Sta je originalno ? - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 105
  1. #46

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Gotovo duž čitave morske obale nekadašnje Jugoslavije, u svakom mestu, od Kotora pa do uvale Lako nadomak Trsta, živeo je, a živi i danas, bar jedan original, ili oriđinal kako već primorci zovu ove neobične osobe...

    Naime, oriđinili su ekvivalent našim seoskim budalma, pomalo udarenim likovima, koji nisu za smeštaj u ustanove zatvorenog tipa, a nije mali broj među njima koji se i sami nekako probijaju za život...

    E, tim oriđinalima je, recimo, dozvoljeno što običnim, da ne kažem normalnim, ljudima nije. Oni mogu učiniti masu stvari i da im niko ne zameri mna tome. Često im se i smeju i prepričavaju njihove postupke, reči pa i izreke. Načuveniji oriđinal je svakako bio Mirko Perić zvani Pajdo, planetarno poznati lik iz Splita, kojeg sam imao prilike da upoznam i ne jednom sedim sa njim, pričam pa i popijem po koju...

    E, da li se ovde misli na te originale? Osobe koji odudaraju od standarda i uniformnog građanskog morala? Svaki od njih je neponovljiv u svojim izvrdavanjem običaja i šablona i ako su oni istina, onda smo mi nekako laž, odnosno falsifikat. Da li je to baš tako?
    Pajdo, i svi tome slicni su spermatozoid njihovoh otaca koji je pokupio gene njegovih predaka i postao takav kakav je. Svi ljudi su specificni/jedinstveni/karakteristicni, ali nisu originalni, zato sto poticu iz svojih oceva.
    Za temu sam odabrao definiciju reci "original" preuzetu iz engleskog jezika,
    original - the source or cause from which something arises

    Na osnovu te platforme mozemo se uveriti da samo laz/neistina moze da bude
    originalna, posto niko ne zna odakle se pojavila u coveku, posto je nije bilo
    u prirodi pre nego sto je covek poceo da otvara usta recima/jezikom.

    Svaki DNK svakog coveka je unikatan/jedinstven a ne originalan, posto dolazi iz vec postojeceg DNK nasih roditelja koji je postojao ..........

    jew piter

  2. #47

    14 Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Kada i gde sam ja na ovom forumu odbacio, ismejao istinu koju je neko rekao ?

    JU piter
    Na osnovu kojih parametara određuješ da li neko govori istinu, ili ne?

    Po čemu, ili kome si ti ''taj'' koji će da određuje šta je istina, a šta nije?

    Otvori mi oči, molim te...

    Zagazili smo u off, rekla bih...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #48

    Odgovor: Sta je originalno

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    sve do "Hriscanstva" koji je po broju prevarenih,
    najbrojnija laz na ovoj planeti.

    Jew pete
    Tvoja predstava polako ali sigurno otkriva lice iza maske, koja nosi lažno ime, zarad neistinitog tumačenja i lukavog obmanjivanja neukog i lakomislenog naroda....Umotana u jagnjeću kožu tvrdnji da je i ona laž, a vešto prikrivena i umotana u mistiku i nekakvu originalanost.... tvoja religija je ISLAM !

    Nemam ništa protiv!

    Ali prestani da na ovako perfidan način pljuješ i negiraš Hrišćanstvo, nego ajde otvori temu po nazivu kao što je Budizam na religiji, pa si tumači do mile volje o lažnim Hrišćanima a istinitim...znaš već kojim......

  4. #49

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Na osnovu kojih parametara određuješ da li neko govori istinu, ili ne?

    Po čemu, ili kome si ti ''taj'' koji će da određuje šta je istina, a šta nije?

    Otvori mi oči, molim te...

    Zagazili smo u off, rekla bih...
    Istina je rec koja predstavlja postojanje necega. Drvo je postojalo kao drvo, pre nego sto se pojavila rec 'drvo'. Sa pojavom reci/jezika, covek je dao nazive onome sto postoji, i onome sto nije znao da ne postoji, kao sto su bozanstvo, vrednosti, mere.
    Ako covek govori o onome sto ne postoji - covek laze.
    Ja ne odredjujem sta postoji a sta ne, ja samo to znam ili ne, bas kao i svi drugi koji to znaju ili ne.

    Znaci postoji istina koja je osecaj prisutnosti, isti za sve forme zivota, i
    ista ta istina koju samo covek ima kroz rec. Tako da istina koju je covek
    spoznao kroz rec nije originalna, posto je postojala i bez reci.

    Jew p

  5. #50

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Istina je rec koja predstavlja postojanje necega. Drvo je postojalo kao drvo, pre nego sto se pojavila rec 'drvo'. Sa pojavom reci/jezika, covek je dao nazive onome sto postoji, i onome sto nije znao da ne postoji, kao sto su bozanstvo, vrednosti, mere.
    Ako covek govori o onome sto ne postoji - covek laze.
    Ja ne odredjujem sta postoji a sta ne, ja samo to znam ili ne, bas kao i svi drugi koji to znaju ili ne.

    Znaci postoji istina koja je osecaj prisutnosti, isti za sve forme zivota, i
    ista ta istina koju samo covek ima kroz rec. Tako da istina koju je covek
    spoznao kroz rec nije originalna, posto je postojala i bez reci.

    Jew p
    ha,ha,ha - pa, i "original" je samo rec, ciju si definiciju uzeo iz nekog recnika... po cemu je ta definicija tacna? ja ne shvatam rec original tako - za mene original nije uzrok, vec je to pojam suprotan od falsifikata
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  6. #51

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Univerzalna inteligencija....

  7. #52

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Original ne postoji. To je rec koju su ljudi izmislili ni zbog cega. Nista nije original, jer nije nastalo pre svega drugog, i iz njega nista nije nastalo.

    U stvari, ne postoji apsolutno nista osim lazi, jer je istina fizicko postojanje, a, posto nista sto fizicki postoji nije originalno, zakljucujem da ni istina nije originalna.

    Posto smo utvrdili da postoji samo laz, ajde da se sad kolektivno, ritualno samoubijemo, pa da idemo kod Tvorca, koji takodje nije istinit, jer nema istine bez fizickog postojanja, da nam On objasni izvor sveg zivota i apsolutnu istinu.

    Ako odgovor nije 42, bicu jako iznenadjen.

    Poruku je izmenio Morpheus, 16.12.2008 u 11:31

  8. #53

    Odgovor: Sta je originalno ?

    ...Sposobnost nezavisnog razmišljanja i postupanja.

  9. #54

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Original ne postoji. To je rec koju su ljudi izmislili ni zbog cega. Nista nije original, jer nije nastalo pre svega drugog, i iz njega nista nije nastalo.

    U stvari, ne postoji apsolutno nista osim lazi, jer je istina fizicko postojanje, a, posto nista sto fizicki postoji nije originalno, zakljucujem da ni istina nije originalna.

    Posto smo utvrdili da postoji samo laz, ajde da se sad kolektivno, ritualno samoubijemo, pa da idemo kod Tvorca, koji takodje nije istinit, jer nema istine bez fizickog postojanja, da nam On objasni izvor sveg zivota i apsolutnu istinu.

    Ako odgovor nije 42, bicu jako iznenadjen.

    Po wama 'nishta ne postoji ,i nishta na owaj bijeli swijet nije originalno' pa jbt...mozda ja i ne postojim

  10. #55

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Pošto mi se obično između pola4 i četri najčešće filozofira ...
    aj' da iskoristim taj "običaj" ...
    i pokušam da provalim šta je to Džu imao da nam kaže, pa što više objašnjava sve je manje jasno.

    Pomišljam da misliš na prapočetak.
    Opet se vraćamo prvoj epizodi serijala "Adam i Eva."
    Kada su u okruženju Drveta Života i Drveta Znanja, odlučili da probaju onu (kohilinu) jabuku.
    Sa (ne bez razloga) zabranjenog drveta znanja.
    A zmija koja ih je na to navela je ustvari samo simbol "Svetskog Lažova" i njegovih laži.
    Nekada Anđela.
    Tada već - palog Anđela.

    Od njega potiču sve laži, jer sa znanjem i on neizostavno ide u "paketu".
    Tako se ON sa onim zalogajima jabuke, zapravo - sa znanjem, kao virus uvukao u njih,
    a onda sve tako redom - do danas do nas.

    I možda se baš zato na krštenju ponavlja ono "odričem se odričem se odričem se" ... tog zlog duha ...

    Pa se kaže - parafraziram - Raj je i tada bio i sada je, i dalje i uvek će biti - svuda oko nas ...
    ali ga od Pakla "u našim glavama" od svih njegovih laži, ne možemo jasno videti.


    ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #56

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    A zmija koja ih je na to navela je ustvari samo simbol "Svetskog Lažova" i njegovih laži.
    Nekada Anđela.
    Tada već - palog Anđela.

    Od njega potiču sve laži,
    Naravno, to je ono sto kaze Biblija: Bog je istina, Djavo je laz. Ali, to je samo religijska definicija istine i lazi.

    Ja radije kazem Bravo za potpis: Suprotnost istine jednako je istinita - Hese Sjajna chichaglishica opet pogadja pravo u metu!
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  12. #57

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    ha,ha,ha - pa, i "original" je samo rec, ciju si definiciju uzeo iz nekog recnika... po cemu je ta definicija tacna? ja ne shvatam rec original tako - za mene original nije uzrok, vec je to pojam suprotan od falsifikata
    Ta definicija je tacna zato sto tacno opisuje sta je original.
    Rec 'original' nema nikakve veze sa reci 'falsifikat', zato sto se ne odnosi
    samo na ljudsku delatnost. Priroda ne pravi ni originale ni falsifikate, priroda se obnavlja.
    Kada bi svi zauzeli stav da su reci samo reci, onda komunikacija ne bi imala
    apsolutno nikakav smisao.
    Ovom temom sam pokusao da objasnim da je samo laz originalna, posto se nije
    razvila iz istine, ili bilo cega drugog sto je postojalo pre nego se laz pojavila.

    Jew piter

    Citat renaissance kaže: Pogledaj poruku
    Univerzalna inteligencija....
    A to je sta ?
    Inteligencija je sposobnost shvatanja situacije, i ne postoje dve zivotne forme koje jednu situaciju shvataju isto.
    Citat morpheo kaže:
    Original ne postoji. To je rec koju su ljudi izmislili ni zbog cega. Nista nije original, jer nije nastalo pre svega drugog, i iz njega nista nije nastalo.

    U stvari, ne postoji apsolutno nista osim lazi, jer je istina fizicko postojanje, a, posto nista sto fizicki postoji nije originalno, zakljucujem da ni istina nije originalna.

    Posto smo utvrdili da postoji samo laz, ajde da se sad kolektivno, ritualno samoubijemo, pa da idemo kod Tvorca, koji takodje nije istinit, jer nema istine bez fizickog postojanja, da nam On objasni izvor sveg zivota i apsolutnu istinu.

    Ako odgovor nije 42, bicu jako iznenadjen.
    Jeste, laz, ona nije postojala pre nego se pojavila rec/jezik, i nije proizvod
    reci/jezika, nego original nuspojava.
    Laz ne postoji izvan ljudskog mozga, a ljudski mozak je fizicka materija.
    Dokle god postoje lazovi, postoji i laz.
    Tvorac ne postoji izvan zivota, ubiti se/umreti znaci ne postojati.

    Trazi se pitanje za odgovor - 42.
    Nisam siguran da kontas Matriks trilogiju, a ne Autostoperov vodic.

    JP
    Citat lut kaže:
    ...Sposobnost nezavisnog razmišljanja i postupanja.
    A cije to razmisljanje i postupanje ne zavisi od nicega ?
    Citat egzO kaže:
    Po wama 'nishta ne postoji ,i nishta na owaj bijeli swijet nije originalno' pa jbt...mozda ja i ne postojim
    Pa zar je originalnost uzrok postojanja ?
    Nista sem lazi nije originalno, ti nisi laz, niti si original.
    Citat CG kaže:
    Pošto mi se obično između pola4 i četri najčešće filozofira ...
    aj' da iskoristim taj "običaj" ...
    i pokušam da provalim šta je to Džu imao da nam kaže, pa što više objašnjava sve je manje jasno.

    Pomišljam da misliš na prapočetak.
    Opet se vraćamo prvoj epizodi serijala "Adam i Eva."
    Kada su u okruženju Drveta Života i Drveta Znanja, odlučili da probaju onu (kohilinu) jabuku.
    Sa (ne bez razloga) zabranjenog drveta znanja.
    A zmija koja ih je na to navela je ustvari samo simbol "Svetskog Lažova" i njegovih laži.
    Nekada Anđela.
    Tada već - palog Anđela.

    Od njega potiču sve laži, jer sa znanjem i on neizostavno ide u "paketu".
    Tako se ON sa onim zalogajima jabuke, zapravo - sa znanjem, kao virus uvukao u njih,
    a onda sve tako redom - do danas do nas.

    I možda se baš zato na krštenju ponavlja ono "odričem se odričem se odričem se" ... tog zlog duha ...
    Adam i Eva su kraj price o stvaranju, ne pocetak, pocetak su biljke i zivotinje.

    Ta ista originalna laz koja je lagala coveka da nece umreti ako spozna dobro i zlo, danas laze one koji poznaju dobro i zlo, da nece umreti cak i ako umru.
    A svako ko misli da zlo postoji, umro je i nastavice da umire.
    Citat SG kaže:

    Pa se kaže - parafraziram - Raj je i tada bio i sada je, i dalje i uvek će biti - svuda oko nas ...
    ali ga od Pakla "u našim glavama" od svih njegovih laži, ne možemo jasno videti.
    Istina, ali mozemo eliminisati lazi 'u nasim glavama' i ziveti u 'raju'.

    JU piter

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, to je ono sto kaze Biblija: Bog je istina, Djavo je laz. Ali, to je samo religijska definicija istine i lazi.

    Ja radije kazem Bravo za potpis: Suprotnost istine jednako je istinita - Hese Sjajna chichaglishica opet pogadja pravo u metu!
    Ne postoji Biblijska definicija istine, a religija je verovanje koje nije istina, posto u istinu ne moze da se veruje.

    Isus je rekao da je on istina (Jovan 14:6) zato sto je on otelotvorenje istine o njegovom otelotvorenju.
    Njegove reci (istina) ne pripadaju njemu, Jovan 17:17 (Isusova molitva Gospodu Bogu) " Osveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina. "

    Suprotnost istine ne postoji izvan ljudskog mozga, a istina je ljudski mozak i
    sve oko njega.
    Hese kao i svi ostali filozofi laze, i te lazi se ne nalaze izvan onih koji
    veruju u lazi koje su izbacili Hese i ekipa (i okrenuli pedale).

    YU piter
    Poruku je izmenio Goga, 19.12.2008 u 19:28 Razlog: spojene uzastopne poruke

  13. #58

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Hese kao i svi ostali filozofi laze, i te lazi se ne nalaze izvan onih koji
    veruju u lazi koje su izbacili Hese i ekipa (i okrenuli pedale).

    YU piter
    bar su originalni (ako lazu, i ako je laz=original)
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  14. #59

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Original lazi je takodje diskutabilan, kako mi recimo mozemo da znamo da
    je bilo koji "originalni" lazov sam kreirao laz koju je potpisao ?
    Strah je glavni faktor koji kreira laz, a dijapazon straha je ogroman.
    Strah od smrti je osnovni uzrok kreiranja "Bozanstva" kojem se covek klanjao
    da bi se od smrti "zastitio".
    Kako mozemo da kazemo koja je religija "Originalna laz" kada je covek lagao
    o postojanju "Bozanstva" pre postanka bilo koje religije ?

    Naucne teorije su originalne lazi i one su nevine, posto su njihovi tvorci jasno
    dali do znanja da teorija nije istina, nego su ljudi koji su prihvatili te teorije uzeli "za pravo" da tvrde kako su te teorije - istina.
    Od apsolutno nevinih i naivnih teorija kao sto su "evolucija" ili "relativitet",
    ljudi pokusavaju da to proguraju kao istinu.

    Pete
    Poruku je izmenio Goga, 19.12.2008 u 21:04 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta

  15. #60

    10 Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kada bi svi zauzeli stav da su reci samo reci, onda komunikacija ne bi imala
    apsolutno nikakav smisao.
    pitaj Boga šta li ti ovo znači ...

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ovom temom sam pokusao da objasnim da je samo laz originalna, posto se nije
    razvila iz istine, ili bilo cega drugog sto je postojalo pre nego se laz pojavila.
    Ovu temu si zamrsio ko jagnjeća creva ,
    čas ti je laž original, čas je diskutabilno da li je laž original, istina nije original, laž se nije razvila iz istine,
    mslm Džu, aj ti se malo dogovori sa sobom kakva to razmišljanja pokušavaš da nam preneseš,
    jer ovako je smešno, sa mogućnošću da preraste u tužno.
    Iz čega će se laž razviti, nego iz istine, pobogu čoveče.

    Ili recimo, paz' sad ovo :
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Jeste, laz, ona nije postojala pre nego se pojavila rec/jezik, i nije proizvod
    reci/jezika, nego original nuspojava.
    Laz ne postoji izvan ljudskog mozga, a ljudski mozak je fizicka materija.
    Dokle god postoje lazovi, postoji i laz.
    Tvorac ne postoji izvan zivota, ubiti se/umreti znaci ne postojati.
    Kakve veze sada ima postojanje lažova, kad prethodno kažeš da laž postoji nezavisno od bilo koga i čega, kao "nuspojava",
    kažeš postojala je i pre Adama i Eve ... gde? ...kod biljaka u listovima ili kod životinja - u repovima ...
    evo ti, čitaj sam sebe pa povezuj
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Adam i Eva su kraj price o stvaranju, ne pocetak, pocetak su biljke i zivotinje.
    Ta ista originalna laz koja je lagala coveka da nece umreti ako spozna dobro i zlo, danas laze one koji poznaju dobro i zlo, da nece umreti cak i ako umru.
    Šta je sad ovo
    kakvo zlo ...?
    pa ti sad opovrgavaš i Hristove reči i Carstvo Nebesko ... ne samo filoSofe
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Hese kao i svi ostali filozofi laze, i te lazi se ne nalaze izvan onih koji
    veruju u lazi koje su izbacili Hese i ekipa (i okrenuli pedale).
    Sve ovo ti je smuti smuti pa prospi .... džaba ovolike ispisane stranice, ništa ti to nisi dobro razmišljao.

    Od mene dobijaš jedva dvojku (i to samo za trud) za sva ova tvoja razmišljanja i mudrovanja o originalu.


    "Original nema veze sa falsifikatom,
    i nije istina original, nego laž ...
    a laž uopšte nije proizašla iz istine "... jok nije ... nego je pala s'Jupitera



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •