Zoran Đinđić, lik i delo - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 128
  1. #16

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Prema nekim komentarima pomislio bih da je nekome umro roditelj ?

    Bio je dostojan politicki protivnik, narcisoidan kao i vecina, pokvaren kao i vecina, neumeren kao i vecina, lopov kao i vecina.

    Generalno mislim na sve stranke, ni jednu ne izdvajam i u mojoj ima onih koji su tu iz interesa pa zaborave nesto sto se zove ideal.

    Dobro je da ga se za cetiri godine necemo secati !

  2. #17

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku
    Prema nekim komentarima pomislio bih da je nekome umro roditelj ?

    Bio je dostojan politicki protivnik, narcisoidan kao i vecina, pokvaren kao i vecina, neumeren kao i vecina, lopov kao i vecina.

    Generalno mislim na sve stranke, ni jednu ne izdvajam i u mojoj ima onih koji su tu iz interesa pa zaborave nesto sto se zove ideal.

    Dobro je da ga se za cetiri godine necemo secati !
    Žao mi je što nisi u pravu, mnogi će se sećati premijera Zorana Đinđića još dugo. Sada svi jednako plaćamo cenu njegovog ubistva, uzimajući u obzir sve ono što se danas dešava na našoj političkoj sceni. To je pre cirkus nego Skupština. Niko više ne daje pet para za to što je Srbija u veoma lošoj ekonomskoj situaciji. Đinđić je bio primer kako treba da izgleda moderan političar, sa modernim shvatanjima, za razliku od pojedinih političara koji ne zaslužuju budu domari u Skupštini a kamoli poslanici.
    Na žalost, još se dugo neće pojaviti političar takvog kalibra, možda neka kopija ili bleda senka.

  3. #18

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku

    Dobro je da ga se za cetiri godine necemo secati !
    Mоžda ga se ti nećeš sećati, u stvari sigurno nećeš, ali ja hoću!

  4. #19

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku

    Dobro je da ga se za cetiri godine necemo secati !
    mislim da je najbolje da govoris u jednini .

  5. #20
    Ja samo iznosim misljenje ljudi sa kojima se druzim, zar mislite da medju njima nema clanova DS - a. E pa ima ih pa ni tamo ga bas nisu cenili svi jer nije bio svetac. Nikad nisam rekao da u mojoj stranci obitavaju bezgresni, povukao sam se kada sam video da neke stvari idu traljavo ali nisam od onih koji bi zbog sitnih licnih interesa menjali stranku, tu sam gde sam i to je to.


    Zoran Matic

    Eto vidi se da sam u pravu !!!!!!!!!!!!!!!!
    Poruku je izmenio BaneK, 23.05.2007 u 07:22 Razlog: uzastopni postovi

  6. #21

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Mene malo iritira to sto se svakodnevno u medijima spominje ime Zorana Djindjica. Covek je mrtav i mislim da je krajnje vreme da svi postanu svesni toga. Sta imaju ljudi od toga sto se svakodnevno secaju neceg sto je mozda moglo da izvuce Srbiju iz govana. Poenta je sto niko ne zna da li je on bio 'spasitelj' ili ne, jer je ubijen. I sad mogu svi samo da mastaju i zive u proslosti.... sta bi bilo da je bilo.
    Nisam ga nikad nesto volela jer ja politicare ne mogu da volim, nego mogu samo da posmatram sta oni rade i kako deluju. Kratko je Djindjic bio na vlasti da bi se moglo videti i osetiti njegovo delovanje. Bio je pametan i obrazovan covek i postujem ga kao takvog. Ali ovo idealizovanje je prevrsilo svaku meru. I najgore od svega je sto se njegovo ime danas koristi u komercijalne svrhe. Za vreme izbora na bilbordima se pojavljivala slika mrtvog coveka sa osmehom na licu i na taj nacin se uzimali glasovi biraca. Hvataju ljude na sentimentalnost! Sramota. Ti ljudi prosto nisu bili ni svesni koliko su izmanipulisani.

    Mislim da coveka treba da zapamtimo kao jednu nadu. I da se zaustavimo na tome i da prestanemo da gledamo u proslost i mastamo sta bi bilo da je Pera otisao pravo u policiju.

  7. #22

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Definitivno ga nisam voleo, ali sam ga do određene granice poštovao. Volim odlučne ljude koji znaju šta hoće.

    A i definitivno nije zaslužio tako da završi. Mnogi su zaslužili metak, pa i dalje šetaju zemljom.

    Ali i preko svega da pređem, ne mogu zaboraviti njegovo ponašanje i govore tokom NATO bombardovanja.

    Lepo receno-necu nista dodavati ni oduzimati-
    ...................

  8. #23

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ..."више волим оног лудог Хранимира који по цео дан стоји на ћошку него тебе"
    upravo to... da necu da placem za političarima? Plakali su euforicno i za Tita pa ih je prošlo... neki ga i pljuju.




    O mrtvima se lepo govori! Nikad nisam razumeo tu teoističku...
    Pa prvi je Zoran veru za vešeru zamenio... "idte u crkvu ako tražite moral"

    Đinđić nije reformator, već je mogao biti, a ništa nije reformisao! ... samo je najžešće krenuo, šta god to značilo... Kad je on bio premijer meni su samo, kao studentu skočile dažbine. I jednako sam kvalitetno živeo bez obzira ko je na vlasti i onda i sada.... I najverovatnije bi ga pljuvali danas zajedno sa ostalim političkim ološem.

    Stvorila se atmosfera, nakon sahrane, da svi dajemo upravo političko mišljenje o Zoranu. Da ne pominjem farsu o ulicama i trgovima sa njegovim imenom iako je jednako bio kontraverzan koliko i ostali, a nije se ni bio ohladio.
    Ja mislim da je on bio najgori političar zadnje decenije, bez obzira što je pokazivao znake inteligencije za razliku od Živkovića koji mu nije izlazio iz d*peta. Gle molimte! Najpametniji drži dvorsku b*dalu, bez škole, do sebe.

    Ako mu deca jedu kupus, a žena meso, onda verovatno njegova porodica u proseku jede sarmu?
    Poredio je procentualno skok Srpskih i Nemačkih plata? Kao 5% i tamo i 'vamo. I mahao, mahao rukama...
    Šta će te reći da je najveći manipulant najbolji političar? Možda po sebe... Ako neko pleni, ne znači da su mu namere ispravne, već da ima puno naivnih.
    I ako sam onda mislio da su mu izjave i stavovi uglavnom katastrofalni, mislim to i sada.

    Da se razumemo. Niko ne zna šta bi bilo, kad bi bilo i zašta je Đinđić imao kapacitete. I da nebi bilo generala posle bitke, ponoviću da ne znamo šta bi bilo, da je dotični živ... i da ne treba veličati "ništa" ili "možda"... i da nada umire poslednja.

    Jedino što osudjujem jeste ubistvo. I nažalost nije on ni prvi ni poslednji, niti je njegova smrt veća od drugih. Bedno je osećanje nesigurnosti i trulog stanja ove zemlje.

    Koliko god to zvučalo nekome surovo, ne želim da se godišnje sećam Zorana ili pratim politiku, već da uradim nešto od svog života. To je nalik glupim praznicima poput dana zaljubljenih ili 8. marta, kao da sutra ne postoji.
    Ako je imao dobre namere, onda bi i on bio ponosan samnom.

    I kao što ja ne uskraćujem nikome pravo da ga voli, ne bih da meni neko uskraćuje pravo da ga ne volim, a pogotovo ne masovno i euforično.
    I to oni što su srali po meni samo zato što sam bio suzdržan u vezi petooktobarskih promena. A sad ne znaju za koga da glasaju, ali su morali da se, ponavljam, oseru po onome ko nije u partiji sa ruljom i ne zviždi. I samo jer znaju da je Sloba bio kreten, kao da je to neka nauka... a i trenutak je pogodan jer si u većini.

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    U ponedeljak, 12-og marta, navršava se četiri godine od ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića. Ubili su ga zlikovci, kriminalci, ratni zločinci, jednom rečju svi koji su shvatili da će izgubiti svo bogastvo koje su stekli na nezakonit način i mislili da će za svoja nedela proći nekažnjeno. Nada je naišla u liku Zorana Đinđića. Tužna je činjenica da se još mnogo toga ne zna u vezi ovog zločina.
    Kakvo je Vaše cenjeno mišljenje o svemu tome?
    Jako mi je milo što govoriš u svoje ime. By the way, I've been sarcastic. Imam otprilike toliko stvari za kojim bih zaplakao, pre nego za Đinđićem, da mogu da plačem do kraja života. A i informacije si verifikovao iz dnevnih novina, nema šta. Verovatno znaš i ko je Kenedija ubio? Prosvetli me.

    Nekako je lepše biti promišljen nego se prepuštati kojekakvim distanciranim emocijama, samo zato što su ti približene svakodnevnim TV ubrizgavanjem u glavu.
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 23.05.2007 u 02:22
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #24

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Meni tu mnogo nije jasno.

    Bio je hrabar nije se plasio svojih ubica. Pre bi se reklo da je po tom pitanju bio glup. Skim si takav si. Ko se igra vatrom...
    On je posluzio za jednokratnu upotrebu. Isporucio je Milosevica i za to je bio i namenjen jer je bio takav po prirodi. Sve bi dao za vlast i moc (na kraju je dao i zivot).

    Zasto je ubijen?
    Prvo ko ga je ubio - mafija. Mafija ubija zbog interesa. => Umesao se u njihove poslove ili nije platio dug. Ne ubija se tako lako no.1 covek neke drzave. Da je opozicija bila umesana (SPS SRS) ostrasceni vlastodrsci bi ih garant po kratkom postupku sve pohapsili (pobili). Pa ko je onda znao (dozvolio ili naredio) da se on ubije? => Ljudi iz tadasnje vlasti. Posto je ista vlast i tada i sada...
    Dan posle ubistva. Hapsenja poznatih ljudi iz sveta velikog biznisa. Pod izgovorom da traze ubicu. Da li vama Ceca Raznjatovic lici na ubicu? (jao sto bi voleo da me ona ubije jedno vece). Kad su platili reket izasli su iz zatvora.

    Proteci ce jos mnogo vode Dunavom dok se ne razjasni sve.

    Da li uopste treba da ga se secamo?
    Pre bi trebalo da se secamo Milosevica. On je bio na vlasti predugo, a kako je vodio zemlju trebali bi da u svakom gradu damo naziv ulice po njemu (onoj koja vodi u najgori deo grada) da nasi potomci pamte jednog nesposobnog politicara i da vise ne izaberu ni slicnog.

    Okrenimo se ljudima od pameti a ne politicarima. Iz ovih go..na nas moze izvuci samo pamet a ne lepe reci sadasnjih politicara. Secajmo se pametnih ljudi Srbija ih je imala (i jos uvek ih ima) mnogo i nedozvolimo da nas sadasnji politicari dele na ove i one.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #25

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    паметних се нико не сећа, сећање сеже до галамџија, пробисвета и саморекламирајућих ликова.
    па замислите само ту дозу нарцисоидности у телу и духу сваког човека који себи да за право и гласно каже пред масама да је он тај створен и једини могућ избор за неко дело.
    још једном, јер видим да дугогодишње испирање мозга ТВ програмом оставља трајне последице:
    сви су имали шансе још од почетка вишестраначја у Србији да победе на изборима да креирају неку другу историју, учествују у коалицијоним владама попут данашње, али били су својеглави и плитки незрели ђаци комунизма.

    А покојнику исто као и неко из претходног поста највише замерам директну издају у време рата 99, он и вук (након иступања из владе) су преко ФМ таласа нато позивали на предају и непоштовање државе, такође после рата позивао је на уништење државе акцијама типа "нека србија стане" не плаћајте рачуне и сл.
    такође и избор за председника 2000 колико год то звучало без везе, требао је по закону одржан други круг јер је евидентно да избори у првом кругу нису дали грађанина за председника са подршком других грађана преко 50% у односу на против кандидата иако је разлика између кандидата била велика. Смадрљало се нешто и на крају је колико се сећам било неких 50.3% са све спаљеном изборном архивом. И у томе је демократски учествовао покојник.
    + да му није било В.К: и даље би био жив и шетао се по Берлину и Вашингтону пљујући на своју државу и народ којем припада.

    Аца поштар би рекао ШББКББ да је покојник сада жив.
    моје виђење:
    нато би имао комплетну војну структуру Србије у рукама (слаба али једина), пријатељи и рођаци покојника би држали целу Србију сада држе пола, није се стигло више, друг Чеда би био министар унутрашњих или спољњих послова.

    "о покојнику све најбоље" не прихватам као начин резоновања, смрт није ништа необично и чудно па се тако треба прихватити. А и они који трвде да се тога начела приджавају требали би о свим покојницима лепо, а то бојим се да није случај.

  11. #26

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Ставови Зорана Ђинђића ми се нимало нису свидели, међутим нисмо се радовали када је он умро како многи мисле. Жао ми је кад било који Србин умре па то укључује и Ђинђића. Велика Србија је сврха постојања Српске Радикалне Странке, а Концепт Велике Србије је уједињење браћа Срба Православаца, Католика, Муслимана, Четника, Комуниста и свих Срба. Дакле СРС гледа све Србе истим очима јер је њен циљ уједињење истих.

    Немојте заборавити да због Ђинђића невин отац три сина је и данас дан у затвору.

    Жао ми је и његове жене, ћерке и сина много су пропатили.

    Бог да ти душу прости Зоране, почивај у миру и рају

  12. #27

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    паметних се нико не сећа, сећање сеже до галамџија, пробисвета и саморекламирајућих ликова.
    Pametne pamti istorija, da ne nabrajam sve one pametne koji su ostali tu sa nama, ostali su i oni koji su galamdžije ali mi smo tu, sa svojim sposobnostima da prosuđujemo da sami odlučujemo i procenjujemo o tome ko je dobar a ko loš.

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    А покојнику исто као и неко из претходног поста највише замерам директну издају у време рата 99, он и вук (након иступања из владе) су преко ФМ таласа нато позивали на предају и непоштовање државе, такође после рата позивао је на уништење државе акцијама типа "нека србија стане" не плаћајте рачуне и сл.
    Šta je tačno podrazumevala ta izdaja? Kako su nas to izdali? Da li je reč izdaja? Kako su to oni tačno pozivali na predaju?
    Za Vuka se sećam da nije istupio iz vlade već je izbačen iz iste poste izjave na CNN-u ("Lipši magarče do zelene trave" ili tako nešto...)



    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    такође и избор за председника 2000 колико год то звучало без везе, требао је по закону одржан други круг јер је евидентно да избори у првом кругу нису дали грађанина за председника са подршком других грађана преко 50% у односу на против кандидата иако је разлика између кандидата била велика. Смадрљало се нешто и на крају је колико се сећам било неких 50.3% са све спаљеном изборном архивом. И у томе је демократски учествовао покојник.
    + да му није било В.К: и даље би био жив и шетао се по Берлину и Вашингтону пљујући на своју државу и народ којем припада.
    Dakle, Koštunica je odgovoran za ubistvo Zorana Đinđića ili svi mi koji smo te 2000 izašli na ulice da nam se ne bi servirao još jedan drugi krug čiju su neosnovanost potvrdili i sami radikali?

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    Аца поштар би рекао ШББКББ да је покојник сада жив.
    моје виђење:
    нато би имао комплетну војну структуру Србије у рукама (слаба али једина), пријатељи и рођаци покојника би држали целу Србију сада држе пола, није се стигло више, друг Чеда би био министар унутрашњих или спољњих послова.
    NATO će, na ovaj ili onaj način imati kompletnu vojnu strukturu Srbije, jer ća ta Srbija, kao i sve ostale Evropske zemlje jednog dana da se priključi EU, a samim tim i NATO-u, pitanje je samo koliko je ljudi potrebno da bude ubijeno isterano obeznađeno da bi se tako nešto desilo.

    A porodice, mi u naštoj Srbiji prosto moramo da imamo porodice koje nas poseduju, bilo da su to mladi ambiciozni nosači gajbi ili neki drugi, ne vidim nikakvu razliku.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #28

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Ставови Зорана Ђинђића ми се нимало нису свидели, међутим нисмо се радовали када је он умро како многи мисле.
    Tvoj "nevini" se nije bas slozio sa tim, i neposredno pred smrt je javno izjavio kako ga treba ubiti.

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Немојте заборавити да због Ђинђића невин отац три сина је и данас дан у
    Nevin?!?! hm. Ne bih rekao, a ni mnogi drugi, ali ostaje da sud to odluci.

  14. #29

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Toma Nikolić :"Recite Đinđiću da je i Tito pred smrt imao problem sa nogom!".
    Vojislav Šešelj: "Biće krvavo proleće!"

  15. #30

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Toma Nikolić :"Recite Đinđiću da je i Tito pred smrt imao problem sa nogom!".


    Pa ti si u LDP - u ne verujem da si bio clan DS - a, pa se pitam kakve ti veze imas sa pokojnim premijerom dr. Zoranom ?


    Zoran
    Poruku je izmenio goldie, 26.06.2007 u 19:47 Razlog: kodovi
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eh, da je delo moje..
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 15:28
  2. Zoran Đinđić
    Autor silvia u forumu Političari
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.03.2011, 12:47
  3. Zoran Radmilović
    Autor SQUAW u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 23:42
  4. Bilijar - Zoran Svilar drugi na EP
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.08.2008, 12:49
  5. Maks Faktor - lik i delo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 01:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •