Posao ili politika? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Posao ili politika?

    Prvi dan na novom poslu smo se nekako dotakli i te teme, a bas je bila politicka emisija na TV-u i tad sam saznao da sam upao medju radikale, a po novom "naprednjake" i nemam nikakvih problema sto podrzavam dve stranke koje se reklamiraju sa "strucnost ispred politike" i "od nas zavisi", ovu prvu kao clan, jes da mi ponekad u sali kolega prebaci "kad cemo vise da dobijemo tih 1000 eura", al to me ne dotice, cak se i nasmejem. Ne smeta im ni kad sam u njihovim majcama...
    A naravno da stranka brine o svojim clanovima, jer tu ima i poslodavaca, pa koga ce, ako nece nekog koga vec poznaje. A to je i cilj okupljanja ljudi u vecini organizacija - poznanstvo, uticaj, pare, moc i ne vidim nista protiv toga da neki privatnik zaposli radnika iz iste stranke, ali sam protiv postavljanja nestrucnih ljudi po partijskom kljucu i matematici, narocito u javnim preduzecima.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  2. #17

    Odgovor: Posao ili politika?



    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    .... cini mi se da to ipak rade svi odn. da ukoliko si clan neke partije sigurno mozes brze pronaci posao ukoliko je recimo ta stranka na vlasti u mestu gde trazis posao bez obzira koja je partija u pitanju jer svi su oni u nekim "koalicijama"...
    pre par godina za neke izbore (ne mogu da se setim koje kad ih ima 150 godisnje), mom tati je jedan dugogodisnji prijatelj predlozio da okupi svoje najblize i poznanike da ucestvuju u reklamnoj preizbornoj kampanji za Kostunicu, odn. za DSS u zamenu za posao koji bi nosio za koji bi dobio platu i da vise ne mora da brine nista.. u tom momentu, kad je tati to ponudjeno, nismo imali hleba da jedemo, bukvalno tata je oberucke prihvatio, naivno doduse, posto je bio krajnje kurate srece ispusio je samo tako, a od posla nije video P a ne posao... to radno mesto je dobio neko ko ima zavrsenu srednju skolu.. a moj otac kao inzenjer danas treba da radi posao za koji nije strucan, ali se u njemu snalazi bolje od onog coveka koji je na njegovo mesto sa srednjom skolom dosao..
    posle toga, ponudjeno mu je jos dva puta.. probao je jos jednom.. ponovo je ispusio.. treci put je eto naucio..
    znam zasto je tata to ucinio, iako se dvoumio, oba puta.. ali smo oba puta, moja porodica, bili u situaciji da se stani-pani.. momenat kad plata ne prolazi godinu dana a u privatnoj firmi mesecno ne mozes da skupis 10000.. razumem ga.. i tu odluku postujem, jer znam njegovu bit..

    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #18

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    znam zasto je tata to ucinio, iako se dvoumio, oba puta.. ali smo oba puta, moja porodica, bili u situaciji da se stani-pani.. momenat kad plata ne prolazi godinu dana a u privatnoj firmi mesecno ne mozes da skupis 10000.. razumem ga.. i tu odluku postujem, jer znam njegovu bit..

    I to je još jedna caka. Neko može da bira a neko ne. Kada je u pitanju egzistencija jedne porodice čovek se ne dvoumi mnogo jer mu situacija ne dozvoljava.Ja sam, na svu sreću bila u situaciji da biram jer nije u pitanju bio opstanak moje porodice.Nakon svih ovih dešavanja na političkoj sceni koja su usledila nakon toga ispostavilo se da sam ipak donela dobru odluku jer je došlo do smene vlasti i mnogi su ostali bez posla upravo zato što su pomoću članstva u stranci postavljani na radna mesta za koja nisu kvalifikovani.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #19

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    I to je još jedna caka. Neko može da bira a neko ne. Kada je u pitanju egzistencija jedne porodice čovek se ne dvoumi mnogo jer mu situacija ne dozvoljava.Ja sam, na svu sreću bila u situaciji da biram jer nije u pitanju bio opstanak moje porodice.Nakon svih ovih dešavanja na političkoj sceni koja su usledila nakon toga ispostavilo se da sam ipak donela dobru odluku jer je došlo do smene vlasti i mnogi su ostali bez posla upravo zato što su pomoću članstva u stranci postavljani na radna mesta za koja nisu kvalifikovani.
    Gledajući moju i slične firme, čija je organizaciona šema podjednako široka i duboka, a gde se ljudi postavljaju po partijskoj liniji sve mi se to čini kao neko zabavište. Retko ko od tih rukovodilaca je dobar; mada se nadju i takvi to ne sporim. Problem je taj što formalni autoritet do te mere gubi značaj da celokupan proces rada trpi zbog toga. Nekada su aršini koji određuju ko će na koje rukovodeće radno mesto jako smešni i banalni. To dovodi do destimulacije celog kolektiva. Imala sam više sreće nego pameti kad sam se zaposlila pa ne dugujem nikom ništa (nazvali su nas iz službe za zapošljavanje i ponudili volonterski posao), a sada imam stepen znanja i iskustva zbog kojeg sam potrebna. Mada je naravno svako zamenjiv.

    Što se tiče stranačkih smena, sve je to već viđeno i ljigavo. Zato se u firmi uvek držim onih što su ispekli zanat a ne uvlakača i novih šefčića. Više ni ne mogu da pratim ko je sve novozaposlen, ali imam dobar njuh da prepoznam sposobne, fleksibilne i inteligentne ljude.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  5. #20

    Odgovor: Posao ili politika?

    Meni se cini da je boliKita trenutno najbolji posao u Srbiji i da se tu zaradjuje najvise parica......
    Mi ocigledno spadamo u grupu zemlja gde se prvo covek bavi bolikitom jer je tu najveca zarada....pa ondaK opravi ili kupi sebi ili nekom svom bliznjem neku firmicu
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  6. #21

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Meni se cini da je boliKita trenutno najbolji posao u Srbiji i da se tu zaradjuje najvise parica......
    Mi ocigledno spadamo u grupu zemlja gde se prvo covek bavi bolikitom jer je tu najveca zarada....pa ondaK opravi ili kupi sebi ili nekom svom bliznjem neku firmicu
    Da, samo gde se zaradi neka parica, tamo se oće još koja. Pa onda treba i raspodeliti kome će kakva vikendaja, ovaj oće sa ružinjakom, drugi se vata za malinjak. Ili jedan oće telekomunikacije, drugi energetiku, a oba su tako slatki pa da im ne možeš reći ne.
    ...I tako čoek koji je mislio boliDItika će mu doneti malo para, zapada sve dublje u boliditizam, a kad si već jednom retardinjo onda misliš "ma, nek idje život dobro je meni ovako" Bar se tako meni čini...
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  7. #22

    Posao u Novom Sadu

    Posao u Novom Sadu je jako tesko dobiti ,pri tom u posao neracunam rad za gosn Miskovica i njegove transize .
    Interesuje me kako doci do posla sa srednjom skolom ili fakultetom u sledecim firmama . Podrazumeva se da za ova preduyeca posedujete i adekvatno obrazovanje
    Javno komunalno
    GSP
    Bolnicki centar
    Mlekara
    Trznice
    Zavod za izgradnju grada
    Zavod za urbanizam
    ElektroVojvodina
    Vodovod i kanalizacija
    Radosno detinstvo
    Ovo pitam jer tamo nikada nema posla za obrazovan kadar i kadar koji bi tu trebao da radi . Recimo GSP na radnom mestu ima samo 10 proceneta vozaca drumskog saobracaja sve ostalo su ljudi bez tih kvalifikacija . Vodovod ima cak 4 poslasticara na poslovima referenta
    Elektrodistribucija ona zgrada na Bulevaru 11 frizera na raznim duznostima
    Ovo je kljucna i najvaznija stvar protiv koje se treba buniti zbog ovoga treba puno stvari menjati sta vi mislite

  8. #23

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Citat srbijadamus551872 kaže:
    Ovo pitam jer tamo nikada nema posla za obrazovan kadar i kadar koji bi tu trebao da radi . Recimo GSP na radnom mestu ima samo 10 proceneta vozaca drumskog saobracaja sve ostalo su ljudi bez tih kvalifikacija .Sta vi mislite
    Da pricas napamet.
    Mislis da u GSP,radi samo 10 procenata kvalifikovanih vozaca
    Smesno.
    Nekolicina mojih radi tamo.
    Sta mislis da su na lepe oci dobili posao i niko ih nije pitao za kvalifikaciju?
    I ko ce odgovarati ako se nesto desi putnicima koje prevoze dnevno?
    Mislis da bi firma kao sto je GSP to sebi dozvolila?
    Evo ti informacija iz prve ruke, ukuno je bilo dvanaest vozaca bez kvalifikacija, odnosno podmetnuli su lazne diplome, epilog posle provere je bio momentalni otkaz.
    A da nema posla, ima kad se raspisu, konkurisi pa probaj.
    Nemoguce da su sve jake firme bez strucnog kadra.
    Prvo dobro proveri informaciju, pa onda pisi gluposti

  9. #24

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Da pricas napamet.
    Mislis da u GSP,radi samo 10 procenata kvalifikovanih vozaca
    Smesno.
    Nekolicina mojih radi tamo.
    Sta mislis da su na lepe oci dobili posao i niko ih nije pitao za kvalifikaciju?
    I ko ce odgovarati ako se nesto desi putnicima koje prevoze dnevno?
    Mislis da bi firma kao sto je GSP to sebi dozvolila?
    Evo ti informacija iz prve ruke, ukuno je bilo dvanaest vozaca bez kvalifikacija, odnosno podmetnuli su lazne diplome, epilog posle provere je bio momentalni otkaz.
    A da nema posla, ima kad se raspisu, konkurisi pa probaj.
    Nemoguce da su sve jake firme bez strucnog kadra.
    Prvo dobro proveri informaciju, pa onda pisi gluposti
    Vi lupate i to zestoko .Nisu na lepe oci nego preko stranke .
    Kvalifikacija za vozaca je sledeca "vozac drumskog saobracaja "to je smer koji je postojao do skoro u saobracajnoj skoli . Automehanicar treci stepen,auto limar,ekonomiski tehnicar,mesar ,sa D kategorijom nije vozac .Nema adekvatno obrazovanje ako teramo mak na konac .
    Ako se putnicima desi nesto neodgovara niko jerbo su osigurani tj stetu nastalu placa osiguranje cak i u slucaju smrti .
    Vozaci nisu imali zavrsenu srednju skolu bilo koju pa se kopirali diplome .
    Kada je poslednji put raspisan konkurs u GSP ?
    Ja cu vam reci pre 14 godina .
    Kadar im netreba treba jer ima ljudi iz stranaka .
    Itekao sam proverio ono sto sam napisao
    Poruku je izmenio Najgora, 23.07.2009 u 20:04 Razlog: citat

  10. #25

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Citat srbijadamus kaže: Pogledaj poruku

    Vi lupate i to zestoko .Nisu na lepe oci nego preko stranke .
    Kvalifikacija za vozaca je sledeca "vozac drumskog saobracaja "to je smer koji je postojao do skoro u saobracajnoj skoli . Automehanicar treci stepen,auto limar,ekonomiski tehnicar,mesar ,sa D kategorijom nije vozac .Nema adekvatno obrazovanje ako teramo mak na konac .
    Ako se putnicima desi nesto neodgovara niko jerbo su osigurani tj stetu nastalu placa osiguranje cak i u slucaju smrti .
    Vozaci nisu imali zavrsenu srednju skolu bilo koju pa se kopirali diplome .
    Kada je poslednji put raspisan konkurs u GSP ?
    Ja cu vam reci pre 14 godina .
    Kadar im netreba treba jer ima ljudi iz stranaka .
    Itekao sam proverio ono sto sam napisao
    I opet gluposti i pricanje napamet.
    Prvo ne bavim se pitanjem kad je u GSP bio raspisan konkurs, a pouzdano ti mogu reci da je moj rodjeni brat, tacno pre godinu dana konkurisao na mesto vozaca,iako nije ni u jednoj stranci, doduse ima lepe oci, ali cisto sumnjam da su oni tamo gledali u njegove oci.
    I primljen je.
    Kao drugo, uvek preko student servisa, mozes da konkurises za mesto kontrolora,
    pouzdano znam da im je taj kadar u deficitu i da su pre dva meseca primili nekoliko kontrolora.
    E sad to sto je plata manja, od ocekivane i sto povlastice tipa toplog obroka,uzajamne kase i sl preko studentske zadruge ne postoje, a vi svi odmah pucate na visoko i odmah bi da se uglavite preko noci na neka dobro placena mesta, to je vec druga prica.
    Ako se putnicima desi nesto, kao npr pre nekoliko godina kad je zena poginula, taj isti vozac je nosi na savesti.
    Taj isti vozac odgovara pred sudom za svoj postupak.
    Taj isti vozac je istog trenutka suspendovan.
    Tom istom vozacu ne pomaze osiguranje i itekako je odgovoran.
    I dalje tvrdijm da imaju adekvatno obrazovanje, jer su kvalifikacije svih vozaca proverene.
    Mislis, mesar D kategorije sedne za volan,razmislja o gicama i prevozi putnike,
    hajte molim vas
    A kako ti znas da su to ljudi iz neke stranke.
    Proverio si?
    Mislis sapnuli ti iz stranke u kojoj je direktor GSP,da tamo primaju samo po stranackoj opredeljenosti onako u poverenju.
    Imas argumente i stoposto proverene informacije?
    Odmah u inspekciju rada prijavi, ako si toliko siguran

  11. #26

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Jeste, jeste i ja sam čuo da se primaju samo stranački istomišljenici ili članovi porodica već zaposlenih u firmi. Dečko, ti si genije.... ovo je bilo baš vraški teško zaključiti !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  12. #27

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku

    Jeste, jeste i ja sam čuo da se primaju samo stranački istomišljenici ili članovi porodica već zaposlenih u firmi. Dečko, ti si genije.... ovo je bilo baš vraški teško zaključiti !

    Nije tacno, ja kao dete radnika nisam mogla dobiti posao u ovoj firmi, jer nisam imala kvalifikacije za upraznjena radna mesta.

  13. #28

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Citat srbijadamus kaže: Pogledaj poruku
    Posao u Novom Sadu je jako tesko dobiti ,pri tom u posao neracunam rad za gosn Miskovica i njegove transize .
    Interesuje me kako doci do posla sa srednjom skolom ili fakultetom u sledecim firmama . Podrazumeva se da za ova preduyeca posedujete i adekvatno obrazovanje
    Javno komunalno
    GSP
    Bolnicki centar
    Mlekara
    Trznice
    Zavod za izgradnju grada
    Zavod za urbanizam
    ElektroVojvodina
    Vodovod i kanalizacija
    Radosno detinstvo
    Ovo pitam jer tamo nikada nema posla za obrazovan kadar i kadar koji bi tu trebao da radi . Recimo GSP na radnom mestu ima samo 10 proceneta vozaca drumskog saobracaja sve ostalo su ljudi bez tih kvalifikacija . Vodovod ima cak 4 poslasticara na poslovima referenta
    Elektrodistribucija ona zgrada na Bulevaru 11 frizera na raznim duznostima
    Ovo je kljucna i najvaznija stvar protiv koje se treba buniti zbog ovoga treba puno stvari menjati sta vi mislite
    Ključna stvar i najvažnije je, za početak, da ti i tvoja porodica budete siti, bez neplaćenih računa, a to znači: kucaj na 100 vrata i na sto prva kucaj i naći ćeš nešto za početak. Malo ljudi radi ono što voli i želi, a i tada može da se traži još, pa preko toga još malo i tako u beskraj. Čuvaj zdravlje čoveče.

    Dakle, kucaj na vrata, a uzgred kucaj žalbe, tužbe ili šta već misliš da treba i šta će ti umanjiti bes koji se očigledno gomila.
    Sa srećom!

  14. #29

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Odlična tema! Baš me čudi da je do sada niko nije pokrenuo, a čitajući je počeo sam da razmišljam o primerima iz života za koje znam a tiču se zaposlenja u pomenutim firmama i mogu samo reći da svaki primer koji znam podržava ono o čemu srbijadamus govori.

    izdvojiću dva....

    primer 1: pre jedno 5-6 godina drugar je završio višu poslovnu smer informatika, ćale mu je direktor u jednom javnom preduzeću i pokušavao je da ga ubaci u "Informatiku"... btw, lik jeste završio ali nije nikakav stručnjak, tj. ne zna ništa da radi, nema radnog iskustva i ostalo.... odlazio je na ugovorene razgovore za posao u "Informatiku" koje mu je ćale sredjivao da bi mu tamo budući direktor rekao da mora da se učlani u DS.... Znam da smo tada pili pivo ispred radnje i da je taj uskoro "mladji savetnik programer" bio u moralnoj dilemi da li da se protivno svojim uverenjima učlani u stranku..... ipak je to uradio, onda mu je rečeno da par meseci bude redovan na sastancima lokalnog odbora i sl i stvarno za manje od pola godine zaposlio se na platu od tada oko 800-1000 evra.........

    primer2: drugarica je prošle godine završila medicinu, početkom ove godine "odradila" je i stažiranje i sada "sedi kući" jer ne može nigde da se zaposli.... ne može jer nema vezu i nije član stranke.... pitanje o članstvu u stranci je već nešto što je navikla da joj postave gde god da se obrati.... inače nije probirljiva, radila bi i u bilo kom dispanzeru u bilo kom selu u radijusu 50 km od mesta stanovanja.... ali džaba, kao novopečena doktorica, posle 6,7 godina studiranja i odličnim prosekom ona ne može da se zaposli.....

    i ne mogu dalje da "primerišem" počeću jako da se nerviram.........
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  15. #30

    Odgovor: Posao u Novom Sadu

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku

    primer2: drugarica je prošle godine završila medicinu, početkom ove godine "odradila" je i stažiranje i sada "sedi kući" jer ne može nigde da se zaposli.... ne može jer nema vezu i nije član stranke.... pitanje o članstvu u stranci je već nešto što je navikla da joj postave gde god da se obrati.... inače nije probirljiva, radila bi i u bilo kom dispanzeru u bilo kom selu u radijusu 50 km od mesta stanovanja.... ali džaba, kao novopečena doktorica, posle 6,7 godina studiranja i odličnim prosekom ona ne može da se zaposli.....

    i ne mogu dalje da "primerišem" počeću jako da se nerviram.........
    Vrlo čudno ako nije probirljiva jer sam i sama prošla sve to (traženje, traženje...) i našla sam prvo u Seltersu posao ( to mi je minum 50km od kuće) i tako godinu dana, pa još tri godine na 50 i nešto km od Beograda. Ima i sada posla oko Beograda, znam i gde. Lako je pogledati i za Vojvodinu, uradiću to ako želiš.


    P.S. Inače, nisam pala s Marsa , vrlo dobro znam o čemu pričaš ali mi je bitnija posle svih ovih godina priča o tome kako naći posao, a ne kako kukati i gubiti zdravlje.
    Pitali su me na razgovorima za posao marsovska pitanja, nudili veneru, plutonPitona i više (MdA), obećavali, predlagali... Ali ako nisi pičkic% kao npr. taj drugar koga pominješ, može se pošteno.
    Poruku je izmenio DrinChe, 23.07.2009 u 21:24

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vesela politika
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 333
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 16:39
  2. Državni posao
    Autor Leonard Peltier u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 12:35
  3. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:15
  4. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 13:34
  5. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •