Kosovo ili EU - šta će narod izabrati - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Šta će građani Srbije izabrati?

Učesnika ankete do sada
5. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Kosovo i Metohiju

    0 0%
  • EU

    5 100.00%
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 49
  1. #31

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    @neke akrobacije sa ,,velikim,, muftijom novopazarskim i preshevskom dolinom (ili koji vec geografski pojam) kako bi #nam ostao neki uticaj i u enklavama...
    Neki Gornji Dom, mala Juga pod pokroviteljstvom ... ali je preduslov ponuditi Americi vojnike za Avganistan ...

  2. #32

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    @neke akrobacije sa ,,velikim,, muftijom novopazarskim i preshevskom dolinom (ili koji vec geografski pojam) kako bi #nam ostao neki uticaj i u enklavama...
    Neki Gornji Dom, mala Juga pod pokroviteljstvom ... ali je preduslov ponuditi Americi vojnike za Avganistan ...
    Не не не, ја имам пуно бољи план за чување Србије: поделимо је на шест република... остатак знамо? Мислим, идеја ти је генијална, у стилу генерала Мелчета.
    Blackadder - Wikiquote
    Трећи пасус...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #33

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Ti (manje vishe) podrzavas sve sto su srpske vlasti radile od dolaska do odlaska Miloshevica: odbijanja Z4, VensOvena, Rambujea ... smatras da je dobar potez bio raspisivanje referenduma ... i zaista, pravno i moralno to su bile dobre odluke ali prakticno i realno nisu.
    da smo npr. '97,8 trazili pomoc i poklonili Bonstil (mozda sam neko slovo promasio) ? A?
    Bila je i 2004. a Tachi najavljuje @oluju ... a mi mozzemo samo da gledamo i eventualno spalimo @Bajraklijevu.
    Shiptari su dobili Sve, jedino shto mozemo je da im damo josh vishe ...

  4. #34

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    da smo npr. '97,8 trazili pomoc i poklonili Bonstil (mozda sam neko slovo promasio) ? A?
    Je l' ti stvarno misliš da nije bilo pokušaja od '95. da Jugoslavija normalizuje odnose sa SAD i čitavim zapadnim svetom? Prvo Milošević nakon dejtonskog sporazuma, pa je u Rambujeu Milutinović bukvalno tražio ulazak u NATO i rešavanje svih problema unutar te organizacije. Pa Milošević je maltene dao garancije da neće prstom mrdnuti dok se bude dešavala oluja. Jugoslavija jednostavno nije mogla da opstane pa ni u onom obliku kao SRJ.

    Shiptari su dobili Sve, jedino shto mozemo je da im damo josh vishe ...
    Nisu, mnogo toga oni još nisu dobili niti mogu dobiti dok je Srbija prepreka, odnosno naše protivljenje. Zato se i vode trange frange pregovori i vrše razni pritisci, da su dobili sve, bolelo bi ih pedu da pregovaraju i umoljavaju nas da prihvatamo pečate i ostalo. Jednostavno, oni su paralisani da ostvare državnost sve dok ih mi ne priznajemo zbog stava 2 stalne članice SBUN. Ako ih mi priznamo, priznaće ih i Rusija i Kina i tu je kraj svake dalje priče.



  5. #35

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Joj Da, Rusija i Kina
    Sad mi je lakshe

  6. #36

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Meni je fascinantna matrica ponašanja pojedinaca kada se spomenu Rusija i Kina, bez obzira na kontekst, vaša reakcija je uvek ista. To postaje fenomen.




  7. #37

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Ti (manje vishe) podrzavas sve sto su srpske vlasti radile od dolaska do odlaska Miloshevica: odbijanja Z4, VensOvena, Rambujea ... smatras da je dobar potez bio raspisivanje referenduma ... i zaista, pravno i moralno to su bile dobre odluke ali prakticno i realno nisu.
    Није исто о тим стварима говорити сад и онда, лако је сад бити паметан па рећи да је требало прихватити З4. Знам шта ћеш рећи, да испада да ни у једној од тих ситуација ни ја ни српске власти нисмо били паметни Међутим, ако бих ја био против З4, онда бих се побринуо да се Крајина и одбрани, а не овако. УБР, Милошевић је био за ВенсОвена.
    Такође, у Рамбујеу су услови постављени тако да их ниједна држава не би прихватила.

    da smo npr. '97,8 trazili pomoc i poklonili Bonstil (mozda sam neko slovo promasio) ? A?
    Bila je i 2004. a Tachi najavljuje @oluju ... a mi mozzemo samo da gledamo i eventualno spalimo @Bajraklijevu.
    Shiptari su dobili Sve, jedino shto mozemo je da im damo josh vishe ...
    Лепо рече Туркмен, хтео је Слоба, они нису хтели. И то не због Слобе. Напротив, њима је баш Слоба требао за такве ствари, "балкански касапин", иако је мученик од 93. кукао о миру. Сем тога, Слоба је отишао, и? Да, хтели су Амери сад да промене политику, ал сад је касно...

    Шиптари су добили све, а ми треба да им дамо још више? Генијално, генијално, ово треба постхумно уврстити у Устав Србије и у Црну Гују... генерал Мелчет је мало дете за овакве генијалне идеје.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #38

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Ова тема може да се затвара, Тома решио ствар:

    B92 - Vesti - File potvrdio da Kosovo nije uslov

    "Od komesara za proširenje Štefana Filea sam dobio jasna uveravanja, čak i pismena, da ne postoji nikakav formalni zahtev EU za priznavanjem nezavisnosti Kosova, da bi to mogao biti uslov za dobijanje statusa kandidata i eventualno članstvo”, rekao je Nikolić novinarima.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #39

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Toma nije rešio stvar.
    To me podseća na ono kad čika koji prodaje semenku ne poveća cenu. On smanji čašicu.
    Uslov za EU je da rešimo probleme. Pitanje je kako možemo da ih rešimo. Ili da priznamo Kosovo Republiku ili da oni priznaju Kosovo Pokrajinu.
    Šta je realna opcija? I kome se više žuri? Na Kosovu rade na stvaranju i učvršćivanju institucija, počevši od mesnih zajednica, preko policije i parlamenta, do učešća u međunarodnim organizacijama i međunarodnih priznanja. Bez obzira što to ovde ne priznaju (da su oni država, da su to državne instisucije), oni napreduju.
    Sa druge strane, Srbija uvek kasni i gubi. Da je pre deset godina pomenuta podela, možda bi bila prihvaćena. Pre 15 sigurno. Ali niko nije smeo da to pomene glasno, a da ne bude proglašen izdajnikom.
    Sada bi mnogi prihvatili podelu, daj šta daš, ali to više nije na stolu.
    A narod pati već tolike godine, patriotizam postoji, ali je i on potrošna roba, jer ga svaka vlast tako koristi. Zemlja nam se prazni, ljudi umiru, iseljavaju se, a ne rađaju. Leba je malo na trpezi, a neko u ime patriotizma poziva da se još više trpi.
    Iz iskustva znam da su najveće patriote oni koji misle da je patriotizam pevanje četničkih pesama uz pivo i pečenje, proterivanje svega što nije srpski stereotip i busanje u grudi.
    A čini mi se da vremenom sve više ljudi govori o realnosti, ne o mitovima. Jedno je šta se želi, a drugo šta se može.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #40

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    To što su nam obećali na pismetno, ne bi bio prvi put da nas za'ebu na isti način.



  11. #41

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Uslov za EU je da rešimo probleme. Pitanje je kako možemo da ih rešimo. Ili da priznamo Kosovo Republiku ili da oni priznaju Kosovo Pokrajinu.
    Šta je realna opcija? I kome se više žuri? Na Kosovu rade na stvaranju i učvršćivanju institucija, počevši od mesnih zajednica, preko policije i parlamenta, do učešća u međunarodnim organizacijama i međunarodnih priznanja. Bez obzira što to ovde ne priznaju (da su oni država, da su to državne instisucije), oni napreduju.
    Реална опција је да Србија што више нормализује односе са администрацијом косовских Албанаца. ЕУ неће тражити ништа више од тога. Стварање институција косовских Албанаца није никакав проблем - јер до било ког решења да дође, оно би укључивало најширу могућу аутономију за косовске Албанце, што значи и одређене институције. Проблеми на којима Србија мора да инсистира су: север Косова, српске енклаве, цркве, манастири и остали споменици те повратак протераних.

    Sa druge strane, Srbija uvek kasni i gubi. Da je pre deset godina pomenuta podela, možda bi bila prihvaćena. Pre 15 sigurno. Ali niko nije smeo da to pomene glasno, a da ne bude proglašen izdajnikom.
    Sada bi mnogi prihvatili podelu, daj šta daš, ali to više nije na stolu.
    Прво, подела своје земље је будалаштина. Друго, не би била дозвољена, као што није ни у Босни, ни у Хрватској, као што није дозвољен никакав дијалог између Срба и Шиптара после 99. Оно што је требало урадити је децентрализација Косова по босанском принципу, односно стварање посебне српске самоуправе и специјалног статуса градова и споменика културе.

    A narod pati već tolike godine, patriotizam postoji, ali je i on potrošna roba, jer ga svaka vlast tako koristi. Zemlja nam se prazni, ljudi umiru, iseljavaju se, a ne rađaju. Leba je malo na trpezi, a neko u ime patriotizma poziva da se još više trpi.
    Iz iskustva znam da su najveće patriote oni koji misle da je patriotizam pevanje četničkih pesama uz pivo i pečenje, proterivanje svega što nije srpski stereotip i busanje u grudi.
    Стари трик - кад хоћеш неком нешто да отмеш, убеди га да му то свакако ни не треба, уствари му је и терет.
    Не пропада нама земља зато што проблем Косова није решен, већ зато што имамо неспособну лоповску власт која ем не зна да води економију ем поткрада и уништава ову земљу. Сигурно не зато што је Тадић "превише патриота".

    A čini mi se da vremenom sve više ljudi govori o realnosti, ne o mitovima. Jedno je šta se želi, a drugo šta se može.
    А ми који се не слажемо с тобом говоримо о митовима а не о реалности?
    Најбољи ми је фазон: ко не мисли ко ја, није реалан, ја сам реалан.
    Ко не заговара капитулацију, није реалан, ја сам реалан.
    Ко не мисли као ја, тај је у митовима, ја сам реалан.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #42

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Реална опција је да Србија што више нормализује односе са администрацијом косовских Албанаца. ЕУ неће тражити ништа више од тога. Стварање институција косовских Албанаца није никакав проблем - јер до било ког решења да дође, оно би укључивало најширу могућу аутономију за косовске Албанце, што значи и одређене институције. Проблеми на којима Србија мора да инсистира су: север Косова, српске енклаве, цркве, манастири и остали споменици те повратак протераних.
    E, vidiš, realno je i da kosovska strana uslovljava relaksaciju odnosa. U prevodu ucena. Suprotno od miroljubivog i dobronamernog... I stalno će provocirati, jer ima širok izbor, a Srbi mali broj odgovora na njih, koji ne mogu da se iskoriste za propagandu.


    Прво, подела своје земље је будалаштина. Друго, не би била дозвољена, као што није ни у Босни, ни у Хрватској, као што није дозвољен никакав дијалог између Срба и Шиптара после 99. Оно што је требало урадити је децентрализација Косова по босанском принципу, односно стварање посебне српске самоуправе и специјалног статуса градова и споменика културе.
    Podela svoje zemlje u slučaju da se kao alternativa nudi samo još veći gubitak nije budalaština. A nisam siguran da ne bi bilo dozvoljeno da je na vreme i na pravi način bilo na stolu. Sada verujem da neće biti dozvoljeno.

    I nisam rekao da nam Kosovo ne treba ili da zemlja propada zbog njega. To je druga tema. Rekao sam da je narodu već dosta, da se okreće svojim ličnim problemima i da sve više ljudi prihvata da Kosovu treba priznati nezavisnost. To ne treba mešati sa tim da li smatraju da je to pravično ili se raduju tome.

    Realnost je da Tadić mora da pita za dozvolu da ode na Kosovo, da se tamo nalazi državni aparat nezavisan od našeg, da je sad preko 80-90% stanovništva albansko i da oni ne žele da se vrate u Srbiju. Realno je da ne možemo ni silom da ih nateramo da prihvate, realno je da su priče "svet počinje da shvata pravu istinu" samozamajavanje i tešenje koje nam neće pomoći, ...
    Nerealno je da mislimo da ako samo jako poželimo, to će se i ostvariti.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  13. #43

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    E, vidiš, realno je i da kosovska strana uslovljava relaksaciju odnosa. U prevodu ucena. Suprotno od miroljubivog i dobronamernog... I stalno će provocirati, jer ima širok izbor, a Srbi mali broj odgovora na njih, koji ne mogu da se iskoriste za propagandu.
    Прво, шиптарска страна није исто што и косовска страна. Друго, не разумем шта хоћеш да кажеш. Њима је циљ васпостављање своје НДК на целој територији Косова, где им сметају локални Срби.

    Podela svoje zemlje u slučaju da se kao alternativa nudi samo još veći gubitak nije budalaština. A nisam siguran da ne bi bilo dozvoljeno da je na vreme i na pravi način bilo na stolu. Sada verujem da neće biti dozvoljeno.
    Кад Американци нешто зацртају, не повлаче се лако, једна ствар. Друга ствар, од 90. смо видели сталне српске стратегије како да се повучемо или капитулирамо како би нас оставили на мору, и видели смо да не раде.

    I nisam rekao da nam Kosovo ne treba ili da zemlja propada zbog njega. To je druga tema. Rekao sam da je narodu već dosta, da se okreće svojim ličnim problemima i da sve više ljudi prihvata da Kosovu treba priznati nezavisnost. To ne treba mešati sa tim da li smatraju da je to pravično ili se raduju tome.
    Лажне дилеме и замене теза. Као, народу је доста и окреће се својим личним проблемима? А досад је народ само мислио о Косову, није мислио о својим личним проблемима? То што народ мисли о својим личним стварима некако условљава став о Косову? Ако редовно плаћам рачуне, не мислим на Косово? Ако идем сваки дан на пијацу, на посао? Фрогс анд грандмадрс.

    Колико ја пратим анкете, не само да не расте број људи који мисле да треба признати да је Косово шиптарска држава, односно гласача ЛДПа и ЛСВа. Напротив, пада подршка Европској Унији због силних уцена.

    Realnost je da Tadić mora da pita za dozvolu da ode na Kosovo, da se tamo nalazi državni aparat nezavisan od našeg, da je sad preko 80-90% stanovništva albansko i da oni ne žele da se vrate u Srbiju. Realno je da ne možemo ni silom da ih nateramo da prihvate, realno je da su priče "svet počinje da shvata pravu istinu" samozamajavanje i tešenje koje nam neće pomoći, ...
    И шта у тој реалности спречава Србију да се брине за своје интересе и за свој народ? Мислиш, Србија треба да штити свој народ и своје интересе само онда кад је то лако?
    Што се тиче Шиптара, као што рекох, нико не мисли да ће стање да се врати на оно из 99. Они ће имати своје институције свакако, приоритет је положај Срба на Косову, њихова имовина и културни и верски споменици. По твојој логици, реалност је да отимају земљу, убијају и малтретирају људе и пале цркве, па то морамо да прихватимо и не бунимо се пуно?

    Nerealno je da mislimo da ako samo jako poželimo, to će se i ostvariti.
    Још нереалније је да ћемо своје интересе заштитити тако што их не бранимо.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #44

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ali su se naše narodi i narodnosti pozivale na isti prilikom traženja prava na samoporedeljenje, ili se ne sećaš. Ustav SFRJiz 74. je omogućio odvajanje republika, a kasnije i AP KiM. Sa vojvodinom to nije mogao biti slučaj, jer Srbi još uvek predstavljaju većinski živalj
    Ово је устав из 1974, обратити пажњу на болдовано:

    Устав Социјалистичке Федеративне *епублике Југославије (1974) - Wikisource

    ДЕО ПРВИ
    [уреди] СОЦИЈАЛИСТИЧКА ФЕДЕРАТИВНА РЕПУБЛИКА ЈУГОСЛАВИЈА

    Члан 1.

    Социјалистичка Федеративна Република Југославија је савезна држава као државна заједница добровољно уједињених народа и њихових социјалистичких република, као и социјалистичких аутономних покрајина Војводине и Косова које су у саставу Социјалистичке Републике Србије, заснована на власти и самоуправљању радничке класе и свих радних људи, и социјалистичка самоуправна демократска заједница радних људи и грађана и равноправних народа и народности.

    Члан 2.

    Социјалистичку Федеративну Републику Југославију сачињавају Социјалистичка Република Босна и Херцеговина, Социјалистичка Република Македонија, Социјалистичка Република Словенија, Социјалистичка Република Србија, као и Социјалистичка Аутономна Покрајина Војводина и Социјалистичка Аутономна Покрајина Косово које су у саставу Социјалистичке Републике Србије, Социјалистичка Република Хрватска и Социјалистичка Република Црна Гора.

    Члан 3.

    Социјалистичка република је држава заснована на суверености народа и на власти и самоуправљању радничке класе и свих радних људи, и социјалистичка самоуправна демократска заједница радних људи и грађана и равноправних народа и народности.

    Члан 4.

    Социјалистичка аутономна покрајина је аутономна социјалистичка самоуправна демократска друштвено-политичка заједница заснована на власти и самоуправљању радничке класе и свих радних људи, у којој радни људи и грађани, народи и народности остварују своја суверена права, а кад је то у заједничком интересу радних људи и грађана, народа и народности Републике као целине Уставом Социјалистичке Републике Србије утврђено и у Републици
    Члан 5.

    Територија Социјалистичке Федеративне Републике Југославије је јединствена и сачињавају је територије социјалистичких република.

    Територија републике не може се мењати без пристанка републике, а територија аутономне покрајине ни без пристанка аутономне покрајине.

    Граница Социјалистичке Федеративне Републике Југославије не може се мењати без сагласности свих република и аутономних покрајина.

    Граница између република може се мењати само на основу њиховог споразума, а ако се ради о граници аутономне покрајине и на основу њене сагласности.
    Дакле, то је чувени устав из 1974. Не постоје никакве основе како са одцепљивање покрајина од Србије, тако ни за једностране сецесије самих република. Сада, иронија је што је Запад признао републичке границе као државне, свим републикама осим у случају Србије. У случају Србије, може да се ради шта хоће.

    Ваљда Косово може да се одваја зато што тако желе Албанци, али Република Српска не може да се издвоји из БиХ зато што тако желе Срби, ваљда јер су Срби. Узгред, Албанци се нису водили као народ СФРЈ, већ као народност. Само су народи могли да се одвајају, ако су хтели.


    Citat yossarian kaže:
    устав из 74. је промењен, ако се не варам, 89, те одавно не важи.
    Устав из 1974 није промењен, него су на њега уведени амандмани који нису противречили са самим уставом. То је настало као реакција на сепаратизам Албанаца на Косову и њихову побуну почевши од 1981 (пре Слобе), као и подршку Словеније и Хрватске том сепаратизму када је Петар Стамболић тражио подршку осталих република СФРЈ. Таква подршка и сепаратизам су били директно уперени против устава, и смена сепаратистичког покрајинског руководства, које је кршило већ веома либерални устав је била неопходна.
    Косовски Албанци, Словенија и Хрватска су систематски кршили тај устав, и онда су цинично за то оптужили Србију.

    Иначе, по том истом уставу је дозвољено самоиницијативно стварање паравојски, без обзира на ознаке, за борбу против било каквог унутрашњег непријатеља СФРЈ. То апропо грађанског рата и разних "добровољаца" са српске стране, који су били на ратишту.

    Тај устав је, наравно, престао да важи распадом СФРЈ. Следећи који је важио је био устав СРЈ из 1992. По распаду СФРЈ нико (па ни Хрвати) није признао Косово као посебну "државу". По свим уставима, како СФРЈ, тако и касније КиМ је део Србије, и не постоји никакав правни основ за његово одвајање.

    Citat valter kaže:
    Pod 1.
    Narod je glup !
    Kad god se narod pitao ispalo je sranje.
    Ако ти мислиш да се некакав народ овде питао за било шта, онда се много вараш:





    Иза су ликови који су нас бомбардовали, и који "нису имали ништа против српског народа", већ против "диктатора Милошевића".

    Примећујете образац?:





    Они су потпуно непредвидљиви.


    Citat valter kaže:
    da smo npr. '97,8 trazili pomoc i poklonili Bonstil (mozda sam neko slovo promasio) ? A?
    Тада није било потребе за помоћи, нити нам је ико тражио Бондстил, нити смо знали да ће нас бомбардовати.
    Такође, после су нас натерали да потпишемо резолуцију 1244, коју су прекршили они који су нам је и увалили. Тада, наравно, није било ни речи о "независности" Косова. "Диктатор Милошевић" је смењен, као што је Запад хтео, а Србија се "демократизовала" (по признању и самог Запада). Шта Запад ради?
    Признаје "независност" Косова од такве прозападне Србије, не 1999 или 2000 када је Милошевић још увек био на власти, као идеалан изговор за то.

    Ми (тј. Србија) смо пристали скоро на све услове и компромисе које је Запад од нас тражио, и нисмо добили ништа. Чак смо увели санкције самим Србима преко Дрине, јер је Запад то од нас захтевао, што је омогућило пад Крајине. Од свега тога нисмо добили имали ништа, чак ни мале уступке.

    Запад је потпуно непредвидљив у својим хировима, можда сутра оптуже и самог Чеду Јовановића да је "великосрпски националиста", ако им нешто не буде по вољи.
    Citat valter kaže:
    Ti (manje vishe) podrzavas sve sto su srpske vlasti radile od dolaska do odlaska Miloshevica: odbijanja Z4, VensOvena, Rambujea
    Z4 су одбиле власти Крајине, не Србије.

    Венс Овенов план је одбило руководство Босанских Срба, док их је Милошевић наговарао да га прихвате.
    Он чак није ни укључивао било какву кохерентну територијалну аутономију за Србе у Босни, што су касније добили Дејтоном.

    Рамбује је одбијен, јер је негирао суверенитет Србије над КиМ, насупрот резолуцији 1244, која је чак подразумевала повратак наше војске и полиције, после одређеног времена стабилизације. Ту резолуцију је прекршио сам Запад, који ју је и написао. Војска се повукла, јер је Запад давао гаранције да неће бити негиран суверенитет државе, као и да ће органи државе моћи да се врате после смиривања страсти.

    Иначе, рат у Босни је почео Изетбеговићевим одбијањем Лисабонског споразума 1992, на наговор Ворена Зимермана, тадашњег америчког амбасадора у СФРЈ.

  15. #45

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Posle Tita, Milošević nije uspeo da smiri situaciju u Yugoslaviji pa ni na Kosovu, posle njega ni Koštunica, a zatim ni Djindjić,...tako da mi je za neverovati da će Tadić na Kosovu išta uraditi.
    Neko je ovde na forumu napisao, parafraziram: jebo državu bez vojske, ali kad se sve ovo uzme u obzir, ispada da bolje da smo raspustili vojsku tih devedesetih. Bar se ne bi pobili i razrušili,...rezultati bi otprilike bili isti, ako ne i bolji za nas.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 22:58
  2. Sloveni,Jedan Narod?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.06.2011, 16:58
  3. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 21:56
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •