ATP turniri - sezona 2009. - Strana 6
Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 157
  1. #76

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ono sto mene sad plasi je da Nole ne klone. Oni koji prate tenis, secaju se sigurno kako je pao posle proslogodisnjeg polufinala Hamburga sa Rafom i finala Kvinsa, opet sa Rafom. Nadam se da gresim i da ce Nole zaigrati sad bas ovako kako je igrao sa Rafom juce i nadam se da ce sad napokon zapustiti usta hejterima i onima koji ga kude. Samo da ne poklekne u mentalnom msilu.
    Mislim da nece da pa'ne.
    Prosle godine ne bi ni mogao da odigra ovo sto je juce odigrao. A mislim da je tako i odigrao jer je bas u tom mentalnom smislu dosta napredovao od prosle godine.

    Poruku je izmenio Lilith_021, 17.05.2009 u 14:22
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Pa sad, ne znam da nije mentalno jak, ne bi osvojio Grend Slem. Mislim da je zaista klonuo prosle godine posle ta dva meca koja sam pomenula, sto se odrazilo na to da je izgubio od Safina u drugom kolu Vimbldona, gde ove godine, naravno, treba da trazi sansu za poene. Nadam se da si u pravu
    Volela bih da iz ovoga izvuce samo pozitivno, jer je jedini koji sada moze da mu parira na sljaci i da mu ugrozi to kraljevanje, samo da ostane mentalno stabilan.
    Zaista mislim da su u ovom momentu Nole i Rafa najbolji na svetu. Marej mi je i dalje cetvrti, mrtva je trka sa Federerom.
    Ono sto je primetno, i zasto je tako odigrao onakav mec juce, je kondicija. Odluka da promeni kondicionog trenera je izgleda pala u odlicnom momentu i ako uspe da mu jos digne spremu do Garosa, moze da mu parira i u tri seta. Sto kaze irnik, samo da ga zreb stavi na suprotnu stranu od Rafe, jer bi bio spektakl da se sretnu u finalu.
    I da, da je dobio juce mec protiv Nadala, od sutra bi bio treci igrac sveta, opet.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Ono što nije uspeo Nole juče, danas je Federer uradio! Pobedio je Rafu 2:0 po setovima 6:4, 6:4 i osvojio turnir u Madridu i ujedno i prvi turnir od oktobra prošle godine.
    Nadal je doživeo tek peti poraz na šljaci u karijeri i sam taj podatak govori koliko treba biti dobar i dobiti ga na toj podlozi. Naravno, Nole je imao sinoć svoje prilike koje nije iskoristio, ali se nadam da i pored toga neće klonuti nego da će to samo dati podstrek da pruži dobru igru na RG. Pri tome se nadam da će imati i sreću sa žrebom
    Pored toga, vidi se da je u mnogo boljoj kondiciji u odnosu na prošlu godinu, pa se nadam da neće imati onih momenata kada ''gubi dah'' tokom meča...

    Na kraju, šta reći...napred Nole uz tebe smo
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Moje je misljenje da je Nole uradio dobar deo posla danas za Federera da juce Nole i Rafa nisu igrali onakav mec kakav jesu, danas bi ga Rafa dobio, 100%.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.



    HALE: Đoković osetio travu


    Novak Đoković je pobedom započeo sezonu na travi. Savladao je Italijana Simonea Bolelija u prvom kolu "Geri Veber opena" - 7:5, 6:2.
    Imao je dosta vremena da se privikne na podlogu u Haleu, u koji je stigao još prošle srede posle rane eliminacije sa Rolan Garosa. Međutim, imao je problema prilikom kretanja, često se klizao, nekoliko puta i pao. U jednom momentu je posle pada čak gestikulacijom pokazao da nešto oseća u leđima...
    Koliko god bilo teško prvi put izaći na "travnati tepih" posle skoro godinu dana i koliko god prvi meč na turniru uvek imao posebnu težinu, Novak je uspeo da sruši prepreku. Protivnik, iako 66. na ATP listi, nije bio lak zalogaj.
    Italijan je kod rezultata 1:1 zapretio Đokoviću, koji je uspeo da spasi dve brejk lopte. I to je bio jedini gem u meču u kome je Srbin imao problema na svoj servis. Novak je do brejk prilika stigao tek kod 5:4 i 6:5, a posle 49 minuta realizovao je četvrtu set loptu - 7:5.
    U nastavku je četvrti reket sveta propustio čak tri šanse da povede 2:0, ali je uspeo da načini brejk za 3:1. To je bio početak kraja Simonea Bolelija. S obzirom da je sve vreme dobro servirao, Đoković je rutinski priveo kraju meč, uz još jedan brejk. Iskoristio je prvu meč loptu - 6:2.
    Na terenu je proveo 84 minuta.
    Srpski teniser je zabeležio osam asova.
    Kod vođstva Đokovića 5:2 počela je da pada kiša, ali duel nije prekinut, jer teren u Haleu ima pokretni krov, pa je za nekoliko desetina sekundi "navučen" i igrači su nesmetano nastvili igru.
    To je bila treća pobeda Novaka Đokovića nad Simoneom Bolelijem u isto toliko mečeva. Pre duela u Haleu, sastajali su se 2008. na Australijan openu i Sinsinatiju, a Srbin još nije izgubio set od Italijana.
    Naredni protivnik Novaka Đokovića biće Floran Sera. Francuz je u prvom kolu savladao Izraelca Dudija Selu - 1:6, 6:4, 6:2. Najbolji srpski teniser slavio je u do sada jedinom deulu sa Selom, 2006, u Dejvis kupu - 6:1, 6:2, 7:6.
    Turnir "Geri Veber open" u Haleu igra se za nagradni fond od 750.000 evra. Pobedniku u singlu pripašće 115.150 evra.

    (MONDO, foto Guliver/Getty Images)
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.




    HALE: Novak u petoj brzini


    Novak Đoković sve je bliži trijumfu na turniru čiji je osvajač pet puta u prethodnih šest godina bio Rodžer Federer.
    Najbolji srpski teniser plasirao se u polufinale Halea (nagradni fond 750.000 evra), pošto je u petak prilično lako savladao Austrijanca Jirgena Melcera - 6:1, 6:4 posle 68 minuta igre.
    Od treće titule ove sezone i prve u karijeri na travnatoj podlozi, Novaka dele samo još dve prepreke. Prva će u subotu od 16.30 časova biti Belgijanac Olivije Rohus, nekada 24, sada tek 136. reket sveta.
    Biće to prilika da mu se Đoković revanšira za dva poraza, pretrpljena još 2005. godine.
    Tada je tek postao punoletan i nije bio ni u prvih 100 na ATP listi, dok se Rohus nalazio na vrhuncu karijere. Pobedio ga je sa 3:2 u meču Dejvis kupa u Beogradu, a zatim i na turniru u Lionu (2:0).
    Prvi polufinalni meč zakazan je za 14 časova, a nemačka publika moći će da uživa u duelu Tomija Hasa i Filipa Kolšrajbera.
    Za razliku od duela sa Floranom Serom u osmini finala, Đoković je protiv Melcera od prvog poena zaigrao punom snagom, napravio brejk na vreme (3:1) i sa pet uzastopno osvojenih gemova rešio set u svoju korist sa impresivnih 6:1.
    Sredinom drugog seta je propustio priliku da nanese katastrofalan poraz Austrijancu. Imao je 3:1 i šansu da mu još jednom oduzme servis, ali je umesto toga on dozvolio brejk u narednom gemu i Melcer je preokrenuo na 3:4.
    Učinilo se da će ipak biti uzbuđenja, međutim, Novak se prenuo iz manje krize i uprkos solidnom otporu Melcera dobio naredna tri gema za pobedu bez mnogo peripetija.
    Na ubačen prvi servis osvojio je 81 odsto poena i iskoristio četiri od sedam brejk lopti. Ukupno je osvojio 67 poena, a Melcer više od 50 odsto manje - 44.
    Ako Novak uspe da i u subotu ponovi takvu partiju, nema sumnje da ćemo ga dan kasnije gledati u borbi za trofej.

    (MONDO, foto: AP)
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.




    Novak, ipak, bez titule u Haleu



    Novak Đoković nije uspeo da se dokopa prve titule na travi i ukupno 14. u karijeri, pošto je u finalu turnira u Haleu poražen od domaćeg tenisera Tomija Hasa rezultatom 6:3, 7:6 (7:4), 6:1.Srpski teniser je kao i prošle godine u Kvinsu bio na korak od uspeha, ali je poklekao, posle dva sata i 13 minuta igre, na poslednjoj prepreci, baš kao i 2008. od Rafaela Nadala.
    Tomi Has, nošen podrškom sa tribina, odlično je započeo duel i gotovo besprekorno servirao (osvojeni poeni na prvi servis 92 odsto, Đoković 55 odsto).
    Nadahnuta igra, velika motivisanost i agilnost omogućili su domaćem teniseru da stvori više prilika. On je u osmom gemu iskoristio drugu brejk šansu i napravio prevagu. Nakon toga Đoković je pokušao da uzvrati, ali je trud ostao uzalud, pa je Has posle 37 minuta imao prednost od 1:0 u setovima.
    U nastavku je Nemac ponovo delovao sigurnije, ali je najbolji srpski teniser pokušao da svede broj grešaka na minimum, i to se isplatilo. Has je već u trećem gemu stigao do dve nove brejk prilike, ali je Novak u svom stilu u pravom trenutku odapeo nekoliko "strela" u nizu i uspešno se odbranio.
    Nakon toga nije dozvolio protivniku da dominira terenom, pa je odluka pala u taj-brejku. Sve do tada načinjene propuste Novak je "sanirao" zahvaljujući boljoj koncentraciji, ali i igri. On je brzo poveo sa 4:1, Has je uspeo da se približi (4:5), ali je srpski as zatim uspešno završio posao i stigao do izjednačenja u setovima.
    Konačno u odlučujućem trećem setu miljenik publike u Haleu praktično je rešio pitanje pobednika za svega 15 minuta.
    Has je veoma brzo iskoristio "poklon" rivala i napravio brejk. Novak je u drugom gemu na svoj servis pružio šansu rivalu za prednost napravivši duplu grešku, a čim se spasao iz te situacije načinio je istu stvar (dva puta pogrešno servirao) i Hasu omogućio vođstvo od 2:0. Bes zbog loše igre iskalio je na reketu, olupavši ga o podlogu.
    Ta nervozna igra svakako mu nije pomogla, jer je već u narednom gemu imao priliku da se vrati u igru ribrejkom, ali je to propustio (ukupno na meču Novak je imao četiri brejk šanse, nijednu nije iskoristio, Has tri od deset) nakon čega je rival stekao, pokazalo se, nedostižnu prednost.
    Osokoljen odličnom igrom u finalu Nemac je do kraja uspeo da napravi novi brejk, pa je titulu osvojio još ubedljivijim rezultatom.
    Novak je posle poraza, priznao je da je titulu u Haleu odneo bolji igrač.
    "Tomi je bio bolji u finalu i zasluženo je slavio. Ja nisam bio ravnopravan rival, i prava je sreća što sam osvojio taj-brejk u drugom setu. Has je iskoristio sve svoje šanse, za razliku od mene koji nisam igrao dobro", rekao je Đoković posle poraza.
    Has je pobedom u Haleu zaradio 115.150 evra i 250 ATP bodova, dok je Đoković morati da se zadovolji sa 62.250 evra i 150 bodova.

    (MONDO)
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Marej preskače Nadala ako pobedi Congu

    Endi Marej je sada prvi favorit za osvajanje Rodžers kupa u Montrealu posle ispadanja Rodžera Federera i Rafaela Nadala.

    I ne samo to, Britanac će, ako u polufinalu pobedi Žoa Vilfreda Congu, preskočiti Nadala i stići na drugo mesto ATP liste.

    Španac je branio titulu na turniru u Kanadi, ali ga je u četvrtfinalu eliminisao Huan Martin Del Potro, pa će u ponedeljak, kada bude objavljena nova ATP lista, imati 8.665 bodova. Marej će, ako savlada Francuza, a izgubi u finalu, imati 8.850.

    Time će se prvi put posle više od četiri godine razdvojiti tandem Federer - Nadal, koji zauzima prve dve pozicije ATP liste od 18. jula 2005, kada je Španac potisnuo Lejtona Hjuita sa drugog mesta.

    (MONDO)

    Retko se dešava da svih prvih osam nosilaca dodje do 1/4 finala, a još redje da tada trojica od četvoro prvoplasiranih ne prodje u polufinale
    baš bi bio turnir za pamćenje da je i marej napustio teren sa kiselim osmehom


    rezultati 1/4 finalnih mečeva

    • Tsonga (7) - Federer (1) : 7-6(5), 1-6, 7-6(3)
    • Del Potro (6) - Nadal (2) : 7-6(5), 6-1
    • Murray (3) - Davydenko (8) : 6-2, 6-4
    • Roddick (5) - Djokovic (4) : 6-4, 7-6(4)
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    I Federer i Nole i Nadal su sinoć zasluženo ispali.
    Ljuta sam posebno na Noleta...imao je drugi set skoro pa osvojen. Neka mu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Nemam šta da se ljutim, osim što sam ostao budan do kasno u noć
    ipak sa tim porazom on najviše gubi, ja sam se svakako kasnije naspavao
    ustvari i ovo je za Noleta uspeh ako se pogleda kako igra na turnirima koje je već osvajao

    2006 je osvojio Amersfoort, i Metz
    ako se ne varam na njima nikada nakon toga nije više igrao
    isti slučaj je i sa estorilom koji je osvojio 2007

    sa izuzetkom Kanadskog mastersa i Australian opena (stiže do 1/4 finala) i Rima - (finale)
    na svim ostalim turnirima koje je osvajao nije uspeo da veže dve pobede
    kao da mota da ima najveći broj titula na različitim turnirima, i da mu nakon što turnir jednom osvoji on više nije prioritet

    ps jeste bilo je 6:5 i 30:00 za djokovića na rodikov servis
    al' kod ta dva poena mu je mreža dobrano pomogla
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Do sad nisam htela da dajem nikakav komentar, kako reče Starsica, zbog uroka...
    Međutim, sinoćni mečevi su me stvarno ostavili bez teksta...Za Noleta sam znala da će biti čupavo, kao i svaki put kad igra sa Rodikom, ali sam očekivala da će Federer pobediti Ali se Conga u trećem setu vratio u igru i zasluženo dobio meč Rafa je igrao daleko od njegovog maksimuma...


    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Nemam šta da se ljutim, osim što sam ostao budan do kasno u noć

    I nemam šta da se ljutim, samo...zamenila sam dan i noć gledajući sinoć i jutros mečeve... sasvim...

    Sad navijam da Del Potro ode u finale, sviđa mi se kako momak igra
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    ps jeste bilo je 6:5 i 30:00 za djokovića na rodikov servis
    al' kod ta dva poena mu je mreža dobrano pomogla
    Zaboravljaš da mu je odmah uzeo break u drugom setu...do kraja je mogao lagano, pa neka treći set odluči..ali nije. Pa žao mi samo...znam ja da on ima para i džaba se ja nerviram i ostajem budna i psujem. Ali ne znam kako su tako osjetljivi, sjećaju se izgubljenih mečeva koje su skoro dobili i pada im forma samo tako.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    18. avgust 2009. | 02:07 | Izvor: B92
    Troicki predao Štepaneku


    Srpski teniser Viktor Troicki predao je početkom drugog seta meč prvog kola turnira Masters serije u Sinsinatiju protiv Čeha Radeka Štepaneka.


    Čeh je prvi set dobio posle taj-brejka, u kojem je bio uspešniji rezultatom 7-3. Troicki je tražio medicinsku pomoć na kraju prvog seta, a posle izgubljenog prvog gema u drugom setu on je predao meč Štepaneku. Meč je trajao manje od sat vremena, a Štepanek u drugoj rundi igra sa boljim iz duela Marata Safina i Robija Džineprija.

    Duel na Grandstand terenu počeo je bolje za predstavnika Srbije, koji je odmah napravio brejk, ali mu je Čeh veoma brzo uzvratio.

    Tokom seta Štepanek je sve bolje servirao, napravivši u jednom trenutku seriju od 13 poena na svoj servis.

    Troicki se takođe nije dao sve do desetog gema, kada je duplom greškom omogućio rivalu set-loptu.

    Ipak, srpski Dejvis kup reprezentativac je tada zaigrao bolje, dobio taj gem, a zatim se izborio i za taj-brejk.

    Na startu taj-brejka Troicki je na servis protivnika uzeo poen, ali je zatim izgubio pet uzastopnih, posle čega dileme o boljem u prvom setu nije bilo.

    Već tada Troicki je imao problema sa povredom, koje je pokušavao da otkloni jačim bandažiranjem, ali je na startu drugog seta, posle izgubljenog servisa, bio prinuđen da preda.

    Jedini preostali predstavnik Srbije u singlu na turniru u Sinsinatiju je Novak Đoković, koji takmičenje počinje u sredu.
    Troicki mi baš neki čudan igrač. Stalno toplo-hladno, nikako da vidimo neki stabilan period. Sumnjam da će od njega biti nešto veće od onoga što sad trenutno vidimo.
      Vrh

  14. #89

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    baš se čudno nešto dešava

    za nepunih mesec dana 5 vezanih poraza,
    što i nije toliki problem, svako zapadne u krizu
    al' od tih pet poraza tri su predaje

    • Western & Southern Financial Group Masters (2009-08-18)
      R. Stepanek : V. Troicki 7-6 1-0
    • Legg Mason Tennis Classic (2009-08-06)
      M. Gicquel : V. Troicki 3-0
    • Hamburg German Open (2009-07-24)
      P-H.Mathieu : V. Troicki 3-0


    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Zaboravljaš da mu je odmah uzeo break u drugom setu...do kraja je mogao lagano, pa neka treći set odluči..ali nije. :( Pa žao mi samo...znam ja da on ima para i džaba se ja nerviram i ostajem budna i psujem. Ali ne znam kako su tako osjetljivi, sjećaju se izgubljenih mečeva koje su skoro dobili :hmm: i pada im forma samo tako. :dry:
    ma ne zaboravljam
    za mene to nije bio skoro osvojen set
    možda je i on pomislio "a sad samo laganica" pa mu se to osvetilo
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.




    SINSINATI: Đokoviću balkanski derbi


    Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, pobedom je započeo učešće na turniru ATP Masters serije u Sinsinatiju (nagradni fond 3.000.000 dolara, tvrda podloga "Deko Turf 2").
    Sa 2:0 u setovima (7:6, 6:4), Đoković je savladao svog dobrog prijatelja, Hrvata Ivana Ljubičića, koji mu je odlično parirao u većem delu meča.
    Đoković i Ljubičić su se do Sinsinatija sastajali tri puta. Srpski teniser je dva puta dobio (bez izgubljenog seta), a izgubio jednom - još 2006. na turniru u Zagrebu.
    Hrvatski veteran u glavni žreb se probio kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je savladao Francuza Florana Seru, i to pošto je izgubio prvi set.
    Đoković je odlično servirao u prvom setu, ali nikako nije uspevao da napravi brejk na servis Ljubičića.
    Za razliku od njihova prethodna dva susreta, koje je Srbin relativno lako dobijao bez izgubljenog seta, u ovom meču Ljubičić je iznenadio odličnom i motivisanom igrom, posebno u prvom delu meča, koji je trajao čak jedan sat.
    Forhend je bio najjači adut Ljubičića u prvom setu. Ipak, u taj-brejku, hrvatski teniser je popustio, a Đoković to iskoristio za vođstvo od 1:0 (u taj brejku 7-5).
    Na početku drugog seta, Đoković odmah uzima servis Ljubičiću, što je bio uvod u, manje-više, rutinski završetak, mada je to bila sve samo ne laka pobeda.
    Interesantno, Ljubičić je jedinu brejk loptu na meču imao upravo u trenutku kada je Đoković servirao za meč - 30:40! Ipak, srpski teniser se pribrao i vezao tri poena za pobedu.
    Ostaće upamćen i fantastičan podatak - Đoković je imao 35 uspešnih prvih servisa a čak 34 je pretvorio u svoj poen.
    Srpski teniser će se u osmini finala sastati sa Amerikancem Džonom Ajznerom ili Francuzom Žeremijem Šardijem.
    Titulu u Sinsinatiju brani Britanac Endi Marej (prošle godine u finalu dobio Đokovića - 7:6, 7:6), koji je turnir započeo pobedom nad Špancem Nikolasom Almagrom 2:0 (7:6, 6:2). Španac je propisno namučio Mareja u prvom setu, kome je dobro došla i kratka pauza zbog kiše pri vođstvu Almagra od 6:5.

    U ostalim mečevima, Australijanac Kris Gučione, koji je dobio "vajld kard" za učešće na ovom turniru, u 2. kolu savladao je Francuza Žoa Vilfrida Congu sa 2:0 u setovima (7:6, 6:2).
    Garsija Lopes je u dva seta pobedio Mihaela Južnjeg, istim rezultatom slavio je i Pol-Anri Matje protiv Hrvata Ive Karlovića, Rodžer Federer nije imao većih problema Akasusa, a Radek Štepanek je dobio Marata Safina posle tri seta...
    Šampionu Sinsinatiju sleduje ček na 443.500 dolara, uz 1.000 ATP poena, koji se podrazumevaju na turnirima ovog ranga.

    (MONDO)
      Vrh

Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. WTA turniri - sezona 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 01:01
  2. ATP turniri - sezona 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 00:09
  3. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 21:12
  4. ATP turniri - sezona 2007
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 03:47
  5. WTA turniri sezona 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •