju širom sveta (čitaj: u Kinu i par afičkih zemalja)
    da cvetaju u bratstvu i jedinstvu
    od Vardara pa do Triglava
    i da im Lepa Brena i dalje bude ikona.



    Znači, ne mogu da verujem koliko romansitranih biografija drage nam SFRJ ću ovde da pročitam. Drago mi je što njeni obožavaoci polako ali sigurno izumiru i što današnje klince (koji se ne zovu Mrak) živo zabole i za Tita i za čuveni crveni pasoš koji je toliko vredeo na crnom tržištu.

    Da ponovim:

    jugonostalgija, fuj.

  14. #89

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    auuuu
    cek da prvo obrisem ovu slinu sa lica
    popljuvana ni kriva ni duzna
    priznajem kriva sam
    sto zalim za mirom i spokojom
    ulicama bez droge i nasilja
    vrhunskim rezultatima u sportu
    ponosnim pevanjem himne
    putovanjem na sve cetiri strane sveta
    ali ne internetom
    nego svim prvoznim sredstvima
    da bas mi je lepo
    u haosu
    beznadju
    ripanju evra
    padanju morala i platezne (ne)moci
    korupciji
    gladi
    lopovluku
    eto kriva sam ,,priznajem
    Al' priznajem samo sud svoje partije

  15. #90

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Mislim da je dragi kolega LH pomešao Mitketovu pesmu iz Koštane (čuvena Žal za mladost ) sa mnogo toga što je napisano kao argument.
    Koliko sam ja shvatio druge učesnike (a i sam sam pisao u sličnom ubeđenju) suština je u mnogo ekonomskih elemenata, slobodi, sigurnosti, poštovanju zakona, kvalitetnijim kadrovima u obrazovanju, boljem etičkom kodeksu društva, insistiranjem na sličnostima a ne na razlikama (što je odlika građanskog ustojstva a ne nacionalnog), odličnoj muzičkoj i sportskoj sceni....etc.
    Zar je "uspeh" bunkerisanje u svoje atare, napredovanje kojekakvih samo po nacionalnoj ili partijskoj liniji, 6 puta uvećan vanjski dug, milion dokumenata da bi se posetili dojučerašnji prijatelji i poznanici, etiketiranje samo po pripadnosti rođenjem nekoj naciji, žalosni rezultati obrazovanja u odnosu na vršnjake iz sveta...i sl. ?
    Niko od nas nije tvrdio da je sve bilo savršeno u Jugi (nismo maloumni)..ali je smešno tvrditi da gubljenje ugleda, tržišta i slobode je nešto dobro.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  3. Jugo odlazi u istoriju
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 08:27
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •